ČLÁNKY SOUTĚŽE

Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě 10. června 2017   (11:40)Hentai Corporation Cocotte Minute Divadlo pod lampou 31.5.2017

Hentai Corporation s Cocotte Minute zakončili květen v Lampě

Kateřina Hacklová


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Poslední květnový večer zakončily v Divadle pod lampou se vší parádou dvě šílené a zběsilé kapely z Prahy. A to Hentai Corporation a Cocotte Minute. Původně měl tento pražský výkvět vystupovat v Plzni již 14. 4. v Pekle ještě s Prago Union v rámci turné Pražskej Teplárenskej Sjezd. Bohužel koncertu v Pekle nebylo přáno a tak bylo nutné nějak tuhle povedenou akcičku zachránit a neochudit tak plzeňské publikum a díky Lampě se tak mohlo i stát, ač již postrádajíc jednoho člena tohoto divokého sjezdu. O perfektní hudební zážitek v žádném případě nebyla nouze. Ti co si přišli zablnout a vybít přebytečnou energii během show při středeční horké noci jistě nelitovali.

S devátou večerní nastoupili Hentai Corporation v čele s Radkem Škarohlídem, který svými gesty, úsměvem nezvladatelného šílence a hláškami protkával vystoupení. Mohlo by se stát, že někoho mohou netradiční a přisprostlé prupovídky, narážky a nadávky (typu dobře známého Wy kurwy) vyvést z míry či urazit a možná se tak i leckde děje, ale kdo se naladí na správnou vlnu a pochopí tuto formu komunikace, bere to s vtipem a nadhledem, tak to bude milovat a dokonce i vyžadovat, čemuž tak v jejich velké základně fanoušků samozřejmě je. A plzeňské publikum bylo naladěno zcela správně.

Kořeny této thrash rock´n ´rollové bandy šílenců sahají do roku 2005, mají za sebou několik úspěšných alb (demo Mufta, Fuck You Like A Chamele Chameleon, Dokktor Zaius, singl Neurol Machine a zatím poslední album The Spectre Of Corporatism:.............. - zbylý název alba si všichni povinně vygooglí a naučí nazpaměť) a rovněž kvalitní videoklipy jako například velice populární a často cenzurovaný bobří Equilibristic Brides, který vyšel v roce 2013 a jehož natáčení musela být jistě veliká legrace. Nebo také úplně poslední černobílá novinka, jež je cover písně od Davida Kollera a nese název Až ti řeknu a je oproti předchozím počinům velice netradiční. Tento song se zařadil na konci vystoupení a při prosbách o přídavky byla samozřejmě podruhé za večer zopakována oblíbená bobří taškařice. Za zmínku stojí i skvělá píseň No More Love, která je společným počinem ještě s Atari Terror a při jejichž shledání na pódiu a společném zapění má ještě větší sílu, ale i samostatně zní píseň na jedničku. Možná nemělo středeční vystoupení takový říz jako mnohá předchozí, protože tak jako není každý den posvícení, tak nejsou každý den Vánoce, ale ze stopadesáti klasických procent, bylo stále skvělých stočtyřicetpět.

No a po prvních psychopatech odstartovali svoji část večera crossover/nu-metaloví Cocotte Minute s Martinem Zellerem, kterého si jistě mnozí pamatují kromě vystupování na pódiu i z hudebního pořadu Pomeranč, jenž před lety moderoval na České Televizi. Začátky kapely se datují od roku 2002 a dva roky po začátku přišli se svým prvním albem CZEKO, kterému předcházela dema, jež obsahuje i píseň Měl bych tě sejmout, která je doprovázena i známým videoklipem, jímž se dostali do širšího podvědomí. Následovaly alba Proti sobě, Sado Disco Vol.1, Sado Disco Vol.2 a po pětileté pauze spatřilo světlo světa poslední album z roku 2015 !Rituál, kmen a srdce a kmen!, z něhož zaznělo rovněž několik písní jako Bordel či Víla a fanoušci si jejich vystoupení naplno užívali. Texty kapely jsou originální a odvážné a jen tak někdo se do něčeho podobného nepustí.

Někteří fanoušci, respektive hlavně fanynky, byli tak plni lásky a obdivů, zejména k frontmanům kapel, že to dávali značně najevo, což dá možná při vystoupení leckdy zabrat takový nápor ustát, jindy třeba vybudí k ještě větším pěveckým výkonům. Celý večer proběhl v pohodově poblázněném duchu a všichni zajisté odcházeli spokojeni s výkony kapel. Takže teď už se můžeme těšit na další show těchto mistrů zejména na letních hudebních festivalech.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Kateřina Hacklová 35 fotografií v galerii


autoři:text:     Kateřina Hacklová
foto:     Kateřina HacklováDalší články žánrů Crossover, Rock'n'roll

V rámci turné Btfl15yrs zavítali The.Switch i do Plzně Kapela The.Switch vyrazila začátkem března na celorepublikové turné, které nese název BTFL15YRS. V rámci turné zavítali i v pátek 12. 4. do Plzně do Divadla Pod lampou. DRUMCOVER JAN FROHLICH - ONE MORE TIME feat Martin Svátek, DjWich Pražský bubeník Jan Frohlich přichází po více než roce s dalším drumcoverem. Koncertní šňůra S pomlázkou do Poga! bude mít i plzeňskou zastávku Velký pátek nadcházejících velikonočních svátků si budeme moci zpříjemnit návštěvou plzeňského Parlament Clubu. Na prknech tu 19. 4. 2019 vystoupí čtyři kapely v rámci šňůry s názvem S pomlázkou do Poga! Punkový festival Vyvrhells pro Kačenku je přesunutý do Saloonu Roudná Velký svátek punkerů a příznivců skvělé muziky vypukne v sobotu 20. 4. 2019 v plzeňském klubu Saloon Roudná. Během koncertů zde dojde na předání vybraných finančních příspěvků rodičům nemocné Kateřiny Podrázské, které dokázali nýřanští Vyvrhells nashromáždit v uplynulých měsících na jimi pořádaných akcích. Akce je přesunutá z dříve avizovaného Bílýho Medvěda do Saloonu Roudná a start punkového maratónu je plánovaný na 15:00 hodin. The.Switch tour Btfl15y, host Sunset Trail Kapela The.Switch vyrazila začátkem března na celorepublikové turné, které nese název BTFL15YRS. V pátek 12. 4. dorazí do Plzně do Divadla Pod lampou. Plzeňské Kancionál tour skupiny Insania V pátek 5. 4., navštívily skupiny Insania a Lister Divadlo Pod lampou, kde Lister křtili nové album a Insania představila Kacířův kancionál. Kancionál tour skupiny Insania vyráží do Plzně V páteční podvečer 5.4., se v Divadle Pod lampou v Plzni odehraje dravé turné, kde nechybí Bůh, Ďábel, ani tajemný Joe. Spojení dvou crossover rock – elektronic kapel Lister a Insania, spolu znovu vystoupí na jednom pódiu.

Další fotoreportáže

V rámci turné Btfl15yrs zavítali The.Switch i do Plzně Kapela The.Switch vyrazila začátkem března na celorepublikové turné, které nese název BTFL15YRS. V rámci turné zavítali i v pátek 12. 4. do Plzně do Divadla Pod lampou. Punk se vrací do Opavy! od roku 2010 účinkuje tato punková kapela na české scéně. Škwor si svým UNPLUGGED TOUR podmanil Plzeň Byl sobotní podvečer a srdce všech rockových fanoušků západočeského kraje bila na poplach. Do plzeňského Depa2015 totiž zavítal Škwor se svým výjimečným UNPLUGGED TOUR. Všichni jsme to přežili, takže KAZOO a žadný DIE Pražská zastávka TurnE!Ečko Kazoo or die tour na kterém společně s Totálním nasazením hrajou i The Fialky a E!E byla opravdu nevídaná. Vyhlášený Regionfest 2019 přilákal do Hořovic početné publikum Hořovický Klub Labe se stal v sobotu 13. 4. 2019 dějištěm 3. ročníku úspěšné přehlídky regionálních kapel. Akce s názvem Regionfest 2019 doznala od loňska změny jak pořadatelské, tak množstvím vystupujících formací. V plejádě stylů si mohl vybrat snad každý – heavy, death a thrash rozhýbaly fanoušky skvělé muziky. Trautenberk - Krkonošské pohádky se zhmotnily v Kovářově. Anče, Kuba, Hajnej a samozřejmě jemnostpán z Trautenberku předvedli za podpory Cocotte minute v Kovářovském KD pořádné "mejdlo". No Name zakončili své Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 v Praze, roztančili celé Fórum Karlín! Byl čtvrteční podvečer a pražské Fórum Karlín ožilo finálním koncertem skupiny No Name v rámci Česko - Slovenského Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz