ČLÁNKY SOUTĚŽE

Basinfirefest 2017: sobota 1. 7. 4. července 2017   (21:15)Další nálož fotek a informací, tentokrát ze sobotního dne


Druhý den festivalu nám přinesl bohatý program plný jak zahraničních kapel, tak i domácích interpretů. Návštěvníci byli uvolnění a bylo vidět, že si program užívají. Kapely měly dokonce své skalní fanoušky, kteří byli oblečení tematicky jako kapela a bylo vidět, že si vystoupení své oblíbené kapely opravdu užívají. Počasí bylo dosti proměnlivé. Chvílemi svítilo slunce, pak vítr pro přivál dešťové přeháňky, avšak na dobré náladě to hudebním nadšencům neubralo. Hudební program byl pestrý a myslíme, že každý si tak našel žánr podle svého vkusu. I v sobotu byl program koncipovaný tak, že jakmile na jedné stagi dohrála kapela, na druhé hned začínala další.


Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
Sobotní program zahajovala melodic-metalová kapela Tezaura. Půvabná zpěvačka jistě potěšila nejedno oko přihlížejícího posluchače.
Pak už byla připravena se předvést omladina Behind The Mirror z Prahy, hrající metalcore často doplněný nějakou tou elektronikou. Kluci předvedli fajn show, ve které nechyběla ani velká dávka humoru. 

Sobotní program zahajovala melodic-metalová …
Deathmetal na druhém festivalovém dni zastupovala kapela Tortharry, která vznikla v roce 1991 a její kvalita je po celou tu dobu na hodně vysoké úrovni.
Z Mladé Boleslavi přijela hudební skupina Debustrol zastupující trash metal. Ta má u nás slušnou fanouškovskou základnu, která se na festivalové louce dočkala i tradičního, a téměř i legendárního, sóla na motorovou pilu. 

Dukla Vozovna pocházející z Pardubic nám zahrála punk rock. Na kapele nás zaujalo, že je zapojena harmonika, která dává muzice další rozměr. 

Už díky fanouškům bylo snadno rozpoznatelné, že na scéně se objeví kapela Trautenberk. Představitelé tanzmetalu jsou oblečeni jako postavy z Krkonošských pohádek a jejich vystoupení rozhodně stojí za zhlédnutí jak po vizuální stránce, tak po té poslechové. Pánům se povedlo přivést festivalové dějiště do varu a vedle toho získali i nějaké další kousky do své sbírky dámského spodního prádla

Už díky fanouškům bylo snadno rozpoznatelné, …
Další představitelé dorazili z Ukrajiny. Fenomén vzešlý z donbaského undergroundu Jinjer v poslední době téměř ovládá evropskou metalcorovou scénu. A právem. Předvedli skvělou show a bylo vidět, že fanouškovská základna v Česku je obrovská. Zpěvačka Tatiana bez mrknutí oka střídala čisté vokály s nekompromisním growlem a i díky tomu se jejich set dá označit za jeden z nejzdařilejších, který jsme mohli ten den vidět.

Další …
Metalcore vystřídal blackmetal v podobě Big Bossových Root. Ti využili svůj hrací čas jak nejlépe mohli a naservírovali svým příznivcům přesně takový set, jaký bychom od nich očekávali: syrový, neústupný.
 

Německé seskupení Steel Engraved zastupovalo heavy-metal a jejich vystoupení opravdu stálo za poslech. Behěm posledních let jsme je na Basinu mohli vidět hned několikrát, což vede k neustálému rozšiřování skupiny fanoušků. A je to dobře, protože západní sousedi mají rozhodně co nabídnout. Během koncertu se přihnal déšť, ale tím se kapela ani posluchači nedali njak zvlášť rozhodit. 

Německé seskupení Steel Engraved zastupovalo …
Barvy deathmetalu vedle Tortharry přijeli hájit i Hypnos. Ti právem ptaří mezi české kapely, jejichž věhlas sahá až za hranice naší vlasti. Do Spáleného Poříčí přivezli vedle starších songů i ty z poslední zdařilé desky The Whitecrow.

O Pro-Pain se proslýchá, že by měli být druhým nejhlasitějším hudebním uskupením po Motörhead. Jejich show rozhodně byla jednou z nejhlasitějších, kterou jsme kdy mohli slyšet a patřila k vrcholům festivalového programu. Američani servírovali jednu pecku za druhou a nikoho nenechali na pochybách, že rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co současná NY hardcore scéna nabízí.
 

Dalších šedesát hracích minut patřilo punkovým  S.A.S. a jejich setu. I když už byla trochu pokročilá doba, na jejich koncert dorazil pořádný dav, takže o nějaké to pogo rozhodně nebyla nouze.
Norové Thunderbolt si na Basinu už taky zahráli. Mezitím se ale stačili rozpadnout a zase složit, takže jsme se na ně mohli těšit na letošním ročníku. Kapela ukázala, že jejich show je opravdu skvěle propracovaná a stálo za to vydržet až do pozdních nočních hodin.
O závěr večera se postarali téměř domácí plzeňští Beltaine
 

Dalších šedesát hracích minut patřilo punkovým …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


150 fotografií v galerii


autoři:text:     Magdalena Vozobulová
foto:     tým MusicgateDalší články žánrů Crossover, Metal, Punk (rock), Rock, Rock'n'roll, Ska

Juřič Pařil - zpívající hasič z Vysočiny. Jiří Pařil a druhý videoklip "Pro lásku mou" Nový termín koncertu Rockalí 2019 Pátek 23. srpna 2019 je nový termín odloženého koncertu Roxoru a strakonického Hamru. Pořadatelé z domácí rockové kapely doufají, že se sluníčko k vystupujícím a hlavně k fanouškům neotočí opět zády! Mejdan v Hospůdce Ostrov na Podskalí ve Strakonicích bude odstartován úderem 20. hodiny. V Camp Lázních Klatovy vypukne ta pravá Bujará noc s punkovými živly ze skupin Tři sestry, E!E a Pirates of the Pubs! Legenda české pub rockové scény nedávno potěšila fanoušky zbrusu novým klipem s názvem Bujará. A pořádně Bujará párty jistě bude i na koncertě v Camp Lázních Klatovy Němečtí countryrockeři The BossHoss zkoušejí v Česku prorazit se singlem z tamější The Voice Členové německé country rockové kapely The BossHoss jsou u našich sousedů známými osobnostmi. Jejich pozici přední německé kapely upevnilo i to, že frontmani Alec a Sascha momentálně sedí v porotě německé verze reality show The Voice. Nejlepší rozloučení s prázdninami? Festival Kefír 31. srpna se na Kačině u Kutné Hory koná již sedmý ročník festivalu Kefír – jedinečnéakce pro děti a jejich rodiče. Návštěvníci si letos vedle bohatého hudebního čidivadelního programu poprvé v Česku užijí kultovní britskou klouzačku Klatovské náměstí rozehřál domácí Radiátor Středeční koncert 14.8.2019 nabídl příznivcům svižné muziky výběr mezi metalovým nářezem sokolovského Liberate a rockovým koncertem domácího Radiátoru. Do festivalové historie si Prasofest připsal pořadové číslo 7 Podhradí zříceniny Vlčtejn u Blovic se v sobotu 10.8.2019 stalo cílem stovek fanoušků punkové muziky. Pod osvícenou siluetou hradu v opravené a zastřešené stage odstartoval již 7. ročník vyhlášeného festivalu. Pomyslnou štafetu si na pódiu předalo devět kapel známých nejen v našem kraji.

Další fotoreportáže

Klatovské náměstí rozehřál domácí Radiátor Středeční koncert 14.8.2019 nabídl příznivcům svižné muziky výběr mezi metalovým nářezem sokolovského Liberate a rockovým koncertem domácího Radiátoru. Do festivalové historie si Prasofest připsal pořadové číslo 7 Podhradí zříceniny Vlčtejn u Blovic se v sobotu 10.8.2019 stalo cílem stovek fanoušků punkové muziky. Pod osvícenou siluetou hradu v opravené a zastřešené stage odstartoval již 7. ročník vyhlášeného festivalu. Pomyslnou štafetu si na pódiu předalo devět kapel známých nejen v našem kraji. Mokrá těla , písek v botách a nekonečná párty - takový byl pohodový Chodrockfest 2019 V magické datum 8. 8. – 10. 8. 2019 ožily Domažlice a okolí tradičním plážovým festivalem Chodrockfestem, který pro příznivce a milovníky rockové, punkové, pop rockové či metalové muziky v srpnu k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (sobota) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty. Koncert na klatovském náměstí poznamenal déšť Další z hudebních večerů na náměstí Míru proběhl ve středu 7.8.2019. Krytá stage v centru města pohostila opět dvě formace, které představily plné playlisty ze svých repertoárů. Chvilkové přeháňky neodradily několik desítek fanoušků užívajících si ostrý zvuk a koncertní atmosféru rockového vystoupení. Náměstí se sice zcela nezaplnilo, přesto obecenstvo vytvořilo důstojnou kulisu povedenému představení skupině Ekg Heart rock a hlavně domácímu Weget rocku. Refinery Gallery se třásla v základech pod strunami Parkway Drive Australští metalcoroví Parkway Drive přijeli 6. srpna do Bratislavy představit svoji jednoroční desku Reverence, která upevnila nový směr jejich tvorby. Tuto tour je doprovází již dlouho spřátelená skupina Thy Art Is Murder, se kterými Parkway Drive již v minulé době vystupovali, a dále také ambiciózní metalcorová skupina Crystal Lake pocházející z Japonska. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (pátek) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz