ČLÁNKY SOUTĚŽE

Majáles v rokycanském Pardálovi 21. května 2017   (19:35)15. 5. 2017, Rokycany

Majáles v rokycanském Pardálovi

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Malé pódium ožilo při účasti kapel na akci s názvem Majáles ve městě Rokycany. Na pódiu se vystřídaly různé styly a zábava byla v plném proudu.

V sobotu 13. 5. se v Rokycanech odehrál již tradičně Majáles v menším provedení. Počasí nám přálo a my jsme se těšili, co nám kapely předvedou a zahrají. Jako první se na pódiu ohlásila skupina Together, jež imponovala pěticí houslistů. Spíše akustický hudební doprovod byl doplněn vstupy samotné zpěvačky, která vyprávěla příhodu o rokycanské policii a strastiplné cestě k nám. Kolem postávalo pár zvědavců a poklepávalo si do rytmu, jelikož bylo ještě brzy, ale kapela se od nich dočkala i potlesku.

Z dalekého Liberce přijeli Kohout plaší smrt. Nedivila bych se, kdyby svými energickými tóny smrt opravdu plašil. Koho však ale nevyplašil, bylo obecenstvo (pár jedinců), které na ně už nedočkavě čekalo. Téměř okamžitě se na place rozjely taneční kreace. Zhruba v polovině, když byla zábava v plném proudu, došlo na bláznivý nápad jednoho návštěvníka (zřejmě spíše v úmyslu pomoci), přilepit fanouška ke sloupu, který stál uprostřed taneční plochy. Obíhal ho kolem dokola a přilepoval ke sloupu, jako pavouk svou mouchu. Fanoušek si tak mohl vychutnat jedinečný a nezapomenutelný strnulý pohled na skupinu. Po zahrání nových i starých písní (kdy mi stále dělají radost s písní Tučňák), jsme se odebrali k pivní přestávce a nakonec i k samotnému merchi kapely. Snažili jsme se vyzvědět, co nového se připravuje. A myslím si, že nejsme jediní, kdo se přimlouvá za vinyl. Došlo i na focení se zpěvákem. Nakonec kluci zjistili, že dojeli do Rokycan a došla jim šťáva do auta, tak si přátelsky skupiny vypomohly, Dilemma in cinema je odvezla na benzínku.

Tato skupina Dilemma in cinema také následovala. Odvážná trojka, která mě bohužel tentokrát nezaujala, chyběl mi náboj, nadšení, akce atd. Nedalo se nevšimnout, že Cyril se skupinou už nějakou dobu nezpívá. Ale i tak sklidili slušný potlesk.

Kdo však přijel ve velkém stylu byli Pirates of the pubs. Od začátku až do konce to byl jeden šílený nezastavitelný kolotoč s akordeonem jednou šikovnou slečnou s houslemi a pány v kiltech. Skvělá hudba, skvělá energická atmosféra, komunikace s publikem i chůze mezi publikum, vytvořili velmi příjemnou auru. I po koncertě panovala příjemná a uvolněná atmosféra, kterou jsme též využili a pustili se s nimi do přátelského rozhovoru. Nakonec jsem ukořistila i fotografii. Rozhodně milá, hudebně zvláštní parta, na kterou stojí za to vyrazit.

Na to to kolem zasvištělo a na stagi, kde se vzal, tu se vzal, Budulínek. Známá a domácí kapela tohoto pódia. Hrát pro domácí publikum, které si vás vždycky rádo přijde poslechnout, je nejspíše radost, to jim vlilo krev do žil a spustili „rambajs“. Za rozsáhlých ovací, pískání, létání frontmanových dredů, pomalých i rychlých songů a šílených tanečků došlo na připravení se na další kapelu Nano, která si zaručeně našla v řadách obecenstva své fanoušky. Mě však neoslovila, a proto jsem zaplula do hospůdky, kde jsem vedla dlouhosáhlé rozhovory, jak byl ten den fajn, jaké byly kapely a o počasí. Vždyť to znáte...

Při posledních tónech mi začalo docházet, že nás přijde obveselit ještě partička říkající si Ting. Reggae ozvláštněno mnoha dalšími styly se zpěvákem menšího vzrůstu, ale majitelem super hlasu. Tentokrát jsem se ale zvládla při juchavé náladě zaměřit spíše na „zastrčené“ členy, bez kterých by kapela nefungovala - bubeníka a basáka. Dohromady je vidět, že je skupina „plněna“ stylem "co nástroj, to velký muzikant". Mnoho nástrojů, které spolu parádně ladí.

Byla to vydařená akce, tak zase za rok.
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autor:text:     Michaela MatysováDalší články žánrů Punk (rock), Reggae, Rock, Ska, Soul

Na Každoročním mejdanu v MC Sklep se rozhodně nudit nebudeme Tradiční Václavská v MC Sklep Spálené Poříčí představí na klubové scéně hned tři rockové sestavy. Na své si 27. 9. 2018 přijdou fanouškové melodických skladeb podpořených silnými kytarami v podání Gallilea, skupiny Compromysh a klatovského Radiátoru. Bigbítové doupě v Novém Kramolíně se otřásalo v základech Pouťová rocková tancovačka s podtitulem Pouťová zábava akce jako prase vol. 4 přivítala 21. 9. 2018 na sále místního KD Grady Ann a klatovský Armero Tragedy. Vše v plném obsazení a s maximálním výkonem. Aušus: „Ať fanoušci přijdou podpořit dobrou věc, fakt to má smysl!“ Po čase se opět setkáváme s muzikanty ze západočeské punk rockové legendy Aušus. Nesešli jsme se s kluky jen tak u piva, ale přišli jsme si s nimi popovídat o jejich výjimečném výročním koncertu k 20 letům kapely. Tublatanka a Citron odstartují slovenskou část turné Souboj rebelů koncertem v Košicích Maťo Ďurinda si zazpívá s českým zpěvákem Láďou Křížkem a zpěvačkou Tanjou! Na jednom pódiu se sejdou během turné legendárních kapel Tublatanka a Citron s názvem Souboj rebelů. V Novém Kramolíně si přijdou na své příznivci ostré muziky Tancovačka s podtitulem - Pouťová zábava akce jako prase vol 4 rozčeří klidné místní vody v pátek 21. 9. 2018 pořádným nářezem. O ten se postará blovická rocková Grady Ann s klatovskou formací Armero Tragedy. Rocková rozlučka s létem v Nepomuku Pořadatelé z nepomucké Pizzerie Marshall si na závěr letošního vydařeného léta pozvali klatovskou rockovou partu Ukradený Vjecy. V sobotu 22. 9. 2018 kapela zahraje všem, kteří se chtějí před příchodem podzimních sychravých dnů skvěle pobavit a užít si ještě čerstvého vzduchu na venkovním parketě. Skupina Jethro Tull oslaví v Bratislavě padesát let na rockové scéně! Bratislavská HANT Aréna zažije oslavu 50. narozenin legendární rockové skupiny Jethro Tull! Frontman Ian Anderson se vydal se spoluhráči na celosvětové turné a nevynechá ani slovenské hlavní město.

Další fotoreportáže

Bigbítové doupě v Novém Kramolíně se otřásalo v základech Pouťová rocková tancovačka s podtitulem Pouťová zábava akce jako prase vol. 4 přivítala 21. 9. 2018 na sále místního KD Grady Ann a klatovský Armero Tragedy. Vše v plném obsazení a s maximálním výkonem. Rockové zakončení Měchpijády si nenechalo ujít početné publikum Měcholupská Měchpijáda 2018 dospěla k vrcholu kolem 19. hodiny. Osvětlené a nazvučené pódium přivítalo 15. 9. 2018 hned dvě rockové party, které pod dřevěnou pergolou rozjely mejdan na počest úspěšného sportovního odpoledne. Steven Daniels, Bára Zemanová & Band a Sylvie & Silver Matte to rozjeli v plzeňském divadle Pod lampou Byl páteční podvečer a plzeňské divadlo Pod lampou ovládly skupiny Steven Daniels, Bára Zemanová & BAND a Sylvie & Silver Matte. Restaurace Zámecká ve Šťáhlavech se loučila s veřejností posledním koncertem Vystoupení místní kapely Wagabund v pátek 14. 9. 2018 bylo posledním hudebním počinem oblíbené restaurace Zámecká Šťáhlavy. Po mnoha letech bude podnik uzavřen a fanouškové zmíněné skupiny budou muset na jejich koncerty cestovat do vzdálenějších končin našeho okresu. Mladá talentovaná partička Rocksana natáčela videoklip a my jsme byli u toho. Nechyběla ani postelová scéna, akční záběry z jedoucího auta, homeless v popelnici nebo sexy učitelka v pekelně krátké minisukni. Natáčení videoklipu probíhalo ve čtvrtek 30. srpna v ulicích, bytu, klubu, cukrárně, zámeckém parku a na spoustě dalších míst města Hořovice. Punkový koncert v tramvaji? V Plzni to jde! Vlčtejnský Prasofest a nýřanští Vyvrhells spojili úsilí ve snaze pomoci nemocné holčičce - Kateřině Podrázské. Na plzeňské tramvajové lince č. 2 uspořádali ve čtvrtek 13. 9. 2018 punkový koncert skupiny S.A.S. Sifon rock nás v KD Mrákov přesvědčil, že Bigbít sílu dává! Byl sobotní podvečer a Mekka chodského bigbítu KD Mrákov opět přivítala návštěvníky. Žlutočerné plakáty s logem Sifon rock lemující okolí už napovídaly, co tuto sobotu v Mrákově vypukne.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz