ČLÁNKY SOUTĚŽE

Březnické zemětřesení způsobil Xavier Baumaxa! 25. dubna 2017   (23:16)Sobota 22.4. byla zážitkem pro všechny.


Na páteční vystoupení Xaviera Baumaxy jsem se těšil jak mimino na přirozený obal mateřského mléka. Týden před koncertem jsem se náhodně setkal s Xavim v nočním vlaku z Břeclavi do matičky měst. Hodně času jsme proklábosili a já od něho dostal jeho fungl novou placku s názvem Idueto. Druhý den ráno jsem cd založil do aparátu a dal play. Zasedl jsem do sedačky a čekal přísun klasiky, na kterou jsem navyklý. Už první tóny daly jasný signál, že tentokrát bude všechno jinak. Vypiplaná muzika a texty místy velmi nostalgické, psané češtinou, kterou Xavi bravurně ovládá. Naprosto skvělý hudební doprovod a výborní partneři v duetech, obzvlášť hlasové souznění s Martou Kubišovou v písni Muž, který prohrál, mě doslova zadupalo do sedačky a vehnalo mi slzy do očí. Iduetu nelze nic vytknout. 


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
No a s tímto intenzivním hudebním vjemem jsem vyrazil do Špejcharu nasát něco ze živáku. Očekával jsem, že se něco změnilo, že vše bude jinak. A ono nebylo. Na podium dorazil starý dobrý Xavier. Dal smršť fórů a narážek směrem k publiku, klasicky přivítal příznivce severočeského folku a pustil se do nás. Psát, že se tleskalo ve stoje je zcela zbytečné. Po třetí skladbě se totiž všichni nahrnuli na stojáka k podiu a co kus to řev a aplaus. Největší ohlas měla skladba Petra Kvitová. V Březnici si museli myslet, že přišlo zemětřesení. Po hodině a půl, která nám přišla jako deset minut, Xavi prohlásil, že přídavky nedává, protože přídavky dávaji kapely, které do vystoupení nedaly všechno. Jeho slovy: „ Já to mrdám, jdeme na cigáro.“ 

Při cigaretě jsme zase pokecali o jeho tvorbě a plánech a domluvili jsme se na příštím setkání na jeho vystoupení buď v Praze, nebo v Berouně. Domluvili jsme si rozhovor k jeho famoznímu Iduetu, o kterém jsem si myslel, že je zlomové, a očekával jsem Xaviho přesun do popíkového sektoru. Ale ten se nekoná, stvořitel zaplať.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Josef Němec
foto:     Josef NěmecDalší články žánrů Crossover, Folk, Hip Hop / Rap, Pop, Reggae, Rock'n'roll, Ska

Slánský festival VALNÍK ve svém 19. ročníku Devatenáctý ročník slánského hudebního open air festivalu VALNÍK se uskuteční jako již obvykle poslední srpnový víkend v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném. Název tradičního festivalu, který vám může připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál na místním fotbalovém hřišti na skutečném valníku. Festival se stejně jako v loňském roce bude konat jako akce dvoudenní a vystoupí na něm třicet skupin. Dramaturgie vychází především z punkrocku a jeho odnoží, ale je jako obvykle hodně pestrá a proložená styly jako ska, rock, folk, rock´n´roll či hardcore Katarína Knechtová přichází s výjimečným projektem PUTO, spojí se s folklórním souborem Šarišan! Katarína Knechtová připravila pro fanoušky úžasné hudební překvapení! Chodrockfest 2018 byl plný překvapení Plážový festival Chodrockfest 2018 byl plný multižánrové muziky, zábavy a pohody. A nejen Chodové si festival užili takzvaně „do rocku a do dna“ Vlčtejnský Prasofest zaznamenal rekordní návštěvnost Skvělá muzika, našlapaný areál a kapely od punku přes hard rock po skáčko rozjely v sobotu 11. 8. 2018 mejdan s velkým M. Divoké pogo a výlet zpěváka The Fialky na rukou fanoušků napříč přeplněným parketem oznámkovaly festival podtrženou jedničkou. Festival Kačeři už klepe na dveře, zná svůj line-up a my Vám přinášíme několik vstupenek. Můžeme se těšit na Pipes, Prago union nebo Kapitána Dema, taneční stage pak ovládnou zahraniční DJs. Festivalová louka v Horčápsku u Březnice ožije letos již třináctým ročníkem festivalu Kačeři. Fanoušci kapel a DJs se sjedou na příbramsko o magickém víkendu 17. a 18. srpna, aby zde oslavili pomalu blížící se závěr léta. Farák Fest 2018 hlásí připravenost ve všech směrech V areálu Farského kopce u Heřmanovy Huti se můžeme v sobotu 18. 8. 2018 těšit na hudební špičky v jednotlivých žánrech. Walda Gang tu zahraje věci z nového alba, zaskákat si budeme moci se Sto zvířaty a na své si přijdou i fanoušci Tiché dohody. Rockfest Jince 2018 plný skvělé muziky a pohody se vydařil! Rok se s ro(c)kem sešel a byl tu pátý ročník oblíbeného a pohodového festivalu s téměr rodinnou atmosférou - Rockfest Jince. A jak už bývá u tohoto jednodenního fesťáku zvykem i letos bylo o zábavu postaráno!

Další fotoreportáže

Klatovský Radiátor představil dvě horké novinky Středeční pozdní odpoledne 15. 8. 2018 přilákalo na horní část klatovského náměstí příznivce rockových vibrací. Na prostorné scéně předvedly své umění Paheyl a Radiátor, který se tu blýskl dvěma zbrusu novými songy. Chodrockfest 2018 byl plný překvapení Plážový festival Chodrockfest 2018 byl plný multižánrové muziky, zábavy a pohody. A nejen Chodové si festival užili takzvaně „do rocku a do dna“ Vlčtejnský Prasofest zaznamenal rekordní návštěvnost Skvělá muzika, našlapaný areál a kapely od punku přes hard rock po skáčko rozjely v sobotu 11. 8. 2018 mejdan s velkým M. Divoké pogo a výlet zpěváka The Fialky na rukou fanoušků napříč přeplněným parketem oznámkovaly festival podtrženou jedničkou. Podvečerní koncert na klatovském náměstí přilákal početné publikum Příznivci metalové muziky revivalového Iron Maidenu (Klatovy) zaplnili ve středu 8. 8. 2018 horní část náměstí Míru. Kapela dokázala rozhýbat většinu fanoušků napříč obrovskému vedru sálajícímu ze všech stran. Rockfest Jince 2018 plný skvělé muziky a pohody se vydařil! Rok se s ro(c)kem sešel a byl tu pátý ročník oblíbeného a pohodového festivalu s téměr rodinnou atmosférou - Rockfest Jince. A jak už bývá u tohoto jednodenního fesťáku zvykem i letos bylo o zábavu postaráno! Pravý břeh Úslavy obsadili ve Šťáhlavech rockeři z širokého okolí Středobodem rockového života se v sobotu 4. 8. 2018 stala obec Šťáhlavy. Na jednodenním Úslava Rockfestu s pořadovým číslem 5 zahrály bigbítové kapely Plzeňského kraje, vrcholem večera pak bylo vystoupení Cody s akrobatickými kousky zpěváka Honzy Haško. Bývalý hokejový reprezentant Jaroslav Špaček pokřtil nové CD kapely Brenda 5 Velikým lákadlem hudebního večera se stal samotný kmotr – asistent trenéra extraligové Plzně Jarda Špaček. Kromě oslavenců z Brendy 5 si na nepomucké Sokolovně 28. 7. 2018 zahrály skupiny E.O.S. a Dirty Blondes.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz