ČLÁNKY SOUTĚŽE

Hudební uragán na Točníku 16. července 2017   (15:47)České hrady.cz

Hudební uragán na Točníku

Petr Černohorský


V pátek 14. 7. 2017 proběhl první den známého festivalu hrady.cz, kterým se zahájila, na louce pod krásným gotickým hradem Točník, festivalová šňůra českých a moravských hradů. Poté co jsme dorazili na místo, ubytovali se ve stanech a po vyřešení vstupů, jsme se konečně šli podívat do areálu. Ten mne překvapil tím, jak byl ohromný. Nacházelo se zde nepřeberné množství stánků s jídlem i alkoholem, takže návštěvníci zde nalezli vše, co potřebovali, od toalet po hamburgery a vodku.

Počasí nám přálo a na pódiu se objevuje první interpret Smrtislav s kapelou. Jedná se o bigbeatovou scénu, která se věnuje hlavně coverům. Zahráli písně jako ,,V noci se mi zdálo", ,,Milujem se čím dál víc", ,,Skrytej talent" a spousty dalších. Zatímco na Smrtislavovi bylo ještě málo lidu, tak následující Vypsaná fixa má prostor před pódiem zcela vyplněn. Zaznívají známé skladby ,,Dezolát", ,,1982". Publikum si vystoupení kapely užívá, skáče, paří podle svého stylu. Zpěvák Márdy uvádí píseň ,,Antidepresivní rybička" slovy ,,pro všechny, co mají své terapeuty.". Fanoušci mají na ramenou své přítelkyně, kamarádky, aby i holky lépe viděly. Pro ostatní návštěvníky, kteří jsou až vzadu v davu, je zde vedle pódia připravena videoprojekce. Jsou slyšet další písně jako ,,Lunapark", ,,Drogový večírek" nebo ,,Robí Valentýn", ke které zpěvák dodává ,,pro všechny chlapy, co se bojí vyjádřit.". Koncert se pomalu blíží ke svému konci, ale to se posluchačům nelíbí, žádají přídavek a je jim vyhověno.
 

V pátek 14. 7. 2017 proběhl první den známého …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Po Vypsané fixe přichází vedle na Jack Daniel´s stagi na řadu legenda českého rapu Vladimir 518, který vystupoval s Orionem a je členem skupiny PSH. Má zde plno svých obdivovatelů, kteří si jeho show náramně užívají. Všichni, kdo se přišli na něj podívat, paří na jeho tracky. Ke konci koncertu předvedl Vladimir 518 své nejznámější tracky jako ,,Praha" , ,,Můj svět" , na které se chytl každý z jeho fanoušků. Po skončení koncertu přebíháme na vedlejší Kooperativa stage, kde už se připravuje punková kapela Visací zámek. Pod pódiem se houfují fanoušci a užívají si vystoupení. Kapela předvádí show a zpívá písně ,,Známka punku", ,,Punkový království", ,,Klíště" a spousty dalších. Koncert je výborný a všichni si ho užívají podle svého. Po skončení vystoupení kapely Visací zámek probíhá vyhlášení karnevalových masek. Můžeme zde spatřit například babičku, Karkulku nebo Sparťany. 
 

Po Vypsané fixe přichází vedle na Jack …
A poté už začíná hrát Richard Müller. Velmi známý slovenský zpěvák, který nás navštívil na tomhle úžasném festivale. Zaznívají od něj samé známé hity, například ,,Poschodoch", ,,Kníže Rohan", ,,Štěstí je krásná věc" a mnoho jiných. Počasí nám bohužel už nepřeje a začíná pršet. Na Kooperativa stagi se již připravuje ke hraní známá punkrocková kapela Rybičky48, která je hodně oblíbená u všech lidí, ale především u mladých. Rybičky48 i přes déšť předvádí neuvěřitelnou show, kterou doplňují prohlášením ,,tohle je rockenrol vy buzny." Fanoušci si jejich koncert náramně užívají. Kluci hrají hity jako ,,Emily", ,,Vážené dámy", ,,Ooou", ,,Magdaléna",,Léto", ,,My ještě nejsme starý" nebo ,,Zamilovaný Nešťastná". Bohužel se ke konci rozpršelo takovým způsobem, že promoklá jsem se běžela schovat do stanu, a tak jsem přišla o poslední vystoupení tohoto dne, a to o kapelu Horkýže Slíže, což mne mrzí, jelikož jsem se na ni těšila.
 

A poté už začíná hrát Richard Müller. Velmi …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petr Černohorský 80 fotografií v galerii


autoři:text:     Romana Havlánová
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Hip Hop / Rap, Metal, Pop, Punk (rock), Rock, Ska

Dvoudenní festival Prdel rock pro Klubíčko Vol. 6 Letošní formát dvoudenního maratónu hudebních vystoupení nabídne příznivcům dobré muziky ve dnech 25. a 26. 1. 2019 jedenáct kapel z blízka i širokého okolí. Nebudou chybět domácí Padlí Andělé či Bulldog, účast přislíbilo několik pražských skupin a v neposlední řadě tu Stochovský Mentol představí loňské album. Sendwitch představují zbrusu nový videoklip Nahoru dolu plný pravé koncertní atmosféry a s featuringem Kuby Ryby! Přestože je teprve první měsíc nového roku, pop rockoví sympaťáci ze skupiny Sendwitch nezahálí a pro své fanoušky přichystali několik novinek. A věřte, máte se na co těšit. Hudební legenda Peter Nagy slaví třicet pět let od prvního koncertu Přesně třicet pět let uplynulo od prvního koncertu hudební legendy Petra Nagye! Jako čerstvě skončený vysokoškolák ještě Peter Nagy netušil, že se po několika letech amatérského hraní s kytarou ve vysokoškolských klubech splní jeho muzikantský sen. Michal Pavlíček vydává autorské album Pošli to tam a představí ho na jedinečných koncertech Kytarový virtuóz a skladatel Michal Pavlíček vydává album autorských písní Pošli to tam. Pro spolupráci oslovil jak prověřené umělce – Müllera, Načevu, Třešňáka, Hedla, Horáčka ad. – tak naprosté nováčky. Jedním z nich je zpěvačka Milly Honsová, která bude zároveň hostem na jeho podzimním a jarním turné. Crosseoverová Insania pokřtí unikátní knihu Kacířův kancionál v brněnském Sono Koncem února 2019 odstartuje Insania sérii koncertů Kancionál Tour na podporu unikátního projektu multimediální knihy Kacířův kancionál, souboru ilustrovaných textů Insanie komentovaných historickými figurami, vrahy, filozofy, revolucionáři, ďáblem i Bohem formou diskusí na sociálních sítích. Soutěž o lístky na koncerty Rybičky 48 do Písku a Českých Budejovic Začátek jarního turné kapely Rybiček 48 poctí jihočeské České Budejovice a Písek. Hosté turné Civilní Obrana Po 17. letech se CI5 vrací na prkna klubu Runway Hard rocková skupina CI5 si po dlouhých 17. letech zahraje v pátek 18. 1. 2019 na pódiu, kde to prvními koncerty před veřejností vše začalo. Na klubové scéně plzeňského Runwaye jim publikum rozehřeje kapela Hi-Fly.

Další fotoreportáže

Undergroundový koncert vyprodal plzeňský klub Pro pamětníky i mladší generaci zahrály 16. 1. 2019 v plzeňském Vinyl Club & Cafe kapely, které pamatují vznik českého undergroundu a navíc ho dokáží skvěle prezentovat nejen na klubových pódiích. Povedený bigbít v Hospodě Pod Kopcem na Božkově Sifon s Václavem Šelmátem rozjel párty 12. 1. 2019 ve známém centru kulturních akcí v plzeňském Božkově. Zaplněný taneční parket a obsazené stoly dokreslovaly kulisu taneční zábavy s oblíbenou kapelou. Berounský klub Prdel zahalila Černá metalová noc Právě pod tímto titulem zahrály v sobotu 12. 1. 2019 na klubové scéně dvě metalové kapely. Domácím Padlým Andělům úspěšně sekundovala plzeňská parta Avidity for… s nadupaným playlistem. Páteční večer v RC Prdel patřil mládí Na scéně známého berounského rockáče vybalily v pátek 11. 1. 2019 na početné publikum playlisty dvě mladičké skupiny. Poprvé se na jednom pódiu setkaly Ties a Sharks, které svými fanoušky dokázaly klub zcela zaplnit. V loděnickém Blázinci odstartovaly letošní sezónu známé regionální kapely Několik hudebních žánrů v podání tří kapel z nedalekého okolí okořenilo páteční večer 4. 1. 2019 v loděnickém Sportbaru Blázinec. Na pódiu pod světelnými rampami se představili zástupci rock rapu, punku a nechyběla metalová tečka. Frankenstein ožil silvestrovskou noc v Rock Opeře. Poslední den v roce 2018, byl nejen posledním, ale zároveň i prvním dnem, kdy jsme mohli vidět, poprvé pár písní z připravovaného muzikálu Frankenstein. Večer to byl opravdu nevídaný. Vyprodaná Rock Opera opět nezklamala a my jsme si mohli užít báječný večer plný metalu,hard rocku, ale i pole dance a pořádné pyro show s prvky akrobacie. Předsilvestrovský bigbít s Odysseou v Blovicích Velký počet hostů a přátel skvělé muziky zamířilo v sobotu 29. 12. 2018 do Lidového domu v Blovicích. Na pódiu zde vystoupila západočeská rocková legenda Odyssea s Václavem Běhavým u mikrofonu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz