ČLÁNKY SOUTĚŽE

Jak já to vidím: Vzpomínkový koncert na Chestera 5. srpna 2017   (00:41)Po celém světě se v posledních dnech konají vzpomínkové akce, setkání a koncerty k uctění památky hudebníka Chestera Benningtona. Zatím asi největší akce tady v Česku se konala ve čtvrtek v Přerově. Jak já jsem prožívala tuhle událost a jak to vidím já?

Jak já to vidím: Vzpomínkový koncert na Chestera

Veronika Dawidowicz


Den 3. 8. měla spousta fanoušků Linkin Park z celé České republiky (a pár fanoušků i ze Slovenska) zakroužkovaný výrazně v kalendáři.
V Přerově na Náměstí přerovského povstání se konal koncert k uctění památky Chestera Benningtona, zpěváka kapely Linkin Park, který si před pár týdny bohužel sáhl na život.

Na koncert vyrážím s partou holek, s níž jsem se náhodou dala do kupy přes Facebook. Spojovalo nás jediné – Chester a láska k jeho tvorbě. Holky vezou svíčky, fotky, vytištěné citáty. Postupně probíráme všechno ohledně kapely naší puberty.
„Já si jako tapetu na mobilu moc neměním, jo. Teď jsem ale musela, hele.“
Koukáme na zpěvákovu fotku v mobilu a je to zase, jako bychom se vrátily do dob našeho dospívání, uznale pokyvujeme hlavou.
„Jojo, já ho tam teď mám taky.“ říká další parťačka.
„Když mi přítel řekl, že Chester umřel, nemohla jsem tomu uvěřit.“
„Strašně dlouho jsem si myslela, že je to nějaký hoax.“
Vášnivě debatujeme celou cestu, až dokud nedorazíme do cílové stanice.

Na náměstí přicházíme těsně před začátkem koncertu. Na pietním místě, kde je na stojanu Chesterova fotka, už hoří několik svíček. Leží zde vzkazy, dopisy, květiny, fotky.

Zaslechnu útržky různých rozhovorů. Někde je nálada veselejší a vzpomíná se třeba na letošní koncert Linkin Park na Aerodromu, jinde úsměv střídají slzy na tváři. Přerovské náměstí je už teď plné emocí.

Den 3. 8. měla spousta fanoušků Linkin Park …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Krátce po 18. hodině začínají muzikanti z pěti různých kapel (NSOS, Brixtn, Kowall Company, Cookies  a Critical Acclaim) vzpomínkový koncert písní Leave Out All The Rest.

Lidi stojí před, za i vedle improvizovaného pódia z palet. Nepočítala jsem je, ale je jich určitě několik stovek a přijeli z různých koutů Česka a Slovenska. A většina z nich zpívá slovo od slova.

U písně Crawling, která byla pro většinu lidí, kteří si Linkin Park oblíbili, dosti stěžejní, už většině tekly slzy po tváři. Tato sestava postupně zahrála ty nejznámější písničky od Linkin Park. Nechybělo ani Iridescent, Shadow Of The Day nebo moje srdcovka In The End. Fanoušků stále přibývá, do zpěvu se nenechají pobízet.

Uběhne něco přes hodinu a zpěvák a iniciátor celé akce Petr Kadlec ohlásí poslední song. Žádné přídavky. Asi pro nikoho nebylo překvapením, že jako závěrečná píseň zazněl poslední vydaný singl kapely One More Light. Petr zvládl celý song odzpívat i přes to, že na něm bylo vidět, jak moc pro něj byl Chester inspirací a jak moc ho jeho smrt zasáhla. Celou dobu jsem se držela, ale tady už ukápla slza i mně.

Krátce po 18. hodině začínají muzikanti …
Nechci a nebudu v tomto reportu hodnotit zpěv. Podle mě se to ani nesluší v případě akce, jako byla tato.
Chester byl jenom jeden, jenom on měl hlas, který dokázal ty písničky zazpívat. Tento koncert se neudál proto, aby ho někdo napodobil. Tito lidé se dali dohromady pouze pro tuto příležitost. Nejsou to Linkin Park revival. Jenom chtěli potěšit fanoušky a zazpívat si s nimi, uctít památku člověka, jehož hudba dokázala lidi spojit tak, jako se to ukázalo i v Přerově.

Je smutné, že se taková akce vůbec konala. Jak řekl Petr: „Nejlepší by stejně bylo, kdybychom tady vlastně vůbec nebyli.“

Po koncertě se stále scházeli lidé u pietního místa a nosili svíčky, nebo si jen tak sedli a i pár hodin po skončení akce poslouchali skladby LP na telefonu a mlčky koukali na Chesterovu fotku.
„Já jsem to nestihl, byl jsem v práci, ale aspoň tu svíčku mu jedu zapálit.“  řekl pán, který přijel na kole, zapálil svíčku a zase odjel.

Pozitivní na této události je to, že se na dobrovolném vstupném dokázalo vybrat 12 000 Kč. Ty poputují na podporu Linky Bezpečí, kam se denně obrací několik lidí, kteří si chtějí vzít život.

Troufám si říct, že jestli tohle Chester viděl, byl by rád, že za svůj život dokázal ovlivnit tolik lidských osudů. Škoda, že ten jeho měl tak smutný konec.  

Nikdo z nás tu není sám, stačí se podívat na všechny strany, mít oči a srdce otevřené, protože někde každý máme někoho, kdo nám podá pomocnou ruku. 

Nechci a nebudu v tomto reportu hodnotit …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Veronika Dawidowicz 38 fotografií v galerii


autoři:text:     Veronika DawidowiczDalší články žánrů Pop, Rock, Unplugged

TRAUTENBERK v Praze!! Program večera: 20:00 otrevření bran 20:45 The Agony 22:00 TRAUTENBERK Tanz Metal SEBASTIEN se necelý rok po parádičce a to CD „Act Of Creation“ ohlašuje s novým digitálním EP SEBASTIEN se necelý rok po parádičce a to CD „Act Of Creation“ ohlašuje s novým digitálním EP – „Behind The World“ Soutěž o lístky na Žebrácký rockec Kulturní klub ŽEBRÁK v sobotu 24. listopadu připravil pro příznivce heavy metalu koncert kapel Titanic, Bugr a Krleš. ČERNÝ RACEK PŘILÉTÁ Černý racek je jedna z nejlepších rockových skladeb, kterou napsal Oldřich Veselý, autor mimo i písně Válka je vůl a mnoha dalších. 13. listopadu by se dožil sedmdesáti let. Bohužel to nestihl, protože v lednu letošního roku zemřel. Odešla tak velká rocková legenda. Umělecký život Oldřicha Veselého byl spojen především se skupinou Synkopy 61, později přijal nabídku Radima Hladíka a přidal se ke skupině Blue Effect. V kapele se setkal mimo jiné i s Leškem Semelkou. V té době vznikla legendární rocková alba Svitanie a Noc hledačů. MARPO & TroubleGang si podmanili Mrákov! MARPO & TroubleGang rozjeli svou velkolepou show v Mrákově.Od té doby se naplňoval slogan kapely: Zbourali jsme O2 Arénu, teď zbouráme tvůj kulturák !!! Nesmazatelný otisk vypálí do stěn Sokolovny Komunál s úspěšným Best of Tour 2018 V sérii tří rockových koncertů v závěru letošního roku se ve druhém hudebním dějství 16. 11. 2018 představí ve Spáleném Poříčí známá jména z české hudební scény – Komunál a De Bill Heads. S Čechomorem zažijeme vánoční Nadechnutí v Klatovech Čechomor oslaví své 30. narozeniny i vánočním koncertem v Klatovech. Proto neváhejme a pojďme si společně s ním zpříjemnit čekání na nejkouzelnější svátky v roce!

Další fotoreportáže

Fatální punk weekend pohostil žižkovský klub Fatal. V pátek i v sobotu praskal pod náloží punkových kapel klub Fatál. Na prknech tohoto klubu se postupně vysřídaly kapely Louty, Svoloč, Gangstaska, Daily Coffee, Tragedis, De Lindows z Polska, Psí kšíry, Přísun povolen, , Dezert of the day, Lajna a Bez Šance. Normals?! svou účast nakonec odřekli. Never Say Die zburcovala Storm klub v Praze Show Never Say Die hostila sedm kapel THOUSAND BELOW, CURRENTS, POLAR, CASEY, ALAZKA, NORTHLANE, BEING AS AN OCEAN.Přinášíme Vám fotoreport přímo z jámy lvové. MARPO & TroubleGang si podmanili Mrákov! MARPO & TroubleGang rozjeli svou velkolepou show v Mrákově.Od té doby se naplňoval slogan kapely: Zbourali jsme O2 Arénu, teď zbouráme tvůj kulturák !!! Vyprodaná zastávka na SpOlu tour Tomáše Kluse v Ústí nad Labem 7. 9. vyšlo Tomášovi Klusovi album SpOlu, které je věnované lásce ve všech podobách. Poselstvím nové písničkářovy nahrávky má být poznání, že mluvit spolu a milovat, jsou nejcennější okamžiky v životě. Na albu kromě Tomáše Kluse a Cílové skupiny (Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda) spolupracovala Tamara Klusová a Jan Jelen. 8. 11. Navštívili SpOlu Kulturní dům v Ústí nad Labem. První koncert z trilogie rockových večírků ve Spálené Poříčí uzavřel dílčí kapitolu Podzim a zima konce roku 2018 jsou na Sokolovně vyhrazeny třem velkým koncertům s kapelami z popředí naší hudební scény. V sobotu 3. 11. 2018 se o tom mohli přesvědčit fanouškové na vlastní kůži – zahrály tu Rheia, Septic People a Alkehol v roli leadra večera. Kapela Knightmare představila v Berouně slovenský heavy metal Páteční večer 2. 11. 2018 patřil v RC Prdel Beroun příznivcům ostřejší muziky. Na pódiu se představila slovenská metalovka Knightmare, kterou doplnila berounská skupina Padlí andělé. Lucernu unášely vlny chaotických melodií Pink Floyd V sobotu 3. listopadu měla pražská Lucerna veleváženou návštěvu. Zavítali k nám Floyd Reloaded, německo-britští hudebníci performující proslulé melodie legendární skupiny Pink Floyd.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz