ČLÁNKY SOUTĚŽE

Mikulovské pivobraní 7. ročník 16. srpna 2017   (14:57)Vydařené slavnosti rezavého moku a dobré rockové muziky,kde vystoupily kapely jako Dymytry, Arakain, Iné Kafe, Horkýže Slíže, Rybičky 48 a K2.

Mikulovské pivobraní 7. ročník

Stanislav Vybíral


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Páteční Pivobraní patřilo hlavně stánkům s pivem, kde se prezentovalo 25 pivovarů s téměř 90 druhy chmelového moku převážně od rodinných pivovarů. I milovníci dobrého jídla si přišli na své, protože zde byly stánky s masovými grilovanými specialitami, které voněly po celém areálu. Po přilehlé louce se proháněly stavební stroje firmy AGROTEC Group a přítomní diváci si taky mohli vyzkoušet práci s nimi.
 
Zadní velká stage čekala na sobotu, ale na malém podiu bylo taky na co koukat. Vystoupila tam třeba úspěšná dívčí kapela K2. Holky podaly super výkon a potkal jsem zde i jejich fanoušky, co za nimi cestovali stovky kilometrů! Po K2 zahrály ještě další kapely jako Boonker, Street69 a EasyLine, která zavírala páteční program, při kterém i zapršelo.
 
Sobota patřila hlavně rockovému koncertu, na který se přišlo podívat velice početné obecenstvo, návštěvnost akce byla nejvyšší v jeho sedmileté historii. Diváci zde mohli vychutnávat kvalitní hudbu a pivo při skvělém počasí, které přálo takové akci! Navíc i na přední malé stage probíhaly různé akce, a to třeba kulinářská show šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, kterému pomáhala Markéta Hrubešová. Ta zde také prezentovala svoji pivní kuchařku REBELKA, kterou jsem si též zakoupil. Následovala silácká show Železného Zekona s Bubble show. Jako poslední program malé stage byla soutěž Miss Mokré tričko, kde bylo opravdu na co koukat.
 
A teď už na hlavní podium, které otevřelo své brány po 14. hodině. Ticho jako první rozehnala punková skupina z Kutné Hory Rybičky 48 se svými rock´n´rollovými hity. Zahráli pecky jako Slibuju, že nebudu pít, Léto, Zamilovaný-Nešťastná, Emily a jiné bomby, a i když byly Rybičky první kapelou v pořadí, hlediště bylo již plné a ve varu!
 
Potom, co Rybičky odešly do backstage, obsadil scénu ARAKAIN v čele s Honzou Toužímským. Tato rocková legenda zahrála Apage satanas, Žít svůj sen, Thrash The Thrash a další hity. Atmosféra kolem byla opravdu úžasná a já nostalgicky vzpomínal, kde je ta doba, kdy u nás ARAKAIN hrával na tanečních zábavách!
 
A jako tradičně na tomto Pivobraní nastoupili na pódium ještě stále za světla kluci z Nitry Horkýže Slíže, no řekněme si sami - co by byl Mikulov bez Horkýžů? Hráli se písně Mám v pici na lehatku, Nazdar, Malá Žužu a další. Horkýže Slíže se opravdu tento rok zase předvedli, diváci to řádně ocenili bouřlivými ovacemi a přidávalo se.
 
Dále následovalo Iné Kafe, které bylo opravdu jiné kafe. Slyšeli jsme Rano, Prečo je to tak, Spomienky na budúcnosť, Růžová zahrada a i jiné skladby. Nakonec odešli ze stage také se zaslouženým potleskem.
 
A po Iném Kafe přišli Dymytry a početné obecenstvo, které na ně čekalo, je vítalo bouřlivým potleskem. Fanoušky přeřvaly jejich kytary a pronikavý hlas zpěváka. Lidé skákali a těšili se z výborné hudby, byl to opravdu zlatý hřeb večera. Atmosféra byla opravdu cítit všude kolem nás a já jsem byl Nadšenej a šťastnej, jak i DYMYTRY zpívali. Další pecky, co jsme slyšeli, byly Strážná věž, Ocelová Parta a mnoho dalších. Opravdu úctyhodné zakončení vydařené akce.
 
Malá výtka, se kterou jsem se setkával hodně ze strany návštěvníků festivalu, byla směřována k tomu, že se muselo platit WC. Prostě příště zakomponovat do vstupného a bude klid. Jinak po pořadatelské stránce perfektně profesionálně zvládnutá akce, na kterou mohly vyrazit jak rodiny s dětmi, tak i ti nejtvrdší rockeři. A co se mě týče, těším se čím, mě překvapí příští ročník 2018, kterého se určitě zúčastním!
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Stanislav Vybíral 72 fotografií v galerii


autoři:text:     Stanislav VybíralDalší články žánru Rock

Majáles Ostrava 2019 v pátek 17. 5. 2019 jste se mohli zúčastnit studentského festivalu na Slezskoostravském hradě, kde nás pozval Mistr Jan. Vyvrhells pro děti znovu pomáhali Slunná sobota 18. 5. se nesla ve znamení dobročinné akce nazvané Vyvrhells pro děti. Již třetí ročník se uskutečnil v Heřmanově Huti na podporu Kubíčka, který statečně bojuje s DMO (dětská mozková obrna). Podpořit akci dorazilo osm kapel a postaraly se i s nádherným prostředím Faráku o super atmosféru. Berounské kapely Rapete a UHR na koncertě v RC Prdel Oblíbený a mnoha mejdany prověřený rockový klub přivítá na pódiu formace s domovským právem právě zde, v Berouně. Dnešní večer 24. 5. 2019 si budeme moci užít dobře zásobený bar, hutnou muziku a plný parket, který své oblíbence doprovodí jejich hudebními bloky. Legendární západočeský Kečup potěšil KD Mrákov! Nastal sobotní podvečer a Mekka chodského bigbítu KD Mrákov přivítala další rockovou legendu, kterou nebyl nikdo jiný, než oblíbený Kečup. Vystoupení Kečupu plné několikahodinové nálože melodického rocku se stala v Mrákově známou tradicí, na kterou se návštěvníci tohoto sálu vždy těší. Open air v Nepomuku přilákal početné publikum Vyhlášená Nepomucká pouť měla na sobotní večer 18. 5. 2019 nabitý program - od společenských akcí po hudební koncerty konané na několika místech. Pro fanoušky plzeňské rockové stálice Extra Band revivalu byla volba zcela jasná. Semifinále A Múzy 2019 se pochlubilo svižným hudebním nábojem Po uzavření základních kol nejstarší výběrové soutěže v ČR byly ve čtvrtek 16. 5. 2019 odstartovány v plzeňském Divadle Pod lampou semifinálové vyřazovačky. Z avizovaných pěti kapel se omluvili Slepí Křováci a tak se o postup do pater nejvyšších utkaly pouze západočeské formace. Arakain open air show ovládla Králův Dvůr! Jak už to bývá, každý z nás se těší na pátek - bránu do pohody, volna a koncertů. Z nepřeberné nabídky víkendových událostí jsme v mžiku měli jasnou volbu - Arakain open air show v areálu zámku v Králově Dvoře.

Další fotoreportáže

Majáles Ostrava 2019 v pátek 17. 5. 2019 jste se mohli zúčastnit studentského festivalu na Slezskoostravském hradě, kde nás pozval Mistr Jan. Vyvrhells pro děti znovu pomáhali Slunná sobota 18. 5. se nesla ve znamení dobročinné akce nazvané Vyvrhells pro děti. Již třetí ročník se uskutečnil v Heřmanově Huti na podporu Kubíčka, který statečně bojuje s DMO (dětská mozková obrna). Podpořit akci dorazilo osm kapel a postaraly se i s nádherným prostředím Faráku o super atmosféru. Legendární západočeský Kečup potěšil KD Mrákov! Nastal sobotní podvečer a Mekka chodského bigbítu KD Mrákov přivítala další rockovou legendu, kterou nebyl nikdo jiný, než oblíbený Kečup. Vystoupení Kečupu plné několikahodinové nálože melodického rocku se stala v Mrákově známou tradicí, na kterou se návštěvníci tohoto sálu vždy těší. Open air v Nepomuku přilákal početné publikum Vyhlášená Nepomucká pouť měla na sobotní večer 18. 5. 2019 nabitý program - od společenských akcí po hudební koncerty konané na několika místech. Pro fanoušky plzeňské rockové stálice Extra Band revivalu byla volba zcela jasná. Semifinále A Múzy 2019 se pochlubilo svižným hudebním nábojem Po uzavření základních kol nejstarší výběrové soutěže v ČR byly ve čtvrtek 16. 5. 2019 odstartovány v plzeňském Divadle Pod lampou semifinálové vyřazovačky. Z avizovaných pěti kapel se omluvili Slepí Křováci a tak se o postup do pater nejvyšších utkaly pouze západočeské formace. Zemětřesení open air 2019 – 11.5. Slavkov u Brna Projekt Zemětřesení není potřeba mezi rockovými fanoušky příliš představovat, ale pro ty, kdo by přeci jen nevěděl, o co jde, malé připomenutí. Psal se rok 1992 a anketu metalových fanoušků Černá vrána vyhráli v kategorii zpěv Aleš Brichta, kytara Miloš Dodo Doležal, baskytara Vlasta Henych, bicí Štěpán Smetáček a vytvořili „supergroup“. Tito muzikanti spojili své síly ve společném projektu s názvem Zemětřesení. Arakain open air show ovládla Králův Dvůr! Jak už to bývá, každý z nás se těší na pátek - bránu do pohody, volna a koncertů. Z nepřeberné nabídky víkendových událostí jsme v mžiku měli jasnou volbu - Arakain open air show v areálu zámku v Králově Dvoře.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz