ČLÁNKY SOUTĚŽE

Děda Mládek lllegal band a Yamrtaal v Podbrské hospodě 19. března 2017   (09:54)V sobotu 12. března rozvlněla Pobrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách veselá partička Děda Mládek lllegal band.


Podbrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách roztančila, ve známém specifickém rytmu především písní, z pera Ivana Mládka, plzeňská partička Děda Mládek Illegal Band. Člověku se jako první nutí otázka: "Ona tato kapela ještě existuje a vystupuje? Člověk o ní pár let příliš neslyšel". Mohu jen potvrdit, že opravdu vystupuje a se stejnou nadsázkou a energií jako dříve. Navíc v této podbrdské hospůdce (dle plakátů na zdech) vystupovala zhruba před rokem a před dvěma lety také. A i letos se jim podařilo celý sál roztančit a všem fanouškům na obličeji vyčarovat líbezný úsměv a výraz spokojenosti.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Ale nepřeskakujme. Jako první vystoupila místní kapela Yamrtaal.

YAMRTAAL

Komu tento název kapely nic neříká, mohl by znát minimálně některé členy kapely. Elektrické kytary a mikrofonu k doprovodnému zpěvu se chopil Aleš „Alí“ Homonický (majitel podbrdské hospody a člen hudebního seskupení Paradoxband). Basové kytary a taktéž mikrofonu se chopil nejznámější umělý pankáč u nás Vladimír „Savec“ Šťástka (člen kapely Visací zámek). Bez čeho by se kapela neobešla je rytmus, který svými paličkami obstarává Sváťa Šutera a největším a nejzlobivějším členem (vlastně členkou) kapely je nepřehlédnutelná energická zpěvačka Alena „Álla“ Sudová. Největší ve smyslu nejvyšší v porovnání se všemi členy dokonce obou vystupujících kapel byla opravdu tou nejvyšší vystupující a tím že je zlobivá holka se honosila nejen přímo na svém tričku, ale také při jedné z představených písní. Její velikost a energie se však představila především v síle jejího hlasu a pěveckého projevu, ve kterém byla opravdu nepřekonatelná.

Kapela odehrála příjemné více než hodinové vystoupení, při kterém představila písně s hard rockovými kytarovými riffy, s atmosférou pohodových rockových balad nebo také v baskytaristově vlastním punkovém rytmu. Fanoušci se bavili v poklidném duchu s písní na rtech a půllitrem točeného pivka nebo vychlazené lahvinky sektu. Chtěli si vychutnat hudební zážitek na plno a tančení a křepčení si nechávali až na smršť v podobě zábavného vystoupení následující kapely.

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Po 22. hodině se představilo se svým energickým vystoupením 7členné seskupení s názvem Děda Mládek Illegal Band. Jmenovat jednotlivé členy raději nebudu, to by bylo opravdu na dlouho. Jen pro ty, kteří historii kapely neznají, tak tato kapela vznikla v 90 letech v Plzni a jejími zakládajícími členy byli zpěvák Mersí (tehdy bubeník kapely Burma Jones) a baskytarista Zdeněk Podskalský (tehdy člen kapely Alice). Jak to tak bývá, myšlenka vznikla při konverzaci na nějaké mejdanu, kde se oba zakládající členové shodli v lásce k písním Ivana Mládka. A z tohoto na první pohled praštěného nápadu vzniklo seskupení hudebníků, kteří v příštím roce oslaví 20 let svého společného působení.

Vystoupení mělo jakýsi zábavový charakter, protože bylo rozděleno na 3 části, aby se kapela i fanoušci v mezipauze mohli občerstvit, pobavit se a možná si i odpočinout.

Parket se s prvními tóny okamžitě zaplnil tancechtivými fanoušky, kteří se vlnili v chytlavém rytmu jednotlivých písní a všem se hned od začátku vykouzlil pod nosem roztomilý spokojený úsměv, který všem vydržel ještě určitě pár hodin po koncertě. Kapela předvedla všechny nejznámější pecky, které není třeba nijak představovat, protože je zná asi celý národ. S kapelou si zpívali snad všichni v sále včetně slečny u pokladny nebo dam obsluhujících výčep.

Písně Ivana Mládka jsou známé především u našich maminek a tatínků, a proto kapele Děda Mládek Illegal Band patří jeden velký dík za to, že tyto roztomilé a úžasné písničky přiblížila i mladším generacím. A tento generační záběr byl vidět i mezi fanoušky tohoto koncertu. Tančili a zpívali si s kapelou všechny věkové skupiny, od 10letého klučiny, přes mladé páry těsně před svatbou, až po páry, které už mají několik vlastních vnoučat a mohli s Ivanem Mládkem a jeho spolužákem bývalým prezidentem Václavem Klausem studovat ve stejném ročníku Vysoké školy Ekonomické.

Celé vystoupení a i celý večer by se daly shrnout jedním slovem „ZÁBAVA“.
 
  • Zábava ve smyslu veselého vtipného vystoupení.
  • Zábava ve smyslu energické zábavné hudby.
  • Zábava ve smyslu tanečního reje a křepčení.
  • Zábava ve smyslu celkově přátelské zábavné atmosféry celého večera.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Jiří Trnka 45 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiří Trnka
foto:     Jiří TrnkaDalší články žánrů Country, Folk, Pop, Punk (rock), Rock

Punkový festival Úmrtí Sida fest se pyšní pořadovým číslem 16 Velký den pro příznivce punkové muziky nastane v sobotu 2. 2. 2019. V plzeňském klubu Bílej Medvěd proběhne již 16. ročník hudebního festivalu k uctění památky Sida Viciouse. Kromě známých jmen z naší scény zahraje i anglická legenda 999. The Neighbourhood se vrací do Prahy Americká pop-rocková skupina The Neighbourhood během svého Evropského turné nevynechá Prahy. Bude se tak vracet po tříleté pauze a představí se 6. února 2019 ve Foru Karlín. Traktor odkryje svou šachovou partii na velkolepém turné Šachoffnice tour 2019! Že už se teď těšíte? To my samozřejmě také! Tak si pojďte zkrátit odpočítávání dnů v kalendáři poslechem nových alb Traktoru i Forrest Jump a pak vyražte zažít atmosféru těchto jedinečných koncertů live. Návrat Ci5 do Runwaye slavil úspěch Po 17. letech se plzeňská Ci5 vrátila na prkna plzeňského klubu Runway. Páteční akce 18. 1. 2019 měla u publika ohlas, stejně tak jako vystoupení hosta večera – metalové skupiny Hi-Fly. Britští “indie-rock heroes” Razorlight poprvé v České republice! Britská kapela Razorlight, jedna z předních indie rockových kytarovek první dekády 21. století, vystoupí poprvé v České republice. 7. února 2019 v pražském Lucerna Music Baru představí naživo novou desku Olympus Sleeping, která vychází po dlouhých deseti letech letos 26. října. Razorlight (UK) 7. února 2019, 20.00, Lucerna Music Bar, Praha Vstupenky: od 26. října, 10.00, v sítích GoOut a Ticketportal Muzikál Matúš Čák Trenčiansky má novoroční překvapení, pokud si koupíte tři vstupenky, čtvrtou dostanete zdarma Příběh plný radosti, nenávisti, zlosti, smutku a lásky. To je muzikál Matúš Čák Trenčiansky, který se hraje od září v divadle Wüstenrot v Dome odborov Istropolis v Bratislavě. Historický příběh jednoho z nejznámějších středověkých velmožů z pera Ľuba Horňáka a Doda Gombára teď pojede za svými fanoušky. Michal Prokop prozradil, jaká je jeho nejoblíbenější písnička. Zazněla i na koncertě v Divadle Pod čarou. Starší i mladší generace fanoušků a posluchačů si nenechala ujít koncert Michala Prokopa a skupiny Framus Five, který se konal v pátek 18. ledna v Divadle Pod čarou v Písku.

Další fotoreportáže

Bigbítová zábava přilákala do Dvorce početné publikum Přesně po roce si na prostorném pódiu Hotelu Dvorec znovu zahrála plzeňská rocková parta Sifon s Václavem Šelmátem. Ostrá světla a dobrý zvuk dodaly sobotní tancovačce 19. 1. 2019 ten správný punc a hosté z širokého okolí si užili hezký taneční večer. Návrat Ci5 do Runwaye slavil úspěch Po 17. letech se plzeňská Ci5 vrátila na prkna plzeňského klubu Runway. Páteční akce 18. 1. 2019 měla u publika ohlas, stejně tak jako vystoupení hosta večera – metalové skupiny Hi-Fly. Mladá thrash-metalová kapela Refore pokřtila své první CD! Bujará oslava nového CD. Kolínem se prohnala Lednová žížeň 2. Potkali se u Kolína. I tak by se dala shrnout sobotní united akce, kterou již každoročně pořádají kluci z Jednoty Kolín. Na prknech znamenajících svět se postupně vystřídaly kapely Prasákův gauč, Nežfaleš, Bratislavské dievčata, Jednota Kolín a The Fialky. Sálem místní hospůdky se prolétli účinkující na rukou davu příznivců a samozřejmě nesmělo chybět ani pořádné pogo. Přinášíme vám fotoreport z této akce. A tak se podívejte a posuďte sami. Michal Prokop prozradil, jaká je jeho nejoblíbenější písnička. Zazněla i na koncertě v Divadle Pod čarou. Starší i mladší generace fanoušků a posluchačů si nenechala ujít koncert Michala Prokopa a skupiny Framus Five, který se konal v pátek 18. ledna v Divadle Pod čarou v Písku. Martin Ďurinda, Sima Martausová, Horkýže Slíže, Topfest a Bratislavské jazzové dni si odnesli výroční ceny ZAI za rok 2018 Zväz autorov a interpretov populárnej hudby odevzdal výroční ceny za rok 2018! Ceny ZAI v podobě sošky mikrofonu si v bratislavském klubu MMC převzali ve dvanácti kategoriích interpreti, redaktoři a organizátoři hudebních akcí. Undergroundový koncert vyprodal plzeňský klub Pro pamětníky i mladší generaci zahrály 16. 1. 2019 v plzeňském Vinyl Club & Cafe kapely, které pamatují vznik českého undergroundu a navíc ho dokáží skvěle prezentovat nejen na klubových pódiích.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz