ČLÁNKY SOUTĚŽE

Basinfirefest 2017: neděle 2. 7. 4. července 2017   (21:16)Poslední festivalový den očima našich reportérů


Kdo se do 11:50 neráčil vyhrabat z kanafasu, celkem spolehlivě ho z něj vyhnala početná sebranka Cruadalach holdující folk metalu. Lidí je tam jako Hujerů, takže netřeba nijak zvlášť dodávat, že jsou schopni nadělat solidní randál.  A taky, že ke spokojenosti všech přihlížejících, nadělali. Nežfaleš zase dovytáhli ze stanů případné opozdilce milující punk rock. I když tedy většina už byla poslušně na svých místech, aby kapelu podpořila. 

Kdo se do 11:50 neráčil vyhrabat …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Mezi představitele core scény patřili rozhodně Backfist s jejich nekompromisní, a hlavně kvalitní padesátiminutovou show, se kterou se na louku u Spáleného Poříčí přiřítili. Ono už je o nich v hudebních, a zejména těch hard core, kuloárech dost slyšet a není od věci říct, že tímhle stylem je bude slyšet stále hlasitěji. 

Lidé pobíhající po areálu v jednorázových papírových overalech a řádně vybaveni toaletním papírem a záchodovou štětkou, mohli nezkušeného návštěvníka asi i překvapit. Ti, kteří jsou už znalí, věděli, že bude následovat fekální smršť světových rozměrů zvaná Gutalax. Ta provozuje gore´n´roll a její věhlas už dávno překročil nejen hranice státu, ale i kontinentu. Konala se velká show, při níž nezůstala žádná štětka suchá… 

Septic people nebyli na Basinu po prvé a letos prifičeli se svým albem 7 let v bidetu. Nechybělo ani hudební dílo Zmrskací vzniklé za asistence Oty Hereše, který s rukama střihnul live featuring přímo na stagi.
Milý Ota se poté přesunul na vedlejší stage, kde se schylovalo ke koncertu profesorů hospodského rocku: Alkeholu. Tahle kapela je oblíbená mimo jiné i proto, že si její texty zapamatujete, a tedy můžete zvesela povykovat společně s muzikanty, i v případě, že máte trojku pod čepicí. Což se takhle třetí den festivalu v podvečer docela hodí.  Nechybělo Non stop, Život je krátkej, Hospodo nalejvej nebo O chlastu

Septic people nebyli na Basinu po prvé a letos …
Když stojíte dále od pódia, tak abyste tuhle drobnou ženštinu hledali pomalu dalekohledem. Ve finále to ale není třeba, protože jí možná všichni nevidíme, za to ji rozhodně slyšíme. A že jsme tedy slyšeli! Liv Sin, vlastním jménem Liv Jagrell, se po rozpadu kapely Sister Sin, kde působila coby zpěvačka, obklopila novou kapelou a může tedy na své fanoušky zvesela pořvávat dál. Ve Spáleném Poříčí ji na to, že zde byla poprvé se svým celkem čerstvým sólovým projektem, návštěvníci a posluchači přijali více než pozitivně. Odměnou jim byl solidní a energický koncert, skládající se hlavně ze songů z alba Follow me

Když stojíte dále od pódia, tak abyste tuhle …
Na nedělní soupisce nechyběl ani Vilém Čok a kapela Bypass. No hele, jako Vilda ještě není rozhodně žádný stařec, ale taky už ledasco pamatuje, a i přes to jeho show patřila k těm nejztřeštěnějším a nejživějším, které nabízela nejen neděle, ale i celý víkend. Rozhodně jsme si ji užili my i mnoho fanoušků. 

Následoval další programový přesun, který zavinilo opoždění letu kapely Mystic Prophecy. Na stage tak nastoupili pánové ze staré známé Dogy, což nikomu samozřejmě nijak zvlášť nevadilo a pařilo se jako o život. Někteří dost možná i Od soumraku do úsvitu a kdo ne, tak si právě tenhle song a spoustu dalších mohl poslechnout hezky live. 

Následoval další programový přesun, který …
Početná „rodina Dymytry“ by už dávno spíš, než na jeden rodinný klan vydala na menší autonomní republiku, a byť se kolem kapely vedou různé sáhodlouhé diskuse na různá témata, faktem zůstává, že lidé na Prothea, Dyma, Gorgyho, R2Ra a storukého Miloše Meiera zkrátka rádi zajdou. A zašli i na Basinfirefestu. Poslední česká kapela přivedla publikum do řádného varu hned prvním songem, a to jim vydrželo až do konce. 

Početná „rodina Dymytry“ by už dávno spíš, než …
Díky už zmíněným přesunům se pověstnou tečkou stali němečtí Mystic Prophecy, kde svého času působil i věhlasný Gus G. Parádní smršť powermetalu se na hlavy fanoušků snášela po celou hodinu, kterou měla skupina k dispozici. Evidentně se zpožděním nenechali nijak zvlášť rozhodit a v Poříčí předvedli skvělou show. 

Pak už nezbývalo než zamířit k domovu, na pivo, do stanu nebo na Skutečná Liga stage, která fungovala po celou dobu festivalu (krátký report ZDE).
Sečteno podtrženo. Letošní Basin mírně kazilo počasí, což už ale pomalu patří k folklóru téhle západočeské akce. Zároveň se nedalo si nevšimnout, že se festival poněkud zmenšil, a ze soupisky zmizela, často téměř nadpoloviční, účast zahraničních jmen. Mínění, jestli je to dobře nebo špatně už si musíme udělat každý z nás sám. Doufáme, že snad nikoho nepobouříme, když za nás pouze zmíníme, že by se patnácté narozeniny jistě daly oslavit ve větším stylu. Zvlášť když se ohlédneme za neskutečně našlapanými předchozími ročníky.
Ať tak či tak, Basinfirefest na kalendář letních festivalů zkrátka patří, takže se budeme těšit na další ročníky. 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


137 fotografií v galerii


autoři:text:     Eliška Nováková
foto:     tým MusicgateDalší články žánrů Crossover, Metal, Punk (rock), Rock, Rock'n'roll, Ska

Obec Šťáhlavice ožila rockovou tancovačkou Na sále místního pohostinství zahrál v pátek 7. 12. 2018 příznivcům starého dobrého bigbítu Sifon na EX s Václavem Šelmátem u mikrofonu. Limetal po roce opět boural Starou střelnici v Hranicích Křest nového EP Publikum na plzeňském koncertě Smokie nevydrželo jen v klidu sedět Plzeňský zimní stadion Kooperativa Aréna se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil ve čtvrtek 6. 12. 2018 na obrovskou hudební scénu. Pamětníci, včetně současné generace, si nenechali ujít vystoupení legendy světového rocku – anglickou kapelu Smokie, doprovázenou maďarským symfonickým orchestrem Danubia Orchestra Obuda. Metal ProXimity v Club Barovka Kapela slavící úspěchy na všech metalových festivalech a jíž hrají na všech rockových a bigbeatových rádiích zavítá do příbramské Barovky Legendární Rockový bál oslaví 60. ročník v LD Staňkov! Gratulanty budou skupiny Harlet, Lord, Mash a Telefon Pozor!!! Pozor!!! Hlášení pro všechny rockery, rockerky a rockerčata. Rockový bál oslaví jubilejní ročník a chystá pořádnou rockem nadupanou nadílku. A navíc do 21 let do 21 hodin bude vstup zdarma. Čechomor učaroval Klatovům A jak jinak se navnadit na vánoční pohodu a zkrátit si čekání na nejkrásnější svátky v roce než příjemným koncertem. A právě takový koncert čekal v pondělí 3. 12. na západočeské publikum, které v předvánoční čas přijela potěšit legendární skupina Čechomor. Špejlb‘s Helprs vystoupí již tuto sobotu v klubu Za 5 dvanáct V sobotu 8.prosince čekejte v Příbrami pořádnou hudební nadílku. Na Březové Hory dorazí známá příbramská kapela Špejbl’s Helprs.

Další fotoreportáže

Smokie v rámci The Symphony tour 2018 zahráli svůj koncert v Praze SMOKIE doprovázeni vynikajícím maďarským symfonickým orchestrem DANUBIA ORCHESTRA OBUDA se skvělým dirigentem Peterem Druckerem,zahráli nezapomenutelný koncert v pražské Tip sport aréně Obec Šťáhlavice ožila rockovou tancovačkou Na sále místního pohostinství zahrál v pátek 7. 12. 2018 příznivcům starého dobrého bigbítu Sifon na EX s Václavem Šelmátem u mikrofonu. Limetal po roce opět boural Starou střelnici v Hranicích Křest nového EP Publikum na plzeňském koncertě Smokie nevydrželo jen v klidu sedět Plzeňský zimní stadion Kooperativa Aréna se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil ve čtvrtek 6. 12. 2018 na obrovskou hudební scénu. Pamětníci, včetně současné generace, si nenechali ujít vystoupení legendy světového rocku – anglickou kapelu Smokie, doprovázenou maďarským symfonickým orchestrem Danubia Orchestra Obuda. Čechomor učaroval Klatovům A jak jinak se navnadit na vánoční pohodu a zkrátit si čekání na nejkrásnější svátky v roce než příjemným koncertem. A právě takový koncert čekal v pondělí 3. 12. na západočeské publikum, které v předvánoční čas přijela potěšit legendární skupina Čechomor. Desátý ročník Crucifixion Festu rozduněl stěny plzeňského Parlament Clubu aneb nové EP skupiny Morrigan pokřtěno Byl sobotní podvečer a my jsme vyrazili do plzeňského Parlament Clubu na tzv. undergroundovou stálici plzeňského metalu - na Crucifixion Fest. Pořádná nálož metalu, křest nového EP a zaplněný club. Tak probíhal jubilejní 10. ročník Crucifixion Festu v Plzni. Možná Tour 2018 vyprodala hořovický kulturák do posledního místa Společná šňůra Rocksany a Harleje láká fanoušky skvělé muziky od první zastávky v Trnavě u Třebíče. Výjimkou nebyl koncert v Hořovicích 30. 11. 2018, kde Tomáše Hrbáčka doprovázely stovky hlasivek.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz