ČLÁNKY SOUTĚŽE

8. ročník The Legends Rock Fest ve znamení skutečných legend 4. srpna 2019   (12:23)19. a 20. července se v Hořicích konal 8. ročník The Legends Rock Fest. Jako jediný český festival nabídl fanouškům koncert Zemětřesení. Po velmi úspěšném podzimním tour po Čechách a Slovensku se interpreti Zemětřesení rozhodli uspořádat ještě tři openair koncerty. Jeden samostatný se spoustou zajímavých hostů ve Slavkově u Brna a další dva v rámci festivalů. První na slovenském Topfestu a druhý a zároveň poslední právě v Hořicích na The Legends Rock Festu.


Již osmým rokem se třetí víkend v červenci konal v Hořicích v areálu U věže festival The Legends Rock Fest. Právě krásné prostředí tohoto kempu a skvělá práce organizátorů poskytuje návštěvníkům festu jedinečné zážitky. Přesto, že návštěvníků každým rokem přibývá, stále si zachovává komorní a přátelskou atmosféru.
Celý program zahajovala v pátek 19. července kapela Metanol a tohoto nelehkého úkolu se ujala se ctí. Než dohráli svůj set, byla už v prostoru pod pódiem slušná tlupa fanoušků.

Již osmým rokem se třetí víkend …

Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
Jako druhá vystoupila kapela Cocott Minute a pod pódiem už bylo tak husto, že si velmi kontaktní zpěvák užil let na černé labuti nad hlavami věrných fanoušků.

Jako druhá vystoupila kapela Cocott Minute a …
Následovala punková legenda Plexis, a jejich hity jako Půlnoční rebel rozezpívaly celý areál. V průběhu jejich vystoupení začalo drobně pršet. Déšť, jako by naznačoval, že se chystá Zemětřesení.

Následovala punková legenda Plexis, a jejich …
A pak již všemi očekávaný koncert projektu Zemětřesení. Po dešti již nebylo ani památky a celý areál zalila zlatavá záře slunce, zapadajícího za zády největších českých rockových legend. Již po pár odehraných tónech první skladby s názvem Zemětřesení bylo jasné, že Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal, Vlasta Henych a Štěpán Smetáček byli právem oceněni v anketě Černá vrána a že i po letech patří k tomu nejlepšímu, co naše rocková scéna nabízí. Areál festivalu je zaplněný snad do posledního místa. Z tváří fanoušků se dá číst nadšení, spokojenost, uznání a zároveň trochu nostalgie. Známé písně Jirky Schelingera zpívají s Alešem snad všichni. Neuvěřitelná energie se valí z pódia do lidí a rozprostírá se po celém areálu. Úžasná atmosféra v publiku mě přinutila vyběhnout na věž ve snaze tohle všechno zachytit na pár záběrech. K mému zklamání jsem však zjistila, že z vyhlídky na věži není vidět stage. Ve výhledu brání nádherné vzrostlé lípy. Pořídila jsem tedy záběr na část publika s malebným okolím Hořic a rychle se vrátila zpět, užít si tenhle jedinečný koncert. Zazněly skladby Cesty, Lupič Willy, Strážci majáků, Co dělá indián, moje oblíbená Galéra a další a čas vyměřený pro Zemětřesení uplynul jako mávnutí proutkem. Najednou zněly poslední tóny skladby Jsem prý blázen jen. Pak už jen poděkování a rozloučení se skvělým publikem a černé vrány se rozlétly. V tu chvíli mi bylo trochu smutno, že už to všechno končí. Je to tak ale správné, omezeným počtem vystoupení si tento dokonalý projekt zachoval svoji jedinečnost a výjimečnost. Jako nadšený fanoušek Zemětřesení mohu jen doufat, že se ještě někdy najde nějaká příležitost a země se zase zachvěje.  Nezbývá tedy než interpretům vyjádřit hluboký obdiv. Aleši, Miloši, Vlasto a Štěpáne děkujeme.

A pak již všemi očekávaný koncert projektu …
Po Zemětřesení následovalo veselé vystoupení klatovské kapely Trautenberk.

Po Zemětřesení následovalo veselé vystoupení …
Jako další se představil úspěšný Traktor, který znovu vyhrál soutěž o nej diváckou kapelu festu.

Jako další se představil úspěšný Traktor, …
O závěr prvního festivalového dne se postarala Doga. Tahle partička baví nejen dobrou muzikou, ale také úžasnou show. Krom světel, mlhy a ohňů nechyběly ani tradiční létající toaleťáky, balónky a červenec nečervenec v Hořicích prostě začalo i sněžit.

O závěr prvního festivalového dne se postarala …
V sobotu 20. července, 2. festivalový den začínal program už v 11 hodin dopoledne. Vystoupily kapely Vanaheim, Alžběta, Komunál, Vitacit, Pipes and Pints, které jsem však z osobních důvodů nestihla. Užila jsem si až Limetall, Krucipüsk, Škwor a V.A.R., všichni byli skvělí. Hned po příchodu do areálu jsem opět nasála tu úžasnou atmosféru. Všichni se skvěle bavili, každá kapela měla perfektní publikum.

V sobotu 20. července, 2. festivalový den …
8.ročník The Legends Rock Fest byl opět velice vydařený. Oba dny bavil návštěvníky z pódia mezi jednotlivými kapelami sympatický moderátor Olda Tamáš. Letošní novinkou byly vratné kelímky, které krom ekologického významu, přispěly i k příjemnějšímu prostředí v areálu festivalu. Že mají rockeři srdce na pravém místě ukázalo propojení letošního ročníku s nadačním fondem Daruj vlasy. Již tradičně nechyběl ani stánek s festivalovým merchem. Výborně zvládnutá organizace, super výběr kapel, skvělé počasí, ohňostroj, přátelská atmosféra a dobrá nálada, to všechno byl 8. ročník The Legends Rock Fest. Nezbývá než poděkovat organizátorům Zdeňkovi a Bobině Lhotovým, Janě Hejčové, technikům, ostraze, stánkařům a všem dalším, kteří se na tomhle festivalu podíleli. Tak zase za rok!
 

8.ročník The Legends Rock Fest byl opět velice …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Jana Uhrová 199 fotografií v galerii


autoři:text:     Jana Uhrová
foto:     Jana UhrováDalší články žánrů Metal, Rock

Rockeri sa majú na čo tešiť. SCORPIONS ohlásili záujem o stretnutie so slovenskými fanúšikmi. Legendárna skupina SCORPIONS sa už túto jeseň, po troch rokoch, vráti na Slovensko. Okrem takmer dvojhodinovej rockovej nálože si pre slovenských fanúšikov vyhradili aj čas na Meet&Greet. Šancu na stretnutie so slávnymi rockermi má každý návštevník pripravovaného hudobného podujatia. U Vodníka v Tachově proběhne 8. ročník akce s názvem Ještě Jeden Fest Line up vyhlášeného festu předposledního prázdninového víkendu 24.8.2019 nabízí lahůdky několika žánrů. Na své si přijdou punkeři, rockeři a máničkami si budou moci hodit i metalisté. Rock of Sadská 2019 - Šestý ročník ve znamení vzpomínek Třetí srpnový víkend patřil již tradičně festivalu Rock of Sadská. Areál na břehu jezera v sadské se po šesté rozezněl v rytmu rocku. Dva dny plné rockové muziky, spousty piva velké množství fanoušků všech věkových kategorií to vše je Rock of Sadská. Farák Fest 2019 vytáhl esa z rukávu Dlouho očekávaný a v mnoha médiích reklamovaný Farák Fest 2019 s pořadovým číslem 5 odstartoval 17.8.2019 úderem 13. hodiny. V maratónu devíti formací se na scéně představily kapely brázdící hudební pódia napříč naší vlastí. V plejádě vystupujících jsme si mohli poslechnout sestavy mladšího data vzniku, ale i skupiny, jejichž historie sahá do hluboké paměti fanoušků dříve narozených. Brutus, Zvlášňý škola… nebo širokou veřejností uznávané veličiny Ready Kirken či UDG. Friendly Festival Fryyfest oslavil své desáté narozeniny ve velkém stylu! Ve dnech 16. až 17. 8. vypukl v Bakově nad Jizerou jubilejní - desátý ročník oblíbeného Friendly festivalu - Fryyfest 2019. Přestože má festival již dlouholetou tradici - i v letošním roce zažil své „poprvé“.Poprvé totiž tento open air přivítalo krásné prostředí Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou. Fryyfest oslavil své kulatiny ve velkém stylu a o věhlasné hudební gratulanty nebyla nouze. Juřič Pařil - zpívající hasič z Vysočiny. Jiří Pařil a druhý videoklip "Pro lásku mou" Nový termín koncertu Rockalí 2019 Pátek 23. srpna 2019 je nový termín odloženého koncertu Roxoru a strakonického Hamru. Pořadatelé z domácí rockové kapely doufají, že se sluníčko k vystupujícím a hlavně k fanouškům neotočí opět zády! Mejdan v Hospůdce Ostrov na Podskalí ve Strakonicích bude odstartován úderem 20. hodiny.

Další fotoreportáže

Rock of Sadská 2019 - Šestý ročník ve znamení vzpomínek Třetí srpnový víkend patřil již tradičně festivalu Rock of Sadská. Areál na břehu jezera v sadské se po šesté rozezněl v rytmu rocku. Dva dny plné rockové muziky, spousty piva velké množství fanoušků všech věkových kategorií to vše je Rock of Sadská. Farák Fest 2019 vytáhl esa z rukávu Dlouho očekávaný a v mnoha médiích reklamovaný Farák Fest 2019 s pořadovým číslem 5 odstartoval 17.8.2019 úderem 13. hodiny. V maratónu devíti formací se na scéně představily kapely brázdící hudební pódia napříč naší vlastí. V plejádě vystupujících jsme si mohli poslechnout sestavy mladšího data vzniku, ale i skupiny, jejichž historie sahá do hluboké paměti fanoušků dříve narozených. Brutus, Zvlášňý škola… nebo širokou veřejností uznávané veličiny Ready Kirken či UDG. Friendly Festival Fryyfest oslavil své desáté narozeniny ve velkém stylu! Ve dnech 16. až 17. 8. vypukl v Bakově nad Jizerou jubilejní - desátý ročník oblíbeného Friendly festivalu - Fryyfest 2019. Přestože má festival již dlouholetou tradici - i v letošním roce zažil své „poprvé“.Poprvé totiž tento open air přivítalo krásné prostředí Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou. Fryyfest oslavil své kulatiny ve velkém stylu a o věhlasné hudební gratulanty nebyla nouze. Klatovské náměstí rozehřál domácí Radiátor Středeční koncert 14.8.2019 nabídl příznivcům svižné muziky výběr mezi metalovým nářezem sokolovského Liberate a rockovým koncertem domácího Radiátoru. Do festivalové historie si Prasofest připsal pořadové číslo 7 Podhradí zříceniny Vlčtejn u Blovic se v sobotu 10.8.2019 stalo cílem stovek fanoušků punkové muziky. Pod osvícenou siluetou hradu v opravené a zastřešené stage odstartoval již 7. ročník vyhlášeného festivalu. Pomyslnou štafetu si na pódiu předalo devět kapel známých nejen v našem kraji. Mokrá těla , písek v botách a nekonečná párty - takový byl pohodový Chodrockfest 2019 V magické datum 8. 8. – 10. 8. 2019 ožily Domažlice a okolí tradičním plážovým festivalem Chodrockfestem, který pro příznivce a milovníky rockové, punkové, pop rockové či metalové muziky v srpnu k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (sobota) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz