ČLÁNKY SOUTĚŽE

Rocková tancovačka na Sokolovně v Nepomuku 31. července 2017   (14:55)Pořadatelé pozvali na venkovní pódium u Sokolovny 29. 7. 2017 skupinu Brenda 5 a Turbo revival Plzeň, které dokázaly roztančit početné publikum.

Rocková tancovačka na Sokolovně v Nepomuku

Luděk Blovský


Konec července je pro Nepomuk významný nejen hudebními akcemi, ale i motocyklovým závodem veteránů. Závodníci, doprovodné týmy a jejich fandové z nedalekého stanového městečka se stali velkým dílem skládačky rockové taneční zábavy u Sokolovny. Do té samozřejmě patří hlavní pořadatelé manželé Kubíkovi, hosté místní i z okolí, provizorní bar s dobře ošetřeným prodejním artiklem a v neposlední řadě skupiny zde vystupující.


Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
Úvod večera si vzala na svá bedra klatovská crossover – rocková sestava Brenda 5. Současnému názvu předcházel od roku vzniku 1994 Brenda Volšová, který si muzikanti 2003 změnili na dnešní - Brenda 5. Jejich styl nelze jednoduše zaškatulkovat. Jsou tu songy padající k rapu, hip – hopu, grunge a samozřejmě k rocku.
Z úst zpěváka Jiřího Bůžka jsme si poslechli skladby jako Fiky, fiky, Větrovou muziku, jedinou cizojazyčnou píseň Serjoža a dnes teprve po čtvrté prezentovanou skladbu s pracovním názvem Nová. Vystoupení se setkalo s odezvou publika a jako přídavek si fanouškové vytleskali hitovku Robert.

Úvod večera si vzala na svá bedra klatovská …
Výměna aparatury, rychlé nazvučení a taktovky se ujímá Turbo revival Plzeň. Již v názvu je patrné, jaký styl a jaký hudební obsah skupina na pódiu předvede. Možná si někteří čtenáři řeknou, že revival není nic pro ně. Těmto hostům této stránky mohu jen říci, že kapela s Jaroslavem Jeníčkem u mikrofonu, Jindřichem Daňkem u bicích, Petrem Hrádkem u basy, Jiřím Voráčkem u sólové kytary a bývalým členem Turba Mílou Orcígrem u kláves, předvedla perfektní výkon. Zaplněný parket a každý song odměněný potleskem, toť vysvědčení této revivalové party. Publikum si s Jardou zapělo takové pecky, jako Tak na co čekáš, Vzpomínám, Vodopád, Křídla racků, Hráč, Láska z pasáží a mnoho dalších hitovek. Představení mělo šťávu, lidé se bavili a tak poslední skladby utekly všem jako voda. Kolem jedné hodiny po půlnoci byla tancovačka v Sokolovně Nepomuk oficiálně ukončena a spokojení hosté se začali rozcházet do svých domovů.

Výměna aparatury, rychlé nazvučení a taktovky …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Luděk Blovský 64 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články žánrů Crossover, Rock

Hard Fest v Nepomuku s nabitým programem Nepomucká Pizzerie Marshall se stane dějištěm přehlídky ostré muziky. V sobotu 27.7.2019 se na pódiu v srdci hudebního klubu představí šestice kapel, které vytvoří metalové peklo. V plejádě vystupujících se jistě neztratí kalifornský Desert Island, který si v těchto končinách v loňském roce zahrál. Soutěž o vstupenky na High Jump 2019 2.8 - 3.8 2019 Dvacátý Highjump s podtitulem Legendy opět v Hřiměždicích Chodrockfest 2019 aneb tornádo skvělé muziky rozvíří Domažlice! Kalendář už pomalu vítá měsíc srpen, ke kterému v Domažlicích a širokém okolí neodmyslitelně patří Chodské slavnosti. Většina fanoušků rockové, punkové či pop rockové muziky má však kromě Vavřinecké pouti, folklóru a krásného počasí spojen tento termín s oblíbeným plážovým open – airem s fantastickou atmosférou – Chodrockfestem. Letošní Březina Fest 2019 netradičně v KD Volduchy! V době konání venkovních akcí a open air festivalů se 7. ročník Březina Festu přesune v sobotu 20. 7. 2019 do KD Volduchy. Můžeme se těšit na večer plný skvělé muziky v podání pěti kapel se zahraniční účastí skupiny Absolva (UK). Déšť, Morčata na útěku a soutěž o nejlepší pogo Pořadatelé Čižického hudební léta 2019 si pro hosty areálu Čihule připravili v pátek 12. 7. 2019 úvodní koncert letní sezóny. Tradičním brněnským Morčatům na útěku rozehřála publikum skupina Agnes Rock. Vrchol úsilí 25 let Jak vypadal poslední den jubilejního pětadvacátého ročníku festivalu Rock for People, co přinesl a co vzal s sebou nenávratně pryč do propadliště dějin? Byl opravdu tak zářným, jak by vzhledem ke své důležitosti měl být? Toto posouzení již necháme na Vás. Tři koncerty, tři promile S východem slunce přišel další den na Rock For People a to pro lidi z afterparty znamenalo čas jít spát.

Další fotoreportáže

Na 2. ročníku Cider Punk Festu zahrál německý Stagewar Moštárna Divoké jablko v Újezdě u Chanovic pohostila ve svém areálu již druhý ročník úspěšného punkového festivalu. Tak jako v loňském roce, tak i letos v sobotu 13. 7. 2019 rezonovala nádvořím svižná muzika a místní cider Divoké jablko tekl proudem. Déšť, Morčata na útěku a soutěž o nejlepší pogo Pořadatelé Čižického hudební léta 2019 si pro hosty areálu Čihule připravili v pátek 12. 7. 2019 úvodní koncert letní sezóny. Tradičním brněnským Morčatům na útěku rozehřála publikum skupina Agnes Rock. Vrchol úsilí 25 let Jak vypadal poslední den jubilejního pětadvacátého ročníku festivalu Rock for People, co přinesl a co vzal s sebou nenávratně pryč do propadliště dějin? Byl opravdu tak zářným, jak by vzhledem ke své důležitosti měl být? Toto posouzení již necháme na Vás. Tři koncerty, tři promile S východem slunce přišel další den na Rock For People a to pro lidi z afterparty znamenalo čas jít spát. Famózní Pekelný ostrov uchvátil návštěvníky i kapely! Nastal první červencový víkend a Holýšov u Plzně se stal metropolí rockerů. A nebylo divu. Vždyť holýšovský přírodní ostrov U mlýna ožil jedním z největších nejen západočeských open - airů - Pekelným ostrovem, který byl již čtrnáct dní před svým konáním beznadějně vyprodán. Můžeme jen konstatovat, že jestli takhle vypadá peklo, jistě by se tam chtěl dostat každý rocker. Rock for JK Manětín s pořadovým číslem 10 se stal oslavou skvělé muziky Jeden ze zásadních západočeských festivalů představil v pátek 5. 7. 2019 na prostorném pódiu symbolickou desítku kapel ostřejšího stylu - od punku přes rock po metal. Vyvrcholení přišlo s nástupem Škworů a chórovém doprovodu každé skladby valící se na nás z nadupaných beden. „Hi Prague“ v Hradci aneb první den RfP Rock For People slaví čtvrt století své existence. K tomuto ročníku si přichystal jedinečný line-up plný tuzemských i zahraničních jmen. Festival otevíraly skupiny jako Flogging Molly, You Me At Six nebo Bring Me The Horizon
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz