ČLÁNKY SOUTĚŽE KALENDÁŘ AKCÍ MAPA AKCÍ

Události, pozvánky na akce688 událostí

Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě 10. června 2017   (11:40)Hentai Corporation Cocotte Minute Divadlo pod lampou 31.5.2017

Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě

Kateřina Hacklová

Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (8 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (9 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (10 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (11 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (12 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (13 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (14 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (15 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (16 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (17 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (18 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (19 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (20 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (21 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (22 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (23 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (24 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (25 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (26 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (27 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (28 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (29 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (30 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (31 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (32 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (33 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (34 / 35) Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě (35 / 35)

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Poslední květnový večer zakončily v Divadle pod lampou se vší parádou dvě šílené a zběsilé kapely z Prahy. A to Hentai Corporation a Cocotte Minute. Původně měl tento pražský výkvět vystupovat v Plzni již 14. 4. v Pekle ještě s Prago Union v rámci turné Pražskej Teplárenskej Sjezd. Bohužel koncertu v Pekle nebylo přáno a tak bylo nutné nějak tuhle povedenou akcičku zachránit a neochudit tak plzeňské publikum a díky Lampě se tak mohlo i stát, ač již postrádajíc jednoho člena tohoto divokého sjezdu. O perfektní hudební zážitek v žádném případě nebyla nouze. Ti co si přišli zablnout a vybít přebytečnou energii během show při středeční horké noci jistě nelitovali.

S devátou večerní nastoupili Hentai Corporation v čele s Radkem Škarohlídem, který svými gesty, úsměvem nezvladatelného šílence a hláškami protkával vystoupení. Mohlo by se stát, že někoho mohou netradiční a přisprostlé prupovídky, narážky a nadávky (typu dobře známého Wy kurwy) vyvést z míry či urazit a možná se tak i leckde děje, ale kdo se naladí na správnou vlnu a pochopí tuto formu komunikace, bere to s vtipem a nadhledem, tak to bude milovat a dokonce i vyžadovat, čemuž tak v jejich velké základně fanoušků samozřejmě je. A plzeňské publikum bylo naladěno zcela správně.

Kořeny této thrash rock´n ´rollové bandy šílenců sahají do roku 2005, mají za sebou několik úspěšných alb (demo Mufta, Fuck You Like A Chamele Chameleon, Dokktor Zaius, singl Neurol Machine a zatím poslední album The Spectre Of Corporatism:.............. - zbylý název alba si všichni povinně vygooglí a naučí nazpaměť) a rovněž kvalitní videoklipy jako například velice populární a často cenzurovaný bobří Equilibristic Brides, který vyšel v roce 2013 a jehož natáčení musela být jistě veliká legrace. Nebo také úplně poslední černobílá novinka, jež je cover písně od Davida Kollera a nese název Až ti řeknu a je oproti předchozím počinům velice netradiční. Tento song se zařadil na konci vystoupení a při prosbách o přídavky byla samozřejmě podruhé za večer zopakována oblíbená bobří taškařice. Za zmínku stojí i skvělá píseň No More Love, která je společným počinem ještě s Atari Terror a při jejichž shledání na pódiu a společném zapění má ještě větší sílu, ale i samostatně zní píseň na jedničku. Možná nemělo středeční vystoupení takový říz jako mnohá předchozí, protože tak jako není každý den posvícení, tak nejsou každý den Vánoce, ale ze stopadesáti klasických procent, bylo stále skvělých stočtyřicetpět.

No a po prvních psychopatech odstartovali svoji část večera crossover/nu-metaloví Cocotte Minute s Martinem Zellerem, kterého si jistě mnozí pamatují kromě vystupování na pódiu i z hudebního pořadu Pomeranč, jenž před lety moderoval na České Televizi. Začátky kapely se datují od roku 2002 a dva roky po začátku přišli se svým prvním albem CZEKO, kterému předcházela dema, jež obsahuje i píseň Měl bych tě sejmout, která je doprovázena i známým videoklipem, jímž se dostali do širšího podvědomí. Následovaly alba Proti sobě, Sado Disco Vol.1, Sado Disco Vol.2 a po pětileté pauze spatřilo světlo světa poslední album z roku 2015 !Rituál, kmen a srdce a kmen!, z něhož zaznělo rovněž několik písní jako Bordel či Víla a fanoušci si jejich vystoupení naplno užívali. Texty kapely jsou originální a odvážné a jen tak někdo se do něčeho podobného nepustí.

Někteří fanoušci, respektive hlavně fanynky, byli tak plni lásky a obdivů, zejména k frontmanům kapel, že to dávali značně najevo, což dá možná při vystoupení leckdy zabrat takový nápor ustát, jindy třeba vybudí k ještě větším pěveckým výkonům. Celý večer proběhl v pohodově poblázněném duchu a všichni zajisté odcházeli spokojeni s výkony kapel. Takže teď už se můžeme těšit na další show těchto mistrů zejména na letních hudebních festivalech.


autoři:text:     Kateřina Hacklová
foto:     Kateřina HacklováPartneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2017 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz