ČLÁNKY SOUTĚŽE KALENDÁŘ AKCÍ MAPA AKCÍ

Dotkli jste se Písku? My ano! 11. června 2017   (12:48)Městské slavnosti 2017


O víkendu jste mohli navštívit probíhající městské slavnosti v Písku "Dotkni se Písku" tak jako my. Slavnosti probíhaly od pátku 9. června až do neděle 11. června a zahrnovaly nespočet akcí po celém městě společně s vystoupeními hlavních hvězd na Velkém náměstí, kde se nacházelo hlavní pódium.

O víkendu jste mohli navštívit probíhající …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
A právě v pátek 9. června zde byla od 17. hodin k vidění známá a velmi oblíbená česká kapela UDG, která sem zamířila až z Ústí nad Labem. Kluci publikum nezklamali a předvedli velmi zdařilý koncert, který si užívali nejen oni na pódiu, ale i všichni posluchači všech věkových kategorií. Bubeník Jugi se opět ukázal v krásných šatičkách a předvedl své taneční kreace za bicími. Zazněly písně nejen z nového alba Emotikon, jako známé a populární „ Atomy“ nebo „Šeptáš", ke které právě vznikl nový videoklip, ale skupina zabrousila i do své minulosti a zahrála písně z prvních alb Ztraceni v inspiracích a Buď a nebe, jako například „Motýl“, „Smutné a lehké“, „Chimér a Kiss“, „Mary-Ann“. Kapela UDG je známá tím, že se snaží být publiku co nejblíže, což dokázala i tady v Písku, když si na pódium přizvala pár svých fanoušků. Skupina se loučila písní „Kurtizána“, ale odchod jim nebyl dopřán, lidé si vyžádali přídavek. A tak úplně poslední skladbou byla píseň „Hvězdář“, bez které by se jejich vystoupení neobešlo. UDG opět ukázali, že patří hlavně ven na pódia pod širé nebe.

A právě v pátek 9. června zde byla od 17. …

Po hodinové pauze nastupuje na hudební scénu hodně oblíbený český zpěvák Marek Ztracený s kapelou. Všude je plno lidí, náměstí je zaplněné a vládne zde ohromná atmosféra. Marek Ztracený se do Písku dostavil ze Železné Rudy, aby zde zazpíval písně jako „ Možná “, „ Povolání syn “, „ Sex s Ex “, „ O pravdě “ nebo „ V Opilosti “, „ Pády “. K některým písním doplňuje i věnování, jako například k písni „ Něco končí “, kterou věnoval největším romantikům Petrovi a Pavlovi Vrzákům z UDG. Dále zazněla píseň Stává se to i v lepších rodinách, ke které dodává: „Pro všechny, co zítra budou mít kocovinu“. Lidé zpívají, tančí a maximálně si užívají show. Marek publiku dokonce prozrazuje, že dnes má jeho syn šesté narozeniny a zpívá mu krásnou píseň „Stůj při mně dál“, která je i nejoblíbenější jeho maminky. Překvapením pro návštěvníky bylo i zahrání úplně nových písní, jako „Léto 95“ nebo „Píseň podpantofláka“. Ke konci vystoupení pozval fanoušky na svůj koncert v Praze 27.11 ve Fóru Karlín, který chce zkusit vyprodat. A jako úplně poslední skladba zazněla nejznámější a jeho úplně první píseň „ Ztrácíš“, kterou zahrál jako vyžádaný přídavek od lidí.
 


	Po hodinové pauze nastupuje na hudební …
Po zdařilém a úspěšném vystoupení Marka Ztraceného následuje ve večerních hodinách koncert české vyhlášené hudební stálice, zpěváka Václava Neckáře se skupinou Bacily. Při předešlém koncertu bylo náměstí zaplněno lidmi, nyní se však zde nedalo pomalu ani projít, jak všichni netrpělivě očekávali příchod známého a oblíbeného zpěváka. A na pódiu se objevuje Václav Neckář a začíná písní „Ša la la la li“. Lidé si zpívají, tančí, užívají si skvělého vystoupení. Zaznívají známé písně jako „Stín Katedrál “, „Podej mi ruku a projdem Václavák“, „Tvým dlouhým vlasům“, „Doktor Dam Di Dam“, „Časy se mění“ a spousta jiných. Vládne zde naprosto úžasná, až neskutečná atmosféra. Baví se všichni lidé všech věkových kategorií. Na Václavovi Neckářovi je vidět, jak je dojatý, šťastný a užívá si kontaktu s lidmi, což dokazovalo i to, že šel při písni „Bejvávalo" až dopředu k fanouškům a podával si s nimi ruce. Při poslední písni „Andělé strážní“ začíná pršet, ale lidé zůstávají a vyžadují si přídavek. Ten přichází ve znění krásné a kouzelné písně „Půlnoční“, která zazněla opravdu chvilku před půlnocí a vytvořila tak ohromnou atmosféru.

Po zdařilém a úspěšném vystoupení Marka …
Každý, kdo se této městské slavnosti v pátek zúčastnil, musel mít pocit, že se opravdu dotkl Písku. Velké díky tímto patří městu za možnost prožít nádherný večer a velkolepý zážitek v krásném jihočeském městě Písek.

Každý, kdo se této městské slavnosti v pátek …

autoři:text:     Romana Havlánová
foto:     Jiří TrnkaDalší fotoreportáže

Hana Zagorová a Petr Rezek rozezpívali Hořovice! Popové legendy Hana Zagorová a Petr Rezek zavítali společně s BOOM!BANDEM Jiřího Dvořáka do Společenského domu v Hořovicích. Jejich koncert patří k nezapomenutelným zážitkům. V plzeňském Divadle Pod lampou proběhlo 3. kolo Múza 2018 Ve výběrové soutěži amatérských kapel se dnes večer 22. 3. 2018 představily čtyři muzikantské sestavy. Ceny Anděl za rok 2017 ovládli J.A.R. Letošní předávání hudebních cen Anděl se neslo v duchu velkých změn. Novinkou byla venkovní stage pro veřejnost, na které se vystřídala řada nominovaných. Česká hudební akademie oceňovala v nově pojmenovaných kategoriích a nejvíce sošek si odnesli J.A.R. Celý slavnostní ceremoniál přenášela živě Česká televize. Zputnik v tramvaji linky č. 2 Plzeň Originální koncert předvedla kapela Zputnik v plzeňské tramvaji na lince Světovar – Skvrňany a zpět 21. 3. 2018 Projekt G3 ro(c)koval v Kongresovém centru! Přinášíme vám krátkou fotoreportáž z pražského koncertu G3. Rozhodně se bylo na co dívat, tak si to pojďte připomenout v naší fotogalerii. V plzeňské Alfě rozduněl stěny Krucipüsk Velký sál klubu Alfa v Plzni se 16. 3. otřásal v základech. Na pódiu se vystřídaly tři kapely, které předvedly parádní show. Předkapelami pro tento večer byly The Scoffers a E.O.S, jako hlavní hvězda zahrála kapela Krucipüsk. Hurikán Dalibor Janda vyprodal Velký sál Lucerny Na podporu nadačního fondu Sudička zazpíval Dalibor Janda se svou dcerou Jiřinou Annou Jandovou a kapelou Prototyp před vyprodaným sálem Lucerny. Mezi hosty jsme mohli vidět například Janu Chládkovou, Felixe Slováčka, Antonína Panenku či Martina France, který celý tento večer skvěle zorganizoval. Thrashová řež v klubu Metro Beroun V berounském klubu Metro proběhl v sobotu 17. 3. 2018 UG thrash vol. 3, ve kterém Murder Inc. pokřtil nové album Umlčen Navždy. UDG a Jakub Děkan přivezli (i přes sněhovou kalamitku) příjemnou pohodu do sedlčanské Pohody I přesto, že 17. března už by mělo pomalu přicházet jaro, do oblasti české sibiře (na Sedlčansko) přišla asi už poslední sněhová nadílka letošní sezóny. Trošku jsme se báli, jestli po téměř neprotažených silnicích, do klubu dojedeme, a co potom interpreti a fanoušci. Obavy však byly předčasné. Klub byl dokonale zaplněn a nálada byla opravdu pohodová. Žádné sci-fi ani horor, ale Michal Hrůza s kapelou Hrůzy a předkapelou Nanosféra navštívili Dobříš 16. března se Dobříšský kulturní dům transformoval do nanosférické hrůzy, ale pouze v pozitivním smyslu slova. Energickou, melancholickou i taneční, digitálně instrumentální show předvedla čáslavská partička Nanosféra, která tak velmi příjemně rozehřála fanoušky, dychtivě očekávající vystoupení hlavního interpreta večera Michala Hrůzy s jeho kapelou Hrůzy.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz