ČLÁNKY SOUTĚŽE

Basinfirefest 2017: neděle 2. 7. 4. července 2017   (21:16)Poslední festivalový den očima našich reportérů


Kdo se do 11:50 neráčil vyhrabat z kanafasu, celkem spolehlivě ho z něj vyhnala početná sebranka Cruadalach holdující folk metalu. Lidí je tam jako Hujerů, takže netřeba nijak zvlášť dodávat, že jsou schopni nadělat solidní randál.  A taky, že ke spokojenosti všech přihlížejících, nadělali. Nežfaleš zase dovytáhli ze stanů případné opozdilce milující punk rock. I když tedy většina už byla poslušně na svých místech, aby kapelu podpořila. 

Kdo se do 11:50 neráčil vyhrabat …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Mezi představitele core scény patřili rozhodně Backfist s jejich nekompromisní, a hlavně kvalitní padesátiminutovou show, se kterou se na louku u Spáleného Poříčí přiřítili. Ono už je o nich v hudebních, a zejména těch hard core, kuloárech dost slyšet a není od věci říct, že tímhle stylem je bude slyšet stále hlasitěji. 

Lidé pobíhající po areálu v jednorázových papírových overalech a řádně vybaveni toaletním papírem a záchodovou štětkou, mohli nezkušeného návštěvníka asi i překvapit. Ti, kteří jsou už znalí, věděli, že bude následovat fekální smršť světových rozměrů zvaná Gutalax. Ta provozuje gore´n´roll a její věhlas už dávno překročil nejen hranice státu, ale i kontinentu. Konala se velká show, při níž nezůstala žádná štětka suchá… 

Septic people nebyli na Basinu po prvé a letos prifičeli se svým albem 7 let v bidetu. Nechybělo ani hudební dílo Zmrskací vzniklé za asistence Oty Hereše, který s rukama střihnul live featuring přímo na stagi.
Milý Ota se poté přesunul na vedlejší stage, kde se schylovalo ke koncertu profesorů hospodského rocku: Alkeholu. Tahle kapela je oblíbená mimo jiné i proto, že si její texty zapamatujete, a tedy můžete zvesela povykovat společně s muzikanty, i v případě, že máte trojku pod čepicí. Což se takhle třetí den festivalu v podvečer docela hodí.  Nechybělo Non stop, Život je krátkej, Hospodo nalejvej nebo O chlastu

Septic people nebyli na Basinu po prvé a letos …
Když stojíte dále od pódia, tak abyste tuhle drobnou ženštinu hledali pomalu dalekohledem. Ve finále to ale není třeba, protože jí možná všichni nevidíme, za to ji rozhodně slyšíme. A že jsme tedy slyšeli! Liv Sin, vlastním jménem Liv Jagrell, se po rozpadu kapely Sister Sin, kde působila coby zpěvačka, obklopila novou kapelou a může tedy na své fanoušky zvesela pořvávat dál. Ve Spáleném Poříčí ji na to, že zde byla poprvé se svým celkem čerstvým sólovým projektem, návštěvníci a posluchači přijali více než pozitivně. Odměnou jim byl solidní a energický koncert, skládající se hlavně ze songů z alba Follow me

Když stojíte dále od pódia, tak abyste tuhle …
Na nedělní soupisce nechyběl ani Vilém Čok a kapela Bypass. No hele, jako Vilda ještě není rozhodně žádný stařec, ale taky už ledasco pamatuje, a i přes to jeho show patřila k těm nejztřeštěnějším a nejživějším, které nabízela nejen neděle, ale i celý víkend. Rozhodně jsme si ji užili my i mnoho fanoušků. 

Následoval další programový přesun, který zavinilo opoždění letu kapely Mystic Prophecy. Na stage tak nastoupili pánové ze staré známé Dogy, což nikomu samozřejmě nijak zvlášť nevadilo a pařilo se jako o život. Někteří dost možná i Od soumraku do úsvitu a kdo ne, tak si právě tenhle song a spoustu dalších mohl poslechnout hezky live. 

Následoval další programový přesun, který …
Početná „rodina Dymytry“ by už dávno spíš, než na jeden rodinný klan vydala na menší autonomní republiku, a byť se kolem kapely vedou různé sáhodlouhé diskuse na různá témata, faktem zůstává, že lidé na Prothea, Dyma, Gorgyho, R2Ra a storukého Miloše Meiera zkrátka rádi zajdou. A zašli i na Basinfirefestu. Poslední česká kapela přivedla publikum do řádného varu hned prvním songem, a to jim vydrželo až do konce. 

Početná „rodina Dymytry“ by už dávno spíš, než …
Díky už zmíněným přesunům se pověstnou tečkou stali němečtí Mystic Prophecy, kde svého času působil i věhlasný Gus G. Parádní smršť powermetalu se na hlavy fanoušků snášela po celou hodinu, kterou měla skupina k dispozici. Evidentně se zpožděním nenechali nijak zvlášť rozhodit a v Poříčí předvedli skvělou show. 

Pak už nezbývalo než zamířit k domovu, na pivo, do stanu nebo na Skutečná Liga stage, která fungovala po celou dobu festivalu (krátký report ZDE).
Sečteno podtrženo. Letošní Basin mírně kazilo počasí, což už ale pomalu patří k folklóru téhle západočeské akce. Zároveň se nedalo si nevšimnout, že se festival poněkud zmenšil, a ze soupisky zmizela, často téměř nadpoloviční, účast zahraničních jmen. Mínění, jestli je to dobře nebo špatně už si musíme udělat každý z nás sám. Doufáme, že snad nikoho nepobouříme, když za nás pouze zmíníme, že by se patnácté narozeniny jistě daly oslavit ve větším stylu. Zvlášť když se ohlédneme za neskutečně našlapanými předchozími ročníky.
Ať tak či tak, Basinfirefest na kalendář letních festivalů zkrátka patří, takže se budeme těšit na další ročníky. 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Eliška Nováková
foto:     tým MusicgateDalší články žánrů Crossover, Metal, Punk (rock), Rock, Rock'n'roll, Ska

Skupina HEX ukončila úspěšné turné vyprodaným koncertem v Bratislavě! Vyprodaný bratislavský MMC, vzácní hosté a zpívající publikum! Tak vypadal závěrečný koncert úspěšného HEX feat. Silné reči TOUR na domácí scéně v Bratislavě! Ďuďo, Yxo, Fefe a Tybyke předvedli dokonalou hudební a světelnou show, kterou vtipně doplnil Ján Gordulič. Silní a nezlomní rebelové Tublatanka a Citron dobili v rámci turné Souboj rebelů tour 2018 Plzeň Srdce všech rockových a metalových fanoušků nejen ze Západočeského kraje bila na poplach. Do haly TJ Lokomotiva Plzeň totiž zavítala Tublatanka a Citron v rámci turné Souboj rebelů tour 2018. Harlejářské orgie v Kovářově. Na Rockové sobotě vystoupil Harlej a Sendwitch Motorband a Coda zaburáceli v Mrákově KD Mrákov opět přivítal dvě rock metalové legendy, a to karlovarskou Codu a teplický Motorband. Druhý den Čírofestu narval Modrou Vopici I druhý den openair festu Čírofest, pokořila další rekord. Během pátku a soboty, navštívilo párty přes 600 lidí z celé republiky. Vy nyní máte možnost, mrknout na fotoreport. Uvidíme se při devátém ročníku opět za rok. Modrá Vopice praská ve švech pod open air festivalem Číro Fest První den Číro Festu v Modré Vopici přinesl atmosféru a kapely, nad kterými každé punkáčké srdce zaplesalo. Závěrečné postupové kolo Múzy 2018 O posledních postupujících do finálových soubojů bude rozhodnuto 26. 4. 2018 v Divadle Pod lampou.

Další fotoreportáže

Silní a nezlomní rebelové Tublatanka a Citron dobili v rámci turné Souboj rebelů tour 2018 Plzeň Srdce všech rockových a metalových fanoušků nejen ze Západočeského kraje bila na poplach. Do haly TJ Lokomotiva Plzeň totiž zavítala Tublatanka a Citron v rámci turné Souboj rebelů tour 2018. Harlejářské orgie v Kovářově. Na Rockové sobotě vystoupil Harlej a Sendwitch Motorband a Coda zaburáceli v Mrákově KD Mrákov opět přivítal dvě rock metalové legendy, a to karlovarskou Codu a teplický Motorband. Druhý den Čírofestu narval Modrou Vopici I druhý den openair festu Čírofest, pokořila další rekord. Během pátku a soboty, navštívilo párty přes 600 lidí z celé republiky. Vy nyní máte možnost, mrknout na fotoreport. Uvidíme se při devátém ročníku opět za rok. Modrá Vopice praská ve švech pod open air festivalem Číro Fest První den Číro Festu v Modré Vopici přinesl atmosféru a kapely, nad kterými každé punkáčké srdce zaplesalo. Předposlední kolo Múzy 2018 je úspěšně za námi Čtvrteční večer 19. 4. 2018 proběhlo v plzeňském Divadle Pod lampou již 5. kolo letošní Múzy, ve kterém představily své umění další čtyři amatérské kapely. Thirty Seconds to Mars představují v rámci The Monolith Tour své nové album America V pražské Tipsport aréně odbíjí devátá hodina a fanoušci už netrpělivě čekají na odstartování celé show, kterou až po dvaceti dalších dlouhých minutách uvede skvělým bubenickým sólem zpěvákův bratr Shannon Leto. Skladba Monolith nese stejný název jako celé evropské tour.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz