ČLÁNKY SOUTĚŽE

Páteční FOOTFEST v Želči 8. července 2017   (01:34)V pátek tu byli k vidění Peshata, Jelen, Dymytry, Alkehol a další.

Páteční FOOTFEST v Želči

Petr Černohorský


V pátek 7.7.2017 byl zahájen další ročník festivalu Footfest v Želči u Tábora. Sluníčko svítilo a foukal příjemný větřík, takže to vypadalo na pohodový pátek. V areálu už byly připraveny stánky s občerstvením, oblečením, náramky a jinými doplňky, a dokonce byl k vidění i klaun s nafukovacími balónky a bublifukem, který zde čekal na nejmenší návštěvníky, stejně jako stánek, kde se malovalo na obličej. V 16 hodin festival odstartovala místní táborská kapela Don Key. A pod pódiem už byli první návštěvníci, kteří si chtěli festival vychutnat od samého začátku. Tuto kapelu vystřídala další pro místní známá partička pocházející taky z Tábora a to Peshata. Letos slaví 20 let, a tak jim publikum zazpívalo společně k narozeninám. A pak už tahle partička, v čele se zpěvákem Tomášem Blažkem, kterýmu nikdo neřekne jinak než Bláža, rozjela svůj zoopunk. Pod pódiem to vřelo, zpívalo se a tančilo. Kluci pokřikovali na Blážu z davu, že chtějí zahrát Morče. Bláža je při pohledu na papír, kde měl napsaný seznam písniček musel zklamat, že Morče nebude a že má z druhý strany napsaný seznam na Mighty Sounds a že tam ta písnička je, tak ať si jí přijdou poslechnout tam. Klukům kecal, neboť tuto písničku jsme mohli slyšet během jejich vystoupení. Stejně tak jako třeba Legendární vegetarián, anebo hodně známé Vole, volejovky!

V pátek 7.7.2017 byl zahájen další ročník …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Třetí, kdo na Footfestu vystoupil, byla kapela, která to sem měla nejdál, Iné Kafe. Kluci rozpálili fanoušky hned první peckou Opäť na streche. A ve varu to drželi po celou dobu. Na závěr kluci poděkovali hitovkou Ďakujeme Vám a zaznělo i Ráno. V tento den měli dvoják, a tak se po koncertě přesouvali na další festival. Jelen, kapela, u které se nedalo přehlédnout, že v první řadě mají velkou fanouškovskou rodinu, která si přinesla i transparent. Na tuto kapelu se tu samozřejmě netěšili jen oni, ale i další. A tak, když jeli hitovky jako Magdaléna, Co bylo dál a další, nebylo divu, že si to zpíval každý druhý. Při představování kapely na pódium lítala plyšová srdíčka od fanouškovské rodinky a na závěr vystoupení byly od nich na pódium vystřeleny konfety ve tvaru srdíček. A to už byla na vedlejším pódiu připravená veselá partička Fast Food Orchestra, aby nalila do žil svou dávku pozitivní energie a že z nich ta energie opravdu sálala, kluci nevydrželi ani chvilku v klidu na místě. Příznivci ska a reggae si přišli opravdu na své. Zazněla tu třeba Plovárna, všem Maruškám a Mariím kluci věnovali písničku Marie. Nechyběla ani hitovka Baby. Publikum to bavilo, a tak se po celou dobu pohupovali do rytmu. 

Třetí, kdo na Footfestu vystoupil, byla …
Páteční večer se pomalu blíží k závěru, a tak před námi byly poslední tři kapely. Tou další byly Dymytry. A jestli to do té doby vřelo a bylo teplo v kotli, tak při jejich koncertě bylo ještě tepleji. Při jejich koncertě se totiž přitápělo i plameny, které pod pódiem šlehali. Zaznělo tu plno hitovek této maskované party, a to jak těch starších, tak i novějších. A příznivci bicích si přišli na své při bubenickém sólu Miloše Meiera, které opravdu stálo za to. To, co tu předvedli, byl slušnej nářez, a tak přiznivci této kapely museli být opravdu spokojeni, že se tu kluci objevili zas po roce. Předposlední kapela, která v pátek vystoupila, byla Alkehol. Honza "Bart" Bartoš byl jako záskok za Tondu Rauera. Hospodo nalejvej to byla pecka, kterou tahle parta začala. Bohužel díky nepřízni počasí a bouřce, která se nad Želčí prohnala, po zhruba čtvrté písničce, kterou byl Nonstop, bylo vystoupení kluků ukončeno. Což byla škoda. Ačkoliv fanoušci pod pódiem chtěli slyšet další songy, technika se musela schovat, aby nedošlo k nějakým škodám. I my jsme byli celkem promočeni, a tak jsme se odebrali z festivalu. Jen škoda, že nám tak uniklo vystoupení kapely Znouzecnost. V zákulisí se plánovalo původně nepokračovat díky nepřízni počasí, jinak bychom si na ně taky počkali.

Páteční večer se pomalu blíží k závěru, a …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petr Černohorský 114 fotografií v galerii


autoři:text:     Veronika Hejnová
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Punk (rock), Rock, Ska

Dvoudenní festival Prdel rock pro Klubíčko Vol. 6 Letošní formát dvoudenního maratónu hudebních vystoupení nabídne příznivcům dobré muziky ve dnech 25. a 26. 1. 2019 jedenáct kapel z blízka i širokého okolí. Nebudou chybět domácí Padlí Andělé či Bulldog, účast přislíbilo několik pražských skupin a v neposlední řadě tu Stochovský Mentol představí loňské album. Sendwitch představují zbrusu nový videoklip Nahoru dolu plný pravé koncertní atmosféry a s featuringem Kuby Ryby! Přestože je teprve první měsíc nového roku, pop rockoví sympaťáci ze skupiny Sendwitch nezahálí a pro své fanoušky přichystali několik novinek. A věřte, máte se na co těšit. Hudební legenda Peter Nagy slaví třicet pět let od prvního koncertu Přesně třicet pět let uplynulo od prvního koncertu hudební legendy Petra Nagye! Jako čerstvě skončený vysokoškolák ještě Peter Nagy netušil, že se po několika letech amatérského hraní s kytarou ve vysokoškolských klubech splní jeho muzikantský sen. Michal Pavlíček vydává autorské album Pošli to tam a představí ho na jedinečných koncertech Kytarový virtuóz a skladatel Michal Pavlíček vydává album autorských písní Pošli to tam. Pro spolupráci oslovil jak prověřené umělce – Müllera, Načevu, Třešňáka, Hedla, Horáčka ad. – tak naprosté nováčky. Jedním z nich je zpěvačka Milly Honsová, která bude zároveň hostem na jeho podzimním a jarním turné. Crosseoverová Insania pokřtí unikátní knihu Kacířův kancionál v brněnském Sono Koncem února 2019 odstartuje Insania sérii koncertů Kancionál Tour na podporu unikátního projektu multimediální knihy Kacířův kancionál, souboru ilustrovaných textů Insanie komentovaných historickými figurami, vrahy, filozofy, revolucionáři, ďáblem i Bohem formou diskusí na sociálních sítích. Soutěž o lístky na koncerty Rybičky 48 do Písku a Českých Budejovic Začátek jarního turné kapely Rybiček 48 poctí jihočeské České Budejovice a Písek. Hosté turné Civilní Obrana Po 17. letech se CI5 vrací na prkna klubu Runway Hard rocková skupina CI5 si po dlouhých 17. letech zahraje v pátek 18. 1. 2019 na pódiu, kde to prvními koncerty před veřejností vše začalo. Na klubové scéně plzeňského Runwaye jim publikum rozehřeje kapela Hi-Fly.

Další fotoreportáže

Undergroundový koncert vyprodal plzeňský klub Pro pamětníky i mladší generaci zahrály 16. 1. 2019 v plzeňském Vinyl Club & Cafe kapely, které pamatují vznik českého undergroundu a navíc ho dokáží skvěle prezentovat nejen na klubových pódiích. Povedený bigbít v Hospodě Pod Kopcem na Božkově Sifon s Václavem Šelmátem rozjel párty 12. 1. 2019 ve známém centru kulturních akcí v plzeňském Božkově. Zaplněný taneční parket a obsazené stoly dokreslovaly kulisu taneční zábavy s oblíbenou kapelou. Berounský klub Prdel zahalila Černá metalová noc Právě pod tímto titulem zahrály v sobotu 12. 1. 2019 na klubové scéně dvě metalové kapely. Domácím Padlým Andělům úspěšně sekundovala plzeňská parta Avidity for… s nadupaným playlistem. Páteční večer v RC Prdel patřil mládí Na scéně známého berounského rockáče vybalily v pátek 11. 1. 2019 na početné publikum playlisty dvě mladičké skupiny. Poprvé se na jednom pódiu setkaly Ties a Sharks, které svými fanoušky dokázaly klub zcela zaplnit. V loděnickém Blázinci odstartovaly letošní sezónu známé regionální kapely Několik hudebních žánrů v podání tří kapel z nedalekého okolí okořenilo páteční večer 4. 1. 2019 v loděnickém Sportbaru Blázinec. Na pódiu pod světelnými rampami se představili zástupci rock rapu, punku a nechyběla metalová tečka. Frankenstein ožil silvestrovskou noc v Rock Opeře. Poslední den v roce 2018, byl nejen posledním, ale zároveň i prvním dnem, kdy jsme mohli vidět, poprvé pár písní z připravovaného muzikálu Frankenstein. Večer to byl opravdu nevídaný. Vyprodaná Rock Opera opět nezklamala a my jsme si mohli užít báječný večer plný metalu,hard rocku, ale i pole dance a pořádné pyro show s prvky akrobacie. Předsilvestrovský bigbít s Odysseou v Blovicích Velký počet hostů a přátel skvělé muziky zamířilo v sobotu 29. 12. 2018 do Lidového domu v Blovicích. Na pódiu zde vystoupila západočeská rocková legenda Odyssea s Václavem Běhavým u mikrofonu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz