ČLÁNKY SOUTĚŽE

Hudební uragán na Točníku 16. července 2017   (15:47)České hrady.cz

Hudební uragán na Točníku

Petr Černohorský


V pátek 14. 7. 2017 proběhl první den známého festivalu hrady.cz, kterým se zahájila, na louce pod krásným gotickým hradem Točník, festivalová šňůra českých a moravských hradů. Poté co jsme dorazili na místo, ubytovali se ve stanech a po vyřešení vstupů, jsme se konečně šli podívat do areálu. Ten mne překvapil tím, jak byl ohromný. Nacházelo se zde nepřeberné množství stánků s jídlem i alkoholem, takže návštěvníci zde nalezli vše, co potřebovali, od toalet po hamburgery a vodku.

Počasí nám přálo a na pódiu se objevuje první interpret Smrtislav s kapelou. Jedná se o bigbeatovou scénu, která se věnuje hlavně coverům. Zahráli písně jako ,,V noci se mi zdálo", ,,Milujem se čím dál víc", ,,Skrytej talent" a spousty dalších. Zatímco na Smrtislavovi bylo ještě málo lidu, tak následující Vypsaná fixa má prostor před pódiem zcela vyplněn. Zaznívají známé skladby ,,Dezolát", ,,1982". Publikum si vystoupení kapely užívá, skáče, paří podle svého stylu. Zpěvák Márdy uvádí píseň ,,Antidepresivní rybička" slovy ,,pro všechny, co mají své terapeuty.". Fanoušci mají na ramenou své přítelkyně, kamarádky, aby i holky lépe viděly. Pro ostatní návštěvníky, kteří jsou až vzadu v davu, je zde vedle pódia připravena videoprojekce. Jsou slyšet další písně jako ,,Lunapark", ,,Drogový večírek" nebo ,,Robí Valentýn", ke které zpěvák dodává ,,pro všechny chlapy, co se bojí vyjádřit.". Koncert se pomalu blíží ke svému konci, ale to se posluchačům nelíbí, žádají přídavek a je jim vyhověno.
 

V pátek 14. 7. 2017 proběhl první den známého …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Po Vypsané fixe přichází vedle na Jack Daniel´s stagi na řadu legenda českého rapu Vladimir 518, který vystupoval s Orionem a je členem skupiny PSH. Má zde plno svých obdivovatelů, kteří si jeho show náramně užívají. Všichni, kdo se přišli na něj podívat, paří na jeho tracky. Ke konci koncertu předvedl Vladimir 518 své nejznámější tracky jako ,,Praha" , ,,Můj svět" , na které se chytl každý z jeho fanoušků. Po skončení koncertu přebíháme na vedlejší Kooperativa stage, kde už se připravuje punková kapela Visací zámek. Pod pódiem se houfují fanoušci a užívají si vystoupení. Kapela předvádí show a zpívá písně ,,Známka punku", ,,Punkový království", ,,Klíště" a spousty dalších. Koncert je výborný a všichni si ho užívají podle svého. Po skončení vystoupení kapely Visací zámek probíhá vyhlášení karnevalových masek. Můžeme zde spatřit například babičku, Karkulku nebo Sparťany. 
 

Po Vypsané fixe přichází vedle na Jack …
A poté už začíná hrát Richard Müller. Velmi známý slovenský zpěvák, který nás navštívil na tomhle úžasném festivale. Zaznívají od něj samé známé hity, například ,,Poschodoch", ,,Kníže Rohan", ,,Štěstí je krásná věc" a mnoho jiných. Počasí nám bohužel už nepřeje a začíná pršet. Na Kooperativa stagi se již připravuje ke hraní známá punkrocková kapela Rybičky48, která je hodně oblíbená u všech lidí, ale především u mladých. Rybičky48 i přes déšť předvádí neuvěřitelnou show, kterou doplňují prohlášením ,,tohle je rockenrol vy buzny." Fanoušci si jejich koncert náramně užívají. Kluci hrají hity jako ,,Emily", ,,Vážené dámy", ,,Ooou", ,,Magdaléna",,Léto", ,,My ještě nejsme starý" nebo ,,Zamilovaný Nešťastná". Bohužel se ke konci rozpršelo takovým způsobem, že promoklá jsem se běžela schovat do stanu, a tak jsem přišla o poslední vystoupení tohoto dne, a to o kapelu Horkýže Slíže, což mne mrzí, jelikož jsem se na ni těšila.
 

A poté už začíná hrát Richard Müller. Velmi …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petr Černohorský 80 fotografií v galerii


autoři:text:     Romana Havlánová
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Hip Hop / Rap, Metal, Pop, Punk (rock), Rock, Ska

Black Stone Cherry s Monster Truck zahrají v listopadu v Lucerna Music baru Americká hardrocková kapela Black Stone Cherry přijede do Prahy s novým albem Family Tree, které vychází 20. dubna 2018 na Mascot Records. Way to a Klokain rozezní plzeňský music bar Anděl Plzeňská skupina Way to slaví své první narozeniny v nové sestavě. Dárek k tomuto výročí však dá tahle parta svým fanouškům. Tím máme samozřejmě na mysli společný koncert oslavenců Way to a skupiny Klokain. Dvě maďarské kapely nabité folk punkovou energií vystoupí na podzim v Praze Folkpunk nejvyšší kvality dovezou do Prahy nejprve Paddy and The Rats (24. října v Lucerna Music Baru), zanedlouho poté nabídnou geniální mix balkánu, punku a folku Bohemian Betyars (7. listopadu v Rock Café). Oba koncerty se konají pod hlavičkou Mighty Sounds. Metalový Onion Fest 2018 oslavil kulaté 15. výročí Hořovický open air festival s přehlídkou několika metalových stylů letos opět nezklamal. Na pódiu se vystřídalo sedm kapel a litovat může jen ten, kdo si v sobotu 13. 10. 2018 nepřivstal a přišel tak o thrashový nářez u příležitosti hojně navštěvovaného Cibulového jarmarku. Bullet for my Valentine opět přijedou rozbourat Prahu Welšská hvězda a kapela, která vytáhla metalcore na stadiony – BULLET FOR MY VALENTINE se vrací do Česka! Soutěžíme o vstupenky na představení 7 proti Thébám v pražské RockOpeře! Pozor !!! Pozor!!! Metalisté a metalistky, rockeři a rockerky, máme tu pro vás další soutěž o vstupenky do pražské RockOpery! V úterý 23. 10. od 19:00 rozezní RockOperu Praha tóny metalové opery 7 proti Thébám. Rocková tancovačka měla v Horažďovicích skvělou atmosféru Plzeňská kapela Extra band revival předvedla v Horažďovicích 13. 10. 2018 parádní výkon. Opravdový Rockový bál si tu užíval celý sál se zaplněným parketem. Ostrá světla a dobrý zvuk potěšily snad každého, kdo si do Horažďovic našel cestu.

Další fotoreportáže

Metalový Onion Fest 2018 oslavil kulaté 15. výročí Hořovický open air festival s přehlídkou několika metalových stylů letos opět nezklamal. Na pódiu se vystřídalo sedm kapel a litovat může jen ten, kdo si v sobotu 13. 10. 2018 nepřivstal a přišel tak o thrashový nářez u příležitosti hojně navštěvovaného Cibulového jarmarku. Psychobilly attack v Lampě Páteční večer se v Divadle pod lampou nesl ve znamení temné strany rock´n´rollu – toť psychobilly. Gauneři s noži po kapsách, krásné pin-upky, cvakající kontrabas, vůně pomády, havajský dress code a celkově opravdu podařený večírek. Rozpohybovat Plzeň přijel psychobilly cirkus ve složení - Kungpao Cowboys, Duo Rimini a Out of Luck, vše pod taktovkou Screaming Cats booking! A že bylo, na co se těšit! Rocková tancovačka měla v Horažďovicích skvělou atmosféru Plzeňská kapela Extra band revival předvedla v Horažďovicích 13. 10. 2018 parádní výkon. Opravdový Rockový bál si tu užíval celý sál se zaplněným parketem. Ostrá světla a dobrý zvuk potěšily snad každého, kdo si do Horažďovic našel cestu. Podzimní turné Holomráz odstartovala Slza ve Lnářích Téměř vyprodaný lnářský Kulturní dům se stal 13. 10. 2018 odrazovým můstkem k podzimní šňůře kapely Slza na podporu alba Holomráz vydaného na podzim 2017. David Koller vyjel se svou kapelou na podzimní část svého akustického turné Děčínské publikum jako první v republice mohlo vidět a slyšet podzimní část akustického turné Davida Kollera s kapelou. Speciálním hostem turné byl skladatel, klavírista a zpěvák Michal Kindl. Na jaře vydal své debutové album Barvy, na kterém spolupracoval s producentem Alešem Zenklem Uherskobrodskou pouťovou řádně rozpařily skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns 6. 10. 2018 to v Uherském Brodě rozjely ve velkém stylu skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns. Jako každý rok se tradičně město rozzářilo tisíci světly kolotočů a decibely hudby lákaly všechny na mega zážitky nekončících atrakcí pro všechny věkové kategorie. Co ale doopravdy přitáhlo večerní návštěvníky byla Uherskobrodská pouťová 2018. Vystoupení Jakuba Smolíka oživilo Medový jarmark v Koterově Tradiční společenská akce v plzeňském Koterově pohostila na svažité návsi 7. 10. 2018, kromě trhovců a nakupujících, známého písničkáře Jakuba Smolíka s hudebním doprovodem.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz