ČLÁNKY SOUTĚŽE

PašaFest bude letos opět bez bariér! 11. července 2017   (16:40)vystoupí Peshata, Volant, Five O´ clock Tea, Vasilův Rubáš a mnoho dalších...

PašaFest bude letos opět bez bariér!

Hledáte festival, kde se rodinná atmosféra snoubí s dobrou hudební produkcí, festival, který je organizován především srdcem a bezmeznou láskou k muzice? Dovolte, abych vám představila PašaFest

V pátek 11. srpna 2017 opět ožije fotbalové hřiště u městyse Stádlec (hledej ho kousek od Tábora) hudbou a tancem. Koná se zde již osmý ročník festivalu Pašafest, letos již potřetí bez bariér.
Malebný areál plný zeleně láká nejen na příjemnou atmosféru, sportovní vyžití v podobě nohejbalu, nebo stolního fotbálku, ale především na pořádnou nálož kvalitního punku, rocku, skáčka, nebo reggae. Na své si přijdou i příznivci techna, jungle, nebo D. n. B. To vše jen pár metrů od sebe na dvou pódiích, až do neděle.

A na jaké interprety se můžeme letos těšit?

Hledáte festival, kde se …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Five O´clock Tea nám pohladí nejen sluchový aparát, ale i naše dušička bude nakrmena díky skvělým textům v našem mateřském jazyce. Tahle šestičlenná energická partička, v čele se sympatickou Markét, totiž umí fanouškům připravit perfektní atmosféru. 5OT mají za sebou jarní tour – To dobrý je v nás, kde představovali  songy ze stejnojmenného alba, které vyšlo loni na podzim. Teď se rozhodli nové písně provětrat na mnoha akcích pod širým nebem a jsem si jistá, že jejich koncert bude zážitek. Zdali i na Pašafestu vsadí na songy z nové desky nebo si sborově zazpíváme starší hity jako Helmut, Slunovrat, či Poker fake se nechme překvapit. V obou případech to bude stát za to. 

Peshata, aneb zoopunková legenda to nebude mít daleko. Pochází z nedalekého Tábora a jejich parádní show, se spoustou dechových aranží v peckách jako Akvarista, Ajťáci a mnoho dalších si můžete užít letos na Pašafestu, stejně jako další táborské seskupení DON-KEY, které je punk rockovým projektem členů kapel Peshata, Jaxvině, Gangsta ska, Bastards way a Silver colt.

Volant je další skvělou volbou pořadatelů. Až se areálem rozezní  „Točte se pankáčové“ jsem si jistá, že se dají do tance nejen příznivci tohoto ska-punk rocku se specifickým humorem a saxofonem, ale i všichni ostatní přihlížející. Písně jako Až vypiju toho tolik, Pan Zdeněk hulí trávu, nebo Fuck the Law prostě nestárnou. A ani po téměř 20ti letech hraní, fanoušky nebo kapelu neomrzely, ba naopak. Pódium si užívají na dvě stě procent a fanoušci pokaždé odchází nabití pozitivní energií.

Z Prahy dovalí i další punkáči, duo které si říká Vasilův Rubáš. Svoje debutové album s názvem Konec světa vydali v roce 2012, a jelikož konec světa nenastal, pokračují tématicky albem "Nebyl, ale", které pokřtili loni v prosinci.

Dorazí i písečáci! A to v zastoupení kapely Jablko Znetvořené Lidským Faktorem. Na původ názvu kapely se kluků můžete zeptat,třeba po koncertě na baru. JZLF sebou zajisté přivezou svůj vytříbený repertoár, kterej si rozhodně nebere servítky. Song Nesnáším svýho psa, můžou kluci na své rodné půdě už považovat za legendární, ale umí i překvapit výbornou interpretací světových melodií, jejichž rytmus nenechá nikoho pod podiem jen tak v klidu stát.  

A velkým lákadlem bude návštěva přespolní kapely Big Famili, která svými reggae rytmy, dovezenými až z Francie přesvěčí, že je svět moc krásný místo a hudba prostě spojuje. Stejně jako další vyznavači reggae, jamajsko-čeští hoši SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM.

Five O´clock Tea nám pohladí nejen sluchový …
Aktuality můžete sledovat na FB stránkách PašaFestu.
https://www.facebook.com/pasafest/?fref=ts

 
Je  znát, že organizátor Zdeněk Pařík, alias Paša, je srdcař, což dokázal i minulý ročník, kdy zde nechal pokřtít svou dceru Vandu, kým jiným, než headlinerem minulého ročníku -  Vilémem Čokem.

Pašafestu přejeme, aby se letošní ročník vydařil a čtenáře MusicGate budeme jistě informovat. 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Lenka Hlavičková
foto:     PašaFestDalší články žánrů Crossover, Reggae, Rock, Ska

Rockové zakončení Měchpijády si nenechalo ujít početné publikum Měcholupská Měchpijáda 2018 dospěla k vrcholu kolem 19. hodiny. Osvětlené a nazvučené pódium přivítalo 15. 9. 2018 hned dvě rockové party, které pod dřevěnou pergolou rozjely mejdan na počest úspěšného sportovního odpoledne. Steven Daniels, Bára Zemanová & Band a Sylvie & Silver Matte to rozjeli v plzeňském divadle Pod lampou Byl páteční podvečer a plzeňské divadlo Pod lampou ovládly skupiny Steven Daniels, Bára Zemanová & BAND a Sylvie & Silver Matte. Restaurace Zámecká ve Šťáhlavech se loučila s veřejností posledním koncertem Vystoupení místní kapely Wagabund v pátek 14. 9. 2018 bylo posledním hudebním počinem oblíbené restaurace Zámecká Šťáhlavy. Po mnoha letech bude podnik uzavřen a fanouškové zmíněné skupiny budou muset na jejich koncerty cestovat do vzdálenějších končin našeho okresu. Západočeská rocková stálice Extra Band revival opět potěší Mrákov Tento večer bude jistě v Mrákově pořádný Mejdan, kdy se sál doslova promění v Kouzelný dům. Společně si všichni řekneme Tak už to začíná a zažijeme tu pravou Oázu rock. Nenechme si tuto akci ujít !!! Mladá talentovaná partička Rocksana natáčela videoklip a my jsme byli u toho. Nechyběla ani postelová scéna, akční záběry z jedoucího auta, homeless v popelnici nebo sexy učitelka v pekelně krátké minisukni. Natáčení videoklipu probíhalo ve čtvrtek 30. srpna v ulicích, bytu, klubu, cukrárně, zámeckém parku a na spoustě dalších míst města Hořovice. Mash a HaXna odstartují sezónu v KD Svrčovec Nenechme si tuhle rock metalovou smršť ujít a přijďme si společně zařádit do Svrčovce !!! Sifon rock nás v KD Mrákov přesvědčil, že Bigbít sílu dává! Byl sobotní podvečer a Mekka chodského bigbítu KD Mrákov opět přivítala návštěvníky. Žlutočerné plakáty s logem Sifon rock lemující okolí už napovídaly, co tuto sobotu v Mrákově vypukne.

Další pozvánky na akce

Západočeská rocková stálice Extra Band revival opět potěší Mrákov Tento večer bude jistě v Mrákově pořádný Mejdan, kdy se sál doslova promění v Kouzelný dům. Společně si všichni řekneme Tak už to začíná a zažijeme tu pravou Oázu rock. Nenechme si tuto akci ujít !!! Mash a HaXna odstartují sezónu v KD Svrčovec Nenechme si tuhle rock metalovou smršť ujít a přijďme si společně zařádit do Svrčovce !!! Punkrocková nálož Sedmičce Léto skončilo a začíná klubová scéna kde se i přes klesající teploty stává horká sauna různého pyžma, které vám vstoupí do mozkových receptorů a přiměje vás pařit až do rána a budete proklínat všechny bohy za příšernou kocovinu, ale jedno vám zůstane v paměti a budete si vychvalovat akci pořádanou na Strahově v sedmičce kapelama, který mají kule z punku z 90´ let TŘI SESTRY a SLOBODNÁ EURÓPA aneb 100 LET PUNKOVÉ REPUBLIKY RADEGAST TOUR 2018 Tři sestry a Slobodná Európa vyrážejí na první společné turné v dějinách hudby jako takové! Tím v nerozborné jednotě bratrských národů, Čechů a Slováků, oslaví výročí 100 let od založení Československé republiky! Celé turné odstartuje velkolepým pražským koncertem v Malé sportovní hale a to přímo v ten slavný den, kdy se před 100 lety do podvědomí celého širého světa dostala Československá republika – tedy 28.10.2018!!! Dále pak velký Československý cirkus navštíví dalších 11 měst v České republice! Měcholupský sportovní den vyvrcholí rockovým dvojkoncertem oblíbených kapel V sobotu ožijí Měcholupy 8. ročníkem hojně navštěvované Měchpijády. Zlatým hřebem sportovního dne 15. 9. 2018 se stane dvojkoncert Khargadosu a Sifonu na EX, který si budou moci užít jak vyčerpaní závodníci, tak příznivci dobré muziky z širokého okolí. Punkový koncert prověří odolnost plzeňské tramvaje Tramvajová linka č. 2 se stane již podruhé svědkem velké benefiční hudební akce podporující dobrou věc. Čtvrteční jízda 13. 9. 2018 bude v režii nýřanských S.A.S. a zúčastnit se může každý, kdo si nechce nechat ujít neopakovatelný zážitek. JAZZ FACES v klubu Za5dvanáct v Příbrami (14. 9. 2018) Známá příbramská jazzová kapela Vám bude hrát k tanci i poslechu od 21h v klubu Za5dvanáct. Kdo JazzFaces zná, ví, že umí navodit příjemnou atmosféru, rozvířit publikum a do toho si zajamovat. Představí se hudební gurmáni z řad našich přátel a proto je pojďme hezky podpořit!
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz