ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Rockový nářez v RC Prdel Beroun 1. května 2017   (19:21)Klubová scéna v RC Prdel Beroun přivítala dne 29. 4. 2017 na svých prknech kapely Enormic, Ty Krávo a místní skupinu Bulldog.

Rockový nářez v RC Prdel Beroun

Luděk Blovský


Na pódiu připravená aparatura, rozsvícená rampa barevných reflektorů, nachystaní výčepní odpočítávající poslední minuty do odstartování další rockové „seance“ v příjemném klubovém prostředí – toť první dojmy po příchodu do zmíněných prostor.

Enormic je název první vystupující partičky z Křivoklátska. Věkem mladší punkrocková sestava má na svém triku vydání CD „Po svým“ v roce 2015, z jehož obsahu představili několik skladeb. U mikrofonu Petr Sado servíroval publiku jednu věc za druhou, poslechli jsme si „Konec“, „Po svým“, „Co z toho“, „Divnej den“ či pomalou „To se stává“, vše bylo odměňováno potleskem přítomných. Po 20. hodině přišla na řadu poslední píseň a za aplausu fanoušků ukončila kapela Enormic své dnešní vystoupení.


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Krátké přestavby aparátů a nástrojů se ujímá - s bubny zapůjčenými Bulldogem - středočeská rocková kapela Ty Krávo, založená po rozpadu skupiny Xifty v únoru roku 2013. Vystupuje jak na koncertech, tak na zábavách, nevynechává ani oblíbené motorkářské srazy. „Za naším názvem nehledejte nic sprostého…“ tak nějak zní otřepaná věta začínající většinu oficiálních rozhovorů s médii. První CD skupiny vyšlo 8. 5. 2014 s názvem „… dáme jedno!“ Většinu skladeb jsme si v RC s chutí poslechli. Tématem textů jsou příběhy psané životem, ve většině případů protínajících se v hospodě či u piva. Texty jsou nenáročné, zpěvné refrény si s frontmanem Jaroušem Fouskem pobrukovalo publikum nejen u pódia. „Pivo je dar“, „Zakalíme“, Čáryfuk“, „Hovnocuc“ či „Bobr“ rozpohybovaly alespoň část hostů. Jako bonbónek jsme si v druhé polovině vystoupení poslechli ochutnávku z připravovaného druhého CD s pracovním názvem „Ty Krávo rock and roll“ v podobě skladeb „Brutální bublinky“ a „Romantická“.

Neodmyslitelnou ikonou RC Prdel je dozajista hard rocková partička Bulldog, jejímž domovským přístavem je přímo jmenovaný rokáč. Od mikrofonu nás David Anýž se svým syrovým chraplákem provedl průřezem hudební tvorby kapely, kde nechyběly skladby z jejich prvního CD „Chucky“. Hororová postavička nezdobí jen rameno bubeníka a zároveň majitele klubu Martina Hrušky, ale hororovým nádechem provází jak texty, tak temné tóny některých skladeb ze zmíněného CD. Slogan klubu: „Cítíte se nevesele? Jděte do prdele!!!“ přetavili do úvodní písně. Následovaly věci jako „Chucky“, „Demolice“, „Jsem prdlej“, „Prometheus“ a další známé kousky z jejich repertoáru.

Bohužel, čas utíkal jako voda a ještě před jedenáctou večerní byl ohlášen oficiální konec úspěšného rockového večera u Martina Hrušky v RC Prdel Beroun.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Luděk Blovský 91 fotografií v galerii


autoři:text:     Luděk Blovský
foto:     Luděk BlovskýDalší články žánrů Punk (rock), Rock

Vyvrhell Tour 2019 vyvrcholí v nýřanském Pankráci Závěrečný koncert osmi zastávkové šňůry po vlastech českých včetně dvou vystoupení v sousedním Německu ukončí hudební maratón nýřanských S.A.S. V hostinci Pankrác dostane tour 14.12.2019 sladkou třešničku představením na vlastní půdě. Traktor rozpoutal úspěšný druhý tah Šachoffnice tour 2019! Šach mat velkolepé show a hitů zažije i Staňkov Charismatičtí muzikanti z Traktoru oslovují svým specifickým a dynamickým melodickým rockem s řízným zpěvem a emotivními texty stále více rockových srdcí. Po velmi úspěšném prvním tahu v rámci často vyprodaného a nabitého jarního Šachoffnice tour 2019 pokračují tito rockoví živlové v krasojízdě a podzim věnují druhému tahu tohoto velkolepého turné. Punkrocková konspirace rozparádila Lampu Poslední pátek v listopadu se v Plzni v Divadle pod lampou uskutečnil koncert tří kapel. Pražští Prague Conspiracy se ve společnosti Rabies a domácích Velký Voči, rozhodli rozsvítit Lampu. Bohoslužba, jak ji ještě neznáte Kdo si počkal, ten se dočkal - Ghost, slavná švédská formace zahalena jedním velkým tajemstvím přijela vůbec poprvé jako samostatný headliner na území ČR. Sice se tento rok už jednou představila pražskému publiku, a to v létě, když přijela jako předkapela na koncertě skupiny Metallica, ale to byl však open-air, tedy jasné denní světlo, krátký set a pouze jemně naaranžovaná stage, která je ke skutečnému poznání této šílené sebranky naprosto nedostačující. To se Ghost rozhodli napravit samostatným koncertem, 1.12. v pražském O2 Universum. Křižovatka generací aneb legendární Brutus ovládl Svrčovec! Byl sobotní poslední listopadový podvečer a plakáty s nápisem Brutus lemující Klatovy i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v KD Svrčovec vypukne. Plzeňská metalovka Hi-Fly pokřtí nové CD Velký den pro plzeňskou skupinu Hi-Fly nastane ve středu 4.12.2019. V Plzeňském Divadle Pod lampou pokřtí druhý vydaný titul ve své hudební kariéře. Jako host se na klubové scéně představí rocková kapela Ill Fish. The Fialky – nový videoklip „Lidi to chtěj“ The Fialky, spolu s přáteli vyráží na tři poslední letošní koncerty v rámci Kids and heroes punkrock X-mas tour, se čtyřmi novinkami v zádech. Těmi jsou písně „Mighty sounds song“, „Chřipka“, „Lampy“ a „Lidi to chtěj“, které se objeví na nové řadové desce ohlášené na začátek února.

Další fotoreportáže

Punkrocková konspirace rozparádila Lampu Poslední pátek v listopadu se v Plzni v Divadle pod lampou uskutečnil koncert tří kapel. Pražští Prague Conspiracy se ve společnosti Rabies a domácích Velký Voči, rozhodli rozsvítit Lampu. Debustrol – 33 let Antikrista v Hořovicích Hořovický Společenský dům se v sobotu 30.11.2019 otřásl v základech. Na malém sále tu do strun sáhl legendární thrashový Debustrol, který se ke svým narozeninám vydal na podzimní turné napříč naší vlastí. Bohoslužba, jak ji ještě neznáte Kdo si počkal, ten se dočkal - Ghost, slavná švédská formace zahalena jedním velkým tajemstvím přijela vůbec poprvé jako samostatný headliner na území ČR. Sice se tento rok už jednou představila pražskému publiku, a to v létě, když přijela jako předkapela na koncertě skupiny Metallica, ale to byl však open-air, tedy jasné denní světlo, krátký set a pouze jemně naaranžovaná stage, která je ke skutečnému poznání této šílené sebranky naprosto nedostačující. To se Ghost rozhodli napravit samostatným koncertem, 1.12. v pražském O2 Universum. Křižovatka generací aneb legendární Brutus ovládl Svrčovec! Byl sobotní poslední listopadový podvečer a plakáty s nápisem Brutus lemující Klatovy i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v KD Svrčovec vypukne. Evropská metalová elita na Night Of Silvans vol. 1 v MC Sklep Hudební klub ve Spáleném Poříčí navštívily hned dvě zahraniční kapely – německé Kambrium a ruský Welicoruss. V pátek 29.11.2019 si na své přišli hlavně příznivci black a deathové scény, tentokrát v evropském měřítku. Turné „60“ - narozeninový koncert Jakuba Smolíka. Narozeninový koncert v Písku v divadle F. Šrámka začal slovy Jakuba Smolíka: „Nechtěl jsem nic slavit, až ve svých 100 letech, ale pak jsem si uvědomil, že mnozí z Vás by na koncertě asi nebyli.“ Ve jménu Boha a rock'n'rollu Po poslední zastávce na Rock For People 2018 se křesťanská rocková kapela Skillet vrátila do České republiky a na dvou koncertech, v Praze a Brně, představila své nové album Victorious. Skillet si s sebou na tour přizvali i své americké kolegy Devour the Day.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz