ČLÁNKY SOUTĚŽE

Basinfirefest 2017: neděle 2. 7. 4. července 2017   (21:16)Poslední festivalový den očima našich reportérů


Kdo se do 11:50 neráčil vyhrabat z kanafasu, celkem spolehlivě ho z něj vyhnala početná sebranka Cruadalach holdující folk metalu. Lidí je tam jako Hujerů, takže netřeba nijak zvlášť dodávat, že jsou schopni nadělat solidní randál.  A taky, že ke spokojenosti všech přihlížejících, nadělali. Nežfaleš zase dovytáhli ze stanů případné opozdilce milující punk rock. I když tedy většina už byla poslušně na svých místech, aby kapelu podpořila. 

Kdo se do 11:50 neráčil vyhrabat …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Mezi představitele core scény patřili rozhodně Backfist s jejich nekompromisní, a hlavně kvalitní padesátiminutovou show, se kterou se na louku u Spáleného Poříčí přiřítili. Ono už je o nich v hudebních, a zejména těch hard core, kuloárech dost slyšet a není od věci říct, že tímhle stylem je bude slyšet stále hlasitěji. 

Lidé pobíhající po areálu v jednorázových papírových overalech a řádně vybaveni toaletním papírem a záchodovou štětkou, mohli nezkušeného návštěvníka asi i překvapit. Ti, kteří jsou už znalí, věděli, že bude následovat fekální smršť světových rozměrů zvaná Gutalax. Ta provozuje gore´n´roll a její věhlas už dávno překročil nejen hranice státu, ale i kontinentu. Konala se velká show, při níž nezůstala žádná štětka suchá… 

Septic people nebyli na Basinu po prvé a letos prifičeli se svým albem 7 let v bidetu. Nechybělo ani hudební dílo Zmrskací vzniklé za asistence Oty Hereše, který s rukama střihnul live featuring přímo na stagi.
Milý Ota se poté přesunul na vedlejší stage, kde se schylovalo ke koncertu profesorů hospodského rocku: Alkeholu. Tahle kapela je oblíbená mimo jiné i proto, že si její texty zapamatujete, a tedy můžete zvesela povykovat společně s muzikanty, i v případě, že máte trojku pod čepicí. Což se takhle třetí den festivalu v podvečer docela hodí.  Nechybělo Non stop, Život je krátkej, Hospodo nalejvej nebo O chlastu

Septic people nebyli na Basinu po prvé a letos …
Když stojíte dále od pódia, tak abyste tuhle drobnou ženštinu hledali pomalu dalekohledem. Ve finále to ale není třeba, protože jí možná všichni nevidíme, za to ji rozhodně slyšíme. A že jsme tedy slyšeli! Liv Sin, vlastním jménem Liv Jagrell, se po rozpadu kapely Sister Sin, kde působila coby zpěvačka, obklopila novou kapelou a může tedy na své fanoušky zvesela pořvávat dál. Ve Spáleném Poříčí ji na to, že zde byla poprvé se svým celkem čerstvým sólovým projektem, návštěvníci a posluchači přijali více než pozitivně. Odměnou jim byl solidní a energický koncert, skládající se hlavně ze songů z alba Follow me

Když stojíte dále od pódia, tak abyste tuhle …
Na nedělní soupisce nechyběl ani Vilém Čok a kapela Bypass. No hele, jako Vilda ještě není rozhodně žádný stařec, ale taky už ledasco pamatuje, a i přes to jeho show patřila k těm nejztřeštěnějším a nejživějším, které nabízela nejen neděle, ale i celý víkend. Rozhodně jsme si ji užili my i mnoho fanoušků. 

Následoval další programový přesun, který zavinilo opoždění letu kapely Mystic Prophecy. Na stage tak nastoupili pánové ze staré známé Dogy, což nikomu samozřejmě nijak zvlášť nevadilo a pařilo se jako o život. Někteří dost možná i Od soumraku do úsvitu a kdo ne, tak si právě tenhle song a spoustu dalších mohl poslechnout hezky live. 

Následoval další programový přesun, který …
Početná „rodina Dymytry“ by už dávno spíš, než na jeden rodinný klan vydala na menší autonomní republiku, a byť se kolem kapely vedou různé sáhodlouhé diskuse na různá témata, faktem zůstává, že lidé na Prothea, Dyma, Gorgyho, R2Ra a storukého Miloše Meiera zkrátka rádi zajdou. A zašli i na Basinfirefestu. Poslední česká kapela přivedla publikum do řádného varu hned prvním songem, a to jim vydrželo až do konce. 

Početná „rodina Dymytry“ by už dávno spíš, než …
Díky už zmíněným přesunům se pověstnou tečkou stali němečtí Mystic Prophecy, kde svého času působil i věhlasný Gus G. Parádní smršť powermetalu se na hlavy fanoušků snášela po celou hodinu, kterou měla skupina k dispozici. Evidentně se zpožděním nenechali nijak zvlášť rozhodit a v Poříčí předvedli skvělou show. 

Pak už nezbývalo než zamířit k domovu, na pivo, do stanu nebo na Skutečná Liga stage, která fungovala po celou dobu festivalu (krátký report ZDE).
Sečteno podtrženo. Letošní Basin mírně kazilo počasí, což už ale pomalu patří k folklóru téhle západočeské akce. Zároveň se nedalo si nevšimnout, že se festival poněkud zmenšil, a ze soupisky zmizela, často téměř nadpoloviční, účast zahraničních jmen. Mínění, jestli je to dobře nebo špatně už si musíme udělat každý z nás sám. Doufáme, že snad nikoho nepobouříme, když za nás pouze zmíníme, že by se patnácté narozeniny jistě daly oslavit ve větším stylu. Zvlášť když se ohlédneme za neskutečně našlapanými předchozími ročníky.
Ať tak či tak, Basinfirefest na kalendář letních festivalů zkrátka patří, takže se budeme těšit na další ročníky. 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Eliška Nováková
foto:     tým MusicgateDalší články žánrů Crossover, Metal, Punk (rock), Rock, Rock'n'roll, Ska

Grill párty Pearly Seconds a Fonkienz v plzeňském Šach Matu se vydařila Přestože pátek 13. mají někteří spojený se smůlou, pro všechny příznivce skvělé muziky a výborného jídla byl tenhle pátek šťastným. Terasu plzeňského Šach Matu totiž rozezněly skupiny Pearly Seconds a Fonkienz. Indie rockový nářez The Hunna se vrací do Prahy The Hunna je čtyřčlenná indie rocková kapela z anglického Hertfordshire. Potkali se na střední, kde založili kapelu. Jejich talentu si zpočátku všimli rozhlasoví moderátoři BBC Zane Lowe nebo Annie Mac a pasovali je do role nových nadějí britské kytarové scény. Zda měli pravdu, se můžete přesvědčit už 1. prosince v Café V lese, kde odehrají svůj první samostatný koncert. Vstupenky (395 Kč) budou v prodeji od 20. července na stránce fource.cz nebo v sítích GoOut a Ticketmaster. Švédský elektrizující rock'n'roll Royal Republic opět v Praze Rodáci z Malmö Royal Republic jsou na scéně už jedenáctým rokem a v České republice jsou jako doma. Od jejich prvního koncertu na strahovské Sedmičce uplynulo už sedm let. Z malých klubů pro stovku fanoušků to přes velké stage festivalů Rock for People a Mighty Sounds dotáhli do velkých pražských koncertních síní. Tentokrát se švédští rockeři znovu představí ve Velkém sále Lucerna, kam byl minulý rok přesunut jejich koncert poté, co se původní místo konání Roxy raketově vyprodalo. Vstupenky (720 Kč) budou v prodeji od středy 18. července (10h) na fource.cz, GoOut.cz a Ticketmaster. Ohlédnutí za punkovým Brněncem Letošní festival Brněnec překvapil. Punkový klystýr, festival Brněněc nás nabil neskutečnou energií, která nás provázela od ranních hodin až do pozdních nočních minut. OPEN AIR FEST KTIŠ 2018 je za námi! 9. ročník festivalu byl plný hudby a zábavy! O vystoupení skupiny Plektrum byl mimořádný zájem Roční abstinence rockové tancovačky v Řesanicích měla za následek plný parket natěšených příznivců chebské kapely, která tu v pátek 13. 7. 2018 představila z brusu nové CD Máš to mít. Jemnostfest 2018 zněl od Šumavy až po Krkonoše Bylo středeční odpoledne a party natěšených fanoušků mířily do Camp Lázní Klatovy. A mnohé z vás možná napadlo: „Copa se to v těch Klatovech vlastně dělo?“

Další fotoreportáže

Grill párty Pearly Seconds a Fonkienz v plzeňském Šach Matu se vydařila Přestože pátek 13. mají někteří spojený se smůlou, pro všechny příznivce skvělé muziky a výborného jídla byl tenhle pátek šťastným. Terasu plzeňského Šach Matu totiž rozezněly skupiny Pearly Seconds a Fonkienz. Ohlédnutí za punkovým Brněncem Letošní festival Brněnec překvapil. Punkový klystýr, festival Brněněc nás nabil neskutečnou energií, která nás provázela od ranních hodin až do pozdních nočních minut. OPEN AIR FEST KTIŠ 2018 je za námi! 9. ročník festivalu byl plný hudby a zábavy! O vystoupení skupiny Plektrum byl mimořádný zájem Roční abstinence rockové tancovačky v Řesanicích měla za následek plný parket natěšených příznivců chebské kapely, která tu v pátek 13. 7. 2018 představila z brusu nové CD Máš to mít. Jemnostfest 2018 zněl od Šumavy až po Krkonoše Bylo středeční odpoledne a party natěšených fanoušků mířily do Camp Lázní Klatovy. A mnohé z vás možná napadlo: „Copa se to v těch Klatovech vlastně dělo?“ 2. den festivalu Přeštěnice se nesl v duchu rockového rádia Program tak byl, na rozdíl od pátečního, koncipován spíše pro starší a rockovější publikum. Několikrát se však představily mladé, úžasně talentované kapely, které by si určitě zasloužily mohutnější popularitu. Jedna otevírala sobotní program na hlavní stage, jiná zase uzavírala celkový program festivalu. The Prodigy na Rock for People letos bez zpoždění Čtvrteční line up přilákal na Rock for People nejvíce návštěvníků za celý letošní festival. Hlavní hvězdou večera byla kapela The Prodigy, která tentokrát nenechala diváky čekat.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz