ČLÁNKY SOUTĚŽE

Slovácké léto v Uherském Hradišti je v plném proudu . 5. července 2017   (14:54)Je 2. 7. a kapely v plném nasazení. Dnes se těšíme na Uherskohradišském náměstí na Street69 a Argemu.

Slovácké léto v Uherském Hradišti je v plném proudu .

Miloslava Bičanová


Dnes večer se od 20. hodiny náměstím rozléhal úžasný hlas zpěváka Jiřího Strážnického ze skupiny Street69 s doprovodem jeho kapely. Kluci z Uherského Brodu, kteří založili tuto kapelu roku 2006, hrají na Slováckém létě již 6. rokem a opět rozhoupali celé náměstí plné natěšených fanoušků. Svým pódiovým projevem kapela zaujala spíše dívčí publikum. Rozehrávali se pomalinku, ale potom nakonec skákalo na jejich hity celé náměstí. Do skvělého počasí vnesli i úžasnou náladu a to je přesně to, co potřebujete, abyste si užili suprový koncert.
Dnes zahráli například:
Kolikrát
Směrem dovnitř
All In
Ukrytá prozatím
Nejsem nej
Světlem kreslím
Dnešek 
Divnej pár
Ještě jednou
Kamarád taky rád
Fred Astaire
Rock and dance
O nás

+ přídavek Po trati  
 

Dnes večer se od 20. hodiny náměstím rozléhal …

Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
Poté co dohráli, skupina sklidila hlasitý potlesk od fanoušků a v dobré náladě všichni čekali, až začne hrát Argema, která letos oslavuje 35. výročí založenív sestavě:
Josef Pavka - bicí
Jaromír Hnilica - zpěv
Dan Škrášek - klávesy
Ivoš Ledabyl - kytara
Kamil Hanáček – baskytara

Od chvíle, kdy kapela vystoupila na pódium, se náměstí kompletně zaplnilo. A lidé dychtivě čekali, až se kytary rozezní. V okamžiku, kdy začala hrát píseň Špinavý záda, všichni začali zpívat a skákat do rytmu. Myslím, že výběr lepší skladby na začátek ani nemohl být, pro správné navození atmosféry a poukaz na to, že známá rocková skupina Argema je tady! Lidé zpívali, tančili a natáčeli bezvadnou show na podiu. Po doslova přepadnutí rychlým tempem začínajících písniček, se pomalu přecházelo do rytmu pomalých balad, zazněla i známá písnička Vášeň, která rozhoupala v objetí spoustu párů. Po pár pomalejších písničkách zazněly hitovky jako Tohle je ráj nebo Jarošovský pivovar, jehož text znal každý a zpěv účastníků se dal hlasitostí vyrovnat zesílenému zpěvu Jaromíra Hnilici.

Poté co dohráli, skupina sklidila hlasitý …
 Co mě příjemně překvapilo, byla písnička Mobily, která přiměla všechny vytáhnout své mobilní telefony, rozsvítit na nich baterku a spolu s ní i celé náměstí. Další nečekané překvapení bylo setkání se s baskytaristou skupiny Iné Kafe, který tančil a zpíval písničky Argemy, které znal úplně nazpaměť. Po dohrání poslední skladby se lidé plní emocí a s úsměvy na tváři rozcházeli domů. Myslím si, že i po těch letech kapela dokáže zaujmout a překvapit a rozhodně se na jejich koncertu nikdo nebude nudit. Úžasný zážitek jsme si odnesli s sebou domů a už můžeme jen očekávat, jestli je letos na Slováckém létě někdo předčí.

 Co mě příjemně překvapilo, byla …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Miloslava Bičanová 60 fotografií v galerii


autoři:text:     Terezie Bičanová
foto:     Miloslava BičanováDalší články žánrů Metal, Rock

Juřič Pařil - zpívající hasič z Vysočiny. Jiří Pařil a druhý videoklip "Pro lásku mou" Nový termín koncertu Rockalí 2019 Pátek 23. srpna 2019 je nový termín odloženého koncertu Roxoru a strakonického Hamru. Pořadatelé z domácí rockové kapely doufají, že se sluníčko k vystupujícím a hlavně k fanouškům neotočí opět zády! Mejdan v Hospůdce Ostrov na Podskalí ve Strakonicích bude odstartován úderem 20. hodiny. V Camp Lázních Klatovy vypukne ta pravá Bujará noc s punkovými živly ze skupin Tři sestry, E!E a Pirates of the Pubs! Legenda české pub rockové scény nedávno potěšila fanoušky zbrusu novým klipem s názvem Bujará. A pořádně Bujará párty jistě bude i na koncertě v Camp Lázních Klatovy Němečtí countryrockeři The BossHoss zkoušejí v Česku prorazit se singlem z tamější The Voice Členové německé country rockové kapely The BossHoss jsou u našich sousedů známými osobnostmi. Jejich pozici přední německé kapely upevnilo i to, že frontmani Alec a Sascha momentálně sedí v porotě německé verze reality show The Voice. Nejlepší rozloučení s prázdninami? Festival Kefír 31. srpna se na Kačině u Kutné Hory koná již sedmý ročník festivalu Kefír – jedinečnéakce pro děti a jejich rodiče. Návštěvníci si letos vedle bohatého hudebního čidivadelního programu poprvé v Česku užijí kultovní britskou klouzačku Klatovské náměstí rozehřál domácí Radiátor Středeční koncert 14.8.2019 nabídl příznivcům svižné muziky výběr mezi metalovým nářezem sokolovského Liberate a rockovým koncertem domácího Radiátoru. Do festivalové historie si Prasofest připsal pořadové číslo 7 Podhradí zříceniny Vlčtejn u Blovic se v sobotu 10.8.2019 stalo cílem stovek fanoušků punkové muziky. Pod osvícenou siluetou hradu v opravené a zastřešené stage odstartoval již 7. ročník vyhlášeného festivalu. Pomyslnou štafetu si na pódiu předalo devět kapel známých nejen v našem kraji.

Další pozvánky na akce, fotoreportáže

Nový termín koncertu Rockalí 2019 Pátek 23. srpna 2019 je nový termín odloženého koncertu Roxoru a strakonického Hamru. Pořadatelé z domácí rockové kapely doufají, že se sluníčko k vystupujícím a hlavně k fanouškům neotočí opět zády! Mejdan v Hospůdce Ostrov na Podskalí ve Strakonicích bude odstartován úderem 20. hodiny. V Camp Lázních Klatovy vypukne ta pravá Bujará noc s punkovými živly ze skupin Tři sestry, E!E a Pirates of the Pubs! Legenda české pub rockové scény nedávno potěšila fanoušky zbrusu novým klipem s názvem Bujará. A pořádně Bujará párty jistě bude i na koncertě v Camp Lázních Klatovy Klatovské náměstí rozehřál domácí Radiátor Středeční koncert 14.8.2019 nabídl příznivcům svižné muziky výběr mezi metalovým nářezem sokolovského Liberate a rockovým koncertem domácího Radiátoru. Do festivalové historie si Prasofest připsal pořadové číslo 7 Podhradí zříceniny Vlčtejn u Blovic se v sobotu 10.8.2019 stalo cílem stovek fanoušků punkové muziky. Pod osvícenou siluetou hradu v opravené a zastřešené stage odstartoval již 7. ročník vyhlášeného festivalu. Pomyslnou štafetu si na pódiu předalo devět kapel známých nejen v našem kraji. Mokrá těla , písek v botách a nekonečná párty - takový byl pohodový Chodrockfest 2019 V magické datum 8. 8. – 10. 8. 2019 ožily Domažlice a okolí tradičním plážovým festivalem Chodrockfestem, který pro příznivce a milovníky rockové, punkové, pop rockové či metalové muziky v srpnu k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Frightday the 13th aneb večer tvrdé a temné hudby se skupinami Search & Destroy, Middledark a Morrigan v divadle Pod lampou Divadlo Pod lampou bude hostit večer tvrdé a temné hudby, na němž svoji pekelnou show odpálí atmospheric black/doomoví Morrigan, silou parního válce rozdrtí přítomné alternative metal v podání Search and Destroy a heavy/thrashové střelivo do vás nasypou Middledark. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (sobota) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz