ČLÁNKY SOUTĚŽE

Punková oslava 20. narozenin skupiny Soukromey pozemek 10. února 2019   (21:04)Příbramským oslavencům přijelo do klubu Bunggrr ve Lhotě u Příbramě popřát hned pět kapel zvučných jmen. V pátek 8. 2. 2019 zahrála před zaplněným parketem akusticky SPS, o závar před pódiem se postarala Delikvence.

Punková oslava 20. narozenin skupiny Soukromey pozemek

Luděk Blovský


Je tomu na měsíc přesně 20 let, kdy se v městě Příbram zformovala punková skupina Soukromey pozemek. Kulaté výročí vzniku bylo obrovským důvodem k oslavě, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Akce se konala v motorkářském klubu Bunggrr - název odpovídá účelu, pro který byl objekt postaven. Dnes je po mnoha úpravách o poznání útulnější. Poměrně rozsáhlý nízký prostor, dobře zásobený bar, nízké pódium, sociální zázemí a hlavně natěšení hosté dotvářeli kulisy bujaré přehlídce dobré punkové muziky. Navíc tu proběhla sbírka na kamaráda, těžce zraněného elektrickým proudem upoutaného na invalidní vozík. Sympatická čtyřmístná suma byla předána ještě před oficiálním ukončením narozeninové párty.

Dobrovolná finanční sbírka

Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
Od rozjezdu nálada pouze a jenom stoupala, s počtem odehraných kapel braly za své ustálené zvyky a v některých případech není na snímcích poznat, kde je kapela a kde publikum. Na atmosféře to nijak neubíralo, ba naopak, každá skladba přilévala olej do ohně pod rozpálený kotel.

Na pódiu nebylo k hnutí
Jako první gratulanti obsadili scénu členové skupiny Černý koně. Kapela tu vystoupila po devíti letech koncertní absence pouze s několika krátkými zkouškami na znovusehrání. V publiku však bylo dosti pamětníků a příznivců, kteří Černé koně znají včetně songů Spravedlivá odplata, Jadernej Odpad, Močovina… Parket se rychle zaplnil a večírek začal nabírat spád.

Kapela Černý koně
Následný blok vyplnil akustický koncert SPS. Pouze na dvě kytary tu zahrál frontman Zdeněk Růžička s doprovodem Jana Sklenáře. Jen málokdo z přítomných by si nechal ujít tuto lahůdku a se Zdeňkem si nezazpíval Černou ruku, Mámu, Svobodu 89, Ruskou

Kapela SPS
Přestavba aparatury a zvukovka zabraly přesně vymezený čas, poté se k nástrojům postavili hlavní protagonisté dnešního mejdanu. Soukromey pozemek v plné palbě s bývalými muzikanty i zpěváky včetně skalních příznivců předvedli věci nevídané. Staré kousky míchané s těmi novějšími, střídání jednotlivých aktérů u nástrojů či mikrofonu vyústilo k závěrečnému společnému vystoupení všech, kdo se na historii kapely nějak podíleli. Zbytek místa na place vyplnili rozjetí fanouškové. Mohu říci, že v této fázi nebylo ani v nejmenším poznat, kdo patří do Pozemku a kdo sem přišel z parketu. Parádní atmosféra umocněná ostrou muzikou, pogem a pokročilou hodinou byla asi tou největší odměnou sestavě, která brázdí hudební vody celých dvacet let.

Kapela Soukromey pozemek
Vystoupení Telex tribute byla opět lahůdka pro milovníky punkového stylu. Se členy skupiny Delikvence v zádech tu zpěvák Telexu vytáhl známé pecky z bohatého repertoáru. Publikum šílelo, fanouškové se u skladeb Generace, Zlatá mládež, Zlatej slavík, Řeznickej krám, Továrna… střídali u mikrofonu. Kdo si tlačenici před jevištěm zažil, jistě nezapomene.
 

Vystoupení Telex tribute byla opět lahůdka pro …
Strakonická Delikvence na pódiu v podstatě zůstala a po krátké pauze se k nim přidal jejich zpěvák Martin. Originální tetování a piercing zdůrazňovaly styl muziky, kterou tu do obecenstva pumpovali celý set. Jak se to dnes stalo zvykem, skalní příznivci Martina při Cestě, Božích mlýnech, Osudu, Smečce… doplňovali.

Kapela Delikvence
Možná, že mnozí hosté toho měli v těchto chvílích dost, přesto parket neosiřel a dokázal tak udržet koncertní kulisu závěrečné kapele. Z Temelína do Lhoty zavítala známá Flaška Visočini. S Frontmanem Kloboukem rozjeli poslední dějství hudebního představení v rychlém tempu a hosté se nenechali dlouho pobízet. K vidění byla ulička (ve stylu Trautenberků). Muzikanti hlasitě podporovaní fans u skladeb Hiroshima, Augusto Pinochet, Sen, Kapitalihnus, Technoparty jeli do poslední chvíle na plný plyn. Kromě osvědčených kousků zazněla i novinka Inkvizice, která sklidila zasloužený aplaus.

Kapela Flaška Visočini

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Luděk Blovský 192 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články s interprety Delikvence, Flaška Visočini, Soukromey pozemek, SPS

Tři sestry předvedly punkový mejdan v Petrovicích Do Petrovic u Sedlčan přijela "Třísesterská" Gambrinus 11 tour. Společně s Třemi sestrami se jako hosté představili E!E, SPS a Pirates of the pubs. Skvělá sestava slibovala super punkový zážitek. Vyvrhells pro Kačenku Na Bílou sobotu 20.4. se od pozdního odpoledne Roudnou v Plzni začaly nést tóny několika dobře známých českých punkových kapel. Konkrétně zazněly kapely Do řady!, Nízká úroveň, Košutka Hills, Muerti, S.A.S., Jednota Kolín, Gauneři, Delikvence 11 a Soukromey pozemek. Žádné punkové srdce nemohlo chybět. Punkový festival Vyvrhells pro Kačenku je přesunutý do Saloonu Roudná Velký svátek punkerů a příznivců skvělé muziky vypukne v sobotu 20. 4. 2019 v plzeňském klubu Saloon Roudná. Během koncertů zde dojde na předání vybraných finančních příspěvků rodičům nemocné Kateřiny Podrázské, které dokázali nýřanští Vyvrhells nashromáždit v uplynulých měsících na jimi pořádaných akcích. Akce je přesunutá z dříve avizovaného Bílýho Medvěda do Saloonu Roudná a start punkového maratónu je plánovaný na 15:00 hodin. Pogo tour 2018 – E!E a SPS oslavili v Divadle Pod čarou společných 10 let na turné. Večer v rytmu punku a punk-rock´n´rollu s kapelami SPS a E!E letos vyšel na 17. listopad. Písecká Podčára byla osmou zastávkou tradiční Pogo tour. Podzimní splíny a deprese spolehlivě zažene E!E a SPS. Chodim prázdnou ulicí, v ruce párek s hořčicí, ejhle, spatřim plakát visící. Pogo Tour 2018 Neskutečný nářez na Punkovém večírku Ze soboty na neděli (20-21.10) se ve Vrchlabí uskutečnila Punk-Rocková akce, která otřásla celým Vrchlabí. Festival začal v dopoledních hodinách. Vše odstartovala kapela Bez Šance a následovaly Totální Nasazení, Houba, Volant, Vision days a další super kapely. Program byl opravdu nadupaný a i když venku bylo chladno akce se zůčastnilo nad tisíc lidí. Akce skončila v brzkých ranních hodinách, ale někteří zde zůstaly v předsálí až do dopoledne. Nezaprší a nezaprší 19. ročník kultovního punkového festivalu Valník na tradičním území letního kina ve Slaném se dočkal dalšího povedeného a mokrého úspěchu.

Další články žánru Punk (rock)

Plexis vydávají album TO na vinylu! Punková legenda Plexis v těchto dnech vydává po 21letech album To na vinylu. U Vodníka v Tachově proběhne 8. ročník akce s názvem Ještě Jeden Fest Line up vyhlášeného festu předposledního prázdninového víkendu 24.8.2019 nabízí lahůdky několika žánrů. Na své si přijdou punkeři, rockeři a máničkami si budou moci hodit i metalisté. Rock of Sadská 2019 - Šestý ročník ve znamení vzpomínek Třetí srpnový víkend patřil již tradičně festivalu Rock of Sadská. Areál na břehu jezera v sadské se po šesté rozezněl v rytmu rocku. Dva dny plné rockové muziky, spousty piva velké množství fanoušků všech věkových kategorií to vše je Rock of Sadská. Farák Fest 2019 vytáhl esa z rukávu Dlouho očekávaný a v mnoha médiích reklamovaný Farák Fest 2019 s pořadovým číslem 5 odstartoval 17.8.2019 úderem 13. hodiny. V maratónu devíti formací se na scéně představily kapely brázdící hudební pódia napříč naší vlastí. V plejádě vystupujících jsme si mohli poslechnout sestavy mladšího data vzniku, ale i skupiny, jejichž historie sahá do hluboké paměti fanoušků dříve narozených. Brutus, Zvlášňý škola… nebo širokou veřejností uznávané veličiny Ready Kirken či UDG. V Camp Lázních Klatovy vypukne ta pravá Bujará noc s punkovými živly ze skupin Tři sestry, E!E a Pirates of the Pubs! Legenda české pub rockové scény nedávno potěšila fanoušky zbrusu novým klipem s názvem Bujará. A pořádně Bujará párty jistě bude i na koncertě v Camp Lázních Klatovy Nejlepší rozloučení s prázdninami? Festival Kefír 31. srpna se na Kačině u Kutné Hory koná již sedmý ročník festivalu Kefír – jedinečnéakce pro děti a jejich rodiče. Návštěvníci si letos vedle bohatého hudebního čidivadelního programu poprvé v Česku užijí kultovní britskou klouzačku Do festivalové historie si Prasofest připsal pořadové číslo 7 Podhradí zříceniny Vlčtejn u Blovic se v sobotu 10.8.2019 stalo cílem stovek fanoušků punkové muziky. Pod osvícenou siluetou hradu v opravené a zastřešené stage odstartoval již 7. ročník vyhlášeného festivalu. Pomyslnou štafetu si na pódiu předalo devět kapel známých nejen v našem kraji.

Další fotoreportáže

Rock of Sadská 2019 - Šestý ročník ve znamení vzpomínek Třetí srpnový víkend patřil již tradičně festivalu Rock of Sadská. Areál na břehu jezera v sadské se po šesté rozezněl v rytmu rocku. Dva dny plné rockové muziky, spousty piva velké množství fanoušků všech věkových kategorií to vše je Rock of Sadská. Farák Fest 2019 vytáhl esa z rukávu Dlouho očekávaný a v mnoha médiích reklamovaný Farák Fest 2019 s pořadovým číslem 5 odstartoval 17.8.2019 úderem 13. hodiny. V maratónu devíti formací se na scéně představily kapely brázdící hudební pódia napříč naší vlastí. V plejádě vystupujících jsme si mohli poslechnout sestavy mladšího data vzniku, ale i skupiny, jejichž historie sahá do hluboké paměti fanoušků dříve narozených. Brutus, Zvlášňý škola… nebo širokou veřejností uznávané veličiny Ready Kirken či UDG. Friendly Festival Fryyfest oslavil své desáté narozeniny ve velkém stylu! Ve dnech 16. až 17. 8. vypukl v Bakově nad Jizerou jubilejní - desátý ročník oblíbeného Friendly festivalu - Fryyfest 2019. Přestože má festival již dlouholetou tradici - i v letošním roce zažil své „poprvé“.Poprvé totiž tento open air přivítalo krásné prostředí Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou. Fryyfest oslavil své kulatiny ve velkém stylu a o věhlasné hudební gratulanty nebyla nouze. Klatovské náměstí rozehřál domácí Radiátor Středeční koncert 14.8.2019 nabídl příznivcům svižné muziky výběr mezi metalovým nářezem sokolovského Liberate a rockovým koncertem domácího Radiátoru. Do festivalové historie si Prasofest připsal pořadové číslo 7 Podhradí zříceniny Vlčtejn u Blovic se v sobotu 10.8.2019 stalo cílem stovek fanoušků punkové muziky. Pod osvícenou siluetou hradu v opravené a zastřešené stage odstartoval již 7. ročník vyhlášeného festivalu. Pomyslnou štafetu si na pódiu předalo devět kapel známých nejen v našem kraji. Mokrá těla , písek v botách a nekonečná párty - takový byl pohodový Chodrockfest 2019 V magické datum 8. 8. – 10. 8. 2019 ožily Domažlice a okolí tradičním plážovým festivalem Chodrockfestem, který pro příznivce a milovníky rockové, punkové, pop rockové či metalové muziky v srpnu k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (sobota) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz