ČLÁNKY SOUTĚŽE

10. Tlumačovský dechovkový festival 7. dubna 2017   (07:56)18.6. Amfi Tlumačov

10. Tlumačovský dechovkový festival

SDH Tlumačov pořádá v neděli 18.6. od 13.00
desátý ročník Dechovkový festival
Vystoupí kapely:


Dupalka:
Počátky dechové hudby Dupalka se datují již do doby těsně porevoluční. Na jaře roku 1990 se několik muzikantů - většinou bývalých žáků ZUŠ Domažlice - domluvilo, že by si spolu mohli občas zahrát na nějaké tancovačce. Slovo dalo slovo, začalo se pilně trénovat a zkoušet. První vystoupení měla Dupalka až po roce - na pouťové zábavě na Pasečnici.
Po personálních změnách v roce 1992, se Dupalka začala připravovat i na různé soutěže, což přineslo své ovoce - 2. místo na mezinárodním festivalu Polkafest, vítězství v soutěži „O soudek Gambrinusu", vystupování v Hanoweru a Veldhovenu. V roce 1995 natočila Dupalka i svoji 1. kazetu s lidovými písničkami v úpravách Michala Jansy, Michala Švece, p. Thumpse a Bayera. V této době se kapela začala věnovat i muzice pro mladší generaci, čímž se podařilo rozšířit věkové složení posluchačů a příznivců Dupalky. Ti naleznou v jejím repertoáru především lidové písničky z Chodska, skladby, L. Kubeše, K. Vacka, jihočeské, staročeské i moravské písničky, také různá tanga a slow-foxy, rokenroly, včetně „sezónních" hitů jako je Hrobař, Mašinka, skladby skupin Katapult, Žlutý pes a Olympic, písničky Michala Tučného, Ivana Hlase ...
Po dalších změnách v obsazení Dupalky koncem roku 1996 kapela především účinkuje na tanečních zábavách, maturitních plesech, pouťových veselicích a konzertech. V současné době řídí Dupalku baskřídlovák Michal Jansa a spolu s Lucií Hoffmannovou zpívá. Muziku tvrdí Martin Kotáb na tubu (... a baskytaru), do bicích tluče Kuba Hoffmann, trubku mačká Jirka Sladký a v současné době kamarád brigádník Jirka Krutina, na barky (a pozouny) zpívají Jirka Schrödl a Jarda Mareš, klarinety fídlají Pavel Buršík a Michal Švec.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Gloria:
Dechová hudba Gloria vznilka v roce 1994 v Kyjově na Moravě, pod stejnojmenným hudebním vydavatelstvím a nakladatelstvím. Jejím kapelníkem a majitelem nakladatelství je trumpetista a skladatel Zdeněk Gurský. Kapela má v obsazení 13 profesionálních muzikantů a 5 zpěváků (3 zpěvačky a 2 zpěváky).
Věnuje se nejen dechovému žánru, ale také moderní a vážné hudbě. Gloria vyniká svou originalitou také proto, že má ve svých řadách skladatele. Je jím už zmiňovaný Zdeněk Gurský, dále křídlovák Lojza Barotek, zpěvák Vašek Štěrba, trumpetista Pavel Skopal, tenorista Jiří Kadlec a tubista Pavel Bureš. Na textové stránce skladeb se podílejí Miluška Gurská a zpěvačka Věra Havlíčková.
Převážnou část vystoupení má kapela v zahraničí, proto se také stala v roce 2000 mistrem Evropy v německém Maihingenu, kde oslovila nejen porotu, ale hlavně publikum svými špičkovými výkony na sólové nástroje. Jako vynikající sólisté se představují také zpěváci, a to nejen ve svém mateřském jazyce, ale také německy, anglicky, italsky...V posledních letech s Glorií vystupuje také lidový vypravěč a zpěvák Franta Uher z Lanžhota (www.frantauher.cz).
Doma i v zahraničí moderuje vystoupení Sylvie Formánková (roz. Gurská).
Do roku 2010 vydala Gloria 30 nosičů (CD, MC, video), hlavně ve vlastním vydavatelství Gloria, ale také pod německým vydavatelem Koch Verlag a v současné době Bogner Records. Ve spolupráci s Bogner Records natočila také 2 DVD. V roce 2006 natočila své první CD s vánoční tématikou - světové koledy.
Má za sebou několik vystoupení v televizi a rozhlasu, a to nejen v domácích, ale také německých médiích.

Malá muzika Nanuše Pepíka
V roce 1987 založil Pepík Nauš vlastní kapelu, která Vám hraje dodnes všude tam, kde mají pro dobrou muziku srdce dokořán. Ať je to při oslavě narozenin či maturitním plese, poslední leči, ale i při posledním rozloučení. Zkrátka "Malá muzika Nauše Pepíka" hraje všude a nehraje jen dechovky. Kapela vydala 6 cd a 4 Dvd
http://www.malamuzikanausepepika.cz/

Dále vystoupí Kumpánovi muzikanti. Celým festivalem provází Karel Hegner a akce se bude konat za každého počasí
Vstupné na akci je 150 kč
info o akci i vstupenkách je na telefonu:723 874478


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Petr Černohorský
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánru Dechová hudba

Dechovkový festival plný jedniček potěšil tlumačovské publikum! Rok se s rokem sešel a všichni správní milovníci dechovky v západočeském kraji věděli, co v AMFI Tlumačov tuto poslední jarní neděli vypukne! Samozřejmě se jednalo o tradiční Dechovkový festival plný jedniček. Útulek fest už zná výtěžek Sedmnáctý ročník tradičního benefičního festivalu Útulek fest v Ústí nad Labem už zná částku, která v podobě krmiva poputuje do okolních zvířecích útulků. Městská slavnost Dotkni se Písku 2018 aneb Od Marie Terezie k Františku Josefovi Víkend plný koncertů, divadelních představení, dávné historie a zábavy čeká na obyvatele a návštěvníky města Písku od 8. do 10. června. Na Velkém náměstí, v Palackého sadech a Alšově náměstí vyrostou tři scény, na kterých se představí nejen desítky místních a ale také známých umělců. Doprovodný program se uskuteční na Parkánech, letním kině, Trojici a několika dalších místech. Historická část odkazující na dobu vzniku slavnosti nese podtitul "Od Marie Terezie k Františku Josefovi". Vyvrcholením bude sobotní ohňostroj nad Otavou a nedělní bohoslužba. Tradiční Dechovkový festival již po jedenácté rozezní AMFI Tlumačov Oblíbený Dechovkový festival v AMFI Tlumačov zahájí nový ročník plný jedniček! Miss Agro navštívilo přes tisíce navštěvníků Zemědělská univerzita v Praze pořádala za pomoci sponzorů a partnerů, již 20. ročník Miss Agro. My Vám zde přinášíme fotoreport. Soutěž o "volňásky" na Útulek fest 2018! Hrad Střekov v Ústí nad Labem již po 17. pohostí multižánrový benefiční koncert Útulekfest - pojďte soutěžit o vstupenky! SLAVÍME NAROZENINY a děkujeme všem interpretům, pořadatelům a především čtenářům Čas se s časem sešel a se změnou letního času příchází také druhý rok portálu MUSICGATE.cz. Za ten rok fungování jsme zažili neskutečné množství zážitků v redakci i na akcích a rozšířily se naše obzory za hranice našich snů.

Další pozvánky na akce

TETOVÁNÍ A CHARITA? Suicide Angels jsou komunita krásných potetovaných dívek a žen, které již pátým rokem podporují vždy jedno handicapované nebo nemocné dítě po dobu 1 roku. Slavnostní premiéra skupiny Padlí Andělé První koncert nové berounské metalovky na veřejnosti proběhne ve vyhlášeném RC Prdel Beroun v sobotu 29. 9. 2018. Jako hosta si pozvali známou pražskou formaci Epidemy (official), která tvrdou a nesmlouvavou muzikou nováčky doplní. Metallica míří na evropské turné, při kterém nemine ani Prahu Skupina Metallica potvrdila návrat do Velké Británie a Evropy se svým WorldWired Tour, na kterém se prostřednictvím velkolepých koncertů pod širým nebem představí na stadionech, v parcích, letištích a dokonce i na zámku. Série koncertů se uskuteční v období od 1. května do 25. srpna 2019. Na Každoročním mejdanu v MC Sklep se rozhodně nudit nebudeme Tradiční Václavská v MC Sklep Spálené Poříčí představí na klubové scéně hned tři rockové sestavy. Na své si 27. 9. 2018 přijdou fanouškové melodických skladeb podpořených silnými kytarami v podání Gallilea, skupiny Compromysh a klatovského Radiátoru. Kapela Morrigan pokřtí v prosinci své nové album Na 1.12. je naplánován křest alba Zvrácené umění na již tradičním 10. ročníku Crucifixion festu, který se uskuteční v plzeňském klubu Parlament. Dále zde vystoupí skupina Et Moriemur, kterou asi netřeba plzeňským fans představovat, a těleso Middledark, které v současné době připravuje své nové EP. V Novém Kramolíně si přijdou na své příznivci ostré muziky Tancovačka s podtitulem - Pouťová zábava akce jako prase vol 4 rozčeří klidné místní vody v pátek 21. 9. 2018 pořádným nářezem. O ten se postará blovická rocková Grady Ann s klatovskou formací Armero Tragedy. Rocková rozlučka s létem v Nepomuku Pořadatelé z nepomucké Pizzerie Marshall si na závěr letošního vydařeného léta pozvali klatovskou rockovou partu Ukradený Vjecy. V sobotu 22. 9. 2018 kapela zahraje všem, kteří se chtějí před příchodem podzimních sychravých dnů skvěle pobavit a užít si ještě čerstvého vzduchu na venkovním parketě.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz