ČLÁNKY SOUTĚŽE

Skupina Banda má nové album, představí ho na turné po celém Slovensku 9. října 2018   (11:44)Mezinárodně úspěšná slovenská worldmusic skupina Banda vyráží na turné. Právě dokončila nové album s názvem Telegrafy, které představí na 8 koncertech od Košic až po Prahu.

Banda
Skupina Banda má nové album, představí ho na turné po celém Slovensku

Mezinárodně úspěšná slovenská worldmusic skupina Banda vyráží na turné. Právě dokončila nové album s názvem Telegrafy, které představí na 8 koncertech od Košic až po Prahu. BANDA Telegrafy tour 2018 startuje 10. října v bratislavském Ateliéru Babylon, kde nové CD uvede do života hudebník a spisovatel Braňo Jobus.
 
V našich už skoro zapomenutých lidových písních se skrývají hodnoty, kterými se můžeme inspirovat i v současnosti. Je třeba po nich sáhnout a vdechnout jim nový život takovým způsobem, že zaujmou a obohatí nejen domácí publikum, ale můžeme se s nimi, s jako originálním slovenským produktem, úspěšně prezentovat i ve světě. Tím se řídí skupina BANDA i na třetím studiovém albu s názvem Telegrafy. Aranže vznikaly během ostatních čtyř let. Při jejich tvorbě se hudebníci inspirovali zejména slovenskou tradiční lidovou hudbou ale i jinými hudebními žánry. Nahrávání, mixáž a mastering se realizovaly v trnavském Študiu J.

Mezinárodně úspěšná slovenská worldmusic …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Důležité je, aby byly písničky hudebně a textově zajímavé a neotřepané, tudíž se vyhýbáme tzv. odrhovačkám. Ze stovek, možná až tisíců titulů z hrubých sbírek  a archivních nahrávek, vybíráme takové písně, aby i po stoletích měly co říci současnému publiku,“ hovoří o novém albu lídr Samo Smetana.
 
Tak jako předchádzející dvě, i dlouho očekávané třetí studiové album skupiny BANDA Telegrafy vychází ve vydavatelství Pavian Records. Obsahuje dvanáct autorských aranží málo známých lidových písní. Jsou to hlavně slovenské, ale i dvě rusínsko - ukrajinské a jedna romská píseň. I když hudebníci vycházejí z důvěrného poznání slovenských hudebních tradic, je to nová, svěží a komunikativní hudba.

Skupina BANDA album nahrála v tomto obsazení: Samo Smetana – zpěv, housle, mandolína, Eva Brunovská – zpěv, klávesy, Alžbeta Lukáčová – zpěv, foukací  harmonika, cimbál, Ivan Hanula – zpěv, viola, mandolína, buzuki, Peter Obuch – zpěv, kontrabas a Igor Ajdži Sabo - zpěv, bicí. Na některé nahrávky si skupina do studia pozvala hosty  – finalistu show Zem spieva zpěváka Štefana Štece, fujaristu Karola Kočíka, dudáka Juraja Dufeka, pěveckou skupinu Ženy z Muzičky a překvapení Dechovou hudbu Verešváranku. Kapela album uvede do života na prvním koncertě celé podzimní šnůry 10. října v bratislavském Ateliéru Babylon.

Naše turné začíná v Bratislavě a kromě Prahy, kde album oficiálně představíme české veřejnosti, to bude ještě šest dalších kulturních prostorů ve slovenských městech, které roky fungují jako pozitívní ostrovy nezávislé a kvalitní kultury. Stojí za nimi osobnosti s rozhledem, které slovenská veřejnost málo zná a oceňuje. Na celou šnůru, která je prvním opravdovým turné  v historii kapely se velmi těšíme. Přízeň a potlesk publika je obrovským zdrojem energie.  Bez této motivace by člověk tak náročnou činnost, jakou je nekomerční, vnitřní  hodnotná hudba,  dlohodobě vykonávat nemohl,“ přiznává zpěvák a houslista Samo Smetana.
 
Během BANDA Telegrafy tour 2018 skupina představí písně z nového alba a dá prostor i hudebním hostům. V Bratislavě to budou ti, kteří se podíleli na nahrávkách alba, v některých jiných městech zase domácí interpreti – v Bátovcích pěvecká skupina Bátovčan a ve Zvolenu místní folklórní soubory Marína a Zornička. V Bratislavě, Praze, Košicích a Prešově se skupinou vystoupí vynikající zpěvák Štefan Štec

Nenechte si ujít koncerty skupiny Banda, čeká jí sedm zastávek po celém Slovensku a nevynechá ani českou metropoli Praha. Bližší informace o turné a prodeji vstupenek najdete na www.banda.sk  Vstupenky na bratislavský koncert a CD si můžete koupit na  www.drhorak.sk. Lístky naleznete i  v síti Ticketportal, Predpredaj a v místě konání koncertů. CD bude dostupné v knihkupectvích Artforum, Martinus, Panta Rhei a prodejnách s CD nosiči.
 
BANDA Telegrafy tour 2018:
 
10. 10. Bratislava Ateliér Babylon, oficiální uvedení - kmotr Braňo Jobus
11. 10.  Košice Kasárne/ Kulturpark
12. 10.  Bátovce Divadlo Pôtoň
13. 10.  Zvolen DK Železničiarov
24. 10.  Praha Divadlo u Hasičů - uvedení do života v ČR
25. 10.  Brezno Bombura
26. 10.  Prešov Christiania
30. 10.  Nové Mesto nad Váhom  Blue Note
 
 
 

„Naše turné začíná v Bratislavě …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

zdroj:NK Factory
autor:foto:     Zdroj: Jakub DvořákDalší články žánru World music, ethno music

Neskutečně pohodové loučení s prázdninami proběhlo 29. 8. v kempu Velký Vír u Orlické přehrady. Kdo nedorazil prohloupil. Partička PanSpace nás navnadila do poslední prázdninové pohody až tibetsky mystickým způsobem. Strejda Vojtaano nám tradičně přednesl svůj humor, vtip a zásadní témata. Soutěž o vstupenky na Cestu z města 2018! Poslední prázdninová Cesta z města se kvapem blíží a my vám přinášíme možnost si zasoutěžit o lístky na tuhle pohodovou akci. Ve hře je pět lístků. Pojďte zkusit štěstí! Loučení s prázdninami je možné si užít i vesele, když k tomu hraje Vojtaano a PanSpace Je Vám smutno, že prázdniny končí? Vyražte ve středu 29. 8. za posledním letním sluníčkem, za poslední letošní projížďkou po lodičce na Orlické přehradě a užijte si příjemné odpoledne zakončené dobrým pivem a ještě lepší hudbou. We love 90´s opět ožijí tentokrát v Pardubicích To nejlepší z devadesátek a největší mejdan pardubického kraje. To je akce We love 90’s, která opět přiveze do pardubického Ideonu světové špičky devadesátých let. Twenty 4 Seven, Fun Factory, Mr. President aka Layzee – všechny kapely vystoupí LIVE. Po koncertech pokračuje after party s Pavlem Cejnarem. Indie rockový nářez The Hunna se vrací do Prahy The Hunna je čtyřčlenná indie rocková kapela z anglického Hertfordshire. Potkali se na střední, kde založili kapelu. Jejich talentu si zpočátku všimli rozhlasoví moderátoři BBC Zane Lowe nebo Annie Mac a pasovali je do role nových nadějí britské kytarové scény. Zda měli pravdu, se můžete přesvědčit už 1. prosince v Café V lese, kde odehrají svůj první samostatný koncert. Vstupenky (395 Kč) budou v prodeji od 20. července na stránce fource.cz nebo v sítích GoOut a Ticketmaster. Hudební festival Přeštěnice poslední červnový víkend slaví plnoletost. Tento příjemný festival menších rozměrů, ale s o to příjemnější až rodinnou atmosférou, opravdu letos představí již 18. ročník. A to v tradičním stylu s příjemným line-upem plným zvučných jmen české, slovenské i zahraniční scény a doprovodným programem v podobě maškarního průvodu a dirtbikových závodů OPEN DIRT JAM. Člověk si zde přijde opravdu na své. Útulek fest už zná výtěžek Sedmnáctý ročník tradičního benefičního festivalu Útulek fest v Ústí nad Labem už zná částku, která v podobě krmiva poputuje do okolních zvířecích útulků.

Další tiskovky

Black Stone Cherry s Monster Truck zahrají v listopadu v Lucerna Music baru Americká hardrocková kapela Black Stone Cherry přijede do Prahy s novým albem Family Tree, které vychází 20. dubna 2018 na Mascot Records. Festival TOPFEST 2019 odstartoval předprodej vstupenek, setkáme se na Zelené vodě v Novém Meste nad Váhom Už patnáctým rokem startuje TOPFEST festivalovou sezónu a tak tomu bude i příští rok! Přijďte zažít dokonalou festivalovou atmosféru na TOPFEST 28. až 29. června 2019 na Zelené vodě v Novém Meste nad Váhom. Kromě koncertů na vás čekají i skvělé atrakce. Opravdu s pestrým výběrem kapel se hlásí o slovo festival ARSSFEST 2019 V krásném prostředí Jižních Čech a přímo v rodišti Jana Žižky – TROCNOVě se bude konat jeden z největších festivalů klubové scény podpořený hvězdami, spojený s moto-srazem ARSSFEST 2019. Pokud máte rádi československou rockovou klubovou scénu, motorky a drsné chlapíky neměli by jste u toho chybět. Vaše účast nejen že podpoří klubové kapely ale umožní také pokračování tohoto vyjímečného festivalu. ARSSFEST je festival, který nenabízí jen hvězdy které jsou na všech festivalech ale také přes 20 kapel, vlastně výběr toho nejlepšího z československé klubové scény. Navíc je to absolutní průřez rockovým žánrem takže si každý přijde na své. Dvě maďarské kapely nabité folk punkovou energií vystoupí na podzim v Praze Folkpunk nejvyšší kvality dovezou do Prahy nejprve Paddy and The Rats (24. října v Lucerna Music Baru), zanedlouho poté nabídnou geniální mix balkánu, punku a folku Bohemian Betyars (7. listopadu v Rock Café). Oba koncerty se konají pod hlavičkou Mighty Sounds. Bullet for my Valentine opět přijedou rozbourat Prahu Welšská hvězda a kapela, která vytáhla metalcore na stadiony – BULLET FOR MY VALENTINE se vrací do Česka! Plzeň zažije metalové zemětřesení s legendou Bonfire a speciálními hosty! Němečtí Bonfire rozjedou svůj heavy metalový vlak naplno a nahrnou do nás své megahity společně s neméně legendárními přáteli - zpěváky ze skupin Rainbow, Deep Purple, Puhdys, Toto, UFO, Survivor, Axel Rudi Pell, Grave Digger, House Of Lords. Nechybí ani Geoff Tate. Paddy and The Rats společně s Cheers! rozhoupají Lucerna Music Bar Kvalitní folk punkový koncert je na podzim ideální příležitostí dobít ubývající energii po létě.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz