ČLÁNKY SOUTĚŽE

Punková oslava 20. narozenin skupiny Soukromey pozemek 10. února 2019   (21:04)Příbramským oslavencům přijelo do klubu Bunggrr ve Lhotě u Příbramě popřát hned pět kapel zvučných jmen. V pátek 8. 2. 2019 zahrála před zaplněným parketem akusticky SPS, o závar před pódiem se postarala Delikvence.

Punková oslava 20. narozenin skupiny Soukromey pozemek

Luděk Blovský


Je tomu na měsíc přesně 20 let, kdy se v městě Příbram zformovala punková skupina Soukromey pozemek. Kulaté výročí vzniku bylo obrovským důvodem k oslavě, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Akce se konala v motorkářském klubu Bunggrr - název odpovídá účelu, pro který byl objekt postaven. Dnes je po mnoha úpravách o poznání útulnější. Poměrně rozsáhlý nízký prostor, dobře zásobený bar, nízké pódium, sociální zázemí a hlavně natěšení hosté dotvářeli kulisy bujaré přehlídce dobré punkové muziky. Navíc tu proběhla sbírka na kamaráda, těžce zraněného elektrickým proudem upoutaného na invalidní vozík. Sympatická čtyřmístná suma byla předána ještě před oficiálním ukončením narozeninové párty.

Dobrovolná finanční sbírka

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Od rozjezdu nálada pouze a jenom stoupala, s počtem odehraných kapel braly za své ustálené zvyky a v některých případech není na snímcích poznat, kde je kapela a kde publikum. Na atmosféře to nijak neubíralo, ba naopak, každá skladba přilévala olej do ohně pod rozpálený kotel.

Na pódiu nebylo k hnutí
Jako první gratulanti obsadili scénu členové skupiny Černý koně. Kapela tu vystoupila po devíti letech koncertní absence pouze s několika krátkými zkouškami na znovusehrání. V publiku však bylo dosti pamětníků a příznivců, kteří Černé koně znají včetně songů Spravedlivá odplata, Jadernej Odpad, Močovina… Parket se rychle zaplnil a večírek začal nabírat spád.

Kapela Černý koně
Následný blok vyplnil akustický koncert SPS. Pouze na dvě kytary tu zahrál frontman Zdeněk Růžička s doprovodem Jana Sklenáře. Jen málokdo z přítomných by si nechal ujít tuto lahůdku a se Zdeňkem si nezazpíval Černou ruku, Mámu, Svobodu 89, Ruskou

Kapela SPS
Přestavba aparatury a zvukovka zabraly přesně vymezený čas, poté se k nástrojům postavili hlavní protagonisté dnešního mejdanu. Soukromey pozemek v plné palbě s bývalými muzikanty i zpěváky včetně skalních příznivců předvedli věci nevídané. Staré kousky míchané s těmi novějšími, střídání jednotlivých aktérů u nástrojů či mikrofonu vyústilo k závěrečnému společnému vystoupení všech, kdo se na historii kapely nějak podíleli. Zbytek místa na place vyplnili rozjetí fanouškové. Mohu říci, že v této fázi nebylo ani v nejmenším poznat, kdo patří do Pozemku a kdo sem přišel z parketu. Parádní atmosféra umocněná ostrou muzikou, pogem a pokročilou hodinou byla asi tou největší odměnou sestavě, která brázdí hudební vody celých dvacet let.

Kapela Soukromey pozemek
Vystoupení Telex tribute byla opět lahůdka pro milovníky punkového stylu. Se členy skupiny Delikvence v zádech tu zpěvák Telexu vytáhl známé pecky z bohatého repertoáru. Publikum šílelo, fanouškové se u skladeb Generace, Zlatá mládež, Zlatej slavík, Řeznickej krám, Továrna… střídali u mikrofonu. Kdo si tlačenici před jevištěm zažil, jistě nezapomene.
 

Vystoupení Telex tribute byla opět lahůdka pro …
Strakonická Delikvence na pódiu v podstatě zůstala a po krátké pauze se k nim přidal jejich zpěvák Martin. Originální tetování a piercing zdůrazňovaly styl muziky, kterou tu do obecenstva pumpovali celý set. Jak se to dnes stalo zvykem, skalní příznivci Martina při Cestě, Božích mlýnech, Osudu, Smečce… doplňovali.

Kapela Delikvence
Možná, že mnozí hosté toho měli v těchto chvílích dost, přesto parket neosiřel a dokázal tak udržet koncertní kulisu závěrečné kapele. Z Temelína do Lhoty zavítala známá Flaška Visočini. S Frontmanem Kloboukem rozjeli poslední dějství hudebního představení v rychlém tempu a hosté se nenechali dlouho pobízet. K vidění byla ulička (ve stylu Trautenberků). Muzikanti hlasitě podporovaní fans u skladeb Hiroshima, Augusto Pinochet, Sen, Kapitalihnus, Technoparty jeli do poslední chvíle na plný plyn. Kromě osvědčených kousků zazněla i novinka Inkvizice, která sklidila zasloužený aplaus.

Kapela Flaška Visočini

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Luděk Blovský 192 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články s interprety Delikvence, Flaška Visočini, Soukromey pozemek, SPS

Punkový festival Vyvrhells pro Kačenku je přesunutý do Saloonu Roudná Velký svátek punkerů a příznivců skvělé muziky vypukne v sobotu 20. 4. 2019 v plzeňském klubu Saloon Roudná. Během koncertů zde dojde na předání vybraných finančních příspěvků rodičům nemocné Kateřiny Podrázské, které dokázali nýřanští Vyvrhells nashromáždit v uplynulých měsících na jimi pořádaných akcích. Akce je přesunutá z dříve avizovaného Bílýho Medvěda do Saloonu Roudná a start punkového maratónu je plánovaný na 15:00 hodin. Pogo tour 2018 – E!E a SPS oslavili v Divadle Pod čarou společných 10 let na turné. Večer v rytmu punku a punk-rock´n´rollu s kapelami SPS a E!E letos vyšel na 17. listopad. Písecká Podčára byla osmou zastávkou tradiční Pogo tour. Podzimní splíny a deprese spolehlivě zažene E!E a SPS. Chodim prázdnou ulicí, v ruce párek s hořčicí, ejhle, spatřim plakát visící. Pogo Tour 2018 Neskutečný nářez na Punkovém večírku Ze soboty na neděli (20-21.10) se ve Vrchlabí uskutečnila Punk-Rocková akce, která otřásla celým Vrchlabí. Festival začal v dopoledních hodinách. Vše odstartovala kapela Bez Šance a následovaly Totální Nasazení, Houba, Volant, Vision days a další super kapely. Program byl opravdu nadupaný a i když venku bylo chladno akce se zůčastnilo nad tisíc lidí. Akce skončila v brzkých ranních hodinách, ale někteří zde zůstaly v předsálí až do dopoledne. Nezaprší a nezaprší 19. ročník kultovního punkového festivalu Valník na tradičním území letního kina ve Slaném se dočkal dalšího povedeného a mokrého úspěchu. Na prvním pivním festu v Rožmitále pod Třemšínem se bavili zkrátka všichni! Různé druhy žánrů, piva, line up plný zajímavých kapel, vůně klobás a spokojené publikum - tak vypadal první pivní festival v Rožmitále pod Třemšínem. Za Třemi sestrami křížem krážem republikou aneb legendární hity Sester rozproudily sever i západ Čech! Stálice české pubrockové scény Tři sestry slaví své krásné výročí 33 let pořádně nabitým turné Radegast tour 2018. A právě v rámci tohoto turné Ségry zavítaly i do Ústí nad Labem a Klatov. Měli jsme tu možnost být při tom a přinést vám z těchto koncertů fotoreportáž!

Další články žánru Punk (rock)

Velikonoční soutěž o 2x2 vstupenky na Jarní Kačery Jarní vydání festivalu Kačeři s koncerty známých kapel je již mnoho let tradicí. V pátek 26. dubna vystoupí v Březnici v kulturním domě dvě české legendy. Po pěti letech zahraje Mňága & Žďorp společně s premiérou v kulturním domě, ještě legendárnější příbramskou punkovou partou E!E. Velikonoční turné S Pomlázkou do Poga! v Plzni Společným jmenovatelem čtyřdenní šňůry se zastávkami ve velkých českých městech je pražská punk rocková kapela Přísun povolen. Na jejich turné je doprovází spřízněné skupiny, které v pátek 19. 4. 2019 dokázaly plzeňské publikum v Parlament Clubu náležitě rozehřát. Punk se vrací do Opavy! od roku 2010 účinkuje tato punková kapela na české scéně. Koncertní šňůra S pomlázkou do Poga! bude mít i plzeňskou zastávku Velký pátek nadcházejících velikonočních svátků si budeme moci zpříjemnit návštěvou plzeňského Parlament Clubu. Na prknech tu 19. 4. 2019 vystoupí čtyři kapely v rámci šňůry s názvem S pomlázkou do Poga! Punkový festival Vyvrhells pro Kačenku je přesunutý do Saloonu Roudná Velký svátek punkerů a příznivců skvělé muziky vypukne v sobotu 20. 4. 2019 v plzeňském klubu Saloon Roudná. Během koncertů zde dojde na předání vybraných finančních příspěvků rodičům nemocné Kateřiny Podrázské, které dokázali nýřanští Vyvrhells nashromáždit v uplynulých měsících na jimi pořádaných akcích. Akce je přesunutá z dříve avizovaného Bílýho Medvěda do Saloonu Roudná a start punkového maratónu je plánovaný na 15:00 hodin. Jaro je tady a s ním i Číro fest 2019 Již devátý ročník pravidelného dubnového Číro Festu, který se bude tradičně konat v areálu klubu Modrá Vopice v Praze v termínu 19. - 20. dubna 2019. Letos nás čeká 25 kapel z Česka, Slovenska a Německa. Dvoudenní Festival Odpadních Vod 2019 představí dlouhou šňůru zajímavých kapel Hospoda Pod kopcem v plzeňském Božkově se stane 12. a 13. 4. 2019 dějištěm hojně navštěvovaného festivalu specifické hudební kultury. Své umění přijedou ukázat i zahraniční interpreti, kteří víkendovému maratónu dodají punc výjimečnosti.

Další fotoreportáže

Velikonoční turné S Pomlázkou do Poga! v Plzni Společným jmenovatelem čtyřdenní šňůry se zastávkami ve velkých českých městech je pražská punk rocková kapela Přísun povolen. Na jejich turné je doprovází spřízněné skupiny, které v pátek 19. 4. 2019 dokázaly plzeňské publikum v Parlament Clubu náležitě rozehřát. Ze sedmého kola Múzy 2019 nečekaně postoupila kapela IDK Předposlední základní kolo Múzy 2019 v Divadle Pod lampou 18. 4. 2019 přineslo překvapení ve výroku poroty, která do semifinále poslala mladičkou skupinu IDK. V diváckém hlasování si vavříny odnesl Vulcano Band. V rámci turné Btfl15yrs zavítali The.Switch i do Plzně Kapela The.Switch vyrazila začátkem března na celorepublikové turné, které nese název BTFL15YRS. V rámci turné zavítali i v pátek 12. 4. do Plzně do Divadla Pod lampou. Punk se vrací do Opavy! od roku 2010 účinkuje tato punková kapela na české scéně. Škwor si svým UNPLUGGED TOUR podmanil Plzeň Byl sobotní podvečer a srdce všech rockových fanoušků západočeského kraje bila na poplach. Do plzeňského Depa2015 totiž zavítal Škwor se svým výjimečným UNPLUGGED TOUR. Všichni jsme to přežili, takže KAZOO a žadný DIE Pražská zastávka TurnE!Ečko Kazoo or die tour na kterém společně s Totálním nasazením hrajou i The Fialky a E!E byla opravdu nevídaná. Vyhlášený Regionfest 2019 přilákal do Hořovic početné publikum Hořovický Klub Labe se stal v sobotu 13. 4. 2019 dějištěm 3. ročníku úspěšné přehlídky regionálních kapel. Akce s názvem Regionfest 2019 doznala od loňska změny jak pořadatelské, tak množstvím vystupujících formací. V plejádě stylů si mohl vybrat snad každý – heavy, death a thrash rozhýbaly fanoušky skvělé muziky.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz