ČLÁNKY SOUTĚŽE

Musicgate.cz a Rockfest Jince pomáhají dobré věci 15. července 2017   (20:00)Charitativní akce pro MŠ speciální, Příbram

Musicgate.cz a Rockfest Jince pomáhají dobré věci

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Náš hudební portál musicgate.cz v srpnu pořádá charitativní tombolu na pomoc Mateřské školce speciální v Příbrami. Ta bude probíhat, po dohodě s pořadatelem Zdeňkem Ulmanem, na Rockfestu v Jincích 5. 8. 2017. Vybrané peníze poputují k paní ředitelce školky Bc. Jitce Borczákové, která by měla být na festivale přítomna. V případě, že se nebude moci osobně zúčastnit, bude obnos na místě předán osobě, kterou paní ředitelka sama zvolí. Samozřejmě bude zajištěna fotodokumentace.

Mateřská škola speciální, Příbram, Hradební 67 je jediná mateřská škola v regionu samostatně zřízená pro děti se zdravotním postižením. Poskytuje předškolní vzdělávání zejména dětem s mentálním postižením, s vadami řeči, poruchami komunikace, se smyslovými vadami, s tělesným postižením, s vývojovými vadami, se souběžným postižením více vad a s autismem.

Jedná se o krajskou školku, proto jsou finanční prostředky značně omezené a mnohdy využitelné jen na opravy a údržbu prostor, jenž mají v nájmu od města Příbram, případně provozní náklady. Nezbývá tak mnoho prostředků na nákup vybavení ani speciálních pomůcek, které jsou pro účel školky nezbytné. Přesto se paní ředitelka společně s učitelkami a rodiči dětí snaží vše potřebné obstarat svépomocí ze svých prostředků, což je dost náročné. Sponzorské dary MŠ příliš často nedostává, proto jsme si ji vybrali, abychom dětem dopomohli k lepším podmínkám. Momentálně by bylo potřeba nejen pořídit speciální pomůcky a hračky, ale i revitalizovat dětské hřiště včetně pískoviště.

Přispět může každý, kdo bude chtít. Na Rockfestu v Jincích 5. 8. 2017 bude probíhat tombola ve prospěch MŠ speciální, Příbram. V tuto chvíli shromažďujeme dary od různých muzikantů a sponzorů. Lístky do tomboly budou k zakoupení na místě a všichni přispěvatelé zde budou samozřejmě zvřeřejněni. 

Vše bude řádně zdokumentováno a v budoucnu budeme informovat, co vše si za to do školky pořídili a přineseme vám i rozhovor s paní ředitelkou Bc. Jitkou Borczákovou.

Pokud byste se chtěli o dané školce dozvědět více informací, můžete ZDE.
Informace o Rockfestu v Jincích naleznete na stránkách facebooku a v našem článku zde http://musicgate.cz/clanek/rock-fest-v-jincich-jasne/554/.
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

zdroj:skoly.pb.cz
autoři:text:     Romana Havlánová, Lenka Synková
foto:     pribram.euDalší články žánru Rock

Slánský festival VALNÍK ve svém 19. ročníku Devatenáctý ročník slánského hudebního open air festivalu VALNÍK se uskuteční jako již obvykle poslední srpnový víkend v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném. Název tradičního festivalu, který vám může připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál na místním fotbalovém hřišti na skutečném valníku. Festival se stejně jako v loňském roce bude konat jako akce dvoudenní a vystoupí na něm třicet skupin. Dramaturgie vychází především z punkrocku a jeho odnoží, ale je jako obvykle hodně pestrá a proložená styly jako ska, rock, folk, rock´n´roll či hardcore Chodrockfest 2018 byl plný překvapení Plážový festival Chodrockfest 2018 byl plný multižánrové muziky, zábavy a pohody. A nejen Chodové si festival užili takzvaně „do rocku a do dna“ Do Bratislavy přichází nový muzikál Matúš Čák Trenčiansky Na muzikálovou scénu přichází muzikál o legendární postavě slovenské historie ze 14. století. Matúš Čák Trenčiansky byl pánem Váhu a Tater a jeho život je opředený legendami. Hudbu a námět napsal Ľubo Horňák, scénář má na kontě Jakub Nvota. Vlčtejnský Prasofest zaznamenal rekordní návštěvnost Skvělá muzika, našlapaný areál a kapely od punku přes hard rock po skáčko rozjely v sobotu 11. 8. 2018 mejdan s velkým M. Divoké pogo a výlet zpěváka The Fialky na rukou fanoušků napříč přeplněným parketem oznámkovaly festival podtrženou jedničkou. Léta páně v Ústí nad Labem Česká, již legendární, kapela Tři Sestry oslaví 33 let na scéně, a to v pořádném stylu. Festival Kačeři už klepe na dveře, zná svůj line-up a my Vám přinášíme několik vstupenek. Můžeme se těšit na Pipes, Prago union nebo Kapitána Dema, taneční stage pak ovládnou zahraniční DJs. Festivalová louka v Horčápsku u Březnice ožije letos již třináctým ročníkem festivalu Kačeři. Fanoušci kapel a DJs se sjedou na příbramsko o magickém víkendu 17. a 18. srpna, aby zde oslavili pomalu blížící se závěr léta. Hororová show Faty Morgany se přesune do Dvorce u Nepomuka Hororové scény v průběhu metalového koncertu si mohou hosté užít s Fatou Morganou na Hotelu Dvorec v pátek 17. 8. 2018. Nebudou chybět upíři, zombie ani Fredy Kruger ze známé hororové ságy. Publikum jim rozehřeje americká předkapela Desert Island z Floridy.

Další tiskovky

V pátek startují Hody Trebatice, na Motokárové dráze u Piešťan zahrají Petra Janů, No Name i Majk Spirit! Už tento pátek startují na Motokárové Dráze v Trebaticích oblíbené hody! Festival Hody Trebatice u Piešťan nabídnou skvělou zábavu a koncerty Majka Spirita, Zuzany Smatanové a skupin No Name, Desmod, Zoči Voči, Družina, Slobodná Európa, Extip či Metalinda. Katarína Knechtová přichází s výjimečným projektem PUTO, spojí se s folklórním souborem Šarišan! Katarína Knechtová připravila pro fanoušky úžasné hudební překvapení! Fanoušky Die Antwoord v Praze rozehřeje dvojnásobný držitel hudební ceny Anděl O předkapele Die Antwoord na letošním evropském turné, kterou bude Jihoafričanka Moonchild Sanelly, pořadatelé koncertu informovali již před nějakým časem. Nicméně stejně jako na posledním samostatném koncertu Die Antwoord v roce 2016 ve Žlutých lázních se na české fanoušky chystá jako druhý support i zástupce české hudební scény. Do Bratislavy přichází nový muzikál Matúš Čák Trenčiansky Na muzikálovou scénu přichází muzikál o legendární postavě slovenské historie ze 14. století. Matúš Čák Trenčiansky byl pánem Váhu a Tater a jeho život je opředený legendami. Hudbu a námět napsal Ľubo Horňák, scénář má na kontě Jakub Nvota. Festival Červeník roztancovali IMT Smile, Peter Nagy i HEX Plný amfiteátr, skvělá atmosféra a nadšení fanoušků! Jedinečný festival Červeník je už 53 let zárukou dobré nálady a ani tentokrát nezklamal! Organizátoři v rámci stého výročí vzniku Československa zaměřili program na slovenské a české interprety. Hvězdou padesátého třetího ročníku festivalu Červeník bude kapela IMT Smile, která odpálí i hit Sokoly Výborná atmosféra, skvělá zábava a směs všech hudebních žánrů! Červenické slavnosti zpěvu, hudby a tance vstupují v tomto roce do 53. sezóny a opět přinesou unikátní program. Sníst po koncertě nástroje kapely? Nejen to zažijete na Kefíru! Kultovní rodinný festival Kefír nabídne po šesté v řadě netradiční zážitky. Jako hlavní hvězda vystoupí v sobotu 1. září v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory rakouská kapela The VegetableOrchestra. Kašpárek v rohlíku představí ochutnávku z chystané desky a návštěvníci ubytovaní ve festivalovém kempu si mohou poprvé v historii užít program už od pátečního podvečera.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz