ČLÁNKY SOUTĚŽE

Ruinfest na Hradě Rabí 3. 6. 2017 4. června 2017   (23:13)Ruinfest 3. 6. 2017, Hrad Rabí, Lekses, Zajíc Company, NANO, Donnie Darko, The Atavists, Vložte Kočku, mediální patner akce ROCK RÁDIO


Sobotní podvečer jsme zavítali na zajímavou akci – Ruinfest na Hradě Rabí. Stejně jako měsíc střídal slunce, tak i návštěvníky hradu střídali příznivci Ruinfestu. Skončila poslední prohlídka, brána hradu zůstala otevřená a na rozsáhlé nádvoří zalité sluncem proudili fanoušci dobré hudby.  Zvukaři hlásili: „Vše připraveno!“ a na pódium nastoupila skupina Lekses (alternative-rock'n'roll), která hned od začátku dala za pravdu sloganu „Ruinfest – za zdmi to zní“ a rozjela sobotní podvečer. Nádvořím hradu zněly skladby Na dně, Madam, E.T., Po pokoji, Soňa... Během vystoupení kapely Lekses lidé postupně zaplnili místo pod pódiem, i když zpočátku ještě vyhledávali stinná místa, neboť slunce mělo ještě sílu.

Sobotní podvečer jsme zavítali na zajímavou …

AIR Festival 2018
Po vystoupení této skupiny posluchači obsadili přilehlé stánky s občerstvením a následovala rychlá přestavba pódia, na kterém probíhala zvuková zkouška kapely Zajíc Company. „Muži v bílém“ do nás „hrnuli“ svůj styl - progressive-electronicu a servírovali nám své hity jako Zmrzlá, Zvukoběžci, Levitační, V Květině, Vzducholoď, Parabola… V minulosti tato parta z Karlových Varů vystupovala také s kapelou TATA BOJS. V průběhu koncertu Zajíc Company začalo publikum tančit.

Po vystoupení této skupiny posluchači obsadili …
Na areál Hradu Rabí začala padat tma, světla pódia se rozsvítila a jako svěží vítr nastoupila kapela NANO. NANO je indie elektro popová čtveřice, která spojuje rock'n'rollovou energii a silné melodie s melancholickým nádechem do jedinečného hudebního zážitku. Začalo dynamické vystoupení plné hudby a rytmu, které roztančilo všechny návštěvníky. Ochozy Hradu Rabí zněly pecky jako Calling Back, Faster Than Love, Do I, Swan, Remember Me...

Na areál Hradu Rabí začala padat tma, světla …
Večer pokračoval vystoupením plzeňské skupiny Donnie Darko (rock-progressive). Jejich styl rozproudil publikum a nocí zněly skladby, které oslovily především rockové příznivce.  

Večer pokračoval vystoupením plzeňské skupiny …
Dále se již do ticha nočního Rabí nesly písně dalších kapel The Atavists a Vložte Kočku. A proč o atmosféře koncertů jen psát, když si tento zážitek alespoň z části můžeme připomenout jejich originálními videoklipy.

Velké poděkování za pátý ročník Ruinfestu patří především pořadatelům, kapelám, státnímu Hradu Rabí a všem, kteří dorazili!

https://www.ruinfest.cz/
lekses.cz/
zajiccompany.cz/aktualne/
http://bandzone.cz/nano
https://donniedarkoband.bandcamp.com
http://www.bandzone.cz/atavists
landmine.cz/kapely/vlozte-kocku/
https://www.hrad-rabi.eu/
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel MacánDalší články žánrů Elektronická hudba, Rock, Rock'n'roll

Český Woodstock se bude konat i tento rok! Malý velký festival Woodstock Oleško nevynechá hraní ani tento rok. Jen se přesune na Nové místo, pár kilometrů od původního, do Zvole u Prahy nebo spíš do Zvole u Oleška. AIR Festival vypukne již příští týden - soutěž o několik exkluzivních vstupenek Letošní ročník se uskuteční 27. - 28. srpna a jeho line up na poslední chvíli posiluje argentinská hvězda Chris Schweizer. My pro Vás máme exkluzivně ještě několik vstupenek. Čtěte až do konce. Brenda 5 si na svůj křest pozvala další dvě kapely Kmotry nového alba Dokud budem dejchat se stanou E.O.S. a Dirty Blondes. Akce proběhne 28. 7. 2018 v nepomucké Sokolovně a my se můžeme těšit na pořádný nářez skvělé muziky. Podle nejnovějších informací od pořadatele se křtu zúčastní i Jaroslav Špaček – asistent trenéra HC Škody Plzeň a trenéra české hokejové reprezentace. All That Remains se po devíti letech vrací do Prahy Na kontě mají osm studiových desek, kterých po celém světě prodali více než milion. Američtí All That Remains v čele se zpěvákem Philem Labontem od svého vzniku experimentovali s žánry jako rock, pop, metalcore nebo heavy metal. Do Prahy se vrací po devíti letech s aktuální deskou Madness. Koncert proběhne 13. prosince v MeetFactory. Vstupenky (550 Kč) jsou právě v prodeji na webu fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster. Indie rockový nářez The Hunna se vrací do Prahy The Hunna je čtyřčlenná indie rocková kapela z anglického Hertfordshire. Potkali se na střední, kde založili kapelu. Jejich talentu si zpočátku všimli rozhlasoví moderátoři BBC Zane Lowe nebo Annie Mac a pasovali je do role nových nadějí britské kytarové scény. Zda měli pravdu, se můžete přesvědčit už 1. prosince v Café V lese, kde odehrají svůj první samostatný koncert. Vstupenky (395 Kč) budou v prodeji od 20. července na stránce fource.cz nebo v sítích GoOut a Ticketmaster. Švédský elektrizující rock'n'roll Royal Republic opět v Praze Rodáci z Malmö Royal Republic jsou na scéně už jedenáctým rokem a v České republice jsou jako doma. Od jejich prvního koncertu na strahovské Sedmičce uplynulo už sedm let. Z malých klubů pro stovku fanoušků to přes velké stage festivalů Rock for People a Mighty Sounds dotáhli do velkých pražských koncertních síní. Tentokrát se švédští rockeři znovu představí ve Velkém sále Lucerna, kam byl minulý rok přesunut jejich koncert poté, co se původní místo konání Roxy raketově vyprodalo. Vstupenky (720 Kč) budou v prodeji od středy 18. července (10h) na fource.cz, GoOut.cz a Ticketmaster. OPEN AIR FEST KTIŠ 2018 je za námi! 9. ročník festivalu byl plný hudby a zábavy!

Další fotoreportáže

Na premiérovém Cidre Punk Festu zahrály regionální jedničky i začínající kapely Pozvánku na první ročník punkového festivalu do Újezda u Chanovic neodmítla vyhlášená blatenská Funkce šroubu ani plzeňský Taras Bullba. Na improvizovaném pódiu újezdecké Moštárny zahrály v sobotu 14. 7. 2018 po boku dalších hudebních formací. Grill párty Pearly Seconds a Fonkienz v plzeňském Šach Matu se vydařila Přestože pátek 13. mají někteří spojený se smůlou, pro všechny příznivce skvělé muziky a výborného jídla byl tenhle pátek šťastným. Terasu plzeňského Šach Matu totiž rozezněly skupiny Pearly Seconds a Fonkienz. Ohlédnutí za punkovým Brněncem Letošní festival Brněnec překvapil. Punkový klystýr, festival Brněněc nás nabil neskutečnou energií, která nás provázela od ranních hodin až do pozdních nočních minut. OPEN AIR FEST KTIŠ 2018 je za námi! 9. ročník festivalu byl plný hudby a zábavy! O vystoupení skupiny Plektrum byl mimořádný zájem Roční abstinence rockové tancovačky v Řesanicích měla za následek plný parket natěšených příznivců chebské kapely, která tu v pátek 13. 7. 2018 představila z brusu nové CD Máš to mít. Jemnostfest 2018 zněl od Šumavy až po Krkonoše Bylo středeční odpoledne a party natěšených fanoušků mířily do Camp Lázní Klatovy. A mnohé z vás možná napadlo: „Copa se to v těch Klatovech vlastně dělo?“ 2. den festivalu Přeštěnice se nesl v duchu rockového rádia Program tak byl, na rozdíl od pátečního, koncipován spíše pro starší a rockovější publikum. Několikrát se však představily mladé, úžasně talentované kapely, které by si určitě zasloužily mohutnější popularitu. Jedna otevírala sobotní program na hlavní stage, jiná zase uzavírala celkový program festivalu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz