ČLÁNKY SOUTĚŽE

Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby 22. května 2017   (01:20)Kníry, moustache rock´n´roll, křest CD Plejáda gigantů, jako host Bouchací Šrouby

Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby

Vlaďka Votrubová

Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (8 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (9 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (10 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (11 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (12 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (13 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (14 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (15 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (16 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (17 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (18 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (19 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (20 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (21 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (22 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (23 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (24 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (25 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (26 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (27 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (28 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (29 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (30 / 31) Kapela Kníry pokřtila své CD Plejáda gigantů v Divadle pod lampou, jako host Bouchací Šrouby (31 / 31)

Byl páteční podvečer a my jsme vyrazili směr plzeňská „Lampa“.  A proč právě sem? Důvod byl prostý, čekalo nás vystoupení kapel Bouchací Šrouby a Kníry. Do Divadla pod lampou jsme dorazili o trochu dříve a vychutnali jsme si zkoušku skupiny Kníry, během které „vyšvihl“ jejich bubeník sólo. Byli jsme zvědaví na neobvyklé a netradiční nástroje Bouchacích Šroubů, které jsme si během zvukovky se zájmem prohlédli. Zvukař hlásil: „Vše naladěno!“ a na pódium nastoupila kapela Bouchací Šrouby. Bouchací Šrouby původně měly dvě sekce – jazzovou a industriální. Mezi jejich netradiční nástroje dříve patřily například sbíječka, kompresor, míchačka, kytara rozřezávaná pilou, rozbrušovačka a další. Během transformace kapely se změnily i hudební nástroje. Upustili od industriálních nástrojů a mezi současnými nástroji můžeme například vidět a slyšet kosu, basběžku a jiné. Jak nám prozradil člen kapely, dnešní koncert se bohužel konal bez virtuosa na rádio. V průběhu jejich vystoupení se publikum bavilo a „Lampou“ zněly originální skladby jako Chcípnem, Sandra & Tonín (páteční verze Sandra a Tónina, v podání obou zpěvaček ), Ilegalita, Nenávisť

Byl páteční podvečer a my jsme vyrazili směr …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Večer se přehoupl do druhé poloviny a na domácí scénu Divadla pod lampou nastoupila plzeňská kapela Kníry. Hned od začátku si skupina svůj koncert užívala, svou energii přenášela do zaplněného sálu a my jsme poznali, že na pódium naskočili opravdoví giganti. Sálem zněla hudba opravdových mužů a jejich moustache rock´n´roll s výraznou dechovou sekcí rozproudil fanoušky. Kníry servírovaly příznivcům své již dobře známé hity jako Hodina pravdy, Knír, Reinkarnace, To bílý musí ven, ale i skladby z nové desky s názvem „Plejáda gigantů“ jako například Ségra, Šukaj a další.

Večer se přehoupl do druhé poloviny a na …
Dynamický zpěvák Mirek „Prasopes“ Císler pozval na pódium Petru „Šamšulu“ Čermákovou (ex-Požár mlýna), která s sebou přinesla nové CD „Plejáda gigantů“ a společně s Mirkem „Prasopsem“ Císlerem desku pokřtili rumem. Během několika okamžiků CD zasvištělo vzduchem a dolétlo k novému spokojenému fanouškovi.  Poté si Kníry s Petrou ještě „vystřihly“ společnou píseň. Večer gradoval, rozjeté publikum nechtělo skupinu pustit z pódia a vyžádalo si přídavek Žízeň, Ironman. Spojení obou kapel přineslo návštěvníkům nevšední zážitek a v Divadle pod lampou byl opět vydařený večírek!

Dynamický zpěvák Mirek „Prasopes“ Císler …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka Votrubová, Pavel MacánDalší články žánrů Jazz, Rock'n'roll

Indie rockový nářez The Hunna se vrací do Prahy The Hunna je čtyřčlenná indie rocková kapela z anglického Hertfordshire. Potkali se na střední, kde založili kapelu. Jejich talentu si zpočátku všimli rozhlasoví moderátoři BBC Zane Lowe nebo Annie Mac a pasovali je do role nových nadějí britské kytarové scény. Zda měli pravdu, se můžete přesvědčit už 1. prosince v Café V lese, kde odehrají svůj první samostatný koncert. Vstupenky (395 Kč) budou v prodeji od 20. července na stránce fource.cz nebo v sítích GoOut a Ticketmaster. Jemnostfest 2018 zněl od Šumavy až po Krkonoše Bylo středeční odpoledne a party natěšených fanoušků mířily do Camp Lázní Klatovy. A mnohé z vás možná napadlo: „Copa se to v těch Klatovech vlastně dělo?“ 2. den festivalu Přeštěnice se nesl v duchu rockového rádia Program tak byl, na rozdíl od pátečního, koncipován spíše pro starší a rockovější publikum. Několikrát se však představily mladé, úžasně talentované kapely, které by si určitě zasloužily mohutnější popularitu. Jedna otevírala sobotní program na hlavní stage, jiná zase uzavírala celkový program festivalu. The Prodigy na Rock for People letos bez zpoždění Čtvrteční line up přilákal na Rock for People nejvíce návštěvníků za celý letošní festival. Hlavní hvězdou večera byla kapela The Prodigy, která tentokrát nenechala diváky čekat. Enter Shikari ovládli první den Rock for People První den festivalu Rock for People se představily kapely jako Enter Shikari, The Kooks, The Vaccines, John Wolfhooker, Horkýže Slíže, Vypsaná FiXa nebo Tři sestry. 1. den festivalu Přeštěnice přinesl spoustu zajímavých hudebních zážitků Hlavní Radio stage představila spíše popovější vystoupení zvučných jmen, Fajn rock music stage pak především punk-rockové řádění. Muzikus & Sai stage byla zajímavou směsí mnoha žánrů – čiperného bongo řádění, skáčkového pohupování, pohodové rockovky i rap metalové smršti. 0. dnem aneb večírkem pro nedočkavé začal festival Přeštěnice Ani vytrvalý čtvrteční déšť neodradil slušných pár set nedočkavých fanoušků, kteří si vyrazili užít několik zajímavých interpretů už o den dříve.

Další fotoreportáže

Grill párty Pearly Seconds a Fonkienz v plzeňském Šach Matu se vydařila Přestože pátek 13. mají někteří spojený se smůlou, pro všechny příznivce skvělé muziky a výborného jídla byl tenhle pátek šťastným. Terasu plzeňského Šach Matu totiž rozezněly skupiny Pearly Seconds a Fonkienz. Ohlédnutí za punkovým Brněncem Letošní festival Brněnec překvapil. Punkový klystýr, festival Brněněc nás nabil neskutečnou energií, která nás provázela od ranních hodin až do pozdních nočních minut. OPEN AIR FEST KTIŠ 2018 je za námi! 9. ročník festivalu byl plný hudby a zábavy! O vystoupení skupiny Plektrum byl mimořádný zájem Roční abstinence rockové tancovačky v Řesanicích měla za následek plný parket natěšených příznivců chebské kapely, která tu v pátek 13. 7. 2018 představila z brusu nové CD Máš to mít. Jemnostfest 2018 zněl od Šumavy až po Krkonoše Bylo středeční odpoledne a party natěšených fanoušků mířily do Camp Lázní Klatovy. A mnohé z vás možná napadlo: „Copa se to v těch Klatovech vlastně dělo?“ 2. den festivalu Přeštěnice se nesl v duchu rockového rádia Program tak byl, na rozdíl od pátečního, koncipován spíše pro starší a rockovější publikum. Několikrát se však představily mladé, úžasně talentované kapely, které by si určitě zasloužily mohutnější popularitu. Jedna otevírala sobotní program na hlavní stage, jiná zase uzavírala celkový program festivalu. The Prodigy na Rock for People letos bez zpoždění Čtvrteční line up přilákal na Rock for People nejvíce návštěvníků za celý letošní festival. Hlavní hvězdou večera byla kapela The Prodigy, která tentokrát nenechala diváky čekat.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz