ČLÁNKY SOUTĚŽE

Pekelný Ostrov 2017 Holýšov! 13. července 2017   (11:54)Pekelný Ostrov 2017, rockový open-air, 6. - 8. 7. 2017 Holýšov

Pekelný Ostrov 2017 Holýšov!

Vlaďka Votrubová


Jak už bývá druhý červencový víkend v Holýšově zvykem, i v letošním roce proběhl rockový open-air festival Pekelný Ostrov 2017. Tento festival „zapustil své kořeny“ v areálu holýšovského ostrova "U Mlýna" již v roce 2012. Každým rokem se Pekelný ostrov dále rozrůstá a během několika let se stal jedním z největších západočeských rockových „open-airů“, kam se sjíždí návštěvníci nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Pro nedočkavé fanoušky uspořádali pořadatelé ve čtvrtek 6.7. Warming up večírek s volným vstupem pro všechny návštěvníky.
 
Na tento večírek dorazilo několik tisíc lidí, kteří si přišli užít vystoupení kapel: MASH, Rockbeton&The Mörtels, Zvlášňý škola a Kabát revival Plzeň, které vystoupily na Rock rádio stage. Během tohoto večírku lidé obsadili stanové městečko, kupovali si vstupenky a měnili je za ID pásky.

Jak už bývá druhý červencový víkend …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Nastal pátek a otevřela se brána do „rockového pekla“. Nekončící davy proudily pekelnou branou do areálu Pekelného Ostrova. Zde rockery ohromily dvě stage, mezi nimiž byla umístěna velkoplošná obrazovka umocňující zážitek z koncertů. Letošní ročník přinesl několik novinek, a to například nové logo festivalu a VIP zónu doplnil nově The London bus. Rozlehlý areál nabídl návštěvníkům nespočet stanů s občerstvením, několik odpočinkových zón a samozřejmě pořádnou dávku skvělé muziky. O úvodní palbu se v 15:00 postarala plzeňská skupina Maelström. Poté vystoupil Doctor PP. Další rockovou smršť přivezl Alkehol, se kterým si fanoušci „zařvali“ jejich známé hity. A to už se na druhém pódiu připravoval moravský Traktor, který v tomto kraji není žádným nováčkem, ba naopak.

Nastal pátek a otevřela se brána do „rockového …
Při jeho vystoupení začala gradovat atmosféra s již několika tisíci fanoušky, která se v tomto duchu nesla až do konce festivalu.  Dalším hudebním „bonbónkem“ byl koncert Davida Kollera. Návštěvníci ještě vstřebávali tento „bonbónek“ a spěchali na vedlejší stage, kde očekávali nářez od klatovského Trautenberku. Ruce nad hlavami fanoušků a skandování doprovázelo i kapely: Vypsaná fixa, Rybičky 48, Harlej a Iné Kafe. Rybičky 48 svou show podpořily ještě pyrotechnickými efekty.

Při jeho vystoupení začala gradovat atmosféra …
O závěr pátečního prosluněného dne se postarala slovenská kapela Iné Kafe.

O závěr pátečního prosluněného dne se …
A bylo tu sobotní poledne a Pekelný Ostrov začal „praskat ve švech“. Druhý den v Holýšově zahájila místní parta Interloud. Během několika okamžiků už scéna patřila kapele Septic People. A dále rozjeté fanoušky rozezpíval Olda Říha se svým Katapultem. Odpolední žár slunce nad Holýšovem nezastavila ani skladba „Slnko nevychádzaj“ od slovenské Metalindy. Nad hlavami posluchačů zavlála vlajka Komunálu a všem bylo jasné, že Pekelným Ostrovem budou znít skladby fanoušky oblíbené chlumecké party.

A bylo tu sobotní poledne a Pekelný Ostrov …
Roztleskané publikum se změnilo v metalové „hroziče“ při vystoupení libereckého Krucipüsku. Následovalo lehké zklidnění fanoušků, kteří netrpělivě očekávali vystoupení pana Jaroslava Uhlíře. Jeho léty prověřené hity se změnily v hymny Pekelného Ostrova. Bouřlivý ohlas a nekončící potlesk společně se skandovanými výkřiky „Jarda Uhlíř, Jarda Uhlíř“ přivedly tuto osobnost společně s doprovodnou kapelou zpět na pódium a následovalo několik přídavků.

Roztleskané publikum se změnilo …
Legenda vystřídala legendu a sborový zpěv publika pokračoval dále při hitech Petra JandyOlympicem.

Legenda vystřídala legendu a sborový zpěv …
V průběhu nestárnoucích pecek Olympicu se metaloví a rockoví fanoušci změnili v tančící páry. Na letošním ročníku nechyběl ani Walda Gang.  Závěr jejich vystoupení zpestřil ohňostroj. Po bouřlivácích z Walda Gangu návštěvníci netrpělivě očekávali koncert britské rockové legendy a zároveň hlavní hvězdy festivalu The Sweet. Společně s kapelou zpíval legendární hity celý Holýšov a publikum odměnilo The Sweet bouřlivým potleskem.

V průběhu nestárnoucích pecek Olympicu se …
Poté nebe potemnělo a holýšovský Pekelný Ostrov se přiblížil opravdovému „peklu“. Na pódium totiž nastoupila kapela Dymytry a zcela zaplněný areál festivalu se proměnil v jeden velký metalový kotel. Zpěvák Jan „Protheus“ Macků vyjádřil své pocity slovy: „Rodino, kdybyste to viděli, je to neskutečný!!!“.

Poté nebe potemnělo a holýšovský Pekelný …
Tato atmosféra následovala i během vystoupení karvinské Dogy, která letošní festival zakončila. Atmosféra Pekelného Ostrova 2017 byla naprosto skvělá. Spojení výborných kapel a super organizace vyvolala v návštěvnících nezapomenutelný zážitek!
 
Velké poděkování patří především pořadatelům akce, ale také vystupujícím kapelám, moderátorovi akce Jirkovi Pelnářovi, návštěvníkům, bez kterých by festival ztratil svoji atmosféru a svůj náboj. Také děkujeme všem sponzorům a ROCK RÁDIU, které bylo mediálním partnerem akce.
 
Nezbývá než se společně s Vámi těšit na další ročník. Tak v roce 2018
v „pekle“ na viděnou!  

Tato atmosféra následovala i během vystoupení …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Vlaďka Votrubová 123 fotografií v galeriiPavel Macán 41 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka Votrubová, Pavel MacánDalší články žánrů Metal, Punk (rock), Rock

Po 17. letech se CI5 vrací na prkna klubu Runway Hard rocková skupina CI5 si po dlouhých 17. letech zahraje v pátek 18. 1. 2019 na pódiu, kde to prvními koncerty před veřejností vše začalo. Na klubové scéně plzeňského Runwaye jim publikum rozehřeje kapela Hi-Fly. Sifon s Václavem Šelmátem vybalí ve Dvorci staré dobré songy Kultovní sál dvoreckého Hotelu se stane v sobotu 19. 1. 2019 centrem dění na Nepomucku. Sehraná rocková parta s legendou západočeského bigbítu Václavem Šelmátem rozjede tancovačku jako za starých časů. Berounský klub Prdel zahalila Černá metalová noc Právě pod tímto titulem zahrály v sobotu 12. 1. 2019 na klubové scéně dvě metalové kapely. Domácím Padlým Andělům úspěšně sekundovala plzeňská parta Avidity for… s nadupaným playlistem. RockOpera Praha vyjede na turné a ukáže vraždící Barbie RockOpera Praha zveřejnila termíny vystoupení na další sezónu. A věřte, máte se na co těšit. Mroží setkání vol. 2 v Plzni V plzeňském Vinyl Club & Cafe si ve středu 16. 1. 2019 zahrají hned dvě kapely – Masový Hrach a Pan Cicvárek, ovčí člověk. Páteční večer v RC Prdel patřil mládí Na scéně známého berounského rockáče vybalily v pátek 11. 1. 2019 na početné publikum playlisty dvě mladičké skupiny. Poprvé se na jednom pódiu setkaly Ties a Sharks, které svými fanoušky dokázaly klub zcela zaplnit. Rival Sons představí Evropě dlouho očekávané album Americká rocková parta Rival Sons se po předskakování Rolling Stones na části jejich loňského evropského turné vrací na začátku tohoto roku do Evropy. Rival Sons chystají na 25. leden 2019 vydání nového alba s názvem Feral Roots.

Další fotoreportáže

Povedený bigbít v Hospodě Pod Kopcem na Božkově Sifon s Václavem Šelmátem rozjel párty 12. 1. 2019 ve známém centru kulturních akcí v plzeňském Božkově. Zaplněný taneční parket a obsazené stoly dokreslovaly kulisu taneční zábavy s oblíbenou kapelou. Berounský klub Prdel zahalila Černá metalová noc Právě pod tímto titulem zahrály v sobotu 12. 1. 2019 na klubové scéně dvě metalové kapely. Domácím Padlým Andělům úspěšně sekundovala plzeňská parta Avidity for… s nadupaným playlistem. Páteční večer v RC Prdel patřil mládí Na scéně známého berounského rockáče vybalily v pátek 11. 1. 2019 na početné publikum playlisty dvě mladičké skupiny. Poprvé se na jednom pódiu setkaly Ties a Sharks, které svými fanoušky dokázaly klub zcela zaplnit. V loděnickém Blázinci odstartovaly letošní sezónu známé regionální kapely Několik hudebních žánrů v podání tří kapel z nedalekého okolí okořenilo páteční večer 4. 1. 2019 v loděnickém Sportbaru Blázinec. Na pódiu pod světelnými rampami se představili zástupci rock rapu, punku a nechyběla metalová tečka. Frankenstein ožil silvestrovskou noc v Rock Opeře. Poslední den v roce 2018, byl nejen posledním, ale zároveň i prvním dnem, kdy jsme mohli vidět, poprvé pár písní z připravovaného muzikálu Frankenstein. Večer to byl opravdu nevídaný. Vyprodaná Rock Opera opět nezklamala a my jsme si mohli užít báječný večer plný metalu,hard rocku, ale i pole dance a pořádné pyro show s prvky akrobacie. Předsilvestrovský bigbít s Odysseou v Blovicích Velký počet hostů a přátel skvělé muziky zamířilo v sobotu 29. 12. 2018 do Lidového domu v Blovicích. Na pódiu zde vystoupila západočeská rocková legenda Odyssea s Václavem Běhavým u mikrofonu. Kruh se uzavřel. Grady Ann dohrála poslední koncert své hudební existence Se ctí a na vrcholu popularity pohasla vycházející hvězdička blovické hard rockové party Grady Ann. Kruh se uzavřel dne 29. 12. 2018 ve skašovské hospodě U Koupaliště.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz