ČLÁNKY SOUTĚŽE

Březnické zemětřesení způsobil Xavier Baumaxa! 25. dubna 2017   (23:16)Sobota 22.4. byla zážitkem pro všechny.


Na páteční vystoupení Xaviera Baumaxy jsem se těšil jak mimino na přirozený obal mateřského mléka. Týden před koncertem jsem se náhodně setkal s Xavim v nočním vlaku z Břeclavi do matičky měst. Hodně času jsme proklábosili a já od něho dostal jeho fungl novou placku s názvem Idueto. Druhý den ráno jsem cd založil do aparátu a dal play. Zasedl jsem do sedačky a čekal přísun klasiky, na kterou jsem navyklý. Už první tóny daly jasný signál, že tentokrát bude všechno jinak. Vypiplaná muzika a texty místy velmi nostalgické, psané češtinou, kterou Xavi bravurně ovládá. Naprosto skvělý hudební doprovod a výborní partneři v duetech, obzvlášť hlasové souznění s Martou Kubišovou v písni Muž, který prohrál, mě doslova zadupalo do sedačky a vehnalo mi slzy do očí. Iduetu nelze nic vytknout. 


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
No a s tímto intenzivním hudebním vjemem jsem vyrazil do Špejcharu nasát něco ze živáku. Očekával jsem, že se něco změnilo, že vše bude jinak. A ono nebylo. Na podium dorazil starý dobrý Xavier. Dal smršť fórů a narážek směrem k publiku, klasicky přivítal příznivce severočeského folku a pustil se do nás. Psát, že se tleskalo ve stoje je zcela zbytečné. Po třetí skladbě se totiž všichni nahrnuli na stojáka k podiu a co kus to řev a aplaus. Největší ohlas měla skladba Petra Kvitová. V Březnici si museli myslet, že přišlo zemětřesení. Po hodině a půl, která nám přišla jako deset minut, Xavi prohlásil, že přídavky nedává, protože přídavky dávaji kapely, které do vystoupení nedaly všechno. Jeho slovy: „ Já to mrdám, jdeme na cigáro.“ 

Při cigaretě jsme zase pokecali o jeho tvorbě a plánech a domluvili jsme se na příštím setkání na jeho vystoupení buď v Praze, nebo v Berouně. Domluvili jsme si rozhovor k jeho famoznímu Iduetu, o kterém jsem si myslel, že je zlomové, a očekával jsem Xaviho přesun do popíkového sektoru. Ale ten se nekoná, stvořitel zaplať.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Josef Němec 17 fotografií v galerii


autoři:text:     Josef Němec
foto:     Josef NěmecDalší články žánrů Crossover, Folk, Hip Hop / Rap, Pop, Reggae, Rock'n'roll, Ska

Sendwitch představují zbrusu nový videoklip Nahoru dolu plný pravé koncertní atmosféry a s featuringem Kuby Ryby! Přestože je teprve první měsíc nového roku, pop rockoví sympaťáci ze skupiny Sendwitch nezahálí a pro své fanoušky přichystali několik novinek. A věřte, máte se na co těšit. Hudební legenda Peter Nagy slaví třicet pět let od prvního koncertu Přesně třicet pět let uplynulo od prvního koncertu hudební legendy Petra Nagye! Jako čerstvě skončený vysokoškolák ještě Peter Nagy netušil, že se po několika letech amatérského hraní s kytarou ve vysokoškolských klubech splní jeho muzikantský sen. Crosseoverová Insania pokřtí unikátní knihu Kacířův kancionál v brněnském Sono Koncem února 2019 odstartuje Insania sérii koncertů Kancionál Tour na podporu unikátního projektu multimediální knihy Kacířův kancionál, souboru ilustrovaných textů Insanie komentovaných historickými figurami, vrahy, filozofy, revolucionáři, ďáblem i Bohem formou diskusí na sociálních sítích. Zpěvák a ochránce přírody Thomas Puskailer startuje ECO RECYKLUJ TOUR Oblíbený hudebník, herec a moderátor Thomas Puskailer startuje další unikátní ekologický projekt pod názvem ECO RECYKLUJ TOUR. Minulé roky odehrál stovky úspěšných ekologických koncertů a pro velký úspěch se rozhodl v těchto projektech pokračovat. Mroží setkání vol. 2 v Plzni V plzeňském Vinyl Club & Cafe si ve středu 16. 1. 2019 zahrají hned dvě kapely – Masový Hrach a Pan Cicvárek, ovčí člověk. Rival Sons představí Evropě dlouho očekávané album Americká rocková parta Rival Sons se po předskakování Rolling Stones na části jejich loňského evropského turné vrací na začátku tohoto roku do Evropy. Rival Sons chystají na 25. leden 2019 vydání nového alba s názvem Feral Roots. Michal Kindl – křest alba „Barvy“ Mladý talentovaný hudebník (zpěvák, klávesista, textař) Michal Kindl se před pár lety rozhodl začít s vlastní tvorbou. Přizval si na pomoc kamaráda kytaristu a baskytaristu Aleše Zenkla a vznikla spousta zajímavého materiálu. Prvních 12 kousků vyšlo na albu Barvy, které Michal s Alešem pokřtili v rodinném kruhu 28. prosince 2018 v D-klubu (Divadla Příbram).

Další fotoreportáže

Undergroundový koncert vyprodal plzeňský klub Pro pamětníky i mladší generaci zahrály 16. 1. 2019 v plzeňském Vinyl Club & Cafe kapely, které pamatují vznik českého undergroundu a navíc ho dokáží skvěle prezentovat nejen na klubových pódiích. Povedený bigbít v Hospodě Pod Kopcem na Božkově Sifon s Václavem Šelmátem rozjel párty 12. 1. 2019 ve známém centru kulturních akcí v plzeňském Božkově. Zaplněný taneční parket a obsazené stoly dokreslovaly kulisu taneční zábavy s oblíbenou kapelou. Berounský klub Prdel zahalila Černá metalová noc Právě pod tímto titulem zahrály v sobotu 12. 1. 2019 na klubové scéně dvě metalové kapely. Domácím Padlým Andělům úspěšně sekundovala plzeňská parta Avidity for… s nadupaným playlistem. Páteční večer v RC Prdel patřil mládí Na scéně známého berounského rockáče vybalily v pátek 11. 1. 2019 na početné publikum playlisty dvě mladičké skupiny. Poprvé se na jednom pódiu setkaly Ties a Sharks, které svými fanoušky dokázaly klub zcela zaplnit. V loděnickém Blázinci odstartovaly letošní sezónu známé regionální kapely Několik hudebních žánrů v podání tří kapel z nedalekého okolí okořenilo páteční večer 4. 1. 2019 v loděnickém Sportbaru Blázinec. Na pódiu pod světelnými rampami se představili zástupci rock rapu, punku a nechyběla metalová tečka. Frankenstein ožil silvestrovskou noc v Rock Opeře. Poslední den v roce 2018, byl nejen posledním, ale zároveň i prvním dnem, kdy jsme mohli vidět, poprvé pár písní z připravovaného muzikálu Frankenstein. Večer to byl opravdu nevídaný. Vyprodaná Rock Opera opět nezklamala a my jsme si mohli užít báječný večer plný metalu,hard rocku, ale i pole dance a pořádné pyro show s prvky akrobacie. Předsilvestrovský bigbít s Odysseou v Blovicích Velký počet hostů a přátel skvělé muziky zamířilo v sobotu 29. 12. 2018 do Lidového domu v Blovicích. Na pódiu zde vystoupila západočeská rocková legenda Odyssea s Václavem Běhavým u mikrofonu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz