ČLÁNKY SOUTĚŽE

Ruinfest na Hradě Rabí 3. 6. 2017 4. června 2017   (23:13)Ruinfest 3. 6. 2017, Hrad Rabí, Lekses, Zajíc Company, NANO, Donnie Darko, The Atavists, Vložte Kočku, mediální patner akce ROCK RÁDIO


Sobotní podvečer jsme zavítali na zajímavou akci – Ruinfest na Hradě Rabí. Stejně jako měsíc střídal slunce, tak i návštěvníky hradu střídali příznivci Ruinfestu. Skončila poslední prohlídka, brána hradu zůstala otevřená a na rozsáhlé nádvoří zalité sluncem proudili fanoušci dobré hudby.  Zvukaři hlásili: „Vše připraveno!“ a na pódium nastoupila skupina Lekses (alternative-rock'n'roll), která hned od začátku dala za pravdu sloganu „Ruinfest – za zdmi to zní“ a rozjela sobotní podvečer. Nádvořím hradu zněly skladby Na dně, Madam, E.T., Po pokoji, Soňa... Během vystoupení kapely Lekses lidé postupně zaplnili místo pod pódiem, i když zpočátku ještě vyhledávali stinná místa, neboť slunce mělo ještě sílu.

Sobotní podvečer jsme zavítali na zajímavou …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Po vystoupení této skupiny posluchači obsadili přilehlé stánky s občerstvením a následovala rychlá přestavba pódia, na kterém probíhala zvuková zkouška kapely Zajíc Company. „Muži v bílém“ do nás „hrnuli“ svůj styl - progressive-electronicu a servírovali nám své hity jako Zmrzlá, Zvukoběžci, Levitační, V Květině, Vzducholoď, Parabola… V minulosti tato parta z Karlových Varů vystupovala také s kapelou TATA BOJS. V průběhu koncertu Zajíc Company začalo publikum tančit.

Po vystoupení této skupiny posluchači obsadili …
Na areál Hradu Rabí začala padat tma, světla pódia se rozsvítila a jako svěží vítr nastoupila kapela NANO. NANO je indie elektro popová čtveřice, která spojuje rock'n'rollovou energii a silné melodie s melancholickým nádechem do jedinečného hudebního zážitku. Začalo dynamické vystoupení plné hudby a rytmu, které roztančilo všechny návštěvníky. Ochozy Hradu Rabí zněly pecky jako Calling Back, Faster Than Love, Do I, Swan, Remember Me...

Na areál Hradu Rabí začala padat tma, světla …
Večer pokračoval vystoupením plzeňské skupiny Donnie Darko (rock-progressive). Jejich styl rozproudil publikum a nocí zněly skladby, které oslovily především rockové příznivce.  

Večer pokračoval vystoupením plzeňské skupiny …
Dále se již do ticha nočního Rabí nesly písně dalších kapel The Atavists a Vložte Kočku. A proč o atmosféře koncertů jen psát, když si tento zážitek alespoň z části můžeme připomenout jejich originálními videoklipy.

Velké poděkování za pátý ročník Ruinfestu patří především pořadatelům, kapelám, státnímu Hradu Rabí a všem, kteří dorazili!

https://www.ruinfest.cz/
lekses.cz/
zajiccompany.cz/aktualne/
http://bandzone.cz/nano
https://donniedarkoband.bandcamp.com
http://www.bandzone.cz/atavists
landmine.cz/kapely/vlozte-kocku/
https://www.hrad-rabi.eu/
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Pavel Macán 50 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel MacánDalší články žánrů Elektronická hudba, Rock, Rock'n'roll

Tublatanka a Citron odstartují slovenskou část turné Souboj rebelů koncertem v Košicích Maťo Ďurinda si zazpívá s českým zpěvákem Láďou Křížkem a zpěvačkou Tanjou! Na jednom pódiu se sejdou během turné legendárních kapel Tublatanka a Citron s názvem Souboj rebelů. V Novém Kramolíně si přijdou na své příznivci ostré muziky Tancovačka s podtitulem - Pouťová zábava akce jako prase vol 4 rozčeří klidné místní vody v pátek 21. 9. 2018 pořádným nářezem. O ten se postará blovická rocková Grady Ann s klatovskou formací Armero Tragedy. Rocková rozlučka s létem v Nepomuku Pořadatelé z nepomucké Pizzerie Marshall si na závěr letošního vydařeného léta pozvali klatovskou rockovou partu Ukradený Vjecy. V sobotu 22. 9. 2018 kapela zahraje všem, kteří se chtějí před příchodem podzimních sychravých dnů skvěle pobavit a užít si ještě čerstvého vzduchu na venkovním parketě. Skupina Jethro Tull oslaví v Bratislavě padesát let na rockové scéně! Bratislavská HANT Aréna zažije oslavu 50. narozenin legendární rockové skupiny Jethro Tull! Frontman Ian Anderson se vydal se spoluhráči na celosvětové turné a nevynechá ani slovenské hlavní město. Rockové zakončení Měchpijády si nenechalo ujít početné publikum Měcholupská Měchpijáda 2018 dospěla k vrcholu kolem 19. hodiny. Osvětlené a nazvučené pódium přivítalo 15. 9. 2018 hned dvě rockové party, které pod dřevěnou pergolou rozjely mejdan na počest úspěšného sportovního odpoledne. Steven Daniels, Bára Zemanová & Band a Sylvie & Silver Matte to rozjeli v plzeňském divadle Pod lampou Byl páteční podvečer a plzeňské divadlo Pod lampou ovládly skupiny Steven Daniels, Bára Zemanová & BAND a Sylvie & Silver Matte. Západočeská rocková stálice Extra Band revival opět potěší Mrákov Tento večer bude jistě v Mrákově pořádný Mejdan, kdy se sál doslova promění v Kouzelný dům. Společně si všichni řekneme Tak už to začíná a zažijeme tu pravou Oázu rock. Nenechme si tuto akci ujít !!!

Další fotoreportáže

Rockové zakončení Měchpijády si nenechalo ujít početné publikum Měcholupská Měchpijáda 2018 dospěla k vrcholu kolem 19. hodiny. Osvětlené a nazvučené pódium přivítalo 15. 9. 2018 hned dvě rockové party, které pod dřevěnou pergolou rozjely mejdan na počest úspěšného sportovního odpoledne. Steven Daniels, Bára Zemanová & Band a Sylvie & Silver Matte to rozjeli v plzeňském divadle Pod lampou Byl páteční podvečer a plzeňské divadlo Pod lampou ovládly skupiny Steven Daniels, Bára Zemanová & BAND a Sylvie & Silver Matte. Restaurace Zámecká ve Šťáhlavech se loučila s veřejností posledním koncertem Vystoupení místní kapely Wagabund v pátek 14. 9. 2018 bylo posledním hudebním počinem oblíbené restaurace Zámecká Šťáhlavy. Po mnoha letech bude podnik uzavřen a fanouškové zmíněné skupiny budou muset na jejich koncerty cestovat do vzdálenějších končin našeho okresu. Mladá talentovaná partička Rocksana natáčela videoklip a my jsme byli u toho. Nechyběla ani postelová scéna, akční záběry z jedoucího auta, homeless v popelnici nebo sexy učitelka v pekelně krátké minisukni. Natáčení videoklipu probíhalo ve čtvrtek 30. srpna v ulicích, bytu, klubu, cukrárně, zámeckém parku a na spoustě dalších míst města Hořovice. Punkový koncert v tramvaji? V Plzni to jde! Vlčtejnský Prasofest a nýřanští Vyvrhells spojili úsilí ve snaze pomoci nemocné holčičce - Kateřině Podrázské. Na plzeňské tramvajové lince č. 2 uspořádali ve čtvrtek 13. 9. 2018 punkový koncert skupiny S.A.S. Sifon rock nás v KD Mrákov přesvědčil, že Bigbít sílu dává! Byl sobotní podvečer a Mekka chodského bigbítu KD Mrákov opět přivítala návštěvníky. Žlutočerné plakáty s logem Sifon rock lemující okolí už napovídaly, co tuto sobotu v Mrákově vypukne. Arakain a Lucie Bílá si podmanili Klatovy! Jako hosté vystoupili KATR a Anteater Nastal pátek 7. 9. a srdce všech západočeských metalistů bila na poplach. Ptáte se proč? No přece proto, že v tento den zavítala do Klatov česká thrash metalová legenda Arakain s velmi vzácným hostem Lucií Bílou.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz