ČLÁNKY SOUTĚŽE KALENDÁŘ AKCÍ MAPA AKCÍ

Rozhovor: Fosco Alma bourá nejen YouTube novým klipem 9. dubna 2017   (18:00)Klip k songu Payback z připravovaného alba Kodex


Tentokrát jsem pro vás zavítala do vod rapu a mám tady známého rapera Fosco Almu z BLAKKWOOD RECORDS, který mi odpověděl na pár otázek nejen o novém videoklipu, který si můžete shlédnout i u nás.


K jakému tracku vychází tvůj nový klip?
Jedná se o zbrusu nový song z mého připravovaného alba Kodex. Song se jmenuje Payback a je to pilotní singl, na kterej hodně sázim, protože cejtim, že to je asi nejlepší song, co sem kdy udělal. Navíc mám i radost z toho, že to je celý moje dílo - jak hudba, tak text. A samozřejmě rap a zpěv taky.
 
O čem ten klip je?
Videoklip zachycuje paralelně dvě části příběhu. První - kdy mi naléhavě volá holka, kterou někdo unesl, ať jí přijedu vysvobodit výměnou za peníze a já jí spěchám zachránit. Druhá - která se odehrává po únosu, kdy společně jdeme do bytu únosce a bereme si vše zpět. Celé to je metafora na svět, který nám často bere víc, než dává a my bychom si měli umět vzít zpět, co si zasloužíme. O tom je vlastně celý song Payback.
 

Tentokrát jsem pro vás zavítala do vod rapu a …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Jak a kde se natáčelo?
Natáčelo se zejména v Rakouských Alpách, což byl mimochodem i krásný výlet a zážitek, protože jsme tam jeli Fordem Mustangem zapůjčeným z S&G Rent Car. Takže jsme cestou nasbírali i pár pokut…:)) Část klipu se natáčela i v Praze. Tam to proběhlo bez komplikací.

Kdo všechno se na něm podílel?
Celé natáčení měl na starost Jakub Stelzer, který natáčel na kameru Blackmagic Ursa Mini v rozlišení 4.6K a následně dělal i střih a barvy. Stelzer je pro mě jeden z nejlepších lidí, co se týče videa a jsem nadšený z každé spolupráce.
 

Koho v klipu můžeme vidět?
Po mém boku si ve videoklipu zahrála modelka Nina Dvořáková, kterou najdete například na instagramu: @ninka_dvorakova
 
 

Jak a kde se natáčelo?
Natáčelo se zejména v …
Prozradíš nějakou „perličku“ z natáčení?
Ten Ford Mustang, se kterým jsme v Rakousku natáčeli, měl opravdu hodně vyladěný (hlasitý) zvuk, takže pokaždé, když jsme někde natočili pár scén s plynem na podlaze, vyběhl nějaký Rakouský vesničan a naštvaný vysvětloval, že zavolá policajty, jestli hned neodjedeme… Takže do Rakouska příště raději v Tesle Model S, abychom nerušili krávy na pastvě...
 
Jak dlouho už se věnuješ rapu?

S rapem koketuju už od 12-ti let. Dnes je mi 27, takže jestli počítám dobře, je to 15 let. Stejnou dobu se věnuju i skládání hudby. Ale i když cejtim, že už jsem nasbíral hodně zkušeností, tak zároveň cejtim, že se pořád mám co učit.
 
Co kromě nového klipu chystáš dál?
Pracuju na svym sólovym albu Kodex. Od podzimu 2015 jsem začal skládat první beaty na novou desku. V létě 2016 jsem začal textovat první songy. Začátkem roku 2017 jsem měl napsaných už asi 10 songů. Teď se domlouvám s hostama a mám v plánu dopsat zbytek songů, co mám v hlavě a možná ještě rozpracuju další uplně nové, protože album chci vydat až na jaře 2018 jako speciální sběratelskou limitovanou edici na CD se spoustou bonusů. Mám v plánu trochu netradiční věc a to sice, že každý měsíc vydám nový song z alba na YouTube, abych zásobil svoje fanoušky novou hudbou. Vlastně už jsem začal před měsícem, kdy vyšel k albu Kodex úvodní song, který se jmenuje Melancholik.

Prozradíš nějakou „perličku“ z natáčení? …
Kde lidé mohou nalézt informace o tobě?
Nejvíc aktivní jsem asi na instagramu (@FoscoAlma) ale pravidelně se snažim postovat i na facebook (@FoscoAlmaFanClub), i když ty dosahy už nejsou co bývaly a informace se k fanouškům dostávají dlouho, nebo někdy vůbec. Občas používám i twitter (@foscoalma), kde mě ale pořád přijde, že Češi nejsou příliš aktivní. Snapchat jsem zrušil po tom, co zavedl instagram instastories :))
 
Chtěl bys něco vzkázat svým fanouškům nebo i lidem, co tě neznají?
Fanouškům chci vzkázat, že jim děkuju za to, že tu pro mě jsou, protože bez nich by to pro mě asi ztratilo význam. Nedělám hudbu pro sebe, ale pro lidi, abych jim zvedl náladu, nebo předal názory, který cejtim, že jsou správný. Lidem, co mě neznají, bych rád řekl, že nejsem hvězda, ale obyčejnej kluk, co žije pro hudbu. Celkově bych chtěl poděkovat všem, co při mně stojej v dobrym i ve zlym a jsou mi oporou. A na závěr děkuju i za rozhovor :)

Já také děkuji za rozhovor a jdu se mrknout na klip. A vy se na něj můžete podívat také:


autor:text:     Lenka KadeřábkováDalší rozhovory

Maměn odhalil novinku! Jeho nový klip si fanoušci pochvalují „Dřív byly písničky zaměřený směrem dovnitř, teď to bude směr ven,“ prozrazuje frontmanka rumburských Neřestí. Neřesti – punkrocková kapela ze severočeského Rumburku má za sebou léta koncertování, pauzu i personální obměny. Po jejich únorovém koncertě v pražském Vagónu se rozpovídali o minulosti, současnosti, ale taky o plánované nové desce. "Mým snem je zazpívat si třeba s Anetou Langerovou," prozradil Michal Kindl Rozhovor s Michalem Kindlem. Michal je nový objev české hudební scény, zpěvák a textař vydává v březnu 2018 své první debutové album Barvy. „Jít za svým snem“ je rada od novinářky a PR manažerky Michaely Rozšafné Michaela Rozšafná, šestadvacetiletá novinářka a PR manažerka agentury 2media.cz, která se stará o mediální propagaci nejrůznějších kulturních, lifestylových a cestovatelských projektů, spolupracuje mimo jiné s hudebními skupinami jako Mandrage, Monkey Business, zpěváky Michalem Hrůzou a Ondřejem Rumlem nebo s hercem Zdeňkem Piškulou. Michaela pochází z Příbramska, konkrétně z Jelenců u Dolních Hbit, kam také docházela na základní školu. Nyní žije se svým přítelem na Dobříši. BOHEMIA TAKEOVER 18' (k turné nám pár slov poskytl Václav Moule - Cox&Vox) COX&VOX a Marry B vyrazili na své jarní turné 2018. Vyzpovídali jsme kapelu, aby představila sebe, své turné a nalákala vás (stálé i nové fanoušky) na některé z jejich vystoupení. „Zvučení je diagnóza“,říká dlouholetý zvukař a spolumajitel firmy XXL SYSTEM Viktor Koubík Exkluzivní rozhovor s dlouholetým zvukařem a spolumajitelem firmy XXL SYSTEM Viktorem Koubíkem. „Nejdřív jsem si myslel, že se nikam nedostaneme, a teď už mám v hlavě čtvrtou desku. Člověk se toho nesmí bát," hodnotí George Rain ze Sebastien Tuzemských interpretů, jejichž hlas je slyšet i za hranicemi, je jako šafránu. Kapele Sebastien se ten krátký výčet daří úspěšně rozšiřovat, ale nebylo to vždycky úplně jednoduchý. O budování kapely v Čechách, o chřipce i o novém albu Act of Creation jsme si povídali s frontmanem Georgem a klávesákem Pavlem. Emma Drobná: Stále potřebuju něco dělat. Zatímco se SuperStar vrací na televizní obrazovky, poslední vítězka této soutěže Emma Drobná dobývá žebříčky hitparád hned několika songy ze svého debutového alba You Should Know. V rozhovoru se podělila o své pocity a další plány do budoucna. Pojďte s námi, otvíráme vrátka za poznáním do světa hudby Seriál o historii československé elektrofonické kytary JOLANA – 4. Díl Zeptali jsme se na Jelena Rozhovor s Jindrou Polákem před první štací jarního turné v Berouně
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz