ČLÁNKY SOUTĚŽE

Rock na Křivo 2017 – 3. ročník 13. srpna 2017   (20:08)V sobotu 12. 8. 2017 proběhl v Křivoklátě hudební festival pod názvem Rock na Křivo, letos poprvé pod širým nebem.

BulldogEnormicMentolZTP
Rock na Křivo 2017 – 3. ročník

Luděk Blovský


Křivoklátské lesy, hrad Křivoklát a přírodní sportovní areál U Kolečka v městysu Křivoklát se staly kulisami 3. ročníku multižánrového hudebního festivalu. Vystoupily zde čtyři kapely, které v zátiší místních hvozdů přilákaly fanoušky z širokého okolí.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Úvod patřil berounskému hardrockovému Bulldogovi. Kapela, jejímž domovským právem je berounský Rockový klub Prdel, rozjela mejdan s chutí a ve velkém stylu. Skupina s frontmanem a bicmanem v jedné osobě – Martinem Hruškou – zahrála skladby z alba Chucky, přidala starší věci, nechyběly novinky Kdo se pořád ptá a Já jsem tvoje žízeň. Úspěšné představení sklidilo zasloužený potlesk a obecenstvo bylo odměněno malým přídavkem. Navíc jsem se v zákulisí dozvěděl něco o přípravě nahrávání nového alba, vše zatím jen neoficiálně. V budoucnu se máme na co těšit.

Úvod patřil berounskému hardrockovému …
Proběhla technická pauza a dřevěnou pergolu obsadila křivoklátská punková sestava ZTP („Zastřelim tě pohrabáčem“) s „The Mýtusem“ u mikrofonu. Za dva roky působení má skupina za sebou řadu koncertů a vystoupení na festivalech, ze kterých bych uvedl vyhlášený Basinfirefest 2017. Jejich syrové texty a narážky na fanoušky přilákaly před pódium příznivce tohoto stylu. Při skladbách Pankovej život, 3 punkáči, či Slepice se divoce pogovalo. Show měla úspěch a po právu sklidila ovace.

Proběhla technická pauza a dřevěnou pergolu …
Výměna aparatury, kterou si kapely musely navozit s kárkou přes dřevěný mostík, načež scénu obsadila stochovská parta Mentol. Ti se Standou Lackunem osvěžili vzduch svižným hardrockem, který nenechal v klidu žádného příznivce tohoto žánru. Bylo to parádní vystoupení skupiny založené v roce 1988, která se později odmlčela jen proto, aby v roce 2014 prodělala restart s návratem do hudebních sfér. Věkovým průměrem starší, nasazením a výkonem jako za mlada pálili do lidí jednu pecku za druhou, vše z vlastní kuchyně. Uvedu alespoň několik skladeb – Zlý město, Rozvod, Ješitná, Blázni, Útěk, Jsme tu všichni jenom jednou. Vystoupení bylo po zásluze odměněno potleskem.

Výměna aparatury, kterou si kapely musely …
Další výměna postů a vlády nad decibely se ujímá opět křivoklátská punk rocková partička Enormic. Kromě hudebního vystoupení zde zastávala i pozici hlavního pořadatele. Zpívající kytarista Petr Sado tu na publikum vybalil písně z jejich alba Po svým vydaného v roce 2015 – Divnej den, To se stává, Konec, Osud či stejnojmennou skladbu Po svým a samozřejmě nechyběla jedna z nových věcí – Úsměv. Pogování, sborový zpěv známých hitů a host u mikrofonu korunovali jejich vystoupení pomalu směřující k závěru večera. Poslední song, přídavek a ve 22 hodin byl 3. ročník hudebního festivalu Rock na Křivo v Křivoklátě oficiálně ukončen.

Další výměna postů a vlády nad decibely se …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Luděk Blovský 114 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články s interprety Bulldog, Mentol

Další články žánrů Punk (rock), Rock

Black Stone Cherry s Monster Truck zahrají v listopadu v Lucerna Music baru Americká hardrocková kapela Black Stone Cherry přijede do Prahy s novým albem Family Tree, které vychází 20. dubna 2018 na Mascot Records. Way to a Klokain rozezní plzeňský music bar Anděl Plzeňská skupina Way to slaví své první narozeniny v nové sestavě. Dárek k tomuto výročí však dá tahle parta svým fanouškům. Tím máme samozřejmě na mysli společný koncert oslavenců Way to a skupiny Klokain. Dvě maďarské kapely nabité folk punkovou energií vystoupí na podzim v Praze Folkpunk nejvyšší kvality dovezou do Prahy nejprve Paddy and The Rats (24. října v Lucerna Music Baru), zanedlouho poté nabídnou geniální mix balkánu, punku a folku Bohemian Betyars (7. listopadu v Rock Café). Oba koncerty se konají pod hlavičkou Mighty Sounds. Rocková tancovačka měla v Horažďovicích skvělou atmosféru Plzeňská kapela Extra band revival předvedla v Horažďovicích 13. 10. 2018 parádní výkon. Opravdový Rockový bál si tu užíval celý sál se zaplněným parketem. Ostrá světla a dobrý zvuk potěšily snad každého, kdo si do Horažďovic našel cestu. Soutěž o lístky na zakázanÝovoce, Jaksi Taksi a By The Way do KD Kovářov Vyhrajte vstupenku na sobotní koncert. zakázanÝovoce, Jaksi Taksi a By The Way vezmou útokem KD Kovářov. Rockové soboty v Kovářově hostí další suprový koncert. Plzeň zažije metalové zemětřesení s legendou Bonfire a speciálními hosty! Němečtí Bonfire rozjedou svůj heavy metalový vlak naplno a nahrnou do nás své megahity společně s neméně legendárními přáteli - zpěváky ze skupin Rainbow, Deep Purple, Puhdys, Toto, UFO, Survivor, Axel Rudi Pell, Grave Digger, House Of Lords. Nechybí ani Geoff Tate.

Další fotoreportáže

Metalový Onion Fest 2018 oslavil kulaté 15. výročí Hořovický open air festival s přehlídkou několika metalových stylů letos opět nezklamal. Na pódiu se vystřídalo sedm kapel a litovat může jen ten, kdo si v sobotu 13. 10. 2018 nepřivstal a přišel tak o thrashový nářez u příležitosti hojně navštěvovaného Cibulového jarmarku. Psychobilly attack v Lampě Páteční večer se v Divadle pod lampou nesl ve znamení temné strany rock´n´rollu – toť psychobilly. Gauneři s noži po kapsách, krásné pin-upky, cvakající kontrabas, vůně pomády, havajský dress code a celkově opravdu podařený večírek. Rozpohybovat Plzeň přijel psychobilly cirkus ve složení - Kungpao Cowboys, Duo Rimini a Out of Luck, vše pod taktovkou Screaming Cats booking! A že bylo, na co se těšit! Rocková tancovačka měla v Horažďovicích skvělou atmosféru Plzeňská kapela Extra band revival předvedla v Horažďovicích 13. 10. 2018 parádní výkon. Opravdový Rockový bál si tu užíval celý sál se zaplněným parketem. Ostrá světla a dobrý zvuk potěšily snad každého, kdo si do Horažďovic našel cestu. Podzimní turné Holomráz odstartovala Slza ve Lnářích Téměř vyprodaný lnářský Kulturní dům se stal 13. 10. 2018 odrazovým můstkem k podzimní šňůře kapely Slza na podporu alba Holomráz vydaného na podzim 2017. David Koller vyjel se svou kapelou na podzimní část svého akustického turné Děčínské publikum jako první v republice mohlo vidět a slyšet podzimní část akustického turné Davida Kollera s kapelou. Speciálním hostem turné byl skladatel, klavírista a zpěvák Michal Kindl. Na jaře vydal své debutové album Barvy, na kterém spolupracoval s producentem Alešem Zenklem Uherskobrodskou pouťovou řádně rozpařily skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns 6. 10. 2018 to v Uherském Brodě rozjely ve velkém stylu skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns. Jako každý rok se tradičně město rozzářilo tisíci světly kolotočů a decibely hudby lákaly všechny na mega zážitky nekončících atrakcí pro všechny věkové kategorie. Co ale doopravdy přitáhlo večerní návštěvníky byla Uherskobrodská pouťová 2018. Vystoupení Jakuba Smolíka oživilo Medový jarmark v Koterově Tradiční společenská akce v plzeňském Koterově pohostila na svažité návsi 7. 10. 2018, kromě trhovců a nakupujících, známého písničkáře Jakuba Smolíka s hudebním doprovodem.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz