ČLÁNKY SOUTĚŽE

Rocková tancovačka na Sokolovně v Nepomuku 31. července 2017   (14:55)Pořadatelé pozvali na venkovní pódium u Sokolovny 29. 7. 2017 skupinu Brenda 5 a Turbo revival Plzeň, které dokázaly roztančit početné publikum.

Rocková tancovačka na Sokolovně v Nepomuku

Luděk Blovský


Konec července je pro Nepomuk významný nejen hudebními akcemi, ale i motocyklovým závodem veteránů. Závodníci, doprovodné týmy a jejich fandové z nedalekého stanového městečka se stali velkým dílem skládačky rockové taneční zábavy u Sokolovny. Do té samozřejmě patří hlavní pořadatelé manželé Kubíkovi, hosté místní i z okolí, provizorní bar s dobře ošetřeným prodejním artiklem a v neposlední řadě skupiny zde vystupující.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Úvod večera si vzala na svá bedra klatovská crossover – rocková sestava Brenda 5. Současnému názvu předcházel od roku vzniku 1994 Brenda Volšová, který si muzikanti 2003 změnili na dnešní - Brenda 5. Jejich styl nelze jednoduše zaškatulkovat. Jsou tu songy padající k rapu, hip – hopu, grunge a samozřejmě k rocku.
Z úst zpěváka Jiřího Bůžka jsme si poslechli skladby jako Fiky, fiky, Větrovou muziku, jedinou cizojazyčnou píseň Serjoža a dnes teprve po čtvrté prezentovanou skladbu s pracovním názvem Nová. Vystoupení se setkalo s odezvou publika a jako přídavek si fanouškové vytleskali hitovku Robert.

Úvod večera si vzala na svá bedra klatovská …
Výměna aparatury, rychlé nazvučení a taktovky se ujímá Turbo revival Plzeň. Již v názvu je patrné, jaký styl a jaký hudební obsah skupina na pódiu předvede. Možná si někteří čtenáři řeknou, že revival není nic pro ně. Těmto hostům této stránky mohu jen říci, že kapela s Jaroslavem Jeníčkem u mikrofonu, Jindřichem Daňkem u bicích, Petrem Hrádkem u basy, Jiřím Voráčkem u sólové kytary a bývalým členem Turba Mílou Orcígrem u kláves, předvedla perfektní výkon. Zaplněný parket a každý song odměněný potleskem, toť vysvědčení této revivalové party. Publikum si s Jardou zapělo takové pecky, jako Tak na co čekáš, Vzpomínám, Vodopád, Křídla racků, Hráč, Láska z pasáží a mnoho dalších hitovek. Představení mělo šťávu, lidé se bavili a tak poslední skladby utekly všem jako voda. Kolem jedné hodiny po půlnoci byla tancovačka v Sokolovně Nepomuk oficiálně ukončena a spokojení hosté se začali rozcházet do svých domovů.

Výměna aparatury, rychlé nazvučení a taktovky …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Luděk Blovský 64 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články žánrů Crossover, Rock

Na Každoročním mejdanu v MC Sklep se rozhodně nudit nebudeme Tradiční Václavská v MC Sklep Spálené Poříčí představí na klubové scéně hned tři rockové sestavy. Na své si 27. 9. 2018 přijdou fanouškové melodických skladeb podpořených silnými kytarami v podání Gallilea, skupiny Compromysh a klatovského Radiátoru. Bigbítové doupě v Novém Kramolíně se otřásalo v základech Pouťová rocková tancovačka s podtitulem Pouťová zábava akce jako prase vol. 4 přivítala 21. 9. 2018 na sále místního KD Grady Ann a klatovský Armero Tragedy. Vše v plném obsazení a s maximálním výkonem. Aušus: „Ať fanoušci přijdou podpořit dobrou věc, fakt to má smysl!“ Po čase se opět setkáváme s muzikanty ze západočeské punk rockové legendy Aušus. Nesešli jsme se s kluky jen tak u piva, ale přišli jsme si s nimi popovídat o jejich výjimečném výročním koncertu k 20 letům kapely. Tublatanka a Citron odstartují slovenskou část turné Souboj rebelů koncertem v Košicích Maťo Ďurinda si zazpívá s českým zpěvákem Láďou Křížkem a zpěvačkou Tanjou! Na jednom pódiu se sejdou během turné legendárních kapel Tublatanka a Citron s názvem Souboj rebelů. V Novém Kramolíně si přijdou na své příznivci ostré muziky Tancovačka s podtitulem - Pouťová zábava akce jako prase vol 4 rozčeří klidné místní vody v pátek 21. 9. 2018 pořádným nářezem. O ten se postará blovická rocková Grady Ann s klatovskou formací Armero Tragedy. Rocková rozlučka s létem v Nepomuku Pořadatelé z nepomucké Pizzerie Marshall si na závěr letošního vydařeného léta pozvali klatovskou rockovou partu Ukradený Vjecy. V sobotu 22. 9. 2018 kapela zahraje všem, kteří se chtějí před příchodem podzimních sychravých dnů skvěle pobavit a užít si ještě čerstvého vzduchu na venkovním parketě. Skupina Jethro Tull oslaví v Bratislavě padesát let na rockové scéně! Bratislavská HANT Aréna zažije oslavu 50. narozenin legendární rockové skupiny Jethro Tull! Frontman Ian Anderson se vydal se spoluhráči na celosvětové turné a nevynechá ani slovenské hlavní město.

Další fotoreportáže

Bigbítové doupě v Novém Kramolíně se otřásalo v základech Pouťová rocková tancovačka s podtitulem Pouťová zábava akce jako prase vol. 4 přivítala 21. 9. 2018 na sále místního KD Grady Ann a klatovský Armero Tragedy. Vše v plném obsazení a s maximálním výkonem. Rockové zakončení Měchpijády si nenechalo ujít početné publikum Měcholupská Měchpijáda 2018 dospěla k vrcholu kolem 19. hodiny. Osvětlené a nazvučené pódium přivítalo 15. 9. 2018 hned dvě rockové party, které pod dřevěnou pergolou rozjely mejdan na počest úspěšného sportovního odpoledne. Steven Daniels, Bára Zemanová & Band a Sylvie & Silver Matte to rozjeli v plzeňském divadle Pod lampou Byl páteční podvečer a plzeňské divadlo Pod lampou ovládly skupiny Steven Daniels, Bára Zemanová & BAND a Sylvie & Silver Matte. Restaurace Zámecká ve Šťáhlavech se loučila s veřejností posledním koncertem Vystoupení místní kapely Wagabund v pátek 14. 9. 2018 bylo posledním hudebním počinem oblíbené restaurace Zámecká Šťáhlavy. Po mnoha letech bude podnik uzavřen a fanouškové zmíněné skupiny budou muset na jejich koncerty cestovat do vzdálenějších končin našeho okresu. Mladá talentovaná partička Rocksana natáčela videoklip a my jsme byli u toho. Nechyběla ani postelová scéna, akční záběry z jedoucího auta, homeless v popelnici nebo sexy učitelka v pekelně krátké minisukni. Natáčení videoklipu probíhalo ve čtvrtek 30. srpna v ulicích, bytu, klubu, cukrárně, zámeckém parku a na spoustě dalších míst města Hořovice. Punkový koncert v tramvaji? V Plzni to jde! Vlčtejnský Prasofest a nýřanští Vyvrhells spojili úsilí ve snaze pomoci nemocné holčičce - Kateřině Podrázské. Na plzeňské tramvajové lince č. 2 uspořádali ve čtvrtek 13. 9. 2018 punkový koncert skupiny S.A.S. Sifon rock nás v KD Mrákov přesvědčil, že Bigbít sílu dává! Byl sobotní podvečer a Mekka chodského bigbítu KD Mrákov opět přivítala návštěvníky. Žlutočerné plakáty s logem Sifon rock lemující okolí už napovídaly, co tuto sobotu v Mrákově vypukne.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz