ČLÁNKY SOUTĚŽE KALENDÁŘ AKCÍ MAPA AKCÍ

Rozhovor s Tondou Hlaváčem z kapely Nezmaři 3. dubna 2017   (19:56)30. 3. 2017 v Městském divadle v Prachaticích

Rozhovor s Tondou Hlaváčem z kapely Nezmaři

Po koncertu Nezmarů se členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR) jsem měla možnost položit pár otázek Tondovi Hlaváčovi

Nezmaři byli založeni v roce 1978, tedy budete mít příští rok významné 40tileté. Zajímá mne, jestli chystáte něco většího? Jaké máte plány na ten příští rok?
Určitě. Chystáme výroční koncert. Máme teď s tím symfoňákem skvělé věci. Je to úžasná záležitost, takže ti tam určitě chybět nebudou. Určitě pozveme bývalý členy skupiny, všechny zpěvačky, který se u nás vystřídaly v pravidelných devítiměsíčních intervalech... (smích). Pozveme všechny, kdo si budou chtít z bývalých členů zazpívat. Budeme hrát starý písničky, nový písničky, nový repertoár, který máme a moc se na to všichni těšíme. Ale 40 už je hodně.

No, ale nevypadáte.
(smích... ) Ne? Díky.

Ještě dotaz k dnešnímu koncertu a spojení se sdružením SOČR. V roce 2008 jste měli projekt s Jihočeskou komorní filharmonií a tak nějak jste zjistili, že to funguje? Nebo jak k tomuto spojení došlo?
K tomu došlo tak, že náš basista Jim Drengubák se jednou potkal v kavárně v Jihočeské filharmonii v Koncertní síni Otakara Jeremiáše s panem dirigentem Standou Vavřínkem a domluvili se, že máme krásný písničky a že oni by je nechali zaranžovat pro orchestr. To bylo vlastně také k nějakému našemu výročí a nechali zaranžovat tři nebo čtyři věci panem Somrem a jeho manželkou. Jsou strašně šikovní, teď slyšíte ty aranže, jak to napsali.  Prostě nic jim nepřekáží, naše muzika jim a oni nepřekáží nám.
 

Po koncertu Nezmarů se členy Symfonického …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Tedy byly tyto aranže použity i při tomto koncertu.
No jasně. Používáme je. My jsme vlastně tohle zahráli s Jihočeskou komorní filharmonií a pak jsem si řekli, proč jen toto, vždyť je po celé republice spousta filharmonií. Říkáme si, že publikum, které chodí na vážnou hudbu, uslyší Nezmary a třeba začnou chodit i na folk a folkový publikum uslyší pro změnu vážnou hudbu a třeba zase začnou chodit na vážnou hudbu. Takže my jsme vzali noty, partitury pro celej orchestr a vystřídali v České republice už skoro všechny orchestry, filharmonie, komorní filharmonie, prostě všechny "symfoňáčky", kvarteta, kvinteta, kde co je. Přjeli jsme tam s notami, nazkoušeli jsme to za jeden den a večer jsme v tom místě, kde jsou "filmošky" (Plzeň, Brno, Hradec Králové, Zlín,..), udělali společný koncert a je to úžasný.

Takhle nějak to tedy funguje od roku 2008?
Ano. A ještě se zmíním o jednom úžasným orchestru, to bych bejval zapomněl, já jsem jmenoval ty velký města, ale jezdíme do Uničova. Tam je hudební škola, kde mají svůj školní symfonický orchestr. Dětičky strašně šikovné, v rozmezí od 10 do nějakých 16 let. Hrají úžasně, hrají srdcem, prostě ty s námi celý tenhle koncert zahrály a úplně skvostně. Takže uničovský dětský orchestr, kdo to uslyší, nenechte si nikdy ujít, jsou to strašně šikovné dětičky.
No a nám se to se všemi orchestry strašně líbí, protože to umocní naše písničky tak, že máme kolikrát husí kůži jak pralinky, když  se oni za námi do toho opřou.

Také jsem jí dnes měla. A bude také Lucerna?
Lucerna? Na to jsme ještě asi mladí kluci a nedospěli jsme k tomu (...smích)

Tedy byly tyto aranže použity i při tomto …
Vy to asi nechcete, vy si jedete pořád po svém, že?
My se držíme toho, že musíme jet za lidmi i do malých městeček. My máme raději  klubíky a takový krásný sály, jako je tady v Prachaticích, kde je úžasná atmosféra, lidi jsou blízko, spolupracují a naskočí kontakt.
No a v Lucerně je to takový... Já jsem tam taky párkrát hrál s Nezmary  a také i  se Žalmanem, když jsem kdysi hrával. Žalman a spol. ještě i s Pavlínou Jíšovou, tak jsme Lucerny také měli.

Pavlína Jíšová hrála pár let i s vámi.
Ano. Zpívala a hrála a napsala si spoustu písniček a dala se na  sólovou dráhu.

Díky, Tondo, za příjemné povídání!

Vy to asi nechcete, vy si jedete pořád po …

autoři:text:     Jitka Lohynská
foto:     nezmari.czDalší rozhovory

Maměn odhalil novinku! Jeho nový klip si fanoušci pochvalují „Dřív byly písničky zaměřený směrem dovnitř, teď to bude směr ven,“ prozrazuje frontmanka rumburských Neřestí. Neřesti – punkrocková kapela ze severočeského Rumburku má za sebou léta koncertování, pauzu i personální obměny. Po jejich únorovém koncertě v pražském Vagónu se rozpovídali o minulosti, současnosti, ale taky o plánované nové desce. "Mým snem je zazpívat si třeba s Anetou Langerovou," prozradil Michal Kindl Rozhovor s Michalem Kindlem. Michal je nový objev české hudební scény, zpěvák a textař vydává v březnu 2018 své první debutové album Barvy. „Jít za svým snem“ je rada od novinářky a PR manažerky Michaely Rozšafné Michaela Rozšafná, šestadvacetiletá novinářka a PR manažerka agentury 2media.cz, která se stará o mediální propagaci nejrůznějších kulturních, lifestylových a cestovatelských projektů, spolupracuje mimo jiné s hudebními skupinami jako Mandrage, Monkey Business, zpěváky Michalem Hrůzou a Ondřejem Rumlem nebo s hercem Zdeňkem Piškulou. Michaela pochází z Příbramska, konkrétně z Jelenců u Dolních Hbit, kam také docházela na základní školu. Nyní žije se svým přítelem na Dobříši. BOHEMIA TAKEOVER 18' (k turné nám pár slov poskytl Václav Moule - Cox&Vox) COX&VOX a Marry B vyrazili na své jarní turné 2018. Vyzpovídali jsme kapelu, aby představila sebe, své turné a nalákala vás (stálé i nové fanoušky) na některé z jejich vystoupení. „Zvučení je diagnóza“,říká dlouholetý zvukař a spolumajitel firmy XXL SYSTEM Viktor Koubík Exkluzivní rozhovor s dlouholetým zvukařem a spolumajitelem firmy XXL SYSTEM Viktorem Koubíkem. „Nejdřív jsem si myslel, že se nikam nedostaneme, a teď už mám v hlavě čtvrtou desku. Člověk se toho nesmí bát," hodnotí George Rain ze Sebastien Tuzemských interpretů, jejichž hlas je slyšet i za hranicemi, je jako šafránu. Kapele Sebastien se ten krátký výčet daří úspěšně rozšiřovat, ale nebylo to vždycky úplně jednoduchý. O budování kapely v Čechách, o chřipce i o novém albu Act of Creation jsme si povídali s frontmanem Georgem a klávesákem Pavlem. Emma Drobná: Stále potřebuju něco dělat. Zatímco se SuperStar vrací na televizní obrazovky, poslední vítězka této soutěže Emma Drobná dobývá žebříčky hitparád hned několika songy ze svého debutového alba You Should Know. V rozhovoru se podělila o své pocity a další plány do budoucna. Pojďte s námi, otvíráme vrátka za poznáním do světa hudby Seriál o historii československé elektrofonické kytary JOLANA – 4. Díl Zeptali jsme se na Jelena Rozhovor s Jindrou Polákem před první štací jarního turné v Berouně
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz