ČLÁNKY SOUTĚŽE

Benefiční koncert Václava Hudečka pro vilu Rusalka 29. května 2017   (23:05)Václav Hudeček a Lukáš Klánský svým benefičním koncertem ukončili letošní Hudební festival Antonína Dvořáka


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Dvacátý osmý květen byl dnem, na který se všichni příznivci vážné hudby velmi těšili. V Pamatníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami se konal benefiční koncert pana Václava Hudečka a pana Lukáše Klánského. Vše by bylo v pořádku nebýt  rudých růží převázaných černou stuhou a položených na místě, kde měl sedět vnuk Antonína Dvořáka pan Antonín Dvořák třetí, který měl tento benefiční koncert uvést. Bohužel kytice růží byla oznámením, že toho dne pan Antonín Dvořák třetí, vnuk slovutného skladatele, zemřel. Obecenstvo při oznámení této smutné zprávy doslova nedýchalo. 

Po úvodní skladbě oznámil pan Lukáš Klánský změnu programu koncertu, kdy vzhledem k situaci byly nahrazeny 3 poetické polky Bedřicha Smetany skladbami Frederica Chopina. Zde potvrdil svou pověst nejvýznamnějšího a nejžádanějšího klavíristy mladé generace. Chopin v jeho podání byl doslova pohlazením po duši. 

Následovala Sonata č.1 D dur Ludwiga van Beethovena a oficiální program koncertu Mistr Hudeček ukončil skladbou Mazurek op. 49 od Antonína Dvořáka. Potlesk navrátil dvojici několikrát zpět do sálu. Poslední přídavek věnoval Mistr Hudeček právě zesnulému Antonínu Dvořákovi třetímu. Velmi hezky pohovořil o svém přátelském vztahu k panu Antonínovi, a protože prý měl velmi rád legraci, byla přídavkem Humoreska od jeho prapředka. 

Psát cokoliv o umění Mistra Václava Hudečka ani zdaleka nepřiblíží atmosféru, kterou nám on připravil svým uměním.  


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Josef Němec
foto:     Josef NěmecDalší články žánru Vážná hudba

Jaromír Nohavica se vrací. A to hned dvakrát na bratislavská pódia! Skvělá zpráva pro všechny fanoušky Jaromíra Nohavici! Nejznámější a nejúspěšnější český písničkář se vrací na bratislavská pódia a to hned dvakrát! V bratislavské Aegon Aréne NTC vystoupí 22. června 2018 za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Druhý den 23. června 2018 se v NTC představí v klasické sestavě se spoluhráči Robertem Kusmierskim a Pavlem Plávkem. 2CELLOS se vrátí do České republiky s albem slavných filmových melodií Love Story, Titanic, Rain Man, Hra o trůny a mnoho dalších. Nejslavnější instrumentální duo současnosti - 2CELLOS se na novém albu Score zaměřilo na populární filmové melodie a 14.června v pražské O2 areně je ve svém osobitém podání a v doprovodu Bohemian Orchestra Symphony Prague předvede českému publiku naživo. SLAVÍME NAROZENINY a děkujeme všem interpretům, pořadatelům a především čtenářům Čas se s časem sešel a se změnou letního času příchází také druhý rok portálu MUSICGATE.cz. Za ten rok fungování jsme zažili neskutečné množství zážitků v redakci i na akcích a rozšířily se naše obzory za hranice našich snů. Pavel Šporcl vystoupí se svým programem Gipsy Fire Turné Pavla Šporcla Benefiční koncert orchestru Tremolo a pěveckého sboru Arnicor pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně 11. 3. 2018, 17.00 KD Záluží. Reportáž z pohledu moderátorky Hudební festival Antonína Dvořáka (2018) Máte rádi klasickou hudbu? Chcete si na vlastní uši a oči užít velké hvězdy hudebního nebe? Pečlivě sestavený program jubilejního 50. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram vám nabídne slavná jména i nové tváře s pozoruhodným talentem a potenciálem. Celých šest týdnů, od 24. dubna až do 7. června 2018, se v Příbrami a přilehlém okolí budou odehrávat nezapomenutelná hudební vystoupení. Předprodej vstupenek byl právě zahájen, tak neváhejte a vyberte si v programu právě to své. Gentlemani v cylindrech připravili originální podívanou 27. února navštívil 4TET Jiřího Korna Společenský dům v Hořovicích.

Další fotoreportáže

Harlejářské orgie v Kovářově. Na Rockové sobotě vystoupil Harlej a Sendwitch Motorband a Coda zaburáceli v Mrákově KD Mrákov opět přivítal dvě rock metalové legendy, a to karlovarskou Codu a teplický Motorband. Druhý den Čírofestu narval Modrou Vopici I druhý den openair festu Čírofest, pokořila další rekord. Během pátku a soboty, navštívilo párty přes 600 lidí z celé republiky. Vy nyní máte možnost, mrknout na fotoreport. Uvidíme se při devátém ročníku opět za rok. Modrá Vopice praská ve švech pod open air festivalem Číro Fest První den Číro Festu v Modré Vopici přinesl atmosféru a kapely, nad kterými každé punkáčké srdce zaplesalo. Předposlední kolo Múzy 2018 je úspěšně za námi Čtvrteční večer 19. 4. 2018 proběhlo v plzeňském Divadle Pod lampou již 5. kolo letošní Múzy, ve kterém představily své umění další čtyři amatérské kapely. Thirty Seconds to Mars představují v rámci The Monolith Tour své nové album America V pražské Tipsport aréně odbíjí devátá hodina a fanoušci už netrpělivě čekají na odstartování celé show, kterou až po dvaceti dalších dlouhých minutách uvede skvělým bubenickým sólem zpěvákův bratr Shannon Leto. Skladba Monolith nese stejný název jako celé evropské tour. Sækədʒəwi:ə a Compromysh zavítali v rámci ENLISTED TOUR 2018 do Plzně! Jako host vystoupili Way to Středeční podvečer v divadle Pod lampou patřil skupinám Sækədʒəwi:ə a Compromysh, které do Plzně zavítaly v rámci ENLISTED TOUR 2018. Jako host tohoto večera vystoupila plzeňská progressive rocková kapela Way to.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz