ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

8. ročník The Legends Rock Fest ve znamení skutečných legend 4. srpna 2019   (12:23)19. a 20. července se v Hořicích konal 8. ročník The Legends Rock Fest. Jako jediný český festival nabídl fanouškům koncert Zemětřesení. Po velmi úspěšném podzimním tour po Čechách a Slovensku se interpreti Zemětřesení rozhodli uspořádat ještě tři openair koncerty. Jeden samostatný se spoustou zajímavých hostů ve Slavkově u Brna a další dva v rámci festivalů. První na slovenském Topfestu a druhý a zároveň poslední právě v Hořicích na The Legends Rock Festu.


Již osmým rokem se třetí víkend v červenci konal v Hořicích v areálu U věže festival The Legends Rock Fest. Právě krásné prostředí tohoto kempu a skvělá práce organizátorů poskytuje návštěvníkům festu jedinečné zážitky. Přesto, že návštěvníků každým rokem přibývá, stále si zachovává komorní a přátelskou atmosféru.
Celý program zahajovala v pátek 19. července kapela Metanol a tohoto nelehkého úkolu se ujala se ctí. Než dohráli svůj set, byla už v prostoru pod pódiem slušná tlupa fanoušků.

Již osmým rokem se třetí víkend …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Jako druhá vystoupila kapela Cocott Minute a pod pódiem už bylo tak husto, že si velmi kontaktní zpěvák užil let na černé labuti nad hlavami věrných fanoušků.

Jako druhá vystoupila kapela Cocott Minute a …
Následovala punková legenda Plexis, a jejich hity jako Půlnoční rebel rozezpívaly celý areál. V průběhu jejich vystoupení začalo drobně pršet. Déšť, jako by naznačoval, že se chystá Zemětřesení.

Následovala punková legenda Plexis, a jejich …
A pak již všemi očekávaný koncert projektu Zemětřesení. Po dešti již nebylo ani památky a celý areál zalila zlatavá záře slunce, zapadajícího za zády největších českých rockových legend. Již po pár odehraných tónech první skladby s názvem Zemětřesení bylo jasné, že Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal, Vlasta Henych a Štěpán Smetáček byli právem oceněni v anketě Černá vrána a že i po letech patří k tomu nejlepšímu, co naše rocková scéna nabízí. Areál festivalu je zaplněný snad do posledního místa. Z tváří fanoušků se dá číst nadšení, spokojenost, uznání a zároveň trochu nostalgie. Známé písně Jirky Schelingera zpívají s Alešem snad všichni. Neuvěřitelná energie se valí z pódia do lidí a rozprostírá se po celém areálu. Úžasná atmosféra v publiku mě přinutila vyběhnout na věž ve snaze tohle všechno zachytit na pár záběrech. K mému zklamání jsem však zjistila, že z vyhlídky na věži není vidět stage. Ve výhledu brání nádherné vzrostlé lípy. Pořídila jsem tedy záběr na část publika s malebným okolím Hořic a rychle se vrátila zpět, užít si tenhle jedinečný koncert. Zazněly skladby Cesty, Lupič Willy, Strážci majáků, Co dělá indián, moje oblíbená Galéra a další a čas vyměřený pro Zemětřesení uplynul jako mávnutí proutkem. Najednou zněly poslední tóny skladby Jsem prý blázen jen. Pak už jen poděkování a rozloučení se skvělým publikem a černé vrány se rozlétly. V tu chvíli mi bylo trochu smutno, že už to všechno končí. Je to tak ale správné, omezeným počtem vystoupení si tento dokonalý projekt zachoval svoji jedinečnost a výjimečnost. Jako nadšený fanoušek Zemětřesení mohu jen doufat, že se ještě někdy najde nějaká příležitost a země se zase zachvěje.  Nezbývá tedy než interpretům vyjádřit hluboký obdiv. Aleši, Miloši, Vlasto a Štěpáne děkujeme.

A pak již všemi očekávaný koncert projektu …
Po Zemětřesení následovalo veselé vystoupení klatovské kapely Trautenberk.

Po Zemětřesení následovalo veselé vystoupení …
Jako další se představil úspěšný Traktor, který znovu vyhrál soutěž o nej diváckou kapelu festu.

Jako další se představil úspěšný Traktor, …
O závěr prvního festivalového dne se postarala Doga. Tahle partička baví nejen dobrou muzikou, ale také úžasnou show. Krom světel, mlhy a ohňů nechyběly ani tradiční létající toaleťáky, balónky a červenec nečervenec v Hořicích prostě začalo i sněžit.

O závěr prvního festivalového dne se postarala …
V sobotu 20. července, 2. festivalový den začínal program už v 11 hodin dopoledne. Vystoupily kapely Vanaheim, Alžběta, Komunál, Vitacit, Pipes and Pints, které jsem však z osobních důvodů nestihla. Užila jsem si až Limetall, Krucipüsk, Škwor a V.A.R., všichni byli skvělí. Hned po příchodu do areálu jsem opět nasála tu úžasnou atmosféru. Všichni se skvěle bavili, každá kapela měla perfektní publikum.

V sobotu 20. července, 2. festivalový den …
8.ročník The Legends Rock Fest byl opět velice vydařený. Oba dny bavil návštěvníky z pódia mezi jednotlivými kapelami sympatický moderátor Olda Tamáš. Letošní novinkou byly vratné kelímky, které krom ekologického významu, přispěly i k příjemnějšímu prostředí v areálu festivalu. Že mají rockeři srdce na pravém místě ukázalo propojení letošního ročníku s nadačním fondem Daruj vlasy. Již tradičně nechyběl ani stánek s festivalovým merchem. Výborně zvládnutá organizace, super výběr kapel, skvělé počasí, ohňostroj, přátelská atmosféra a dobrá nálada, to všechno byl 8. ročník The Legends Rock Fest. Nezbývá než poděkovat organizátorům Zdeňkovi a Bobině Lhotovým, Janě Hejčové, technikům, ostraze, stánkařům a všem dalším, kteří se na tomhle festivalu podíleli. Tak zase za rok!
 

8.ročník The Legends Rock Fest byl opět velice …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Jana Uhrová 199 fotografií v galerii


autoři:text:     Jana Uhrová
foto:     Jana UhrováDalší články žánrů Metal, Rock

Metalový večírek v RC Prdel Beroun Páteční večer bude ve známém berounském rockáči nepochybně patřit vyznavačům hutných metalových melodií. Na klubovém pódiu zahrají 15.11.2019 od 19. hodin hned dvě formace, které dokáží předat spoustu pozitivní energie. Legendární Kečup opět rozproudí KD Mrákov! Nastal podzim a Mekka chodského bigbítu KD Mrákov pokračuje v rockové krasojízdě. Měsíc listopad se v Mrákově nese ve znamení další legendární, nejen západočeské skupiny Kečup. Iron Maiden se vrací do Prahy po dvou letech Dva roky po předešlé návštěvě se heavymetalové ikony Iron Maiden vracejí do Prahy. Britská kapela vedená Brucem Dickinsonem pro velký úspěch prodloužila své aktuální turné Legacy Of The Beast, se kterým už v roce 2018 zazářila na letišti v Letňanech. Tentokrát zahraje na stadionu Sinobo Stadium. V rámci podzimní šňůry rozvlní klidnou lnářskou hladinu Rybičky 48 Tour Zamilovaný/Nešťastná 2 zavítá v pátek 22.11.2019 do prostorného KD Lnáře. Celorepubliková šňůra slibuje skvělou muziku a parádní podívanou, která přituhuje fanoušky všech věkových kategorií. Skupina HEX připravila pro fanoušky jedinečný Vánoční koncert Výroční koncert skupiny HEX v Bratislavě je dva týdny před konáním vyprodán! Kapela se proto rozhodla uspořádat i exkluzivní Vánoční koncert, kterým fanoušky potěší v kultovním bratislavském Štúdiu L+S. Chválenice – jedno pódium, tři legendy Sobotní večer ve Chválenicích 9.11.2019 patřil fanouškům skvělé muziky a příznivcům kapel pohybujících se na scénách mnoho let. Kromě zkušenosti a vyhranosti to byla i ukázka elánu v představeních, která dominovala prostornému sálu restauraci Na Radosti do pozdních nočních hodin. Příbramský Movember Festival 2019 šířil osvětu a pomáhal V sobotu 26.10. se v Příbrami v Bowling baru Fialka uskutečnil hudebně-benefiční festival Příbramský Movember Fest. První ročník nabídl kapely různých žánrů a naplnil večer zábavou s notnou dávkou humoru i vážnějším tématem – apelem na prevenci onemocnění prostaty mužů. Na stolech v sále mohli příchozí najít informační brožurky a další propagační předměty. Část výtěžku ze vstupného šla pro nadaci Muži Proti Rakovině.

Další fotoreportáže

Chválenice – jedno pódium, tři legendy Sobotní večer ve Chválenicích 9.11.2019 patřil fanouškům skvělé muziky a příznivcům kapel pohybujících se na scénách mnoho let. Kromě zkušenosti a vyhranosti to byla i ukázka elánu v představeních, která dominovala prostornému sálu restauraci Na Radosti do pozdních nočních hodin. Příbramský Movember Festival 2019 šířil osvětu a pomáhal V sobotu 26.10. se v Příbrami v Bowling baru Fialka uskutečnil hudebně-benefiční festival Příbramský Movember Fest. První ročník nabídl kapely různých žánrů a naplnil večer zábavou s notnou dávkou humoru i vážnějším tématem – apelem na prevenci onemocnění prostaty mužů. Na stolech v sále mohli příchozí najít informační brožurky a další propagační předměty. Část výtěžku ze vstupného šla pro nadaci Muži Proti Rakovině. Movember Tour ovládla Vagon klub COVERS for Lovers,Zoči Voči, Náhodný Výběr, Madam Royal. To jsou kapely, které vyrazily na skvělou tour. My byli u toho a Vy máte možnost zažít tuhle skvělou atmosféru i v jiných městech než Praze. 12. 10. Vsetín | 3Opice – Pub & Music Club 7.11. Praha | Vagon klub 8.11. Zlín | Fénix club 9.11. Loštice | Kulturní dům 15.11. Tábor | Cadillac Cafe & restaurant 16.11. Havlíčkův Brod | Klub Oko 21.11. Brno | Eleven club 22.11. Plzeň | Anděl music bar 14.12. Benešov | Music Club X 19.12. Olomouc | S - klub 20.12. Ostrava | Barrák music club Multižánrový festival Ghosts of Salomena se stal minulostí Nadupaný a skvěle obsazený festival konaný ve Štítově na sále Hasičského klubu 2.11.2019 představil kapely napříč naší vlastí. Své umění ukázala liberecká Madafaka či prostějovský Solution of Panic. Do mozaiky celkem ostré hudební akce parádně zapadly i skupiny Plzeňského kraje – Search and Destroy, Aligátor, Lister a Sunset Strip. Plexis oslavili 35 let na scéně. Oslava 35let fungování kapely Plexis proběhla v opravdu velkém stylu.Během večera pokřtili P.U.M novou desku Bejval jsem anarchista. Zahrály i kapely Just Wär a Telex 2019.Mezi hosty si s Plexis zahrál i bývalí člen kapely Visací Zámek Honza Haubert. Monster Tour 2019 se přehouplo do druhé poloviny Celorepubliková šňůra Štěpána Soukupa a kapely Maniac měla v pátek 1.11.2019 na programu koncert v kultovním berounském klubu Prdel. Dnešním vystoupením se tour přelilo do druhé poloviny ze třiceti zastávek napříč naší vlastí. Armero Tragedy na scéně aneb koncert s velrybou Kulturní centrum Falcon v Klatovech pohostil v neděli večer 27.10.2019 ve svých podzemních prostorách kapely s ostřejším hudebním nábojem. Německá parta We Too, Will Fade s fyzickým kontaktem s publikem tu předala štafetu Coroně a Armeru Tragedy.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz