ČLÁNKY SOUTĚŽE

Skupina Banda má nové album, představí ho na turné po celém Slovensku 9. října 2018   (11:44)Mezinárodně úspěšná slovenská worldmusic skupina Banda vyráží na turné. Právě dokončila nové album s názvem Telegrafy, které představí na 8 koncertech od Košic až po Prahu.

Banda
Skupina Banda má nové album, představí ho na turné po celém Slovensku

Mezinárodně úspěšná slovenská worldmusic skupina Banda vyráží na turné. Právě dokončila nové album s názvem Telegrafy, které představí na 8 koncertech od Košic až po Prahu. BANDA Telegrafy tour 2018 startuje 10. října v bratislavském Ateliéru Babylon, kde nové CD uvede do života hudebník a spisovatel Braňo Jobus.
 
V našich už skoro zapomenutých lidových písních se skrývají hodnoty, kterými se můžeme inspirovat i v současnosti. Je třeba po nich sáhnout a vdechnout jim nový život takovým způsobem, že zaujmou a obohatí nejen domácí publikum, ale můžeme se s nimi, s jako originálním slovenským produktem, úspěšně prezentovat i ve světě. Tím se řídí skupina BANDA i na třetím studiovém albu s názvem Telegrafy. Aranže vznikaly během ostatních čtyř let. Při jejich tvorbě se hudebníci inspirovali zejména slovenskou tradiční lidovou hudbou ale i jinými hudebními žánry. Nahrávání, mixáž a mastering se realizovaly v trnavském Študiu J.

Mezinárodně úspěšná slovenská worldmusic …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Důležité je, aby byly písničky hudebně a textově zajímavé a neotřepané, tudíž se vyhýbáme tzv. odrhovačkám. Ze stovek, možná až tisíců titulů z hrubých sbírek  a archivních nahrávek, vybíráme takové písně, aby i po stoletích měly co říci současnému publiku,“ hovoří o novém albu lídr Samo Smetana.
 
Tak jako předchádzející dvě, i dlouho očekávané třetí studiové album skupiny BANDA Telegrafy vychází ve vydavatelství Pavian Records. Obsahuje dvanáct autorských aranží málo známých lidových písní. Jsou to hlavně slovenské, ale i dvě rusínsko - ukrajinské a jedna romská píseň. I když hudebníci vycházejí z důvěrného poznání slovenských hudebních tradic, je to nová, svěží a komunikativní hudba.

Skupina BANDA album nahrála v tomto obsazení: Samo Smetana – zpěv, housle, mandolína, Eva Brunovská – zpěv, klávesy, Alžbeta Lukáčová – zpěv, foukací  harmonika, cimbál, Ivan Hanula – zpěv, viola, mandolína, buzuki, Peter Obuch – zpěv, kontrabas a Igor Ajdži Sabo - zpěv, bicí. Na některé nahrávky si skupina do studia pozvala hosty  – finalistu show Zem spieva zpěváka Štefana Štece, fujaristu Karola Kočíka, dudáka Juraja Dufeka, pěveckou skupinu Ženy z Muzičky a překvapení Dechovou hudbu Verešváranku. Kapela album uvede do života na prvním koncertě celé podzimní šnůry 10. října v bratislavském Ateliéru Babylon.

Naše turné začíná v Bratislavě a kromě Prahy, kde album oficiálně představíme české veřejnosti, to bude ještě šest dalších kulturních prostorů ve slovenských městech, které roky fungují jako pozitívní ostrovy nezávislé a kvalitní kultury. Stojí za nimi osobnosti s rozhledem, které slovenská veřejnost málo zná a oceňuje. Na celou šnůru, která je prvním opravdovým turné  v historii kapely se velmi těšíme. Přízeň a potlesk publika je obrovským zdrojem energie.  Bez této motivace by člověk tak náročnou činnost, jakou je nekomerční, vnitřní  hodnotná hudba,  dlohodobě vykonávat nemohl,“ přiznává zpěvák a houslista Samo Smetana.
 
Během BANDA Telegrafy tour 2018 skupina představí písně z nového alba a dá prostor i hudebním hostům. V Bratislavě to budou ti, kteří se podíleli na nahrávkách alba, v některých jiných městech zase domácí interpreti – v Bátovcích pěvecká skupina Bátovčan a ve Zvolenu místní folklórní soubory Marína a Zornička. V Bratislavě, Praze, Košicích a Prešově se skupinou vystoupí vynikající zpěvák Štefan Štec

Nenechte si ujít koncerty skupiny Banda, čeká jí sedm zastávek po celém Slovensku a nevynechá ani českou metropoli Praha. Bližší informace o turné a prodeji vstupenek najdete na www.banda.sk  Vstupenky na bratislavský koncert a CD si můžete koupit na  www.drhorak.sk. Lístky naleznete i  v síti Ticketportal, Predpredaj a v místě konání koncertů. CD bude dostupné v knihkupectvích Artforum, Martinus, Panta Rhei a prodejnách s CD nosiči.
 
BANDA Telegrafy tour 2018:
 
10. 10. Bratislava Ateliér Babylon, oficiální uvedení - kmotr Braňo Jobus
11. 10.  Košice Kasárne/ Kulturpark
12. 10.  Bátovce Divadlo Pôtoň
13. 10.  Zvolen DK Železničiarov
24. 10.  Praha Divadlo u Hasičů - uvedení do života v ČR
25. 10.  Brezno Bombura
26. 10.  Prešov Christiania
30. 10.  Nové Mesto nad Váhom  Blue Note
 
 
 

„Naše turné začíná v Bratislavě …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

zdroj:NK Factory
autor:foto:     Zdroj: Jakub DvořákDalší články žánru World music, ethno music

Arzén a Čechomor nahráli společnou skladbu Dievčatko, podívejte se na poetický klip plný folklóru a krás Slovenska Unikátní spojení dvou hudebních skupin! To je nová skladba Dievčatko, kterou nahrála slovenská kapela Arzén a česká stálice Čechomor. K písni natočili i jedinečný klip, který vznikal přes dva roky na nejkrásnějších místech Slovenska. Rozhovor s Lyane Leigh - frontmankou švýcarsko-německé eurodance hudební skupiny z 90. let E-Rotic! Ochotně nám odpověděla na otázky ze soukromí, o nejslavnějších letech v E-Rotic, i ostatních bývalých a současných hudebních projektech. Britští “indie-rock heroes” Razorlight poprvé v České republice! Britská kapela Razorlight, jedna z předních indie rockových kytarovek první dekády 21. století, vystoupí poprvé v České republice. 7. února 2019 v pražském Lucerna Music Baru představí naživo novou desku Olympus Sleeping, která vychází po dlouhých deseti letech letos 26. října. Razorlight (UK) 7. února 2019, 20.00, Lucerna Music Bar, Praha Vstupenky: od 26. října, 10.00, v sítích GoOut a Ticketportal V Sobotním Blackrushy předvedli své umění mistři elektronické hudby V Příbramském music klubu Pandora byl mejdan. DJ NobodyListen předvede svou show v příbramském Pandora music clubu! Pandora music club přináší do Příbrami další celeropublikovou hvězdu v taneční scéně 15.12.2018 se můžete těšit na DJ NOBODYLISTEN !!! Čechomor učaroval Klatovům A jak jinak se navnadit na vánoční pohodu a zkrátit si čekání na nejkrásnější svátky v roce než příjemným koncertem. A právě takový koncert čekal v pondělí 3. 12. na západočeské publikum, které v předvánoční čas přijela potěšit legendární skupina Čechomor. Největší mejdan We love 90´s se uskutečnil v Pardubicích Dne 16.11. 2018 v pardubickém Ideonu vystoupily světoznámé hudební skupiny z 90. let. A my Vám přinášíme z jedinečného koncertu fotoreportáž, na kterou se všichni moc těšíme. Jako první se po zahájení koncertu na pódiu představil DJ Laaw, který příjemně naladil obecenstvo. Po hodině ho vystřídal DJ Pavel Cejnar, který uvedl publikum do varu. Na pódium přichází Mr. President a jako další se objevili s menším zdržením Fun Factory. Pak je vystřídal na chvíli DJ Martin Hájek (Diskopříběh rádia Kiss). Na hodinkách se objevuje 0:10 a na jeviště vchází hvězdy večera a naši miláčci z 90. let Twenty 4 Seven.

Další tiskovky

Arzén a Čechomor nahráli společnou skladbu Dievčatko, podívejte se na poetický klip plný folklóru a krás Slovenska Unikátní spojení dvou hudebních skupin! To je nová skladba Dievčatko, kterou nahrála slovenská kapela Arzén a česká stálice Čechomor. K písni natočili i jedinečný klip, který vznikal přes dva roky na nejkrásnějších místech Slovenska. George Ezra se vrací do Prahy, tentokrát zahraje v Tipsport aréně George Ezra letos v březnu vydal své netrpělivě očekávané druhé album Staying At Tamara’s na Columbia Records a mimo jiné stihl během pár dní vyprodat svůj říjnový koncert v pražském Foru Karlín. Vzhledem k ohromnému zájmu o jeho koncert bylo s managementem George Ezry domluveno jeho další vystoupení v Praze, tentokrát v Tipsport Aréně, kde George Ezra zazpívá své písně 21. května 2019. Billie Eilish vystoupí poprvé v Praze. Nejdiskutovanější teenager na planetě, jak ji označil britský magazín NME, má být zároveň hudebnicí, které bude patřit rok 2019. The Casualties v Praze! Zásadní new yorkská punková kapela se vrací po čtyřech letech do naší matičky Prahy, zase Futuru propotit trenky. Wohnout v rámci turné Máme na míň TOUR zahrají 8.3. v Hořovicích Turné k nové desce a sraz hořovické pobočky svazu českých bohémů v jednom se odehraje 8. března ve Společenském domě. Těší se, až společně zapijí naši novou desku s názvem Miss maringotka, která vyšla 1. listopadu! Na festivalu TOPFEST to roztočí australsko - americká skupina Deez Nuts TOPFEST hlásí další jméno! V Novom Meste nad Váhom zahraje party hardcore skupina Deez Nuts, která rozpoutá corové peklo. Xindl X chystá speciální narozeninový koncert ke svým čtyřicátinám! Během jubilejního roku 2019 zahraje ve Foru Karlín, vydá zpěvník a album největších hitů. Xindl X: Narozeninová oslava XL! Pod tímto názvem se skrývá oslava 40. narozenin oblíbeného písničkáře, která proběhne 28.11. 2019 v pražském Foru Karlín. Předprodej vstupenek startuje 7.2. v síti Ticketlive.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz