ČLÁNKY SOUTĚŽE

Folkový kvítek 2017 17. května 2017   (22:15)Ohlédnutí za 26. ročníkem Folkového kvítku


26. ročník festivalu začal již v 9:30 ráno, kdy jako první nastoupila kapela Marod. Krásné slunečné počasí vítalo první návštěvníky, kteří zatím zaplnili zhruba třetinu spodní části amfiteátru na Konopišti. Následovala skupina Brontosauři revival a první blok finalistů Folkový kvítek 2017. Toho se mohou účastnit děti a mládež do 18 let se svými autorskými písněmi. Následující chvíle festivalu zpříjemnilo svým téměř swingovým folkem ženské trio Přelet MS z Blovic společně s dalším neméně talentovaným triem Berušky. Právě ty poté pokračovaly v samostatném koncertu, do nějž zařadily i dvě své novinky. Krásnou zprávu pak měla pro všechny přítomné Anna Olejníková - bude maminkou. 

26. ročník festivalu začal již v 9:30 …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Vystoupení finalistů z druhého bloku bohužel doprovázela dešťová přeháňka, ale ani to vystupujícím talentům neubralo na náladě a jejich vystoupení si právem vysloužila potlesk přihlížejících diváků. Zamračené počasí panovalo naštěstí jenom pár chvil. Kolem druhé hodiny se na nebi ukázalo slunce a na podiu zase skupina Kamelot. Během jejich koncertu začali diváci prostory přírodního divadla zaplňovat ještě více, takže brzy bylo téměř plné a všude panovala dobrá nálada. Tu přišel ještě více podpořit svými písničkami známý český skladatel a hudebník Ivan Hlas ve společnosti skupiny Ivan Hlas trio. Nechyběly jak starší osvědčené a známé songy, tak ani kousky z posledního Ivanova alba, které vyšlo v loňském roce a nese název Krásnej dar. Ondřej Hejma a Žlutý pes dnes patří mezi to nejlepší, co najdeme na české scéně pohodového jižanského roku. Právě slovo pohoda jejich představení vystihuje nejlépe. A samozřejmě nechyběla ani dáma Sametová. Našel se opravdu málokdo, kdo by si společně s kapelou nezazpíval. 

Vystoupení finalistů z druhého bloku …
Kořeny skupiny Poutníci sahají až na začátek 70. let a jsou spjaty s Robertem Křesťanem. Do současnosti tato česká bluegrassová legenda neztratila nic ze svého lesku, a proto si jejich písničky publikum užilo na maximum. Následovala další legenda - tentokrát Nezmaři. Čtyřčlenná folková stálice nezapomněla na žádnou ze svých zásadních písní a odehrála příjemný koncert, během něhož na amfiteátr na Konopišti vykouklo sluníčko v celé své síle, což někteří z nás pocítili na vlastní kůži. Ale ani spálená kůže nedovedla zkazit dojem z produkce renesančně-folkové skupiny Klíč. Melodický folk inspirovaný renesančními a středověkými tématy nabízí takřka okouzlující přehlídku podmanivých tónů a melodií. Člověk může být jen a jen nadšený, že se právě tihle lidé opět spojili, aby mohli vystupovat a zahrát vedle jiných i své nejznámější písně jako Pohár a Kalich, Víno nebo Omnia vincit amor. Také díky někdejšímu obnovení může Klíč v letošním roce oslavit krásných 35 let na scéně. Poté se již publikum mohlo pobavit u svérázného, ale velmi oblíbeného vystoupení herce a písničkáře Jiřího Schmitzera. To je atraktivní nejen pro jeho hudbu, ale i pro hercovy vtipné průpovídky a glosy. Diváci si žádali mnoho jeho písní a Jiří jim k jejich radosti rád vyhověl. 

Kořeny skupiny Poutníci sahají až na začátek …
Pak přišlo na řadu slavnostní vyhlášení vítězů Folkového kvítku 2017. Vítěze volili jak diváci, tak odborná porota. Dlužno však dodat, že se diváci i odborná porota většinou shodli.

Výsledky tedy byly následující:

DIVÁCKÉ HLASOVÁNÍ:
1. místo v kategorii sólo a dua: Daniela Ulrichová (170 hlasů)
2. místo v kategorii sólo a dua: Eliška Holzmannová (85 hlasů)
3. místo v kategorii sólo a dua: The Addams Sisters (45 hlasů)
 
1. místo v kategorii skupin: Vodníci (108 hlasů)
2. místo v kategorii skupin: Blue Night (101 hlasů)
3. místo v kategorii skupin: Vé Dé Véčka (42 hlasů)

Hlasovalo celkem 256 diváků
 
POROTA SOUTĚŽE (předseda Tomáš Berka):
1. místo v kategorii sólo a dua: Daniela Ulrichová
2. místo v kategorii sólo a dua: Eliška Holzmannová
3. místo v kategorii sólo a dua: The Addams Sisters
 
1. místo v kategorii skupiny: Vodníci
2. místo v kategorii skupiny: Vé Dé Véčka
3. místo v kategorii skupiny: Blue Night
 
Zvláštní cenu poroty za instrumentální výkon obdržel Vít Štaigl ze skupiny Vodníci.

Pak přišlo na řadu slavnostní vyhlášení vítězů …
Program byl však ještě bohatý, proto se zvesela pokračovalo dál. Znatelně se sice ochladilo, ale člověk se vedle oblečení mohl zahřát také dobrým pitím nebo tancem. K tomu zahrál Míša Leicht a Forehand nebo Jarret, kteří letos také slaví krásné výročí 25 let. Program večera se originálně a zcela nečekaně podařilo zpestřit místnímu prodavači asijské kuchyně, který přímo ve svém stánku popadl kytaru a začal hrát a zpívat české lidové písně, za což si vysloužil bouřlivý potlesk. Celý příjemný den a večer zakončili Semtex, kteří pokračovali v originalitě zavedené předchozím nečekaným vystoupením. Produkce sice díky drobnému časovému skluzu začala až po původně ohlášeném čase skončení celého festivalového dne, ale to nikomu na náladě neubralo. Nikomu se ostatně domů moc nechtělo a rád si počkal na vtipné písničky z dílny Semtexu. A kdo vydržel až do konce, mohl si opět užít pohled na děvčata z Berušek. Právě ty program posledních z vystupujících skvěle doplnily.

Celým dnem návštěvníky provedli moderátoři Vláďa „Casey“ Růža a Pavel „Jim“ Drengubák. Počasí bylo, celkově vzato, přívětivé a velkým plusem byl i zvuk, který by po celý den na vysoké úrovni. A tak to má být. Tak zase příští rok? 

Program byl však ještě bohatý, proto se …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


116 fotografií v galerii


autoři:text:     Eliška Nováková, Petr Staněk
foto:     Petr StaněkDalší články žánrů Blues, Country, Folk, Pop, Rock, World music, ethno music

Aušus: „Ať fanoušci přijdou podpořit dobrou věc, fakt to má smysl!“ Po čase se opět setkáváme s muzikanty ze západočeské punk rockové legendy Aušus. Nesešli jsme se s kluky jen tak u piva, ale přišli jsme si s nimi popovídat o jejich výjimečném výročním koncertu k 20 letům kapely. Pro záběry na nový klip se vydali až do Španělska! Byla to pro ně opravdu dlouhá cesta, ale výsledek stojí opravdu za to. Jejich cílová destinace, město Cullera, bylo od nich vzdálené 2100 kilometrů. Tuto cestu překonali, Adys, Honza, Adam a Lukáš, za 26 hodin Tublatanka a Citron odstartují slovenskou část turné Souboj rebelů koncertem v Košicích Maťo Ďurinda si zazpívá s českým zpěvákem Láďou Křížkem a zpěvačkou Tanjou! Na jednom pódiu se sejdou během turné legendárních kapel Tublatanka a Citron s názvem Souboj rebelů. V Novém Kramolíně si přijdou na své příznivci ostré muziky Tancovačka s podtitulem - Pouťová zábava akce jako prase vol 4 rozčeří klidné místní vody v pátek 21. 9. 2018 pořádným nářezem. O ten se postará blovická rocková Grady Ann s klatovskou formací Armero Tragedy. Rocková rozlučka s létem v Nepomuku Pořadatelé z nepomucké Pizzerie Marshall si na závěr letošního vydařeného léta pozvali klatovskou rockovou partu Ukradený Vjecy. V sobotu 22. 9. 2018 kapela zahraje všem, kteří se chtějí před příchodem podzimních sychravých dnů skvěle pobavit a užít si ještě čerstvého vzduchu na venkovním parketě. Skupina Jethro Tull oslaví v Bratislavě padesát let na rockové scéně! Bratislavská HANT Aréna zažije oslavu 50. narozenin legendární rockové skupiny Jethro Tull! Frontman Ian Anderson se vydal se spoluhráči na celosvětové turné a nevynechá ani slovenské hlavní město. Rockové zakončení Měchpijády si nenechalo ujít početné publikum Měcholupská Měchpijáda 2018 dospěla k vrcholu kolem 19. hodiny. Osvětlené a nazvučené pódium přivítalo 15. 9. 2018 hned dvě rockové party, které pod dřevěnou pergolou rozjely mejdan na počest úspěšného sportovního odpoledne.

Další fotoreportáže

Rockové zakončení Měchpijády si nenechalo ujít početné publikum Měcholupská Měchpijáda 2018 dospěla k vrcholu kolem 19. hodiny. Osvětlené a nazvučené pódium přivítalo 15. 9. 2018 hned dvě rockové party, které pod dřevěnou pergolou rozjely mejdan na počest úspěšného sportovního odpoledne. Steven Daniels, Bára Zemanová & Band a Sylvie & Silver Matte to rozjeli v plzeňském divadle Pod lampou Byl páteční podvečer a plzeňské divadlo Pod lampou ovládly skupiny Steven Daniels, Bára Zemanová & BAND a Sylvie & Silver Matte. Restaurace Zámecká ve Šťáhlavech se loučila s veřejností posledním koncertem Vystoupení místní kapely Wagabund v pátek 14. 9. 2018 bylo posledním hudebním počinem oblíbené restaurace Zámecká Šťáhlavy. Po mnoha letech bude podnik uzavřen a fanouškové zmíněné skupiny budou muset na jejich koncerty cestovat do vzdálenějších končin našeho okresu. Mladá talentovaná partička Rocksana natáčela videoklip a my jsme byli u toho. Nechyběla ani postelová scéna, akční záběry z jedoucího auta, homeless v popelnici nebo sexy učitelka v pekelně krátké minisukni. Natáčení videoklipu probíhalo ve čtvrtek 30. srpna v ulicích, bytu, klubu, cukrárně, zámeckém parku a na spoustě dalších míst města Hořovice. Punkový koncert v tramvaji? V Plzni to jde! Vlčtejnský Prasofest a nýřanští Vyvrhells spojili úsilí ve snaze pomoci nemocné holčičce - Kateřině Podrázské. Na plzeňské tramvajové lince č. 2 uspořádali ve čtvrtek 13. 9. 2018 punkový koncert skupiny S.A.S. Sifon rock nás v KD Mrákov přesvědčil, že Bigbít sílu dává! Byl sobotní podvečer a Mekka chodského bigbítu KD Mrákov opět přivítala návštěvníky. Žlutočerné plakáty s logem Sifon rock lemující okolí už napovídaly, co tuto sobotu v Mrákově vypukne. Arakain a Lucie Bílá si podmanili Klatovy! Jako hosté vystoupili KATR a Anteater Nastal pátek 7. 9. a srdce všech západočeských metalistů bila na poplach. Ptáte se proč? No přece proto, že v tento den zavítala do Klatov česká thrash metalová legenda Arakain s velmi vzácným hostem Lucií Bílou.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz