ČLÁNKY SOUTĚŽE

Děda Mládek lllegal band a Yamrtaal v Podbrské hospodě 19. března 2017   (09:54)V sobotu 12. března rozvlněla Pobrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách veselá partička Děda Mládek lllegal band.


Podbrdskou hospůdku v Dominikálních Pasekách roztančila, ve známém specifickém rytmu především písní, z pera Ivana Mládka, plzeňská partička Děda Mládek Illegal Band. Člověku se jako první nutí otázka: "Ona tato kapela ještě existuje a vystupuje? Člověk o ní pár let příliš neslyšel". Mohu jen potvrdit, že opravdu vystupuje a se stejnou nadsázkou a energií jako dříve. Navíc v této podbrdské hospůdce (dle plakátů na zdech) vystupovala zhruba před rokem a před dvěma lety také. A i letos se jim podařilo celý sál roztančit a všem fanouškům na obličeji vyčarovat líbezný úsměv a výraz spokojenosti.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Ale nepřeskakujme. Jako první vystoupila místní kapela Yamrtaal.

YAMRTAAL

Komu tento název kapely nic neříká, mohl by znát minimálně některé členy kapely. Elektrické kytary a mikrofonu k doprovodnému zpěvu se chopil Aleš „Alí“ Homonický (majitel podbrdské hospody a člen hudebního seskupení Paradoxband). Basové kytary a taktéž mikrofonu se chopil nejznámější umělý pankáč u nás Vladimír „Savec“ Šťástka (člen kapely Visací zámek). Bez čeho by se kapela neobešla je rytmus, který svými paličkami obstarává Sváťa Šutera a největším a nejzlobivějším členem (vlastně členkou) kapely je nepřehlédnutelná energická zpěvačka Alena „Álla“ Sudová. Největší ve smyslu nejvyšší v porovnání se všemi členy dokonce obou vystupujících kapel byla opravdu tou nejvyšší vystupující a tím že je zlobivá holka se honosila nejen přímo na svém tričku, ale také při jedné z představených písní. Její velikost a energie se však představila především v síle jejího hlasu a pěveckého projevu, ve kterém byla opravdu nepřekonatelná.

Kapela odehrála příjemné více než hodinové vystoupení, při kterém představila písně s hard rockovými kytarovými riffy, s atmosférou pohodových rockových balad nebo také v baskytaristově vlastním punkovém rytmu. Fanoušci se bavili v poklidném duchu s písní na rtech a půllitrem točeného pivka nebo vychlazené lahvinky sektu. Chtěli si vychutnat hudební zážitek na plno a tančení a křepčení si nechávali až na smršť v podobě zábavného vystoupení následující kapely.

DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Po 22. hodině se představilo se svým energickým vystoupením 7členné seskupení s názvem Děda Mládek Illegal Band. Jmenovat jednotlivé členy raději nebudu, to by bylo opravdu na dlouho. Jen pro ty, kteří historii kapely neznají, tak tato kapela vznikla v 90 letech v Plzni a jejími zakládajícími členy byli zpěvák Mersí (tehdy bubeník kapely Burma Jones) a baskytarista Zdeněk Podskalský (tehdy člen kapely Alice). Jak to tak bývá, myšlenka vznikla při konverzaci na nějaké mejdanu, kde se oba zakládající členové shodli v lásce k písním Ivana Mládka. A z tohoto na první pohled praštěného nápadu vzniklo seskupení hudebníků, kteří v příštím roce oslaví 20 let svého společného působení.

Vystoupení mělo jakýsi zábavový charakter, protože bylo rozděleno na 3 části, aby se kapela i fanoušci v mezipauze mohli občerstvit, pobavit se a možná si i odpočinout.

Parket se s prvními tóny okamžitě zaplnil tancechtivými fanoušky, kteří se vlnili v chytlavém rytmu jednotlivých písní a všem se hned od začátku vykouzlil pod nosem roztomilý spokojený úsměv, který všem vydržel ještě určitě pár hodin po koncertě. Kapela předvedla všechny nejznámější pecky, které není třeba nijak představovat, protože je zná asi celý národ. S kapelou si zpívali snad všichni v sále včetně slečny u pokladny nebo dam obsluhujících výčep.

Písně Ivana Mládka jsou známé především u našich maminek a tatínků, a proto kapele Děda Mládek Illegal Band patří jeden velký dík za to, že tyto roztomilé a úžasné písničky přiblížila i mladším generacím. A tento generační záběr byl vidět i mezi fanoušky tohoto koncertu. Tančili a zpívali si s kapelou všechny věkové skupiny, od 10letého klučiny, přes mladé páry těsně před svatbou, až po páry, které už mají několik vlastních vnoučat a mohli s Ivanem Mládkem a jeho spolužákem bývalým prezidentem Václavem Klausem studovat ve stejném ročníku Vysoké školy Ekonomické.

Celé vystoupení a i celý večer by se daly shrnout jedním slovem „ZÁBAVA“.
 
  • Zábava ve smyslu veselého vtipného vystoupení.
  • Zábava ve smyslu energické zábavné hudby.
  • Zábava ve smyslu tanečního reje a křepčení.
  • Zábava ve smyslu celkově přátelské zábavné atmosféry celého večera.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Jiří Trnka 45 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiří Trnka
foto:     Jiří TrnkaDalší články žánrů Country, Folk, Pop, Punk (rock), Rock

Lordi rozpálí Pekelný ostrov 2019! Hard rock heavy metalové peklo ukáže svou pravou tvář. V příštím roce totiž na tento pekelně dobrý festival zavítají legendární finští Lordi! Sine Krucipüsk Nihil Kultovní liberecká skupina Krucipüsk zahájila podzimní turné a 10. listopadu se tak uskutečnil v pořadí druhý koncert v řadě a to v KD Vltava v Českých Budějovicích. Tour nese název podle jedenáctého studiového alba Sine Amore Nihil ( Bez lásky není nic ), které spatřilo světlo světa v listopadu loňského roku. Celý večer rock 'n' roll aneb legendární Brutus v KD Svrčovec! Oujééé! Proto neváhejte, opusťte všechny Hospody hospody a restaurace a doražte do KD Svrčovec, kde vám jistě někdo řekne: „Pojď tančit“, zpříjemníte si čekání na Čas vánoční a bude Celý večer rock 'n' roll !!! Minifestival 100% Tolerance představil čtyři kapely Hospůdka Na Růžku v Komárově hostila letos již podruhé úspěšnou akci, na které se v sobotu 10. 11. 2018 předvedly kapely několika hudebních žánrů. Krásná novinka od skupiny HEX, písnička Srdce vás dostane Skupina HEX má nové Srdce. To je název aktuálního singlu a nového videoklipu oblíbené bratislavské kapely. Skvělý text přetavila skupina do silného a emotivního klipu, ve kterém účinkuje jen zpěvák, autor hudby a producent HEXu Peter „Ďuďo“ Dudák. Keks opět po roce v Kovářově. KD Kovářov v rámci tradice představí skupinu Keks. Chinaski zmenší festivalovou show a vyrazí s ní do Lnář Podzimní turné jedné z nejpopulárnější českých skupin Chinaski bude v několika ohledech speciální.

Další fotoreportáže

Lucifer Star Machine se vrátili na strahovský kopec Pekelná show, dvě kapely, skvělá atmosféra. Tak by se dala definovat atmosféra pátečního večera v klubu 007 na Strahově. Sine Krucipüsk Nihil Kultovní liberecká skupina Krucipüsk zahájila podzimní turné a 10. listopadu se tak uskutečnil v pořadí druhý koncert v řadě a to v KD Vltava v Českých Budějovicích. Tour nese název podle jedenáctého studiového alba Sine Amore Nihil ( Bez lásky není nic ), které spatřilo světlo světa v listopadu loňského roku. Minifestival 100% Tolerance představil čtyři kapely Hospůdka Na Růžku v Komárově hostila letos již podruhé úspěšnou akci, na které se v sobotu 10. 11. 2018 předvedly kapely několika hudebních žánrů. Fatální punk weekend pohostil žižkovský klub Fatal. V pátek i v sobotu praskal pod náloží punkových kapel klub Fatál. Na prknech tohoto klubu se postupně vysřídaly kapely Louty, Svoloč, Gangstaska, Daily Coffee, Tragedis, De Lindows z Polska, Psí kšíry, Přísun povolen, , Dezert of the day, Lajna a Bez Šance. Normals?! svou účast nakonec odřekli. Never Say Die zburcovala Storm klub v Praze Show Never Say Die hostila sedm kapel THOUSAND BELOW, CURRENTS, POLAR, CASEY, ALAZKA, NORTHLANE, BEING AS AN OCEAN.Přinášíme Vám fotoreport přímo z jámy lvové. MARPO & TroubleGang si podmanili Mrákov! MARPO & TroubleGang rozjeli svou velkolepou show v Mrákově.Od té doby se naplňoval slogan kapely: Zbourali jsme O2 Arénu, teď zbouráme tvůj kulturák !!! Vyprodaná zastávka na SpOlu tour Tomáše Kluse v Ústí nad Labem 7. 9. vyšlo Tomášovi Klusovi album SpOlu, které je věnované lásce ve všech podobách. Poselstvím nové písničkářovy nahrávky má být poznání, že mluvit spolu a milovat, jsou nejcennější okamžiky v životě. Na albu kromě Tomáše Kluse a Cílové skupiny (Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda) spolupracovala Tamara Klusová a Jan Jelen. 8. 11. Navštívili SpOlu Kulturní dům v Ústí nad Labem.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz