ČLÁNKY SOUTĚŽE

Mikulovské pivobraní 7. ročník 16. srpna 2017   (14:57)Vydařené slavnosti rezavého moku a dobré rockové muziky,kde vystoupily kapely jako Dymytry, Arakain, Iné Kafe, Horkýže Slíže, Rybičky 48 a K2.

Mikulovské pivobraní 7. ročník

Stanislav Vybíral


Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
Páteční Pivobraní patřilo hlavně stánkům s pivem, kde se prezentovalo 25 pivovarů s téměř 90 druhy chmelového moku převážně od rodinných pivovarů. I milovníci dobrého jídla si přišli na své, protože zde byly stánky s masovými grilovanými specialitami, které voněly po celém areálu. Po přilehlé louce se proháněly stavební stroje firmy AGROTEC Group a přítomní diváci si taky mohli vyzkoušet práci s nimi.
 
Zadní velká stage čekala na sobotu, ale na malém podiu bylo taky na co koukat. Vystoupila tam třeba úspěšná dívčí kapela K2. Holky podaly super výkon a potkal jsem zde i jejich fanoušky, co za nimi cestovali stovky kilometrů! Po K2 zahrály ještě další kapely jako Boonker, Street69 a EasyLine, která zavírala páteční program, při kterém i zapršelo.
 
Sobota patřila hlavně rockovému koncertu, na který se přišlo podívat velice početné obecenstvo, návštěvnost akce byla nejvyšší v jeho sedmileté historii. Diváci zde mohli vychutnávat kvalitní hudbu a pivo při skvělém počasí, které přálo takové akci! Navíc i na přední malé stage probíhaly různé akce, a to třeba kulinářská show šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, kterému pomáhala Markéta Hrubešová. Ta zde také prezentovala svoji pivní kuchařku REBELKA, kterou jsem si též zakoupil. Následovala silácká show Železného Zekona s Bubble show. Jako poslední program malé stage byla soutěž Miss Mokré tričko, kde bylo opravdu na co koukat.
 
A teď už na hlavní podium, které otevřelo své brány po 14. hodině. Ticho jako první rozehnala punková skupina z Kutné Hory Rybičky 48 se svými rock´n´rollovými hity. Zahráli pecky jako Slibuju, že nebudu pít, Léto, Zamilovaný-Nešťastná, Emily a jiné bomby, a i když byly Rybičky první kapelou v pořadí, hlediště bylo již plné a ve varu!
 
Potom, co Rybičky odešly do backstage, obsadil scénu ARAKAIN v čele s Honzou Toužímským. Tato rocková legenda zahrála Apage satanas, Žít svůj sen, Thrash The Thrash a další hity. Atmosféra kolem byla opravdu úžasná a já nostalgicky vzpomínal, kde je ta doba, kdy u nás ARAKAIN hrával na tanečních zábavách!
 
A jako tradičně na tomto Pivobraní nastoupili na pódium ještě stále za světla kluci z Nitry Horkýže Slíže, no řekněme si sami - co by byl Mikulov bez Horkýžů? Hráli se písně Mám v pici na lehatku, Nazdar, Malá Žužu a další. Horkýže Slíže se opravdu tento rok zase předvedli, diváci to řádně ocenili bouřlivými ovacemi a přidávalo se.
 
Dále následovalo Iné Kafe, které bylo opravdu jiné kafe. Slyšeli jsme Rano, Prečo je to tak, Spomienky na budúcnosť, Růžová zahrada a i jiné skladby. Nakonec odešli ze stage také se zaslouženým potleskem.
 
A po Iném Kafe přišli Dymytry a početné obecenstvo, které na ně čekalo, je vítalo bouřlivým potleskem. Fanoušky přeřvaly jejich kytary a pronikavý hlas zpěváka. Lidé skákali a těšili se z výborné hudby, byl to opravdu zlatý hřeb večera. Atmosféra byla opravdu cítit všude kolem nás a já jsem byl Nadšenej a šťastnej, jak i DYMYTRY zpívali. Další pecky, co jsme slyšeli, byly Strážná věž, Ocelová Parta a mnoho dalších. Opravdu úctyhodné zakončení vydařené akce.
 
Malá výtka, se kterou jsem se setkával hodně ze strany návštěvníků festivalu, byla směřována k tomu, že se muselo platit WC. Prostě příště zakomponovat do vstupného a bude klid. Jinak po pořadatelské stránce perfektně profesionálně zvládnutá akce, na kterou mohly vyrazit jak rodiny s dětmi, tak i ti nejtvrdší rockeři. A co se mě týče, těším se čím, mě překvapí příští ročník 2018, kterého se určitě zúčastním!
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Stanislav Vybíral 72 fotografií v galerii


autoři:text:     Stanislav VybíralDalší články žánru Rock

Rockeri sa majú na čo tešiť. SCORPIONS ohlásili záujem o stretnutie so slovenskými fanúšikmi. Legendárna skupina SCORPIONS sa už túto jeseň, po troch rokoch, vráti na Slovensko. Okrem takmer dvojhodinovej rockovej nálože si pre slovenských fanúšikov vyhradili aj čas na Meet&Greet. Šancu na stretnutie so slávnymi rockermi má každý návštevník pripravovaného hudobného podujatia. U Vodníka v Tachově proběhne 8. ročník akce s názvem Ještě Jeden Fest Line up vyhlášeného festu předposledního prázdninového víkendu 24.8.2019 nabízí lahůdky několika žánrů. Na své si přijdou punkeři, rockeři a máničkami si budou moci hodit i metalisté. Rock of Sadská 2019 - Šestý ročník ve znamení vzpomínek Třetí srpnový víkend patřil již tradičně festivalu Rock of Sadská. Areál na břehu jezera v sadské se po šesté rozezněl v rytmu rocku. Dva dny plné rockové muziky, spousty piva velké množství fanoušků všech věkových kategorií to vše je Rock of Sadská. Farák Fest 2019 vytáhl esa z rukávu Dlouho očekávaný a v mnoha médiích reklamovaný Farák Fest 2019 s pořadovým číslem 5 odstartoval 17.8.2019 úderem 13. hodiny. V maratónu devíti formací se na scéně představily kapely brázdící hudební pódia napříč naší vlastí. V plejádě vystupujících jsme si mohli poslechnout sestavy mladšího data vzniku, ale i skupiny, jejichž historie sahá do hluboké paměti fanoušků dříve narozených. Brutus, Zvlášňý škola… nebo širokou veřejností uznávané veličiny Ready Kirken či UDG. Friendly Festival Fryyfest oslavil své desáté narozeniny ve velkém stylu! Ve dnech 16. až 17. 8. vypukl v Bakově nad Jizerou jubilejní - desátý ročník oblíbeného Friendly festivalu - Fryyfest 2019. Přestože má festival již dlouholetou tradici - i v letošním roce zažil své „poprvé“.Poprvé totiž tento open air přivítalo krásné prostředí Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou. Fryyfest oslavil své kulatiny ve velkém stylu a o věhlasné hudební gratulanty nebyla nouze. Juřič Pařil - zpívající hasič z Vysočiny. Jiří Pařil a druhý videoklip "Pro lásku mou" Nový termín koncertu Rockalí 2019 Pátek 23. srpna 2019 je nový termín odloženého koncertu Roxoru a strakonického Hamru. Pořadatelé z domácí rockové kapely doufají, že se sluníčko k vystupujícím a hlavně k fanouškům neotočí opět zády! Mejdan v Hospůdce Ostrov na Podskalí ve Strakonicích bude odstartován úderem 20. hodiny.

Další fotoreportáže

Rock of Sadská 2019 - Šestý ročník ve znamení vzpomínek Třetí srpnový víkend patřil již tradičně festivalu Rock of Sadská. Areál na břehu jezera v sadské se po šesté rozezněl v rytmu rocku. Dva dny plné rockové muziky, spousty piva velké množství fanoušků všech věkových kategorií to vše je Rock of Sadská. Farák Fest 2019 vytáhl esa z rukávu Dlouho očekávaný a v mnoha médiích reklamovaný Farák Fest 2019 s pořadovým číslem 5 odstartoval 17.8.2019 úderem 13. hodiny. V maratónu devíti formací se na scéně představily kapely brázdící hudební pódia napříč naší vlastí. V plejádě vystupujících jsme si mohli poslechnout sestavy mladšího data vzniku, ale i skupiny, jejichž historie sahá do hluboké paměti fanoušků dříve narozených. Brutus, Zvlášňý škola… nebo širokou veřejností uznávané veličiny Ready Kirken či UDG. Friendly Festival Fryyfest oslavil své desáté narozeniny ve velkém stylu! Ve dnech 16. až 17. 8. vypukl v Bakově nad Jizerou jubilejní - desátý ročník oblíbeného Friendly festivalu - Fryyfest 2019. Přestože má festival již dlouholetou tradici - i v letošním roce zažil své „poprvé“.Poprvé totiž tento open air přivítalo krásné prostředí Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou. Fryyfest oslavil své kulatiny ve velkém stylu a o věhlasné hudební gratulanty nebyla nouze. Klatovské náměstí rozehřál domácí Radiátor Středeční koncert 14.8.2019 nabídl příznivcům svižné muziky výběr mezi metalovým nářezem sokolovského Liberate a rockovým koncertem domácího Radiátoru. Do festivalové historie si Prasofest připsal pořadové číslo 7 Podhradí zříceniny Vlčtejn u Blovic se v sobotu 10.8.2019 stalo cílem stovek fanoušků punkové muziky. Pod osvícenou siluetou hradu v opravené a zastřešené stage odstartoval již 7. ročník vyhlášeného festivalu. Pomyslnou štafetu si na pódiu předalo devět kapel známých nejen v našem kraji. Mokrá těla , písek v botách a nekonečná párty - takový byl pohodový Chodrockfest 2019 V magické datum 8. 8. – 10. 8. 2019 ožily Domažlice a okolí tradičním plážovým festivalem Chodrockfestem, který pro příznivce a milovníky rockové, punkové, pop rockové či metalové muziky v srpnu k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (sobota) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz