ČLÁNKY SOUTĚŽE

Rocková tancovačka na Sokolovně v Nepomuku 31. července 2017   (14:55)Pořadatelé pozvali na venkovní pódium u Sokolovny 29. 7. 2017 skupinu Brenda 5 a Turbo revival Plzeň, které dokázaly roztančit početné publikum.

Rocková tancovačka na Sokolovně v Nepomuku

Luděk Blovský


Konec července je pro Nepomuk významný nejen hudebními akcemi, ale i motocyklovým závodem veteránů. Závodníci, doprovodné týmy a jejich fandové z nedalekého stanového městečka se stali velkým dílem skládačky rockové taneční zábavy u Sokolovny. Do té samozřejmě patří hlavní pořadatelé manželé Kubíkovi, hosté místní i z okolí, provizorní bar s dobře ošetřeným prodejním artiklem a v neposlední řadě skupiny zde vystupující.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Úvod večera si vzala na svá bedra klatovská crossover – rocková sestava Brenda 5. Současnému názvu předcházel od roku vzniku 1994 Brenda Volšová, který si muzikanti 2003 změnili na dnešní - Brenda 5. Jejich styl nelze jednoduše zaškatulkovat. Jsou tu songy padající k rapu, hip – hopu, grunge a samozřejmě k rocku.
Z úst zpěváka Jiřího Bůžka jsme si poslechli skladby jako Fiky, fiky, Větrovou muziku, jedinou cizojazyčnou píseň Serjoža a dnes teprve po čtvrté prezentovanou skladbu s pracovním názvem Nová. Vystoupení se setkalo s odezvou publika a jako přídavek si fanouškové vytleskali hitovku Robert.

Úvod večera si vzala na svá bedra klatovská …
Výměna aparatury, rychlé nazvučení a taktovky se ujímá Turbo revival Plzeň. Již v názvu je patrné, jaký styl a jaký hudební obsah skupina na pódiu předvede. Možná si někteří čtenáři řeknou, že revival není nic pro ně. Těmto hostům této stránky mohu jen říci, že kapela s Jaroslavem Jeníčkem u mikrofonu, Jindřichem Daňkem u bicích, Petrem Hrádkem u basy, Jiřím Voráčkem u sólové kytary a bývalým členem Turba Mílou Orcígrem u kláves, předvedla perfektní výkon. Zaplněný parket a každý song odměněný potleskem, toť vysvědčení této revivalové party. Publikum si s Jardou zapělo takové pecky, jako Tak na co čekáš, Vzpomínám, Vodopád, Křídla racků, Hráč, Láska z pasáží a mnoho dalších hitovek. Představení mělo šťávu, lidé se bavili a tak poslední skladby utekly všem jako voda. Kolem jedné hodiny po půlnoci byla tancovačka v Sokolovně Nepomuk oficiálně ukončena a spokojení hosté se začali rozcházet do svých domovů.

Výměna aparatury, rychlé nazvučení a taktovky …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Luděk Blovský 64 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články žánrů Crossover, Rock

KD Mrákov zažil hudební erupci hitů Alkeholu a Walda Gangu Byl chladný, dalo by se říci promrzlý sobotní podvečer a naše rocková srdce bila na poplach. Vždyť vystoupení skupin Walda Gang a Alkehol jsou pokaždé velkým zážitkem a co potom teprve, když šlo o jejich poslední společný koncert v rámci tour. V Parlament Clubu se představí z brusu nová kapela Strakator Na scéně známého plzeňského klubu zahrají v pátek 23. 11. 2018 hned dvě formace. O přízeň publika se bude ucházet punkový V.T. Marvin, kterému bude sekundovat nově založená skupina Strakator. Komunál přilákal do Spáleného Poříčí stovky fanoušků Koncert ve Spáleném Poříčí se setkal u příznivců skvělé rockové muziky s obrovským ohlasem. Luboš Suchánek se několikrát vydal do středu svých nejvěrnějších, kteří jen neradi frontmana Komunálu propouštěli v pátek 16. 11. 2018 zpět na pódium. Sušenkový mejdan na rockové sobotě. Keks po roce vystoupil v KD Kovářov. Soutěž o lístky na Harlej a Rocksana v Hořovicích Harlej a Rocksana rozjedou svou (punk) rockovou jízdu plnou hitů v Hořovicích. „Možná je tráva modrá, možná je sladká sůl, možná jedna a jedna se rovná dva a půl...“ Však to znáte... A nejen s touhle peckou Harlej ne možná, ale určitě zavítá do Hořovic. Hostem Harleje v rámci podzimní Možná tour 2018 budou mladí talentovaní rockeři Rocksana. Lordi rozpálí Pekelný ostrov 2019! Hard rock heavy metalové peklo ukáže svou pravou tvář. V příštím roce totiž na tento pekelně dobrý festival zavítají legendární finští Lordi! Sine Krucipüsk Nihil Kultovní liberecká skupina Krucipüsk zahájila podzimní turné a 10. listopadu se tak uskutečnil v pořadí druhý koncert v řadě a to v KD Vltava v Českých Budějovicích. Tour nese název podle jedenáctého studiového alba Sine Amore Nihil ( Bez lásky není nic ), které spatřilo světlo světa v listopadu loňského roku.

Další fotoreportáže

KD Mrákov zažil hudební erupci hitů Alkeholu a Walda Gangu Byl chladný, dalo by se říci promrzlý sobotní podvečer a naše rocková srdce bila na poplach. Vždyť vystoupení skupin Walda Gang a Alkehol jsou pokaždé velkým zážitkem a co potom teprve, když šlo o jejich poslední společný koncert v rámci tour. Komunál přilákal do Spáleného Poříčí stovky fanoušků Koncert ve Spáleném Poříčí se setkal u příznivců skvělé rockové muziky s obrovským ohlasem. Luboš Suchánek se několikrát vydal do středu svých nejvěrnějších, kteří jen neradi frontmana Komunálu propouštěli v pátek 16. 11. 2018 zpět na pódium. Sušenkový mejdan na rockové sobotě. Keks po roce vystoupil v KD Kovářov. Lucifer Star Machine se vrátili na strahovský kopec Pekelná show, dvě kapely, skvělá atmosféra. Tak by se dala definovat atmosféra pátečního večera v klubu 007 na Strahově. Sine Krucipüsk Nihil Kultovní liberecká skupina Krucipüsk zahájila podzimní turné a 10. listopadu se tak uskutečnil v pořadí druhý koncert v řadě a to v KD Vltava v Českých Budějovicích. Tour nese název podle jedenáctého studiového alba Sine Amore Nihil ( Bez lásky není nic ), které spatřilo světlo světa v listopadu loňského roku. Minifestival 100% Tolerance představil čtyři kapely Hospůdka Na Růžku v Komárově hostila letos již podruhé úspěšnou akci, na které se v sobotu 10. 11. 2018 předvedly kapely několika hudebních žánrů. Fatální punk weekend pohostil žižkovský klub Fatal. V pátek i v sobotu praskal pod náloží punkových kapel klub Fatál. Na prknech tohoto klubu se postupně vysřídaly kapely Louty, Svoloč, Gangstaska, Daily Coffee, Tragedis, De Lindows z Polska, Psí kšíry, Přísun povolen, , Dezert of the day, Lajna a Bez Šance. Normals?! svou účast nakonec odřekli.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz