ČLÁNKY SOUTĚŽE KALENDÁŘ AKCÍ MAPA AKCÍ

Události, novinky154 událostí, novinek

Dedo Podre, Trest Smrti a Peter Shabby - to byl středeční Vagon 11. srpna 2017   (23:59)9.srpna v pražském klubu Vagon zahájil svou koncertní šňůru trojlístek interpretů – jihočeští punkáči Trest Smrti, brazilskej nářez Dedo Podre a punk rockový projekt Peter Shabby.

Dedo Podre, Trest Smrti a Peter Shabby - to byl středeční Vagon

Vladimír Tobyška

Trest Smrti (8 / 25) Trest Smrti (9 / 25) Trest Smrti (10 / 25) Dedo Podre (11 / 25) Dedo Podre (12 / 25) Dedo Podre (13 / 25) Dedo Podre (14 / 25) Dedo Podre (15 / 25) Dedo Podre (16 / 25) Dedo Podre (17 / 25) Dedo Podre (18 / 25) Dedo Podre (19 / 25) Dedo Podre (20 / 25) Dedo Podre (21 / 25) Peter Shabby (22 / 25) Peter Shabby (23 / 25) Peter Shabby (24 / 25) Peter Shabby (25 / 25)

Pokud jste možnost vychutnat si tenhle kytarovej nářez propásli, nebo je pro vás Praha z ruky, nezoufejte, máte možnost 10. srpna v Českých Budějovich navštívit klub Velbloud, v pátek 11. srpna zavítat do píseckého Papíráku a poslední možnost vidět tuhle povedenou kombinaci je v sobotu 12.srpna v Teplicích v podniku Rajče.

Večer zahájilo písecký seskupení ryzích punkáčů – Trest Smrti. 
Trest smrti
 spolu hraje od roku 2006, v nynější sestavě od roku 2011, kdy se kytary chopil Pepa Kropík alias Becky. Kluci mají na kontě dvě alba a spoustu materiálu na další. Jejich hudbu můžeme zařadit mezi kvalitní českej syrovej punk a agresivní interpretace textů, které si rozhodně neberou servítky s ničím a nikým od politiky k znečišťování planety či nesmyslnosti válek, k Trestu smrti už neodmyslitelně patří. Takže stačí zapět "Poflusat jim záda, servat kravaty!“  a půda pro pořádný pogo je připravena.

Pokud jste možnost vychutnat si tenhle …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Pánové sice nastoupili v oslabení o jednu kytaru, přesto to Pavel Lach (zpěv), Míra Sochor (basa), Pepa Kropík (kytara) a Kuba Pixa (bicí) bravůrně zahráli. Zazněly jak pecky z prvního alba Beznaděj – Kravaty, Trest smrti, stejnojmenná Beznaděj, tak i songy z nové desky Cesta do pekel, kterou pokřtili loni v prosinci jako Systém, Sex, chlast, Tak už dost a další. 

Měli jsme tu čest vyzpovídat zpěváka Pavla Lacha alias Lachyna a Pepu Kropíka alias Beckyho. Rozhovor nejen o punku již brzy na MusicGate

 

Pánové sice nastoupili v oslabení o jednu …
Dedo Podre. Brazilská partička hrající pořádně našláplej punk rock přinesla do Vagonu příval energie, kterou nezastavila ani absence početnějšího publika. Pánové to přesto neodflákli a ukázali, jak se to na jihu ameriky hraje.  

Dedo Podre. Brazilská partička hrající pořádně …
Dedo Podre opustili domácí kluby a brazilské ulice, kde svůj um doteď předváděli a vydali se na svou první Evropskou tour, kterou započali v Anglii a vystoupili na akcích jako REBELLION festival, nebo Winterr Gardens v BLACKPOOL, největším punkovým festivalu na světě. 

Dedo Podre opustili domácí kluby a brazilské …
Překvapením večera pro mě bylo vystoupení interpreta, který si říká Peter Shabby. Nikdy bych nevěřila, že to, co slyším nemá na svědomí nejméně pětičlenná kapela, ale jeden jedinej charismatickej týpek, kterej si vystačí s rukama, nohama a pusou, bez jakýchkoliv nahraných samplů, loopů, nebo počítače. Peter Shabby používá, jak na webu uvádí, speciálně upravenou elektrickou kytaru a nohama ovládá speciálni drum-set. Živě, v reálném čase pak v kombinaci se zpěvem vzniká punk rockovej nářez s prvky rash-metalu 80.let a post rocku. Nádhera.

Překvapením večera pro mě bylo vystoupení …
Přijďte se přesvědčit na vlastní oči i uši, máte šanci do soboty. A opravdu to stojí za to. 


autoři:text:     Lenka Hlavičková
foto:     Vladimír TobyškaDalší fotoreportáže

Dušan Vančura se Spirituál kvintetem a hosty velkolepě oslavil v nabité Lucerně své osmdesátiny Spirituál kvintet, František Nedvěd, Jarek Nohavica, Antikvartet, Allan Mikušek, Ivo Šmoldas, Hana Maciuchová, Oliver Dohnány a sbor Canticorum Iubilo rozsvítili Lucernu pro oslavence. Debustrol na šňůře Winter Bloody Tour 2018 Sobotní večer 17. 2. 2018 v Čenkově patřil bez výhrady příznivcům tvrdé muziky. Na pódiu zde zahrály kapely Valury a Debustrol Dymytry a jejich hudební exploze ve vyprodané Šeříkovce! Dymytry, Hämatom a Jerem.I, turné 15 LET POD MASKOU, páteční masakr v KD Šeříkovka Plzeň Ve Dvorci u Nepomuka se představily známé tváře z TV Šlágr Duo Adamis navštívilo v pátek 16. 2. 2018 sál dvoreckého Hotelu, kde na připraveném sále potěšilo obecenstvo z širokého okolí. Morava na Moravě - Třebíč Hoši opět na pódiu..... 17. 2. 2018 Klub B - Třebíč Jan Tejkal a Sedmý smysl roztančili Buena Vista Club v Plzni! Koncert Jana Tejkala a Sedmého smyslu s názvem Navěky jediná Letuška z Palerma v Buena Vista Clubu Plzeň se vydařil! Dymytry zahájili turné masakrem v zaplněném S - klubu Turné 15 let pod maskou Odyssea rozjela rockový mejdan ve velkém stylu Vyprodaný sál dvoreckého Hotelu v sobotu 10. 2. 2018 tančil v rytmech legendy českého bigbítu do pozdních nočních hodin. The Plastic People of the Universe Legendární Plastici v Jihlavě, klub Bezvědomí 10. 2. 2018 Společná Tour 2018 Sebastian, Atmo Music, Jakub Děkan Pelhřimov KD Máj - 9. 2. 2018
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz