ČLÁNKY SOUTĚŽE

Traktor Open Air 2017 nadchnul Plzeň! 14. května 2017   (19:15)Traktor Open Air, 13. 5. 2017, Depo 2015 Plzeň, mediální partner ROCK RÁDIO

Traktor Open Air 2017 nadchnul Plzeň!

Vlaďka Votrubová


Slunečné dopoledne vystřídalo deštivé odpoledne a my cestou-necestou, deštěm- nedeštěm vyrážíme do plzeňského Depa 2015 na festival Traktor Open Air. Pořadatele změna počasí nepřekvapila a dopolední déšť rozhodl o vnitřní variantě.  A proč právě Traktor Open Air v Plzni? Nejen to nám pro Music Gate před zahájením této akce prozradili zpěvák Martin Kapek a bubeník a manažer Pavel BalkoTraktoru.  Kapela Traktor má ráda bigbít a spřízněné kapely, se kterými si společně málokdy zahrají, a tak se zrodil nápad uspořádat putovní festival Traktor Open Air. První ročník tohoto festivalu se konal v Hranicích na Moravě, odkud skupina pochází. Dalším místem pro konání festivalu se stalo plzeňské Depo 2015, které Martina Kapka okouzlilo. A jaké jsou další projekty kapely? Traktor plánuje nabitou, silnou festivalovou sezónu. V říjnu a v listopadu absolvuje skupina jedenáct „štací“ po větších městech s „Prach a vzduch tour“.  Z těchto koncertů následně vznikne DVD, které je fanoušky stále více žádané. Dnešní den Traktor věnoval nejen svým fanouškům, ale i kamarádům z pozvaných kapel.
 

Slunečné dopoledne vystřídalo deštivé …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Celou akci odstartovala ve 14:30  kapela The Pant z Břidličné u Bruntálu. Tato parta brázdí pódia už od roku 1996. Společně s Traktorem jsme je mohli vidět a slyšet na loňském turné Artefuck Tour 2016.  A jak už bývá u The Pant zvykem, „opřeli“  se do toho hned od začátku a lidé začali zaplňovat halu v plzeňském Depu. Během jejich hitů se publikum naladilo na tu správnou rockovou vlnu. Dříve než nastala další rocková jízda v podání slovenské kapely Zoči Voči, připravili pořadatelé pro návštěvníky zpestření dne v podobě několika wrestlingových show. Energické vystoupení skupiny Zoči Voči roztančilo fanoušky v hale. Kapela servírovala publiku své hity jako S Tebou, Romantik, Neverím v zázraky... Skupina obohatila své vystoupení nejen o vtipné hlášky, ale i o své rockové podání písně Ak nie si moja od Vaša Patejdla.

Celou akci odstartovala ve 14:30  kapela …
Následovalo vystoupení velmi oblíbené kapely Komunál, kterou jako vždy doprovázela jejich silná fanouškovská základna. Kapela do svého repertoáru zařadila jak dnes již legendární hity, tak i oblíbené skladby z nového CD „25 Ran bičem“. Komunál opět nezklamal a svým dynamickým projevem na pódiu dostal do varu publikum v Plzni. Pecky jako Jedenáct hodin do útoku, Stopy upocených těl, Volnej pád, Špinavý ráno, Vlci v nás, Srdce v řece, zněly plzeňským Depem 2015 společně s kapelou. Parta kolem charismatického zpěváka Luboše Suchánka vyslyšela přání publika a následoval přídavek Až mě ráno povedou, který nahrál i Traktor na CD „Komunál Tribute“.

Následovalo vystoupení velmi oblíbené kapely …
Po další přestávce přišel čas vyhrazený kapele Krucipüsk a nutno říci, že parta kolem Tomáše Hajíčka už tak solidně rozpumpované publikum dostala ještě do většího varu. Hity jako Druide nebo Láska je kurva burácely plzeňským Depem s takovou vervou, že i ne úplně skalní fanoušci téhle kapely řvali: "Je to boooj, ale krásnéééj." Fanoušky Krucipüsku potěšil frontman kapely Tomáš Hajíček zprávou, že se můžou na podzim těšit na nové CD.

Po další přestávce přišel čas vyhrazený kapele …
Ale to už nastala poslední pauza na občerstvení jak jinak než plzeňským pivem před vrcholem večera. Tím bylo vystoupení kapely TRAKTOR.
 
V hale nechyběl se svojí vlajkou ostravský fanclub a dokonce i fanclub ze Slovenska, ale to už Depem znělo intro a všem bylo jasné, že ,,vstává pan Lincoln" a že začalo to pravé traktoří peklo. Ač jsem byl po celém dni unaven, moje ruce letěly nahoru a hlasivky jely na plné obrátky. Traktor sázel pecku za peckou a pro mě přišel vrchol blaha, když jsem s davem zpíval Amygdalu, Náboje a vzduch a Letokruhy. Celý večer měl úžasnou atmosféru a energii a užívala si ho jak kapela, tak početné publikum. Vystoupení Traktoru je vždycky užasný zážitek a mně začalo být líto, že celý večer pomalu končil. Jako přídavek už tradičně zahrál Traktor skladby Defenestrace, Láskožrouti  a Katakomby. Traktor Open Air měl být festival, který otevře letní sezónu festivalů, ale díky nepřízni počasí z něj frontman Martin Kapek udělal fest, který uzavřel zimní a jarní sezónu.

Velký dík patří organizátorům za skvěle zvládnutou akci. A závěrem bych chtěl napsat, že občas neplatí "děvucho, neber si rockera" a za celou redakci Musicgate popřát Martinu Kapkovi hodně štěstí a spokojenosti v manželství!


 

Ale to už nastala poslední pauza na …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Vlaďka Votrubová 64 fotografií v galerii


autoři:text:     Michal Patka, Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka VotrubováDalší články žánrů Metal, Rock

Soutěž o lupeny na koncertní premiéru hororové rockové opery Frankenstein v RockOpeře Praha! Ale co vám budeme vyprávět… Zkrátka neváhejte, zkuste své štěstí s námi a zažijte společně s RockOperou silvestrovskou premiéru této hororové rockové opery na vlastní oči !!! Očekávaný Lemmyfest v plzeňském Parlament Clubu Volno mezi Vánocemi a Silvestrem si mohou hosté zpříjemnit v pátek 28.12.2018 na koncertě v Parlament Clubu. Na pódiu zahrají Ramones Plzeň a Motörreptile - Motörhead tribute band. Vánoční bigbít s kapelou Eges Ve staroplzeneckém Pivním & cider klubu Lidový dům si v úterý 25. 12. 2018 budou moci hosté odpočinout po náročném předvánočním shonu. Kromě svižné muziky s místní skupinou Eges si užijeme sváteční náladu ve společnosti příznivců rockové muziky. Komunál a De Bill Heads si podmanili Mrákov Přestože byl mrazivý sobotní podvečer, stěny sálu KD Mrákov byly doslova rozpálené. Ptáte se, kdo se o tuhle pekelnou koncertní show v západočeské Mecce bigbítu postaral? No přece legendární skupina Komunál v rámci své Best of tour 2018 společně s hostem De Bill Heads. Wagabund oslavil 15 let na scéně Regionální kapela Wagabund si z taneční zábavy 15. 12. 2018 ve Lhůtě odnesla plnohodnotný občanský průkaz. Nechyběl dort, šampaňské a dokonce skoky z pódia. Trautenberk pokřtil nové CD Ticho Nad Pekáčem ve velkém na vyprodaném koncertu v DEPU2015 Plzeň! Byl páteční podvečer a kroky návštěvníků směřovaly do DEPA2015, kde se v rámci Jemnostsvět tour konala pravá tanzmetalová veselice klatovských jemnostpánů z Trautenberku. Hostem večera byly heavy rockové ďáblice The Agony. Frankenstein udeří v RockOpeře Praha aneb silvestrovská koncertní premiéra se blíží Ro(c)k se s ro(c)kem sešel a nám se nenávratně blíží Vánoce a samozřejmě Silvestr. Pokud se ptáte, jak zažít nezapomenutelný silvestrovský večer se špetkou napětí, máme tu pro vás jeden tip.

Další fotoreportáže

V Sobotním Blackrushy předvedli své umění mistři elektronické hudby V Příbramském music klubu Pandora byl mejdan. Komunál a De Bill Heads si podmanili Mrákov Přestože byl mrazivý sobotní podvečer, stěny sálu KD Mrákov byly doslova rozpálené. Ptáte se, kdo se o tuhle pekelnou koncertní show v západočeské Mecce bigbítu postaral? No přece legendární skupina Komunál v rámci své Best of tour 2018 společně s hostem De Bill Heads. Wagabund oslavil 15 let na scéně Regionální kapela Wagabund si z taneční zábavy 15. 12. 2018 ve Lhůtě odnesla plnohodnotný občanský průkaz. Nechyběl dort, šampaňské a dokonce skoky z pódia. Trautenberk pokřtil nové CD Ticho Nad Pekáčem ve velkém na vyprodaném koncertu v DEPU2015 Plzeň! Byl páteční podvečer a kroky návštěvníků směřovaly do DEPA2015, kde se v rámci Jemnostsvět tour konala pravá tanzmetalová veselice klatovských jemnostpánů z Trautenberku. Hostem večera byly heavy rockové ďáblice The Agony. Vánoční atmosféru přivezli Gregorian spolu s Amelií Brightman Dva dny s Gregorian, kteří vydali album s názvem Holy Chants s nejkrásnějšími vánočními melodiemi, které samy o sobě vznikaly skutečně již od počátku věků a byly postupně upravovány a vylepšovány. Tyto skladby v jedinečných aranžích zahráli Gregorian v Kongresové centru v Praze na koncertech 11. a 12. prosince Beznadějně vyprodaný Panzer Storm Fest vol. 11 nezklamal Týden před vypuknutím metalového svátku v plzeňském Božkově vyhlásili pořadatelé stop v předprodejích. Kdo si nepospíšil s nákupem vstupenek včas, ten měl v sobotu 8. 12. 2018 smůlu a přišel tak o vystoupení špiček evropských kapel tohoto stylu. United Vánoce mají občanku! Rok s rokem se sešel a 8. prosince vypukl v pražském klubu Storm 15. ročník již tradičního vánočního punkového večírku Kids & Heroes X-Mas pod záštitou stejnojmenného hudebního magazínu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz