ČLÁNKY SOUTĚŽE

PašaFest bude letos opět bez bariér! 11. července 2017   (16:40)vystoupí Peshata, Volant, Five O´ clock Tea, Vasilův Rubáš a mnoho dalších...

PašaFest bude letos opět bez bariér!

Hledáte festival, kde se rodinná atmosféra snoubí s dobrou hudební produkcí, festival, který je organizován především srdcem a bezmeznou láskou k muzice? Dovolte, abych vám představila PašaFest

V pátek 11. srpna 2017 opět ožije fotbalové hřiště u městyse Stádlec (hledej ho kousek od Tábora) hudbou a tancem. Koná se zde již osmý ročník festivalu Pašafest, letos již potřetí bez bariér.
Malebný areál plný zeleně láká nejen na příjemnou atmosféru, sportovní vyžití v podobě nohejbalu, nebo stolního fotbálku, ale především na pořádnou nálož kvalitního punku, rocku, skáčka, nebo reggae. Na své si přijdou i příznivci techna, jungle, nebo D. n. B. To vše jen pár metrů od sebe na dvou pódiích, až do neděle.

A na jaké interprety se můžeme letos těšit?

Hledáte festival, kde se …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Five O´clock Tea nám pohladí nejen sluchový aparát, ale i naše dušička bude nakrmena díky skvělým textům v našem mateřském jazyce. Tahle šestičlenná energická partička, v čele se sympatickou Markét, totiž umí fanouškům připravit perfektní atmosféru. 5OT mají za sebou jarní tour – To dobrý je v nás, kde představovali  songy ze stejnojmenného alba, které vyšlo loni na podzim. Teď se rozhodli nové písně provětrat na mnoha akcích pod širým nebem a jsem si jistá, že jejich koncert bude zážitek. Zdali i na Pašafestu vsadí na songy z nové desky nebo si sborově zazpíváme starší hity jako Helmut, Slunovrat, či Poker fake se nechme překvapit. V obou případech to bude stát za to. 

Peshata, aneb zoopunková legenda to nebude mít daleko. Pochází z nedalekého Tábora a jejich parádní show, se spoustou dechových aranží v peckách jako Akvarista, Ajťáci a mnoho dalších si můžete užít letos na Pašafestu, stejně jako další táborské seskupení DON-KEY, které je punk rockovým projektem členů kapel Peshata, Jaxvině, Gangsta ska, Bastards way a Silver colt.

Volant je další skvělou volbou pořadatelů. Až se areálem rozezní  „Točte se pankáčové“ jsem si jistá, že se dají do tance nejen příznivci tohoto ska-punk rocku se specifickým humorem a saxofonem, ale i všichni ostatní přihlížející. Písně jako Až vypiju toho tolik, Pan Zdeněk hulí trávu, nebo Fuck the Law prostě nestárnou. A ani po téměř 20ti letech hraní, fanoušky nebo kapelu neomrzely, ba naopak. Pódium si užívají na dvě stě procent a fanoušci pokaždé odchází nabití pozitivní energií.

Z Prahy dovalí i další punkáči, duo které si říká Vasilův Rubáš. Svoje debutové album s názvem Konec světa vydali v roce 2012, a jelikož konec světa nenastal, pokračují tématicky albem "Nebyl, ale", které pokřtili loni v prosinci.

Dorazí i písečáci! A to v zastoupení kapely Jablko Znetvořené Lidským Faktorem. Na původ názvu kapely se kluků můžete zeptat,třeba po koncertě na baru. JZLF sebou zajisté přivezou svůj vytříbený repertoár, kterej si rozhodně nebere servítky. Song Nesnáším svýho psa, můžou kluci na své rodné půdě už považovat za legendární, ale umí i překvapit výbornou interpretací světových melodií, jejichž rytmus nenechá nikoho pod podiem jen tak v klidu stát.  

A velkým lákadlem bude návštěva přespolní kapely Big Famili, která svými reggae rytmy, dovezenými až z Francie přesvěčí, že je svět moc krásný místo a hudba prostě spojuje. Stejně jako další vyznavači reggae, jamajsko-čeští hoši SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM.

Five O´clock Tea nám pohladí nejen sluchový …
Aktuality můžete sledovat na FB stránkách PašaFestu.
https://www.facebook.com/pasafest/?fref=ts

 
Je  znát, že organizátor Zdeněk Pařík, alias Paša, je srdcař, což dokázal i minulý ročník, kdy zde nechal pokřtít svou dceru Vandu, kým jiným, než headlinerem minulého ročníku -  Vilémem Čokem.

Pašafestu přejeme, aby se letošní ročník vydařil a čtenáře MusicGate budeme jistě informovat. 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Lenka Hlavičková
foto:     PašaFestDalší články žánrů Crossover, Reggae, Rock, Ska

Legendární Brutus to rozjede na Letním parketu v Makově. Ou jé! Páteční večer 29. 6. bude Letní parket Makov u Klatov patřit nestárnoucí rock rock'n'rollové legendě jménem Brutus. Smokie ohromili Příbram! Jako hosté večera vystoupili Michal Šindelář s kapelou a skupina Keks / Smokie amazed Příbram! Michal Šindelář with his band and Keks were guests of the evening Byl sobotní podvečer a plakáty lemující město i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v Letním kině v Příbrami vypukne! Samozřejmě se jednalo o koncert britské glamrockové legendy Smokie. Jako hosté večera vystoupili Michal Šindelář s kapelou a skupina Keks. Tři sestry v Nepomuku Radegast tour 2018 zavítá 30. 6. 2018 do města Nepomuk na jižním Plzeňsku. Ve sportovním areálu u školy tu zahrají Tři sestry, Znouzectnost, Doctor P.P. a De Bill Heads. Exkluzivně: Kapela Sendwitch vydává debutové album Počátky, producentsky se ho ujal Tomáš Fröde z Imodia! Poděbradská parta Sendwitch vydala v pátek 15. 6. své debutové album s názvem Počátky. To vzniklo ve spolupráci s Tomášem Frödem ( frontman kapely Imodium ). Bigbítový večer v Čečovicích u Nepomuka V pátek večer 29. 6. 2018 zahraje v Čečovicích u Nepomuka klasika rockových tancovaček – kapela Odyssea rock. Hudební festival Přeštěnice poslední červnový víkend slaví plnoletost. Tento příjemný festival menších rozměrů, ale s o to příjemnější až rodinnou atmosférou, opravdu letos představí již 18. ročník. A to v tradičním stylu s příjemným line-upem plným zvučných jmen české, slovenské i zahraniční scény a doprovodným programem v podobě maškarního průvodu a dirtbikových závodů OPEN DIRT JAM. Člověk si zde přijde opravdu na své. Revivalový večer v Újezdě u Cerhovic Přírodní parket malé vísky na Berounsku pohostil v pátek 15. 6. 2018 na svém pódiu kapely Revival Alkehol a Kabát revival Plzeň.

Další pozvánky na akce

Tři sestry v Nepomuku Radegast tour 2018 zavítá 30. 6. 2018 do města Nepomuk na jižním Plzeňsku. Ve sportovním areálu u školy tu zahrají Tři sestry, Znouzectnost, Doctor P.P. a De Bill Heads. Bigbítový večer v Čečovicích u Nepomuka V pátek večer 29. 6. 2018 zahraje v Čečovicích u Nepomuka klasika rockových tancovaček – kapela Odyssea rock. Elán zkracuje fanouškům čekání na podzimní turné k padesátinám. Na svém Facebooku každý týden zveřejňuje seriál o historii kapely a točí nové album Kdo a kde oslovil JožaRáža, aby se připojil do začínající kapely, ze které později vznikl Elán? Jak si kapela vydělávala na první nástroje nebo kde měli první koncert? To a mnohé další se nyní dozvědí fanoušci Elánu z nového seriálu, který skupina začala každou neděli zveřejňovat na svých facebookových stránkách. Jednotlivé epizody, v nichž vystupují kromě současných a bývalých muzikantů kapely i slovenské kulturní osobnosti, jsoudalší mozaikou do plánu letošních oslav padesátých narozenin Elánu. Jejich hlavní část odstartují tři velkolepé Open Air koncerty v Bánské Bystrici, Prešově a Myjavě. Na ně pak naváže česko-slovenské podzimní halovévýroční turné Elán 50. Vstupenky na jednotlivé koncerty v Ostravě, Hradci Králové, Brně, Bratislavě, Zvolenu, Košicích, Ústí nad Labem lze zakoupit exkluzivně v síti TicketLIVE. Turné kapela zakončí velkolepým koncertem v pražské O2 areně 20. prosince 2018. Na tento jediný koncert lístky prodává Ticketportal.cz, jeho slovenská pobočka pak nabízí předprodej na slovenské koncertní zastávky. Pefr Jam vydávají druhé CD Křest CD - 23. 6. 2018 Jam fest Vol. 5 - Chlum (okres Třebíč) Hudební festival Přeštěnice poslední červnový víkend slaví plnoletost. Tento příjemný festival menších rozměrů, ale s o to příjemnější až rodinnou atmosférou, opravdu letos představí již 18. ročník. A to v tradičním stylu s příjemným line-upem plným zvučných jmen české, slovenské i zahraniční scény a doprovodným programem v podobě maškarního průvodu a dirtbikových závodů OPEN DIRT JAM. Člověk si zde přijde opravdu na své. Family Fest 2018: Když se baví celá rodina Deset tisíc návštěvníků, tedy třetina Příbrami. To je očekávaný počet lidí, kteří by se letos mohli bavit na Novém rybníku v rámci už tradiční letní akce na Nováku. Letošním tématem je rodina. Během Family Festu si přijdou na své dámy, pánové, teenageři i ti nejmenší špunti. První muž latino popu Ricky Martin dorazí poprvé do Prahy La Copa de la Vida nebo Livin La Vida Loca, kdo by neznal tyto legendární hity, které bořily hitparády po celém světě. Teď poprvé zazní také v České republice, v podání jejich autora Rickyho Martina. Několikanásobný držitel ceny Grammy se českým divákům představí 9. září 2018 v pražské O2 areně.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz