ČLÁNKY SOUTĚŽE

PašaFest bude letos opět bez bariér! 11. července 2017   (16:40)vystoupí Peshata, Volant, Five O´ clock Tea, Vasilův Rubáš a mnoho dalších...

PašaFest bude letos opět bez bariér!

Hledáte festival, kde se rodinná atmosféra snoubí s dobrou hudební produkcí, festival, který je organizován především srdcem a bezmeznou láskou k muzice? Dovolte, abych vám představila PašaFest

V pátek 11. srpna 2017 opět ožije fotbalové hřiště u městyse Stádlec (hledej ho kousek od Tábora) hudbou a tancem. Koná se zde již osmý ročník festivalu Pašafest, letos již potřetí bez bariér.
Malebný areál plný zeleně láká nejen na příjemnou atmosféru, sportovní vyžití v podobě nohejbalu, nebo stolního fotbálku, ale především na pořádnou nálož kvalitního punku, rocku, skáčka, nebo reggae. Na své si přijdou i příznivci techna, jungle, nebo D. n. B. To vše jen pár metrů od sebe na dvou pódiích, až do neděle.

A na jaké interprety se můžeme letos těšit?

Hledáte festival, kde se …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Five O´clock Tea nám pohladí nejen sluchový aparát, ale i naše dušička bude nakrmena díky skvělým textům v našem mateřském jazyce. Tahle šestičlenná energická partička, v čele se sympatickou Markét, totiž umí fanouškům připravit perfektní atmosféru. 5OT mají za sebou jarní tour – To dobrý je v nás, kde představovali  songy ze stejnojmenného alba, které vyšlo loni na podzim. Teď se rozhodli nové písně provětrat na mnoha akcích pod širým nebem a jsem si jistá, že jejich koncert bude zážitek. Zdali i na Pašafestu vsadí na songy z nové desky nebo si sborově zazpíváme starší hity jako Helmut, Slunovrat, či Poker fake se nechme překvapit. V obou případech to bude stát za to. 

Peshata, aneb zoopunková legenda to nebude mít daleko. Pochází z nedalekého Tábora a jejich parádní show, se spoustou dechových aranží v peckách jako Akvarista, Ajťáci a mnoho dalších si můžete užít letos na Pašafestu, stejně jako další táborské seskupení DON-KEY, které je punk rockovým projektem členů kapel Peshata, Jaxvině, Gangsta ska, Bastards way a Silver colt.

Volant je další skvělou volbou pořadatelů. Až se areálem rozezní  „Točte se pankáčové“ jsem si jistá, že se dají do tance nejen příznivci tohoto ska-punk rocku se specifickým humorem a saxofonem, ale i všichni ostatní přihlížející. Písně jako Až vypiju toho tolik, Pan Zdeněk hulí trávu, nebo Fuck the Law prostě nestárnou. A ani po téměř 20ti letech hraní, fanoušky nebo kapelu neomrzely, ba naopak. Pódium si užívají na dvě stě procent a fanoušci pokaždé odchází nabití pozitivní energií.

Z Prahy dovalí i další punkáči, duo které si říká Vasilův Rubáš. Svoje debutové album s názvem Konec světa vydali v roce 2012, a jelikož konec světa nenastal, pokračují tématicky albem "Nebyl, ale", které pokřtili loni v prosinci.

Dorazí i písečáci! A to v zastoupení kapely Jablko Znetvořené Lidským Faktorem. Na původ názvu kapely se kluků můžete zeptat,třeba po koncertě na baru. JZLF sebou zajisté přivezou svůj vytříbený repertoár, kterej si rozhodně nebere servítky. Song Nesnáším svýho psa, můžou kluci na své rodné půdě už považovat za legendární, ale umí i překvapit výbornou interpretací světových melodií, jejichž rytmus nenechá nikoho pod podiem jen tak v klidu stát.  

A velkým lákadlem bude návštěva přespolní kapely Big Famili, která svými reggae rytmy, dovezenými až z Francie přesvěčí, že je svět moc krásný místo a hudba prostě spojuje. Stejně jako další vyznavači reggae, jamajsko-čeští hoši SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM.

Five O´clock Tea nám pohladí nejen sluchový …
Aktuality můžete sledovat na FB stránkách PašaFestu.
https://www.facebook.com/pasafest/?fref=ts

 
Je  znát, že organizátor Zdeněk Pařík, alias Paša, je srdcař, což dokázal i minulý ročník, kdy zde nechal pokřtít svou dceru Vandu, kým jiným, než headlinerem minulého ročníku -  Vilémem Čokem.

Pašafestu přejeme, aby se letošní ročník vydařil a čtenáře MusicGate budeme jistě informovat. 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Lenka Hlavičková
foto:     PašaFestDalší články žánrů Crossover, Reggae, Rock, Ska

Obec Šťáhlavice ožila rockovou tancovačkou Na sále místního pohostinství zahrál v pátek 7. 12. 2018 příznivcům starého dobrého bigbítu Sifon na EX s Václavem Šelmátem u mikrofonu. Limetal po roce opět boural Starou střelnici v Hranicích Křest nového EP Publikum na plzeňském koncertě Smokie nevydrželo jen v klidu sedět Plzeňský zimní stadion Kooperativa Aréna se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil ve čtvrtek 6. 12. 2018 na obrovskou hudební scénu. Pamětníci, včetně současné generace, si nenechali ujít vystoupení legendy světového rocku – anglickou kapelu Smokie, doprovázenou maďarským symfonickým orchestrem Danubia Orchestra Obuda. Legendární Rockový bál oslaví 60. ročník v LD Staňkov! Gratulanty budou skupiny Harlet, Lord, Mash a Telefon Pozor!!! Pozor!!! Hlášení pro všechny rockery, rockerky a rockerčata. Rockový bál oslaví jubilejní ročník a chystá pořádnou rockem nadupanou nadílku. A navíc do 21 let do 21 hodin bude vstup zdarma. Čechomor učaroval Klatovům A jak jinak se navnadit na vánoční pohodu a zkrátit si čekání na nejkrásnější svátky v roce než příjemným koncertem. A právě takový koncert čekal v pondělí 3. 12. na západočeské publikum, které v předvánoční čas přijela potěšit legendární skupina Čechomor. Špejlb‘s Helprs vystoupí již tuto sobotu v klubu Za 5 dvanáct V sobotu 8.prosince čekejte v Příbrami pořádnou hudební nadílku. Na Březové Hory dorazí známá příbramská kapela Špejbl’s Helprs. Možná Tour 2018 vyprodala hořovický kulturák do posledního místa Společná šňůra Rocksany a Harleje láká fanoušky skvělé muziky od první zastávky v Trnavě u Třebíče. Výjimkou nebyl koncert v Hořovicích 30. 11. 2018, kde Tomáše Hrbáčka doprovázely stovky hlasivek.

Další pozvánky na akce

Thrash metalová palba s Kryptorem Plzeňský Parlament Club se v sobotu 15. 12. 2018 ocitne pod palbou decibelů pražského Kryptoru. Kromě této stálice metalových sešlostí zahrají Ankhor a Bloodcreek. Metal ProXimity v Club Barovka Kapela slavící úspěchy na všech metalových festivalech a jíž hrají na všech rockových a bigbeatových rádiích zavítá do příbramské Barovky Legendární Rockový bál oslaví 60. ročník v LD Staňkov! Gratulanty budou skupiny Harlet, Lord, Mash a Telefon Pozor!!! Pozor!!! Hlášení pro všechny rockery, rockerky a rockerčata. Rockový bál oslaví jubilejní ročník a chystá pořádnou rockem nadupanou nadílku. A navíc do 21 let do 21 hodin bude vstup zdarma. A co budete o svátcích dělat vy? Nabitý koncertní rok zakončují HORRIBLE CREATURES jak jinak, než na pódiích. Krom dosavadních akcí stíhají přidat ještě dvě další, a to konkrétně v Praze a v Plzni. „Do Prahy se vracíme poprvé od našeho koncertu se SOULFLY. Hodně lidí se nás ptalo, kdy se tam zase ukážeme, no tak tady jsme! Stejná věc platí pro Plzeň. Ta se nám úspěšně několik let vyhýbala. Jsou to zhruba tři, nebo čtyři roky, co jsme naposled Pod Lampou hráli, tak budeme doufat, že si to pěkně, se vším všudy, vynahradíme. Takže nečumte přes svátky doma na pohádky a dorazte podpořit nás a další kapely!“ komentují svoje štace do konce roku HORRIBLE CREATURES. Tímto se s námi zároveň na dva měsíce kapela loučí a protáhne naše sluchovody až v březnu příštího roku. Špejlb‘s Helprs vystoupí již tuto sobotu v klubu Za 5 dvanáct V sobotu 8.prosince čekejte v Příbrami pořádnou hudební nadílku. Na Březové Hory dorazí známá příbramská kapela Špejbl’s Helprs. The Fialky: Právě vychází LP Průser a Videoklip UNITED Jedenáct let stará skladba, kterou kapela nikdy nevyřadila z koncertního playlistu se u příležitosti vydání debutové desky „Průser“ dočkala videoklipu. Ten zachycuje jedno z nejlepších vystoupení kapely roku 2018, koncert před jejich vzorem the Adicts v pražské Meet Factory pořádaný Mighty Sounds. Komunál a jeho Best of tour ovládne Mrákov u Domažlic! Hostem večera budou De Bill Heads Legendární metalová skupina Komunál v čele s charismatickým frontmanem Lubošem Suchánkem řádí na pódiích sálů i festivalů už krásných 26 let. Jako správná kapela nadělil Komunál k výročí dárek svým fanouškům. A to v podobě prvního samostatného turné s příznačným názvem Komunál Best of tour 2018. Hostem tour jsou turnovští bouřliváci De Bill Heads.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz