ČLÁNKY SOUTĚŽE

Sobotní Footfest v Želči 9. července 2017   (20:41)Pekař, Monkey Business, Škwor a nejen to jsme tu mohli vidět a slyšet.

Sobotní Footfest v Želči

Petr Černohorský


V sobotu 8.7.2017 probíhalo pokračování festivalu Footfest v Želči u Tábora. Ve 13:30 zahájila sobotní program nejpočetnější kapela z celého letošního festivalu Tábor Superstar Band. Ačkoliv to zpočátku vystoupení vypadalo, že pořádně zmokneme, po pár kapkách se počasí naštěstí umoudřilo. A tak si příznivci této hudby mohli tuto partu vychutnat pěkně zblízka u pódia a nemuseli se nikde schovávat. Kapela se tu mimo jiné rozloučila po 13 letech s Pepou Šonkou a věnovali mu nejen dort a kytici, ale i písničku Psát od prvních řádků. V závěru zazněli Pilátův soud a Superstar. Na úplný závěr proběhla gratulace představiteli Ježíše Nazaretského Pepovi Duškovi k jeho padesátým narozeninám, kdy dostal kytice, která letěla do prvních řad a košík 50ti lahváčů. Mezitím se už na vedlejším pódiu  připravila kapela Stroy. Za sebe musím říct, že jsem byla překvapena, že kapela měla pod pódiem méně příznivců, než kolik lidí stálo na zvukovce Pekaře, který se připravoval na své vystoupení. Čekala jsem pod pódiem větší kotel a víc příznivců, ale i tak bylo vidět, že tu kapela své fanoušky má a že ač kapela zpívá v angličtině, tak že jsou tu i znalci jejich textů, co si rádi zazpívali s nimi. Nastal konec vystoupení Stroy a my se přesunuli vedle, kde už byl připraven Pekař a jeho kapela. Bohyně, tímto songem se přivítal s návštěvníky a fanoušky, kteří si hned od začátku zpívali Petrovy písničky společně s ním. Krom písniček například Nikola, Letní tu zazněla i narozeninová písnička pro kytaristu z kapely, kterou si můžete pustit na našem youtubovém kanále zde. S footfestovým publikem se rozloučil písní Bůh

V sobotu 8.7.2017 probíhalo pokračování …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Skyline, to byla neskutečná smršť energie. Dancing with fire, Timeless, Escape to je jen hodně málo z toho, co jsme tu slyšeli. Tahle kapela nechala asi málokoho chladným a tančilo se na mnoha místech areálu. Na to, že se Skyline po Footfestu přesouvali ještě na další akci, tak se vůbec nešetřili a skákali po pódiu tak moc, že to chvilkama vypadalo, že jim i ta velká stage bude malá. Další z kapel, která se v sobotu v Želči ukázala, byly Morčata na útěku. Ti svůj koncert začali hitovkou Bukkake. Bylo vidět, že tu mají taky hodně příznivců, kteří znají jejich texty. Zazněly tu songy jak ze starších alb, tak i z toho nejnovějšího například Hledá se děda. V davu se objevila i slečna s transparentem „Klus“, bohužel však kluci fanynku zklamali a tuto písničku tu nezahráli. Ke konci koncertu na pódium přilítla i malá plyšová ovečka od malé fanynky kapely. Na závěr potěšili své fanoušky hitovkou Twilight. Festival je ve své polovině a tu zahájila kapela Monkey Business v čele se zpěvákem Matějem Ruppertem a Terezou Černochovou. Podle ohlasů kolem, co jsem slyšela, tak to byl pro hodně lidí pořádný hudební zážitek a taky show. Slyšet jsme tu mohli třeba MJ is 50, Who Killed My Libido?. Během svého vystoupení si vzali na pódium i dva dobrovolníky z publika, aby si mohli taky zazpívat. Matěj během svého vystoupení asi potěšil některé ženy v publiku, a to, když se svlékl do půlky těla, přičemž vystrčil na posluchače své pozadí v trenýrkách, na kterých měl napsáno „Želeč“. Ke konci svého vystoupení zaznělo Piece of my light a taky Saturday Night Is Over

Skyline, to byla neskutečná smršť energie. …
Vypsaná fixa další z účinkujících sobotního večera, která na tomto festivalu vystoupila po dvou letech tu měla taky své příznivce. Proto není divu, když se většina textů ozývala z pod pódia. A že se po každé jejich písničce ozýval také bouřlivý potlesk a ovace. Asi nejočekávanějšími účinkujícími toho večera byla kapela Škwor, protože už během dne jsme v areálu mohli vidět plno příznivců této kapely v jejich tričkách. Svou show odstartovali jejich velkou hitovkou Mý slzy neuvidíš a kotel se hned přidává se svým zpěvem taky. Bylo jedno, jestli mladí nebo staří, ale bylo vidět, že tuhle písničku znali skoro všichni. Vystoupení bylo doprovázeno šlehajícími plameny a barevným kouřem. Následoval Vyvolenej nebo třeba Poslouchej, Hledání identity. Při pohledu z pódia bylo vidět, že před pódiem je opravdu narváno a opravdu většina návštěvníku přišla co nejblíže to šlo. Nechyběla ani další z hodně známých hitovek Sraž nás na kolena. V závěru Petr vzal do ruky akustickou kytaru, aby mohla zaznít i Síla starejch vín. Publikum se s kapelou ne a ne rozloučit, ale na vedlejším pódiu už byla připravena předposlední kapela nejen sobotního programu, ale celého festivalu Desmod. Tato slovenská parta z Nitry v čele se zpěvákem Mariem přezdívaným Kuly to tu rozjela songem To Nie Je Možné.  Slyšet bylo nejen rychlých, ale i pomalých songů, a tak si tu páry i zaploužili, třeba na Anjel nebo Chýbanie. Kapela sklízela bouřlivé ovace a bylo vidět, že i na ně si počkalo dost lidí a že i jejich texty nejsou některým cizí a že je znají a mohou si tak s kapelou zazpívat. Festival uzavírala další slovenská skupina tentokrát ze Spišské Nové Vsi a to reggae-punková Smola a hrušky, která pro české publikum není taky neznámá. Pridaj Si Ma to tu zaznělo hned na začátku a už se tančilo. Z kluků se energie jen valila a bylo vidět, že i publikum má ještě dost sil a chtějí si kapelu pořádně užít. A tak tu zaznělo například z nejnovějšího alba Ciernobiely Profesor lásky, Gruľa ze starších to byly Hit, Honey, Honey, Som najebaný a další. Kluci si udělali na památku foto s publikem a festival byl u konce. Myslím si, že i když letošní ročník lehce pozlobilo počasí, že se i přesto vydařil a snad se tu sejdeme zase za rok. Byla by to škoda, kdyby tento pohodový a fajnový festival poblíž Tábora měl končit. 
Fotoreport z pátečního dne najdete zde.

Vypsaná fixa další z účinkujících …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petr Černohorský 122 fotografií v galerii


autoři:text:     Veronika Hejnová
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Punk (rock), Reggae, Rock, Ska

Soutěž o lístky na zakázanÝovoce, Jaksi Taksi a By The Way do KD Kovářov Vyhrajte vstupenku na sobotní koncert. zakázanÝovoce, Jaksi Taksi a By The Way vezmou útokem KD Kovářov. Rockové soboty v Kovářově hostí další suprový koncert. Plzeň zažije metalové zemětřesení s legendou Bonfire a speciálními hosty! Němečtí Bonfire rozjedou svůj heavy metalový vlak naplno a nahrnou do nás své megahity společně s neméně legendárními přáteli - zpěváky ze skupin Rainbow, Deep Purple, Puhdys, Toto, UFO, Survivor, Axel Rudi Pell, Grave Digger, House Of Lords. Nechybí ani Geoff Tate. Paddy and The Rats společně s Cheers! rozhoupají Lucerna Music Bar Kvalitní folk punkový koncert je na podzim ideální příležitostí dobít ubývající energii po létě. Komunál a jeho Best of tour 2018 potěší srdce všech západočeských fanoušků v Dlažově! Jako host vystoupí De Bill Heads „Tak ať žije Komunální odpad! Tak ať žije Komunál!“ Jistě napadlo mnoho příznivců téhle chlumecké metalové skupiny po ohlášení prvního samostatného turné Komunál Best of tour 2018. Jako host turné vystoupí turnovská kapela De Bill Heads. Skupina Dilated vydala před nedávnem zbrusu nový klip. Je to jen pár dní, co kapela DILATED vypustila do hudebního světa fungl nový singl PROHRA a to rovnou v plné parádě i s videoklipem. Jde o jednu z písní, skrze kterou rocková kapela s frontmankou Lucií vstupuje do mainstreamového pop-rockového rybníčku, aby oslovila i rádiové posluchače. Sotěž o vstupenky na Alkehol a Walda Gang do Hořovic Ve Společenském domě v Hořovicích vypukne koncert skupin Alkehol a Walda Gang v rámci společné Tour 2018.

Další fotoreportáže

David Koller vyjel se svou kapelou na podzimní část svého akustického turné Děčínské publikum jako první v republice mohlo vidět a slyšet podzimní část akustického turné Davida Kollera s kapelou. Speciálním hostem turné byl skladatel, klavírista a zpěvák Michal Kindl. Na jaře vydal své debutové album Barvy, na kterém spolupracoval s producentem Alešem Zenklem Uherskobrodskou pouťovou řádně rozpařily skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns 6. 10. 2018 to v Uherském Brodě rozjely ve velkém stylu skupiny Iné Kafe, Zoči Voči a NouBrejns. Jako každý rok se tradičně město rozzářilo tisíci světly kolotočů a decibely hudby lákaly všechny na mega zážitky nekončících atrakcí pro všechny věkové kategorie. Co ale doopravdy přitáhlo večerní návštěvníky byla Uherskobrodská pouťová 2018. Vystoupení Jakuba Smolíka oživilo Medový jarmark v Koterově Tradiční společenská akce v plzeňském Koterově pohostila na svažité návsi 7. 10. 2018, kromě trhovců a nakupujících, známého písničkáře Jakuba Smolíka s hudebním doprovodem. Coda a její cesta životem ve Svrčovci V sobotní podvečer jsem zavítal do sálu KD Svrčovec u Klatov na vystoupení karlovarské hardrockové legendy jménem Coda. Sálem doznívaly poslední tóny zvukovky a návštěvníci pozvolna zaplňovali sál. Aušus a jeho hosté si v rámci benefičního výročního koncertu podmanili Staňkov! Nastal první říjnový víkend a všichni správní fanoušci punk rocku už věděli, co v sobotu v LD Staňkov vypukne! Samozřejmě se jednalo o benefiční koncert k výročí 20. narozenin skupiny Aušus, který proběhl na podporu Nadačního fondu Šance onkoláčkům. Další legendou příbramské sportovní haly byla skupina Alphaville Německá popová legenda skupina Alphaville navštívila Příbram a fanoušci si mohli vychutnat průřez písniček jak starších, tak i nové z desky - Strange Attractor z roku 2017. Premiéra Padlých Andělů dopadla na výbornou První veřejný koncert nové metalové skupiny Padlí Andělé dokázal přilákat 29. 9. 2018 početné publikum, které s chutí zatleskalo skvělému výkonu a slavnostnímu křtu ještě teplého alba Černá křídla. Jako kmotr se tu představil známý rozhlasový moderátor Petr Korál.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz