ČLÁNKY SOUTĚŽE

Páteční FOOTFEST v Želči 8. července 2017   (01:34)V pátek tu byli k vidění Peshata, Jelen, Dymytry, Alkehol a další.

Páteční FOOTFEST v Želči

Petr Černohorský


V pátek 7.7.2017 byl zahájen další ročník festivalu Footfest v Želči u Tábora. Sluníčko svítilo a foukal příjemný větřík, takže to vypadalo na pohodový pátek. V areálu už byly připraveny stánky s občerstvením, oblečením, náramky a jinými doplňky, a dokonce byl k vidění i klaun s nafukovacími balónky a bublifukem, který zde čekal na nejmenší návštěvníky, stejně jako stánek, kde se malovalo na obličej. V 16 hodin festival odstartovala místní táborská kapela Don Key. A pod pódiem už byli první návštěvníci, kteří si chtěli festival vychutnat od samého začátku. Tuto kapelu vystřídala další pro místní známá partička pocházející taky z Tábora a to Peshata. Letos slaví 20 let, a tak jim publikum zazpívalo společně k narozeninám. A pak už tahle partička, v čele se zpěvákem Tomášem Blažkem, kterýmu nikdo neřekne jinak než Bláža, rozjela svůj zoopunk. Pod pódiem to vřelo, zpívalo se a tančilo. Kluci pokřikovali na Blážu z davu, že chtějí zahrát Morče. Bláža je při pohledu na papír, kde měl napsaný seznam písniček musel zklamat, že Morče nebude a že má z druhý strany napsaný seznam na Mighty Sounds a že tam ta písnička je, tak ať si jí přijdou poslechnout tam. Klukům kecal, neboť tuto písničku jsme mohli slyšet během jejich vystoupení. Stejně tak jako třeba Legendární vegetarián, anebo hodně známé Vole, volejovky!

V pátek 7.7.2017 byl zahájen další ročník …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Třetí, kdo na Footfestu vystoupil, byla kapela, která to sem měla nejdál, Iné Kafe. Kluci rozpálili fanoušky hned první peckou Opäť na streche. A ve varu to drželi po celou dobu. Na závěr kluci poděkovali hitovkou Ďakujeme Vám a zaznělo i Ráno. V tento den měli dvoják, a tak se po koncertě přesouvali na další festival. Jelen, kapela, u které se nedalo přehlédnout, že v první řadě mají velkou fanouškovskou rodinu, která si přinesla i transparent. Na tuto kapelu se tu samozřejmě netěšili jen oni, ale i další. A tak, když jeli hitovky jako Magdaléna, Co bylo dál a další, nebylo divu, že si to zpíval každý druhý. Při představování kapely na pódium lítala plyšová srdíčka od fanouškovské rodinky a na závěr vystoupení byly od nich na pódium vystřeleny konfety ve tvaru srdíček. A to už byla na vedlejším pódiu připravená veselá partička Fast Food Orchestra, aby nalila do žil svou dávku pozitivní energie a že z nich ta energie opravdu sálala, kluci nevydrželi ani chvilku v klidu na místě. Příznivci ska a reggae si přišli opravdu na své. Zazněla tu třeba Plovárna, všem Maruškám a Mariím kluci věnovali písničku Marie. Nechyběla ani hitovka Baby. Publikum to bavilo, a tak se po celou dobu pohupovali do rytmu. 

Třetí, kdo na Footfestu vystoupil, byla …
Páteční večer se pomalu blíží k závěru, a tak před námi byly poslední tři kapely. Tou další byly Dymytry. A jestli to do té doby vřelo a bylo teplo v kotli, tak při jejich koncertě bylo ještě tepleji. Při jejich koncertě se totiž přitápělo i plameny, které pod pódiem šlehali. Zaznělo tu plno hitovek této maskované party, a to jak těch starších, tak i novějších. A příznivci bicích si přišli na své při bubenickém sólu Miloše Meiera, které opravdu stálo za to. To, co tu předvedli, byl slušnej nářez, a tak přiznivci této kapely museli být opravdu spokojeni, že se tu kluci objevili zas po roce. Předposlední kapela, která v pátek vystoupila, byla Alkehol. Honza "Bart" Bartoš byl jako záskok za Tondu Rauera. Hospodo nalejvej to byla pecka, kterou tahle parta začala. Bohužel díky nepřízni počasí a bouřce, která se nad Želčí prohnala, po zhruba čtvrté písničce, kterou byl Nonstop, bylo vystoupení kluků ukončeno. Což byla škoda. Ačkoliv fanoušci pod pódiem chtěli slyšet další songy, technika se musela schovat, aby nedošlo k nějakým škodám. I my jsme byli celkem promočeni, a tak jsme se odebrali z festivalu. Jen škoda, že nám tak uniklo vystoupení kapely Znouzecnost. V zákulisí se plánovalo původně nepokračovat díky nepřízni počasí, jinak bychom si na ně taky počkali.

Páteční večer se pomalu blíží k závěru, a …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petr Černohorský 114 fotografií v galerii


autoři:text:     Veronika Hejnová
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Punk (rock), Rock, Ska

Black Stone Cherry s Monster Truck zahrají v listopadu v Lucerna Music baru Americká hardrocková kapela Black Stone Cherry přijede do Prahy s novým albem Family Tree, které vychází 20. dubna 2018 na Mascot Records. Way to a Klokain rozezní plzeňský music bar Anděl Plzeňská skupina Way to slaví své první narozeniny v nové sestavě. Dárek k tomuto výročí však dá tahle parta svým fanouškům. Tím máme samozřejmě na mysli společný koncert oslavenců Way to a skupiny Klokain. Dvě maďarské kapely nabité folk punkovou energií vystoupí na podzim v Praze Folkpunk nejvyšší kvality dovezou do Prahy nejprve Paddy and The Rats (24. října v Lucerna Music Baru), zanedlouho poté nabídnou geniální mix balkánu, punku a folku Bohemian Betyars (7. listopadu v Rock Café). Oba koncerty se konají pod hlavičkou Mighty Sounds. Rocková tancovačka měla v Horažďovicích skvělou atmosféru Plzeňská kapela Extra band revival předvedla v Horažďovicích 13. 10. 2018 parádní výkon. Opravdový Rockový bál si tu užíval celý sál se zaplněným parketem. Ostrá světla a dobrý zvuk potěšily snad každého, kdo si do Horažďovic našel cestu. Soutěž o lístky na zakázanÝovoce, Jaksi Taksi a By The Way do KD Kovářov Vyhrajte vstupenku na sobotní koncert. zakázanÝovoce, Jaksi Taksi a By The Way vezmou útokem KD Kovářov. Rockové soboty v Kovářově hostí další suprový koncert. Plzeň zažije metalové zemětřesení s legendou Bonfire a speciálními hosty! Němečtí Bonfire rozjedou svůj heavy metalový vlak naplno a nahrnou do nás své megahity společně s neméně legendárními přáteli - zpěváky ze skupin Rainbow, Deep Purple, Puhdys, Toto, UFO, Survivor, Axel Rudi Pell, Grave Digger, House Of Lords. Nechybí ani Geoff Tate.

Další fotoreportáže

Metalový Onion Fest 2018 oslavil kulaté 15. výročí Hořovický open air festival s přehlídkou několika metalových stylů letos opět nezklamal. Na pódiu se vystřídalo sedm kapel a litovat může jen ten, kdo si v sobotu 13. 10. 2018 nepřivstal a přišel tak o thrashový nářez u příležitosti hojně navštěvovaného Cibulového jarmarku. Psychobilly attack v Lampě Páteční večer se v Divadle pod lampou nesl ve znamení temné strany rock´n´rollu – toť psychobilly. Gauneři s noži po kapsách, krásné pin-upky, cvakající kontrabas, vůně pomády, havajský dress code a celkově opravdu podařený večírek. Rozpohybovat Plzeň přijel psychobilly cirkus ve složení - Kungpao Cowboys, Duo Rimini a Out of Luck, vše pod taktovkou Screaming Cats booking! A že bylo, na co se těšit! Rocková tancovačka měla v Horažďovicích skvělou atmosféru Plzeňská kapela Extra band revival předvedla v Horažďovicích 13. 10. 2018 parádní výkon. Opravdový Rockový bál si tu užíval celý sál se zaplněným parketem. Ostrá světla a dobrý zvuk potěšily snad každého, kdo si do Horažďovic našel cestu. Podzimní turné Holomráz odstartovala Slza ve Lnářích Téměř vyprodaný lnářský Kulturní dům se stal 13. 10. 2018 odrazovým můstkem k podzimní šňůře kapely Slza na podporu alba Holomráz vydaného na podzim 2017. David Koller vyjel se svou kapelou na podzimní část svého akustického turné Děčínské publikum jako první v republice mohlo vidět a slyšet podzimní část akustického turné Davida Kollera s kapelou. Speciálním hostem turné byl skladatel, klavírista a zpěvák Michal Kindl. Na jaře vydal své debutové album Barvy, na kterém spolupracoval s producentem Alešem Zenklem Uherskobrodskou pouťovou řádně rozpařily skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns 6. 10. 2018 to v Uherském Brodě rozjely ve velkém stylu skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns. Jako každý rok se tradičně město rozzářilo tisíci světly kolotočů a decibely hudby lákaly všechny na mega zážitky nekončících atrakcí pro všechny věkové kategorie. Co ale doopravdy přitáhlo večerní návštěvníky byla Uherskobrodská pouťová 2018. Vystoupení Jakuba Smolíka oživilo Medový jarmark v Koterově Tradiční společenská akce v plzeňském Koterově pohostila na svažité návsi 7. 10. 2018, kromě trhovců a nakupujících, známého písničkáře Jakuba Smolíka s hudebním doprovodem.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz