ČLÁNKY SOUTĚŽE

Rozhovor s Tondou Hlaváčem z kapely Nezmaři 3. dubna 2017   (19:56)30. 3. 2017 v Městském divadle v Prachaticích

Rozhovor s Tondou Hlaváčem z kapely Nezmaři

Po koncertu Nezmarů se členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR) jsem měla možnost položit pár otázek Tondovi Hlaváčovi

Nezmaři byli založeni v roce 1978, tedy budete mít příští rok významné 40tileté. Zajímá mne, jestli chystáte něco většího? Jaké máte plány na ten příští rok?
Určitě. Chystáme výroční koncert. Máme teď s tím symfoňákem skvělé věci. Je to úžasná záležitost, takže ti tam určitě chybět nebudou. Určitě pozveme bývalý členy skupiny, všechny zpěvačky, který se u nás vystřídaly v pravidelných devítiměsíčních intervalech... (smích). Pozveme všechny, kdo si budou chtít z bývalých členů zazpívat. Budeme hrát starý písničky, nový písničky, nový repertoár, který máme a moc se na to všichni těšíme. Ale 40 už je hodně.

No, ale nevypadáte.
(smích... ) Ne? Díky.

Ještě dotaz k dnešnímu koncertu a spojení se sdružením SOČR. V roce 2008 jste měli projekt s Jihočeskou komorní filharmonií a tak nějak jste zjistili, že to funguje? Nebo jak k tomuto spojení došlo?
K tomu došlo tak, že náš basista Jim Drengubák se jednou potkal v kavárně v Jihočeské filharmonii v Koncertní síni Otakara Jeremiáše s panem dirigentem Standou Vavřínkem a domluvili se, že máme krásný písničky a že oni by je nechali zaranžovat pro orchestr. To bylo vlastně také k nějakému našemu výročí a nechali zaranžovat tři nebo čtyři věci panem Somrem a jeho manželkou. Jsou strašně šikovní, teď slyšíte ty aranže, jak to napsali.  Prostě nic jim nepřekáží, naše muzika jim a oni nepřekáží nám.
 

Po koncertu Nezmarů se členy Symfonického …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Tedy byly tyto aranže použity i při tomto koncertu.
No jasně. Používáme je. My jsme vlastně tohle zahráli s Jihočeskou komorní filharmonií a pak jsem si řekli, proč jen toto, vždyť je po celé republice spousta filharmonií. Říkáme si, že publikum, které chodí na vážnou hudbu, uslyší Nezmary a třeba začnou chodit i na folk a folkový publikum uslyší pro změnu vážnou hudbu a třeba zase začnou chodit na vážnou hudbu. Takže my jsme vzali noty, partitury pro celej orchestr a vystřídali v České republice už skoro všechny orchestry, filharmonie, komorní filharmonie, prostě všechny "symfoňáčky", kvarteta, kvinteta, kde co je. Přjeli jsme tam s notami, nazkoušeli jsme to za jeden den a večer jsme v tom místě, kde jsou "filmošky" (Plzeň, Brno, Hradec Králové, Zlín,..), udělali společný koncert a je to úžasný.

Takhle nějak to tedy funguje od roku 2008?
Ano. A ještě se zmíním o jednom úžasným orchestru, to bych bejval zapomněl, já jsem jmenoval ty velký města, ale jezdíme do Uničova. Tam je hudební škola, kde mají svůj školní symfonický orchestr. Dětičky strašně šikovné, v rozmezí od 10 do nějakých 16 let. Hrají úžasně, hrají srdcem, prostě ty s námi celý tenhle koncert zahrály a úplně skvostně. Takže uničovský dětský orchestr, kdo to uslyší, nenechte si nikdy ujít, jsou to strašně šikovné dětičky.
No a nám se to se všemi orchestry strašně líbí, protože to umocní naše písničky tak, že máme kolikrát husí kůži jak pralinky, když  se oni za námi do toho opřou.

Také jsem jí dnes měla. A bude také Lucerna?
Lucerna? Na to jsme ještě asi mladí kluci a nedospěli jsme k tomu (...smích)

Tedy byly tyto aranže použity i při tomto …
Vy to asi nechcete, vy si jedete pořád po svém, že?
My se držíme toho, že musíme jet za lidmi i do malých městeček. My máme raději  klubíky a takový krásný sály, jako je tady v Prachaticích, kde je úžasná atmosféra, lidi jsou blízko, spolupracují a naskočí kontakt.
No a v Lucerně je to takový... Já jsem tam taky párkrát hrál s Nezmary  a také i  se Žalmanem, když jsem kdysi hrával. Žalman a spol. ještě i s Pavlínou Jíšovou, tak jsme Lucerny také měli.

Pavlína Jíšová hrála pár let i s vámi.
Ano. Zpívala a hrála a napsala si spoustu písniček a dala se na  sólovou dráhu.

Díky, Tondo, za příjemné povídání!

Vy to asi nechcete, vy si jedete pořád po …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Jitka Lohynská
foto:     nezmari.czDalší články žánru Folk

Čechomor slaví třicet let existence na turné. To zahrne i dva exkluzivní koncerty s Kumpanovými muzikanty v Telči a Liblicích Skupina Čechomor těší svým nápaditým aranžmá lidových písní své posluchače už po tři dekády. Aktuálně k tomuto výročí absolvuje v omlazené sestavě a s hostující zpěvačkou Martinou Pártlovou PÍSKOVIŠTĚ 2018 Oblíbená akce pro celou rodinu zahájila letní turistickou sezonu v Písku. Obří sochy z písku, závody dračích lodí, vystoupení píseckých souborů, koncerty pod širým nebem, filmová představení, kreativní dílny a mnoho zajímavého přilákalo ve dnech 11. - 13. května do královského města velké množství návštěvníků. Tramské Pikovice již 19. 5. 2018 Festival trampských a folkových skupin volně navazující na dvacet ročníků Pikovic. Letos se kytary rozezní 19.5. v kempu v Pikovicích. 5000 diskotéka DJ Františka Mareše Galavečer u příležitosti 5000 diskotéky DJ Františka Mareše, který bilancoval 40 let na hudební scéně. ROZEZPÍVANÁ SOBOTA NA SLAVNOSTECH SVOBODY 2018 V PLZNI Nezmaři s orchestrem Big Band Klatovy, Cop, Taxmeni, Nadoraz a Jelen – skvělý hudební doprovodný program třetího dne Slavností svobody na náměstí Republiky. Soutěž o "volňásky" na Útulek fest 2018! Hrad Střekov v Ústí nad Labem již po 17. pohostí multižánrový benefiční koncert Útulekfest - pojďte soutěžit o vstupenky! Praha zažila již 14. ročník studentského festivalu Majáles 14. ročník tradičního pražského festivalu oslavujícího jaro, studentský život a studentské dovednosti.

Další rozhovory

Rozhovor s českým " Ricky Martinem " - zpěvákem Jaroslavem Parčim Povídání o latino muzice a jeho novém tanečním singlu Juraj Hnilica vystoupí v Praze. Pochválila ho Lucie Bílá Slovenský zpěvák Juraj Hnilica, hvězda talentové soutěže Česko Slovensko má talent, dneska zakončí své české turné v pražské klubu Carpe diem Flora. Koncert startuje v osm hodin večer. Juraj v nedávném rozhovoru pro MusicGate.cz prozradil jaké je české publikum, nebo kam se chystá na dovolenou. Účinkování v talentové soutěži je pro zpěváka magické, doslova prý něco mezi nebem a zemí. „Zpěvu jsem úplně propadla!“ říká nová zpěvačka plzeňské skupiny Way to - Šárka Trapp Cajthamlová Byl středeční večer a v plzeňském divadle Pod lampou právě skončil koncert skupin Sækədʒəwi:ə, Compromysh a Way to. A právě rocková kapela Way to měla tento večer pro fanoušky překvapení - novou zpěvačku Šárku Trapp Cajthamlovou. Šárka měla s Way to v divadle Pod lampou svou premiéru a my jsme ji pro Vás, naši milí čtenáři exkluzivně vyzpovídali… NEZMAŘI CHYSTAJÍ SVŮJ VELKÝ NAROZENINOVÝ KONCERT V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH, ALE I DVOJKONCERT V LUCERNĚ SE SKUPINOU COP, KTERÁ SLAVÍ STEJNÉ VÝROČÍ. Na zelený čtvrtek jsme navštívili Nezmary v šatně před jejich jedinečným třeboňským koncertem a vyzpovídali jsme je nejen ohledně chystaného velkolepého koncertu ke 40. výročí založení kapely, který se bude konat 10. 5. 2018 v Českých Budějovicích. Double Raw rozhýbou ve čtvrtek Rock Cafe. Mladý zpěvák prozradil co chystají dál Nová hvězda na rockovém hudebním nebi nese jméno Double Raw. Tyhle kluky už asi znáte. Jsou to hudebníci kapely Nasty Ratz, kteří si po odchodu zpěváka, který si říkal Jake, našli nového - Petra Duffka, zpěváka, kterého můžete znát z kapely Psí Kšíry. Už ve čtvrtek 19. dubna si je můžete přijít poslechnout do pražského klubu Rock Café. Petr se v nedávném rozhovoru pro MusicGate.cz rozpovídal o tom, jak kapela vznikla a co je v nejbližší době čeká. Na slovíčko s Aušusem… Bylo březnové sobotní odpoledne 30. 3., zbývalo pár hodin do společného koncertu Aušusu a Trautenberku a my jsme v šatně Aušusu vyzpovídali frontmana Kunčakiho (kytara,zpěv) a Vojtu (kytara). Rozhovor s členy kapely Rocksana Zajeli jsme vyzpovídat členy mladé rockové kapely Rocksana do jejich zkušebny a poslechnout si nové písničky. Kapela Rocksana hraje od 3. ledna 2015 ve složení: Jan Slepička – zpěv, kytara; Petr Komínek – zpěv, basová kytara; Luboš Cipra – zpěv, kytara a Adam Kasík – bicí.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz