ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Basinfirefest 2017: sobota 1. 7. 4. července 2017   (21:15)Další nálož fotek a informací, tentokrát ze sobotního dne


Druhý den festivalu nám přinesl bohatý program plný jak zahraničních kapel, tak i domácích interpretů. Návštěvníci byli uvolnění a bylo vidět, že si program užívají. Kapely měly dokonce své skalní fanoušky, kteří byli oblečení tematicky jako kapela a bylo vidět, že si vystoupení své oblíbené kapely opravdu užívají. Počasí bylo dosti proměnlivé. Chvílemi svítilo slunce, pak vítr pro přivál dešťové přeháňky, avšak na dobré náladě to hudebním nadšencům neubralo. Hudební program byl pestrý a myslíme, že každý si tak našel žánr podle svého vkusu. I v sobotu byl program koncipovaný tak, že jakmile na jedné stagi dohrála kapela, na druhé hned začínala další.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Sobotní program zahajovala melodic-metalová kapela Tezaura. Půvabná zpěvačka jistě potěšila nejedno oko přihlížejícího posluchače.
Pak už byla připravena se předvést omladina Behind The Mirror z Prahy, hrající metalcore často doplněný nějakou tou elektronikou. Kluci předvedli fajn show, ve které nechyběla ani velká dávka humoru. 

Sobotní program zahajovala melodic-metalová …
Deathmetal na druhém festivalovém dni zastupovala kapela Tortharry, která vznikla v roce 1991 a její kvalita je po celou tu dobu na hodně vysoké úrovni.
Z Mladé Boleslavi přijela hudební skupina Debustrol zastupující trash metal. Ta má u nás slušnou fanouškovskou základnu, která se na festivalové louce dočkala i tradičního, a téměř i legendárního, sóla na motorovou pilu. 

Dukla Vozovna pocházející z Pardubic nám zahrála punk rock. Na kapele nás zaujalo, že je zapojena harmonika, která dává muzice další rozměr. 

Už díky fanouškům bylo snadno rozpoznatelné, že na scéně se objeví kapela Trautenberk. Představitelé tanzmetalu jsou oblečeni jako postavy z Krkonošských pohádek a jejich vystoupení rozhodně stojí za zhlédnutí jak po vizuální stránce, tak po té poslechové. Pánům se povedlo přivést festivalové dějiště do varu a vedle toho získali i nějaké další kousky do své sbírky dámského spodního prádla

Už díky fanouškům bylo snadno rozpoznatelné, …
Další představitelé dorazili z Ukrajiny. Fenomén vzešlý z donbaského undergroundu Jinjer v poslední době téměř ovládá evropskou metalcorovou scénu. A právem. Předvedli skvělou show a bylo vidět, že fanouškovská základna v Česku je obrovská. Zpěvačka Tatiana bez mrknutí oka střídala čisté vokály s nekompromisním growlem a i díky tomu se jejich set dá označit za jeden z nejzdařilejších, který jsme mohli ten den vidět.

Další …
Metalcore vystřídal blackmetal v podobě Big Bossových Root. Ti využili svůj hrací čas jak nejlépe mohli a naservírovali svým příznivcům přesně takový set, jaký bychom od nich očekávali: syrový, neústupný.
 

Německé seskupení Steel Engraved zastupovalo heavy-metal a jejich vystoupení opravdu stálo za poslech. Behěm posledních let jsme je na Basinu mohli vidět hned několikrát, což vede k neustálému rozšiřování skupiny fanoušků. A je to dobře, protože západní sousedi mají rozhodně co nabídnout. Během koncertu se přihnal déšť, ale tím se kapela ani posluchači nedali njak zvlášť rozhodit. 

Německé seskupení Steel Engraved zastupovalo …
Barvy deathmetalu vedle Tortharry přijeli hájit i Hypnos. Ti právem ptaří mezi české kapely, jejichž věhlas sahá až za hranice naší vlasti. Do Spáleného Poříčí přivezli vedle starších songů i ty z poslední zdařilé desky The Whitecrow.

O Pro-Pain se proslýchá, že by měli být druhým nejhlasitějším hudebním uskupením po Motörhead. Jejich show rozhodně byla jednou z nejhlasitějších, kterou jsme kdy mohli slyšet a patřila k vrcholům festivalového programu. Američani servírovali jednu pecku za druhou a nikoho nenechali na pochybách, že rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co současná NY hardcore scéna nabízí.
 

Dalších šedesát hracích minut patřilo punkovým  S.A.S. a jejich setu. I když už byla trochu pokročilá doba, na jejich koncert dorazil pořádný dav, takže o nějaké to pogo rozhodně nebyla nouze.
Norové Thunderbolt si na Basinu už taky zahráli. Mezitím se ale stačili rozpadnout a zase složit, takže jsme se na ně mohli těšit na letošním ročníku. Kapela ukázala, že jejich show je opravdu skvěle propracovaná a stálo za to vydržet až do pozdních nočních hodin.
O závěr večera se postarali téměř domácí plzeňští Beltaine
 

Dalších šedesát hracích minut patřilo punkovým …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


150 fotografií v galerii


autoři:text:     Magdalena Vozobulová
foto:     tým MusicgateDalší články žánrů Crossover, Metal, Punk (rock), Rock, Rock'n'roll, Ska

Podzimní tour zavede kapelu Harlej na horažďovické pódium Celorepubliková šňůra české rockové ikony Harlej bude mít 14.12.2019 zastávku v Kulturním domě Horažďovice. Jako host se na scéně představí Komunál s ostře nabitým playlistem. Pokáč umí pobavit velké i drobné davy. 8. 12. rozjasní Příbram. Jeden z nejžádanějších písničkářů Pokáč 24. 10. křtil své album před půl roku předem beznadějně vyprodaným Fórem Karlín. Ale pokora a pohoda mu nechybí a rád nás potěší i na menších pódiích. Pojďme si jej užít v rámci bronzové adventní neděle na Náměstí 17. listopadu v Příbrami od 18:00. Sepultura sa vracia na Dobrý Festival. Predstaví nový album Quadra Organizátori Dobrého Festivalu majú pre metalových návštevníkov parádny mikulášsky darček. Prostredníctvom facebookového profilu oznámili, že sa Sepultura vráti po troch rokoch do Prešova. A to hneď s novým konceptuálnym albumom Quadra, ktorý vyjde už vo februári 2020. Brazílske ikony, lídri druhej vlny thrash metalu z konca osemdesiatych rokov, tak návštevníkom najväčšieho východniarskeho festivalu zahrajú naživo legendárne skladby, pripomenú úspešný album MachineMessiah a hlavne predstavia novinky z vrelo očakávanej Quadry Kapela Hi-Fly pokřtila CD Metal Crystal Space Středeční večer 4.12.2019 měl v Divadle Pod lampou pro plzeňskou skupinu Hi-Fly slavnostní náboj. Na klubových prknech tu pokřtila druhý titul ve své hudební kariéře – čtyřskladbový Metal Crystal Space. Jako host rozehřál osazenstvo plzeňské arény rockový Ill Fish. Vyvrhell Tour 2019 vyvrcholí v nýřanském Pankráci Závěrečný koncert osmi zastávkové šňůry po vlastech českých včetně dvou vystoupení v sousedním Německu ukončí hudební maratón nýřanských S.A.S. V hostinci Pankrác dostane tour 14.12.2019 sladkou třešničku představením na vlastní půdě. Není neon, není Royal Republic Pokud si někdo někdy myslel, že severská hudba musí být pouze temná, chladná a ponurá, tak to nikdy neslyšel o švédském seskupení Royal Republic. Tahle parta rošťáků plných nevhodných vtipů, balících hlášek a s tunou pomády ve vlasech se rozhodla přijet rozhoupat své, a také naše ladné boky v pražské Lucerně, a představit nám své nové album - Club Majesty. Původně zde měli Royal Republic zahrát již v březnu letošního roku, koncert byl však odložen na 3.12. Traktor rozpoutal úspěšný druhý tah Šachoffnice tour 2019! Šach mat velkolepé show a hitů zažije i Staňkov Charismatičtí muzikanti z Traktoru oslovují svým specifickým a dynamickým melodickým rockem s řízným zpěvem a emotivními texty stále více rockových srdcí. Po velmi úspěšném prvním tahu v rámci často vyprodaného a nabitého jarního Šachoffnice tour 2019 pokračují tito rockoví živlové v krasojízdě a podzim věnují druhému tahu tohoto velkolepého turné.

Další fotoreportáže

Kapela Hi-Fly pokřtila CD Metal Crystal Space Středeční večer 4.12.2019 měl v Divadle Pod lampou pro plzeňskou skupinu Hi-Fly slavnostní náboj. Na klubových prknech tu pokřtila druhý titul ve své hudební kariéře – čtyřskladbový Metal Crystal Space. Jako host rozehřál osazenstvo plzeňské arény rockový Ill Fish. Příbramský country folk movember festival je už minulostí Měsíc listopad je každoročně zasvěcen péči o mužské zdraví pod hlavičkou hnutí Movember. Ve spolupráci s organizací Muži Proti Rakovině se letos Příbram historicky poprvé k této akci přidal uspořádáním nultého ročníku hudebního country folk festivalu Příbramský Movember Fest. Vystoupili: Nebezemě, Sousedé, Bylo nás šest, Jana Hejkrlíková s kapelou MY, Petr Vašina s Míšou Mádlovou, Jirka Hejnic s Michalem Filinou, Knírek-Music , Vrámci Možností. Vipytá čtvyřka, Nikol Fišerová, Magdalena Trajerová. Zatančila nám příbramská taneční skupina Zářící Ženy. Večerem provázela legenda příbramské country a folk muziky Jana Hejkrlíková Není neon, není Royal Republic Pokud si někdo někdy myslel, že severská hudba musí být pouze temná, chladná a ponurá, tak to nikdy neslyšel o švédském seskupení Royal Republic. Tahle parta rošťáků plných nevhodných vtipů, balících hlášek a s tunou pomády ve vlasech se rozhodla přijet rozhoupat své, a také naše ladné boky v pražské Lucerně, a představit nám své nové album - Club Majesty. Původně zde měli Royal Republic zahrát již v březnu letošního roku, koncert byl však odložen na 3.12. Punkrocková konspirace rozparádila Lampu Poslední pátek v listopadu se v Plzni v Divadle pod lampou uskutečnil koncert tří kapel. Pražští Prague Conspiracy se ve společnosti Rabies a domácích Velký Voči, rozhodli rozsvítit Lampu. Debustrol – 33 let Antikrista v Hořovicích Hořovický Společenský dům se v sobotu 30.11.2019 otřásl v základech. Na malém sále tu do strun sáhl legendární thrashový Debustrol, který se ke svým narozeninám vydal na podzimní turné napříč naší vlastí. Křižovatka generací aneb legendární Brutus ovládl Svrčovec! Byl sobotní poslední listopadový podvečer a plakáty s nápisem Brutus lemující Klatovy i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v KD Svrčovec vypukne. Bohoslužba, jak ji ještě neznáte Kdo si počkal, ten se dočkal - Ghost, slavná švédská formace zahalena jedním velkým tajemstvím přijela vůbec poprvé jako samostatný headliner na území ČR. Sice se tento rok už jednou představila pražskému publiku, a to v létě, když přijela jako předkapela na koncertě skupiny Metallica, ale to byl však open-air, tedy jasné denní světlo, krátký set a pouze jemně naaranžovaná stage, která je ke skutečnému poznání této šílené sebranky naprosto nedostačující. To se Ghost rozhodli napravit samostatným koncertem, 1.12. v pražském O2 Universum.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz