ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

ŠTĚPÁN SOUKUP ZE ZAKÁZANÝHO OVOCE SE VYDÁVÁ NA SÓLOVOU DRÁHU 8. září 2019   (15:03)Štěpán Soukup, známý především jako kytarista a zakládající člen kapely zakázanÝovoce, se rozhodl v srpnu 2019 z kapely po 14 letech odejít a věnovat se vlastní tvorbě. Co od něj můžeme očekávat přinášíme v tomto rozhovoru.

ŠTĚPÁN SOUKUP ZE ZAKÁZANÝHO OVOCE SE VYDÁVÁ NA SÓLOVOU DRÁHU

Proč ses rozhodl po tom, co kapela prakticky vstala z mrtvých, znovu odejít?

Vypadá to nelogicky, ale podle mě se stalo, co se stát mělo.


Dobře, můžeš to trochu rozvést?

Historicky Yaris kapelu nejvíc tlačil, jak z pohledu managementu, tak z pohledu autorství. Yaris s Pištem, přestože jim šlo oběma o dobro kapely, měli často na tvorbu, či budoucí kroky jiné názory. Já ve své době fungoval jako takový nárazník mezi nimi. Pochopil jsem vždycky obě strany, nazval jejich pohledy správnými slovy a z této symbiózy vznikl nakonec skoro vždy pokrok.

Takhle v kapele ta chemie byla nastavená, takhle fungovala.

Cca v roce 2013 se díky určitým věcem začaly naše povahy dost rozcházet, v dodávce už nejezdila parta kamarádů. Už se to nerozpadlo nejspíš jen kvůli tomu, že do toho každý z nás investoval tolik času, peněz a energie. Já jsem si našel novou přítelkyni a bylo mi líp doma s ní, než čekat na každém koncertě, až ostatní konečně dorazí od baru do dodávky a bude se moci jet domů. Přestal jsem tehdy na koncertech kompletně pít a začal často řídit dodávku, abych ty odjezdy dokázal ze své moci urychlit. Ke konci roku se to dostalo do bodu, kdy už jsem toho měl dost a oznámil klukům, že to takhle dál nedám.

Můj nástupce Láska po dvou letech v kapele dokázal přesvědčit skoro všechny, že by bylo lepší se posledního silného článku jménem Yaris zbavit, vzít si název, logo, veškerou autorskou tvorbu a dál si to dělat po svém a slíznout smetanu.

Bohužel narazili na to, že ani mě taková situace nebyla jedno a tak jsem po Vánocích 2015 Yarise podpořil. Díky naší převaze v autorství jak názvu a loga, tak autorské tvorby největších hitů jsme nakonec značku i vše ostatní uhájili a narozdíl od
ukradené” odnože kapely jsme se věnovali především muzice a tím jsme nakonec dosáhli i lepších výsledků u lidí a kapelu tak udrželi při životě. Druhá polovina se s odchodem Lásky kompletně rozpadla.

Naše polovina kapely měla taky různé bolístky. Já se věnoval paralelně svojí tvorbě a jely mi dohromady obě kapely naráz. Nějak se to stíhalo, ale samozřejmě to nedělalo dobrotu. Když pak v září 2018 odešel Miloš Novotný, rozhodli jsme se do toho obout pořádně a tak jsem Tommy Poser rozpustil.

S novou tvorbou jsem ale vnitřně necítil, co bych chtěl. Byl jsem po nešikovném rozchodu a potřeboval jsem ze sebe vyházet nějaké emoce, vypsat se z toho, ale absolutně se ta moje nová tvorba neshodovala se směrem, kterým zakázanÝovoce dál chtělo jít. Nachystal jsem prakticky celou desku doma sám a začal nové tvorbě natolik věřit, že mě to nutilo dávat většinu energie do ní. Bránilo mi to dělat pro zakázanÝovoce tolik, kolik by bylo potřeba. Tak jsem sám nakonec usoudil a Yaris to i předem cítil, že k tomuhle rozhodnutí dojde. Ono to nešlo říci hned. Nešlo se rozhodnout na přelomu 2015/2016, všechno bylo tehdy jinak.

Milion věcí se za ty 3 poslední roky vyvinulo, nebo změnilo. Proto jsem se vší pokorou a dlouho dopředu oznámil kapele svůj odchod, tentokrát ne do hudebního důchodu, ale na sólovou dráhu. Udělal se plán, hledali jsme všichni kytaristu, i já jsem se snažil v tomhle pomoct. Nakonec se našel úplně skvělý Jakub Večeřa, výborný jak muzikant, tak jako člověk a myslím, že do budoucna má kapela spíše výhodu, než že by měl můj odchod kapele ublížit. Zmizely všechny třecí plochy, chemie funguje dobře, atmosféra byla, že poslední koncerty před mým odchodem asi ve všech zanechaly docela silné emoce. A jestli je mi to líto? Samozřejmě je a kolikrát bude, ale na druhé straně pro mě něco důležitého začíná a do toho teď chci dát všechno.

Proč ses rozhodl po tom, co kapela prakticky …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
No to bylo velice vyčerpávající.
Co teď po tvém odchodu bude následovat?


Ono to není ani tak po odchodu, jako že se to připravuje už dlouho, ale hecli jsme se domluvit na podzim úplně všechny možné hrací termíny, takže nás doma manželky zabijou, ale já myslím, že pokud si to nevyjezdíme od nuly, nemá to moc šance na úspěch. Zastávám názor, že je třeba mít respekt k celé hudební branži, k pořadatelům, ostatním kapelám i fanouškům a makat si sami na sobě... neohlížet se.

Mám štěstí, že je moje kapela složená převážně ze stejných magorů, jako jsem já a tak jsou ochotni podstoupit to všechno, nevzdat se po pár nezdarech. Tuhle filosofii podle mě dobře chápou i kluci z Maniacu. Společné turné neobvyklých rozměrů tedy bylo nasnadě.

No to bylo velice vyčerpávající.
	Co teď po …
Takže máte na podzim hodně hraní s kapelou Maniac?

Konkrétně jsme to nazvali Monster tour 2019. Turné čítá 31 zastávek po ČR. Vykryli jsme všechny neobsazené termíny podzimu. Na každé akci bude zajímavý host. Myslím, že v mé sociální bublině je o tomhle turné rozhodně slyšet :) Kdo v téhle bublině chybí, může si najít moje webovky www.stepansoukup.cz a tam rozhodně všechny termíny a informace najde.


Co se objeví ve Tvém repertoáru? Máš kompletní novou tvorbu? Nebo na co se vlastně fanoušci mohou těšit?

To je dobrá otázka. Začal bych tím, proč jsem neobnovoval kapelu Tommy Poser a jal se jmenovat tak debilně občanským jménem. Je to zejména proto, že chci čerpat prostě ze své autorské tvorby. Aktuální repertoár je složen z 80% ze songů Tommy Poser, do toho hrajeme 2 nové, které zatím nevyšly, s kterými se zatím dál pipláme a nakonec jsem si dovolil přidat 2 svoje nejsilnější autorské písně ze zÝo - Alkoholku a Genocidu. Alkoholku dokonce hrajeme už bez samplu s živou zpěvačkou, což je na koncertech obrovské plus.


Takže na koncertech turné lidi uvidí Alkoholku s živou zpěvačkou? S originál Julccou?

Ano a ne. Na koncertech nám hostuje kamarádka Péťa Žalmanová. Časem bych její roli rád rozšířil. Originál Julcca neměla dobrý pocit už z těch rozpadů ovocí atd., nechtěla si tím špinit auru a mě nezbylo, než to respektovat. S Péťou to má ale svůj osobitý šmrnc, myslím, že je to jenom plus.

Takže máte na podzim hodně hraní s kapelou …
Na YouTube se objevil song “Kamarádi”, který pak ale záhadně zmizel. Jakto?

Pravda. Dělal jsem skoro rok doma na desce, až jsem si definitivně zvykl na chyby a falše, ztratil nadhled a po prvních ohlasech jsem musel uznat, že by bylo lepší píseň stáhnout, a udělat pořádně. Byl by to problém, kdybychom byli Rolling Stones, ale takhle si toho všimlo asi 8 lidí a Ty :D Takže to nevadí a počkejte si na full verzi. Domácí materiál jsem použil jako demo.


Najali jste si nakonec tedy normální studio?

Můj plán byl si nahrát bicí ve studiu, udělat si kytary, a nazpívat to s mojí skvělou učitelkou zpěvu Beego rovnou na nahrávku. Vybavení na to mám. Nakonec ale se náhody sešly a na prvním singlu teď pracuje producent Aleš Zenkl. Jakmile zedituje nějaký nástřel, budeme dál pracovat na všem co je blbě. Jakmile se dopracujeme k finální podobě, ještě nás čeká natočit klip o němž existuje nějaká představa. Tu ale zatím budu držet pod pokličkou, dokud se to nepovede.


Kdy by první singl mohl vyjít?

Chtěl jsem strašně, aby to bylo před turné, ale nakonec dám raději přednost kvalitě, před kvapností. Během září se doufám podaří dokopat finální zvuk, a budu se snažit, aby do konce října byl i finální obraz. Jakmile to bude OK, švihnu to rovnou na YouTube :).

Na YouTube se objevil song “Kamarádi”, který …
Budeme se těšit.
Prozradíš nám termíny turné a především hosty na jednotlivých akcích?


Jasný, to by bylo třeba :) Všechno je to společně s kapelou Maniac, takže za pomlčku píšu jenom hosty:
 
 • 13. 9. - Domažlice (Moskyto) - Sendwich
 • 14. 9. - Písek (Divadlo Pod Čarou) - Ticho De Pre Cupé Band
 • 20. 9. - Nový Bor (bar Čerňák) - Powčerejšku, DCRadio
 • 21. 9. - Říčany (K2 - bývalý Maka bar/Logo) - bez hosta - policejní hodina
 • 27. 9. - Pardubice (RC Ponorka) - SešLOST, Žádnej stres
 • 28. 9. - Teplice (KNAK) - DCRadio
 • 4. 10. - Pelhřimov (Sklep) - Základní vzdělání, Brutální Jahoda
 • 5. 10. - Kladno (Auto Da Fé) - Mic The Catcher, Halo Of The Sun
 • 12. 10. - Vimperk (Calypso) - Brutální Jahoda
 • 17. 10. - Plzeň (Anděl music pub) - Ticho de pre Cupé band, Zásadní změna, Miloš Novotný
 • 18. 10. - Mariánské Lázně (RC Morrison) - Plesnivý fazole
 • 19. 10. - Benešov (Music club X) - The Heathrow
 • 25. 10. - Hradec Králové (AC Klub) - The Last Revolution, Wait, Miloš Novotný
 • 26. 10. - Lanškroun (Forea) - Klinkr
 • 1. 11. - Beroun (Prdel) - Moped 56
 • 2. 11. - Mladá Boleslav (Willax Klub Heineken) - DCRadio, Mic the Catcher
 • 8. 11. - Zlín (Bamboo Music Club) - DneskaNe
 • 9. 11. - Jaroměř (Bastion) - The Last Revolution, Wait, Miloš Novotný
 • 15. 11. - Prachatice (Kandlák) - Brutální Jahoda
 • 16. 11. - Kutná Hora (Česká 1) - Žádnej stres
 • 22. 11. - Jindřichův Hradec (Lucky Pery) - Brutální Jahoda
 • 29. 11. - Litvínov (Ponorka) - DCRadio
 • 30. 11. - Děčín (Biograf) - DCRadio
 • 5. 12. - Praha (Vagon) - RozHuDa, Ticho De Pre Cupé Band
 • 6. 12. - Mělník (Stará Mydlárna) - Adys
 • 7. 12. - Trutnov (Pasáž) - Dirty Way, The Last Revolution
 • 13. 12. - Hodonín (Nautilus) - DneskaNe
 • 14. 12. - Brno (Metro music pub) - Of Lost Things
 • 20. 12. - Klatovy (Falcon) - Fiasko
 • 21. 12. - Soběslav (Paluba) - Civilní obrana, Náhodný výběr


 

Budeme se těšit.
Prozradíš nám termíny turné …
Děkuju za vyčerpávající rozhovor a ať se daří :)

Díky, Tobě a celému Musicgate také ;)


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Petr Černohorský, Štěpán Soukup
foto:     Luděk Blovský, Jiří TrnkaDalší články s interpretem Štěpán Soukup

Monster Tour 2019 se přehouplo do druhé poloviny Celorepubliková šňůra Štěpána Soukupa a kapely Maniac měla v pátek 1.11.2019 na programu koncert v kultovním berounském klubu Prdel. Dnešním vystoupením se tour přelilo do druhé poloviny ze třiceti zastávek napříč naší vlastí. Monster Tour 2019 se představí v berounském RC Prdel Štěpán Soukup a skupina Maniac se na společné celorepublikové šňůře zastaví v pátek 1.11.2019 na prknech kultovního berounského klubu Prdel. Jejich společný projekt Monster Tour 2019 se tímto koncertem přehoupne do druhé poloviny, ve které muzikanty čeká ještě dalších 15 vystoupení napříč naší vlastí. Monster Tour 2019 bude mít zastávku u Anděla v Plzni Ve čtvrtek večer 17.10.2019 rozvíří klidnou atmosféru plzeňského klubu Anděl Music Pub jedna ze zastávek celorepublikové šňůry Štěpána Soukupa a pražské party Maniac. Nebudou chybět hosté, kteří vystoupení dodají punc výjimečnosti. Monster tour 2019 - Podzimní šňůra koncertů Štěpána Soukupa se skupinou Maniac a společných hostů V sobotu 14. 9. odehrála v píseckém Divadle Pod čarou kapela Štěpána Soukupa a Maniac výjimečný koncert. Jako hosty si přizvala milevské Ticho de Pre Cupé Band. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (pátek) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty. Hudební festival Hrady CZ po Švihově putuje na Rožmberk nad Vltavou Hrady CZ slaví 15 let, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí Soutěžní festival Voznice Fest 2019 dává o sobě vědět II. ročníkem Nelehký úkol připadl pořadatelům soutěžního festivalu ve Voznici při výběru kapel do letošního line upu s datem startu 11. 5. 2019. Počet přihlášených v třímístném čísle svědčí o popularitě podobných akcí, ze kterých se i malá parta muzikantů může vyšvihnout do vyšších pater české scény, tak jako se to podařilo loňskému vítězi – skupině Rocksana.

Další články žánrů Punk (rock), Rock

Kapela MEOW! pomůže Beneficí v rytmu punkrocku dětem, kterým zemřela blízká osoba Pestrobarevný obal debutového alba pražských MEOW! ztratí ve středu 13. listopadu barvy, které mu vrátí až děti ze školky Bambíno a známé české osobnosti. Ti spolu vykreslí 10 desek a vytvoří tak limitovanou edici alb, z jejichž prodeje bude výtěžek věnován Poradně Vigvam, která dlouhodobě pomáhá rodinám s vyrovnáváním se se smrtí někoho blízkého. Chválenice – jedno pódium, tři legendy Sobotní večer ve Chválenicích 9.11.2019 patřil fanouškům skvělé muziky a příznivcům kapel pohybujících se na scénách mnoho let. Kromě zkušenosti a vyhranosti to byla i ukázka elánu v představeních, která dominovala prostornému sálu restauraci Na Radosti do pozdních nočních hodin. Příbramský Movember Festival 2019 šířil osvětu a pomáhal V sobotu 26.10. se v Příbrami v Bowling baru Fialka uskutečnil hudebně-benefiční festival Příbramský Movember Fest. První ročník nabídl kapely různých žánrů a naplnil večer zábavou s notnou dávkou humoru i vážnějším tématem – apelem na prevenci onemocnění prostaty mužů. Na stolech v sále mohli příchozí najít informační brožurky a další propagační předměty. Část výtěžku ze vstupného šla pro nadaci Muži Proti Rakovině. Aleš Brichta Projekt s Limetallem otevřou zimní sezónu na Sokolovně Spálené Poříčí Lepší line up na úvodní koncert si fanouškové nemohou snad ani přát. V sobotu 16.11.2019 zahrají na připraveném pódiu místní Sokolovny špičky naší hudební scény – Aleš Brichta Projekt a Limetall, kterým publikum rozehřeje českobudějovický Frozen Poppyhead. Rockoví živlové Waldáči a Alkáči ovládnout LD Staňkov! „A je tu ten náš skvělej víkend tak ho vítej, máme ho celej před sebou… Napadne jistě v sobotu nejednoho fanouška a když nás v ten den ještě v LD Staňkov čeká koncert bouřliváků z Alkeholu a Walda Gangu je užitý víkend zaručen. Loděnické Rockování – díl druhý Společenský klub Loděnice přivátá na svém prostorném pódiu čtveřici kapel z pražské a berounské líhně. Páteční večer 15.11.2019 tak bude patřit několika stylům a hlavně příchozím hostům, kteří si budou moci užít koncert za dobrovolné vstupné. Harlej a Komunál rozpoutají svou smršť hitů v Klatovech! KD Družba v Klatovech se otřese v základech. A to v tom nejlepším slova smyslu! Právě do Klatov totiž v rámci Harlej tour 2019 zavítají legendární draci ze skupin Harlej a Komunál. A o tom, že se máme na co těšit, není pochyb!

Další rozhovory

„Inspirace je všude kolem nás“, říká Jan Protheus Macků Jméno Jan Protheus Macků je nyní spojováno se třemi velkými projekty. V poslední době hudebním světem prolétlo několik novinek, kde je charismatický zpěvák, frontman přední psy – core skupiny Dymytry, vytříbený textař a výjimečný člověk Protheus skloňován. Proto v rozhovoru zavítáme lehce do minulosti a rovněž do blízké budoucnosti. Mydy Rabycad: S novou deskou jsme se vyblbli a dali jí péči „Buďte ostražití, mějte se na pozoru a sledujte nás.“, to vzkazuje kapela Mydy Rabycad svým fanouškům. O kapele, o začátcích, o plánech do budoucna, o nové desce, to a mnohem více nám na sebe skupina prozradila. Rozhovor s kapelou Třískáč O tom proč by každá kapela měla mít svého Davida, o chlívku, o taštičce na robertka, to a ještě mnohem více jsme pro vás zjistili při našem rozhovoru s kapelou Třískáč. Rozhovor s kapelou Náhodný Výber o Movember tour Odpovídal Bárty Rozhovor s Terezou Tobiášovou (moderátorkou TV Óčko, Autosalonu na TV Prima, hudebních festivalů, ...) Když se řekne hudební moderátor fajnšmekry napadne Tomáš Anděl, Michal Prokop nebo Petr Fiala, ostatní napadne Leoš Mareš nebo Libor Bouček. Když se řekne hudební moderátorka pamětníky napadle nejspíš Tereza Pergnerová, ale dnes? My jsme měli tu čest užít si rozhovor s Terezou Tobiášovou. Legendární Argema po letech opět ovládne KD Mrákov! Hostem večera bude Sifon rock Dvě legendy a věhlasná jména na jednom pódiu… Tak by se dal vystihnout sobotní večer, kdy bude Mekka chodského bigbítu KD Mrákov patřit dvěma zvučným jménům, legendám hudební scény – skupinám Argema a Sifon rock. A o tom, že se máme na co těšit, není pochyb! Nízká úroveň o jejich úrovni v hudební branži Rokycanská kapela Nízká úroveň v rozhovoru o jejich kapelním životě, o jejich úrovni a o fanoušcích.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz