ČLÁNKY SOUTĚŽE

Ruinfest na Hradě Rabí 3. 6. 2017 4. června 2017   (23:13)Ruinfest 3. 6. 2017, Hrad Rabí, Lekses, Zajíc Company, NANO, Donnie Darko, The Atavists, Vložte Kočku, mediální patner akce ROCK RÁDIO


Sobotní podvečer jsme zavítali na zajímavou akci – Ruinfest na Hradě Rabí. Stejně jako měsíc střídal slunce, tak i návštěvníky hradu střídali příznivci Ruinfestu. Skončila poslední prohlídka, brána hradu zůstala otevřená a na rozsáhlé nádvoří zalité sluncem proudili fanoušci dobré hudby.  Zvukaři hlásili: „Vše připraveno!“ a na pódium nastoupila skupina Lekses (alternative-rock'n'roll), která hned od začátku dala za pravdu sloganu „Ruinfest – za zdmi to zní“ a rozjela sobotní podvečer. Nádvořím hradu zněly skladby Na dně, Madam, E.T., Po pokoji, Soňa... Během vystoupení kapely Lekses lidé postupně zaplnili místo pod pódiem, i když zpočátku ještě vyhledávali stinná místa, neboť slunce mělo ještě sílu.

Sobotní podvečer jsme zavítali na zajímavou …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Po vystoupení této skupiny posluchači obsadili přilehlé stánky s občerstvením a následovala rychlá přestavba pódia, na kterém probíhala zvuková zkouška kapely Zajíc Company. „Muži v bílém“ do nás „hrnuli“ svůj styl - progressive-electronicu a servírovali nám své hity jako Zmrzlá, Zvukoběžci, Levitační, V Květině, Vzducholoď, Parabola… V minulosti tato parta z Karlových Varů vystupovala také s kapelou TATA BOJS. V průběhu koncertu Zajíc Company začalo publikum tančit.

Po vystoupení této skupiny posluchači obsadili …
Na areál Hradu Rabí začala padat tma, světla pódia se rozsvítila a jako svěží vítr nastoupila kapela NANO. NANO je indie elektro popová čtveřice, která spojuje rock'n'rollovou energii a silné melodie s melancholickým nádechem do jedinečného hudebního zážitku. Začalo dynamické vystoupení plné hudby a rytmu, které roztančilo všechny návštěvníky. Ochozy Hradu Rabí zněly pecky jako Calling Back, Faster Than Love, Do I, Swan, Remember Me...

Na areál Hradu Rabí začala padat tma, světla …
Večer pokračoval vystoupením plzeňské skupiny Donnie Darko (rock-progressive). Jejich styl rozproudil publikum a nocí zněly skladby, které oslovily především rockové příznivce.  

Večer pokračoval vystoupením plzeňské skupiny …
Dále se již do ticha nočního Rabí nesly písně dalších kapel The Atavists a Vložte Kočku. A proč o atmosféře koncertů jen psát, když si tento zážitek alespoň z části můžeme připomenout jejich originálními videoklipy.

Velké poděkování za pátý ročník Ruinfestu patří především pořadatelům, kapelám, státnímu Hradu Rabí a všem, kteří dorazili!

https://www.ruinfest.cz/
lekses.cz/
zajiccompany.cz/aktualne/
http://bandzone.cz/nano
https://donniedarkoband.bandcamp.com
http://www.bandzone.cz/atavists
landmine.cz/kapely/vlozte-kocku/
https://www.hrad-rabi.eu/
 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Pavel Macán 50 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel MacánDalší články žánrů Elektronická hudba, Rock, Rock'n'roll

Dolany Fest plný skvělé muziky se blíží! Traktor, Doga, Komunál, Enola Gay a HaXna...tak zní nabitý line up prvního ročníku Dolany Festu. Škwor si svým UNPLUGGED TOUR podmanil Plzeň Byl sobotní podvečer a srdce všech rockových fanoušků západočeského kraje bila na poplach. Do plzeňského Depa2015 totiž zavítal Škwor se svým výjimečným UNPLUGGED TOUR. Vyhlášený Regionfest 2019 přilákal do Hořovic početné publikum Hořovický Klub Labe se stal v sobotu 13. 4. 2019 dějištěm 3. ročníku úspěšné přehlídky regionálních kapel. Akce s názvem Regionfest 2019 doznala od loňska změny jak pořadatelské, tak množstvím vystupujících formací. V plejádě stylů si mohl vybrat snad každý – heavy, death a thrash rozhýbaly fanoušky skvělé muziky. Trautenberk - Krkonošské pohádky se zhmotnily v Kovářově. Anče, Kuba, Hajnej a samozřejmě jemnostpán z Trautenberku předvedli za podpory Cocotte minute v Kovářovském KD pořádné "mejdlo". No Name zakončili své Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 v Praze, roztančili celé Fórum Karlín! Byl čtvrteční podvečer a pražské Fórum Karlín ožilo finálním koncertem skupiny No Name v rámci Česko - Slovenského Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019. Předposlední postupové kolo Múzy 2019 odkryje pětici soutěžících skupin Sedmým kolem bude ve čtvrtek 18. 4. 2019 pokračovat osmidílný maratón základních hudebních soubojů amatérských kapel. Dnes budou plzeňské barvy obhajovat formace IDK a Vulcano Band. Vystoupení kapely Tak Akorát v klubu RC Prdel se setkalo v publiku s velkou odezvou Páteční večer 12. 4. 2019 v kultovním rockovém klubu přinesl fanouškům dobré muziky představení domácích Tak Akorát a jejich hosta - skupiny Moment. O spokojenosti příchozích svědčily přídavky domácí kapely, kterou publikum nechtělo z pódia propustit.

Další fotoreportáže

Punk se vrací do Opavy! od roku 2010 účinkuje tato punková kapela na české scéně. Škwor si svým UNPLUGGED TOUR podmanil Plzeň Byl sobotní podvečer a srdce všech rockových fanoušků západočeského kraje bila na poplach. Do plzeňského Depa2015 totiž zavítal Škwor se svým výjimečným UNPLUGGED TOUR. Všichni jsme to přežili, takže KAZOO a žadný DIE Pražská zastávka TurnE!Ečko Kazoo or die tour na kterém společně s Totálním nasazením hrajou i The Fialky a E!E byla opravdu nevídaná. Vyhlášený Regionfest 2019 přilákal do Hořovic početné publikum Hořovický Klub Labe se stal v sobotu 13. 4. 2019 dějištěm 3. ročníku úspěšné přehlídky regionálních kapel. Akce s názvem Regionfest 2019 doznala od loňska změny jak pořadatelské, tak množstvím vystupujících formací. V plejádě stylů si mohl vybrat snad každý – heavy, death a thrash rozhýbaly fanoušky skvělé muziky. Trautenberk - Krkonošské pohádky se zhmotnily v Kovářově. Anče, Kuba, Hajnej a samozřejmě jemnostpán z Trautenberku předvedli za podpory Cocotte minute v Kovářovském KD pořádné "mejdlo". No Name zakončili své Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 v Praze, roztančili celé Fórum Karlín! Byl čtvrteční podvečer a pražské Fórum Karlín ožilo finálním koncertem skupiny No Name v rámci Česko - Slovenského Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019. Vystoupení kapely Tak Akorát v klubu RC Prdel se setkalo v publiku s velkou odezvou Páteční večer 12. 4. 2019 v kultovním rockovém klubu přinesl fanouškům dobré muziky představení domácích Tak Akorát a jejich hosta - skupiny Moment. O spokojenosti příchozích svědčily přídavky domácí kapely, kterou publikum nechtělo z pódia propustit.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz