ČLÁNKY SOUTĚŽE

Ruinfest na hradě Rabí 26. května 2017   (15:45)Sobota 3. 6. 2017 nádvoří hradu Rabí

Ruinfest na hradě Rabí

Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
V sobotu 3. června 2017 se můžete těšit na další ročník festivalu Ruinfest, který proběhne od 17:30 h na nádvoří hradu Rabí. Vystoupí šest zajímavých kapel a nebude chybět ani doprovodný program.

Kdo bude mít čas a chuť, může na Rabí zavítat už dříve. V 17:00 h se koná poslední prohlídka tohoto úžasného hradu, který je svou rozlohou největším v Česku. O půl hodiny později zahájí na náměstí kapela Lekses celý festival. Soběslavské trio se věnuje alternative-rock n´rollu a i přesto, že uslyšíme pouze kytaru, baskytaru a bicí (a samozřejmě zpěv), je jejich hudba chytlavá a zaujme nejednoho diváka. Nejnovější singl z roku 2016 obsahuje skladby Anglie, Po pokoji a Madam.

Milovníci elektronické hudby si přijdou na své. Dalším účinkujícím bude totiž kapela Zajíc company, která vše spojuje s živými nástroji a vyznačuje se hudebním stylem progressive-electronica. Tahle kreativní partička z Karlových Varů umí udělat parádní a pestrou show. Vidět jsme je mohli společně se skupinami Jelen, Tata bojs nebo třeba s Annou K. a Davidem Kollerem. Za sebou mají  už tři dema, album Učesaný zvuk z roku 2008 a také letošní singl V květině, který je zařazen v hitparádě Rádia 1.

S úderem osmé hodiny večerní nastoupí pražští Nano, kteří spolu fungují již 7 let. Indie elektro popová čtyřka nás zahltí silnými melodiemi a nenechá nikoho v klidu. Minulý rok pod producentem Jiřím Burianem vyšla deska Is this art?, kde najdeme songy jako Revolution, Spotlight nebo Dreams.

Pokračování zajistí rock-progressive kapela Donnie Darko, kteří hrají od roku 2012. Název nemá nic společného se stejnojmenným filmem, ten jenom kluci zbožňují. Tedy nečekejme žádné soundtracky. Dvě kytary a bicí ovšem zajistí super zážitek. Tito plzeňáci se pyšní albem Supertramps a singlem Live what you love.

Asi ve 22:30 h se představí The Atavists z Hradce Králové. Jejich surf-stoner rock s příměsí blues je ovlivněn kapelami z šedesátých let. Díky zvukům špinavých kytar, nakřáplých retro varhan a jedinečnému projevu zpěváka se skupina stává výjimečnou. Zaznamenat jsme je mohli třeba na festivalech Rock for people nebo Colours of Ostrava. V albu Bad times, které je z roku 2015, najdeme skladby jako Numbers, She-devil, Let you go a další.

Závěrem večera zahraje seskupení Vložte kočku. Živá elektronika, natriggerované bicí, pětistrunné housle, pianina a surreální texty, to vše charakterizuje tuto pražskou kapelu. Jejich album TáTa mělo takový úspěch, že se chlubí několika pozitivními recenzemi a také nominací na cenu Anděl. Jako jedni z mála vytvořili hudbu ke čtyřem divadelním představením a jednomu krátkému filmu.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

zdroj:ruinfest 2017
autor:text:     Eva HejdukováDalší články žánrů Elektronická hudba, Pop, Rock, Rock'n'roll

U Vodníka v Tachově proběhne 8. ročník akce s názvem Ještě Jeden Fest Line up vyhlášeného festu předposledního prázdninového víkendu 24.8.2019 nabízí lahůdky několika žánrů. Na své si přijdou punkeři, rockeři a máničkami si budou moci hodit i metalisté. Rock of Sadská 2019 - Šestý ročník ve znamení vzpomínek Třetí srpnový víkend patřil již tradičně festivalu Rock of Sadská. Areál na břehu jezera v sadské se po šesté rozezněl v rytmu rocku. Dva dny plné rockové muziky, spousty piva velké množství fanoušků všech věkových kategorií to vše je Rock of Sadská. Farák Fest 2019 vytáhl esa z rukávu Dlouho očekávaný a v mnoha médiích reklamovaný Farák Fest 2019 s pořadovým číslem 5 odstartoval 17.8.2019 úderem 13. hodiny. V maratónu devíti formací se na scéně představily kapely brázdící hudební pódia napříč naší vlastí. V plejádě vystupujících jsme si mohli poslechnout sestavy mladšího data vzniku, ale i skupiny, jejichž historie sahá do hluboké paměti fanoušků dříve narozených. Brutus, Zvlášňý škola… nebo širokou veřejností uznávané veličiny Ready Kirken či UDG. Friendly Festival Fryyfest oslavil své desáté narozeniny ve velkém stylu! Ve dnech 16. až 17. 8. vypukl v Bakově nad Jizerou jubilejní - desátý ročník oblíbeného Friendly festivalu - Fryyfest 2019. Přestože má festival již dlouholetou tradici - i v letošním roce zažil své „poprvé“.Poprvé totiž tento open air přivítalo krásné prostředí Volnočasového areálu v Bakově nad Jizerou. Fryyfest oslavil své kulatiny ve velkém stylu a o věhlasné hudební gratulanty nebyla nouze. Juřič Pařil - zpívající hasič z Vysočiny. Jiří Pařil a druhý videoklip "Pro lásku mou" Nový termín koncertu Rockalí 2019 Pátek 23. srpna 2019 je nový termín odloženého koncertu Roxoru a strakonického Hamru. Pořadatelé z domácí rockové kapely doufají, že se sluníčko k vystupujícím a hlavně k fanouškům neotočí opět zády! Mejdan v Hospůdce Ostrov na Podskalí ve Strakonicích bude odstartován úderem 20. hodiny. V Camp Lázních Klatovy vypukne ta pravá Bujará noc s punkovými živly ze skupin Tři sestry, E!E a Pirates of the Pubs! Legenda české pub rockové scény nedávno potěšila fanoušky zbrusu novým klipem s názvem Bujará. A pořádně Bujará párty jistě bude i na koncertě v Camp Lázních Klatovy

Další pozvánky na akce

U Vodníka v Tachově proběhne 8. ročník akce s názvem Ještě Jeden Fest Line up vyhlášeného festu předposledního prázdninového víkendu 24.8.2019 nabízí lahůdky několika žánrů. Na své si přijdou punkeři, rockeři a máničkami si budou moci hodit i metalisté. Nový termín koncertu Rockalí 2019 Pátek 23. srpna 2019 je nový termín odloženého koncertu Roxoru a strakonického Hamru. Pořadatelé z domácí rockové kapely doufají, že se sluníčko k vystupujícím a hlavně k fanouškům neotočí opět zády! Mejdan v Hospůdce Ostrov na Podskalí ve Strakonicích bude odstartován úderem 20. hodiny. V Camp Lázních Klatovy vypukne ta pravá Bujará noc s punkovými živly ze skupin Tři sestry, E!E a Pirates of the Pubs! Legenda české pub rockové scény nedávno potěšila fanoušky zbrusu novým klipem s názvem Bujará. A pořádně Bujará párty jistě bude i na koncertě v Camp Lázních Klatovy Frightday the 13th aneb večer tvrdé a temné hudby se skupinami Search & Destroy, Middledark a Morrigan v divadle Pod lampou Divadlo Pod lampou bude hostit večer tvrdé a temné hudby, na němž svoji pekelnou show odpálí atmospheric black/doomoví Morrigan, silou parního válce rozdrtí přítomné alternative metal v podání Search and Destroy a heavy/thrashové střelivo do vás nasypou Middledark. Festival PUNKÁČI DEŤOM rozšiřuje program o doprovodné akce a zajímavé organizační novinky Větší areál, známé kapely, více návštěvníků. A to zdaleka nejsou jediná lákadla 9. ročníku benefičního festivalu PUNKÁČI DEŤOM. Nejen kvůli kapelám jako The Locos, The Rumjacks,Total Chaos nebo Lion's Law byste měli rozhodně mezi 29. a 31. srpnem zavítat na trenčínské letiště, festival nabídne i řadu doprovodných akcí a organizačních vylepšení. Přehrady fest příští rok opět zamíří k českým přehradám. O festival u vody je zájem za každého počasí Druhý ročník rodinného open airu Přehrady fest letos bodoval i přes nepřízeň počasí. Festival, jehož hlavní devizou je umístěný u vody, se tento rok opět konal na Slapech a Vranově a nově také přibyla lokalita Sečské přehrady v Pardubickém kraji. Již tento čtvrtek se otevřou brány festivalu Rock Heart v Moravském Krumlově V krásném prostředí zámeckého parku proběhne již 4. ročník tohoto festivalu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz