ČLÁNKY SOUTĚŽE

Ruinfest na Hradě Rabí 3. 6. 2017 4. června 2017   (23:13)Ruinfest 3. 6. 2017, Hrad Rabí, Lekses, Zajíc Company, NANO, Donnie Darko, The Atavists, Vložte Kočku, mediální patner akce ROCK RÁDIO


Sobotní podvečer jsme zavítali na zajímavou akci – Ruinfest na Hradě Rabí. Stejně jako měsíc střídal slunce, tak i návštěvníky hradu střídali příznivci Ruinfestu. Skončila poslední prohlídka, brána hradu zůstala otevřená a na rozsáhlé nádvoří zalité sluncem proudili fanoušci dobré hudby.  Zvukaři hlásili: „Vše připraveno!“ a na pódium nastoupila skupina Lekses (alternative-rock'n'roll), která hned od začátku dala za pravdu sloganu „Ruinfest – za zdmi to zní“ a rozjela sobotní podvečer. Nádvořím hradu zněly skladby Na dně, Madam, E.T., Po pokoji, Soňa... Během vystoupení kapely Lekses lidé postupně zaplnili místo pod pódiem, i když zpočátku ještě vyhledávali stinná místa, neboť slunce mělo ještě sílu.

Sobotní podvečer jsme zavítali na zajímavou …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Po vystoupení této skupiny posluchači obsadili přilehlé stánky s občerstvením a následovala rychlá přestavba pódia, na kterém probíhala zvuková zkouška kapely Zajíc Company. „Muži v bílém“ do nás „hrnuli“ svůj styl - progressive-electronicu a servírovali nám své hity jako Zmrzlá, Zvukoběžci, Levitační, V Květině, Vzducholoď, Parabola… V minulosti tato parta z Karlových Varů vystupovala také s kapelou TATA BOJS. V průběhu koncertu Zajíc Company začalo publikum tančit.

Po vystoupení této skupiny posluchači obsadili …
Na areál Hradu Rabí začala padat tma, světla pódia se rozsvítila a jako svěží vítr nastoupila kapela NANO. NANO je indie elektro popová čtveřice, která spojuje rock'n'rollovou energii a silné melodie s melancholickým nádechem do jedinečného hudebního zážitku. Začalo dynamické vystoupení plné hudby a rytmu, které roztančilo všechny návštěvníky. Ochozy Hradu Rabí zněly pecky jako Calling Back, Faster Than Love, Do I, Swan, Remember Me...

Na areál Hradu Rabí začala padat tma, světla …
Večer pokračoval vystoupením plzeňské skupiny Donnie Darko (rock-progressive). Jejich styl rozproudil publikum a nocí zněly skladby, které oslovily především rockové příznivce.  

Večer pokračoval vystoupením plzeňské skupiny …
Dále se již do ticha nočního Rabí nesly písně dalších kapel The Atavists a Vložte Kočku. A proč o atmosféře koncertů jen psát, když si tento zážitek alespoň z části můžeme připomenout jejich originálními videoklipy.

Velké poděkování za pátý ročník Ruinfestu patří především pořadatelům, kapelám, státnímu Hradu Rabí a všem, kteří dorazili!

https://www.ruinfest.cz/
lekses.cz/
zajiccompany.cz/aktualne/
http://bandzone.cz/nano
https://donniedarkoband.bandcamp.com
http://www.bandzone.cz/atavists
landmine.cz/kapely/vlozte-kocku/
https://www.hrad-rabi.eu/
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Pavel Macán 50 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel MacánDalší články žánrů Elektronická hudba, Rock, Rock'n'roll

Frankenstein udeří v RockOpeře Praha aneb silvestrovská koncertní premiéra se blíží Ro(c)k se s ro(c)kem sešel a nám se nenávratně blíží Vánoce a samozřejmě Silvestr. Pokud se ptáte, jak zažít nezapomenutelný silvestrovský večer se špetkou napětí, máme tu pro vás jeden tip. DJ NobodyListen předvede svou show v příbramském Pandora music clubu! Pandora music club přináší do Příbrami další celeropublikovou hvězdu v taneční scéně 15.12.2018 se můžete těšit na DJ NOBODYLISTEN !!! Smokie a DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA se loučili na pódiu se slzami v očích. Turné Smokie a DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA čítalo osm zastávek. Mezi nimi šest českých měst. Začátek adventu 2018 spolu trávila tato dvě hudební tělesa právě na společném turné. Obec Šťáhlavice ožila rockovou tancovačkou Na sále místního pohostinství zahrál v pátek 7. 12. 2018 příznivcům starého dobrého bigbítu Sifon na EX s Václavem Šelmátem u mikrofonu. Limetal po roce opět boural Starou střelnici v Hranicích Křest nového EP Publikum na plzeňském koncertě Smokie nevydrželo jen v klidu sedět Plzeňský zimní stadion Kooperativa Aréna se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil ve čtvrtek 6. 12. 2018 na obrovskou hudební scénu. Pamětníci, včetně současné generace, si nenechali ujít vystoupení legendy světového rocku – anglickou kapelu Smokie, doprovázenou maďarským symfonickým orchestrem Danubia Orchestra Obuda. Legendární Rockový bál oslaví 60. ročník v LD Staňkov! Gratulanty budou skupiny Harlet, Lord, Mash a Telefon Pozor!!! Pozor!!! Hlášení pro všechny rockery, rockerky a rockerčata. Rockový bál oslaví jubilejní ročník a chystá pořádnou rockem nadupanou nadílku. A navíc do 21 let do 21 hodin bude vstup zdarma.

Další fotoreportáže

Trautenberk pokřtil nové CD Ticho Nad Pekáčem ve velkém na vyprodaném koncertu v DEPU2015 Plzeň! Byl páteční podvečer a kroky návštěvníků směřovaly do DEPA2015, kde se v rámci Jemnostsvět tour konala pravá tanzmetalová veselice klatovských jemnostpánů z Trautenberku. Hostem večera byly heavy rockové ďáblice The Agony. Vánoční atmosféru přivezli Gregorian spolu s Amelií Brightman Dva dny s Gregorian, kteří vydali album s názvem Holy Chants s nejkrásnějšími vánočními melodiemi, které samy o sobě vznikaly skutečně již od počátku věků a byly postupně upravovány a vylepšovány. Tyto skladby v jedinečných aranžích zahráli Gregorian v Kongresové centru v Praze na koncertech 11. a 12. prosince Beznadějně vyprodaný Panzer Storm Fest vol. 11 nezklamal Týden před vypuknutím metalového svátku v plzeňském Božkově vyhlásili pořadatelé stop v předprodejích. Kdo si nepospíšil s nákupem vstupenek včas, ten měl v sobotu 8. 12. 2018 smůlu a přišel tak o vystoupení špiček evropských kapel tohoto stylu. United Vánoce mají občanku! Rok s rokem se sešel a 8. prosince vypukl v pražském klubu Storm 15. ročník již tradičního vánočního punkového večírku Kids & Heroes X-Mas pod záštitou stejnojmenného hudebního magazínu. Smokie a DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA se loučili na pódiu se slzami v očích. Turné Smokie a DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA čítalo osm zastávek. Mezi nimi šest českých měst. Začátek adventu 2018 spolu trávila tato dvě hudební tělesa právě na společném turné. Smokie v rámci The Symphony tour 2018 odehráli svůj koncert v Praze SMOKIE, doprovázeni vynikajícím maďarským symfonickým orchestrem DANUBIA ORCHESTRA ÓBUDA se skvělým dirigentem Peterem Druckerem, odehráli nezapomenutelný koncert v pražské Tipsport aréně. Obec Šťáhlavice ožila rockovou tancovačkou Na sále místního pohostinství zahrál v pátek 7. 12. 2018 příznivcům starého dobrého bigbítu Sifon na EX s Václavem Šelmátem u mikrofonu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz