ČLÁNKY SOUTĚŽE

Děda Mládek lllegal band a Yamrtaal v Podbrské hospodě 19. března 2017   (09:54)V sobotu 12. března rozvlněla Pobrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách veselá partička Děda Mládek lllegal band.


Podbrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách roztančila, ve známém specifickém rytmu především písní, z pera Ivana Mládka, plzeňská partička Děda Mládek Illegal Band. Člověku se jako první nutí otázka: "Ona tato kapela ještě existuje a vystupuje? Člověk o ní pár let příliš neslyšel". Mohu jen potvrdit, že opravdu vystupuje a se stejnou nadsázkou a energií jako dříve. Navíc v této podbrdské hospůdce (dle plakátů na zdech) vystupovala zhruba před rokem a před dvěma lety také. A i letos se jim podařilo celý sál roztančit a všem fanouškům na obličeji vyčarovat líbezný úsměv a výraz spokojenosti.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Ale nepřeskakujme. Jako první vystoupila místní kapela Yamrtaal.

YAMRTAAL

Komu tento název kapely nic neříká, mohl by znát minimálně některé členy kapely. Elektrické kytary a mikrofonu k doprovodnému zpěvu se chopil Aleš „Alí“ Homonický (majitel podbrdské hospody a člen hudebního seskupení Paradoxband). Basové kytary a taktéž mikrofonu se chopil nejznámější umělý pankáč u nás Vladimír „Savec“ Šťástka (člen kapely Visací zámek). Bez čeho by se kapela neobešla je rytmus, který svými paličkami obstarává Sváťa Šutera a největším a nejzlobivějším členem (vlastně členkou) kapely je nepřehlédnutelná energická zpěvačka Alena „Álla“ Sudová. Největší ve smyslu nejvyšší v porovnání se všemi členy dokonce obou vystupujících kapel byla opravdu tou nejvyšší vystupující a tím že je zlobivá holka se honosila nejen přímo na svém tričku, ale také při jedné z představených písní. Její velikost a energie se však představila především v síle jejího hlasu a pěveckého projevu, ve kterém byla opravdu nepřekonatelná.

Kapela odehrála příjemné více než hodinové vystoupení, při kterém představila písně s hard rockovými kytarovými riffy, s atmosférou pohodových rockových balad nebo také v baskytaristově vlastním punkovém rytmu. Fanoušci se bavili v poklidném duchu s písní na rtech a půllitrem točeného pivka nebo vychlazené lahvinky sektu. Chtěli si vychutnat hudební zážitek na plno a tančení a křepčení si nechávali až na smršť v podobě zábavného vystoupení následující kapely.

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Po 22. hodině se představilo se svým energickým vystoupením 7členné seskupení s názvem Děda Mládek Illegal Band. Jmenovat jednotlivé členy raději nebudu, to by bylo opravdu na dlouho. Jen pro ty, kteří historii kapely neznají, tak tato kapela vznikla v 90 letech v Plzni a jejími zakládajícími členy byli zpěvák Mersí (tehdy bubeník kapely Burma Jones) a baskytarista Zdeněk Podskalský (tehdy člen kapely Alice). Jak to tak bývá, myšlenka vznikla při konverzaci na nějaké mejdanu, kde se oba zakládající členové shodli v lásce k písním Ivana Mládka. A z tohoto na první pohled praštěného nápadu vzniklo seskupení hudebníků, kteří v příštím roce oslaví 20 let svého společného působení.

Vystoupení mělo jakýsi zábavový charakter, protože bylo rozděleno na 3 části, aby se kapela i fanoušci v mezipauze mohli občerstvit, pobavit se a možná si i odpočinout.

Parket se s prvními tóny okamžitě zaplnil tancechtivými fanoušky, kteří se vlnili v chytlavém rytmu jednotlivých písní a všem se hned od začátku vykouzlil pod nosem roztomilý spokojený úsměv, který všem vydržel ještě určitě pár hodin po koncertě. Kapela předvedla všechny nejznámější pecky, které není třeba nijak představovat, protože je zná asi celý národ. S kapelou si zpívali snad všichni v sále včetně slečny u pokladny nebo dam obsluhujících výčep.

Písně Ivana Mládka jsou známé především u našich maminek a tatínků, a proto kapele Děda Mládek Illegal Band patří jeden velký dík za to, že tyto roztomilé a úžasné písničky přiblížila i mladším generacím. A tento generační záběr byl vidět i mezi fanoušky tohoto koncertu. Tančili a zpívali si s kapelou všechny věkové skupiny, od 10letého klučiny, přes mladé páry těsně před svatbou, až po páry, které už mají několik vlastních vnoučat a mohli s Ivanem Mládkem a jeho spolužákem bývalým prezidentem Václavem Klausem studovat ve stejném ročníku Vysoké školy Ekonomické.

Celé vystoupení a i celý večer by se daly shrnout jedním slovem „ZÁBAVA“.
 
  • Zábava ve smyslu veselého vtipného vystoupení.
  • Zábava ve smyslu energické zábavné hudby.
  • Zábava ve smyslu tanečního reje a křepčení.
  • Zábava ve smyslu celkově přátelské zábavné atmosféry celého večera.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Jiří Trnka
foto:     Jiří TrnkaDalší články žánrů Country, Folk, Pop, Punk (rock), Rock

O vystoupení skupiny Plektrum byl mimořádný zájem Roční abstinence rockové tancovačky v Řesanicích měla za následek plný parket natěšených příznivců chebské kapely, která tu v pátek 13. 7. 2018 představila z brusu nové CD Máš to mít. Jemnostfest 2018 zněl od Šumavy až po Krkonoše Bylo středeční odpoledne a party natěšených fanoušků mířily do Camp Lázní Klatovy. A mnohé z vás možná napadlo: „Copa se to v těch Klatovech vlastně dělo?“ Robert Plant (Led Zeppelin) vystoupí v Pardubicích Zpěvák legendární kapely Led Zeppelin, Robert Plant, vystoupí na konci měsíce v pardubické Tipsport Areně. Twenty One Pilots přijedou do Prahy se svou The Bandito Tour Držitelé ceny Grammy Twenty One Pilots se vrací do Prahy. Jejich koncert proběhne 16. února 2019 v O2 areně v rámci světového turné The Bandito Tour, na kterém představí chystané album Trench. Twenty One Pilots do Prahy přijíždějí potřetí. První pražské vystoupení vyprodali čtvrt roku dopředu, to další bylo pro velký zájem přesunuto do prostornější Tipsport areny. Ceny vstupenek na únorový koncert se pohybují v rozmezí 1090–1590 Kč, jejich prodej bude spuštěn v pátek 20. července v 10 hodin skrze síť Ticketportal. Wohnouti vydávají Hloupou písníčku Kapela Wohnout vypouští další singl z připravovaného alba. Všichni momentálně tráví čas ve studiu a chystají novou dlouhohrající placku, které vyjde v listopadu a zatím nese pracovní název „Máme na míň“. 2. den festivalu Přeštěnice se nesl v duchu rockového rádia Program tak byl, na rozdíl od pátečního, koncipován spíše pro starší a rockovější publikum. Několikrát se však představily mladé, úžasně talentované kapely, které by si určitě zasloužily mohutnější popularitu. Jedna otevírala sobotní program na hlavní stage, jiná zase uzavírala celkový program festivalu. Benátská! s Impulsem už za dva týdny, úplně poprvé zde vystoupí Marie Rottrová Benátská! s Impulsem – festival dobré nálady - se kvapem blíží. Zbývají dva týdny do doby, než se festivalové brány znovu otevřou a přivítají návštěvníky již po dvacáté šesté.

Další fotoreportáže

O vystoupení skupiny Plektrum byl mimořádný zájem Roční abstinence rockové tancovačky v Řesanicích měla za následek plný parket natěšených příznivců chebské kapely, která tu v pátek 13. 7. 2018 představila z brusu nové CD Máš to mít. Jemnostfest 2018 zněl od Šumavy až po Krkonoše Bylo středeční odpoledne a party natěšených fanoušků mířily do Camp Lázní Klatovy. A mnohé z vás možná napadlo: „Copa se to v těch Klatovech vlastně dělo?“ 2. den festivalu Přeštěnice se nesl v duchu rockového rádia Program tak byl, na rozdíl od pátečního, koncipován spíše pro starší a rockovější publikum. Několikrát se však představily mladé, úžasně talentované kapely, které by si určitě zasloužily mohutnější popularitu. Jedna otevírala sobotní program na hlavní stage, jiná zase uzavírala celkový program festivalu. The Prodigy na Rock for People letos bez zpoždění Čtvrteční line up přilákal na Rock for People nejvíce návštěvníků za celý letošní festival. Hlavní hvězdou večera byla kapela The Prodigy, která tentokrát nenechala diváky čekat. Pekelný ostrov 2018 aneb když se peklo stalo rájem! Byla tu neděle. Na holýšovském ostrově „U mlýna“ už v noci dozněly poslední rockové tóny společně s potleskem a areál Pekelného ostrova bude opět rok čekat na další festivalový nářez. Ale nabízí se otázky: „Jaký vlastně byl letošní Pekelný ostrov?“ „A jak to celé probíhalo?“ Pojďte se společně s námi za tímto pekelně vydařeným festivalem ohlédnout! Enter Shikari ovládli první den Rock for People První den festivalu Rock for People se představily kapely jako Enter Shikari, The Kooks, The Vaccines, John Wolfhooker, Horkýže Slíže, Vypsaná FiXa nebo Tři sestry. Manětínský festival výběrem kapel nezklamal Dlouho očekávaný Rock for JK Manětín přilákal 5. 7. 2018 obrovský počet fanoušků, kteří si užili energický Zputnik, mohli se stát lidským mořem při surfování zpěváka Cocotte Minute či si poslechnout nový hit Trautenberků.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz