ČLÁNKY SOUTĚŽE

Dymytry, Loco Loco a X-core 23. dubna 2017   (18:08)Dymytry v Pečkách

Dymytry, Loco Loco a X-core

Petr Černohorský


Je konec dubna. V některých koutech Republiky sněží, jinde začínají první open air akce a v Pečkách na kolínsku se konal předposlední koncert v rámci Krby kamna Turyna tour 2017, na který společně vyrazily kapely Dymytry, Loco Loco a X-core. A Jelikož přestože se jedná předposlední koncert turné, tak zároveň šlo o poslední na kterém s Dymytry vystoupili právě Loco Loco. Kolem sedmé se otevřely dveře pečecké sokolovny kde se akce konala.Ze začátku to vypadalo na nepříliš velkou účast, ale to se záhy změnilo. Krátce po půl osmé se v sále objevili Dymytry aby pro fanoušky udělali menší podpisovku s možností fotky. Zájem o podpisbyl opravdu veliký a už se zdálo, že se na všechny ani nedostane. Po skončení podpisovky už se na podiu objevila první parta Loco Loco. Od prvního úderu do bicích bylo jasné, že je tahle parta pořádně našlápnutá a přestože to pro mě byla premiéra jejich set jsem si naplno užila a stejně jako asi většina sálu čekala. Zda zazní i hit Monstra, který kluci z Loco Loco dělali společně s Dymytry. A opravdu jsme se dočkali a dokonce na tuto písničku na podium naběhl Protheus aby si s kluky Monstra zazpíval. Po zhruba 45 minutách bylo vystoupení Loco Loco u konce.


Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
Následovala krátká přestavba a na podiu se objevila trojice s názvem X- core. Dlouho jsem přemýšlela jaký na mě jejich vystoupení vlastně dělá dojem. A přestože ze začátku mi kapela do ucha nepadla, musím uznat ,že nakonec i jejich tvorba se celkem dala poslouchat. Kytary, melodie, bicí... všechno to ladilo a kluci si svůj večer náležitě užili a troufám si tvrdit, že si získali hned několik nových fanoušků. Blížila se desátá a na podiu už nestáli X – core ale začalo se přestavovat pro kapelu kvůli které se většina lidí do Peček vydala.

Dymytry nejsou kapelou, kterou by bylo potřeba nějak dlouze představovat a přestože už mají poměrně velkou fanaoušskovskou rodinu přijeli se svým setem i do poměrně malých prostor sokolovny v Pečkách. Zhruba dvě hodiny trvající koncert byl nezapomenutelným zážitkem. Zazněly písně napříč všemi alby včetně těch, které vyšly na nedávném EP Sedmero Krkavců. Ledková show, světla, dým, ohně.... nic z toho na koncertě nemohlo chybět. Překvapením večera pak zcela jistě byly akusticky zahrané písně Nahrabat a Plaměnáci. Závěrem koncertu byl přídavek kde nesměla chybět všemi známá píseň Strážná Věž. Závěrem byl to skvělý večer plný zhruba 4 hodin skvělé hudby a ještě lepší nálady. A pokud chcete vidět jak vypadá koncert v rámci Krby kamna Turyna tour máte poslední možnost 28.4.2017 v Semilech. A za mě opravdu návštevu doporučuji. Stojí to opravdu za to.
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petr Černohorský 53 fotografií v galerii


autoři:text:     Marie Hartmanová
foto:     Petr Černohorský, Marie HartmanováDalší články žánrů Metal, Rock

Rockeri sa majú na čo tešiť. SCORPIONS ohlásili záujem o stretnutie so slovenskými fanúšikmi. Legendárna skupina SCORPIONS sa už túto jeseň, po troch rokoch, vráti na Slovensko. Okrem takmer dvojhodinovej rockovej nálože si pre slovenských fanúšikov vyhradili aj čas na Meet&Greet. Šancu na stretnutie so slávnymi rockermi má každý návštevník pripravovaného hudobného podujatia. U Vodníka v Tachově proběhne 8. ročník akce s názvem Ještě Jeden Fest Line up vyhlášeného festu předposledního prázdninového víkendu 24.8.2019 nabízí lahůdky několika žánrů. Na své si přijdou punkeři, rockeři a máničkami si budou moci hodit i metalisté. Rock of Sadská 2019 - Šestý ročník ve znamení vzpomínek Třetí srpnový víkend patřil již tradičně festivalu Rock of Sadská. Areál na břehu jezera v sadské se po šesté rozezněl v rytmu rocku. Dva dny plné rockové muziky, spousty piva velké množství fanoušků všech věkových kategorií to vše je Rock of Sadská. Farák Fest 2019 vytáhl esa z rukávu Dlouho očekávaný a v mnoha médiích reklamovaný Farák Fest 2019 s pořadovým číslem 5 odstartoval 17.8.2019 úderem 13. hodiny. V maratónu devíti formací se na scéně představily kapely brázdící hudební pódia napříč naší vlastí. V plejádě vystupujících jsme si mohli poslechnout sestavy mladšího data vzniku, ale i skupiny, jejichž historie sahá do hluboké paměti fanoušků dříve narozených. Brutus, Zvlášňý škola… nebo širokou veřejností uznávané veličiny Ready Kirken či UDG. Friendly Festival Fryyfest oslavil své desáté narozeniny ve velkém stylu! Ve dnech 16. až 17. 8. vypukl v Bakově nad Jizerou jubilejní - desátý ročník oblíbeného Friendly festivalu - Fryyfest 2019. Přestože má festival již dlouholetou tradici - i v letošním roce zažil své „poprvé“.Poprvé totiž tento open air přivítalo krásné prostředí Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou. Fryyfest oslavil své kulatiny ve velkém stylu a o věhlasné hudební gratulanty nebyla nouze. Juřič Pařil - zpívající hasič z Vysočiny. Jiří Pařil a druhý videoklip "Pro lásku mou" Nový termín koncertu Rockalí 2019 Pátek 23. srpna 2019 je nový termín odloženého koncertu Roxoru a strakonického Hamru. Pořadatelé z domácí rockové kapely doufají, že se sluníčko k vystupujícím a hlavně k fanouškům neotočí opět zády! Mejdan v Hospůdce Ostrov na Podskalí ve Strakonicích bude odstartován úderem 20. hodiny.

Další fotoreportáže

Rock of Sadská 2019 - Šestý ročník ve znamení vzpomínek Třetí srpnový víkend patřil již tradičně festivalu Rock of Sadská. Areál na břehu jezera v sadské se po šesté rozezněl v rytmu rocku. Dva dny plné rockové muziky, spousty piva velké množství fanoušků všech věkových kategorií to vše je Rock of Sadská. Farák Fest 2019 vytáhl esa z rukávu Dlouho očekávaný a v mnoha médiích reklamovaný Farák Fest 2019 s pořadovým číslem 5 odstartoval 17.8.2019 úderem 13. hodiny. V maratónu devíti formací se na scéně představily kapely brázdící hudební pódia napříč naší vlastí. V plejádě vystupujících jsme si mohli poslechnout sestavy mladšího data vzniku, ale i skupiny, jejichž historie sahá do hluboké paměti fanoušků dříve narozených. Brutus, Zvlášňý škola… nebo širokou veřejností uznávané veličiny Ready Kirken či UDG. Friendly Festival Fryyfest oslavil své desáté narozeniny ve velkém stylu! Ve dnech 16. až 17. 8. vypukl v Bakově nad Jizerou jubilejní - desátý ročník oblíbeného Friendly festivalu - Fryyfest 2019. Přestože má festival již dlouholetou tradici - i v letošním roce zažil své „poprvé“.Poprvé totiž tento open air přivítalo krásné prostředí Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou. Fryyfest oslavil své kulatiny ve velkém stylu a o věhlasné hudební gratulanty nebyla nouze. Klatovské náměstí rozehřál domácí Radiátor Středeční koncert 14.8.2019 nabídl příznivcům svižné muziky výběr mezi metalovým nářezem sokolovského Liberate a rockovým koncertem domácího Radiátoru. Do festivalové historie si Prasofest připsal pořadové číslo 7 Podhradí zříceniny Vlčtejn u Blovic se v sobotu 10.8.2019 stalo cílem stovek fanoušků punkové muziky. Pod osvícenou siluetou hradu v opravené a zastřešené stage odstartoval již 7. ročník vyhlášeného festivalu. Pomyslnou štafetu si na pódiu předalo devět kapel známých nejen v našem kraji. Mokrá těla , písek v botách a nekonečná párty - takový byl pohodový Chodrockfest 2019 V magické datum 8. 8. – 10. 8. 2019 ožily Domažlice a okolí tradičním plážovým festivalem Chodrockfestem, který pro příznivce a milovníky rockové, punkové, pop rockové či metalové muziky v srpnu k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (sobota) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz