ČLÁNKY SOUTĚŽE

Folkový kvítek 2017 17. května 2017   (22:15)Ohlédnutí za 26. ročníkem Folkového kvítku


26. ročník festivalu začal již v 9:30 ráno, kdy jako první nastoupila kapela Marod. Krásné slunečné počasí vítalo první návštěvníky, kteří zatím zaplnili zhruba třetinu spodní části amfiteátru na Konopišti. Následovala skupina Brontosauři revival a první blok finalistů Folkový kvítek 2017. Toho se mohou účastnit děti a mládež do 18 let se svými autorskými písněmi. Následující chvíle festivalu zpříjemnilo svým téměř swingovým folkem ženské trio Přelet MS z Blovic společně s dalším neméně talentovaným triem Berušky. Právě ty poté pokračovaly v samostatném koncertu, do nějž zařadily i dvě své novinky. Krásnou zprávu pak měla pro všechny přítomné Anna Olejníková - bude maminkou. 

26. ročník festivalu začal již v 9:30 …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Vystoupení finalistů z druhého bloku bohužel doprovázela dešťová přeháňka, ale ani to vystupujícím talentům neubralo na náladě a jejich vystoupení si právem vysloužila potlesk přihlížejících diváků. Zamračené počasí panovalo naštěstí jenom pár chvil. Kolem druhé hodiny se na nebi ukázalo slunce a na podiu zase skupina Kamelot. Během jejich koncertu začali diváci prostory přírodního divadla zaplňovat ještě více, takže brzy bylo téměř plné a všude panovala dobrá nálada. Tu přišel ještě více podpořit svými písničkami známý český skladatel a hudebník Ivan Hlas ve společnosti skupiny Ivan Hlas trio. Nechyběly jak starší osvědčené a známé songy, tak ani kousky z posledního Ivanova alba, které vyšlo v loňském roce a nese název Krásnej dar. Ondřej Hejma a Žlutý pes dnes patří mezi to nejlepší, co najdeme na české scéně pohodového jižanského roku. Právě slovo pohoda jejich představení vystihuje nejlépe. A samozřejmě nechyběla ani dáma Sametová. Našel se opravdu málokdo, kdo by si společně s kapelou nezazpíval. 

Vystoupení finalistů z druhého bloku …
Kořeny skupiny Poutníci sahají až na začátek 70. let a jsou spjaty s Robertem Křesťanem. Do současnosti tato česká bluegrassová legenda neztratila nic ze svého lesku, a proto si jejich písničky publikum užilo na maximum. Následovala další legenda - tentokrát Nezmaři. Čtyřčlenná folková stálice nezapomněla na žádnou ze svých zásadních písní a odehrála příjemný koncert, během něhož na amfiteátr na Konopišti vykouklo sluníčko v celé své síle, což někteří z nás pocítili na vlastní kůži. Ale ani spálená kůže nedovedla zkazit dojem z produkce renesančně-folkové skupiny Klíč. Melodický folk inspirovaný renesančními a středověkými tématy nabízí takřka okouzlující přehlídku podmanivých tónů a melodií. Člověk může být jen a jen nadšený, že se právě tihle lidé opět spojili, aby mohli vystupovat a zahrát vedle jiných i své nejznámější písně jako Pohár a Kalich, Víno nebo Omnia vincit amor. Také díky někdejšímu obnovení může Klíč v letošním roce oslavit krásných 35 let na scéně. Poté se již publikum mohlo pobavit u svérázného, ale velmi oblíbeného vystoupení herce a písničkáře Jiřího Schmitzera. To je atraktivní nejen pro jeho hudbu, ale i pro hercovy vtipné průpovídky a glosy. Diváci si žádali mnoho jeho písní a Jiří jim k jejich radosti rád vyhověl. 

Kořeny skupiny Poutníci sahají až na začátek …
Pak přišlo na řadu slavnostní vyhlášení vítězů Folkového kvítku 2017. Vítěze volili jak diváci, tak odborná porota. Dlužno však dodat, že se diváci i odborná porota většinou shodli.

Výsledky tedy byly následující:

DIVÁCKÉ HLASOVÁNÍ:
1. místo v kategorii sólo a dua: Daniela Ulrichová (170 hlasů)
2. místo v kategorii sólo a dua: Eliška Holzmannová (85 hlasů)
3. místo v kategorii sólo a dua: The Addams Sisters (45 hlasů)
 
1. místo v kategorii skupin: Vodníci (108 hlasů)
2. místo v kategorii skupin: Blue Night (101 hlasů)
3. místo v kategorii skupin: Vé Dé Véčka (42 hlasů)

Hlasovalo celkem 256 diváků
 
POROTA SOUTĚŽE (předseda Tomáš Berka):
1. místo v kategorii sólo a dua: Daniela Ulrichová
2. místo v kategorii sólo a dua: Eliška Holzmannová
3. místo v kategorii sólo a dua: The Addams Sisters
 
1. místo v kategorii skupiny: Vodníci
2. místo v kategorii skupiny: Vé Dé Véčka
3. místo v kategorii skupiny: Blue Night
 
Zvláštní cenu poroty za instrumentální výkon obdržel Vít Štaigl ze skupiny Vodníci.

Pak přišlo na řadu slavnostní vyhlášení vítězů …
Program byl však ještě bohatý, proto se zvesela pokračovalo dál. Znatelně se sice ochladilo, ale člověk se vedle oblečení mohl zahřát také dobrým pitím nebo tancem. K tomu zahrál Míša Leicht a Forehand nebo Jarret, kteří letos také slaví krásné výročí 25 let. Program večera se originálně a zcela nečekaně podařilo zpestřit místnímu prodavači asijské kuchyně, který přímo ve svém stánku popadl kytaru a začal hrát a zpívat české lidové písně, za což si vysloužil bouřlivý potlesk. Celý příjemný den a večer zakončili Semtex, kteří pokračovali v originalitě zavedené předchozím nečekaným vystoupením. Produkce sice díky drobnému časovému skluzu začala až po původně ohlášeném čase skončení celého festivalového dne, ale to nikomu na náladě neubralo. Nikomu se ostatně domů moc nechtělo a rád si počkal na vtipné písničky z dílny Semtexu. A kdo vydržel až do konce, mohl si opět užít pohled na děvčata z Berušek. Právě ty program posledních z vystupujících skvěle doplnily.

Celým dnem návštěvníky provedli moderátoři Vláďa „Casey“ Růža a Pavel „Jim“ Drengubák. Počasí bylo, celkově vzato, přívětivé a velkým plusem byl i zvuk, který by po celý den na vysoké úrovni. A tak to má být. Tak zase příští rok? 

Program byl však ještě bohatý, proto se …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


116 fotografií v galerii


autoři:text:     Eliška Nováková, Petr Staněk
foto:     Petr StaněkDalší články žánrů Blues, Country, Folk, Pop, Rock, World music, ethno music

Frankenstein udeří v RockOpeře Praha aneb silvestrovská koncertní premiéra se blíží Ro(c)k se s ro(c)kem sešel a nám se nenávratně blíží Vánoce a samozřejmě Silvestr. Pokud se ptáte, jak zažít nezapomenutelný silvestrovský večer se špetkou napětí, máme tu pro vás jeden tip. DJ NobodyListen předvede svou show v příbramském Pandora music clubu! Pandora music club přináší do Příbrami další celeropublikovou hvězdu v taneční scéně 15.12.2018 se můžete těšit na DJ NOBODYLISTEN !!! Obec Šťáhlavice ožila rockovou tancovačkou Na sále místního pohostinství zahrál v pátek 7. 12. 2018 příznivcům starého dobrého bigbítu Sifon na EX s Václavem Šelmátem u mikrofonu. Limetal po roce opět boural Starou střelnici v Hranicích Křest nového EP Publikum na plzeňském koncertě Smokie nevydrželo jen v klidu sedět Plzeňský zimní stadion Kooperativa Aréna se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil ve čtvrtek 6. 12. 2018 na obrovskou hudební scénu. Pamětníci, včetně současné generace, si nenechali ujít vystoupení legendy světového rocku – anglickou kapelu Smokie, doprovázenou maďarským symfonickým orchestrem Danubia Orchestra Obuda. Legendární Rockový bál oslaví 60. ročník v LD Staňkov! Gratulanty budou skupiny Harlet, Lord, Mash a Telefon Pozor!!! Pozor!!! Hlášení pro všechny rockery, rockerky a rockerčata. Rockový bál oslaví jubilejní ročník a chystá pořádnou rockem nadupanou nadílku. A navíc do 21 let do 21 hodin bude vstup zdarma. Čechomor učaroval Klatovům A jak jinak se navnadit na vánoční pohodu a zkrátit si čekání na nejkrásnější svátky v roce než příjemným koncertem. A právě takový koncert čekal v pondělí 3. 12. na západočeské publikum, které v předvánoční čas přijela potěšit legendární skupina Čechomor.

Další fotoreportáže

Vánoční atmosferu přivezli Gregorian spolu s Amelií Brightman Dva dny s Gregorian, kteří vydali album s názvem Holy Chants s nejkrásnějšími vánočními melodiemi, které samy o sobě vznikaly skutečně již od počátku věků a byly postupně upravovány a vylepšovány. Tyto skladby v jedinečných aranžích zahrálií Gregorian v Kongresové centru v Praze na koncertech 11. a 12. Prosince Beznadějně vyprodaný Panzer Storm Fest vol. 11 nezklamal Týden před vypuknutím metalového svátku v plzeňském Božkově vyhlásili pořadatelé stop v předprodejích. Kdo si nepospíšil s nákupem vstupenek včas, ten měl v sobotu 8. 12. 2018 smůlu a přišel tak o vystoupení špiček evropských kapel tohoto stylu. United Vánoce mají občanku! Rok s rokem se sešel a 8. prosince vypukl v pražském klubu Storm 15. ročník již tradičního vánočního punkového večírku Kids & Heroes X-Mas pod záštitou stejnojmenného hudebního magazínu. Smokie v rámci The Symphony tour 2018 zahráli svůj koncert v Praze SMOKIE doprovázeni vynikajícím maďarským symfonickým orchestrem DANUBIA ORCHESTRA OBUDA se skvělým dirigentem Peterem Druckerem,zahráli nezapomenutelný koncert v pražské Tip sport aréně Obec Šťáhlavice ožila rockovou tancovačkou Na sále místního pohostinství zahrál v pátek 7. 12. 2018 příznivcům starého dobrého bigbítu Sifon na EX s Václavem Šelmátem u mikrofonu. Limetal po roce opět boural Starou střelnici v Hranicích Křest nového EP Publikum na plzeňském koncertě Smokie nevydrželo jen v klidu sedět Plzeňský zimní stadion Kooperativa Aréna se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil ve čtvrtek 6. 12. 2018 na obrovskou hudební scénu. Pamětníci, včetně současné generace, si nenechali ujít vystoupení legendy světového rocku – anglickou kapelu Smokie, doprovázenou maďarským symfonickým orchestrem Danubia Orchestra Obuda.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz