ČLÁNKY SOUTĚŽE

Basinfirefest 2017: neděle 2. 7. 4. července 2017   (21:16)Poslední festivalový den očima našich reportérů


Kdo se do 11:50 neráčil vyhrabat z kanafasu, celkem spolehlivě ho z něj vyhnala početná sebranka Cruadalach holdující folk metalu. Lidí je tam jako Hujerů, takže netřeba nijak zvlášť dodávat, že jsou schopni nadělat solidní randál.  A taky, že ke spokojenosti všech přihlížejících, nadělali. Nežfaleš zase dovytáhli ze stanů případné opozdilce milující punk rock. I když tedy většina už byla poslušně na svých místech, aby kapelu podpořila. 

Kdo se do 11:50 neráčil vyhrabat …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Mezi představitele core scény patřili rozhodně Backfist s jejich nekompromisní, a hlavně kvalitní padesátiminutovou show, se kterou se na louku u Spáleného Poříčí přiřítili. Ono už je o nich v hudebních, a zejména těch hard core, kuloárech dost slyšet a není od věci říct, že tímhle stylem je bude slyšet stále hlasitěji. 

Lidé pobíhající po areálu v jednorázových papírových overalech a řádně vybaveni toaletním papírem a záchodovou štětkou, mohli nezkušeného návštěvníka asi i překvapit. Ti, kteří jsou už znalí, věděli, že bude následovat fekální smršť světových rozměrů zvaná Gutalax. Ta provozuje gore´n´roll a její věhlas už dávno překročil nejen hranice státu, ale i kontinentu. Konala se velká show, při níž nezůstala žádná štětka suchá… 

Septic people nebyli na Basinu po prvé a letos prifičeli se svým albem 7 let v bidetu. Nechybělo ani hudební dílo Zmrskací vzniklé za asistence Oty Hereše, který s rukama střihnul live featuring přímo na stagi.
Milý Ota se poté přesunul na vedlejší stage, kde se schylovalo ke koncertu profesorů hospodského rocku: Alkeholu. Tahle kapela je oblíbená mimo jiné i proto, že si její texty zapamatujete, a tedy můžete zvesela povykovat společně s muzikanty, i v případě, že máte trojku pod čepicí. Což se takhle třetí den festivalu v podvečer docela hodí.  Nechybělo Non stop, Život je krátkej, Hospodo nalejvej nebo O chlastu

Septic people nebyli na Basinu po prvé a letos …
Když stojíte dále od pódia, tak abyste tuhle drobnou ženštinu hledali pomalu dalekohledem. Ve finále to ale není třeba, protože jí možná všichni nevidíme, za to ji rozhodně slyšíme. A že jsme tedy slyšeli! Liv Sin, vlastním jménem Liv Jagrell, se po rozpadu kapely Sister Sin, kde působila coby zpěvačka, obklopila novou kapelou a může tedy na své fanoušky zvesela pořvávat dál. Ve Spáleném Poříčí ji na to, že zde byla poprvé se svým celkem čerstvým sólovým projektem, návštěvníci a posluchači přijali více než pozitivně. Odměnou jim byl solidní a energický koncert, skládající se hlavně ze songů z alba Follow me

Když stojíte dále od pódia, tak abyste tuhle …
Na nedělní soupisce nechyběl ani Vilém Čok a kapela Bypass. No hele, jako Vilda ještě není rozhodně žádný stařec, ale taky už ledasco pamatuje, a i přes to jeho show patřila k těm nejztřeštěnějším a nejživějším, které nabízela nejen neděle, ale i celý víkend. Rozhodně jsme si ji užili my i mnoho fanoušků. 

Následoval další programový přesun, který zavinilo opoždění letu kapely Mystic Prophecy. Na stage tak nastoupili pánové ze staré známé Dogy, což nikomu samozřejmě nijak zvlášť nevadilo a pařilo se jako o život. Někteří dost možná i Od soumraku do úsvitu a kdo ne, tak si právě tenhle song a spoustu dalších mohl poslechnout hezky live. 

Následoval další programový přesun, který …
Početná „rodina Dymytry“ by už dávno spíš, než na jeden rodinný klan vydala na menší autonomní republiku, a byť se kolem kapely vedou různé sáhodlouhé diskuse na různá témata, faktem zůstává, že lidé na Prothea, Dyma, Gorgyho, R2Ra a storukého Miloše Meiera zkrátka rádi zajdou. A zašli i na Basinfirefestu. Poslední česká kapela přivedla publikum do řádného varu hned prvním songem, a to jim vydrželo až do konce. 

Početná „rodina Dymytry“ by už dávno spíš, než …
Díky už zmíněným přesunům se pověstnou tečkou stali němečtí Mystic Prophecy, kde svého času působil i věhlasný Gus G. Parádní smršť powermetalu se na hlavy fanoušků snášela po celou hodinu, kterou měla skupina k dispozici. Evidentně se zpožděním nenechali nijak zvlášť rozhodit a v Poříčí předvedli skvělou show. 

Pak už nezbývalo než zamířit k domovu, na pivo, do stanu nebo na Skutečná Liga stage, která fungovala po celou dobu festivalu (krátký report ZDE).
Sečteno podtrženo. Letošní Basin mírně kazilo počasí, což už ale pomalu patří k folklóru téhle západočeské akce. Zároveň se nedalo si nevšimnout, že se festival poněkud zmenšil, a ze soupisky zmizela, často téměř nadpoloviční, účast zahraničních jmen. Mínění, jestli je to dobře nebo špatně už si musíme udělat každý z nás sám. Doufáme, že snad nikoho nepobouříme, když za nás pouze zmíníme, že by se patnácté narozeniny jistě daly oslavit ve větším stylu. Zvlášť když se ohlédneme za neskutečně našlapanými předchozími ročníky.
Ať tak či tak, Basinfirefest na kalendář letních festivalů zkrátka patří, takže se budeme těšit na další ročníky. 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


137 fotografií v galerii


autoři:text:     Eliška Nováková
foto:     tým MusicgateDalší články žánrů Crossover, Metal, Punk (rock), Rock, Rock'n'roll, Ska

Extra Band revival zahraje ve Starém Plzenci Západočeská ikona rockových sešlostí zahraje v pátek 29. 3. 2019 ve staroplzeneckém Lidovém domě. Na večerním představení po boku Jaroslava Soukupa zazpívá jako host Radek Zíka. Ve čtvrtém kole Múzy 2019 dominovali Slepí Křováci Nejstarší hudební výběrová soutěž v ČR měla na programu ve čtvrtek 21. 3. 2019 vystoupení tří kapel, ze kterých se na poslední chvíli omluvilo zlínské duo Markéta Vodičková & Filip Vítů. Večer tak patřil pouze Slepým Křovákům a skupině Kestera Bayneho. Ovoce a Zelenina jedou na druhý rande! Druhý Rande Tour 2019 je společné turné Brutální Jahody a Zeleniny. V rámci turné navštíví i Prahu. Po dlouhých 11 letech se dočkali fanoušci koncertu rockové kapely Gaia Mesiah v Písku. 16. března přijela do píseckého Divadla Pod čarou rocková parta Gaia Mesiah s novým albem Excellent Mistake, které vyšlo letos v únoru. S plzeňskou předkapelou Seventh Passion nabíral večer správný koncertní spád. Gaia Mesiah v čele s Markou Rybin předvedla vynikající výkony i show na pódiu. Škwor se svým exkluzivním akustickým turné UNPLUGGED TOUR rozezní Plzeň! „Že věci některý jsou neměnný jak síla starejch vín“... A jednou z nepochybně neměnných věcí je i ta, že Škwor neusnul na vavřínech a k dvaceti jedna letům na scéně naplánoval pro své fans exkluzivní akustické turné UNPLUGGED TOUR. Skupina Plešatá Zpěvačka představila horké novinky Open Stage v Divadle Pod lampou patřilo ve středu 20. 3. 2019 dvěma kapelám, které na klubové scéně předvedly fanouškům ne zcela běžné hudební styly. Italský Jezoo a česká Plešatá Zpěvačka dokázaly rozhýbat hosty, kteří si uprostřed pracovního týdne do Lampy našli cestu. Soutěž o vstupenky na Hentai Corporation v Příbrami Spouštíme soutěž v podstatě za pět minut dvanáct, ale lepší pozdě než později. Příbramský klub Za 5 Dvanáct rozsekají v pátek 22. 3. 2019 Hentai Corporation. My máme pro Vás pár vstupenek jen za sdílení a správnou odpověď.

Další fotoreportáže

Ve čtvrtém kole Múzy 2019 dominovali Slepí Křováci Nejstarší hudební výběrová soutěž v ČR měla na programu ve čtvrtek 21. 3. 2019 vystoupení tří kapel, ze kterých se na poslední chvíli omluvilo zlínské duo Markéta Vodičková & Filip Vítů. Večer tak patřil pouze Slepým Křovákům a skupině Kestera Bayneho. Po dlouhých 11 letech se dočkali fanoušci koncertu rockové kapely Gaia Mesiah v Písku. 16. března přijela do píseckého Divadla Pod čarou rocková parta Gaia Mesiah s novým albem Excellent Mistake, které vyšlo letos v únoru. S plzeňskou předkapelou Seventh Passion nabíral večer správný koncertní spád. Gaia Mesiah v čele s Markou Rybin předvedla vynikající výkony i show na pódiu. Skupina Plešatá Zpěvačka představila horké novinky Open Stage v Divadle Pod lampou patřilo ve středu 20. 3. 2019 dvěma kapelám, které na klubové scéně předvedly fanouškům ne zcela běžné hudební styly. Italský Jezoo a česká Plešatá Zpěvačka dokázaly rozhýbat hosty, kteří si uprostřed pracovního týdne do Lampy našli cestu. Lnářský KD zahájil rockovou sezónu 2019 ve velkém stylu Lákadlem rockerů a metalistů z širokého okolí se stal letošní úvodní koncert ve Lnářích u Blatné 16. 3. 2019. Pořadatelé na prostorné pódium pozvali kapely Dogu, Komunál a strakonický Hamr, které na svých koncertech dokáží zaplnit velké sály. Mimořádný koncert kapel Poetika a Slza v Českých Budějovicích Dne 15. 3. 2019 proběhl v Kulturním domě Vltava koncert 2 známých českých kapel. První z nich kapela Poetika z Vysočiny, která je známá především hitem Každou vteřinou. Skupina Slza si získala fanoušky svými popovými písničkami, příkladem Lhůta záruční. Futurističtí Tata Bojs rozzářili temný Noir Pražští alternativní Tata Bojs dorazili 15.3. do Děčína si připomenout výročí 30 let od vzniku! Korpiklaani v představili v Bratislavě svou novou desku Kulkija Fotoreport Korpiklaani, Turisas, Trollfest společně vystoupili v rámci celosvětového turné v Majestic Music Club Bratislava
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz