ČLÁNKY SOUTĚŽE

The Sweet v pražské Lucerně 23. října 2017   (15:51)Britská hudební legenda The Sweet rozezpívala Lucernu

The Sweet v pražské Lucerně

Petra Mrázková


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
V pátek 20. října se v pražské Lucerně uskutečnil koncert legendární kapely The Sweet. Začátek koncertu byl naplánován na 19:30 hodin a tenhle scénář byl na minutu přesně dodržen.
Úderem půl osmé na pódium přišla předkapela "Sweetů," čeští KEKS, kteří se symbolicky vrátili "na místo činu," protože zrovna tady v dubnu 2011  KEKSáci oslavili třicetileté výročí kapely. KEKS svým vystoupením  příjemně navnadili a rozehřáli celé početné publikum. Zhruba po hodinovém bloku nestárnoucích hitů KEKSu se na jeviště přihnali všemi očekávaní The Sweet! Tahle parta veteránů rozparádila všechny přítomné posluchače natolik, že ačkoliv byla původně divácká místa určena jen k sezení, většina přítomných fandů si udělala prostor pro to, aby se mohla oddávat tanečním rytmům. I přesto, že The Sweet jsou již pánové v letech, jejich energii by jim mohl závidět nejeden teenager! Všichni fandové napříč všemi věkovými kategoriemi si ten večer bohatě užívali nestárnoucích hitů, do jejichž rytmů se s nadšením pohybovali. Za zmínku určitě stojí nejmaldší "fanda" The Sweet -vesele tančící a zpívající klučina v první řadě, který svou bezprostředností a nadšením dojal i samotného Petea Lincolna (vedoucí vokály, basy) natolik, že ho obdaroval trsátkem. To nepředstírané dětské štěstí byste měli vidět!
Celý večer v Lucerně panovala úžasná atmosféra, kterou násobila spontánnost tančícího publika pod pódiem, ať už se jednalo o vrstevníky The Sweet  a KEKS nebo posluchače mladší, kteří měli co dělat, aby této partě "bardů" stačili!
 

V pátek 20. října se v pražské Lucerně …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petra Mrázková 87 fotografií v galerii


autoři:text:     Darina Němcová
foto:     Petra MrázkováDalší články s interprety Keks, The Sweet

Sušenkový mejdan na rockové sobotě. Keks po roce vystoupil v KD Kovářov. Keks opět po roce v Kovářově. KD Kovářov v rámci tradice představí skupinu Keks. Festival Lodenica bude mít tři pódia, legendární Jaromír Nohavica chystá překvapení se skupinou Slniečko Lodenica oslaví 20. narozeniny opravdu velkolepě! Festival od 30. 8. do 1. 9. v Piešťanech připravil pro fanoušky fantastický program na třech pódiích. Lodenici ve čtvrtek odstartuje česká folková legenda Jaromír Nohavica, který si připravil hudební překvapení se skupinou Slniečko. Smokie ohromili Příbram! Jako hosté večera vystoupili Michal Šindelář s kapelou a skupina Keks / Smokie amazed Příbram! Michal Šindelář with his band and Keks were guests of the evening Byl sobotní podvečer a plakáty lemující město i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v Letním kině v Příbrami vypukne! Samozřejmě se jednalo o koncert britské glamrockové legendy Smokie. Jako hosté večera vystoupili Michal Šindelář s kapelou a skupina Keks. Soutěž o vstupenky na koncert Smokie v Příbrami Glamrocková kapela Smokie přijede v sobotu 9. 6. 2018 do příbramského letního kina. Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol – to jsou hity, které znají všechny generace posluchačů a které dosud nevymizely z rozhlasových stanic. O popularitě svědčí i fakt, že některé z nich se v Česku dočkaly dokonce svých coververzí, (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře, či Prohrát není žádná hanba od Argemy). Keks se vrátil na místo činu Po půl roce opět vystoupil Keks v Kovářově na rockové sobotě. Vánoční rockový koncert v Benešově. Keks, Jaroslav Uhlíř a Natural v KC Karlov Benešov.

Další články žánru Rock

Dvoudenní festival Prdel rock pro Klubíčko Vol. 6 Letošní formát dvoudenního maratónu hudebních vystoupení nabídne příznivcům dobré muziky ve dnech 25. a 26. 1. 2019 jedenáct kapel z blízka i širokého okolí. Nebudou chybět domácí Padlí Andělé či Bulldog, účast přislíbilo několik pražských skupin a v neposlední řadě tu Stochovský Mentol představí loňské album. Sendwitch představují zbrusu nový videoklip Nahoru dolu plný pravé koncertní atmosféry a s featuringem Kuby Ryby! Přestože je teprve první měsíc nového roku, pop rockoví sympaťáci ze skupiny Sendwitch nezahálí a pro své fanoušky přichystali několik novinek. A věřte, máte se na co těšit. Hudební legenda Peter Nagy slaví třicet pět let od prvního koncertu Přesně třicet pět let uplynulo od prvního koncertu hudební legendy Petra Nagye! Jako čerstvě skončený vysokoškolák ještě Peter Nagy netušil, že se po několika letech amatérského hraní s kytarou ve vysokoškolských klubech splní jeho muzikantský sen. Michal Pavlíček vydává autorské album Pošli to tam a představí ho na jedinečných koncertech Kytarový virtuóz a skladatel Michal Pavlíček vydává album autorských písní Pošli to tam. Pro spolupráci oslovil jak prověřené umělce – Müllera, Načevu, Třešňáka, Hedla, Horáčka ad. – tak naprosté nováčky. Jedním z nich je zpěvačka Milly Honsová, která bude zároveň hostem na jeho podzimním a jarním turné. Crosseoverová Insania pokřtí unikátní knihu Kacířův kancionál v brněnském Sono Koncem února 2019 odstartuje Insania sérii koncertů Kancionál Tour na podporu unikátního projektu multimediální knihy Kacířův kancionál, souboru ilustrovaných textů Insanie komentovaných historickými figurami, vrahy, filozofy, revolucionáři, ďáblem i Bohem formou diskusí na sociálních sítích. Po 17. letech se CI5 vrací na prkna klubu Runway Hard rocková skupina CI5 si po dlouhých 17. letech zahraje v pátek 18. 1. 2019 na pódiu, kde to prvními koncerty před veřejností vše začalo. Na klubové scéně plzeňského Runwaye jim publikum rozehřeje kapela Hi-Fly. Sifon s Václavem Šelmátem vybalí ve Dvorci staré dobré songy Kultovní sál dvoreckého Hotelu se stane v sobotu 19. 1. 2019 centrem dění na Nepomucku. Sehraná rocková parta s legendou západočeského bigbítu Václavem Šelmátem rozjede tancovačku jako za starých časů.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz