ČLÁNKY SOUTĚŽE

Pekelný Ostrov 2017 Holýšov! 13. července 2017   (11:54)Pekelný Ostrov 2017, rockový open-air, 6. - 8. 7. 2017 Holýšov

Pekelný Ostrov 2017 Holýšov!

Vlaďka Votrubová


Jak už bývá druhý červencový víkend v Holýšově zvykem, i v letošním roce proběhl rockový open-air festival Pekelný Ostrov 2017. Tento festival „zapustil své kořeny“ v areálu holýšovského ostrova "U Mlýna" již v roce 2012. Každým rokem se Pekelný ostrov dále rozrůstá a během několika let se stal jedním z největších západočeských rockových „open-airů“, kam se sjíždí návštěvníci nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Pro nedočkavé fanoušky uspořádali pořadatelé ve čtvrtek 6.7. Warming up večírek s volným vstupem pro všechny návštěvníky.
 
Na tento večírek dorazilo několik tisíc lidí, kteří si přišli užít vystoupení kapel: MASH, Rockbeton&The Mörtels, Zvlášňý škola a Kabát revival Plzeň, které vystoupily na Rock rádio stage. Během tohoto večírku lidé obsadili stanové městečko, kupovali si vstupenky a měnili je za ID pásky.

Jak už bývá druhý červencový víkend …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Nastal pátek a otevřela se brána do „rockového pekla“. Nekončící davy proudily pekelnou branou do areálu Pekelného Ostrova. Zde rockery ohromily dvě stage, mezi nimiž byla umístěna velkoplošná obrazovka umocňující zážitek z koncertů. Letošní ročník přinesl několik novinek, a to například nové logo festivalu a VIP zónu doplnil nově The London bus. Rozlehlý areál nabídl návštěvníkům nespočet stanů s občerstvením, několik odpočinkových zón a samozřejmě pořádnou dávku skvělé muziky. O úvodní palbu se v 15:00 postarala plzeňská skupina Maelström. Poté vystoupil Doctor PP. Další rockovou smršť přivezl Alkehol, se kterým si fanoušci „zařvali“ jejich známé hity. A to už se na druhém pódiu připravoval moravský Traktor, který v tomto kraji není žádným nováčkem, ba naopak.

Nastal pátek a otevřela se brána do „rockového …
Při jeho vystoupení začala gradovat atmosféra s již několika tisíci fanoušky, která se v tomto duchu nesla až do konce festivalu.  Dalším hudebním „bonbónkem“ byl koncert Davida Kollera. Návštěvníci ještě vstřebávali tento „bonbónek“ a spěchali na vedlejší stage, kde očekávali nářez od klatovského Trautenberku. Ruce nad hlavami fanoušků a skandování doprovázelo i kapely: Vypsaná fixa, Rybičky 48, Harlej a Iné Kafe. Rybičky 48 svou show podpořily ještě pyrotechnickými efekty.

Při jeho vystoupení začala gradovat atmosféra …
O závěr pátečního prosluněného dne se postarala slovenská kapela Iné Kafe.

O závěr pátečního prosluněného dne se …
A bylo tu sobotní poledne a Pekelný Ostrov začal „praskat ve švech“. Druhý den v Holýšově zahájila místní parta Interloud. Během několika okamžiků už scéna patřila kapele Septic People. A dále rozjeté fanoušky rozezpíval Olda Říha se svým Katapultem. Odpolední žár slunce nad Holýšovem nezastavila ani skladba „Slnko nevychádzaj“ od slovenské Metalindy. Nad hlavami posluchačů zavlála vlajka Komunálu a všem bylo jasné, že Pekelným Ostrovem budou znít skladby fanoušky oblíbené chlumecké party.

A bylo tu sobotní poledne a Pekelný Ostrov …
Roztleskané publikum se změnilo v metalové „hroziče“ při vystoupení libereckého Krucipüsku. Následovalo lehké zklidnění fanoušků, kteří netrpělivě očekávali vystoupení pana Jaroslava Uhlíře. Jeho léty prověřené hity se změnily v hymny Pekelného Ostrova. Bouřlivý ohlas a nekončící potlesk společně se skandovanými výkřiky „Jarda Uhlíř, Jarda Uhlíř“ přivedly tuto osobnost společně s doprovodnou kapelou zpět na pódium a následovalo několik přídavků.

Roztleskané publikum se změnilo …
Legenda vystřídala legendu a sborový zpěv publika pokračoval dále při hitech Petra JandyOlympicem.

Legenda vystřídala legendu a sborový zpěv …
V průběhu nestárnoucích pecek Olympicu se metaloví a rockoví fanoušci změnili v tančící páry. Na letošním ročníku nechyběl ani Walda Gang.  Závěr jejich vystoupení zpestřil ohňostroj. Po bouřlivácích z Walda Gangu návštěvníci netrpělivě očekávali koncert britské rockové legendy a zároveň hlavní hvězdy festivalu The Sweet. Společně s kapelou zpíval legendární hity celý Holýšov a publikum odměnilo The Sweet bouřlivým potleskem.

V průběhu nestárnoucích pecek Olympicu se …
Poté nebe potemnělo a holýšovský Pekelný Ostrov se přiblížil opravdovému „peklu“. Na pódium totiž nastoupila kapela Dymytry a zcela zaplněný areál festivalu se proměnil v jeden velký metalový kotel. Zpěvák Jan „Protheus“ Macků vyjádřil své pocity slovy: „Rodino, kdybyste to viděli, je to neskutečný!!!“.

Poté nebe potemnělo a holýšovský Pekelný …
Tato atmosféra následovala i během vystoupení karvinské Dogy, která letošní festival zakončila. Atmosféra Pekelného Ostrova 2017 byla naprosto skvělá. Spojení výborných kapel a super organizace vyvolala v návštěvnících nezapomenutelný zážitek!
 
Velké poděkování patří především pořadatelům akce, ale také vystupujícím kapelám, moderátorovi akce Jirkovi Pelnářovi, návštěvníkům, bez kterých by festival ztratil svoji atmosféru a svůj náboj. Také děkujeme všem sponzorům a ROCK RÁDIU, které bylo mediálním partnerem akce.
 
Nezbývá než se společně s Vámi těšit na další ročník. Tak v roce 2018
v „pekle“ na viděnou!  

Tato atmosféra následovala i během vystoupení …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Vlaďka Votrubová 123 fotografií v galeriiPavel Macán 41 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka Votrubová, Pavel MacánDalší články žánrů Metal, Punk (rock), Rock

Three Days Grace si po roce přijeli znovu podmanit Prahu Malou sportovní halu osvítila světla a rozechvěla hudba kanadské rockové kapely Three Days Grace, která se vrátila do Prahy představit nové album Outsider. S sebou přivezla jako support heavy metalovou skupinu z Los Angeles - Bad Wolves. Black Stone Cherry s Monster Truck zahrají v listopadu v Lucerna Music baru Americká hardrocková kapela Black Stone Cherry přijede do Prahy s novým albem Family Tree, které vychází 20. dubna 2018 na Mascot Records. Way to a Klokain rozezní plzeňský music bar Anděl Plzeňská skupina Way to slaví své první narozeniny v nové sestavě. Dárek k tomuto výročí však dá tahle parta svým fanouškům. Tím máme samozřejmě na mysli společný koncert oslavenců Way to a skupiny Klokain. Dvě maďarské kapely nabité folk punkovou energií vystoupí na podzim v Praze Folkpunk nejvyšší kvality dovezou do Prahy nejprve Paddy and The Rats (24. října v Lucerna Music Baru), zanedlouho poté nabídnou geniální mix balkánu, punku a folku Bohemian Betyars (7. listopadu v Rock Café). Oba koncerty se konají pod hlavičkou Mighty Sounds. Metalový Onion Fest 2018 oslavil kulaté 15. výročí Hořovický open air festival s přehlídkou několika metalových stylů letos opět nezklamal. Na pódiu se vystřídalo sedm kapel a litovat může jen ten, kdo si v sobotu 13. 10. 2018 nepřivstal a přišel tak o thrashový nářez u příležitosti hojně navštěvovaného Cibulového jarmarku. Bullet for my Valentine opět přijedou rozbourat Prahu Welšská hvězda a kapela, která vytáhla metalcore na stadiony – BULLET FOR MY VALENTINE se vrací do Česka! Soutěžíme o vstupenky na představení 7 proti Thébám v pražské RockOpeře! Pozor !!! Pozor!!! Metalisté a metalistky, rockeři a rockerky, máme tu pro vás další soutěž o vstupenky do pražské RockOpery! V úterý 23. 10. od 19:00 rozezní RockOperu Praha tóny metalové opery 7 proti Thébám.

Další fotoreportáže

Three Days Grace si po roce přijeli znovu podmanit Prahu Malou sportovní halu osvítila světla a rozechvěla hudba kanadské rockové kapely Three Days Grace, která se vrátila do Prahy představit nové album Outsider. S sebou přivezla jako support heavy metalovou skupinu z Los Angeles - Bad Wolves. Metalový Onion Fest 2018 oslavil kulaté 15. výročí Hořovický open air festival s přehlídkou několika metalových stylů letos opět nezklamal. Na pódiu se vystřídalo sedm kapel a litovat může jen ten, kdo si v sobotu 13. 10. 2018 nepřivstal a přišel tak o thrashový nářez u příležitosti hojně navštěvovaného Cibulového jarmarku. Psychobilly attack v Lampě Páteční večer se v Divadle pod lampou nesl ve znamení temné strany rock´n´rollu – toť psychobilly. Gauneři s noži po kapsách, krásné pin-upky, cvakající kontrabas, vůně pomády, havajský dress code a celkově opravdu podařený večírek. Rozpohybovat Plzeň přijel psychobilly cirkus ve složení - Kungpao Cowboys, Duo Rimini a Out of Luck, vše pod taktovkou Screaming Cats booking! A že bylo, na co se těšit! Rocková tancovačka měla v Horažďovicích skvělou atmosféru Plzeňská kapela Extra band revival předvedla v Horažďovicích 13. 10. 2018 parádní výkon. Opravdový Rockový bál si tu užíval celý sál se zaplněným parketem. Ostrá světla a dobrý zvuk potěšily snad každého, kdo si do Horažďovic našel cestu. Podzimní turné Holomráz odstartovala Slza ve Lnářích Téměř vyprodaný lnářský Kulturní dům se stal 13. 10. 2018 odrazovým můstkem k podzimní šňůře kapely Slza na podporu alba Holomráz vydaného na podzim 2017. David Koller vyjel se svou kapelou na podzimní část svého akustického turné Děčínské publikum jako první v republice mohlo vidět a slyšet podzimní část akustického turné Davida Kollera s kapelou. Speciálním hostem turné byl skladatel, klavírista a zpěvák Michal Kindl. Na jaře vydal své debutové album Barvy, na kterém spolupracoval s producentem Alešem Zenklem Uherskobrodskou pouťovou řádně rozpařily skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns 6. 10. 2018 to v Uherském Brodě rozjely ve velkém stylu skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns. Jako každý rok se tradičně město rozzářilo tisíci světly kolotočů a decibely hudby lákaly všechny na mega zážitky nekončících atrakcí pro všechny věkové kategorie. Co ale doopravdy přitáhlo večerní návštěvníky byla Uherskobrodská pouťová 2018.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz