ČLÁNKY SOUTĚŽE

Majáles v rokycanském Pardálovi 21. května 2017   (19:35)15. 5. 2017, Rokycany

Majáles v rokycanském Pardálovi

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Malé pódium ožilo při účasti kapel na akci s názvem Majáles ve městě Rokycany. Na pódiu se vystřídaly různé styly a zábava byla v plném proudu.

V sobotu 13. 5. se v Rokycanech odehrál již tradičně Majáles v menším provedení. Počasí nám přálo a my jsme se těšili, co nám kapely předvedou a zahrají. Jako první se na pódiu ohlásila skupina Together, jež imponovala pěticí houslistů. Spíše akustický hudební doprovod byl doplněn vstupy samotné zpěvačky, která vyprávěla příhodu o rokycanské policii a strastiplné cestě k nám. Kolem postávalo pár zvědavců a poklepávalo si do rytmu, jelikož bylo ještě brzy, ale kapela se od nich dočkala i potlesku.

Z dalekého Liberce přijeli Kohout plaší smrt. Nedivila bych se, kdyby svými energickými tóny smrt opravdu plašil. Koho však ale nevyplašil, bylo obecenstvo (pár jedinců), které na ně už nedočkavě čekalo. Téměř okamžitě se na place rozjely taneční kreace. Zhruba v polovině, když byla zábava v plném proudu, došlo na bláznivý nápad jednoho návštěvníka (zřejmě spíše v úmyslu pomoci), přilepit fanouška ke sloupu, který stál uprostřed taneční plochy. Obíhal ho kolem dokola a přilepoval ke sloupu, jako pavouk svou mouchu. Fanoušek si tak mohl vychutnat jedinečný a nezapomenutelný strnulý pohled na skupinu. Po zahrání nových i starých písní (kdy mi stále dělají radost s písní Tučňák), jsme se odebrali k pivní přestávce a nakonec i k samotnému merchi kapely. Snažili jsme se vyzvědět, co nového se připravuje. A myslím si, že nejsme jediní, kdo se přimlouvá za vinyl. Došlo i na focení se zpěvákem. Nakonec kluci zjistili, že dojeli do Rokycan a došla jim šťáva do auta, tak si přátelsky skupiny vypomohly, Dilemma in cinema je odvezla na benzínku.

Tato skupina Dilemma in cinema také následovala. Odvážná trojka, která mě bohužel tentokrát nezaujala, chyběl mi náboj, nadšení, akce atd. Nedalo se nevšimnout, že Cyril se skupinou už nějakou dobu nezpívá. Ale i tak sklidili slušný potlesk.

Kdo však přijel ve velkém stylu byli Pirates of the pubs. Od začátku až do konce to byl jeden šílený nezastavitelný kolotoč s akordeonem jednou šikovnou slečnou s houslemi a pány v kiltech. Skvělá hudba, skvělá energická atmosféra, komunikace s publikem i chůze mezi publikum, vytvořili velmi příjemnou auru. I po koncertě panovala příjemná a uvolněná atmosféra, kterou jsme též využili a pustili se s nimi do přátelského rozhovoru. Nakonec jsem ukořistila i fotografii. Rozhodně milá, hudebně zvláštní parta, na kterou stojí za to vyrazit.

Na to to kolem zasvištělo a na stagi, kde se vzal, tu se vzal, Budulínek. Známá a domácí kapela tohoto pódia. Hrát pro domácí publikum, které si vás vždycky rádo přijde poslechnout, je nejspíše radost, to jim vlilo krev do žil a spustili „rambajs“. Za rozsáhlých ovací, pískání, létání frontmanových dredů, pomalých i rychlých songů a šílených tanečků došlo na připravení se na další kapelu Nano, která si zaručeně našla v řadách obecenstva své fanoušky. Mě však neoslovila, a proto jsem zaplula do hospůdky, kde jsem vedla dlouhosáhlé rozhovory, jak byl ten den fajn, jaké byly kapely a o počasí. Vždyť to znáte...

Při posledních tónech mi začalo docházet, že nás přijde obveselit ještě partička říkající si Ting. Reggae ozvláštněno mnoha dalšími styly se zpěvákem menšího vzrůstu, ale majitelem super hlasu. Tentokrát jsem se ale zvládla při juchavé náladě zaměřit spíše na „zastrčené“ členy, bez kterých by kapela nefungovala - bubeníka a basáka. Dohromady je vidět, že je skupina „plněna“ stylem "co nástroj, to velký muzikant". Mnoho nástrojů, které spolu parádně ladí.

Byla to vydařená akce, tak zase za rok.
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autor:text:     Michaela MatysováDalší články žánrů Punk (rock), Reggae, Rock, Ska, Soul

O víkendu Traktor chystá nájezd na Zlín a Ostravu Šachoffnice Tour 2019 pokračuje na Moravě Koncert The Agony (CZ) a Syteria (UK), klub Vagón, 27. února 2019 ------------------ The Agony (CZ) with special guest Syteria (UK), music club Vagon, 27 FEB 2019 Tři ženy a bubenice. Tři ženy a bubeník. Jackie Chambers z Girlschool a rock 'n' roll. To není začátek vtipu, nýbrž klíčová slova, která definují večerní hodiny 27. února 2019 v pražském Vagónu. ------------------------------------------------------------------ Three women and a female drummer. Three women and a male drummer. Jackie Chambers of Girlschool and some ass-kicking rock'n'roll. No, this is not a beginning of a joke, only a few keywords defining one very fine night coming on 27th February 2019 at Vagon Club in Prague. Traktor exceloval na šachovém poli ve vyprodaném Depu2015 v Plzni! Hostem večera byli heartcoroví Forrest Jump Od léta, kdy jsme radost z koncertů Traktoru zažili naposledy, uplynula již dlouhá doba. Celorepubliková fanouškovská základna téhle party netrpělivě střihala pomyslný metr a nemohla se dočkat, až Traktor zase uslyší, uvidí a poprvé spatří nové ještě monstróznější a velkolepější turné Šachoffnice tour 2019. Ve stochovské Vodárně vypustili NP3 a Rehab mezi fanoušky nová alba Sobotní večer 16. 2. 2019 se ve stochovském Bikers klubu Vodárna nesl v duchu multižánrového minifestivalu. Na své si přišli příznivci punk rocku, nechyběl klasický rock a závěr patřil místní legendě - hard rockovému Mentolu. Hvězdy zazářily v Lucerně The Dire Straits Experience odstartovali českou tour v Praze Ostravský AC/CZ zahraje ve staroplzeneckém Lidovém domě Příznivci australských originálů si budou moci užít hard rockový koncert v Pivním & cider klubu Lidový dům Starý Plzenec. Sobotní večer 23. 2. 2019 bude patřit AC/CZ (revival AC/DC), kteří jsou označováni jako jedni z nejlepších revivalů slavných AC/DC. Soutěž o lístky na koncert kapely UDG v rámci jarního turné Nepoužitelní polobozi, to v překladu znamená zkratka kapely UDG, která jarním turné odstartuje oslavu dvacátéhovýročí svého vzniku. Od února do dubna se na ně mohou těšit fanoušci ve velkých klubech a kulturních domech po celé České republice. V celkem šestnácti městech čeká na všechny příchozí speciální narozeninová koncertní show,kde zazní prověřené pecky jako „Kurtizána“, „Hvězdář“ nebo „Buď a nebe“ i zbrusu nové písně.

Další fotoreportáže

Traktor exceloval na šachovém poli ve vyprodaném Depu2015 v Plzni! Hostem večera byli heartcoroví Forrest Jump Od léta, kdy jsme radost z koncertů Traktoru zažili naposledy, uplynula již dlouhá doba. Celorepubliková fanouškovská základna téhle party netrpělivě střihala pomyslný metr a nemohla se dočkat, až Traktor zase uslyší, uvidí a poprvé spatří nové ještě monstróznější a velkolepější turné Šachoffnice tour 2019. Ve stochovské Vodárně vypustili NP3 a Rehab mezi fanoušky nová alba Sobotní večer 16. 2. 2019 se ve stochovském Bikers klubu Vodárna nesl v duchu multižánrového minifestivalu. Na své si přišli příznivci punk rocku, nechyběl klasický rock a závěr patřil místní legendě - hard rockovému Mentolu. Hvězdy zazářily v Lucerně The Dire Straits Experience odstartovali českou tour v Praze Terror Society představila na Křemelce novou baskytaristku Páteční večer 15. 2. 2019 patřil ve strakonickém Klubu na Křemelce příznivcům tvrdé hardocorové muziky. Na pódiu se v programu Hardcore 4Life vystřídaly tři kapely ostrého ražení doprovázené početným publikem. Drumming Syndrome Miloše Meiera propukl i v Plzni! Fenomenální nejen rock metalový bubeník Miloš Meier z Dymytry zavítal v rámci své bubenické one man show Drumming Syndrome tour 2019 do Plzně a my byli při tom. Prvním postupovým kolem odstartoval 27. ročník Múzy 2019 V Divadle Pod lampou proběhlo úvodní kolo nejstarší výběrové hudební soutěže v České republice. Čtvrteční večer 14. 2. 2019 se na prknech představily čtyři kapely s punkovým stylem a slušným počtem fanoušků. Rock Opera již po druhé vyprodala na Sv. Valentýna představení Romeo a Julie Netradiční podání této skvělé literární hry z pera Williama Shakespeara v podání RockOpery Praha byla vskutku nevídáná. V opeře se objevují písně z tematických alb skupiny zakladatelů RockOpery Praha Milana Steigerwalda a Pavly Forest.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz