ČLÁNKY SOUTĚŽE

Rocková tancovačka na Sokolovně v Nepomuku 31. července 2017   (14:55)Pořadatelé pozvali na venkovní pódium u Sokolovny 29. 7. 2017 skupinu Brenda 5 a Turbo revival Plzeň, které dokázaly roztančit početné publikum.

Rocková tancovačka na Sokolovně v Nepomuku

Luděk Blovský


Konec července je pro Nepomuk významný nejen hudebními akcemi, ale i motocyklovým závodem veteránů. Závodníci, doprovodné týmy a jejich fandové z nedalekého stanového městečka se stali velkým dílem skládačky rockové taneční zábavy u Sokolovny. Do té samozřejmě patří hlavní pořadatelé manželé Kubíkovi, hosté místní i z okolí, provizorní bar s dobře ošetřeným prodejním artiklem a v neposlední řadě skupiny zde vystupující.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Úvod večera si vzala na svá bedra klatovská crossover – rocková sestava Brenda 5. Současnému názvu předcházel od roku vzniku 1994 Brenda Volšová, který si muzikanti 2003 změnili na dnešní - Brenda 5. Jejich styl nelze jednoduše zaškatulkovat. Jsou tu songy padající k rapu, hip – hopu, grunge a samozřejmě k rocku.
Z úst zpěváka Jiřího Bůžka jsme si poslechli skladby jako Fiky, fiky, Větrovou muziku, jedinou cizojazyčnou píseň Serjoža a dnes teprve po čtvrté prezentovanou skladbu s pracovním názvem Nová. Vystoupení se setkalo s odezvou publika a jako přídavek si fanouškové vytleskali hitovku Robert.

Úvod večera si vzala na svá bedra klatovská …
Výměna aparatury, rychlé nazvučení a taktovky se ujímá Turbo revival Plzeň. Již v názvu je patrné, jaký styl a jaký hudební obsah skupina na pódiu předvede. Možná si někteří čtenáři řeknou, že revival není nic pro ně. Těmto hostům této stránky mohu jen říci, že kapela s Jaroslavem Jeníčkem u mikrofonu, Jindřichem Daňkem u bicích, Petrem Hrádkem u basy, Jiřím Voráčkem u sólové kytary a bývalým členem Turba Mílou Orcígrem u kláves, předvedla perfektní výkon. Zaplněný parket a každý song odměněný potleskem, toť vysvědčení této revivalové party. Publikum si s Jardou zapělo takové pecky, jako Tak na co čekáš, Vzpomínám, Vodopád, Křídla racků, Hráč, Láska z pasáží a mnoho dalších hitovek. Představení mělo šťávu, lidé se bavili a tak poslední skladby utekly všem jako voda. Kolem jedné hodiny po půlnoci byla tancovačka v Sokolovně Nepomuk oficiálně ukončena a spokojení hosté se začali rozcházet do svých domovů.

Výměna aparatury, rychlé nazvučení a taktovky …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Luděk Blovský 64 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články žánrů Crossover, Rock

Tok Labe nám do Děčína připlaví známá jména hudební scény aneb Labefest 2019 se blíží Jeden z nejkrásnějších festivalových areálů – břeh Labe na Smetanově nábřeží opět přivítá vícežánrový májový festival Labefest 2019. A věřte, máme se na co těšit Soutěž o vstupenky na koncert The Agony (CZ) a Syteria (UK), klubVagón, 27. února 2019 Tři ženy a bubenice. Tři ženy a bubeník. Jackie Chambers z Girlschool a rock 'n' roll. To není začátek vtipu, nýbrž klíčová slova, která definují večerní hodiny 27. února 2019 v pražském Vagónu. O víkendu Traktor chystá nájezd na Zlín a Ostravu Šachoffnice Tour 2019 pokračuje na Moravě Koncert The Agony (CZ) a Syteria (UK), klub Vagón, 27. února 2019 ------------------ The Agony (CZ) with special guest Syteria (UK), music club Vagon, 27 FEB 2019 Tři ženy a bubenice. Tři ženy a bubeník. Jackie Chambers z Girlschool a rock 'n' roll. To není začátek vtipu, nýbrž klíčová slova, která definují večerní hodiny 27. února 2019 v pražském Vagónu. ------------------------------------------------------------------ Three women and a female drummer. Three women and a male drummer. Jackie Chambers of Girlschool and some ass-kicking rock'n'roll. No, this is not a beginning of a joke, only a few keywords defining one very fine night coming on 27th February 2019 at Vagon Club in Prague. Traktor exceloval na šachovém poli ve vyprodaném Depu2015 v Plzni! Hostem večera byli heartcoroví Forrest Jump Od léta, kdy jsme radost z koncertů Traktoru zažili naposledy, uplynula již dlouhá doba. Celorepubliková fanouškovská základna téhle party netrpělivě střihala pomyslný metr a nemohla se dočkat, až Traktor zase uslyší, uvidí a poprvé spatří nové ještě monstróznější a velkolepější turné Šachoffnice tour 2019. Ve stochovské Vodárně vypustili NP3 a Rehab mezi fanoušky nová alba Sobotní večer 16. 2. 2019 se ve stochovském Bikers klubu Vodárna nesl v duchu multižánrového minifestivalu. Na své si přišli příznivci punk rocku, nechyběl klasický rock a závěr patřil místní legendě - hard rockovému Mentolu. Hvězdy zazářily v Lucerně The Dire Straits Experience odstartovali českou tour v Praze

Další fotoreportáže

Traktor exceloval na šachovém poli ve vyprodaném Depu2015 v Plzni! Hostem večera byli heartcoroví Forrest Jump Od léta, kdy jsme radost z koncertů Traktoru zažili naposledy, uplynula již dlouhá doba. Celorepubliková fanouškovská základna téhle party netrpělivě střihala pomyslný metr a nemohla se dočkat, až Traktor zase uslyší, uvidí a poprvé spatří nové ještě monstróznější a velkolepější turné Šachoffnice tour 2019. Ve stochovské Vodárně vypustili NP3 a Rehab mezi fanoušky nová alba Sobotní večer 16. 2. 2019 se ve stochovském Bikers klubu Vodárna nesl v duchu multižánrového minifestivalu. Na své si přišli příznivci punk rocku, nechyběl klasický rock a závěr patřil místní legendě - hard rockovému Mentolu. Hvězdy zazářily v Lucerně The Dire Straits Experience odstartovali českou tour v Praze Terror Society představila na Křemelce novou baskytaristku Páteční večer 15. 2. 2019 patřil ve strakonickém Klubu na Křemelce příznivcům tvrdé hardocorové muziky. Na pódiu se v programu Hardcore 4Life vystřídaly tři kapely ostrého ražení doprovázené početným publikem. Drumming Syndrome Miloše Meiera propukl i v Plzni! Fenomenální nejen rock metalový bubeník Miloš Meier z Dymytry zavítal v rámci své bubenické one man show Drumming Syndrome tour 2019 do Plzně a my byli při tom. Prvním postupovým kolem odstartoval 27. ročník Múzy 2019 V Divadle Pod lampou proběhlo úvodní kolo nejstarší výběrové hudební soutěže v České republice. Čtvrteční večer 14. 2. 2019 se na prknech představily čtyři kapely s punkovým stylem a slušným počtem fanoušků. Rock Opera již po druhé vyprodala na Sv. Valentýna představení Romeo a Julie Netradiční podání této skvělé literární hry z pera Williama Shakespeara v podání RockOpery Praha byla vskutku nevídáná. V opeře se objevují písně z tematických alb skupiny zakladatelů RockOpery Praha Milana Steigerwalda a Pavly Forest.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz