ČLÁNKY SOUTĚŽE

Majáles v rokycanském Pardálovi 21. května 2017   (19:35)15. 5. 2017, Rokycany

Majáles v rokycanském Pardálovi

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Malé pódium ožilo při účasti kapel na akci s názvem Majáles ve městě Rokycany. Na pódiu se vystřídaly různé styly a zábava byla v plném proudu.

V sobotu 13. 5. se v Rokycanech odehrál již tradičně Majáles v menším provedení. Počasí nám přálo a my jsme se těšili, co nám kapely předvedou a zahrají. Jako první se na pódiu ohlásila skupina Together, jež imponovala pěticí houslistů. Spíše akustický hudební doprovod byl doplněn vstupy samotné zpěvačky, která vyprávěla příhodu o rokycanské policii a strastiplné cestě k nám. Kolem postávalo pár zvědavců a poklepávalo si do rytmu, jelikož bylo ještě brzy, ale kapela se od nich dočkala i potlesku.

Z dalekého Liberce přijeli Kohout plaší smrt. Nedivila bych se, kdyby svými energickými tóny smrt opravdu plašil. Koho však ale nevyplašil, bylo obecenstvo (pár jedinců), které na ně už nedočkavě čekalo. Téměř okamžitě se na place rozjely taneční kreace. Zhruba v polovině, když byla zábava v plném proudu, došlo na bláznivý nápad jednoho návštěvníka (zřejmě spíše v úmyslu pomoci), přilepit fanouška ke sloupu, který stál uprostřed taneční plochy. Obíhal ho kolem dokola a přilepoval ke sloupu, jako pavouk svou mouchu. Fanoušek si tak mohl vychutnat jedinečný a nezapomenutelný strnulý pohled na skupinu. Po zahrání nových i starých písní (kdy mi stále dělají radost s písní Tučňák), jsme se odebrali k pivní přestávce a nakonec i k samotnému merchi kapely. Snažili jsme se vyzvědět, co nového se připravuje. A myslím si, že nejsme jediní, kdo se přimlouvá za vinyl. Došlo i na focení se zpěvákem. Nakonec kluci zjistili, že dojeli do Rokycan a došla jim šťáva do auta, tak si přátelsky skupiny vypomohly, Dilemma in cinema je odvezla na benzínku.

Tato skupina Dilemma in cinema také následovala. Odvážná trojka, která mě bohužel tentokrát nezaujala, chyběl mi náboj, nadšení, akce atd. Nedalo se nevšimnout, že Cyril se skupinou už nějakou dobu nezpívá. Ale i tak sklidili slušný potlesk.

Kdo však přijel ve velkém stylu byli Pirates of the pubs. Od začátku až do konce to byl jeden šílený nezastavitelný kolotoč s akordeonem jednou šikovnou slečnou s houslemi a pány v kiltech. Skvělá hudba, skvělá energická atmosféra, komunikace s publikem i chůze mezi publikum, vytvořili velmi příjemnou auru. I po koncertě panovala příjemná a uvolněná atmosféra, kterou jsme též využili a pustili se s nimi do přátelského rozhovoru. Nakonec jsem ukořistila i fotografii. Rozhodně milá, hudebně zvláštní parta, na kterou stojí za to vyrazit.

Na to to kolem zasvištělo a na stagi, kde se vzal, tu se vzal, Budulínek. Známá a domácí kapela tohoto pódia. Hrát pro domácí publikum, které si vás vždycky rádo přijde poslechnout, je nejspíše radost, to jim vlilo krev do žil a spustili „rambajs“. Za rozsáhlých ovací, pískání, létání frontmanových dredů, pomalých i rychlých songů a šílených tanečků došlo na připravení se na další kapelu Nano, která si zaručeně našla v řadách obecenstva své fanoušky. Mě však neoslovila, a proto jsem zaplula do hospůdky, kde jsem vedla dlouhosáhlé rozhovory, jak byl ten den fajn, jaké byly kapely a o počasí. Vždyť to znáte...

Při posledních tónech mi začalo docházet, že nás přijde obveselit ještě partička říkající si Ting. Reggae ozvláštněno mnoha dalšími styly se zpěvákem menšího vzrůstu, ale majitelem super hlasu. Tentokrát jsem se ale zvládla při juchavé náladě zaměřit spíše na „zastrčené“ členy, bez kterých by kapela nefungovala - bubeníka a basáka. Dohromady je vidět, že je skupina „plněna“ stylem "co nástroj, to velký muzikant". Mnoho nástrojů, které spolu parádně ladí.

Byla to vydařená akce, tak zase za rok.
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autor:text:     Michaela MatysováDalší články žánrů Punk (rock), Reggae, Rock, Ska, Soul

zakázanÝovoce dorazí do pražského klubu Vagon v rámci 13 Let Offline Tour zakázanÝovoce slaví 13 let od vzniku a tak se vydali koncem září na své turné v doprovodu kapel JAKSI TAKSI a By The Way. Do Prahy dorazí 7.12. Soutěž o lístky na rockový nářez Antigony v RockOpeře Praha! POZOR !!! POZOR !!! Hlášení pro všechny rockery, rockerky a rockerčata. Máme tu pro vás volňásky na představení Antigona v RockOpeře Praha. Skindred se v únoru vrátí do Prahy a přivezou novou desku Skindred, kteří každým koncertem ukazují, co to znamená nekonečný příval ragga-punk-metalové energie, se vrací do Prahy. 10. února v Lucerna Music Baru představí svou novou desku. Praha zažila opravdové Zemětřesení, třásl se celý Akropolis! První ze zastávek projektu Zemětřesení po 25 letech proběhl v Praze v Akropolis Anna K. - Světlo akusticky tour 2018 Anička opět v Jihlavě - DKO - 17. 12. 2018 KD Mrákov zažil hudební erupci hitů Alkeholu a Walda Gangu Byl chladný, dalo by se říci promrzlý sobotní podvečer a naše rocková srdce bila na poplach. Vždyť vystoupení skupin Walda Gang a Alkehol jsou pokaždé velkým zážitkem a co potom teprve, když šlo o jejich poslední společný koncert v rámci tour. No Name jsou úspěšní ve Španělsku, možná ho zařadí do seznamu zastávek turné Kapela No Name je úspěšná i za hranicemi Slovenska! Hudebníky potěšila příjemná zpráva ze Španělska. Písnička Povedz mi z dnes už megaúspěšného alba S Láskou se ve Španělsku v rámci ITUNES popchart dostala do hitparády. Nezaostává ani aktuální česko - slovenský singl Ži...a nech žít.

Další fotoreportáže

Praha zažila opravdové Zemětřesení, třásl se celý Akropolis! První ze zastávek projektu Zemětřesení po 25 letech proběhl v Praze v Akropolis Trautenberk přivezl pořádně našlapaný večírek do Lucerna Music Baru Pondělní večer v Lucerna Music Baru patřil skupině Trautenberk,ti přijeli představit svou novou desku v rámci své Jemnostsvět tour. Pekařova vypečená párty ovládla Lucerna Music Bar V neděli 18.listopadu pražský klub Lucerna Music Bar hostila Pekaře, který si na svou Výpověď Tour, přizval kapelu Czech It a večírek to byl opravdu opravdu vydařený. KD Mrákov zažil hudební erupci hitů Alkeholu a Walda Gangu Byl chladný, dalo by se říci promrzlý sobotní podvečer a naše rocková srdce bila na poplach. Vždyť vystoupení skupin Walda Gang a Alkehol jsou pokaždé velkým zážitkem a co potom teprve, když šlo o jejich poslední společný koncert v rámci tour. Komunál přilákal do Spáleného Poříčí stovky fanoušků Koncert ve Spáleném Poříčí se setkal u příznivců skvělé rockové muziky s obrovským ohlasem. Luboš Suchánek se několikrát vydal do středu svých nejvěrnějších, kteří jen neradi frontmana Komunálu propouštěli v pátek 16. 11. 2018 zpět na pódium. Sušenkový mejdan na rockové sobotě. Keks po roce vystoupil v KD Kovářov. Největší mejdan We love 90´s se uskutečnil v Pardubicích Dne 16.11. 2018 v pardubickém Ideonu vystoupily světoznámé hudební skupiny z 90. let. A my Vám přinášíme z jedinečného koncertu fotoreportáž, na kterou se všichni moc těšíme. Jako první se po zahájení koncertu na pódiu představil DJ Laaw, který příjemně naladil obecenstvo. Po hodině ho vystřídal DJ Pavel Cejnar, který uvedl publikum do varu. Na pódium přichází Mr. President a jako další se objevili s menším zdržením Fun Factory. Pak je vystřídal na chvíli DJ Martin Hájek (Diskopříběh rádia Kiss). Na hodinkách se objevuje 0:10 a na jeviště vchází hvězdy večera a naši miláčci z 90. let Twenty 4 Seven.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz