ČLÁNKY SOUTĚŽE

Sobotní mejdan na Točníku 17. července 2017   (18:35)Pokračování Českých hradů ve víru hudby, tance a bahna


Po deštivé noci jsme se probudili do podmračené soboty. Ač počasí není dle našich představ, všichni se těší na nadcházející den plný dalších hvězd, sic už poslední z tohoto festivalu. Celý areál je pokrytý kluzkým bahnem, ale to nám nebrání si jít vychutnat první kapelu...
Jedná se o metalovou formaci holek z The Agony, která své příznivce rozehřívá skladbami ,T.W.S. ,Radio Silence, Waiting, Kick Ass nebo Dirty And Dangerous. O tom, že holky to opravdu umí parádně rozjet nás přesvědčuje jejich neuvěřitelná energie, kterou vkládají do svého vystoupení. Vzhledem k tomu, že dnešní den zahajují, je zde málo lidí, což je velká škoda, protože tato kapela si obdiv a fanoušky opravdu zaslouží.
 
Po skvělém startu The Agony přichází hrát známý písničkář Xindl X s kapelou a začíná písní Chemie. Postupem času můžeme slyšet písně jako jsou Barbína, Popelka, Anděl, Láska v housce nebo skladbu ze stejnojmenného seriálu Na vodě. Další uvádí slovy: ,,Protože jste zlatý publikum, zahrajeme vám píseň Zlato". Na vystoupení Xindla X je poměrně více lidu, kteří si vše náležitě vychutnávají, zpívají si a celkově výborně reagují na dění na pódiu. Jednou z mnoha skladeb je i melodická píseň o tom, kde, jakou holku měl Mýval. Do textu neopomněl Xindl X zařadit pro zpestření i Točník. Předposlední věcí je Cudzinka v tvojej zemi, ke které si na pomoc pozval slovenskou zpěvačku Mirku Miškechovou. Po téhle písni se loučí přídavkem V blbým věku. Lidé tleskají a přesouvají se pomalu na druhou stage na další interprety.
 

Po deštivé noci jsme se probudili do …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Na druhé stagi už slyšíme první tóny písně Ona se smála od oblíbené plzeňské skupiny Mandrage. Počasí nám začalo konečně přát, svítí sluníčko a je pořádné vedro. Na koncertě této popové kapely se sešlo plno fanoušků, kteří mohli slyšet, a i si zazpívat písně jako Mechanik, Na dlani, Brouci, Travolta, Už mě víckrát neuvidíš, Tanči dokud můžeš či známou Šrouby a matice. Po každé skladbě Mandrage získávají velké ovace od publika. Závěrečnou písní a zároveň přídavkem je jejich Hledá se žena. Lidé všech věkových kategorií se jen těžko loučí s touto energickou skupinou. 

Však na první stagi se pokračuje dál, a to koncertem mé oblíbené slovenské kapely No Name. Můžeme slyšet hity jako Starosta, Povedz mi, Na na na, Nie alebo Ano, Život. Všude je plno příznivců této skupiny, kteří tleskají s rukama nad hlavou a zpívají si společně s frontmanem kapely Igorem Timkem. Po každé písni následuje aplaus. Igor Timko překvapuje svým věnováním další skladby Stromy fanouškovi Martinovi zvanému Trol k jeho sedmadvacátým narozeninám. Trol se hlásí k přání a všichni mu tleskají. Časem znějí hity Čím to je, Žily, Vecnost, Ty a Tvoje Sestra. Koncert se chýlí ke svému konci a vedle začínají hrát Sto zvířat. Opět nám jako v předchozím dni prší, však fanoušci zůstávají a užívají si pořádné nálože ska. Zapařit si mohou například na skladby Škola, Nikdy nic nebylo, ,Pochyby, Nejkratší cesta. Všem je jedno, že déšť neustává, nikdo si nenechává zkazit náladu a neskutečně si toto energií spalující vystoupení prožívají.
 

Na druhé stagi už slyšíme první tóny písně Ona …
Dalšími vystupujícími je legendární punkrocková kapela Plexis, která letos slaví už 33 let na hudební scéně. Můžeme od nich slyšet skladby Vohul To, Půlnoční rebel, Cesta k druhejm i Svět jsou bary. Déšť je vytrvalý a mě bohužel dopisuje má poslední propiska, tudíž se vydávám do backstage shánět jinou. Po delším shánění něčeho na psaní mne nakonec zachraňují od záchranky. Během hledání nové propisky, do backstage pomalu najíždějí motorkáři se svými nádhernými a nablýskanými milenkami. Já jen slintám nad tou krásou a v duchu si přeji být tady také na motorce. Vzápětí přijíždí i již očekávaná Lucie Bílá. Všichni jsou na trní a čeká se na focení s Luckou. Počasí tomu přeje, přestává pršet. Probíhá focení, motorkáři jsou spokojení, jelikož s nimi udělala hromadnou fotku.

A už následuje všemi oblíbená metalová kapela Arakain. Když se podívám před Jack Daniel´s stage, kde hrají, vidím zaplněný areál nadšenými posluchači, který praská ve švech, dokonce i zde v backstagi. Mladí, děti, starší, všichni si užívají očekávaný koncert Arakainů, který je doplněn o kouřovou show. Nejdříve znějí písně Už ho vezou, Princess a pak už ohlašují příchod zpěvačky Lucie Bílé. Dav přímo šílí a ona zpívá píseň Megalománie. Je vidět, že jí tento styl prostě sedne. Má neuvěřitelný hlas, nikdo nedokáže být v klidu. Celý dav je strhnutý živým nespoutaným vystoupením. Znějí skladby Cornouto, Chyba lávky, Ztráty a nálezy. Při písni Dotyky Lucka rozlévá fanouškům v prvních řadách pivo do pohárků. Poté zdraví publikum: ,,Ahoj sluníčka. Tak kluci svlíkněte se, né." a následuje melodická skladba v duetu s Janem Toužimským Tygřice, za kterou sklízí velkolepý aplaus. Při písni Ďábelská hra vyzývá Honza fanoušky ke skákání. Nakonec jsem se dočkala i já své nejoblíbenější skladby od nich, a to Zimní královna. Na chvíli přestávám psát, jak se mi třesou ruce a zpívám si jí společně s Lucií jako ostatní. Atmosféra je ohromující. Nikdo nechce, aby Arakain skončili, a tak přidávají starou vypalovačku Slečna závist a Apage Satanas. Po koncertě, ti, co mají přístup do VIP zóny, se jdou fotit převážně s Janem Toužimským a Lucií Bílou. My toho samozřejmě využíváme též.
 

Dalšími vystupujícími je legendární …
Mezitím k nám vítr zanesl tóny kapely Portless, tudíž se odebíráme si ji poslechnout. Publikum sice proti předchozímu koncertu prořídlo, ale přesto je zde plno lidí, kteří si vystoupení užívají. Je to podpořené i tím, že po delší době je nádherné slunečné počasí. Znějí zde písně Dream A Dream, Hero, New Ride nebo Strip Me či Check My Sound, při kterých jim dělá feat Henry D. Kryštof Michal říká fanouškům, že mají teď novou desku, z které zde zaznívají také skladby. Ti, co si je přišli poslechnout, si koncert užívají. A užívají si ho i Portless.

Poté už přichází na řadu má oblíbená zpěvačka Anna K. Zaznívá melodie skladby Vždycky se budeme znát a následuje Nelítám Nízko. Ať se podívám kamkoli, všude je hromada lidu, pod pódiem, na louce, v backstagi. Anna K hraje na klávesovou foukací harmoniku při krásné písni Večírek za koncem. Dále zní O kousek vedle tebe, Co mi za to dáš, Píseň o slzách, nová věc Pyramida pokusů.  „Tak já mám po šesti letech konečně nové album, a to se jmenuje Světlo.", říká Anna K a přidává novou píseň Poslouchej. Při téhle skladbě na mne zpoza pódia vykukuje duha, což je velmi příhodné, jelikož se v textu zpívá ,,když mě zachráníš...". Další věcí je převzatá píseň, ke které jí Fanánek napsal český text asi tak před dvaceti lety. Nikde není a Anna K jí hraje vždy tam, kde je milo. Fanoušci si vystoupení užívají a Anna K s kapelou také. Poslední skladbou je Nebe, avšak lidé si vyžádají ještě přídavek. A tak koncert končí stejnou písní, jako začal Vždycky se budeme znát. 
 

Mezitím k nám vítr zanesl tóny kapely …
Jen co dohrají poslední tóny této skladby, už zní píseň Vrátnej z druhé stage od kapely Wohnout. Není nic neobvyklého, že na tak oblíbené skupině je plno. Kluci na scéně vytváří výbornou atmosféru svojí show. Dav je rozparáděný, a tak se paří o sto šest. Slyšet jsou hity jako Barbíno?, Gastrosexuál, Rayda, Sejko No Pi a spousta jiných. Poté už na pódium přichází Majk spirit+H16 a lidé tleskají a pískají, jak jsou natěšeni. Zaznívá například singl Primetime, který vidělo už více jak 21 milionů diváků na YouTube. Majk Spirit společně s H16 předvádí dokonalou show, čímž vytváří parádní atmosféru. Návštěvníci festivalu si toto vystoupení opravdu užívají a z kluků ta hromada energie jen srší. Poslední track nechávají jen hrát a Majk schází dolu z pódia za fanoušky, se kterými si podává ruce, kam až dosáhne.

Je deset večer a svůj koncert zahajuje nejen můj velmi oblíbený zpěvák Tomáš Klus a jeho Cílová skupina. Vystoupení začíná skladbou Pánubohudooken, během níž improvizuje a vymýšlí si text. Dále pokračuje písní Jde Vo Zem. Jako u Arakainů, tak i tady je prostor zaplněn k prasknutí. Tomáš je nabitý energií, kterou svojí show předává dál publiku, a to mu to vrací pískotem, tleskáním, svým zpěvem. Píseň Sibyla uvádí Tomáš slovy:  „Píseň je o lásce a je tady jedna rozlučka se svobodou, Terezce. Baby, vy pařte, pařte a všecko nejlepší.". Při skladbě Do nebe jde mezi fanoušky a zpívá z davu. Opět improvizuje, nikomu to však nevadí, lidé jsou maximálně šťastní, že šel mezi ně. Tím si zasloužil ohromné ovace a atmosféra by se dala krájet, jak je úžasná. Když na něj koukám, zjišťuji, že opět hraje na boso. Do svého vystoupení dává vše ze sebe nejen on, ale celá kapela a je to poznat. Znějí skladby Přičichnutí alergikovo, Dobré ráno, Nina, Flusnu-Jan Jelen, Malčik. Během koncertu děkuje Viktorovi Součkovi coby pořadateli tohoto festivalu. U písně Marie Tomáš tančí, poté se přetahuje u bicích s bubeníkem, za které nakonec zasedne sám a předvádí nám sólo na bicí. Potom část zpívá překvapivě i pro mne v metalové verzi. Posluchači se mohou zbláznit, jak se jim koncert líbí. Skoro na závěr zaznívá skladba z alba Racek ve stylu Nirvany Dno za dnem. Při loučení s fanoušky dává Tomáš Klus do řeči svůj moravský akcent, čímž odkazuje na své kořeny v Třinci. Úplně se loučí krátkou pozitivní písní v angličtině, kde na chvilku přitvrzuje a paří jako kdyby účinkoval ve skupině Skyline.
 

Jen co dohrají poslední tóny této skladby, už …
A posledním interpretem tohoto večera, dne, festivalu je kapela MIG 21 včele s frontmanem Jiřím Macháčkem. Ti začínají písní Malotraktorem. Při pohledu na ten dav všude okolo, mám pocit, že se lidé přeskupili jen z jedné stage na druhou. Další vypalovačka je Diskobůh, při které fanoušci paří s rukama nad hlavou. Všude je plno bahna, lidi se boří, přesto si poslední koncert náležitě užívají. Počasí se během noci konečně umoudřilo, nepršelo a byly vidět dokonce hvězdy, což přidalo na atmosféře.  „Vyzývám všechny alkoholiky, určitě tady nejsem sám. Alkoholici všech zemí spojte se, protože život je poušť.", tak Macháček uvádí píseň Život je poušť. Následuje Máma se vrací, Slepic pírka, Chci Ti říct, Tančírna a mnoho jiných. Při koncertě v publiku dokonce probíhá i mexická vlna. S ironií uvádí Jiří další skladbu slovy: „Do toho krásného, tropického podvečera máme pro vás tropickou píseň Ve stínu tropické zahrady.". Závěrem jako asi pátý a poslední přídavek zní má oblíbená skladba již z pubertálních let Snadné je žít.

A už je definitivně po koncertě. Ti, co nejdou spát, se přesouvají v areálu k DJovi, kde pokračují dále. Ti, co mají VIP zase na bar v backstagi, tak jako já. Zde se setkávám s Janem Onderou nebo Matějem Homolou, se kterými kecáme na baru. Jsou velmi sympatičtí, v pohodě, na nic si nehrají. Povídají si s kýmkoliv, kdo za nimi přijde. Také je zde výborná obsluha ve formaci Martina s Honzou, kterým chci poděkovat za to, jak dohlíželi na náš pitný režim.

První ČESKÉ HRADY.CZ jsou za námi. Musím uznat, že i přes to ne vždy perfektní počasí, to bylo úžasné. Neskutečně mě to nabilo energií, ze které budu čerpat ještě dlouho. A úplným závěrem bych chtěla jmenovitě poděkovat Tomáši Klusovi za darovaný merch do benefiční tomboly, jejíž výtěžek bude věnován MŠ speciální, Příbram. Sledujte nás, o této akci vás budeme informovat.

Páteční den na Točníku najdete v našem fotoreportu ZDE.
 

A posledním interpretem tohoto večera, dne, …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petr Černohorský 120 fotografií v galerii2 fotografie v galerii

Sobotní mejdan na Točníku (1 / 2) Sobotní mejdan na Točníku (2 / 2)

autoři:text:     Romana Havlánová
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Hip Hop / Rap, Metal, Pop, Punk (rock), Rock, Ska

Doga se svou hardrockovou explozí dobyla Svrčovec! Hostem večera byla skupina Blackmailers Byl sobotní podvečer a jak už to tak o víkendu bývá, lidé vyrazili za zábavou. Ani u nás tomu nebylo jinak a tak jsme společně s většinou nejen klatovských rockerů a rockerek zavítali do KD Svrčovec na koncert skupin Doga a Blackmailers. Kečup v KD Mrákov slavil! V sobotu 20. 10. přivítal KD Mrákov další hudební stálici nejen západočeské rockové hudební scény - a to skupinu Kečup. Její melodické, dalo by se říci léty prověřené hity, přivedly do zdejšího sálu několik generací fanoušků. Sylvie a Silver Matte odpálili zbrusu nový videoklip Žít na doraz! Takže volume doprava a teď už jen třiiii, dvaaaa, jednaaa… Jdeme na to !!! Houba začala nahrávat nové album Ústecká punková legenda Houba vydala poslední plnohodnotné album už před 10 lety. Mezitím ale stihla vydat Split CD s Punk Floid (2010), nahrát spolu s Tomem77 desku Přišel čas (2012) a také čtyřpísňové EP Houba2013 (2014), n Metalový dýchánek v Clubu Metro nebude nic pro slabší povahy Berounský Club Metro se stane v sobotu 27. 10. 2018 oázou příznivců tvrdé muziky. Na Underground Undead Festu si fanouškové užijí několika metalových stylů v podání pěti pozvaných kapel. Středočeská Mini Tour 2018 zavítala do stylového klubu Bunggrr Neopakovatelná thrashová atmosféra dýchla na hosty koncertu ve Lhotě u Příbramě okamžitě po vstupu do prostor bývalého krytu Civilní obrany. Na pódiu zahrály tři kapely, které 19. 10. 2018 rozvířily poklidné vody motorkářského klubu Bunggrr. Jaksi Taksi, zakázanÝovoce a By The Way vzali útokem KD kovářov. Další super akce v rámci Rockových sobot.

Další fotoreportáže

Doga se svou hardrockovou explozí dobyla Svrčovec! Hostem večera byla skupina Blackmailers Byl sobotní podvečer a jak už to tak o víkendu bývá, lidé vyrazili za zábavou. Ani u nás tomu nebylo jinak a tak jsme společně s většinou nejen klatovských rockerů a rockerek zavítali do KD Svrčovec na koncert skupin Doga a Blackmailers. Kečup v KD Mrákov slavil! V sobotu 20. 10. přivítal KD Mrákov další hudební stálici nejen západočeské rockové hudební scény - a to skupinu Kečup. Její melodické, dalo by se říci léty prověřené hity, přivedly do zdejšího sálu několik generací fanoušků. Středočeská Mini Tour 2018 zavítala do stylového klubu Bunggrr Neopakovatelná thrashová atmosféra dýchla na hosty koncertu ve Lhotě u Příbramě okamžitě po vstupu do prostor bývalého krytu Civilní obrany. Na pódiu zahrály tři kapely, které 19. 10. 2018 rozvířily poklidné vody motorkářského klubu Bunggrr. Jaksi Taksi, zakázanÝovoce a By The Way vzali útokem KD kovářov. Další super akce v rámci Rockových sobot. Three Days Grace si po roce přijeli znovu podmanit Prahu Malou sportovní halu osvítila světla a rozechvěla hudba kanadské rockové kapely Three Days Grace, která se vrátila do Prahy představit nové album Outsider. S sebou přivezla jako support heavy metalovou skupinu z Los Angeles - Bad Wolves. Metalový Onion Fest 2018 oslavil kulaté 15. výročí Hořovický open air festival s přehlídkou několika metalových stylů letos opět nezklamal. Na pódiu se vystřídalo sedm kapel a litovat může jen ten, kdo si v sobotu 13. 10. 2018 nepřivstal a přišel tak o thrashový nářez u příležitosti hojně navštěvovaného Cibulového jarmarku. Psychobilly attack v Lampě Páteční večer se v Divadle pod lampou nesl ve znamení temné strany rock´n´rollu – toť psychobilly. Gauneři s noži po kapsách, krásné pin-upky, cvakající kontrabas, vůně pomády, havajský dress code a celkově opravdu podařený večírek. Rozpohybovat Plzeň přijel psychobilly cirkus ve složení - Kungpao Cowboys, Duo Rimini a Out of Luck, vše pod taktovkou Screaming Cats booking! A že bylo, na co se těšit!
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz