ČLÁNKY SOUTĚŽE

Skupina Banda má nové album, představí ho na turné po celém Slovensku 9. října 2018   (11:44)Mezinárodně úspěšná slovenská worldmusic skupina Banda vyráží na turné. Právě dokončila nové album s názvem Telegrafy, které představí na 8 koncertech od Košic až po Prahu.

Banda
Skupina Banda má nové album, představí ho na turné po celém Slovensku

Mezinárodně úspěšná slovenská worldmusic skupina Banda vyráží na turné. Právě dokončila nové album s názvem Telegrafy, které představí na 8 koncertech od Košic až po Prahu. BANDA Telegrafy tour 2018 startuje 10. října v bratislavském Ateliéru Babylon, kde nové CD uvede do života hudebník a spisovatel Braňo Jobus.
 
V našich už skoro zapomenutých lidových písních se skrývají hodnoty, kterými se můžeme inspirovat i v současnosti. Je třeba po nich sáhnout a vdechnout jim nový život takovým způsobem, že zaujmou a obohatí nejen domácí publikum, ale můžeme se s nimi, s jako originálním slovenským produktem, úspěšně prezentovat i ve světě. Tím se řídí skupina BANDA i na třetím studiovém albu s názvem Telegrafy. Aranže vznikaly během ostatních čtyř let. Při jejich tvorbě se hudebníci inspirovali zejména slovenskou tradiční lidovou hudbou ale i jinými hudebními žánry. Nahrávání, mixáž a mastering se realizovaly v trnavském Študiu J.

Mezinárodně úspěšná slovenská worldmusic …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Důležité je, aby byly písničky hudebně a textově zajímavé a neotřepané, tudíž se vyhýbáme tzv. odrhovačkám. Ze stovek, možná až tisíců titulů z hrubých sbírek  a archivních nahrávek, vybíráme takové písně, aby i po stoletích měly co říci současnému publiku,“ hovoří o novém albu lídr Samo Smetana.
 
Tak jako předchádzející dvě, i dlouho očekávané třetí studiové album skupiny BANDA Telegrafy vychází ve vydavatelství Pavian Records. Obsahuje dvanáct autorských aranží málo známých lidových písní. Jsou to hlavně slovenské, ale i dvě rusínsko - ukrajinské a jedna romská píseň. I když hudebníci vycházejí z důvěrného poznání slovenských hudebních tradic, je to nová, svěží a komunikativní hudba.

Skupina BANDA album nahrála v tomto obsazení: Samo Smetana – zpěv, housle, mandolína, Eva Brunovská – zpěv, klávesy, Alžbeta Lukáčová – zpěv, foukací  harmonika, cimbál, Ivan Hanula – zpěv, viola, mandolína, buzuki, Peter Obuch – zpěv, kontrabas a Igor Ajdži Sabo - zpěv, bicí. Na některé nahrávky si skupina do studia pozvala hosty  – finalistu show Zem spieva zpěváka Štefana Štece, fujaristu Karola Kočíka, dudáka Juraja Dufeka, pěveckou skupinu Ženy z Muzičky a překvapení Dechovou hudbu Verešváranku. Kapela album uvede do života na prvním koncertě celé podzimní šnůry 10. října v bratislavském Ateliéru Babylon.

Naše turné začíná v Bratislavě a kromě Prahy, kde album oficiálně představíme české veřejnosti, to bude ještě šest dalších kulturních prostorů ve slovenských městech, které roky fungují jako pozitívní ostrovy nezávislé a kvalitní kultury. Stojí za nimi osobnosti s rozhledem, které slovenská veřejnost málo zná a oceňuje. Na celou šnůru, která je prvním opravdovým turné  v historii kapely se velmi těšíme. Přízeň a potlesk publika je obrovským zdrojem energie.  Bez této motivace by člověk tak náročnou činnost, jakou je nekomerční, vnitřní  hodnotná hudba,  dlohodobě vykonávat nemohl,“ přiznává zpěvák a houslista Samo Smetana.
 
Během BANDA Telegrafy tour 2018 skupina představí písně z nového alba a dá prostor i hudebním hostům. V Bratislavě to budou ti, kteří se podíleli na nahrávkách alba, v některých jiných městech zase domácí interpreti – v Bátovcích pěvecká skupina Bátovčan a ve Zvolenu místní folklórní soubory Marína a Zornička. V Bratislavě, Praze, Košicích a Prešově se skupinou vystoupí vynikající zpěvák Štefan Štec

Nenechte si ujít koncerty skupiny Banda, čeká jí sedm zastávek po celém Slovensku a nevynechá ani českou metropoli Praha. Bližší informace o turné a prodeji vstupenek najdete na www.banda.sk  Vstupenky na bratislavský koncert a CD si můžete koupit na  www.drhorak.sk. Lístky naleznete i  v síti Ticketportal, Predpredaj a v místě konání koncertů. CD bude dostupné v knihkupectvích Artforum, Martinus, Panta Rhei a prodejnách s CD nosiči.
 
BANDA Telegrafy tour 2018:
 
10. 10. Bratislava Ateliér Babylon, oficiální uvedení - kmotr Braňo Jobus
11. 10.  Košice Kasárne/ Kulturpark
12. 10.  Bátovce Divadlo Pôtoň
13. 10.  Zvolen DK Železničiarov
24. 10.  Praha Divadlo u Hasičů - uvedení do života v ČR
25. 10.  Brezno Bombura
26. 10.  Prešov Christiania
30. 10.  Nové Mesto nad Váhom  Blue Note
 
 
 

„Naše turné začíná v Bratislavě …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

zdroj:NK Factory
autor:foto:     Zdroj: Jakub DvořákDalší články žánru World music, ethno music

Další tiskovky

Americká skupina Our Last Night to poprvé rozbalí na Slovensku, setkáme se 3. července v klubu MMC Americká post hardcorové skupina Our Last Night vyráží na evropské turné a poprvé se představí i na Slovensku. Rodáci z New Hampshire zahrají 3. července v Majestic Music Clubu. Our Last Night si s sebou přivezou i dva speciální hosty. Cigánski Diabli zahrají na Bratislavském hradě, nové CD jim pokřtí Milan Lasica Cigánski Diabli zahrají exkluzivní koncert na Bratislavském hradě! Ve vnitřním nádvoří odpálí temperamentní show plnou hitů. Na jedinečném koncertu pokřtí své nové album a představí zcela nové písně. Creedence Clearwater Revived (UK) 30.5.2019 od 19:30 h Divadlo Hybernia, Praha 31.5.2019 od 19:30 h, Sono Centrum Brno Festival Hrady CZ slaví 15 let a oznamuje kompletní program v čele s kapelou Kryštof Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví patnácté narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény v čele s kapelou Kryštof, která se na festival vrací po šesti letech. Návštěvníci se budou moci dále těšit na Rybičky 48, No Name, Arakain & Lucii Bílou, Mirai, Marpo & Troublegang, Michala Hrůzu, kapelu Harleja další interprety a skupiny. Festival k narozeninám sobě i ostatním naděluje ekologičtější přístup k životnímu prostředí, v areálech se bude třídit odpad a kelímky na pivo budou vratné. V ceně lístku na festival je vždy vstup na hrad zdarma. B.LUES v Kamina boat už v červnu Hudební skupina B.LUES je známá nejen pražskému publiku, vlastním pojetím známých skladeb od interpretů jako jsou např.Pink Floyd, Tom Petty, Dire Straits, Alan is Morissette,Pink a další Aj tak sme stále frajeri. Zpívají stadióny a zazpívá i Peter Nagy na česko - slovenském turné Hity legendárního Petra Nagya jsou stále v kurzu! Dokazuje to píseň Aj tak sme stále frajeri, která aktuálně ožívá ve spojení s Mistrovstvím světa v hokeji. Hashtag #ajtaksmestalefrajeri je jedním z nejpoužívanějších na Instagramu! Majáles Ostrava 2019 Už tento pátek 17. 5. uslyšíme Ostravou znít rytmy známých kapel.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz