ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Komunál a De Bill Heads si podmanili Mrákov 18. prosince 2018   (16:50)Přestože byl mrazivý sobotní podvečer, stěny sálu KD Mrákov byly doslova rozpálené. Ptáte se, kdo se o tuhle pekelnou koncertní show v západočeské Mecce bigbítu postaral? No přece legendární skupina Komunál v rámci své Best of tour 2018 společně s hostem De Bill Heads.

Komunál a De Bill Heads si podmanili Mrákov

Vlaďka Votrubová


Přestože byl mrazivý sobotní podvečer, stěny sálu KD Mrákov byly doslova rozpálené. Ptáte se, kdo se o tuhle pekelnou koncertní show v západočeské Mecce bigbítu postaral? No přece legendární skupina Komunál v rámci své Best of tour 2018 společně s hostem De Bill Heads. Dorazili jsme do Mrákova jen chvíli před začátkem večera, který odpálili draci z De Bill Heads. Procházeli jsme zaplněným sálem k pódiu, na kterém už bylo vše nachystáno a lehce po půl deváté vlétli na scénu De Bill Heads.
 
Už od prvních tónů úvodní pecky zavládla v Mrákově spokojenost a fanoušci si večer s De Bill Heads začali naplno užívat. Parta kolem živelného frontmana Honzy Havlíčka na nic nečekala a hrnula do nás svou nálož nespoutaných vypalovaček plných energie jako: Ryba se , Fajnovej karneval, Nechci toho moc, Kalíme, Ani náhodou, Vyhulená hlava...

Přestože byl mrazivý sobotní podvečer, stěny …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Davem vlála vlajka s nápisem skupiny a spokojení fanoušci pařili, tleskali s rukama nad hlavou, zpívali... No zkrátka se bavili a sobotní jízda kočírovaná pohodáři z De Bill Heads nabírala na obrátkách. Celou show podpořily světelné efekty s videoprojekcí. A snad by to nebyl ani koncert téhle oblíbené turnovské bandy, kdyby v záplavě hitů nezazněl i hit Kameny a prach, ke kterému kluci vydali nový videoklip.
 
 

Davem vlála vlajka s nápisem skupiny a …
A právě tuhle pecku v KD Mrákov věnovali památce svého kamaráda - kytaristy skupiny E!E Petru Bakčovi Bakalerovi. Chytlavá a dynamická muzika De Bill Heads podtržena řízným zpěvem Honzy Havlíčka burácela Mrákovem a my se pomalu přehoupli do druhé poloviny jejich show. Samozřejmě nechyběly ani vtipné průpovídky, které stejně jako všechny pecky odměňovali návštěvníci s úsměvy ve tvářích a hlasitým potleskem.

A byla tu poslední pecka v podání De Bill Heads, kterou byla všemi známá hitovka Dovolená s Elvisem. A právě tuhle vypalovačku věnovali kluci Vláďovi Šafránkovi. Publikum v KD Mrákov odměnilo De Bill Heads pořádným aplausem. Ti jim na oplátku přidali ještě svou tradiční závěrečnou choreografii.

 

A právě tuhle pecku v KD Mrákov věnovali …
Proběhla blesková úprava pódia, sál se zcela zaplnil a všichni už netrpělivě očekávali zlatý hřeb večera a to miláčky publika - Komunál. Srdce mrákovského publika bila na poplach. Natěšenost, radost i lehké napětí vládlo Mrákovu a snad každý v duchu odpočítával: 6, 5, 4, 3, 2, 1… A bylo to tady! Opona s logem Komunálu odhalila stage, světla rozzářila ztemnělý sál a ďáblové z Komunálu naskočili na pódium. První tóny kláves odstartovaly úvodní pecku Beethowen a vypukla ta pravá komunální vichřice.
 
Nadšení zavládlo sálu a fanoušci byli od první chvíle ve varu. A nebylo divu... Vždyť Komunál je srdcovou záležitostí nejen západočeského kraje a přestože k nám jezdí až z Chlumce nad Cidlinou, cítí se zde jako doma. Zvlášť když jde o KD Mrákov, který tahle parta pravidelně navštěvuje už 14 let. A na Komunál kromě věrných Komunál fans čekal i dárek v podobě krásného dortu.
 
 
 

Proběhla blesková úprava pódia, sál se zcela …
Ale teď už zpět k metalové náloži v rámci prvního samostatného turné Best of tour 2018 v Mrákově. Kluci svou hojnou fanouškovskou základnu vůbec nešetřili. Ba naopak... Zaplavili nás vodopádem svých dynamických hitů jako: Černý koně, Vlci v nás, Je to zlý, Strom, Dědek s cibulí, Peklo, U nás na návsi, 11 hodin do útoku, Kříže v poli...

Unešené publikum tleskalo s rukama nad hlavou, pařilo, tančilo, doslova řvalo texty Komunálu slovo od slova a atmosféra byla dokonalá. Celá show těchto chlumeckých sympaťáků byla umocněna pyroshow, světelnými efekty a krásnou vizuální projekcí.
 
Neskutečný příval energie se z pódia přenášel na fanoušky a Komunál svou skvělou podmanivou muzikou s neméně skvělým zpěvem charismatického frontmana Luboše Suchánka zkrátka dostal zaplněný sál do varu a večer stále více gradoval.

Ale teď už zpět k metalové náloži v rámci …
Nechyběla ani oblíbená novinka Zapalte nás, ke které kluci vydali úspěšný videoklip, jehož atmosféru ještě více umocnili Komunál fans, kteří si v něm zahráli. A právě Zapalte nás věnoval Komunál památce Vládi Šafránka.

A nechybělo ani překvapení v podobě pohodového hosta. Nebyl jím nikdo jiný než Petr HrabákHrabě z Tlusté Berty, který si s kapelou zařádil při pecce Hrobník  a smrt. Během večera přišel na pódium pořadatel akce Vašík Sladký, který nám povyprávěl o začátcích téhle party v sálu KD Mrákov, poděkoval Komunálu a úvodem konstatoval za vše mluvící větu: „Komunál je moje srdce.
 
Komunál pokračoval ve své pekelné show a jejich koncert neskutečně rychle ubíhal. Přestože si snad každý v sále přál zastavit čas a vychutnávat si koncert Komunálu nepřetržitě, bohužel nastal závěr koncertu v rámci Komunál Best of tour 2018 v Mrákově.

Nechyběla ani oblíbená novinka Zapalte nás, ke …
Nadšení fanoušci však nechtěli své poklady pustit z pódia. Kluci samozřejmě nezklamali a rozloučili se s námi vypalovačkami Tulák a král či Až mě ráno povedou.

Nadšení fanoušci však nechtěli své poklady …
Velké poděkování za tento nezapomenutelný večer patří především Komunálu, De Bill Heads, pořadateli akce Vašíkovi Sladkému a samozřejmě publiku za úžasnou atmosféru !!!

Velké poděkování za tento nezapomenutelný …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Vlaďka Votrubová 100 fotografií v galerii


autoři:text:     Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka VotrubováDalší články s interprety De Bill Heads, Komunál

Klatovy zažily rockové zemětřesení s Harlejem a Komunálem! Byl páteční podvečer a KD Družba Klatovy se chystal na pořádný rockový mejdan. Pomyslný hudební otisk totiž do místních stěn vyrazili vrýt dva legendární matadoři české rockové scény – Harlej a Komunál. Harlej a Komunál rozpoutají svou smršť hitů v Klatovech! KD Družba v Klatovech se otřese v základech. A to v tom nejlepším slova smyslu! Právě do Klatov totiž v rámci Harlej tour 2019 zavítají legendární draci ze skupin Harlej a Komunál. A o tom, že se máme na co těšit, není pochyb! Dvoudenní festival 30 let od pádu železné opony se pochlubil zahraniční účastí Zahájení hudebního víkendu v MC Sklep Spálené Poříčí připadlo na pátek 25.10.2019. Z plánovaného line upu čtyř kapel zahrály pouze tři, následný sobotní večer proběhl dle avizovaného programu se čtyřmi formacemi. Fanouškové si tak během prodlouženého volna mohli užít několik stylů s převahou metalových riffů. Událost zimní sezóny v MC Sklep – 30 let od pádu železné opony Na klubové scéně MC Sklep Spálené Poříčí se během dvou dnů – 25. a 26.10.2019 vystřídá osm kapel českých i hostů ze sousedního Německa. Akce je určená nejen pamětníkům doby pádu železné opony, ale i každému, kdo se rád muzikou pobaví a tím zavzpomíná na události před 30. lety. Starty koncertů jsou oba dny v 19:30 a tak neváhejte, zajistěte si vstupenky včas. Mokrá těla , písek v botách a nekonečná párty - takový byl pohodový Chodrockfest 2019 V magické datum 8. 8. – 10. 8. 2019 ožily Domažlice a okolí tradičním plážovým festivalem Chodrockfestem, který pro příznivce a milovníky rockové, punkové, pop rockové či metalové muziky v srpnu k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Chodrockfest 2019 aneb tornádo skvělé muziky rozvíří Domažlice! Kalendář už pomalu vítá měsíc srpen, ke kterému v Domažlicích a širokém okolí neodmyslitelně patří Chodské slavnosti. Většina fanoušků rockové, punkové či pop rockové muziky má však kromě Vavřinecké pouti, folklóru a krásného počasí spojen tento termín s oblíbeným plážovým open – airem s fantastickou atmosférou – Chodrockfestem. V pondělí 15. 7. proběhne ve Žlutých lázních v Praze předání výtěžku ze vzpomínkového koncertu Vládi Šafránka. Krásná částka poputuje Centru pro plicní hypertenzi fakultní nemocnice v Praze Přátelé charismatického rockového zpěváka Vládi Šafránka letos v červnu v den jeho nedožitých narozenin uspořádali vzpomínkový koncert ve Žlutých lázních v Praze. V tříhodinovém programu zahrálo 55 spřízněných hudebníků, kteří slíbili, že honorář z tohoto rockového koncertu věnují celý nemocničnímu oddělení, kde se zpěvák Vláďa Šafránek dlouhodobě léčil a kde mu významně prodloužili život.

Další články žánrů Metal, Rock

Walda Gang a Alkehol rozezpívali čelakovický kulturák Kapely Walda Gang a Alkehol se na začátku října vydaly na společné turné napříč republikou. Předposledním koncertem turné byla zastávka v čelákovicích. Dva žánry, jedno srdce Jednoduchý název benefiční akce v sobě skrývá nezištnou pomoc dětem z dětského domova v Trnové. Koncertem na motorestu ve Svojkovicích 23.11.2019 podpoří dvě vystupující kapely odlišných hudebních stylů jednu dobrou věc. Přijďte se i vy pobavit a vstupným v podobě hraček dětem od 3 do 7 let pomoci tam, kde je to nejvíce zapotřebí. Waldáči a Alkáči rozpoutali rockové tornádo v LD Staňkov! Nastala sobota a srdce všech nejen západočeských rockerů bila na poplach. A nebylo divu. LD Staňkov totiž ožil posledním koncertem v rámci společného turné dvou legend a bouřliváků hudební scény - Alkeholu a Walda Gangu. KC Falcon Klatovy uvádí... Po roce do KC zavítají 4 výborné kapely, které už toto sklepeníčko mělo čest přivítat. Klatovy zažily rockové zemětřesení s Harlejem a Komunálem! Byl páteční podvečer a KD Družba Klatovy se chystal na pořádný rockový mejdan. Pomyslný hudební otisk totiž do místních stěn vyrazili vrýt dva legendární matadoři české rockové scény – Harlej a Komunál. Aleš Brichta Project ve Spáleném Poříčí! Sobotní večer 16.11.2019 přilákal svým programem do spálenopoříčské Sokolovny fanoušky špičkové muziky z širokého okolí. Na pódiu se tu představily kapely z popředí české hudební scény – Limetall a Aleš Brichta Project, které rockerům či metalistům není potřeba sáhodlouze představovat. Metalový večírek v RC Prdel Beroun Páteční večer bude ve známém berounském rockáči nepochybně patřit vyznavačům hutných metalových melodií. Na klubovém pódiu zahrají 15.11.2019 od 19. hodin hned dvě formace, které dokáží předat spoustu pozitivní energie.

Další fotoreportáže

Walda Gang a Alkehol rozezpívali čelakovický kulturák Kapely Walda Gang a Alkehol se na začátku října vydaly na společné turné napříč republikou. Předposledním koncertem turné byla zastávka v čelákovicích. Waldáči a Alkáči rozpoutali rockové tornádo v LD Staňkov! Nastala sobota a srdce všech nejen západočeských rockerů bila na poplach. A nebylo divu. LD Staňkov totiž ožil posledním koncertem v rámci společného turné dvou legend a bouřliváků hudební scény - Alkeholu a Walda Gangu. Klatovy zažily rockové zemětřesení s Harlejem a Komunálem! Byl páteční podvečer a KD Družba Klatovy se chystal na pořádný rockový mejdan. Pomyslný hudební otisk totiž do místních stěn vyrazili vrýt dva legendární matadoři české rockové scény – Harlej a Komunál. Největší mejdan We Love 90´s se konal v Pardubicích! V Pardubicích se dne 15. 11. 2019 uskutečnil už 2. ročník akce s názvem We Love 90´s, který uspořádala v hale Ideon pardubická agentura Máša. A zde je malá fotoreportáž. Aleš Brichta Project ve Spáleném Poříčí! Sobotní večer 16.11.2019 přilákal svým programem do spálenopoříčské Sokolovny fanoušky špičkové muziky z širokého okolí. Na pódiu se tu představily kapely z popředí české hudební scény – Limetall a Aleš Brichta Project, které rockerům či metalistům není potřeba sáhodlouze představovat. Wohnout a Civilní Obrana odpálili kariéru KD ve Staré Huti Druhou listopadovou sobotu dorazily do kulturního domu ve Staré Huti české kapely Civilní Obrana a Wohnout! Chválenice – jedno pódium, tři legendy Sobotní večer ve Chválenicích 9.11.2019 patřil fanouškům skvělé muziky a příznivcům kapel pohybujících se na scénách mnoho let. Kromě zkušenosti a vyhranosti to byla i ukázka elánu v představeních, která dominovala prostornému sálu restauraci Na Radosti do pozdních nočních hodin.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz