ČLÁNKY SOUTĚŽE KALENDÁŘ AKCÍ MAPA AKCÍ

Události, novinky154 událostí, novinek

Folkový kvítek 2017 17. května 2017   (22:15)Ohlédnutí za 26. ročníkem Folkového kvítku


26. ročník festivalu začal již v 9:30 ráno, kdy jako první nastoupila kapela Marod. Krásné slunečné počasí vítalo první návštěvníky, kteří zatím zaplnili zhruba třetinu spodní části amfiteátru na Konopišti. Následovala skupina Brontosauři revival a první blok finalistů Folkový kvítek 2017. Toho se mohou účastnit děti a mládež do 18 let se svými autorskými písněmi. Následující chvíle festivalu zpříjemnilo svým téměř swingovým folkem ženské trio Přelet MS z Blovic společně s dalším neméně talentovaným triem Berušky. Právě ty poté pokračovaly v samostatném koncertu, do nějž zařadily i dvě své novinky. Krásnou zprávu pak měla pro všechny přítomné Anna Olejníková - bude maminkou. 

26. ročník festivalu začal již v 9:30 …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Vystoupení finalistů z druhého bloku bohužel doprovázela dešťová přeháňka, ale ani to vystupujícím talentům neubralo na náladě a jejich vystoupení si právem vysloužila potlesk přihlížejících diváků. Zamračené počasí panovalo naštěstí jenom pár chvil. Kolem druhé hodiny se na nebi ukázalo slunce a na podiu zase skupina Kamelot. Během jejich koncertu začali diváci prostory přírodního divadla zaplňovat ještě více, takže brzy bylo téměř plné a všude panovala dobrá nálada. Tu přišel ještě více podpořit svými písničkami známý český skladatel a hudebník Ivan Hlas ve společnosti skupiny Ivan Hlas trio. Nechyběly jak starší osvědčené a známé songy, tak ani kousky z posledního Ivanova alba, které vyšlo v loňském roce a nese název Krásnej dar. Ondřej Hejma a Žlutý pes dnes patří mezi to nejlepší, co najdeme na české scéně pohodového jižanského roku. Právě slovo pohoda jejich představení vystihuje nejlépe. A samozřejmě nechyběla ani dáma Sametová. Našel se opravdu málokdo, kdo by si společně s kapelou nezazpíval. 

Vystoupení finalistů z druhého bloku …
Kořeny skupiny Poutníci sahají až na začátek 70. let a jsou spjaty s Robertem Křesťanem. Do současnosti tato česká bluegrassová legenda neztratila nic ze svého lesku, a proto si jejich písničky publikum užilo na maximum. Následovala další legenda - tentokrát Nezmaři. Čtyřčlenná folková stálice nezapomněla na žádnou ze svých zásadních písní a odehrála příjemný koncert, během něhož na amfiteátr na Konopišti vykouklo sluníčko v celé své síle, což někteří z nás pocítili na vlastní kůži. Ale ani spálená kůže nedovedla zkazit dojem z produkce renesančně-folkové skupiny Klíč. Melodický folk inspirovaný renesančními a středověkými tématy nabízí takřka okouzlující přehlídku podmanivých tónů a melodií. Člověk může být jen a jen nadšený, že se právě tihle lidé opět spojili, aby mohli vystupovat a zahrát vedle jiných i své nejznámější písně jako Pohár a Kalich, Víno nebo Omnia vincit amor. Také díky někdejšímu obnovení může Klíč v letošním roce oslavit krásných 35 let na scéně. Poté se již publikum mohlo pobavit u svérázného, ale velmi oblíbeného vystoupení herce a písničkáře Jiřího Schmitzera. To je atraktivní nejen pro jeho hudbu, ale i pro hercovy vtipné průpovídky a glosy. Diváci si žádali mnoho jeho písní a Jiří jim k jejich radosti rád vyhověl. 

Kořeny skupiny Poutníci sahají až na začátek …
Pak přišlo na řadu slavnostní vyhlášení vítězů Folkového kvítku 2017. Vítěze volili jak diváci, tak odborná porota. Dlužno však dodat, že se diváci i odborná porota většinou shodli.

Výsledky tedy byly následující:

DIVÁCKÉ HLASOVÁNÍ:
1. místo v kategorii sólo a dua: Daniela Ulrichová (170 hlasů)
2. místo v kategorii sólo a dua: Eliška Holzmannová (85 hlasů)
3. místo v kategorii sólo a dua: The Addams Sisters (45 hlasů)
 
1. místo v kategorii skupin: Vodníci (108 hlasů)
2. místo v kategorii skupin: Blue Night (101 hlasů)
3. místo v kategorii skupin: Vé Dé Véčka (42 hlasů)

Hlasovalo celkem 256 diváků
 
POROTA SOUTĚŽE (předseda Tomáš Berka):
1. místo v kategorii sólo a dua: Daniela Ulrichová
2. místo v kategorii sólo a dua: Eliška Holzmannová
3. místo v kategorii sólo a dua: The Addams Sisters
 
1. místo v kategorii skupiny: Vodníci
2. místo v kategorii skupiny: Vé Dé Véčka
3. místo v kategorii skupiny: Blue Night
 
Zvláštní cenu poroty za instrumentální výkon obdržel Vít Štaigl ze skupiny Vodníci.

Pak přišlo na řadu slavnostní vyhlášení vítězů …
Program byl však ještě bohatý, proto se zvesela pokračovalo dál. Znatelně se sice ochladilo, ale člověk se vedle oblečení mohl zahřát také dobrým pitím nebo tancem. K tomu zahrál Míša Leicht a Forehand nebo Jarret, kteří letos také slaví krásné výročí 25 let. Program večera se originálně a zcela nečekaně podařilo zpestřit místnímu prodavači asijské kuchyně, který přímo ve svém stánku popadl kytaru a začal hrát a zpívat české lidové písně, za což si vysloužil bouřlivý potlesk. Celý příjemný den a večer zakončili Semtex, kteří pokračovali v originalitě zavedené předchozím nečekaným vystoupením. Produkce sice díky drobnému časovému skluzu začala až po původně ohlášeném čase skončení celého festivalového dne, ale to nikomu na náladě neubralo. Nikomu se ostatně domů moc nechtělo a rád si počkal na vtipné písničky z dílny Semtexu. A kdo vydržel až do konce, mohl si opět užít pohled na děvčata z Berušek. Právě ty program posledních z vystupujících skvěle doplnily.

Celým dnem návštěvníky provedli moderátoři Vláďa „Casey“ Růža a Pavel „Jim“ Drengubák. Počasí bylo, celkově vzato, přívětivé a velkým plusem byl i zvuk, který by po celý den na vysoké úrovni. A tak to má být. Tak zase příští rok? 

Program byl však ještě bohatý, proto se …

autoři:text:     Eliška Nováková, Petr Staněk
foto:     Petr StaněkDalší fotoreportáže

Dušan Vančura se Spirituál kvintetem a hosty velkolepě oslavil v nabité Lucerně své osmdesátiny Spirituál kvintet, František Nedvěd, Jarek Nohavica, Antikvartet, Allan Mikušek, Ivo Šmoldas, Hana Maciuchová, Oliver Dohnány a sbor Canticorum Iubilo rozsvítili Lucernu pro oslavence. Debustrol na šňůře Winter Bloody Tour 2018 Sobotní večer 17. 2. 2018 v Čenkově patřil bez výhrady příznivcům tvrdé muziky. Na pódiu zde zahrály kapely Valury a Debustrol Dymytry a jejich hudební exploze ve vyprodané Šeříkovce! Dymytry, Hämatom a Jerem.I, turné 15 LET POD MASKOU, páteční masakr v KD Šeříkovka Plzeň Ve Dvorci u Nepomuka se představily známé tváře z TV Šlágr Duo Adamis navštívilo v pátek 16. 2. 2018 sál dvoreckého Hotelu, kde na připraveném sále potěšilo obecenstvo z širokého okolí. Morava na Moravě - Třebíč Hoši opět na pódiu..... 17. 2. 2018 Klub B - Třebíč Jan Tejkal a Sedmý smysl roztančili Buena Vista Club v Plzni! Koncert Jana Tejkala a Sedmého smyslu s názvem Navěky jediná Letuška z Palerma v Buena Vista Clubu Plzeň se vydařil! Dymytry zahájili turné masakrem v zaplněném S - klubu Turné 15 let pod maskou Odyssea rozjela rockový mejdan ve velkém stylu Vyprodaný sál dvoreckého Hotelu v sobotu 10. 2. 2018 tančil v rytmech legendy českého bigbítu do pozdních nočních hodin. The Plastic People of the Universe Legendární Plastici v Jihlavě, klub Bezvědomí 10. 2. 2018 Společná Tour 2018 Sebastian, Atmo Music, Jakub Děkan Pelhřimov KD Máj - 9. 2. 2018
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz