ČLÁNKY SOUTĚŽE

Legendární kapelu UK SUBS přivítá na podzim teplický RC KNAK 22. srpna 2017   (10:35)21.10.2017 UK SUBS (UK), Pirates of the Pubs (ČB), Zero Zero (TP), The Peacemakers (TP), Capricorn, Konspirationen

Legendární kapelu UK SUBS přivítá na podzim teplický RC KNAK

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
21.10. 2017 - sobota. Tohle datum já osobně považuju za takový malý svátek pro všechny, nejen skalní pankáče, ale i pro ty, které tato kapela nějakým způsobem zasáhla či ovlivnila.
A to především proto, že v teplickém KNAKU vystoupí britští UK Subs v čele s "otcem punku," Charliem Harperem (73 let!!!), kteří, ač v Čechách koncertují poměrně často, mají stále co nabídnout.

V listopadu 2017 kapela oslaví 40 let od svého prvního vystoupení, v původní sestavě  však působí pouze již zmiňovaný Charlie. A nejenže tu rozjede své kapelní čtyřicátiny, ale zároveň se zde chystá oslavit patnáctileté výročí svatby se svou manželkou Juko.

Kapela UK Subs vznikla v roce 1976 jako jedna z prvních street punkových kapel v Anglii. Jejich tvorba vás i po letech rozseká energickým punkem propojeným s rokenrolem. Během těch 40 let se v kapele vystřídala spousta uznávaných muzikantů a v současné době (vlastně vůbec posledních pár let) se Charlie může pyšnit skvělým obsazením kapely v podobě (pro mě jednoho z nejlepších baskytaristů) Alvina Gibbse, dále mladého, nadějného bubeníka Jamieho Olivera, který pracuje na i několika dalších projektech, a nového kytaristy Stevea Straughana.

Jejich posledním počinem je album Ziezo vydané v roce 2016 s tím, že toto album bude jejich posledním. Po obrovském úspěchu britské kampaně Subs Pledge pro Ziezo  však kapela v červenci tohoto roku oznámila, že vypustí do světa ne jeden, ale dva dvojité double-side singly zpřístupněné přes Music Pledge. Čtyři zbrusu nové skladby na barevném 7" vinylu tak odstartují obrovskou zahajovací party k oficiálnímu 40. výročí založení UK Subs, která se uskuteční v Queen's Hall v Nuneatonu. Při  této zvláštní příležitosti zahrají jednu píseň z každého alba přesně podle abecedy od A do Z.  
Mezi jejich nejznámější songy, vlastně téměř punkové hymny, patří Warhead, Tomorrow Girls, Stranglehold, I Live In A Car, New York State Police, Party In Paris, C.I.D. a mnoho dalších.

Jako support se představí punkrockeři z Českých Budějovic Pirates of the Pubs. Kapela, která se nechala inspirovat irskými lidovými písněmi a trochu také tvorbou kapel Scrum, Dropkick Murphys, The Real McKenzies nebo třeba Flogging Molly. Více na Bandzone.

Určitě budou stát za to i tepličtí punkrockeři The Peacemakers v čele s Johnym - teplickou legendou z Jateční ulice,
http://bandzone.cz/peacemakers.

Další se představí taktéž domácí punkrockoví Zero Zero  v čele s frontmanem kapely Georgem. Tato kapela vznikla v roce 2000 a v současné době hrají ve složení George (zpěv, kytara), Ruda (basa) a Lukáš (bicí) a nebudou chybět i profláklé songy jako Hrdinové a Realita, které pak prostě horko těžko dostáváte z hlavy.
http://bandzone.cz/zerozero
 a další ....

Každopádně je opravdu se na co těšit a je téměř povinností každého punkrockera si nenechat tuto událost ujít! Už jen to, že na severu vystupují po delší době, možná i naposled, kdo ví... Takže nezapomeňte, zapište si datum 21. října do kalendáře a zvedněte zadky nejen vy (my) ze severu, ale i vy ze vzdálenějších končin, ať máte na co vzpomínat! Průběžné info sledujte na FB.

 

21.10. 2017 - sobota. Tohle datum já osobně …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

zdroj:ANK, Music Pledge, UK Subs website, Youtube, Pirates of the Pubs
autor:text:     Helena HerškovičováDalší články s interprety Capricorn, Konspirationen, Pirates of the Pubs, The Peacemakers, UK Subs, Zero Zero

Koupák přivítá léto už tuto sobotu The Rocket Dogz, N.V.Ú., Volant, ale i například Pirates of the Pubs nebo Sour Bitch – to jsou jména, letos vévodící festivalu Koupák vítá léto 2018. Už v sobotu 16. června vypukne to pravé hudební vítání léta v Bubudorfu. Tradiční třísesterský narozeninový večírek na Braníku nezklamal – kapela letos oslavila 33 let Tři sestry dospěly do Kristových let a ani letos nezapomněly ke svému výročí uspořádat pořádnou narozeninovou párty na pražském Braníku. Do areálu ledáren si na dvoudenní oslavu pozvaly své příznivce a spoustu zajímavých hostů včetně britské partičky The Toy Dolls, které patřil páteční večer. Ten sobotní zakončili tradičně oslavenci. Festival Rockem proti rakovině XV. mile překvapil Patnáctý ročník tohoto festivalu v příjemném letním amfiteátru v Ražicích nám letos nachystal speciální hosty... a nejen to! Budějovická veslice na Patricka ve Fabrice K oslavám svatého Patricka neodmyslitelně patří kromě irské whiskey a černého piva i hudba a tanec. Kapela, která irské zvyklosti ctí nejen 17. března, ale na každém svém koncertu, Pirates of the Pubs, rozpoutala víkendovou živelnou „zelenou“ párty ve svém domovském přístavu. Dva dny zněly českobudějovickou mcFabrikou tóny houslí, fléten, ale i punkrockové melodie, jaké známe z letních festivalů. TŘI SESTRY 33 LET OPEN AIR Skupina Tři sestry 18.–19. 5. 2018 oslaví své 33. narozeniny na výročním koncertu „Tři sestry 33 Let Open Air“ opět v pražském areálu Ledárny Braník! Budějovičtí Piráti už se neplaví všichni pod stejnou vlajkou, stihli spolu ale ještě natočit klip! Pirates of the Pubs chystají premiéru svého nového videoklipu Budweis Pirates Clan. Na koncertech je ale znovu potkáme až v březnu – vypořádávají se totiž se ztrátou části posádky. Dead End 2017: Lenka Dusilová i hlasití Američani Pro-Pain 24. listopadu se odehrál další ročník Dead End festivalu v Českých Budějovicích

Další články žánru Punk (rock)

Hudební festival Přeštěnice poslední červnový víkend slaví plnoletost. Tento příjemný festival menších rozměrů, ale s o to příjemnější až rodinnou atmosférou, opravdu letos představí již 18. ročník. A to v tradičním stylu s příjemným line-upem plným zvučných jmen české, slovenské i zahraniční scény a doprovodným programem v podobě maškarního průvodu a dirtbikových závodů OPEN DIRT JAM. Člověk si zde přijde opravdu na své. Revivalový večer v Újezdě u Cerhovic Přírodní parket malé vísky na Berounsku pohostil v pátek 15. 6. 2018 na svém pódiu kapely Revival Alkehol a Kabát revival Plzeň. V Klatovech vypukne hudební exploze v podání skupin Harlej, Traktor a Mash POZOR !!! POZOR!!! Hlášení pro všechny rockery a rockerky nejen ze západních Čech !!! Hudební festival Vyvrhells pro děti 2018 Již II. ročník benefičního festivalu skvělé punkové muziky na podporu nemocného Kubíka proběhne v sobotu 23. 6. 2018 na Faráku v Heřmanově Huti. Koupák přivítá léto už tuto sobotu The Rocket Dogz, N.V.Ú., Volant, ale i například Pirates of the Pubs nebo Sour Bitch – to jsou jména, letos vévodící festivalu Koupák vítá léto 2018. Už v sobotu 16. června vypukne to pravé hudební vítání léta v Bubudorfu. Rockový večer v Újezdě u Cerhovic V pátek 15. 6. 2018 proběhne v areálu u lesa na venkovním parketě koncert dvou kapel. Zahrají tu Revival Alkehol a Kabát revival Plzeň. Rock for People začne o den dříve, odstartuje ho už 3. července Večírek pro nedočkavé s Mydy Rabycad V Praze / Hradci Králové 11. června – Rock for People přidává den navíc. Už na úterý 3. července připravil pro své návštěvníky parádní zahřívací hudební jízdu v podobě populárního Večírku pro nedočkavé. V úterý 3. července se poprvé otevřou brány Festivalparku a následující tři dny, až do pátku 6. července, budou patřit skvělé muzice z celého světa a té pravé letní festivalové zábavě se vším všudy.

Další pozvánky na akce

Pefr Jam vydávají druhé CD Křest CD - 23. 6. 2018 Jam fest Vol. 5 - Chlum (okres Třebíč) Hudební festival Přeštěnice poslední červnový víkend slaví plnoletost. Tento příjemný festival menších rozměrů, ale s o to příjemnější až rodinnou atmosférou, opravdu letos představí již 18. ročník. A to v tradičním stylu s příjemným line-upem plným zvučných jmen české, slovenské i zahraniční scény a doprovodným programem v podobě maškarního průvodu a dirtbikových závodů OPEN DIRT JAM. Člověk si zde přijde opravdu na své. Family Fest 2018: Když se baví celá rodina Deset tisíc návštěvníků, tedy třetina Příbrami. To je očekávaný počet lidí, kteří by se letos mohli bavit na Novém rybníku v rámci už tradiční letní akce na Nováku. Letošním tématem je rodina. Během Family Festu si přijdou na své dámy, pánové, teenageři i ti nejmenší špunti. První muž latino popu Ricky Martin dorazí poprvé do Prahy La Copa de la Vida nebo Livin La Vida Loca, kdo by neznal tyto legendární hity, které bořily hitparády po celém světě. Teď poprvé zazní také v České republice, v podání jejich autora Rickyho Martina. Několikanásobný držitel ceny Grammy se českým divákům představí 9. září 2018 v pražské O2 areně. Akua Naru přiveze černou radost do Rock Café V Americe vyrůstající a v Německu usazená zpěvačka, aktivistka, básnířka a rapperka Akuna Naru kloubí elementy tradiční africké hudby spolu s neo soulem, jazzem i rappem. Její letošní deska The Blackest Joy je ohromující putování tématy jako rasismus, vlastní identita, pozice ženy a feminity. Nahrávka zavádí posluchače do přesvědčivých příběhů o vítězství radosti a síly nad utrpením. Její deska je tak vyprávěním o černé radosti a oslavou silného lidského ducha. Tahle bohyně ženských MCs s hlubokým sametovým hlasem přijede znova do Prahy už 2. listopadu do Rock Café. Lístky za 390 Kč budou k prodeji od 15. 6. (10h) na stránkách fource.cz nebo v sítích GoOut.cz a Ticketmaster.cz Už zítra to pořádně rozjede Břestecký rockový festival 15. 6. 2018 začíná super pařba Pod Břesteckou skálou v areálu za fotbalovým hřištěm. Perfektní sestava kapel vypovídá, že tento víkendový nářez bude stát za to. Tam zkrátka nemůžete chybět. Extra Band revival a jeho Vlak do Nice plný oblíbených hitů dorazí na AMFI v Tlumačově Tak týdny jdou dál a Extra Band revival pokračuje ve svém nabitém seznamu koncertů.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz