ČLÁNKY SOUTĚŽE

OAMF Přeštěnice 2017 den první 3. července 2017   (11:10)30. 6. – 1. 7. 2017 se uskutečnil již 17. ročník OAMF Přeštěnice. Zahrál Sebastian, Mandrage i Rybičky 48!

OAMF Přeštěnice 2017 den první

Petr Černohorský


Brány již 17. ročníku festivalu Přeštěnice, se divákům oficiálně otevřely v pátek 30. června 2017, ovšem pro nedočkavé byla připravena zahřívací párty už ve čtrvrtek!

I za nepřízně počasí byl start úspěšný. Vystoupila například mladá nadějná partička ze Soběslavi – Náhodný výběr. Kluci spolu hrajou od roku 2014 velmi líbivej pop-punk a určitě o nich ještě uslyšíme. Náhodný výběr na podiu vystřídalo o 10 let zkušenější písecké seskupení COHIBA. Popová kapela, která se nebojí žádného žánru, jak o sobě pánové tvrdí, ve složení Jíří Klokočka, Zbyněk Neckář a Petr Pokorný. A díky vystoupení projektu Smrtislav, si přišli na své i faoušci spojení alternativního rocku a pořádně temných textů. Vše zakončili Ticho De Pre Cupé Band z nedalekého Milevska.  

V pátek už teploměr hlásil příznivých 22 °C, stanové městečko se začlínalo rychle zaplňovat, Budějovický budvar hasil žízeň prvním návštěvníkům. I svozy, které fungovaly od 13:00 z milevského nádraží, začínaly na místo dopravovat netrpělivé milovníky hudby všech věkových kategorií.  

Brány již 17. ročníku festivalu Přeštěnice, se …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Hned, po otevření bran, jste si na Muzicus stage mohli poslechnout krásnou a nadanou zpěvačku Giudi v projektu ISUA, hlavní Radio stage se ovšem rozezněla až v 15:00 a to nikým jiným, než dívkami tak milovanou partičkou tří vynikajcích hudebníků v čele se Sebastianem Navrátilem, říkající si jednoduše – Sebastian. Kluci mají za sebou velmi úspěšnou jarní tour Hvězdy, proto se vyloženě nabízí, aby svoje kytary rozezněli i na pódiích pod širým nebem. Neudělali chybu a fanoušci to ocenili – zaplnili prostor před Radio stage již při prvních tónech. A kluci je rozhodně nezklamali – slyšeli jsme songy jako Až na to přijde, Vesmírná, Záchraný bod, Hvězdy a samozřejmě nesměla chybět ani Toulavá.

Hned, po otevření bran, jste si …
V 16:00 zahájila svojí show na Fajn Rock Music stage pop-punková kapela Civilní Obrana. Opravdu povedený song Holku pevnou mít, který kluci zvolili jako první, nenechal přítomné posluchače v klidu. A příval energie pokračoval. Ruleta, Černá vrána, Opilá princezna... Fanoušci mohli vydechnout až při pomalejších skladbách Za tebou, nebo Scénář. Rozhodně bych vypíchla zvolené outfity. Škoda, že show nebyla ještě trochu delší. Ale kluci z Civilky nezklamali, přidali píseň a my si mohli sborově zapět Pussy je Kunda.

Ale to už moderátor festivalu Přeštěnice David Kajtman oznamoval příchod dalšího z headlinerů festivalu, již mnoha cenami ověnčenou kapelu Slza.
Slza také po úspěšném halovém turné zatoužila po čerstvém vzduchu open airových akcí a publikum si získala. Popěvek z refrénu songu Lhůta záruční se jistě linul až daleko do Milevska.  

V podobně pohodovém duchu se neslo i vystoupení kapely Jelen. Kapela, v čele s charismatickým Jindrou Polákem, dokázala, že cenu Anděl - v kategorii objev roku nevyhrála zbytečně. A publikum potěšili songy jako Magdaléna, Jelen, Co bylo dál, nebo Domů, ke které nedávno vydali videoklip. Kapela Jelen nádherně doplnila atmosféru, již přicházejícího festivalového večera.  

Mezi tím to jen o pár kroků dál vládla energická zpěvačka Aneta s celou bandou Prague Conspiracy a nenechali publikum Fajn Rock Music stage vydechnout. Chytlavé melodie songů jako Surrender, Where´s Michael, Enemy, ale kapela sáhla i do novějšího repertoáru z alba Inner Game (2016).

A jinak tomu nebylo ani u následující show, o kterou se postarala na Fajn Rock Music stage pražská parta, které festivaly rozhodně nejsou cizí – Fast Food Orchestra. Tóny trombonu, trumpety a saxofonu v kombinaci s rytmem basy a bicích, donutili každého přítomného se houpat do rytmu. Při jedné z posledních pecek Sousedi už tématicky pomalu zapadalo slunce. Další headlineři už přešlapovali na Radio stage - byli to tak očekávaní Mandrage.  

V 16:00 zahájila svojí show na Fajn Rock Music …
O kapele Mandrage je už dlouho známé, že každá jejich show je promyšlená do posledních detailů a pro fanouška skvělý zážitek. Od vždy originálních kostýmů, přes vystřelující konfety, po LED stěny precizně naprogramovanými, aby dokreslily atmosféru každého songu. Na co se ale fanoušci můžou vždy spolehnout, je repertoár a dokonalá dramaturgie. Nikdy neodcházíte zklamaní, že nezahráli zrovna tu vaší. A to nemusíte být skalním fanouškem. Klukům prostě střídání stylů jde a sluší. Mandrage se do toho pořádně opřeli a publikum to ocenilo velkým potleskem, který dlouho neslábl. Jejich píseň Mechanik byla dokonce použita do oficiálního after movie OAMF Přeštěnice.
Dále zazněli klasiky jako Travolta, Brouci, Jaguár na krku, Šrouby a matice, Tanči dokud můžeš. A publikum tancovalo a tancovalo a jinak tomu nebylo ani na Fajn Rock Music stage.

Tam svůj um předvádělo broumovské rockové seskupení Imodium. Charismatický zpěvák Tomáš Fröde předvedl skvělý výkon, fanoušci v kotli jásali a byli perfektně připraveni na předposlední kapelu pátečního dne – Rybičky 48
 

O kapele Mandrage je už dlouho známé, že …
Rybičky 48 ve složení – Kuba Ryba, Petr Lebeda, Michal Brener, Ondra Štorek opět dokázali, že ještě nejsme starý ani my v publiku, protože ten drive a energie donutí i nejunavenější organismus pařit jako nikdy. I s vědomím, že to druhej den bude určitě bolet. A kluci dokázali, že hraní a fanoušci jsou pro ně opravdu důležití, přijeli a podali, jak je u nich již standrardem, dokonalej výkon i přes zdravotní problémy Kuby. A zvláště oceňuji bubeníka Ondru Štorka, který zachoval správnej rytmus i přes to, že musel mít myšlenky úplně někde jinde. Následující den se mu narodil nádherný syn Barnabáš. Gratulujeme!
Nechyběly ohně, největší pecky, nadšení i zpěv publika. Všechny aspekty, co má pořádná rocková show mít, zde byly přítomny na 110%.

Program pátečního dne uzavírali na Fajn Rock music stage němečtí Tune Circus.

A sobota patřila rockerům!  Více ZDE.

Rybičky 48 ve složení – Kuba Ryba, Petr …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petr Černohorský 77 fotografií v galerii


autoři:text:     Lenka Hlavičková
foto:     Petr ČernohorskýDalší fotoreportáže

Společné turné Alkeholu a Walda Gangu pokračovalo čtvrtou zastávkou v Hořovicích Totálně zaplněný Společenský dům v Hořovicích si v sobotu 20. 10. 2018 užil skvělou muziku, ohňové efekty a hlavně pravou koncertní pohodu. Na pódiu vystoupily kapely z popředí naší rockové scény, které představily výběr z nově vydaných titulů. Doga se svou hardrockovou explozí dobyla Svrčovec! Hostem večera byla skupina Blackmailers Byl sobotní podvečer a jak už to tak o víkendu bývá, lidé vyrazili za zábavou. Ani u nás tomu nebylo jinak a tak jsme společně s většinou nejen klatovských rockerů a rockerek zavítali do KD Svrčovec na koncert skupin Doga a Blackmailers. Kečup v KD Mrákov slavil! V sobotu 20. 10. přivítal KD Mrákov další hudební stálici nejen západočeské rockové hudební scény - a to skupinu Kečup. Její melodické, dalo by se říci léty prověřené hity, přivedly do zdejšího sálu několik generací fanoušků. Středočeská Mini Tour 2018 zavítala do stylového klubu Bunggrr Neopakovatelná thrashová atmosféra dýchla na hosty koncertu ve Lhotě u Příbramě okamžitě po vstupu do prostor bývalého krytu Civilní obrany. Na pódiu zahrály tři kapely, které 19. 10. 2018 rozvířily poklidné vody motorkářského klubu Bunggrr. Jaksi Taksi, zakázanÝovoce a By The Way vzali útokem KD kovářov. Další super akce v rámci Rockových sobot. Three Days Grace si po roce přijeli znovu podmanit Prahu Malou sportovní halu osvítila světla a rozechvěla hudba kanadské rockové kapely Three Days Grace, která se vrátila do Prahy představit nové album Outsider. S sebou přivezla jako support heavy metalovou skupinu z Los Angeles - Bad Wolves. Metalový Onion Fest 2018 oslavil kulaté 15. výročí Hořovický open air festival s přehlídkou několika metalových stylů letos opět nezklamal. Na pódiu se vystřídalo sedm kapel a litovat může jen ten, kdo si v sobotu 13. 10. 2018 nepřivstal a přišel tak o thrashový nářez u příležitosti hojně navštěvovaného Cibulového jarmarku.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz