ČLÁNKY SOUTĚŽE

Děda Mládek lllegal band a Yamrtaal v Podbrské hospodě 19. března 2017   (09:54)V sobotu 12. března rozvlněla Pobrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách veselá partička Děda Mládek lllegal band.


Podbrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách roztančila, ve známém specifickém rytmu především písní, z pera Ivana Mládka, plzeňská partička Děda Mládek Illegal Band. Člověku se jako první nutí otázka: "Ona tato kapela ještě existuje a vystupuje? Člověk o ní pár let příliš neslyšel". Mohu jen potvrdit, že opravdu vystupuje a se stejnou nadsázkou a energií jako dříve. Navíc v této podbrdské hospůdce (dle plakátů na zdech) vystupovala zhruba před rokem a před dvěma lety také. A i letos se jim podařilo celý sál roztančit a všem fanouškům na obličeji vyčarovat líbezný úsměv a výraz spokojenosti.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Ale nepřeskakujme. Jako první vystoupila místní kapela Yamrtaal.

YAMRTAAL

Komu tento název kapely nic neříká, mohl by znát minimálně některé členy kapely. Elektrické kytary a mikrofonu k doprovodnému zpěvu se chopil Aleš „Alí“ Homonický (majitel podbrdské hospody a člen hudebního seskupení Paradoxband). Basové kytary a taktéž mikrofonu se chopil nejznámější umělý pankáč u nás Vladimír „Savec“ Šťástka (člen kapely Visací zámek). Bez čeho by se kapela neobešla je rytmus, který svými paličkami obstarává Sváťa Šutera a největším a nejzlobivějším členem (vlastně členkou) kapely je nepřehlédnutelná energická zpěvačka Alena „Álla“ Sudová. Největší ve smyslu nejvyšší v porovnání se všemi členy dokonce obou vystupujících kapel byla opravdu tou nejvyšší vystupující a tím že je zlobivá holka se honosila nejen přímo na svém tričku, ale také při jedné z představených písní. Její velikost a energie se však představila především v síle jejího hlasu a pěveckého projevu, ve kterém byla opravdu nepřekonatelná.

Kapela odehrála příjemné více než hodinové vystoupení, při kterém představila písně s hard rockovými kytarovými riffy, s atmosférou pohodových rockových balad nebo také v baskytaristově vlastním punkovém rytmu. Fanoušci se bavili v poklidném duchu s písní na rtech a půllitrem točeného pivka nebo vychlazené lahvinky sektu. Chtěli si vychutnat hudební zážitek na plno a tančení a křepčení si nechávali až na smršť v podobě zábavného vystoupení následující kapely.

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Po 22. hodině se představilo se svým energickým vystoupením 7členné seskupení s názvem Děda Mládek Illegal Band. Jmenovat jednotlivé členy raději nebudu, to by bylo opravdu na dlouho. Jen pro ty, kteří historii kapely neznají, tak tato kapela vznikla v 90 letech v Plzni a jejími zakládajícími členy byli zpěvák Mersí (tehdy bubeník kapely Burma Jones) a baskytarista Zdeněk Podskalský (tehdy člen kapely Alice). Jak to tak bývá, myšlenka vznikla při konverzaci na nějaké mejdanu, kde se oba zakládající členové shodli v lásce k písním Ivana Mládka. A z tohoto na první pohled praštěného nápadu vzniklo seskupení hudebníků, kteří v příštím roce oslaví 20 let svého společného působení.

Vystoupení mělo jakýsi zábavový charakter, protože bylo rozděleno na 3 části, aby se kapela i fanoušci v mezipauze mohli občerstvit, pobavit se a možná si i odpočinout.

Parket se s prvními tóny okamžitě zaplnil tancechtivými fanoušky, kteří se vlnili v chytlavém rytmu jednotlivých písní a všem se hned od začátku vykouzlil pod nosem roztomilý spokojený úsměv, který všem vydržel ještě určitě pár hodin po koncertě. Kapela předvedla všechny nejznámější pecky, které není třeba nijak představovat, protože je zná asi celý národ. S kapelou si zpívali snad všichni v sále včetně slečny u pokladny nebo dam obsluhujících výčep.

Písně Ivana Mládka jsou známé především u našich maminek a tatínků, a proto kapele Děda Mládek Illegal Band patří jeden velký dík za to, že tyto roztomilé a úžasné písničky přiblížila i mladším generacím. A tento generační záběr byl vidět i mezi fanoušky tohoto koncertu. Tančili a zpívali si s kapelou všechny věkové skupiny, od 10letého klučiny, přes mladé páry těsně před svatbou, až po páry, které už mají několik vlastních vnoučat a mohli s Ivanem Mládkem a jeho spolužákem bývalým prezidentem Václavem Klausem studovat ve stejném ročníku Vysoké školy Ekonomické.

Celé vystoupení a i celý večer by se daly shrnout jedním slovem „ZÁBAVA“.
 
  • Zábava ve smyslu veselého vtipného vystoupení.
  • Zábava ve smyslu energické zábavné hudby.
  • Zábava ve smyslu tanečního reje a křepčení.
  • Zábava ve smyslu celkově přátelské zábavné atmosféry celého večera.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Jiří Trnka 45 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiří Trnka
foto:     Jiří TrnkaDalší články žánrů Country, Folk, Pop, Punk (rock), Rock

Muzikál Matúš Čák Trienčanský si na premiéře vysloužil patnáctiminutový standing ovation! Skvělá hudba, úžasné pěvecké výkony a standing ovation! Tak vypadala premiéra muzikálu Matúš Čák Trenčianský! Muzikál o panu Váhu a Tater v hlavní roli s českou muzikálovou hvězdou Jiřím Zonygou si vysloužil patnáctiminutový standing ovation. Soutěž o lístky na koncert skupiny Argema do Kovářova Argema dojíždí letní turné a v pátek 28. 9. zavítá do Kovářova. Extra Band revival nadchnul Mrákov Byl podzimní podvečer a příznivci poctivé rockové muziky vyrazili do Mrákova. O tom, že Rock je rock nás v sobotu přijel přesvědčit Extra Band revival. Jak nejlépe ukončit sezónu open air festivalů? Samozřejmě rockovou tancovačkou. Přesně tuhle variantu zvolili pořadatelé z nepomuckého klubu Pizzerie Marshall. Závěrečné letní vystoupení jsme si mohli užít s klatovskou kapelou Ukradený Vjecy, která dokázala v sobotu 22. 9. 2018 zaplnit venkovní prostory hard rockového klubu. Na Každoročním mejdanu v MC Sklep se rozhodně nudit nebudeme Tradiční Václavská v MC Sklep Spálené Poříčí představí na klubové scéně hned tři rockové sestavy. Na své si 27. 9. 2018 přijdou fanouškové melodických skladeb podpořených silnými kytarami v podání Gallilea, skupiny Compromysh a klatovského Radiátoru. Bigbítové doupě v Novém Kramolíně se otřásalo v základech Pouťová rocková tancovačka s podtitulem Pouťová zábava akce jako prase vol. 4 přivítala 21. 9. 2018 na sále místního KD Grady Ann a klatovský Armero Tragedy. Vše v plném obsazení a s maximálním výkonem. Aušus: „Ať fanoušci přijdou podpořit dobrou věc, fakt to má smysl!“ Po čase se opět setkáváme s muzikanty ze západočeské punk rockové legendy Aušus. Nesešli jsme se s kluky jen tak u piva, ale přišli jsme si s nimi popovídat o jejich výjimečném výročním koncertu k 20 letům kapely.

Další fotoreportáže

Extra Band revival nadchnul Mrákov Byl podzimní podvečer a příznivci poctivé rockové muziky vyrazili do Mrákova. O tom, že Rock je rock nás v sobotu přijel přesvědčit Extra Band revival. Jak nejlépe ukončit sezónu open air festivalů? Samozřejmě rockovou tancovačkou. Přesně tuhle variantu zvolili pořadatelé z nepomuckého klubu Pizzerie Marshall. Závěrečné letní vystoupení jsme si mohli užít s klatovskou kapelou Ukradený Vjecy, která dokázala v sobotu 22. 9. 2018 zaplnit venkovní prostory hard rockového klubu. Bigbítové doupě v Novém Kramolíně se otřásalo v základech Pouťová rocková tancovačka s podtitulem Pouťová zábava akce jako prase vol. 4 přivítala 21. 9. 2018 na sále místního KD Grady Ann a klatovský Armero Tragedy. Vše v plném obsazení a s maximálním výkonem. Rockové zakončení Měchpijády si nenechalo ujít početné publikum Měcholupská Měchpijáda 2018 dospěla k vrcholu kolem 19. hodiny. Osvětlené a nazvučené pódium přivítalo 15. 9. 2018 hned dvě rockové party, které pod dřevěnou pergolou rozjely mejdan na počest úspěšného sportovního odpoledne. Steven Daniels, Bára Zemanová & Band a Sylvie & Silver Matte to rozjeli v plzeňském divadle Pod lampou Byl páteční podvečer a plzeňské divadlo Pod lampou ovládly skupiny Steven Daniels, Bára Zemanová & BAND a Sylvie & Silver Matte. Farewell Benefiční Show tvrdý hardcore jako je někdy sám život „Máma vždycky říkala: Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš.“ Tento citát jistě všichni známe. Bohužel, člověk kromě sladkých bonbónů někdy ochutná i ty hořké, plné smutku a bolesti. Bolesti, která přichází náhle, drsně a nemilosrdně. Ale když má člověk přátele, kteří v těchto situacích dokážou podpořit a pomoci, dají se ty hořké bonbóny alespoň trochu lépe strávit. Restaurace Zámecká ve Šťáhlavech se loučila s veřejností posledním koncertem Vystoupení místní kapely Wagabund v pátek 14. 9. 2018 bylo posledním hudebním počinem oblíbené restaurace Zámecká Šťáhlavy. Po mnoha letech bude podnik uzavřen a fanouškové zmíněné skupiny budou muset na jejich koncerty cestovat do vzdálenějších končin našeho okresu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz