ČLÁNKY SOUTĚŽE

Folkový kvítek 2017 17. května 2017   (22:15)Ohlédnutí za 26. ročníkem Folkového kvítku


26. ročník festivalu začal již v 9:30 ráno, kdy jako první nastoupila kapela Marod. Krásné slunečné počasí vítalo první návštěvníky, kteří zatím zaplnili zhruba třetinu spodní části amfiteátru na Konopišti. Následovala skupina Brontosauři revival a první blok finalistů Folkový kvítek 2017. Toho se mohou účastnit děti a mládež do 18 let se svými autorskými písněmi. Následující chvíle festivalu zpříjemnilo svým téměř swingovým folkem ženské trio Přelet MS z Blovic společně s dalším neméně talentovaným triem Berušky. Právě ty poté pokračovaly v samostatném koncertu, do nějž zařadily i dvě své novinky. Krásnou zprávu pak měla pro všechny přítomné Anna Olejníková - bude maminkou. 

26. ročník festivalu začal již v 9:30 …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Vystoupení finalistů z druhého bloku bohužel doprovázela dešťová přeháňka, ale ani to vystupujícím talentům neubralo na náladě a jejich vystoupení si právem vysloužila potlesk přihlížejících diváků. Zamračené počasí panovalo naštěstí jenom pár chvil. Kolem druhé hodiny se na nebi ukázalo slunce a na podiu zase skupina Kamelot. Během jejich koncertu začali diváci prostory přírodního divadla zaplňovat ještě více, takže brzy bylo téměř plné a všude panovala dobrá nálada. Tu přišel ještě více podpořit svými písničkami známý český skladatel a hudebník Ivan Hlas ve společnosti skupiny Ivan Hlas trio. Nechyběly jak starší osvědčené a známé songy, tak ani kousky z posledního Ivanova alba, které vyšlo v loňském roce a nese název Krásnej dar. Ondřej Hejma a Žlutý pes dnes patří mezi to nejlepší, co najdeme na české scéně pohodového jižanského roku. Právě slovo pohoda jejich představení vystihuje nejlépe. A samozřejmě nechyběla ani dáma Sametová. Našel se opravdu málokdo, kdo by si společně s kapelou nezazpíval. 

Vystoupení finalistů z druhého bloku …
Kořeny skupiny Poutníci sahají až na začátek 70. let a jsou spjaty s Robertem Křesťanem. Do současnosti tato česká bluegrassová legenda neztratila nic ze svého lesku, a proto si jejich písničky publikum užilo na maximum. Následovala další legenda - tentokrát Nezmaři. Čtyřčlenná folková stálice nezapomněla na žádnou ze svých zásadních písní a odehrála příjemný koncert, během něhož na amfiteátr na Konopišti vykouklo sluníčko v celé své síle, což někteří z nás pocítili na vlastní kůži. Ale ani spálená kůže nedovedla zkazit dojem z produkce renesančně-folkové skupiny Klíč. Melodický folk inspirovaný renesančními a středověkými tématy nabízí takřka okouzlující přehlídku podmanivých tónů a melodií. Člověk může být jen a jen nadšený, že se právě tihle lidé opět spojili, aby mohli vystupovat a zahrát vedle jiných i své nejznámější písně jako Pohár a Kalich, Víno nebo Omnia vincit amor. Také díky někdejšímu obnovení může Klíč v letošním roce oslavit krásných 35 let na scéně. Poté se již publikum mohlo pobavit u svérázného, ale velmi oblíbeného vystoupení herce a písničkáře Jiřího Schmitzera. To je atraktivní nejen pro jeho hudbu, ale i pro hercovy vtipné průpovídky a glosy. Diváci si žádali mnoho jeho písní a Jiří jim k jejich radosti rád vyhověl. 

Kořeny skupiny Poutníci sahají až na začátek …
Pak přišlo na řadu slavnostní vyhlášení vítězů Folkového kvítku 2017. Vítěze volili jak diváci, tak odborná porota. Dlužno však dodat, že se diváci i odborná porota většinou shodli.

Výsledky tedy byly následující:

DIVÁCKÉ HLASOVÁNÍ:
1. místo v kategorii sólo a dua: Daniela Ulrichová (170 hlasů)
2. místo v kategorii sólo a dua: Eliška Holzmannová (85 hlasů)
3. místo v kategorii sólo a dua: The Addams Sisters (45 hlasů)
 
1. místo v kategorii skupin: Vodníci (108 hlasů)
2. místo v kategorii skupin: Blue Night (101 hlasů)
3. místo v kategorii skupin: Vé Dé Véčka (42 hlasů)

Hlasovalo celkem 256 diváků
 
POROTA SOUTĚŽE (předseda Tomáš Berka):
1. místo v kategorii sólo a dua: Daniela Ulrichová
2. místo v kategorii sólo a dua: Eliška Holzmannová
3. místo v kategorii sólo a dua: The Addams Sisters
 
1. místo v kategorii skupiny: Vodníci
2. místo v kategorii skupiny: Vé Dé Véčka
3. místo v kategorii skupiny: Blue Night
 
Zvláštní cenu poroty za instrumentální výkon obdržel Vít Štaigl ze skupiny Vodníci.

Pak přišlo na řadu slavnostní vyhlášení vítězů …
Program byl však ještě bohatý, proto se zvesela pokračovalo dál. Znatelně se sice ochladilo, ale člověk se vedle oblečení mohl zahřát také dobrým pitím nebo tancem. K tomu zahrál Míša Leicht a Forehand nebo Jarret, kteří letos také slaví krásné výročí 25 let. Program večera se originálně a zcela nečekaně podařilo zpestřit místnímu prodavači asijské kuchyně, který přímo ve svém stánku popadl kytaru a začal hrát a zpívat české lidové písně, za což si vysloužil bouřlivý potlesk. Celý příjemný den a večer zakončili Semtex, kteří pokračovali v originalitě zavedené předchozím nečekaným vystoupením. Produkce sice díky drobnému časovému skluzu začala až po původně ohlášeném čase skončení celého festivalového dne, ale to nikomu na náladě neubralo. Nikomu se ostatně domů moc nechtělo a rád si počkal na vtipné písničky z dílny Semtexu. A kdo vydržel až do konce, mohl si opět užít pohled na děvčata z Berušek. Právě ty program posledních z vystupujících skvěle doplnily.

Celým dnem návštěvníky provedli moderátoři Vláďa „Casey“ Růža a Pavel „Jim“ Drengubák. Počasí bylo, celkově vzato, přívětivé a velkým plusem byl i zvuk, který by po celý den na vysoké úrovni. A tak to má být. Tak zase příští rok? 

Program byl však ještě bohatý, proto se …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Eliška Nováková, Petr Staněk
foto:     Petr StaněkDalší články žánrů Blues, Country, Folk, Pop, Rock, World music, ethno music

Sabina Křováková vydává novou skladbu a videoklip ,,Jako dřív" Zpěvačka Sabina Křováková přichází s novým singlem a videoklipem k němu. Po loňských duetech s Jakubem Děkanem (Nechceme být spolu) a Xindlem X (Věčně nevěrná) představuje písničku Jako dřív. Rocková zpěvačka v ní dokazuje, že má ve svém výrazovém rejstříku i polohu příjemně poprockovou. Hudbu k písni složil Lukáš Bundil ze skupiny Slza, text napsal Xindl X. Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf! Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu, který se uskuteční již příští týden na letišti v Panenském Týnci, vystoupí belgický umělec Max Colombie známý jako Oscar and the Wolf! Nahradí skupinu X Ambassadors, která své letošní turné odvolala. „Přátelé, bohužel musíme zrušit naše nadcházející evropské turné. Bylo to velmi těžké rozhodnutí, ale pravdou je, že teď potřebujeme věnovat veškerý čas a energii na dokončení nového alba. Bude to nejlepší věc, jakou jsme kdy jako kapela udělali a potřebujeme tenhle čas ke koncentraci na ni. Slibujeme, že se vrátíme velmi brzy a že nebudete zklamaní," vysvětlili důvod zrušení turné X Ambassadors svým příznivcům. Skupina Sendwitch vydává nové album - Počátky. Debutová deska s velkým očekáváním. Fleet Foxes poprvé v Praze už za necelých čtrnáct dní Fleet Foxes míří za necelých čtrnáct dní do Prahy. Indie folková kapela, oceňovaná především pro své promyšlené texty a vokální harmonie, minulý rok vydala úžasné dlouho očekávané album Crack-Up. Naživo si jej spolu s dalšími písněmi budete moci poslechnout 2. července 2018 v Lucerna Music Baru. Poslední vstupenky naleznete na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketmaster. Legendární Brutus to rozjede na Letním parketu v Makově. Ou jé! Páteční večer 29. 6. bude Letní parket Makov u Klatov patřit nestárnoucí rock rock'n'rollové legendě jménem Brutus. Smokie ohromili Příbram! Jako hosté večera vystoupili Michal Šindelář s kapelou a skupina Keks / Smokie amazed Příbram! Michal Šindelář with his band and Keks were guests of the evening Byl sobotní podvečer a plakáty lemující město i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v Letním kině v Příbrami vypukne! Samozřejmě se jednalo o koncert britské glamrockové legendy Smokie. Jako hosté večera vystoupili Michal Šindelář s kapelou a skupina Keks. Tři sestry v Nepomuku Radegast tour 2018 zavítá 30. 6. 2018 do města Nepomuk na jižním Plzeňsku. Ve sportovním areálu u školy tu zahrají Tři sestry, Znouzectnost, Doctor P.P. a De Bill Heads.

Další fotoreportáže

Legendární Brutus to rozjede na Letním parketu v Makově. Ou jé! Páteční večer 29. 6. bude Letní parket Makov u Klatov patřit nestárnoucí rock rock'n'rollové legendě jménem Brutus. Smokie ohromili Příbram! Jako hosté večera vystoupili Michal Šindelář s kapelou a skupina Keks / Smokie amazed Příbram! Michal Šindelář with his band and Keks were guests of the evening Byl sobotní podvečer a plakáty lemující město i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v Letním kině v Příbrami vypukne! Samozřejmě se jednalo o koncert britské glamrockové legendy Smokie. Jako hosté večera vystoupili Michal Šindelář s kapelou a skupina Keks. Dechovkový festival plný jedniček potěšil tlumačovské publikum! Rok se s rokem sešel a všichni správní milovníci dechovky v západočeském kraji věděli, co v AMFI Tlumačov tuto poslední jarní neděli vypukne! Samozřejmě se jednalo o tradiční Dechovkový festival plný jedniček. Revivalový večer v Újezdě u Cerhovic Přírodní parket malé vísky na Berounsku pohostil v pátek 15. 6. 2018 na svém pódiu kapely Revival Alkehol a Kabát revival Plzeň. The Offspring a Anti-Flag se poprali o Bratislavu Kultovní punkrockeři The Offspring přivezli do Bratislavy nadupaný setlist, ale i předkapelu, která je málem sama převálcovala – Anti-Flag. Vedle nich také vystoupili slovenští Plus mínus a nechyběla ani procítěná hra na piano frontmanem The Offspring, Dexterem Hollandem. Nejslavnější instrumentální duo současnosti 2Cellos si přišlo poslechnout několik tisíc diváků Luky Šulić a Stjepan Hauser, známé chorvatské instrumentální duo 2CELLOS, vlastnící nejedno ocenění, dne 14. června za doprovodu Bohemian Orchestra Symphony Prague rozezněli pražskou O2 Arénu populárními filmovými melodiemi například z Love Story, Titanicu, Rain Mana, Hry o trůny a z mnoha dalších. Princ temnot Ozzy Osbourne předváděl zázraky i v Praze 35 000 lidí v pražských Letňanech. Proč? Přijel temný král Ozzy Osbourne a rozpoutal svou pekelnou show! Na pražské zastávce ho doprovázely rovnou tři předkapely: Lords Of Black, Jonathan Davis a především Hollywood Vampires, mezi jejichž členy patří například rocková hvězda Alice Cooper, kytarista skupiny Aerosmith Joe Perry a světoznámý herec Johnny Depp.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz