ČLÁNKY SOUTĚŽE

Komunál a De Bill Heads si podmanili Mrákov 18. prosince 2018   (16:50)Přestože byl mrazivý sobotní podvečer, stěny sálu KD Mrákov byly doslova rozpálené. Ptáte se, kdo se o tuhle pekelnou koncertní show v západočeské Mecce bigbítu postaral? No přece legendární skupina Komunál v rámci své Best of tour 2018 společně s hostem De Bill Heads.

Komunál a De Bill Heads si podmanili Mrákov

Vlaďka Votrubová


Přestože byl mrazivý sobotní podvečer, stěny sálu KD Mrákov byly doslova rozpálené. Ptáte se, kdo se o tuhle pekelnou koncertní show v západočeské Mecce bigbítu postaral? No přece legendární skupina Komunál v rámci své Best of tour 2018 společně s hostem De Bill Heads. Dorazili jsme do Mrákova jen chvíli před začátkem večera, který odpálili draci z De Bill Heads. Procházeli jsme zaplněným sálem k pódiu, na kterém už bylo vše nachystáno a lehce po půl deváté vlétli na scénu De Bill Heads.
 
Už od prvních tónů úvodní pecky zavládla v Mrákově spokojenost a fanoušci si večer s De Bill Heads začali naplno užívat. Parta kolem živelného frontmana Honzy Havlíčka na nic nečekala a hrnula do nás svou nálož nespoutaných vypalovaček plných energie jako: Ryba se , Fajnovej karneval, Nechci toho moc, Kalíme, Ani náhodou, Vyhulená hlava...

Přestože byl mrazivý sobotní podvečer, stěny …

Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
Davem vlála vlajka s nápisem skupiny a spokojení fanoušci pařili, tleskali s rukama nad hlavou, zpívali... No zkrátka se bavili a sobotní jízda kočírovaná pohodáři z De Bill Heads nabírala na obrátkách. Celou show podpořily světelné efekty s videoprojekcí. A snad by to nebyl ani koncert téhle oblíbené turnovské bandy, kdyby v záplavě hitů nezazněl i hit Kameny a prach, ke kterému kluci vydali nový videoklip.
 
 

Davem vlála vlajka s nápisem skupiny a …
A právě tuhle pecku v KD Mrákov věnovali památce svého kamaráda - kytaristy skupiny E!E Petru Bakčovi Bakalerovi. Chytlavá a dynamická muzika De Bill Heads podtržena řízným zpěvem Honzy Havlíčka burácela Mrákovem a my se pomalu přehoupli do druhé poloviny jejich show. Samozřejmě nechyběly ani vtipné průpovídky, které stejně jako všechny pecky odměňovali návštěvníci s úsměvy ve tvářích a hlasitým potleskem.

A byla tu poslední pecka v podání De Bill Heads, kterou byla všemi známá hitovka Dovolená s Elvisem. A právě tuhle vypalovačku věnovali kluci Vláďovi Šafránkovi. Publikum v KD Mrákov odměnilo De Bill Heads pořádným aplausem. Ti jim na oplátku přidali ještě svou tradiční závěrečnou choreografii.

 

A právě tuhle pecku v KD Mrákov věnovali …
Proběhla blesková úprava pódia, sál se zcela zaplnil a všichni už netrpělivě očekávali zlatý hřeb večera a to miláčky publika - Komunál. Srdce mrákovského publika bila na poplach. Natěšenost, radost i lehké napětí vládlo Mrákovu a snad každý v duchu odpočítával: 6, 5, 4, 3, 2, 1… A bylo to tady! Opona s logem Komunálu odhalila stage, světla rozzářila ztemnělý sál a ďáblové z Komunálu naskočili na pódium. První tóny kláves odstartovaly úvodní pecku Beethowen a vypukla ta pravá komunální vichřice.
 
Nadšení zavládlo sálu a fanoušci byli od první chvíle ve varu. A nebylo divu... Vždyť Komunál je srdcovou záležitostí nejen západočeského kraje a přestože k nám jezdí až z Chlumce nad Cidlinou, cítí se zde jako doma. Zvlášť když jde o KD Mrákov, který tahle parta pravidelně navštěvuje už 14 let. A na Komunál kromě věrných Komunál fans čekal i dárek v podobě krásného dortu.
 
 
 

Proběhla blesková úprava pódia, sál se zcela …
Ale teď už zpět k metalové náloži v rámci prvního samostatného turné Best of tour 2018 v Mrákově. Kluci svou hojnou fanouškovskou základnu vůbec nešetřili. Ba naopak... Zaplavili nás vodopádem svých dynamických hitů jako: Černý koně, Vlci v nás, Je to zlý, Strom, Dědek s cibulí, Peklo, U nás na návsi, 11 hodin do útoku, Kříže v poli...

Unešené publikum tleskalo s rukama nad hlavou, pařilo, tančilo, doslova řvalo texty Komunálu slovo od slova a atmosféra byla dokonalá. Celá show těchto chlumeckých sympaťáků byla umocněna pyroshow, světelnými efekty a krásnou vizuální projekcí.
 
Neskutečný příval energie se z pódia přenášel na fanoušky a Komunál svou skvělou podmanivou muzikou s neméně skvělým zpěvem charismatického frontmana Luboše Suchánka zkrátka dostal zaplněný sál do varu a večer stále více gradoval.

Ale teď už zpět k metalové náloži v rámci …
Nechyběla ani oblíbená novinka Zapalte nás, ke které kluci vydali úspěšný videoklip, jehož atmosféru ještě více umocnili Komunál fans, kteří si v něm zahráli. A právě Zapalte nás věnoval Komunál památce Vládi Šafránka.

A nechybělo ani překvapení v podobě pohodového hosta. Nebyl jím nikdo jiný než Petr HrabákHrabě z Tlusté Berty, který si s kapelou zařádil při pecce Hrobník  a smrt. Během večera přišel na pódium pořadatel akce Vašík Sladký, který nám povyprávěl o začátcích téhle party v sálu KD Mrákov, poděkoval Komunálu a úvodem konstatoval za vše mluvící větu: „Komunál je moje srdce.
 
Komunál pokračoval ve své pekelné show a jejich koncert neskutečně rychle ubíhal. Přestože si snad každý v sále přál zastavit čas a vychutnávat si koncert Komunálu nepřetržitě, bohužel nastal závěr koncertu v rámci Komunál Best of tour 2018 v Mrákově.

Nechyběla ani oblíbená novinka Zapalte nás, ke …
Nadšení fanoušci však nechtěli své poklady pustit z pódia. Kluci samozřejmě nezklamali a rozloučili se s námi vypalovačkami Tulák a král či Až mě ráno povedou.

Nadšení fanoušci však nechtěli své poklady …
Velké poděkování za tento nezapomenutelný večer patří především Komunálu, De Bill Heads, pořadateli akce Vašíkovi Sladkému a samozřejmě publiku za úžasnou atmosféru !!!

Velké poděkování za tento nezapomenutelný …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Vlaďka Votrubová 100 fotografií v galerii


autoři:text:     Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka VotrubováDalší články s interprety De Bill Heads, Komunál

Chodrockfest 2019 aneb tornádo skvělé muziky rozvíří Domažlice! Kalendář už pomalu vítá měsíc srpen, ke kterému v Domažlicích a širokém okolí neodmyslitelně patří Chodské slavnosti. Většina fanoušků rockové, punkové či pop rockové muziky má však kromě Vavřinecké pouti, folklóru a krásného počasí spojen tento termín s oblíbeným plážovým open – airem s fantastickou atmosférou – Chodrockfestem. V pondělí 15. 7. proběhne ve Žlutých lázních v Praze předání výtěžku ze vzpomínkového koncertu Vládi Šafránka. Krásná částka poputuje Centru pro plicní hypertenzi fakultní nemocnice v Praze Přátelé charismatického rockového zpěváka Vládi Šafránka letos v červnu v den jeho nedožitých narozenin uspořádali vzpomínkový koncert ve Žlutých lázních v Praze. V tříhodinovém programu zahrálo 55 spřízněných hudebníků, kteří slíbili, že honorář z tohoto rockového koncertu věnují celý nemocničnímu oddělení, kde se zpěvák Vláďa Šafránek dlouhodobě léčil a kde mu významně prodloužili život. Rockfest Jince 2019 – festival s velkým srdcem, skvělou muzikou a pohodovou atmosférou se blíží! Blíží se nám léto. Většina lidí má tohle období spojeno s prázdninami či dovolenou. Rockoví fanoušci nejen ze středních Čech však mají první srpnovou sobotu 3. 8. 2019 spojenou s vynikající muzikou, chutným občerstvením, zábavou s kamarády a krásným počasím… Vláďa Šafránek Tribute aneb velký mejdan s nekonečným potleskem ovládl Prahu Nastal čtvrteční podvečer a srdce všech fanoušků a kamarádů charismatického zpěváka s výjimečným hlasem Vládi Šafránka bila na poplach. V den Vláďových nedožitých čtyřicátých sedmých narozenin ožily Žluté lázně v Praze velkolepým vzpomínkovým koncertem s názvem Vláďa Šafránek Tribute. Vláďa Šafránek Tribute – již tento čtvrtek velká koncertní vzpomínka na výrazný rockový hlas ve Žlutých lázních v Praze, 13. 6. 2019 Skupiny HARLEJ, WALDA GANG, RYBIČKY 48 a další zahrají v den nedožitých zpěvákových narozenin. Vláďa Šafránek Tribute aneb velká koncertní vzpomínka na výrazný rockový hlas Ve čtvrtek 13. června 2019 se ve Žlutých lázních v Praze na břehu Vltavy uskuteční velká koncertní vzpomínka na charismatického zpěváka Vláďu Šafránka. Dolany Fest u Klatov byl plný výborné muziky a pohodové atmosféry! Byl páteční podvečer a Dolany nedaleko Klatov ožily úvodním ročníkem Dolany Festu. V příjemném prostředí - areálu koupaliště to v Pošumaví rozjeli živlové ze skupin HaXna, Enola Gay, Komunál, Doga a Traktor.

Další články žánrů Metal, Rock

Hard Fest v Nepomuku s nabitým programem Nepomucká Pizzerie Marshall se stane dějištěm přehlídky ostré muziky. V sobotu 27.7.2019 se na pódiu v srdci hudebního klubu představí šestice kapel, které vytvoří metalové peklo. V plejádě vystupujících se jistě neztratí kalifornský Desert Island, který si v těchto končinách v loňském roce zahrál. Soutěž o vstupenky na High Jump 2019 2.8 - 3.8 2019 Dvacátý Highjump s podtitulem Legendy opět v Hřiměždicích Chodrockfest 2019 aneb tornádo skvělé muziky rozvíří Domažlice! Kalendář už pomalu vítá měsíc srpen, ke kterému v Domažlicích a širokém okolí neodmyslitelně patří Chodské slavnosti. Většina fanoušků rockové, punkové či pop rockové muziky má však kromě Vavřinecké pouti, folklóru a krásného počasí spojen tento termín s oblíbeným plážovým open – airem s fantastickou atmosférou – Chodrockfestem. Letošní Březina Fest 2019 netradičně v KD Volduchy! V době konání venkovních akcí a open air festivalů se 7. ročník Březina Festu přesune v sobotu 20. 7. 2019 do KD Volduchy. Můžeme se těšit na večer plný skvělé muziky v podání pěti kapel se zahraniční účastí skupiny Absolva (UK). Na 2. ročníku Cider Punk Festu zahrál německý Stagewar Moštárna Divoké jablko v Újezdě u Chanovic pohostila ve svém areálu již druhý ročník úspěšného punkového festivalu. Tak jako v loňském roce, tak i letos v sobotu 13. 7. 2019 rezonovala nádvořím svižná muzika a místní cider Divoké jablko tekl proudem. Déšť, Morčata na útěku a soutěž o nejlepší pogo Pořadatelé Čižického hudební léta 2019 si pro hosty areálu Čihule připravili v pátek 12. 7. 2019 úvodní koncert letní sezóny. Tradičním brněnským Morčatům na útěku rozehřála publikum skupina Agnes Rock. Vrchol úsilí 25 let Jak vypadal poslední den jubilejního pětadvacátého ročníku festivalu Rock for People, co přinesl a co vzal s sebou nenávratně pryč do propadliště dějin? Byl opravdu tak zářným, jak by vzhledem ke své důležitosti měl být? Toto posouzení již necháme na Vás.

Další fotoreportáže

Po Točníku a Kunětické Hoře se festival Hrady Přesouvá na Švihov Patnáctý ročník festivalu Hrady CZ se po startu na hradě Točníku představil v pátek a sobotu 19. a 20. července na Kunětické hoře. Jeho dalšími letními zastávkami budou Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Páteční program na Švihově nabídne koncerty Michala Hrůzy, Arakainu a Lucie Bílé, Anny K. či kapely Rybičky 48. V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit na kapelu Kryštof, která se na Hrady CZ vrací po šesti letech, No Name, Mirai, Harlej, ale také Marpa & Troublegang nebo Wohnout a další interprety a skupiny. Festival u příležitosti půlkulatého jubilea apeluje na respekt k památkám i životnímu prostředí, v areálech se bude třídit odpad a kelímky na pivo budou vratné. V ceně lístku na festival je vždy vstup na konkrétní hrad zdarma. Na 2. ročníku Cider Punk Festu zahrál německý Stagewar Moštárna Divoké jablko v Újezdě u Chanovic pohostila ve svém areálu již druhý ročník úspěšného punkového festivalu. Tak jako v loňském roce, tak i letos v sobotu 13. 7. 2019 rezonovala nádvořím svižná muzika a místní cider Divoké jablko tekl proudem. Déšť, Morčata na útěku a soutěž o nejlepší pogo Pořadatelé Čižického hudební léta 2019 si pro hosty areálu Čihule připravili v pátek 12. 7. 2019 úvodní koncert letní sezóny. Tradičním brněnským Morčatům na útěku rozehřála publikum skupina Agnes Rock. Vrchol úsilí 25 let Jak vypadal poslední den jubilejního pětadvacátého ročníku festivalu Rock for People, co přinesl a co vzal s sebou nenávratně pryč do propadliště dějin? Byl opravdu tak zářným, jak by vzhledem ke své důležitosti měl být? Toto posouzení již necháme na Vás. Tři koncerty, tři promile S východem slunce přišel další den na Rock For People a to pro lidi z afterparty znamenalo čas jít spát. Famózní Pekelný ostrov uchvátil návštěvníky i kapely! Nastal první červencový víkend a Holýšov u Plzně se stal metropolí rockerů. A nebylo divu. Vždyť holýšovský přírodní ostrov U mlýna ožil jedním z největších nejen západočeských open - airů - Pekelným ostrovem, který byl již čtrnáct dní před svým konáním beznadějně vyprodán. Můžeme jen konstatovat, že jestli takhle vypadá peklo, jistě by se tam chtěl dostat každý rocker. Rock for JK Manětín s pořadovým číslem 10 se stal oslavou skvělé muziky Jeden ze zásadních západočeských festivalů představil v pátek 5. 7. 2019 na prostorném pódiu symbolickou desítku kapel ostřejšího stylu - od punku přes rock po metal. Vyvrcholení přišlo s nástupem Škworů a chórovém doprovodu každé skladby valící se na nás z nadupaných beden.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz