ČLÁNKY SOUTĚŽE

Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě 10. června 2017   (11:40)Hentai Corporation Cocotte Minute Divadlo pod lampou 31.5.2017

Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě

Kateřina Hacklová


Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
Poslední květnový večer zakončily v Divadle pod lampou se vší parádou dvě šílené a zběsilé kapely z Prahy. A to Hentai Corporation a Cocotte Minute. Původně měl tento pražský výkvět vystupovat v Plzni již 14. 4. v Pekle ještě s Prago Union v rámci turné Pražskej Teplárenskej Sjezd. Bohužel koncertu v Pekle nebylo přáno a tak bylo nutné nějak tuhle povedenou akcičku zachránit a neochudit tak plzeňské publikum a díky Lampě se tak mohlo i stát, ač již postrádajíc jednoho člena tohoto divokého sjezdu. O perfektní hudební zážitek v žádném případě nebyla nouze. Ti co si přišli zablnout a vybít přebytečnou energii během show při středeční horké noci jistě nelitovali.

S devátou večerní nastoupili Hentai Corporation v čele s Radkem Škarohlídem, který svými gesty, úsměvem nezvladatelného šílence a hláškami protkával vystoupení. Mohlo by se stát, že někoho mohou netradiční a přisprostlé prupovídky, narážky a nadávky (typu dobře známého Wy kurwy) vyvést z míry či urazit a možná se tak i leckde děje, ale kdo se naladí na správnou vlnu a pochopí tuto formu komunikace, bere to s vtipem a nadhledem, tak to bude milovat a dokonce i vyžadovat, čemuž tak v jejich velké základně fanoušků samozřejmě je. A plzeňské publikum bylo naladěno zcela správně.

Kořeny této thrash rock´n ´rollové bandy šílenců sahají do roku 2005, mají za sebou několik úspěšných alb (demo Mufta, Fuck You Like A Chamele Chameleon, Dokktor Zaius, singl Neurol Machine a zatím poslední album The Spectre Of Corporatism:.............. - zbylý název alba si všichni povinně vygooglí a naučí nazpaměť) a rovněž kvalitní videoklipy jako například velice populární a často cenzurovaný bobří Equilibristic Brides, který vyšel v roce 2013 a jehož natáčení musela být jistě veliká legrace. Nebo také úplně poslední černobílá novinka, jež je cover písně od Davida Kollera a nese název Až ti řeknu a je oproti předchozím počinům velice netradiční. Tento song se zařadil na konci vystoupení a při prosbách o přídavky byla samozřejmě podruhé za večer zopakována oblíbená bobří taškařice. Za zmínku stojí i skvělá píseň No More Love, která je společným počinem ještě s Atari Terror a při jejichž shledání na pódiu a společném zapění má ještě větší sílu, ale i samostatně zní píseň na jedničku. Možná nemělo středeční vystoupení takový říz jako mnohá předchozí, protože tak jako není každý den posvícení, tak nejsou každý den Vánoce, ale ze stopadesáti klasických procent, bylo stále skvělých stočtyřicetpět.

No a po prvních psychopatech odstartovali svoji část večera crossover/nu-metaloví Cocotte Minute s Martinem Zellerem, kterého si jistě mnozí pamatují kromě vystupování na pódiu i z hudebního pořadu Pomeranč, jenž před lety moderoval na České Televizi. Začátky kapely se datují od roku 2002 a dva roky po začátku přišli se svým prvním albem CZEKO, kterému předcházela dema, jež obsahuje i píseň Měl bych tě sejmout, která je doprovázena i známým videoklipem, jímž se dostali do širšího podvědomí. Následovaly alba Proti sobě, Sado Disco Vol.1, Sado Disco Vol.2 a po pětileté pauze spatřilo světlo světa poslední album z roku 2015 !Rituál, kmen a srdce a kmen!, z něhož zaznělo rovněž několik písní jako Bordel či Víla a fanoušci si jejich vystoupení naplno užívali. Texty kapely jsou originální a odvážné a jen tak někdo se do něčeho podobného nepustí.

Někteří fanoušci, respektive hlavně fanynky, byli tak plni lásky a obdivů, zejména k frontmanům kapel, že to dávali značně najevo, což dá možná při vystoupení leckdy zabrat takový nápor ustát, jindy třeba vybudí k ještě větším pěveckým výkonům. Celý večer proběhl v pohodově poblázněném duchu a všichni zajisté odcházeli spokojeni s výkony kapel. Takže teď už se můžeme těšit na další show těchto mistrů zejména na letních hudebních festivalech.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Kateřina Hacklová 35 fotografií v galerii


autoři:text:     Kateřina Hacklová
foto:     Kateřina HacklováDalší články žánrů Crossover, Rock'n'roll

Volbeat v Praze: Tam prostě nemůžete chybět Volbeta se vrací do České republiky a spolu s nimi dorazí také Baroness a Danko Jones Festivalové léto začíná v Přeštěnici Pokud máte rádi pohodové festivaly a zároveň hledáte skvělé místo, kde si můžete užít víkend s přáteli nebo s rodinou, nenechte si ujít Open Air Music Fest Přeštěnice 2019. Festival se koná ve dnech 28. a 29. června na tradičním místě nedaleko jihočeského Milevska. Přeštěnice neodmyslitelně patří mezi prestižní české festivaly, což potvrzuje členství v asociaci FESTAS. V RC Prdel zahraje Serpencia, Amonit představí nové CD Na pátek 31. 5. 2019 si pořadatel z berounského RC připravil hudební lahůdky. Místní kapela Amonit tu fanouškům nabídne ještě teplé CD a Serpencia se vrací na prkna, která muzikantům nejsou neznámá. Metalová mlátička Blackmailers v Pizzerii Marshall Nepomuk Nepomucký hudební klub pohostil na venkovním krytém pódiu chebskou metalovou partu Blackmailers. V sobotu 25. 5. 2019 bohužel koncert kolidoval s televizním semifinálovým utkáním ledního hokeje na Mistrovství světa, proto si cestu do centra nepomuckého dění našla cestu jen hrstka věrných fanoušků. Semifinále A Múzy 2019 se pochlubilo svižným hudebním nábojem Po uzavření základních kol nejstarší výběrové soutěže v ČR byly ve čtvrtek 16. 5. 2019 odstartovány v plzeňském Divadle Pod lampou semifinálové vyřazovačky. Z avizovaných pěti kapel se omluvili Slepí Křováci a tak se o postup do pater nejvyšších utkaly pouze západočeské formace. The Stringz - nadčasová crossover hudební show v Hradci Králové Excelentní muzikanti – piano, cello a housle a pořádná dávka emocí! Popová houslistka Lucie Klasek představila svůj nový hudební instrumentální projekt ostravskému publiku a míří do Hradce Králové. The Stringz zahrají ve čtvrtek 25. dubna v královehradecké PETROF Gallery. Velikonoční soutěž o 2 x 2 vstupenky na Jarní Kačery Jarní vydání festivalu Kačeři s koncerty známých kapel je již mnoho let tradicí. V pátek 26. dubna vystoupí v Březnici v kulturním domě dvě české legendy. Po pěti letech zahraje Mňága & Žďorp společně s premiérou v kulturním domě, ještě legendárnější příbramskou punkovou partou E!E.

Další fotoreportáže

Vláďa Šafránek Tribute aneb velký mejdan s nekonečným potleskem ovládl Prahu Nastal čtvrteční podvečer a srdce všech fanoušků a kamarádů charismatického zpěváka s výjimečným hlasem Vládi Šafránka bila na poplach. V den Vláďových nedožitých čtyřicátých sedmých narozenin ožily Žluté lázně v Praze velkolepým vzpomínkovým koncertem s názvem Vláďa Šafránek Tribute. Na slavnostech Písku vystoupily hvězdy českého hudebního nebe. V pátek 7. a v sobotu 8. června jsme si nenechali ujít tradiční městskou slavnost Dotkni se Písku pořádanou Centrem kultury města Písku za podpory města Písku. Bohatý program lákal k návštěvě všechny generace. Zábava, hudba i vůně dobrého jídla se linuly celým městem do pozdních večerních hodin. Měcholupy nezklamaly, Růžafest se vydařil Sobotní večer 8. 6. 2019 se stal odrazovým můstkem festivalové budoucnosti rockové muziky v Měcholupech u Nepomuka. Pod dřevěnou pergolou zasazenou do upravené návsi se odehrál Růžafest s pořadovým číslem 1. Na pódiu si zahrály čtyři kapely a příznivci skvělé muziky se u vstupu mohli přihlásit o zlevněný lístek v případě, kdy některá součást jejich oblečení měla barvu tematickou – růžovou. MetalCraft má pokřtěno – dělová koule proletěla pražským Vagonem 6. 6. 2019 pokřtila pražská metalová kapela MetalCraft v klubu Vagon svoje první dlouhohrající album s názvem Cannonball. Celý večer odstartovala spřátelená kapela Black Tiger a svým energickým setem navodila super atmosféru. Odyssea rock si svými legendárními hity opět získala parket AMFI Tlumačov! Nastala druhá červnová sobota a zkušení bigbítoví harcovníci už tušili, co v ten den v příjemném areálu tlumačovského AMFI vypukne. Ano, správně. Šlo o poctivou několikahodinovou nálož bigbítu v podání legendy české rockové scény - Odyssey rock. Mandrage se vrátili po letech do Příbrami Lety Mimo společně s Mandrage v letním kině v Příbrami Rockový Slunovrat po roce zase pomáhal. Tři stage, les, bezvadná atmosféra, skvělí lidé a pomoc. Nějak tak by se dala jen pár slovy shrnout atmosféra řevnického festivalu Rockový Slunovrat. Jak se již stalo každoroční tradicí, i tento rok se v Řevnicích konal festival Rockový Slunovrat
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz