ČLÁNKY SOUTĚŽE

10. Tlumačovský dechovkový festival 7. dubna 2017   (07:56)18.6. Amfi Tlumačov

10. Tlumačovský dechovkový festival

SDH Tlumačov pořádá v neděli 18.6. od 13.00
desátý ročník Dechovkový festival
Vystoupí kapely:


Dupalka:
Počátky dechové hudby Dupalka se datují již do doby těsně porevoluční. Na jaře roku 1990 se několik muzikantů - většinou bývalých žáků ZUŠ Domažlice - domluvilo, že by si spolu mohli občas zahrát na nějaké tancovačce. Slovo dalo slovo, začalo se pilně trénovat a zkoušet. První vystoupení měla Dupalka až po roce - na pouťové zábavě na Pasečnici.
Po personálních změnách v roce 1992, se Dupalka začala připravovat i na různé soutěže, což přineslo své ovoce - 2. místo na mezinárodním festivalu Polkafest, vítězství v soutěži „O soudek Gambrinusu", vystupování v Hanoweru a Veldhovenu. V roce 1995 natočila Dupalka i svoji 1. kazetu s lidovými písničkami v úpravách Michala Jansy, Michala Švece, p. Thumpse a Bayera. V této době se kapela začala věnovat i muzice pro mladší generaci, čímž se podařilo rozšířit věkové složení posluchačů a příznivců Dupalky. Ti naleznou v jejím repertoáru především lidové písničky z Chodska, skladby, L. Kubeše, K. Vacka, jihočeské, staročeské i moravské písničky, také různá tanga a slow-foxy, rokenroly, včetně „sezónních" hitů jako je Hrobař, Mašinka, skladby skupin Katapult, Žlutý pes a Olympic, písničky Michala Tučného, Ivana Hlase ...
Po dalších změnách v obsazení Dupalky koncem roku 1996 kapela především účinkuje na tanečních zábavách, maturitních plesech, pouťových veselicích a konzertech. V současné době řídí Dupalku baskřídlovák Michal Jansa a spolu s Lucií Hoffmannovou zpívá. Muziku tvrdí Martin Kotáb na tubu (... a baskytaru), do bicích tluče Kuba Hoffmann, trubku mačká Jirka Sladký a v současné době kamarád brigádník Jirka Krutina, na barky (a pozouny) zpívají Jirka Schrödl a Jarda Mareš, klarinety fídlají Pavel Buršík a Michal Švec.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Gloria:
Dechová hudba Gloria vznilka v roce 1994 v Kyjově na Moravě, pod stejnojmenným hudebním vydavatelstvím a nakladatelstvím. Jejím kapelníkem a majitelem nakladatelství je trumpetista a skladatel Zdeněk Gurský. Kapela má v obsazení 13 profesionálních muzikantů a 5 zpěváků (3 zpěvačky a 2 zpěváky).
Věnuje se nejen dechovému žánru, ale také moderní a vážné hudbě. Gloria vyniká svou originalitou také proto, že má ve svých řadách skladatele. Je jím už zmiňovaný Zdeněk Gurský, dále křídlovák Lojza Barotek, zpěvák Vašek Štěrba, trumpetista Pavel Skopal, tenorista Jiří Kadlec a tubista Pavel Bureš. Na textové stránce skladeb se podílejí Miluška Gurská a zpěvačka Věra Havlíčková.
Převážnou část vystoupení má kapela v zahraničí, proto se také stala v roce 2000 mistrem Evropy v německém Maihingenu, kde oslovila nejen porotu, ale hlavně publikum svými špičkovými výkony na sólové nástroje. Jako vynikající sólisté se představují také zpěváci, a to nejen ve svém mateřském jazyce, ale také německy, anglicky, italsky...V posledních letech s Glorií vystupuje také lidový vypravěč a zpěvák Franta Uher z Lanžhota (www.frantauher.cz).
Doma i v zahraničí moderuje vystoupení Sylvie Formánková (roz. Gurská).
Do roku 2010 vydala Gloria 30 nosičů (CD, MC, video), hlavně ve vlastním vydavatelství Gloria, ale také pod německým vydavatelem Koch Verlag a v současné době Bogner Records. Ve spolupráci s Bogner Records natočila také 2 DVD. V roce 2006 natočila své první CD s vánoční tématikou - světové koledy.
Má za sebou několik vystoupení v televizi a rozhlasu, a to nejen v domácích, ale také německých médiích.

Malá muzika Nanuše Pepíka
V roce 1987 založil Pepík Nauš vlastní kapelu, která Vám hraje dodnes všude tam, kde mají pro dobrou muziku srdce dokořán. Ať je to při oslavě narozenin či maturitním plese, poslední leči, ale i při posledním rozloučení. Zkrátka "Malá muzika Nauše Pepíka" hraje všude a nehraje jen dechovky. Kapela vydala 6 cd a 4 Dvd
http://www.malamuzikanausepepika.cz/

Dále vystoupí Kumpánovi muzikanti. Celým festivalem provází Karel Hegner a akce se bude konat za každého počasí
Vstupné na akci je 150 kč
info o akci i vstupenkách je na telefonu:723 874478


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Petr Černohorský
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánru Dechová hudba

„Zasloužíte si Oskara!“ Strádá česká alternativní scéna bez Trabandů? A znáte kapelu MamaHotel? Trabandi nehrají, jejich mladší nástupci však ano a k tomu ještě vydávají nový videoklip! Dechovkový festival plný jedniček potěšil tlumačovské publikum! Rok se s rokem sešel a všichni správní milovníci dechovky v západočeském kraji věděli, co v AMFI Tlumačov tuto poslední jarní neděli vypukne! Samozřejmě se jednalo o tradiční Dechovkový festival plný jedniček. Útulek fest už zná výtěžek Sedmnáctý ročník tradičního benefičního festivalu Útulek fest v Ústí nad Labem už zná částku, která v podobě krmiva poputuje do okolních zvířecích útulků. Městská slavnost Dotkni se Písku 2018 aneb Od Marie Terezie k Františku Josefovi Víkend plný koncertů, divadelních představení, dávné historie a zábavy čeká na obyvatele a návštěvníky města Písku od 8. do 10. června. Na Velkém náměstí, v Palackého sadech a Alšově náměstí vyrostou tři scény, na kterých se představí nejen desítky místních a ale také známých umělců. Doprovodný program se uskuteční na Parkánech, letním kině, Trojici a několika dalších místech. Historická část odkazující na dobu vzniku slavnosti nese podtitul "Od Marie Terezie k Františku Josefovi". Vyvrcholením bude sobotní ohňostroj nad Otavou a nedělní bohoslužba. Tradiční Dechovkový festival již po jedenácté rozezní AMFI Tlumačov Oblíbený Dechovkový festival v AMFI Tlumačov zahájí nový ročník plný jedniček! Miss Agro navštívilo přes tisíce navštěvníků Zemědělská univerzita v Praze pořádala za pomoci sponzorů a partnerů, již 20. ročník Miss Agro. My Vám zde přinášíme fotoreport. Soutěž o "volňásky" na Útulek fest 2018! Hrad Střekov v Ústí nad Labem již po 17. pohostí multižánrový benefiční koncert Útulekfest - pojďte soutěžit o vstupenky!

Další pozvánky na akce

Dropkick Murphys se po roce vrací na místo činu a zburcujou Prahu Dropkick Murphys 11. 6. 2019 doors 19:00 Tipsport Arena Praha Vstupenky v prodeji od úterý 18. 12. 10:00 na GoOut.cz a v síti Ticketportal: STÁNÍ 900 Kč + poplatky VOLNÉ SEZENÍ 900 Kč + poplatky Cena na místě 1050 Kč. Rapper Boki v příbramské Barovce Finalista Česko Slovensko má talent Boki zavítá do Příbrami Rock for People Concerts přiveze v létě The Offspring – zahrají hned dvakrát V Praze, 14. prosince 2018 – Hned dvakrát potěší příští rok své zdejší fanoušky legendární americká punkrocková partička The Offspring. Na oslavu čtvrt století festivalu Rock for People, kde naposledy zahráli jako headlineři před dvěma lety, přichystali pořadatelé dva narozeninové koncerty: 20. srpna 2019 v Amfiteatru na hradě Loket a o den později na výstavišti v Brně. Není pochyb o tom, že nás opět čeká nezapomenutelný zážitek, což slibuje i obrovská fanouškovská základna, která na koncertech umí s kalifornskými hochy odzpívat téměř každé jejich slovo. V případě vystoupení na Lokti se k tomu přidá také unikátní prostředí a i proto bude mít koncert omezenou kapacitu - z hradu do podhradí a dále budou znít kultovní pecky a návštěvníci se mohou těšit na neopakovatelnou atmosféru. Areály se otevřou již v 15 hodin a návštěvníci se mohou těšit na dvě zahraniční a jednu domácí předkapelu. Frankenstein udeří v RockOpeře Praha aneb silvestrovská koncertní premiéra se blíží Ro(c)k se s ro(c)kem sešel a nám se nenávratně blíží Vánoce a samozřejmě Silvestr. Pokud se ptáte, jak zažít nezapomenutelný silvestrovský večer se špetkou napětí, máme tu pro vás jeden tip. DJ NobodyListen předvede svou show v příbramském Pandora music clubu! Pandora music club přináší do Příbrami další celeropublikovou hvězdu v taneční scéně 15.12.2018 se můžete těšit na DJ NOBODYLISTEN !!! Rockový Slunovrat ohlašuje první potvrzené kapely pro rok 2019 13. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat proběhne ve dnech 31. 5. a 1. 6. 2019 v prostorách Lesního divadla v Řevnicích a jeho bezprostředním okolí. Thrash metalová palba s Kryptorem Plzeňský Parlament Club se v sobotu 15. 12. 2018 ocitne pod palbou decibelů pražského Kryptoru. Kromě této stálice metalových sešlostí zahrají Ankhor a Bloodcreek.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz