ČLÁNKY SOUTĚŽE

Děda Mládek lllegal band a Yamrtaal v Podbrské hospodě 19. března 2017   (09:54)V sobotu 12. března rozvlněla Pobrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách veselá partička Děda Mládek lllegal band.


Podbrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách roztančila, ve známém specifickém rytmu především písní, z pera Ivana Mládka, plzeňská partička Děda Mládek Illegal Band. Člověku se jako první nutí otázka: "Ona tato kapela ještě existuje a vystupuje? Člověk o ní pár let příliš neslyšel". Mohu jen potvrdit, že opravdu vystupuje a se stejnou nadsázkou a energií jako dříve. Navíc v této podbrdské hospůdce (dle plakátů na zdech) vystupovala zhruba před rokem a před dvěma lety také. A i letos se jim podařilo celý sál roztančit a všem fanouškům na obličeji vyčarovat líbezný úsměv a výraz spokojenosti.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Ale nepřeskakujme. Jako první vystoupila místní kapela Yamrtaal.

YAMRTAAL

Komu tento název kapely nic neříká, mohl by znát minimálně některé členy kapely. Elektrické kytary a mikrofonu k doprovodnému zpěvu se chopil Aleš „Alí“ Homonický (majitel podbrdské hospody a člen hudebního seskupení Paradoxband). Basové kytary a taktéž mikrofonu se chopil nejznámější umělý pankáč u nás Vladimír „Savec“ Šťástka (člen kapely Visací zámek). Bez čeho by se kapela neobešla je rytmus, který svými paličkami obstarává Sváťa Šutera a největším a nejzlobivějším členem (vlastně členkou) kapely je nepřehlédnutelná energická zpěvačka Alena „Álla“ Sudová. Největší ve smyslu nejvyšší v porovnání se všemi členy dokonce obou vystupujících kapel byla opravdu tou nejvyšší vystupující a tím že je zlobivá holka se honosila nejen přímo na svém tričku, ale také při jedné z představených písní. Její velikost a energie se však představila především v síle jejího hlasu a pěveckého projevu, ve kterém byla opravdu nepřekonatelná.

Kapela odehrála příjemné více než hodinové vystoupení, při kterém představila písně s hard rockovými kytarovými riffy, s atmosférou pohodových rockových balad nebo také v baskytaristově vlastním punkovém rytmu. Fanoušci se bavili v poklidném duchu s písní na rtech a půllitrem točeného pivka nebo vychlazené lahvinky sektu. Chtěli si vychutnat hudební zážitek na plno a tančení a křepčení si nechávali až na smršť v podobě zábavného vystoupení následující kapely.

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Po 22. hodině se představilo se svým energickým vystoupením 7členné seskupení s názvem Děda Mládek Illegal Band. Jmenovat jednotlivé členy raději nebudu, to by bylo opravdu na dlouho. Jen pro ty, kteří historii kapely neznají, tak tato kapela vznikla v 90 letech v Plzni a jejími zakládajícími členy byli zpěvák Mersí (tehdy bubeník kapely Burma Jones) a baskytarista Zdeněk Podskalský (tehdy člen kapely Alice). Jak to tak bývá, myšlenka vznikla při konverzaci na nějaké mejdanu, kde se oba zakládající členové shodli v lásce k písním Ivana Mládka. A z tohoto na první pohled praštěného nápadu vzniklo seskupení hudebníků, kteří v příštím roce oslaví 20 let svého společného působení.

Vystoupení mělo jakýsi zábavový charakter, protože bylo rozděleno na 3 části, aby se kapela i fanoušci v mezipauze mohli občerstvit, pobavit se a možná si i odpočinout.

Parket se s prvními tóny okamžitě zaplnil tancechtivými fanoušky, kteří se vlnili v chytlavém rytmu jednotlivých písní a všem se hned od začátku vykouzlil pod nosem roztomilý spokojený úsměv, který všem vydržel ještě určitě pár hodin po koncertě. Kapela předvedla všechny nejznámější pecky, které není třeba nijak představovat, protože je zná asi celý národ. S kapelou si zpívali snad všichni v sále včetně slečny u pokladny nebo dam obsluhujících výčep.

Písně Ivana Mládka jsou známé především u našich maminek a tatínků, a proto kapele Děda Mládek Illegal Band patří jeden velký dík za to, že tyto roztomilé a úžasné písničky přiblížila i mladším generacím. A tento generační záběr byl vidět i mezi fanoušky tohoto koncertu. Tančili a zpívali si s kapelou všechny věkové skupiny, od 10letého klučiny, přes mladé páry těsně před svatbou, až po páry, které už mají několik vlastních vnoučat a mohli s Ivanem Mládkem a jeho spolužákem bývalým prezidentem Václavem Klausem studovat ve stejném ročníku Vysoké školy Ekonomické.

Celé vystoupení a i celý večer by se daly shrnout jedním slovem „ZÁBAVA“.
 
  • Zábava ve smyslu veselého vtipného vystoupení.
  • Zábava ve smyslu energické zábavné hudby.
  • Zábava ve smyslu tanečního reje a křepčení.
  • Zábava ve smyslu celkově přátelské zábavné atmosféry celého večera.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Jiří Trnka 45 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiří Trnka
foto:     Jiří TrnkaDalší články žánrů Country, Folk, Pop, Punk (rock), Rock

Velikonoční Rockový bál rozproudil Staňkov! Byl sobotní podvečer a stěny LD Staňkov rozduněly tóny Velikonočního Rockového bálu. Pořádný nášup hitů do nás nahrnuly kapely Septic People, Telefon, Aušus a Harlet. E!E, The Fialky a Totální nasazení zapogovali v Jistebnici V KD Jistebnice se představili při Velikonočním mejdanu hned tři punkové legendy. Harlej si do Lnář přivezl obří LED projekci Sobotní večer 20. 4. 2019 se ve Lnářích nesl ve znamení skvělé muziky, kterou tu představil oblíbený Harlej s Tomášem Hrbáčkem u mikrofonu. Publikum mu do provozní teploty naladila předkapela Loco Loco s velice živým show, při kterém se kotel u zábran zcela zaplnil. Velikonoční soutěž o 2 x 2 vstupenky na Jarní Kačery Jarní vydání festivalu Kačeři s koncerty známých kapel je již mnoho let tradicí. V pátek 26. dubna vystoupí v Březnici v kulturním domě dvě české legendy. Po pěti letech zahraje Mňága & Žďorp společně s premiérou v kulturním domě, ještě legendárnější příbramskou punkovou partou E!E. Velikonoční turné S Pomlázkou do Poga! v Plzni Společným jmenovatelem čtyřdenní šňůry se zastávkami ve velkých českých městech je pražská punk rocková kapela Přísun povolen. Na jejich turné je doprovází spřízněné skupiny, které v pátek 19. 4. 2019 dokázaly plzeňské publikum v Parlament Clubu náležitě rozehřát. Ze sedmého kola Múzy 2019 nečekaně postoupila kapela IDK Předposlední základní kolo Múzy 2019 v Divadle Pod lampou 18. 4. 2019 přineslo překvapení ve výroku poroty, která do semifinále poslala mladičkou skupinu IDK. V diváckém hlasování si vavříny odnesl Vulcano Band. V rámci turné Btfl15yrs zavítali The.Switch i do Plzně Kapela The.Switch vyrazila začátkem března na celorepublikové turné, které nese název BTFL15YRS. V rámci turné zavítali i v pátek 12. 4. do Plzně do Divadla Pod lampou.

Další fotoreportáže

Velikonoční Rockový bál rozproudil Staňkov! Byl sobotní podvečer a stěny LD Staňkov rozduněly tóny Velikonočního Rockového bálu. Pořádný nášup hitů do nás nahrnuly kapely Septic People, Telefon, Aušus a Harlet. E!E, The Fialky a Totální nasazení zapogovali v Jistebnici V KD Jistebnice se představili při Velikonočním mejdanu hned tři punkové legendy. Harlej si do Lnář přivezl obří LED projekci Sobotní večer 20. 4. 2019 se ve Lnářích nesl ve znamení skvělé muziky, kterou tu představil oblíbený Harlej s Tomášem Hrbáčkem u mikrofonu. Publikum mu do provozní teploty naladila předkapela Loco Loco s velice živým show, při kterém se kotel u zábran zcela zaplnil. Velikonoční turné S Pomlázkou do Poga! v Plzni Společným jmenovatelem čtyřdenní šňůry se zastávkami ve velkých českých městech je pražská punk rocková kapela Přísun povolen. Na jejich turné je doprovází spřízněné skupiny, které v pátek 19. 4. 2019 dokázaly plzeňské publikum v Parlament Clubu náležitě rozehřát. Ze sedmého kola Múzy 2019 nečekaně postoupila kapela IDK Předposlední základní kolo Múzy 2019 v Divadle Pod lampou 18. 4. 2019 přineslo překvapení ve výroku poroty, která do semifinále poslala mladičkou skupinu IDK. V diváckém hlasování si vavříny odnesl Vulcano Band. V rámci turné Btfl15yrs zavítali The.Switch i do Plzně Kapela The.Switch vyrazila začátkem března na celorepublikové turné, které nese název BTFL15YRS. V rámci turné zavítali i v pátek 12. 4. do Plzně do Divadla Pod lampou. Punk se vrací do Opavy! od roku 2010 účinkuje tato punková kapela na české scéně.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz