ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

8. ročník The Legends Rock Fest ve znamení skutečných legend 4. srpna 2019   (12:23)19. a 20. července se v Hořicích konal 8. ročník The Legends Rock Fest. Jako jediný český festival nabídl fanouškům koncert Zemětřesení. Po velmi úspěšném podzimním tour po Čechách a Slovensku se interpreti Zemětřesení rozhodli uspořádat ještě tři openair koncerty. Jeden samostatný se spoustou zajímavých hostů ve Slavkově u Brna a další dva v rámci festivalů. První na slovenském Topfestu a druhý a zároveň poslední právě v Hořicích na The Legends Rock Festu.


Již osmým rokem se třetí víkend v červenci konal v Hořicích v areálu U věže festival The Legends Rock Fest. Právě krásné prostředí tohoto kempu a skvělá práce organizátorů poskytuje návštěvníkům festu jedinečné zážitky. Přesto, že návštěvníků každým rokem přibývá, stále si zachovává komorní a přátelskou atmosféru.
Celý program zahajovala v pátek 19. července kapela Metanol a tohoto nelehkého úkolu se ujala se ctí. Než dohráli svůj set, byla už v prostoru pod pódiem slušná tlupa fanoušků.

Již osmým rokem se třetí víkend …

Gregorian
Jako druhá vystoupila kapela Cocott Minute a pod pódiem už bylo tak husto, že si velmi kontaktní zpěvák užil let na černé labuti nad hlavami věrných fanoušků.

Jako druhá vystoupila kapela Cocott Minute a …
Následovala punková legenda Plexis, a jejich hity jako Půlnoční rebel rozezpívaly celý areál. V průběhu jejich vystoupení začalo drobně pršet. Déšť, jako by naznačoval, že se chystá Zemětřesení.

Následovala punková legenda Plexis, a jejich …
A pak již všemi očekávaný koncert projektu Zemětřesení. Po dešti již nebylo ani památky a celý areál zalila zlatavá záře slunce, zapadajícího za zády největších českých rockových legend. Již po pár odehraných tónech první skladby s názvem Zemětřesení bylo jasné, že Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal, Vlasta Henych a Štěpán Smetáček byli právem oceněni v anketě Černá vrána a že i po letech patří k tomu nejlepšímu, co naše rocková scéna nabízí. Areál festivalu je zaplněný snad do posledního místa. Z tváří fanoušků se dá číst nadšení, spokojenost, uznání a zároveň trochu nostalgie. Známé písně Jirky Schelingera zpívají s Alešem snad všichni. Neuvěřitelná energie se valí z pódia do lidí a rozprostírá se po celém areálu. Úžasná atmosféra v publiku mě přinutila vyběhnout na věž ve snaze tohle všechno zachytit na pár záběrech. K mému zklamání jsem však zjistila, že z vyhlídky na věži není vidět stage. Ve výhledu brání nádherné vzrostlé lípy. Pořídila jsem tedy záběr na část publika s malebným okolím Hořic a rychle se vrátila zpět, užít si tenhle jedinečný koncert. Zazněly skladby Cesty, Lupič Willy, Strážci majáků, Co dělá indián, moje oblíbená Galéra a další a čas vyměřený pro Zemětřesení uplynul jako mávnutí proutkem. Najednou zněly poslední tóny skladby Jsem prý blázen jen. Pak už jen poděkování a rozloučení se skvělým publikem a černé vrány se rozlétly. V tu chvíli mi bylo trochu smutno, že už to všechno končí. Je to tak ale správné, omezeným počtem vystoupení si tento dokonalý projekt zachoval svoji jedinečnost a výjimečnost. Jako nadšený fanoušek Zemětřesení mohu jen doufat, že se ještě někdy najde nějaká příležitost a země se zase zachvěje.  Nezbývá tedy než interpretům vyjádřit hluboký obdiv. Aleši, Miloši, Vlasto a Štěpáne děkujeme.

A pak již všemi očekávaný koncert projektu …
Po Zemětřesení následovalo veselé vystoupení klatovské kapely Trautenberk.

Po Zemětřesení následovalo veselé vystoupení …
Jako další se představil úspěšný Traktor, který znovu vyhrál soutěž o nej diváckou kapelu festu.

Jako další se představil úspěšný Traktor, …
O závěr prvního festivalového dne se postarala Doga. Tahle partička baví nejen dobrou muzikou, ale také úžasnou show. Krom světel, mlhy a ohňů nechyběly ani tradiční létající toaleťáky, balónky a červenec nečervenec v Hořicích prostě začalo i sněžit.

O závěr prvního festivalového dne se postarala …
V sobotu 20. července, 2. festivalový den začínal program už v 11 hodin dopoledne. Vystoupily kapely Vanaheim, Alžběta, Komunál, Vitacit, Pipes and Pints, které jsem však z osobních důvodů nestihla. Užila jsem si až Limetall, Krucipüsk, Škwor a V.A.R., všichni byli skvělí. Hned po příchodu do areálu jsem opět nasála tu úžasnou atmosféru. Všichni se skvěle bavili, každá kapela měla perfektní publikum.

V sobotu 20. července, 2. festivalový den …
8.ročník The Legends Rock Fest byl opět velice vydařený. Oba dny bavil návštěvníky z pódia mezi jednotlivými kapelami sympatický moderátor Olda Tamáš. Letošní novinkou byly vratné kelímky, které krom ekologického významu, přispěly i k příjemnějšímu prostředí v areálu festivalu. Že mají rockeři srdce na pravém místě ukázalo propojení letošního ročníku s nadačním fondem Daruj vlasy. Již tradičně nechyběl ani stánek s festivalovým merchem. Výborně zvládnutá organizace, super výběr kapel, skvělé počasí, ohňostroj, přátelská atmosféra a dobrá nálada, to všechno byl 8. ročník The Legends Rock Fest. Nezbývá než poděkovat organizátorům Zdeňkovi a Bobině Lhotovým, Janě Hejčové, technikům, ostraze, stánkařům a všem dalším, kteří se na tomhle festivalu podíleli. Tak zase za rok!
 

8.ročník The Legends Rock Fest byl opět velice …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Jana Uhrová 199 fotografií v galerii


autoři:text:     Jana Uhrová
foto:     Jana UhrováDalší články žánrů Metal, Rock

Punkový nářez a čtení autorských básní – taková byla premiéra nové písecké kapely Skupina Marnosti Originální prostory na soukromé párty v Radobytcích u Mirotic se staly v pátek 17.1.2020 odrazovým můstkem nové písecké party Skupina Marnosti do hudebního světa. Kromě nich na akci s názvem Experiment 01 zahrála Sójová Milada a biobaterie jsme si mohli dobít s neskutečně energickým vystoupením The Two Eggs. Nový videoklip kapely Sendwitch Kruhy vznikl na jeden záběr! Nový singl kapely v barevném retro stylu a textem o stereotypu v lásce, který byl zachycen bez jediného střihu. To je nový klip Kruhy skupiny Sendwitch, která jím zároveň oznamuje i blížící se jarní tour. O režii klipu se postaral Martin Kolembář. Second Breath a jejich zbrusu nový videoklip k songu Disunion drtí nu-metalovou scénu! Nespoutaní západočeští živlové Second Breath stále více přikládají pod nu-metalový kotel! Po prvním oficiálním a velmi úspěšném singlu Foggy Time se zajímavým videoklipem pokračují ve své jízdě a vpouští do světa poutavý videoklip plný emocí k druhému singlu s názvem Disunion. Prdel rock pro Klubíčko pomůže již po 7. na správném místě Berounský RC Prdel se stane po sedmé v řadě dějištěm hudební benefiční akce s názvem Prdel rock pro Klubíčko. Letos opět hlavní pořadatel Martin Hruška vsadil na osvědčený dvoudenní formát a my se takto můžeme těšit na maratón skvělé muziky ve dnech 24. a 25.1.2020 se spoustou známých tváří jak na scéně, tak na parketě či v dobře zásobeném baru s příjemnou obsluhou. Frankenstein udeří v Plzni aneb RockOpera Praha po roce opět na prknech KD Šeříkové! Hostem večera bude symphony metalový Interitus Ro(c)k se s ro(c)kem sešel a legendární RockOpera Praha se opět vrací na místo činu. Takže pokud chcete zažít poslední lednový den s úžasnou muzikou, vynikajícími hlasy, dechberoucí show a špetkou hororového napětí, máme pro vás tip, který se neodmítá! Zpívaná na malém sále ve staroplzeneckém Liďáku s částí kapely Kabát revival West Pivní & cider klub Lidový dům Starý Plzenec pohostí v sobotu 18.1.2019 na malém sále větší polovinu oblíbené skupiny Kabát revival West. Na místních prknech se neobjeví poprvé, což s sebou přinese i početnou návštěvu věrných fanoušků Rockový večer ve Staré Hospodě Kříše V obci Kříše poblíž Břas na Rokycansku si na místním pódiu, v příjemném prostředí Staré Hospody, zahrály dvě kapely mající k těmto místům užší vztah. Napříč souběžně pořádanému plesu v těsné blízkosti jmenovaného hostince si na sál v sobotu 11.1.2020 našla cestu početná návštěva, která dodala představení punc koncertní atmosféry velké kulturní akce.

Další fotoreportáže

Punkový nářez a čtení autorských básní – taková byla premiéra nové písecké kapely Skupina Marnosti Originální prostory na soukromé párty v Radobytcích u Mirotic se staly v pátek 17.1.2020 odrazovým můstkem nové písecké party Skupina Marnosti do hudebního světa. Kromě nich na akci s názvem Experiment 01 zahrála Sójová Milada a biobaterie jsme si mohli dobít s neskutečně energickým vystoupením The Two Eggs. Legendární Iné Kafe spolu s prvním „punk rock symfonickým orchestrem“ na světě ohromilo Prahu! Byl třetí lednový páteční podvečer a srdce České republiky Prahu čekalo unikátní a famózní vystoupení legendární slovenské skupiny Iné Kafe. Ta si pro své slovenské i české fanoušky k oslavě 25 let na scéně přichystala dva výjimečné koncerty se symfonickým orchestrem. Rockový večer ve Staré Hospodě Kříše V obci Kříše poblíž Břas na Rokycansku si na místním pódiu, v příjemném prostředí Staré Hospody, zahrály dvě kapely mající k těmto místům užší vztah. Napříč souběžně pořádanému plesu v těsné blízkosti jmenovaného hostince si na sál v sobotu 11.1.2020 našla cestu početná návštěva, která dodala představení punc koncertní atmosféry velké kulturní akce. Bouřlivý křest alba Bay Of Roots skupiny Marcel Gidote´s Holy Crab Páteční večer 10.1.2020 se ve známém plzeňském klubu Divadla Pod lampou nesl v psychedelic rytmech vystupujících kapel. Na pódiu zahrály čtyři formace, které dodaly tu správnou atmosféru slavnostnímu křtu nového alba plzeňské skupiny Marcel Gidote´s Holy Crab. Koncert kanadských The Dreadnoughts Lampu totálně vyprodal Netradiční termín – pondělí 6.1.2020 neubral koncertu v Divadle Pod lampou na návštěvnosti. Na prknech tu předvedli své umění Pirates of the Pubs a zlatým hřeben se stalo vystoupení kanadské skupiny The Dreadnoughts. Kabát revival West v nové sestavě vyprodal přeštický Spolák Koncert na sále Společenského domu Přeštice se vydařil nad očekávání kapely i pořadatelů. Našlapaný sál, zaplněný parket a otevřený balkon v sobotu 28.12.2019 jen stěží odolávaly náporu několika set hostů z blízkého i vzdálenějšího okolí. Plzeňskou Šeříkovkou se prohnala smršť v podobě dívčí energie Na sklonku roku 2019, 27. prosince, se v KD Šeříková uskutečnil koncert tří kapel, kde mikrofonu vládnou ženy. A že to byl nezapomenutelný večer! Sál se otřásal v rytmu metalu, ale vibroval i reggae rytmem.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz