ČLÁNKY SOUTĚŽE

The Sweet v pražské Lucerně 23. října 2017   (15:51)Britská hudební legenda The Sweet rozezpívala Lucernu

The Sweet v pražské Lucerně

Petra Mrázková


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
V pátek 20. října se v pražské Lucerně uskutečnil koncert legendární kapely The Sweet. Začátek koncertu byl naplánován na 19:30 hodin a tenhle scénář byl na minutu přesně dodržen.
Úderem půl osmé na pódium přišla předkapela "Sweetů," čeští KEKS, kteří se symbolicky vrátili "na místo činu," protože zrovna tady v dubnu 2011  KEKSáci oslavili třicetileté výročí kapely. KEKS svým vystoupením  příjemně navnadili a rozehřáli celé početné publikum. Zhruba po hodinovém bloku nestárnoucích hitů KEKSu se na jeviště přihnali všemi očekávaní The Sweet! Tahle parta veteránů rozparádila všechny přítomné posluchače natolik, že ačkoliv byla původně divácká místa určena jen k sezení, většina přítomných fandů si udělala prostor pro to, aby se mohla oddávat tanečním rytmům. I přesto, že The Sweet jsou již pánové v letech, jejich energii by jim mohl závidět nejeden teenager! Všichni fandové napříč všemi věkovými kategoriemi si ten večer bohatě užívali nestárnoucích hitů, do jejichž rytmů se s nadšením pohybovali. Za zmínku určitě stojí nejmaldší "fanda" The Sweet -vesele tančící a zpívající klučina v první řadě, který svou bezprostředností a nadšením dojal i samotného Petea Lincolna (vedoucí vokály, basy) natolik, že ho obdaroval trsátkem. To nepředstírané dětské štěstí byste měli vidět!
Celý večer v Lucerně panovala úžasná atmosféra, kterou násobila spontánnost tančícího publika pod pódiem, ať už se jednalo o vrstevníky The Sweet  a KEKS nebo posluchače mladší, kteří měli co dělat, aby této partě "bardů" stačili!
 

V pátek 20. října se v pražské Lucerně …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petra Mrázková 87 fotografií v galerii


autoři:text:     Darina Němcová
foto:     Petra MrázkováDalší články s interprety Keks, The Sweet

Sušenkový mejdan na rockové sobotě. Keks po roce vystoupil v KD Kovářov. Keks opět po roce v Kovářově. KD Kovářov v rámci tradice představí skupinu Keks. Festival Lodenica bude mít tři pódia, legendární Jaromír Nohavica chystá překvapení se skupinou Slniečko Lodenica oslaví 20. narozeniny opravdu velkolepě! Festival od 30. 8. do 1. 9. v Piešťanech připravil pro fanoušky fantastický program na třech pódiích. Lodenici ve čtvrtek odstartuje česká folková legenda Jaromír Nohavica, který si připravil hudební překvapení se skupinou Slniečko. Smokie ohromili Příbram! Jako hosté večera vystoupili Michal Šindelář s kapelou a skupina Keks / Smokie amazed Příbram! Michal Šindelář with his band and Keks were guests of the evening Byl sobotní podvečer a plakáty lemující město i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v Letním kině v Příbrami vypukne! Samozřejmě se jednalo o koncert britské glamrockové legendy Smokie. Jako hosté večera vystoupili Michal Šindelář s kapelou a skupina Keks. Soutěž o vstupenky na koncert Smokie v Příbrami Glamrocková kapela Smokie přijede v sobotu 9. 6. 2018 do příbramského letního kina. Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol – to jsou hity, které znají všechny generace posluchačů a které dosud nevymizely z rozhlasových stanic. O popularitě svědčí i fakt, že některé z nich se v Česku dočkaly dokonce svých coververzí, (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře, či Prohrát není žádná hanba od Argemy). Keks se vrátil na místo činu Po půl roce opět vystoupil Keks v Kovářově na rockové sobotě. Vánoční rockový koncert v Benešově. Keks, Jaroslav Uhlíř a Natural v KC Karlov Benešov.

Další články žánru Rock

Vavříny 3. postupového kola Múzy 2019 si odnesla kapela To Veg Ve vyřazovacích bojích třetího základního kola se v Divadle Pod lampou utkalo trio skupin západočeského regionu. Na klubovém pódiu ve čtvrtek 14. 3. 2019 představily své umění, kromě vítězného To Veg, kapely Digger a Strip Dolls. Avizovaný Hit the Freak se ze zdravotních důvodů omluvil. „Říká se, že věk je jen číslo, ale já nevnímám ani to číslo,“ tvrdí legendární Peter Nagy, který oslaví šedesátku velkolepým turné Peter Nagy slaví šedesátku! Hitmaker oslaví jubileum a 35 let na hudební scéně velkolepým česko – slovenským turné. Legenda hudební scény odehraje dvouhodinový koncert plný megahitů v pop rockových aranžích. Ve třetím kole Múzy 2019 se můžeme těšit na západočeské derby Čtvrteční večer 14. 3. 2019 přinese do plzeňského Divadla Pod lampou hudební souboje západočeských rockových formací. O vítězích divácké soutěže můžete rozhodnout právě vy svojí účastí a hlasováním, po odborné stránce bude mít poslední slovo porota. Dead Daniels vyrazí v červnu opět do Německa Předtím je ale uslyšíte 29. března v pražském klubu KAIN Vyprodaný koncert Wohnoutů v Hořovicích slavil obrovský úspěch Zaplněný hořovický kulturák, světelná děla a zamlžená scéna dokreslovaly v pátek 8. 3. 2019 atmosféru koncertu skupiny Wohnout. V rámci šňůry Máme na míň tour 2019 na podporu nového alba Miss maringotka navštívila známá formace místní kulturní stánek, kde jim publikum skvěle rozehřála předkapela Gingerhead. Ve 2. kole Múzy 2019 zabodovala domažlická kapela Anteater Výběrová soutěž Múza 2019 měla na pořadu čtvrtečního večera 7. 3. 2019 druhé vyřazovací kolo, ve kterém se měla utkat čtveřice amatérských skupin. Miagra z Ústí nad Orlicí se bohužel omluvila, proto jsme si mohli poslechnout jen tři formace, které se do toho opřely hned úvodními akordy. Vystoupení Tublatanky na otevření stadiónu znehodnotila technická chyba! Na slavnostním otevření nového stadiónu na Tehelnom poli vystoupila skupina Tublatanka, která odehrála píseň Dnes věnovanou fanouškům Slovanu. Její vystoupení však pokazila technická chyba.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz