ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

První zastávka Vymítač Tour RockOpery Praha a Interitus nadchli Plzeň 4. února 2019   (02:00)První únorový den se v KD Šeříková v Plzni nesl ve znamení rock metalové nálože RockOpery Praha a skupiny Interitus

První zastávka Vymítač Tour RockOpery Praha a Interitus nadchli Plzeň

Vlaďka Votrubová


První únorový den se v KD Šeříková v Plzni nesl ve znamení rock metalové nálože RockOpery Praha a skupiny Interitus. Pražská RockOpera vyrazila za svými fanoušky s premiérovým programem Vymítač Tour. První zastávkou tohoto výjimečného turné se stala právě západočeská rocková metropole Plzeň. Konečně nastal „den D“ ( 1. 2. 2019) a my jsme společně s davem ostatních fanoušků zamířili do plzeňského sálu KD Šeříková.
 
Sál se poměrně rychle zaplnil, vše bylo nachystáno a celá KD Šeříková už natěšeně očekávala start večera. A bylo to tady! Zabouřely první tóny úvodního intra a plzeňský Interitus naskočil na pódium. Interitus se do toho hned od začátku pořádně opřel a začala ta pravá symphony metalová jízda. A jak už jsme u této party zvyklí, své publikum nešetřila. Ba naopak. Hrnula do nás jednu vypalovačku za druhou.

První únorový den se v KD Šeříková v Plzni …

Kromě známých hitů jako: Sorrow, The dark is clouds či Havranův let nechyběly ani novinky Dark a Podzim. A snad můžeme prozradit, že kapela chystá nové CD, které bude kromě  jiných obsahovat i tyhle songy. A právě kvůli práci ve studiu i zkušebně omezí nyní Interitus koncerty. Tito symphony metaloví živlové nyní připravují materiál na zmíněné nové album. A věřte, máme se na co těšit!

Kromě známých hitů jako: Sorrow, The dark is …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Interitus pokračoval ve své podmanivé muzice plné nabroušených metalových strun, umocněných symfonickými tóny houslí, flétny a krásným hlasem zpěvačky Julie Těťálové. Řízným vokálem jako vždy zpestřil skladby Ioannes. Fanoušci si spokojeně popařovali a odměňovali Interitus hlasitým potleskem. Čas neskutečně rychle ubíhal a nadešla chvíle pro RockOperu Praha v rámci Vymítač Tour.
 
Světla pohasla a publikum se nahrnulo ještě blíže k pódiu. Napětí s nedočkavostí stoupalo, tep se zrychlil, srdce se rozbušila a snad každý v duchu odpočítával  6, 5, 4, 3, 2, 1... A v tom to vypuklo! Světelné paprsky protnuly stage a na scéně se objevila kapela RockOpery Praha. Zaplněným sálem se rozezněly úvodní tóny tajemného intra a pražská RockOpera nám začala servírovat jeden úchvatný zážitek za druhým.

Interitus pokračoval ve své podmanivé muzice …
Ať už tím máme na mysli famózní pěvecké výkony hvězd rockové scény v čele s Vymítačem - Kamilem Střihavkou, Žántí, Janem Toužimským, Petrem Kutheilem, Magdalénou Tempírovou, Petrem Opavou, Helenou Kubelkovou, Pavlou Forest... či vynikající hudební výkony kapely pražské RockOpery, nespoutaný pohyb na jevišti, světelnou show, akrobatické kousky, krásné kostýmy, energický breakdance, Sbor Rockové akademie a samozřejmě herectví, které vás dokonale vtáhne a přenese do děje.

Ať už tím máme na mysli famózní pěvecké výkony …
Tato velkolepá podívaná pod režií Iriny Andreevy ještě více umocnila poutavý a částečně i děsivý příběh první hororové rockové opery Vymítač.

Tato velkolepá podívaná pod režií Iriny …
Zkrátka to byla radost pro oči i uši rockerů. Proto nebylo divu, že jsme v tu dobu všichni s rozzářenýma očima napjatě sledovali děj, vychutnávali si rockové hudební lahůdky a s nadšením si užívali každý moment představení.

Zkrátka to byla radost pro oči i uši rockerů. …
A když došlo na tanec u tyče v podání mistryně světa v pole dance disciplínách Alex Kalousové i Jany Kadeřávkové, tajil se dech snad všem v sále. Bouřlivý potlesk s ovacemi odměňoval každou pecku a dechberoucí show představení Vymítač stále více gradovala.

A když došlo na tanec u tyče v podání mistryně …
Ale bohužel i ten nejvydařenější večer musí končit  a přestože si to nikdo v sále nepřál, závěr se nezadržitelně blížil. V úplném završení se s námi přišli rozloučit tvůrci hororové rockové opery Vymítač a „srdce“ RockOpery Praha - Milan Steigerwald a Pavla Forest. Samozřejmě nechyběla ani hromadná děkovačka účinkujících, které nám představila právě Pavla Forest. Stěny KD Šeříkové opět rozburácel nekonečný potlesk a spokojené úsměvy zdobily tváře nadšeného publika i umělců.

Ale bohužel i ten nejvydařenější večer musí …
Závěrem nás Milan Steigerwald pozval na mystickou rockově – symfonickou operu Bardo Thödol, která proběhne v úterý 5. 2. 2019RockOpeře Praha a ze které jsme jako ochutnávku slyšeli píseň Pán smrti v podání Petra Opavy. A kromě představení Bardo Thödol jste samozřejmě zváni i na další zastávky Vymítač Tour, které se budou konat 25. března v Ostravě, 28. března v RockOpeře Praha, 16. dubna v Bratislavě, 4. června v RockOpeře Praha, 25. června na Špilberku v Brně, 20. července v Miroslavi u Brna a 24. srpna v Kroměříži.

Velké poděkování za tento úžasný večer s neopakovatelnou atmosférou patří především RockOpeře Praha, skupině Interitus, návštěvníkům a samozřejmě pořadatelům akce !!!



Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Vlaďka Votrubová 78 fotografií v galerii



Pavel Macán 75 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová



Další články s interprety Interitus, RockOpera Praha

Gothic rocková smršť hitů XIII. století odzbrojila plzeňskou Šeříkovku! Hostem večera byl oblíbený Interitus První říjnový pátek se v plzeňské Šeříkovce nesl na vlnách výborné gothic rock symphony metalové muziky. Večer ve společnosti legendárního XIII. století s hostem – skupinou Interitus si v srdci Západních Čech nenechalo ujít početné publikum včetně nás. XIII. století a Interitus ovládnou plzeňskou Šeříkovku! Vyhlášený sál KD Šeříkovka Plzeň startuje svou podzimní sezónu a o pořádnou nálož skvělé muziky opět nebude nouze. Páteční večer 6. 10. bude patřit legendárnímu XIII. století a skupině Interitus. Maria Madonna aneb příběh, který uchvátil publikum RockOpery Praha! Nastal čtvrteční večer a krásné prostory RockOpery Praha ožily dalším výjimečným představením. Ano, ano, řeč je o jedné z nejnovějších nastudovaných rockových oper - o Marii Madonně. Maria Madonna aneb příběh, který začal nové dějiny lidstva, rozezní RockOperu Praha! RockOpera Praha neusíná na vavřínech a rozšiřuje repertoár svých osvědčených, oblíbených a hojně vyhledávaných rockových oper o další „kousky“. Jedním z novějších nastudovaných je i představení Maria Madonna. A o tom, že půjde o nezapomenutelný zážitek, který bude pravým pohlazením po rockové duši i pořádným energickým nářezem, už předem není pochyb! Monstrum ožilo v Plzni aneb Frankenstein RockOpery Praha ovládl KD Šeříkovou! Hostem večera byla skupina Interitus Dozněly poslední tóny přídavku dechberoucího představení RockOpery Praha a neutuchající bouřlivý potlesk zněl Plzní. Sál zaplněného KD Šeříková se pozvolna rozcházel a z úsměvů ve tváři, které sálaly z tváří fanoušků i umělců, se dalo vyčíst, že se na tento večer bude dlouho vzpomínat. Ale jaké vlastně bylo unikátní koncertní provedení představení Frankenstein RockOpery Praha s hostem skupinou Interitus? Frankenstein udeří v Plzni aneb RockOpera Praha po roce opět na prknech KD Šeříkové! Hostem večera bude symphony metalový Interitus Ro(c)k se s ro(c)kem sešel a legendární RockOpera Praha se opět vrací na místo činu. Takže pokud chcete zažít poslední lednový den s úžasnou muzikou, vynikajícími hlasy, dechberoucí show a špetkou hororového napětí, máme pro vás tip, který se neodmítá! Soutěž o volňásky na RockOperu Praha a Interitus v rámci Vymítač tour do KD Šeříková Plzeň! Rockeři, rockerky, metalisté a metalistky, máme tu pro vás soutěž o lupeny do plzeňské KD Šeříková na RockOperu Praha v rámci Vymítač Tour a na Interitus.

Další články žánrů Metal, Rock

Jarní část republikové Anubis Tour 2025/2026 odstartovala Niakara ve Zruči U Drudíků Velkou událostí pro příznivce dobré muziky se stal sobotní večer 21.2.2026. Na prknech sálu hostince U Drudíků ve Zruči zahájila metalová Niakara jarní část Anubis Tour. Jako hudební hosté povedeného koncertu se blýskly plzeňské skupiny Antracit a Pub Kings, které dokázaly publikum skvěle rozehřát. Nespornou zásluhu na zdárném průběhu akce měl dobře zásobený výčep s usměvavou obsluhou a kvalitní zvuk, o nějž se na tomto místě tradičně postarala rodina Chocových. Metalový Parlament Ablaze vol. 1 si v plzeňském klubu střihl úspěšnou premiéru Známý suterénní klub v Kollárově ulici se stal v pátek 20.2.2026 místem konání prvního ročníku akce s názvem Parlament Ablaze, na níž se představily tři výrazné formace. Kromě pořádající kapely Inscription si na místní pódium nalezly cestu pražská Mohyla a domácí Echo Theory. Byť se hosté zprvu scházeli spíše sporadicky, s výkopem první skupiny byl již parket pěkně zaplněný a ve výsledku se minifestival zařadil k úspěšným večírkům zde se konajícím. K dobré náladě velkou měrou přispěla i pohodová obsluha na baru včetně kvalitního zvuku zkušené firmy RN Produkce. Slovenská Metalinda v Sadově, hostem sobotního večera bude metalový Argos Jeden z vrcholů letošní sezóny čeká na hosty karlovarského Klubu Sadov hned v únoru - přesněji určeno 28.2.2026, kdy se na prostorném pódiu představí slovenská Metalinda. Právě ta už od 2024 koncertně slaví nádhernou čtyřicítku, ke které jede poměrně obsáhlou tour. Jako hudební host zahraje a publikum rozehřeje heavymetalový Argos. Přijďte se pobavit a zazpívat staré dobré hitovky i vy – start je ohlášený na 20:00 hodin. JSB vydali svůj první klip První vlastní počin kapely Jam Session Band je tu Daniel Krob: bývalý kytarista Arakainu se v roce svého Ohnivého koně vrací na koncertní scénu Daniel Krob Band se vrací na rocková pódia v roce Ohnivého koně Daniel Krob Band se po čase znovu hlásí o slovo a vyráží na rocková pódia v symbolickém roce Koně. Tento návrat má hlubší význam – kytarista a autor Daniel Krob totiž před 12 lety vydal album Rock koně, které vzniklo právě v období stejného znamení čínského horoskopu. Letošní rok je navíc ve znamení Ohnivého koně, ve kterém se Daniel Krob narodil. Kapela vystupuje v čisté tříčlenné sestavě, která sází na živou energii, svobodu a poctivý rock bez technických berliček. Na baskytaru hraje Petr Formánek, dlouholetý Danielův spoluhráč s podobným hudebním směřováním. Za bicími sedí Adam Wodniak z Plzně, známý mimo jiné ze spolupráce s kapelami Ikara a Fata Morgana. Repertoár tvoří 16 autorských skladeb z posledních dvaceti let Krobovy tvorby. Fanoušci se mohou těšit na ryzí rockové kusy jako Démon, Šachmat, Život je reálnej, Oheň nebo Jakej byl den… Kapela nepoužívá samply ani bubenický klik – hraje výhradně živě a pocitově, což dává koncertům výraznou energii a prostor pro improvizaci i přímý kontakt s publikem. Daniel Krob Band je primárně rockovou kapelou, ale nebrání se ani akustickému vystoupení, kde zazní vybrané skladby v intimnější podobě. Festivaly a koncerty budou postupně zveřejňovány na oficiálních stránkách kapely. Na podzim 2026 se navíc připravuje větší koncertní projekt. Kapela zároveň pracuje na nových skladbách a chystá nové video. Na koncertech zazní výhradně Krobovy česky zpívané písně, bez návratů ke skladbám z bývalých kapel. Daniel Krob Band je aktivní na sociálních sítích a provozuje oficiální web i YouTube kanál s videoklipy a záznamy z živých koncertů. www.danielkrob.cz Middledark přicházejí s novou kapitolou: „Signum Laudis“ spojuje sílu, lyriku i poctivý metalový nářez Po poměrně dlouhé pauze vydali muzikanti vloni v prosinci novou nahrávku pojmenovanou Signum Laudis (podle stejnojmenného rakousko-uherského válečného řádu) s tématem první světové války. Takže volume doprava a jdeme na klip! Klatovský LORD se na pražské Kamině boat představil v obnovené sestavě Originální hudební klub v podpalubí Kaminy boat je známý kapelám a fanouškům napříč naší vlastí. Loď zakotvená u Dvořákovo nábřeží, potažmo pak její vyvýšené pódium, je pro mnohá hudební tělesa odrazový můstek do vyšších levelů koncertních událostí. V sobotu 14.2.2026 se na její scéně představil klatovský LORD, který rozjel večírek pro kutnohorský TORRAX. Dobrý zvuk a celkem početná návštěva pak dotvářely pohled na akci, která se z pamětí zúčastněným hned tak nevytratí.

Další fotoreportáže

Jarní část republikové Anubis Tour 2025/2026 odstartovala Niakara ve Zruči U Drudíků Velkou událostí pro příznivce dobré muziky se stal sobotní večer 21.2.2026. Na prknech sálu hostince U Drudíků ve Zruči zahájila metalová Niakara jarní část Anubis Tour. Jako hudební hosté povedeného koncertu se blýskly plzeňské skupiny Antracit a Pub Kings, které dokázaly publikum skvěle rozehřát. Nespornou zásluhu na zdárném průběhu akce měl dobře zásobený výčep s usměvavou obsluhou a kvalitní zvuk, o nějž se na tomto místě tradičně postarala rodina Chocových. Metalový Parlament Ablaze vol. 1 si v plzeňském klubu střihl úspěšnou premiéru Známý suterénní klub v Kollárově ulici se stal v pátek 20.2.2026 místem konání prvního ročníku akce s názvem Parlament Ablaze, na níž se představily tři výrazné formace. Kromě pořádající kapely Inscription si na místní pódium nalezly cestu pražská Mohyla a domácí Echo Theory. Byť se hosté zprvu scházeli spíše sporadicky, s výkopem první skupiny byl již parket pěkně zaplněný a ve výsledku se minifestival zařadil k úspěšným večírkům zde se konajícím. K dobré náladě velkou měrou přispěla i pohodová obsluha na baru včetně kvalitního zvuku zkušené firmy RN Produkce. Klatovský LORD se na pražské Kamině boat představil v obnovené sestavě Originální hudební klub v podpalubí Kaminy boat je známý kapelám a fanouškům napříč naší vlastí. Loď zakotvená u Dvořákovo nábřeží, potažmo pak její vyvýšené pódium, je pro mnohá hudební tělesa odrazový můstek do vyšších levelů koncertních událostí. V sobotu 14.2.2026 se na její scéně představil klatovský LORD, který rozjel večírek pro kutnohorský TORRAX. Dobrý zvuk a celkem početná návštěva pak dotvářely pohled na akci, která se z pamětí zúčastněným hned tak nevytratí. Na punkovém večírku ve Falconu rozehřál publikum Diazepam, pardubičtí !V.V.Ú. pak koncert dotáhli ke zdárnému konci Suterénní klatovský klub má letošní sezónu pěkně nabitou. Ať to jsou metalové vypalovačky, alternativní scéna či punkové živáky – pokaždé je tu perfektní neopakovatelná atmosféra. V pátek 13.2.2026 se na jeho pódiu představily dvě formace – grunge/punkový Diazepam a jako lídr pak naskočila před rozehřáté publikum punková parta !V.V.Ú. Mixážní stránka pátečního koncertu byla v režii zkušené firmy Stage Master, takže k parádnímu vizuálnímu zážitku přibyl i ten zvukový. Je sice pravda, že Falcon by snesl větší návštěvu, na druhou stranu tu bylo více prostoru na pogo a taneční kreace, které měly v mnoha případech neuvěřitelné grády. Plný dům na Božkově – známka kvalitně sestaveného Vyvrhell festu s pořadovým číslem 21 Tradiční místo konání punkového Vyvrhell festu v božkovské Hospodě Pod Kopcem přilákalo početnou návštěvu, která kultovní sál viditelně naplnila. O pozornost hostů, jež v mnoha případech podstoupili do Plzně dlouhou dobrodružnou cestu, se v sobotu 7.2.2026 ucházela šestice kapel z vyšších příček oblíbenosti v republikovém měřítku. Pozvánky jednotlivým sestavám rozeslal Pan Ká, který s partou Vyvrhellů kolem skupiny S.A.S. připravili podmínky pro uspořádání tohoto punkového festivalu s pořadovým čísle 21. Pivo teklo proudem, pogo jelo jako o život a celkově se nálada držela v červených číslech v podstatě od vystoupení úvodní formace. Akce měla i benefiční podtext, v němž hosté mohli přispět do kasičky na nemocného Kubíka. Zvuková a světelná stránka hudebních produkcí byla v režii zkušené dvojky Pavla Lišky a Dana Hradského, kteří dokázali zkrotit decibely i v tomto nedobře nazvučitelném prostoru. Klubová Hudební bouře propojila v Lampě několik výrazných koncertních stylů Třípoložkový hudební program v plzeňském Divadle pod lampou potvrdil oblíbenost tohoto klubu – během večera 30.1.2026 tu zaznělo několik žánrově odlišných stylů. V rámci akce Hudební bouře, o jejíž zorganizování se postaral Jarda Heřman, tu zazněl ostrý heavy-thrash, rock-popový set a v závěru nechyběl rock-bigbeatový blok. Celkem slušná návštěva pak dotvářela pohled na večírek, který končil chvilku před půlnocí. Večer plný nostalgie, vzpomínek a nestárnoucích hitů aneb legendární Elegie rock a TUBA rock new v Tlumačově Předposlední lednová sobota se v KD Tlumačov nesla v duchu poctivých rockových lahůdek. Den uzrál jak víno a prkna tamního sálu ovládla kultovní plzeňská skupina Elegie rock, která po své pestré bigbítové cestě putuje už od roku 1979.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz