ČLÁNKY SOUTĚŽE

Muzikum fest 2017 je za námi 23. května 2017   (12:04)Letiště Jindřichův Hradec 19. 5. - 20. 5.

Muzikum fest 2017 je za námi

Petr Černohorský


Je pátek 19. 5. 2017 a na letišti v Jindřichově Hradci začíná první den z dvoudenní akce Muzikum fest, který se koná již druhým rokem. Přicházím do areálu festivalu a na obzoru jsou vidět dětské atrakce připraveny na sobotní dětský den. Přivítá mě pan pořadatel Tomáš Brejcha se svým super kolektivem, který se bude o návštěvníky festu starat a na podiu se připravuje COCOMAN. První řady nedočkavých fanoušků se plní a Cocoman už do nich šije svoje pecky. Druhým vystupujícím je Mista DECK a třetici vystupujících na podiu je Vůdůrků - Trio exorcistů ve složení MC Mona, Emsa a Selector Boldrik. Dva majky a DJ. Bohužel přichází buřina, a tak se všichni přesunuli na druhou stage, kde se zároveň s hlavním podiem hraje RNB a DNB a paří se do ranních hodin.

Je pátek 19. 5. 2017 a na letišti …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Druhý den ráno se probírám do zamračeného počasí a vítá mě velbloud. Nemám vidiny? Nene, to ne, velbloud je jednou z atrakcí dětského dne. Sobotní hudební program zahajuje Maxim Turbulenc. Děti, které přišly se svými rodiči, už tančí před podiem a ostatní jezdí na kolotočích či skáčou v nafukovacím hradu. Notoricky známé písničky této trojce zpívají jak děti, tak rodiče. Pasáček krav, Báječná ženská, Mašinka, Vařila myšička kašičku, Hrobař anebo směs různých písniček všechny rozproudila.

Druhý den ráno se probírám do zamračeného …
Maxíky na podiu střídá kapela Argema, která letos slaví pětatřicáté výročí vzniku. Vlastně, jak řekl Jarek (zpěvák Argemy), to hlavně slaví kapelník Pepa Pavka, který zůstal jediný v kapele od počátku. Kapela pokřtila v nedávné době svou novou desku Argema 2017 a před dvěma dny vyšel do oběhu klip „Kudy z nudy“ k této desce.  Kluci si pro už celkem naplněné publikum vybrali písničky Špinavý záda, Další den, Divokej, Prohrát není žádná hanba, Zůstaňme svý, Tohle je ráj a další již známé pecky. Hráli písničky také z nové desky Kudy z nudy a Československo. Věková kategorie fanoušků Argemy je různorodá, tančí mladí i staří a všichni zpívají jako jeden sbor Jarošovský pivovar, kterým se kluci pro dnešek s námi rozloučili. Tak ať jim to vydrží alespoň dalších 35 let. 

Maxíky na podiu střídá kapela Argema, která …
V pauze při přestavbách jsou vidět děti na pouťových atrakcích, které zde mají zdarma v rámci dětského dnu. Dospělí popíjejí pivka či "Kapitána" Morgana, ten sem připlul na své lodi. Děda Mládek Illegal Band je další kapelou, která zahraje na Muzikum festu. Nastupuje sedm statečných muzikantů v čele s frontmanem Marcelem Mersí Markem. Jedná se o kapelu hrající od roku 1998 převážně písničky od Ivana Mládka. Slyšíme písničky Jožin z bažin, Linda, Pochod Praha-Prčice, Medvědi nevědí, Lízátko, Hlásná Třebáň, ale i cover od Ozzyho - Knocking on Heaven's Door. Kapela hraje ve složení Marcel Mersí Marek - činel, zpěv, Petr Hrach - kytara, Marek Jedlička - banjo, Zdeněk Podskalský - basa, Karel Pičman - trubka, Josef Fenzl - rytmičák a Honza Brabenec - valcha. Energická vtipná show a písničky, které znali snad všichni, končí a kluci se balí na další akci. 

V pauze při přestavbách jsou vidět děti …
Na podium se chystá punkrocková kapela Honem, přijela zahrát z Brna. Trojice punkrockerů vydala vloni své album Ep 2016. Kapela vznikla v roce 2014, v březnu 2015 vydali kluci své první album s názvem Stačí jen málo. Kluci dohráli svou show písničkou Zabitá naděje a střídají je už očekávaní Arakain. Kapelu snad nemusíme představovat, i oni slaví letos 35. výročí vzniku. A mají za sebou nespočet alb. Letos na jaře jeli své Double Tour, kde první den představili i svou akustickou show a druhý den thrashmetalový nářez. V Jindřicháči zaznívají písničky jako třeba Paganini, Trash the trash, Proč, Apage Satanas a další pecky, které Honza Toužimský jako frontman dnes už s legendou Arakain do nás pouští. 

Na podium se chystá punkrocková kapela Honem, …
Tvrdé rockery na podium střídá dívčí kapela The Apples ve složení Helena Machová – bicí, Tereza Petržilková – baskytara, Simona Šteruská - sól. kytara, zpěv, Zuzana Miková - klávesy, zpěv. Holky hrají covery zahraničních kapel ZZ Top, AC/DC, Guns N' Roses, Deep Purple, Bryan Adams, Nirvana Twisted Sister a pro tento den, jak nám řekla Helča, si připravily i písničku od Beatles, kterou kapela věnovala kytaristce Simče k jejím narozeninám, ty oslavila v těchto dnech. Z holek sršel humor, dobrá nálada, ale hlavně energie, kterou předávaly publiku, a to nejen pánskému. Děvčata, cituji Helču, „vyplnily čas mezi Arakainem a Moravou“ velice výborně. Po krásných The Apples se na podiu objevila již zmiňovaná kapela Morava. Kapela letos slaví své 30. narozeniny a chystá pro své fanoušky novou desku, kterou, jak mi řekl zpěvák Fany (Franta Petričko), už nahrávají dva roky a furt přidávají další a další songy. Teď jich mají natočeno asi dvacet a prý každá "poslední" je ta nejlepší. Pokusíme se v nejbližší době s kapelou udělat rozhovor k jejím 30 letům nejen o tomto CD. Jako první pecku nám Morava zahrála Zamilovanou píseň, za ní následovaly písně Léto s tebou, Slzavé údolí, Tak jí to sundej, Anděl, Kundera - tato píseň byla ochutnávkou z již připravovaného alba, Amerika, Miluj se se mnou, Vydařený pátek, Strom zelený, Pípa.  Neúnavné publikum si vytleskalo přídavky Morava a Sblížení. Kapela na tomto festu nehrála poprvé a určitě, když příští rok pořadatelé (kterým patří za organizaci a energii a vytrvalost na tomto festu obrovské díky) uspořádají i třetí ročník, ne naposled. Celý večer pak pokračoval v punkrockovém rytmu kapel RozHudA, místní Tragedis a Pirates of the Pubs. Festival se mi líbil a těším se zas na příští rok do Jindřichova Hradce na Muzikum vol. 3. Díky celému teamu Tomáše Brejchy za to, že se ještě najde pár nadšených lidí, kteří přináší svému okolí takový kulturní program pro celou rodinu. 

Tvrdé rockery na podium střídá dívčí kapela …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petr Černohorský 72 fotografií v galerii


autoři:text:     Petr Černohorský
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Disco, Metal, Pop, Punk (rock), Rock, R&B

Sendwitch představují zbrusu nový videoklip Nahoru dolu plný pravé koncertní atmosféry a s featuringem Kuby Ryby! Přestože je teprve první měsíc nového roku, pop rockoví sympaťáci ze skupiny Sendwitch nezahálí a pro své fanoušky přichystali několik novinek. A věřte, máte se na co těšit. Hudební legenda Peter Nagy slaví třicet pět let od prvního koncertu Přesně třicet pět let uplynulo od prvního koncertu hudební legendy Petra Nagye! Jako čerstvě skončený vysokoškolák ještě Peter Nagy netušil, že se po několika letech amatérského hraní s kytarou ve vysokoškolských klubech splní jeho muzikantský sen. Michal Pavlíček vydává autorské album Pošli to tam a představí ho na jedinečných koncertech Kytarový virtuóz a skladatel Michal Pavlíček vydává album autorských písní Pošli to tam. Pro spolupráci oslovil jak prověřené umělce – Müllera, Načevu, Třešňáka, Hedla, Horáčka ad. – tak naprosté nováčky. Jedním z nich je zpěvačka Milly Honsová, která bude zároveň hostem na jeho podzimním a jarním turné. Crosseoverová Insania pokřtí unikátní knihu Kacířův kancionál v brněnském Sono Koncem února 2019 odstartuje Insania sérii koncertů Kancionál Tour na podporu unikátního projektu multimediální knihy Kacířův kancionál, souboru ilustrovaných textů Insanie komentovaných historickými figurami, vrahy, filozofy, revolucionáři, ďáblem i Bohem formou diskusí na sociálních sítích. Soutěž o lístky na koncerty Rybičky 48 do Písku a Českých Budejovic Začátek jarního turné kapely Rybiček 48 poctí jihočeské České Budejovice a Písek. Hosté turné Civilní Obrana Po 17. letech se CI5 vrací na prkna klubu Runway Hard rocková skupina CI5 si po dlouhých 17. letech zahraje v pátek 18. 1. 2019 na pódiu, kde to prvními koncerty před veřejností vše začalo. Na klubové scéně plzeňského Runwaye jim publikum rozehřeje kapela Hi-Fly. Zpěvák a ochránce přírody Thomas Puskailer startuje ECO RECYKLUJ TOUR Oblíbený hudebník, herec a moderátor Thomas Puskailer startuje další unikátní ekologický projekt pod názvem ECO RECYKLUJ TOUR. Minulé roky odehrál stovky úspěšných ekologických koncertů a pro velký úspěch se rozhodl v těchto projektech pokračovat.

Další fotoreportáže

Povedený bigbít v Hospodě Pod Kopcem na Božkově Sifon s Václavem Šelmátem rozjel párty 12. 1. 2019 ve známém centru kulturních akcí v plzeňském Božkově. Zaplněný taneční parket a obsazené stoly dokreslovaly kulisu taneční zábavy s oblíbenou kapelou. Berounský klub Prdel zahalila Černá metalová noc Právě pod tímto titulem zahrály v sobotu 12. 1. 2019 na klubové scéně dvě metalové kapely. Domácím Padlým Andělům úspěšně sekundovala plzeňská parta Avidity for… s nadupaným playlistem. Páteční večer v RC Prdel patřil mládí Na scéně známého berounského rockáče vybalily v pátek 11. 1. 2019 na početné publikum playlisty dvě mladičké skupiny. Poprvé se na jednom pódiu setkaly Ties a Sharks, které svými fanoušky dokázaly klub zcela zaplnit. V loděnickém Blázinci odstartovaly letošní sezónu známé regionální kapely Několik hudebních žánrů v podání tří kapel z nedalekého okolí okořenilo páteční večer 4. 1. 2019 v loděnickém Sportbaru Blázinec. Na pódiu pod světelnými rampami se představili zástupci rock rapu, punku a nechyběla metalová tečka. Frankenstein ožil silvestrovskou noc v Rock Opeře. Poslední den v roce 2018, byl nejen posledním, ale zároveň i prvním dnem, kdy jsme mohli vidět, poprvé pár písní z připravovaného muzikálu Frankenstein. Večer to byl opravdu nevídaný. Vyprodaná Rock Opera opět nezklamala a my jsme si mohli užít báječný večer plný metalu,hard rocku, ale i pole dance a pořádné pyro show s prvky akrobacie. Předsilvestrovský bigbít s Odysseou v Blovicích Velký počet hostů a přátel skvělé muziky zamířilo v sobotu 29. 12. 2018 do Lidového domu v Blovicích. Na pódiu zde vystoupila západočeská rocková legenda Odyssea s Václavem Běhavým u mikrofonu. Kruh se uzavřel. Grady Ann dohrála poslední koncert své hudební existence Se ctí a na vrcholu popularity pohasla vycházející hvězdička blovické hard rockové party Grady Ann. Kruh se uzavřel dne 29. 12. 2018 ve skašovské hospodě U Koupaliště.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz