ČLÁNKY SOUTĚŽE

Dedo Podre, Trest Smrti a Peter Shabby - to byl středeční Vagon 11. srpna 2017   (23:59)9.srpna v pražském klubu Vagon zahájil svou koncertní šňůru trojlístek interpretů – jihočeští punkáči Trest Smrti, brazilskej nářez Dedo Podre a punk rockový projekt Peter Shabby.

Dedo Podre, Trest Smrti a Peter Shabby - to byl středeční Vagon

Vladimír Tobyška

Trest Smrti (8 / 25) Trest Smrti (9 / 25) Trest Smrti (10 / 25) Dedo Podre (11 / 25) Dedo Podre (12 / 25) Dedo Podre (13 / 25) Dedo Podre (14 / 25) Dedo Podre (15 / 25) Dedo Podre (16 / 25) Dedo Podre (17 / 25) Dedo Podre (18 / 25) Dedo Podre (19 / 25) Dedo Podre (20 / 25) Dedo Podre (21 / 25) Peter Shabby (22 / 25) Peter Shabby (23 / 25) Peter Shabby (24 / 25) Peter Shabby (25 / 25)

Pokud jste možnost vychutnat si tenhle kytarovej nářez propásli, nebo je pro vás Praha z ruky, nezoufejte, máte možnost 10. srpna v Českých Budějovich navštívit klub Velbloud, v pátek 11. srpna zavítat do píseckého Papíráku a poslední možnost vidět tuhle povedenou kombinaci je v sobotu 12.srpna v Teplicích v podniku Rajče.

Večer zahájilo písecký seskupení ryzích punkáčů – Trest Smrti. 
Trest smrti
 spolu hraje od roku 2006, v nynější sestavě od roku 2011, kdy se kytary chopil Pepa Kropík alias Becky. Kluci mají na kontě dvě alba a spoustu materiálu na další. Jejich hudbu můžeme zařadit mezi kvalitní českej syrovej punk a agresivní interpretace textů, které si rozhodně neberou servítky s ničím a nikým od politiky k znečišťování planety či nesmyslnosti válek, k Trestu smrti už neodmyslitelně patří. Takže stačí zapět "Poflusat jim záda, servat kravaty!“  a půda pro pořádný pogo je připravena.

Pokud jste možnost vychutnat si tenhle …

AIR Festival 2018
Pánové sice nastoupili v oslabení o jednu kytaru, přesto to Pavel Lach (zpěv), Míra Sochor (basa), Pepa Kropík (kytara) a Kuba Pixa (bicí) bravůrně zahráli. Zazněly jak pecky z prvního alba Beznaděj – Kravaty, Trest smrti, stejnojmenná Beznaděj, tak i songy z nové desky Cesta do pekel, kterou pokřtili loni v prosinci jako Systém, Sex, chlast, Tak už dost a další. 

Měli jsme tu čest vyzpovídat zpěváka Pavla Lacha alias Lachyna a Pepu Kropíka alias Beckyho. Rozhovor nejen o punku již brzy na MusicGate

 

Pánové sice nastoupili v oslabení o jednu …
Dedo Podre. Brazilská partička hrající pořádně našláplej punk rock přinesla do Vagonu příval energie, kterou nezastavila ani absence početnějšího publika. Pánové to přesto neodflákli a ukázali, jak se to na jihu ameriky hraje.  

Dedo Podre. Brazilská partička hrající pořádně …
Dedo Podre opustili domácí kluby a brazilské ulice, kde svůj um doteď předváděli a vydali se na svou první Evropskou tour, kterou započali v Anglii a vystoupili na akcích jako REBELLION festival, nebo Winterr Gardens v BLACKPOOL, největším punkovým festivalu na světě. 

Dedo Podre opustili domácí kluby a brazilské …
Překvapením večera pro mě bylo vystoupení interpreta, který si říká Peter Shabby. Nikdy bych nevěřila, že to, co slyším nemá na svědomí nejméně pětičlenná kapela, ale jeden jedinej charismatickej týpek, kterej si vystačí s rukama, nohama a pusou, bez jakýchkoliv nahraných samplů, loopů, nebo počítače. Peter Shabby používá, jak na webu uvádí, speciálně upravenou elektrickou kytaru a nohama ovládá speciálni drum-set. Živě, v reálném čase pak v kombinaci se zpěvem vzniká punk rockovej nářez s prvky rash-metalu 80.let a post rocku. Nádhera.

Překvapením večera pro mě bylo vystoupení …
Přijďte se přesvědčit na vlastní oči i uši, máte šanci do soboty. A opravdu to stojí za to. 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Lenka Hlavičková
foto:     Vladimír TobyškaDalší fotoreportáže

Na premiérovém Cidre Punk Festu zahrály regionální jedničky i začínající kapely Pozvánku na první ročník punkového festivalu do Újezda u Chanovic neodmítla vyhlášená blatenská Funkce šroubu ani plzeňský Taras Bullba. Na improvizovaném pódiu újezdecké Moštárny zahrály v sobotu 14. 7. 2018 po boku dalších hudebních formací. Grill párty Pearly Seconds a Fonkienz v plzeňském Šach Matu se vydařila Přestože pátek 13. mají někteří spojený se smůlou, pro všechny příznivce skvělé muziky a výborného jídla byl tenhle pátek šťastným. Terasu plzeňského Šach Matu totiž rozezněly skupiny Pearly Seconds a Fonkienz. Ohlédnutí za punkovým Brněncem Letošní festival Brněnec překvapil. Punkový klystýr, festival Brněněc nás nabil neskutečnou energií, která nás provázela od ranních hodin až do pozdních nočních minut. OPEN AIR FEST KTIŠ 2018 je za námi! 9. ročník festivalu byl plný hudby a zábavy! O vystoupení skupiny Plektrum byl mimořádný zájem Roční abstinence rockové tancovačky v Řesanicích měla za následek plný parket natěšených příznivců chebské kapely, která tu v pátek 13. 7. 2018 představila z brusu nové CD Máš to mít. Jemnostfest 2018 zněl od Šumavy až po Krkonoše Bylo středeční odpoledne a party natěšených fanoušků mířily do Camp Lázní Klatovy. A mnohé z vás možná napadlo: „Copa se to v těch Klatovech vlastně dělo?“ 2. den festivalu Přeštěnice se nesl v duchu rockového rádia Program tak byl, na rozdíl od pátečního, koncipován spíše pro starší a rockovější publikum. Několikrát se však představily mladé, úžasně talentované kapely, které by si určitě zasloužily mohutnější popularitu. Jedna otevírala sobotní program na hlavní stage, jiná zase uzavírala celkový program festivalu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz