ČLÁNKY SOUTĚŽE

Legendární kapelu UK SUBS přivítá na podzim teplický RC KNAK 22. srpna 2017   (10:35)21.10.2017 UK SUBS (UK), Pirates of the Pubs (ČB), Zero Zero (TP), The Peacemakers (TP), Capricorn, Konspirationen

Legendární kapelu UK SUBS přivítá na podzim teplický RC KNAK

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
21.10. 2017 - sobota. Tohle datum já osobně považuju za takový malý svátek pro všechny, nejen skalní pankáče, ale i pro ty, které tato kapela nějakým způsobem zasáhla či ovlivnila.
A to především proto, že v teplickém KNAKU vystoupí britští UK Subs v čele s "otcem punku," Charliem Harperem (73 let!!!), kteří, ač v Čechách koncertují poměrně často, mají stále co nabídnout.

V listopadu 2017 kapela oslaví 40 let od svého prvního vystoupení, v původní sestavě  však působí pouze již zmiňovaný Charlie. A nejenže tu rozjede své kapelní čtyřicátiny, ale zároveň se zde chystá oslavit patnáctileté výročí svatby se svou manželkou Juko.

Kapela UK Subs vznikla v roce 1976 jako jedna z prvních street punkových kapel v Anglii. Jejich tvorba vás i po letech rozseká energickým punkem propojeným s rokenrolem. Během těch 40 let se v kapele vystřídala spousta uznávaných muzikantů a v současné době (vlastně vůbec posledních pár let) se Charlie může pyšnit skvělým obsazením kapely v podobě (pro mě jednoho z nejlepších baskytaristů) Alvina Gibbse, dále mladého, nadějného bubeníka Jamieho Olivera, který pracuje na i několika dalších projektech, a nového kytaristy Stevea Straughana.

Jejich posledním počinem je album Ziezo vydané v roce 2016 s tím, že toto album bude jejich posledním. Po obrovském úspěchu britské kampaně Subs Pledge pro Ziezo  však kapela v červenci tohoto roku oznámila, že vypustí do světa ne jeden, ale dva dvojité double-side singly zpřístupněné přes Music Pledge. Čtyři zbrusu nové skladby na barevném 7" vinylu tak odstartují obrovskou zahajovací party k oficiálnímu 40. výročí založení UK Subs, která se uskuteční v Queen's Hall v Nuneatonu. Při  této zvláštní příležitosti zahrají jednu píseň z každého alba přesně podle abecedy od A do Z.  
Mezi jejich nejznámější songy, vlastně téměř punkové hymny, patří Warhead, Tomorrow Girls, Stranglehold, I Live In A Car, New York State Police, Party In Paris, C.I.D. a mnoho dalších.

Jako support se představí punkrockeři z Českých Budějovic Pirates of the Pubs. Kapela, která se nechala inspirovat irskými lidovými písněmi a trochu také tvorbou kapel Scrum, Dropkick Murphys, The Real McKenzies nebo třeba Flogging Molly. Více na Bandzone.

Určitě budou stát za to i tepličtí punkrockeři The Peacemakers v čele s Johnym - teplickou legendou z Jateční ulice,
http://bandzone.cz/peacemakers.

Další se představí taktéž domácí punkrockoví Zero Zero  v čele s frontmanem kapely Georgem. Tato kapela vznikla v roce 2000 a v současné době hrají ve složení George (zpěv, kytara), Ruda (basa) a Lukáš (bicí) a nebudou chybět i profláklé songy jako Hrdinové a Realita, které pak prostě horko těžko dostáváte z hlavy.
http://bandzone.cz/zerozero
 a další ....

Každopádně je opravdu se na co těšit a je téměř povinností každého punkrockera si nenechat tuto událost ujít! Už jen to, že na severu vystupují po delší době, možná i naposled, kdo ví... Takže nezapomeňte, zapište si datum 21. října do kalendáře a zvedněte zadky nejen vy (my) ze severu, ale i vy ze vzdálenějších končin, ať máte na co vzpomínat! Průběžné info sledujte na FB.

 

21.10. 2017 - sobota. Tohle datum já osobně …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

zdroj:ANK, Music Pledge, UK Subs website, Youtube, Pirates of the Pubs
autor:text:     Helena HerškovičováDalší články s interprety Capricorn, Konspirationen, Pirates of the Pubs, The Peacemakers, UK Subs, Zero Zero

Keltská noc 2018 Krkonošský open air festival láká na příjemnější teploty i bohatý line up. JBC FEST potěší jablonecké publikum už potřetí JBC FEST – festival pro Jablonec nad Nisou už třetí rok nabízí bohatý hudební program nejen jabloneckým fanouškům. Ski areál Dobrá Voda pohostí již tento víkend 29. a 30. června místní rockové, popové i punkové ikony, ale i hosty z dalších koutů republiky. Koupák přivítá léto už tuto sobotu The Rocket Dogz, N.V.Ú., Volant, ale i například Pirates of the Pubs nebo Sour Bitch – to jsou jména, letos vévodící festivalu Koupák vítá léto 2018. Už v sobotu 16. června vypukne to pravé hudební vítání léta v Bubudorfu. Tradiční třísesterský narozeninový večírek na Braníku nezklamal – kapela letos oslavila 33 let Tři sestry dospěly do Kristových let a ani letos nezapomněly ke svému výročí uspořádat pořádnou narozeninovou párty na pražském Braníku. Do areálu ledáren si na dvoudenní oslavu pozvaly své příznivce a spoustu zajímavých hostů včetně britské partičky The Toy Dolls, které patřil páteční večer. Ten sobotní zakončili tradičně oslavenci. Festival Rockem proti rakovině XV. mile překvapil Patnáctý ročník tohoto festivalu v příjemném letním amfiteátru v Ražicích nám letos nachystal speciální hosty... a nejen to! Budějovická veslice na Patricka ve Fabrice K oslavám svatého Patricka neodmyslitelně patří kromě irské whiskey a černého piva i hudba a tanec. Kapela, která irské zvyklosti ctí nejen 17. března, ale na každém svém koncertu, Pirates of the Pubs, rozpoutala víkendovou živelnou „zelenou“ párty ve svém domovském přístavu. Dva dny zněly českobudějovickou mcFabrikou tóny houslí, fléten, ale i punkrockové melodie, jaké známe z letních festivalů. TŘI SESTRY 33 LET OPEN AIR Skupina Tři sestry 18.–19. 5. 2018 oslaví své 33. narozeniny na výročním koncertu „Tři sestry 33 Let Open Air“ opět v pražském areálu Ledárny Braník!

Další články žánru Punk (rock)

Punkrocková nálož Sedmičce Léto skončilo a začíná klubová scéna kde se i přes klesající teploty stává horká sauna různého pyžma, které vám vstoupí do mozkových receptorů a přiměje vás pařit až do rána a budete proklínat všechny bohy za příšernou kocovinu, ale jedno vám zůstane v paměti a budete si vychvalovat akci pořádanou na Strahově v sedmičce kapelama, který mají kule z punku z 90´ let TŘI SESTRY a SLOBODNÁ EURÓPA aneb 100 LET PUNKOVÉ REPUBLIKY RADEGAST TOUR 2018 Tři sestry a Slobodná Európa vyrážejí na první společné turné v dějinách hudby jako takové! Tím v nerozborné jednotě bratrských národů, Čechů a Slováků, oslaví výročí 100 let od založení Československé republiky! Celé turné odstartuje velkolepým pražským koncertem v Malé sportovní hale a to přímo v ten slavný den, kdy se před 100 lety do podvědomí celého širého světa dostala Československá republika – tedy 28.10.2018!!! Dále pak velký Československý cirkus navštíví dalších 11 měst v České republice! Na akci Den pivovaru Vysoký Chlumec se předvedla nadupaná sestava. Skupiny Harlej, Wohnout, TH!S, Seventh Passion a zpěváci Janek Ledecký a Jakub Ondra patřičně rozproudily početné publikum. Punkový koncert prověří odolnost plzeňské tramvaje Tramvajová linka č. 2 se stane již podruhé svědkem velké benefiční hudební akce podporující dobrou věc. Čtvrteční jízda 13. 9. 2018 bude v režii nýřanských S.A.S. a zúčastnit se může každý, kdo si nechce nechat ujít neopakovatelný zážitek. Velký Voči vydávají zbrusu nový videoklip. A jak slíbili, tak i udělali. Kapela Velký Voči vypouštějí videoklip k písni Peníze. Soutěž o lupeny na koncert a cd kapely Nastroj snahy Příbramská K-farma ožije rockovou muzikou v sobotu 15. září 2018. Příznivci této hudby se mohou těšit na koncert domácí skupiny Nástroj snahy, která si pozvala spřátelené kapely V-Pořádku a Budulínek. "Analýza dokázala h**no!" Letošní Valník překračuje cifry minulých let. Kultovní punkový slánský festival Valník se navrací k životu v plné parádě.

Další pozvánky na akce

Kapela Morrigan pokřtí v prosinci své nové album Na 1.12. je naplánován křest alba Zvrácené umění na již tradičním 10. ročníku Crucifixion festu, který se uskuteční v plzeňském klubu Parlament. Dále zde vystoupí skupina Et Moriemur, kterou asi netřeba plzeňským fans představovat, a těleso Middledark, které v současné době připravuje své nové EP. V Novém Kramolíně si přijdou na své příznivci ostré muziky Tancovačka s podtitulem - Pouťová zábava akce jako prase vol 4 rozčeří klidné místní vody v pátek 21. 9. 2018 pořádným nářezem. O ten se postará blovická rocková Grady Ann s klatovskou formací Armero Tragedy. Rocková rozlučka s létem v Nepomuku Pořadatelé z nepomucké Pizzerie Marshall si na závěr letošního vydařeného léta pozvali klatovskou rockovou partu Ukradený Vjecy. V sobotu 22. 9. 2018 kapela zahraje všem, kteří se chtějí před příchodem podzimních sychravých dnů skvěle pobavit a užít si ještě čerstvého vzduchu na venkovním parketě. Západočeská rocková stálice Extra Band revival opět potěší Mrákov Tento večer bude jistě v Mrákově pořádný Mejdan, kdy se sál doslova promění v Kouzelný dům. Společně si všichni řekneme Tak už to začíná a zažijeme tu pravou Oázu rock. Nenechme si tuto akci ujít !!! Mash a HaXna odstartují sezónu v KD Svrčovec Nenechme si tuhle rock metalovou smršť ujít a přijďme si společně zařádit do Svrčovce !!! Punkrocková nálož Sedmičce Léto skončilo a začíná klubová scéna kde se i přes klesající teploty stává horká sauna různého pyžma, které vám vstoupí do mozkových receptorů a přiměje vás pařit až do rána a budete proklínat všechny bohy za příšernou kocovinu, ale jedno vám zůstane v paměti a budete si vychvalovat akci pořádanou na Strahově v sedmičce kapelama, který mají kule z punku z 90´ let TŘI SESTRY a SLOBODNÁ EURÓPA aneb 100 LET PUNKOVÉ REPUBLIKY RADEGAST TOUR 2018 Tři sestry a Slobodná Európa vyrážejí na první společné turné v dějinách hudby jako takové! Tím v nerozborné jednotě bratrských národů, Čechů a Slováků, oslaví výročí 100 let od založení Československé republiky! Celé turné odstartuje velkolepým pražským koncertem v Malé sportovní hale a to přímo v ten slavný den, kdy se před 100 lety do podvědomí celého širého světa dostala Československá republika – tedy 28.10.2018!!! Dále pak velký Československý cirkus navštíví dalších 11 měst v České republice!
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz