ČLÁNKY SOUTĚŽE

Punková oslava 20. narozenin skupiny Soukromey pozemek 10. února 2019   (21:04)Příbramským oslavencům přijelo do klubu Bunggrr ve Lhotě u Příbramě popřát hned pět kapel zvučných jmen. V pátek 8. 2. 2019 zahrála před zaplněným parketem akusticky SPS, o závar před pódiem se postarala Delikvence.

Černý koněDelikvenceFlaška VisočiniSoukromey pozemekSPSTelex tribute
Punková oslava 20. narozenin skupiny Soukromey pozemek

Luděk Blovský


Je tomu na měsíc přesně 20 let, kdy se v městě Příbram zformovala punková skupina Soukromey pozemek. Kulaté výročí vzniku bylo obrovským důvodem k oslavě, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Akce se konala v motorkářském klubu Bunggrr - název odpovídá účelu, pro který byl objekt postaven. Dnes je po mnoha úpravách o poznání útulnější. Poměrně rozsáhlý nízký prostor, dobře zásobený bar, nízké pódium, sociální zázemí a hlavně natěšení hosté dotvářeli kulisy bujaré přehlídce dobré punkové muziky. Navíc tu proběhla sbírka na kamaráda, těžce zraněného elektrickým proudem upoutaného na invalidní vozík. Sympatická čtyřmístná suma byla předána ještě před oficiálním ukončením narozeninové párty.

Dobrovolná finanční sbírka

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Od rozjezdu nálada pouze a jenom stoupala, s počtem odehraných kapel braly za své ustálené zvyky a v některých případech není na snímcích poznat, kde je kapela a kde publikum. Na atmosféře to nijak neubíralo, ba naopak, každá skladba přilévala olej do ohně pod rozpálený kotel.

Na pódiu nebylo k hnutí
Jako první gratulanti obsadili scénu členové skupiny Černý koně. Kapela tu vystoupila po devíti letech koncertní absence pouze s několika krátkými zkouškami na znovusehrání. V publiku však bylo dosti pamětníků a příznivců, kteří Černé koně znají včetně songů Spravedlivá odplata, Jadernej Odpad, Močovina… Parket se rychle zaplnil a večírek začal nabírat spád.

Kapela Černý koně
Následný blok vyplnil akustický koncert SPS. Pouze na dvě kytary tu zahrál frontman Zdeněk Růžička s doprovodem Jana Sklenáře. Jen málokdo z přítomných by si nechal ujít tuto lahůdku a se Zdeňkem si nezazpíval Černou ruku, Mámu, Svobodu 89, Ruskou

Kapela SPS
Přestavba aparatury a zvukovka zabraly přesně vymezený čas, poté se k nástrojům postavili hlavní protagonisté dnešního mejdanu. Soukromey pozemek v plné palbě s bývalými muzikanty i zpěváky včetně skalních příznivců předvedli věci nevídané. Staré kousky míchané s těmi novějšími, střídání jednotlivých aktérů u nástrojů či mikrofonu vyústilo k závěrečnému společnému vystoupení všech, kdo se na historii kapely nějak podíleli. Zbytek místa na place vyplnili rozjetí fanouškové. Mohu říci, že v této fázi nebylo ani v nejmenším poznat, kdo patří do Pozemku a kdo sem přišel z parketu. Parádní atmosféra umocněná ostrou muzikou, pogem a pokročilou hodinou byla asi tou největší odměnou sestavě, která brázdí hudební vody celých dvacet let.

Kapela Soukromey pozemek
Vystoupení Telex tribute byla opět lahůdka pro milovníky punkového stylu. Se členy skupiny Delikvence v zádech tu zpěvák Telexu vytáhl známé pecky z bohatého repertoáru. Publikum šílelo, fanouškové se u skladeb Generace, Zlatá mládež, Zlatej slavík, Řeznickej krám, Továrna… střídali u mikrofonu. Kdo si tlačenici před jevištěm zažil, jistě nezapomene.
 

Vystoupení Telex tribute byla opět lahůdka pro …
Strakonická Delikvence na pódiu v podstatě zůstala a po krátké pauze se k nim přidal jejich zpěvák Martin. Originální tetování a piercing zdůrazňovaly styl muziky, kterou tu do obecenstva pumpovali celý set. Jak se to dnes stalo zvykem, skalní příznivci Martina při Cestě, Božích mlýnech, Osudu, Smečce… doplňovali.

Kapela Delikvence
Možná, že mnozí hosté toho měli v těchto chvílích dost, přesto parket neosiřel a dokázal tak udržet koncertní kulisu závěrečné kapele. Z Temelína do Lhoty zavítala známá Flaška Visočini. S Frontmanem Kloboukem rozjeli poslední dějství hudebního představení v rychlém tempu a hosté se nenechali dlouho pobízet. K vidění byla ulička (ve stylu Trautenberků). Muzikanti hlasitě podporovaní fans u skladeb Hiroshima, Augusto Pinochet, Sen, Kapitalihnus, Technoparty jeli do poslední chvíle na plný plyn. Kromě osvědčených kousků zazněla i novinka Inkvizice, která sklidila zasloužený aplaus.

Kapela Flaška Visočini

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Luděk Blovský 192 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články s interprety Flaška Visočini, Soukromey pozemek, SPS

Pogo tour 2018 – E!E a SPS oslavili v Divadle Pod čarou společných 10 let na turné. Večer v rytmu punku a punk-rock´n´rollu s kapelami SPS a E!E letos vyšel na 17. listopad. Písecká Podčára byla osmou zastávkou tradiční Pogo tour. Podzimní splíny a deprese spolehlivě zažene E!E a SPS. Chodim prázdnou ulicí, v ruce párek s hořčicí, ejhle, spatřim plakát visící. Pogo Tour 2018 Neskutečný nářez na Punkovém večírku Ze soboty na neděli (20-21.10) se ve Vrchlabí uskutečnila Punk-Rocková akce, která otřásla celým Vrchlabí. Festival začal v dopoledních hodinách. Vše odstartovala kapela Bez Šance a následovaly Totální Nasazení, Houba, Volant, Vision days a další super kapely. Program byl opravdu nadupaný a i když venku bylo chladno akce se zůčastnilo nad tisíc lidí. Akce skončila v brzkých ranních hodinách, ale někteří zde zůstaly v předsálí až do dopoledne. Nezaprší a nezaprší 19. ročník kultovního punkového festivalu Valník na tradičním území letního kina ve Slaném se dočkal dalšího povedeného a mokrého úspěchu. Na prvním pivním festu v Rožmitále pod Třemšínem se bavili zkrátka všichni! Různé druhy žánrů, piva, line up plný zajímavých kapel, vůně klobás a spokojené publikum - tak vypadal první pivní festival v Rožmitále pod Třemšínem. Za Třemi sestrami křížem krážem republikou aneb legendární hity Sester rozproudily sever i západ Čech! Stálice české pubrockové scény Tři sestry slaví své krásné výročí 33 let pořádně nabitým turné Radegast tour 2018. A právě v rámci tohoto turné Ségry zavítaly i do Ústí nad Labem a Klatov. Měli jsme tu možnost být při tom a přinést vám z těchto koncertů fotoreportáž! Soutěž o lístky na kultovní Valník! Tradiční slánský rockový festival Valník letos proběhne po devatenácté a my u toho nebudeme chybět. Co vy?

Další články žánru Punk (rock)

Koncert The Agony (CZ) a Syteria (UK), klub Vagón, 27. února 2019 ------------------ The Agony (CZ) with special guest Syteria (UK), music club Vagon, 27 FEB 2019 Tři ženy a bubenice. Tři ženy a bubeník. Jackie Chambers z Girlschool a rock 'n' roll. To není začátek vtipu, nýbrž klíčová slova, která definují večerní hodiny 27. února 2019 v pražském Vagónu. ------------------------------------------------------------------ Three women and a female drummer. Three women and a male drummer. Jackie Chambers of Girlschool and some ass-kicking rock'n'roll. No, this is not a beginning of a joke, only a few keywords defining one very fine night coming on 27th February 2019 at Vagon Club in Prague. Ve stochovské Vodárně vypustili NP3 a Rehab mezi fanoušky nová alba Sobotní večer 16. 2. 2019 se ve stochovském Bikers klubu Vodárna nesl v duchu multižánrového minifestivalu. Na své si přišli příznivci punk rocku, nechyběl klasický rock a závěr patřil místní legendě - hard rockovému Mentolu. The Casualties vzbouřili Prahu! Newyorští street punkoví The Casualties přijeli do Prahy předvést jak nového zpěváka, tak i několik měsíců starou desku s názvem Written In Blood. Prvním postupovým kolem odstartoval 27. ročník Múzy 2019 V Divadle Pod lampou proběhlo úvodní kolo nejstarší výběrové hudební soutěže v České republice. Čtvrteční večer 14. 2. 2019 se na prknech představily čtyři kapely s punkovým stylem a slušným počtem fanoušků. Kazoo! Jasná volba pro Plzeň V rámci turne!ečka Kazoo or die, zavítaly do Plzně do klubu Šeříkovka slánští Deratizéři i Totální nasazení, The Fialky z Prahy a E!E z Příbrami. Publikum si dozajista vybralo možnost „kazoo“ nežli die. Ve skoro naplněném klubu bylo vedro jako v peci, ale fanoušky punkrockové muziky to neodradilo. Vltava plná Rybiček KONCERT RYBIČKY 48 – POŘÁD NÁS TO BAVÍ TOUR – 9. 2. 2019 Kulturní dům Vltava České Budějovice. Kutnohorská kapela Rybičky 48 vyrazila na druhou část turné – Pořád nás to baví tour a po perfektním zahájení turné ve vyprodaném KD v Písku, následovala druhá zastávka turné v Českých Budějovicích Muzikou nabitý rockový večer ve stochovské Vodárně se blíží Příznivci hardrockových melodií, rockových vypalovaček či punkového stylu si přijdou na své v sobotu 16. 2. 2019. Ve stochovském klubu Bikers bar Vodárna tu předvedou své umění zástupci všech vyjmenovaných žánrů, mezi kterými nebude chybět místní oblíbený Mentol.

Další fotoreportáže

Traktor exceloval na šachovém poli ve vyprodaném Depu2015 v Plzni! Hostem večera byli heartcoroví Forrest Jump Od léta, kdy jsme radost z koncertů Traktoru zažili naposledy, uplynula již dlouhá doba. Celorepubliková fanouškovská základna téhle party netrpělivě střihala pomyslný metr a nemohla se dočkat, až Traktor zase uslyší, uvidí a poprvé spatří nové ještě monstróznější a velkolepější turné Šachoffnice tour 2019. Ve stochovské Vodárně vypustili NP3 a Rehab mezi fanoušky nová alba Sobotní večer 16. 2. 2019 se ve stochovském Bikers klubu Vodárna nesl v duchu multižánrového minifestivalu. Na své si přišli příznivci punk rocku, nechyběl klasický rock a závěr patřil místní legendě - hard rockovému Mentolu. Hvězdy zazářily v Lucerně The Dire Straits Experience odstartovali českou tour v Praze Terror Society představila na Křemelce novou baskytaristku Páteční večer 15. 2. 2019 patřil ve strakonickém Klubu na Křemelce příznivcům tvrdé hardocorové muziky. Na pódiu se v programu Hardcore 4Life vystřídaly tři kapely ostrého ražení doprovázené početným publikem. Drumming Syndrome Miloše Meiera propukl i v Plzni! Fenomenální nejen rock metalový bubeník Miloš Meier z Dymytry zavítal v rámci své bubenické one man show Drumming Syndrome tour 2019 do Plzně a my byli při tom. Prvním postupovým kolem odstartoval 27. ročník Múzy 2019 V Divadle Pod lampou proběhlo úvodní kolo nejstarší výběrové hudební soutěže v České republice. Čtvrteční večer 14. 2. 2019 se na prknech představily čtyři kapely s punkovým stylem a slušným počtem fanoušků. Rock Opera již po druhé vyprodala na Sv. Valentýna představení Romeo a Julie Netradiční podání této skvělé literární hry z pera Williama Shakespeara v podání RockOpery Praha byla vskutku nevídáná. V opeře se objevují písně z tematických alb skupiny zakladatelů RockOpery Praha Milana Steigerwalda a Pavly Forest.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz