ČLÁNKY SOUTĚŽE

Březnické zemětřesení způsobil Xavier Baumaxa! 25. dubna 2017   (23:16)Sobota 22.4. byla zážitkem pro všechny.


Na páteční vystoupení Xaviera Baumaxy jsem se těšil jak mimino na přirozený obal mateřského mléka. Týden před koncertem jsem se náhodně setkal s Xavim v nočním vlaku z Břeclavi do matičky měst. Hodně času jsme proklábosili a já od něho dostal jeho fungl novou placku s názvem Idueto. Druhý den ráno jsem cd založil do aparátu a dal play. Zasedl jsem do sedačky a čekal přísun klasiky, na kterou jsem navyklý. Už první tóny daly jasný signál, že tentokrát bude všechno jinak. Vypiplaná muzika a texty místy velmi nostalgické, psané češtinou, kterou Xavi bravurně ovládá. Naprosto skvělý hudební doprovod a výborní partneři v duetech, obzvlášť hlasové souznění s Martou Kubišovou v písni Muž, který prohrál, mě doslova zadupalo do sedačky a vehnalo mi slzy do očí. Iduetu nelze nic vytknout. 


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
No a s tímto intenzivním hudebním vjemem jsem vyrazil do Špejcharu nasát něco ze živáku. Očekával jsem, že se něco změnilo, že vše bude jinak. A ono nebylo. Na podium dorazil starý dobrý Xavier. Dal smršť fórů a narážek směrem k publiku, klasicky přivítal příznivce severočeského folku a pustil se do nás. Psát, že se tleskalo ve stoje je zcela zbytečné. Po třetí skladbě se totiž všichni nahrnuli na stojáka k podiu a co kus to řev a aplaus. Největší ohlas měla skladba Petra Kvitová. V Březnici si museli myslet, že přišlo zemětřesení. Po hodině a půl, která nám přišla jako deset minut, Xavi prohlásil, že přídavky nedává, protože přídavky dávaji kapely, které do vystoupení nedaly všechno. Jeho slovy: „ Já to mrdám, jdeme na cigáro.“ 

Při cigaretě jsme zase pokecali o jeho tvorbě a plánech a domluvili jsme se na příštím setkání na jeho vystoupení buď v Praze, nebo v Berouně. Domluvili jsme si rozhovor k jeho famoznímu Iduetu, o kterém jsem si myslel, že je zlomové, a očekával jsem Xaviho přesun do popíkového sektoru. Ale ten se nekoná, stvořitel zaplať.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Josef Němec 17 fotografií v galerii


autoři:text:     Josef Němec
foto:     Josef NěmecDalší články žánrů Crossover, Folk, Hip Hop / Rap, Pop, Reggae, Rock'n'roll, Ska

Psychobilly attack v Lampě Páteční večer se v Divadle pod lampou nesl ve znamení temné strany rock´n´rollu – toť psychobilly. Gauneři s noži po kapsách, krásné pin-upky, cvakající kontrabas, vůně pomády, havajský dress code a celkově opravdu podařený večírek. Rozpohybovat Plzeň přijel psychobilly cirkus ve složení - Kungpao Cowboys, Duo Rimini a Out of Luck, vše pod taktovkou Screaming Cats booking! A že bylo, na co se těšit! Podzimní turné Holomráz odstartovala Slza ve Lnářích Téměř vyprodaný lnářský Kulturní dům se stal 13. 10. 2018 odrazovým můstkem k podzimní šňůře kapely Slza na podporu alba Holomráz vydaného na podzim 2017. Paddy and The Rats společně s Cheers! rozhoupají Lucerna Music Bar Kvalitní folk punkový koncert je na podzim ideální příležitostí dobít ubývající energii po létě. Skupina Dilated vydala před nedávnem zbrusu nový klip. Je to jen pár dní, co kapela DILATED vypustila do hudebního světa fungl nový singl PROHRA a to rovnou v plné parádě i s videoklipem. Jde o jednu z písní, skrze kterou rocková kapela s frontmankou Lucií vstupuje do mainstreamového pop-rockového rybníčku, aby oslovila i rádiové posluchače. Kapela Sendwitch roztáčí své Kolo štěstí aneb nový animovaný videoklip je na světě! Stále více oblíbená poděbradská skupina Sendwitch vydala zbrusu nový videoklip k pecce Kolo štěstí. A právě tenhle song představí na chystaném turné, které jede s Rybičkami 48. David Koller vyjel se svou kapelou na podzimní část svého akustického turné Děčínské publikum jako první v republice mohlo vidět a slyšet podzimní část akustického turné Davida Kollera s kapelou. Speciálním hostem turné byl skladatel, klavírista a zpěvák Michal Kindl. Na jaře vydal své debutové album Barvy, na kterém spolupracoval s producentem Alešem Zenklem Peter Nagy si na devět PIANKO koncertů bere 50 Žiráf! Peter Nagy si pro fanoušky připravil vánoční PIANKO tour. Legendární zpěvák a skladatel zahraje a zazpívá nestárnoucí hity i poetické balady v jedinečných osobitých aranžích.

Další fotoreportáže

Psychobilly attack v Lampě Páteční večer se v Divadle pod lampou nesl ve znamení temné strany rock´n´rollu – toť psychobilly. Gauneři s noži po kapsách, krásné pin-upky, cvakající kontrabas, vůně pomády, havajský dress code a celkově opravdu podařený večírek. Rozpohybovat Plzeň přijel psychobilly cirkus ve složení - Kungpao Cowboys, Duo Rimini a Out of Luck, vše pod taktovkou Screaming Cats booking! A že bylo, na co se těšit! Rocková tancovačka měla v Horažďovicích skvělou atmosféru Plzeňská kapela Extra band revival předvedla v Horažďovicích 13. 10. 2018 parádní výkon. Opravdový Rockový bál si tu užíval celý sál se zaplněným parketem. Ostrá světla a dobrý zvuk potěšily snad každého, kdo si do Horažďovic našel cestu. Podzimní turné Holomráz odstartovala Slza ve Lnářích Téměř vyprodaný lnářský Kulturní dům se stal 13. 10. 2018 odrazovým můstkem k podzimní šňůře kapely Slza na podporu alba Holomráz vydaného na podzim 2017. David Koller vyjel se svou kapelou na podzimní část svého akustického turné Děčínské publikum jako první v republice mohlo vidět a slyšet podzimní část akustického turné Davida Kollera s kapelou. Speciálním hostem turné byl skladatel, klavírista a zpěvák Michal Kindl. Na jaře vydal své debutové album Barvy, na kterém spolupracoval s producentem Alešem Zenklem Uherskobrodskou pouťovou řádně rozpařily skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns 6. 10. 2018 to v Uherském Brodě rozjely ve velkém stylu skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns. Jako každý rok se tradičně město rozzářilo tisíci světly kolotočů a decibely hudby lákaly všechny na mega zážitky nekončících atrakcí pro všechny věkové kategorie. Co ale doopravdy přitáhlo večerní návštěvníky byla Uherskobrodská pouťová 2018. Vystoupení Jakuba Smolíka oživilo Medový jarmark v Koterově Tradiční společenská akce v plzeňském Koterově pohostila na svažité návsi 7. 10. 2018, kromě trhovců a nakupujících, známého písničkáře Jakuba Smolíka s hudebním doprovodem. Coda a její cesta životem ve Svrčovci V sobotní podvečer jsem zavítal do sálu KD Svrčovec u Klatov na vystoupení karlovarské hardrockové legendy jménem Coda. Sálem doznívaly poslední tóny zvukovky a návštěvníci pozvolna zaplňovali sál.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz