ČLÁNKY SOUTĚŽE KALENDÁŘ AKCÍ MAPA AKCÍ

Legendární kapelu UK SUBS přivítá na podzim teplický RC KNAK 22. srpna 2017   (10:35)21.10.2017 UK SUBS (UK), Pirates of the Pubs (ČB), Zero Zero (TP), The Peacemakers (TP), Capricorn, Konspirationen

Legendární kapelu UK SUBS přivítá na podzim teplický RC KNAK

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
21.10. 2017 - sobota. Tohle datum já osobně považuju za takový malý svátek pro všechny, nejen skalní pankáče, ale i pro ty, které tato kapela nějakým způsobem zasáhla či ovlivnila.
A to především proto, že v teplickém KNAKU vystoupí britští UK Subs v čele s "otcem punku," Charliem Harperem (73 let!!!), kteří, ač v Čechách koncertují poměrně často, mají stále co nabídnout.

V listopadu 2017 kapela oslaví 40 let od svého prvního vystoupení, v původní sestavě  však působí pouze již zmiňovaný Charlie. A nejenže tu rozjede své kapelní čtyřicátiny, ale zároveň se zde chystá oslavit patnáctileté výročí svatby se svou manželkou Juko.

Kapela UK Subs vznikla v roce 1976 jako jedna z prvních street punkových kapel v Anglii. Jejich tvorba vás i po letech rozseká energickým punkem propojeným s rokenrolem. Během těch 40 let se v kapele vystřídala spousta uznávaných muzikantů a v současné době (vlastně vůbec posledních pár let) se Charlie může pyšnit skvělým obsazením kapely v podobě (pro mě jednoho z nejlepších baskytaristů) Alvina Gibbse, dále mladého, nadějného bubeníka Jamieho Olivera, který pracuje na i několika dalších projektech, a nového kytaristy Stevea Straughana.

Jejich posledním počinem je album Ziezo vydané v roce 2016 s tím, že toto album bude jejich posledním. Po obrovském úspěchu britské kampaně Subs Pledge pro Ziezo  však kapela v červenci tohoto roku oznámila, že vypustí do světa ne jeden, ale dva dvojité double-side singly zpřístupněné přes Music Pledge. Čtyři zbrusu nové skladby na barevném 7" vinylu tak odstartují obrovskou zahajovací party k oficiálnímu 40. výročí založení UK Subs, která se uskuteční v Queen's Hall v Nuneatonu. Při  této zvláštní příležitosti zahrají jednu píseň z každého alba přesně podle abecedy od A do Z.  
Mezi jejich nejznámější songy, vlastně téměř punkové hymny, patří Warhead, Tomorrow Girls, Stranglehold, I Live In A Car, New York State Police, Party In Paris, C.I.D. a mnoho dalších.

Jako support se představí punkrockeři z Českých Budějovic Pirates of the Pubs. Kapela, která se nechala inspirovat irskými lidovými písněmi a trochu také tvorbou kapel Scrum, Dropkick Murphys, The Real McKenzies nebo třeba Flogging Molly. Více na Bandzone.

Určitě budou stát za to i tepličtí punkrockeři The Peacemakers v čele s Johnym - teplickou legendou z Jateční ulice,
http://bandzone.cz/peacemakers.

Další se představí taktéž domácí punkrockoví Zero Zero  v čele s frontmanem kapely Georgem. Tato kapela vznikla v roce 2000 a v současné době hrají ve složení George (zpěv, kytara), Ruda (basa) a Lukáš (bicí) a nebudou chybět i profláklé songy jako Hrdinové a Realita, které pak prostě horko těžko dostáváte z hlavy.
http://bandzone.cz/zerozero
 a další ....

Každopádně je opravdu se na co těšit a je téměř povinností každého punkrockera si nenechat tuto událost ujít! Už jen to, že na severu vystupují po delší době, možná i naposled, kdo ví... Takže nezapomeňte, zapište si datum 21. října do kalendáře a zvedněte zadky nejen vy (my) ze severu, ale i vy ze vzdálenějších končin, ať máte na co vzpomínat! Průběžné info sledujte na FB.

 

21.10. 2017 - sobota. Tohle datum já osobně …

zdroj:ANK, Music Pledge, UK Subs website, Youtube, Pirates of the Pubs
autor:text:     Helena HerškovičováDalší pozvánky na akce

Žižkovská noc ovládne Prahu Blíží se nejdelší noc, jaká může před přechodem na letní čas nastat. Poprvé po celé tři dny a noci bude Žižkovská Noc vstupovat do hospod, klubů a divadel na Žižkově blízkých Holešovicích a Vinohradech. Bohatý a pestrý program pojme do sebe tuzemské a zahraniční hudebníky, progresivní divadlo i nejlepší současnou literaturu. Civilní Obrana bude opět v Praze Civilní Obrana v rámci jarního turné zavítá do RockCafé na Národní třídě, kde hrála naposledy koncem roku 2017 Album na míru letošnímu létu chystá křest IDIO&IDIO vydávají barvami sálající nové album - přinášíme recenzi Pilsen Easter Night aneb pojďme zažít metalové Velikonoce v Buena Vista Clubu Plzeň Pilsen Easter Night – Velikonoce tak trochu jinak S novým klipem Pipes and Pints pomáhalo více než 200 fanoušků 13. 3. ve 13:13 kapela Pipes and Pints zveřejnila nový singl "Dark into the Night". Do tvorby doprovodného lyric videa se zapojilo přes 200 fanoušků a kamarádů ze všech koutů světa. Všichni už netrpělivě očekávají dubnový návrat na podia, se startem v Praze a Brně. Kapela zároveň předstauje nový zvuk, ve kterém můžete slyšet banjo a vlivy country music. V Divadle Pod lampou proběhne 3. kolo Múzy 2018 Ve čtvrtek 22. 3. 2018 se na prknech plzeňského klubu utkají 4 kapely o postupové místo ve výběrové soutěži Múza 2018 O Velikonocích bude v LD Staňkov „Trautenberkovo“, jako host vystoupí Aušus V sobotu 31. 3. rozjede Trautenberk a Aušus svůj Velikonoční bigbít ve Staňkově! Visací Zámek a Znouzectnost rozvíří punkové vody ve Svrčovci! Punkové království 30. 3. 2018 v KD Svrčovec! Limetal, Kapriola a Elegie rock v KD Mrákov? To bude nářez! Limetal dorazí 24. 3. 2018 do KD Mrákov. Přiveze i úvodní píseň z filmu Špindl nebo scénu, kterou mu navrhoval tým od kapely Kabát. Jako hosté vystoupí Kapriola a Elegie rock. Brooklynský vrah přijede do Uhelny. Horror, porno, pot, pořádný ranec drog, šílenství zralé k léčení, i tak si leckdo představuje brooklynského řezníka Necra. Toto jsou jen skutečná synonyma většiny skalních fanoušků pořádného horror rapu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz