ČLÁNKY SOUTĚŽE

Traktor Open Air 2017 nadchnul Plzeň! 14. května 2017   (19:15)Traktor Open Air, 13. 5. 2017, Depo 2015 Plzeň, mediální partner ROCK RÁDIO

Traktor Open Air 2017 nadchnul Plzeň!

Vlaďka Votrubová


Slunečné dopoledne vystřídalo deštivé odpoledne a my cestou-necestou, deštěm- nedeštěm vyrážíme do plzeňského Depa 2015 na festival Traktor Open Air. Pořadatele změna počasí nepřekvapila a dopolední déšť rozhodl o vnitřní variantě.  A proč právě Traktor Open Air v Plzni? Nejen to nám pro Music Gate před zahájením této akce prozradili zpěvák Martin Kapek a bubeník a manažer Pavel BalkoTraktoru.  Kapela Traktor má ráda bigbít a spřízněné kapely, se kterými si společně málokdy zahrají, a tak se zrodil nápad uspořádat putovní festival Traktor Open Air. První ročník tohoto festivalu se konal v Hranicích na Moravě, odkud skupina pochází. Dalším místem pro konání festivalu se stalo plzeňské Depo 2015, které Martina Kapka okouzlilo. A jaké jsou další projekty kapely? Traktor plánuje nabitou, silnou festivalovou sezónu. V říjnu a v listopadu absolvuje skupina jedenáct „štací“ po větších městech s „Prach a vzduch tour“.  Z těchto koncertů následně vznikne DVD, které je fanoušky stále více žádané. Dnešní den Traktor věnoval nejen svým fanouškům, ale i kamarádům z pozvaných kapel.
 

Slunečné dopoledne vystřídalo deštivé …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Celou akci odstartovala ve 14:30  kapela The Pant z Břidličné u Bruntálu. Tato parta brázdí pódia už od roku 1996. Společně s Traktorem jsme je mohli vidět a slyšet na loňském turné Artefuck Tour 2016.  A jak už bývá u The Pant zvykem, „opřeli“  se do toho hned od začátku a lidé začali zaplňovat halu v plzeňském Depu. Během jejich hitů se publikum naladilo na tu správnou rockovou vlnu. Dříve než nastala další rocková jízda v podání slovenské kapely Zoči Voči, připravili pořadatelé pro návštěvníky zpestření dne v podobě několika wrestlingových show. Energické vystoupení skupiny Zoči Voči roztančilo fanoušky v hale. Kapela servírovala publiku své hity jako S Tebou, Romantik, Neverím v zázraky... Skupina obohatila své vystoupení nejen o vtipné hlášky, ale i o své rockové podání písně Ak nie si moja od Vaša Patejdla.

Celou akci odstartovala ve 14:30  kapela …
Následovalo vystoupení velmi oblíbené kapely Komunál, kterou jako vždy doprovázela jejich silná fanouškovská základna. Kapela do svého repertoáru zařadila jak dnes již legendární hity, tak i oblíbené skladby z nového CD „25 Ran bičem“. Komunál opět nezklamal a svým dynamickým projevem na pódiu dostal do varu publikum v Plzni. Pecky jako Jedenáct hodin do útoku, Stopy upocených těl, Volnej pád, Špinavý ráno, Vlci v nás, Srdce v řece, zněly plzeňským Depem 2015 společně s kapelou. Parta kolem charismatického zpěváka Luboše Suchánka vyslyšela přání publika a následoval přídavek Až mě ráno povedou, který nahrál i Traktor na CD „Komunál Tribute“.

Následovalo vystoupení velmi oblíbené kapely …
Po další přestávce přišel čas vyhrazený kapele Krucipüsk a nutno říci, že parta kolem Tomáše Hajíčka už tak solidně rozpumpované publikum dostala ještě do většího varu. Hity jako Druide nebo Láska je kurva burácely plzeňským Depem s takovou vervou, že i ne úplně skalní fanoušci téhle kapely řvali: "Je to boooj, ale krásnéééj." Fanoušky Krucipüsku potěšil frontman kapely Tomáš Hajíček zprávou, že se můžou na podzim těšit na nové CD.

Po další přestávce přišel čas vyhrazený kapele …
Ale to už nastala poslední pauza na občerstvení jak jinak než plzeňským pivem před vrcholem večera. Tím bylo vystoupení kapely TRAKTOR.
 
V hale nechyběl se svojí vlajkou ostravský fanclub a dokonce i fanclub ze Slovenska, ale to už Depem znělo intro a všem bylo jasné, že ,,vstává pan Lincoln" a že začalo to pravé traktoří peklo. Ač jsem byl po celém dni unaven, moje ruce letěly nahoru a hlasivky jely na plné obrátky. Traktor sázel pecku za peckou a pro mě přišel vrchol blaha, když jsem s davem zpíval Amygdalu, Náboje a vzduch a Letokruhy. Celý večer měl úžasnou atmosféru a energii a užívala si ho jak kapela, tak početné publikum. Vystoupení Traktoru je vždycky užasný zážitek a mně začalo být líto, že celý večer pomalu končil. Jako přídavek už tradičně zahrál Traktor skladby Defenestrace, Láskožrouti  a Katakomby. Traktor Open Air měl být festival, který otevře letní sezónu festivalů, ale díky nepřízni počasí z něj frontman Martin Kapek udělal fest, který uzavřel zimní a jarní sezónu.

Velký dík patří organizátorům za skvěle zvládnutou akci. A závěrem bych chtěl napsat, že občas neplatí "děvucho, neber si rockera" a za celou redakci Musicgate popřát Martinu Kapkovi hodně štěstí a spokojenosti v manželství!


 

Ale to už nastala poslední pauza na …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Vlaďka Votrubová 64 fotografií v galerii


autoři:text:     Michal Patka, Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka VotrubováDalší články žánrů Metal, Rock

Kapela Morrigan pokřtí v prosinci své nové album Na 1.12. je naplánován křest alba Zvrácené umění na již tradičním 10. ročníku Crucifixion festu, který se uskuteční v plzeňském klubu Parlament. Dále zde vystoupí skupina Et Moriemur, kterou asi netřeba plzeňským fans představovat, a těleso Middledark, které v současné době připravuje své nové EP. Tublatanka a Citron odstartují slovenskou část turné Souboj rebelů koncertem v Košicích Maťo Ďurinda si zazpívá s českým zpěvákem Láďou Křížkem a zpěvačkou Tanjou! Na jednom pódiu se sejdou během turné legendárních kapel Tublatanka a Citron s názvem Souboj rebelů. V Novém Kramolíně si přijdou na své příznivci ostré muziky Tancovačka s podtitulem - Pouťová zábava akce jako prase vol 4 rozčeří klidné místní vody v pátek 21. 9. 2018 pořádným nářezem. O ten se postará blovická rocková Grady Ann s klatovskou formací Armero Tragedy. Rocková rozlučka s létem v Nepomuku Pořadatelé z nepomucké Pizzerie Marshall si na závěr letošního vydařeného léta pozvali klatovskou rockovou partu Ukradený Vjecy. V sobotu 22. 9. 2018 kapela zahraje všem, kteří se chtějí před příchodem podzimních sychravých dnů skvěle pobavit a užít si ještě čerstvého vzduchu na venkovním parketě. Skupina Jethro Tull oslaví v Bratislavě padesát let na rockové scéně! Bratislavská HANT Aréna zažije oslavu 50. narozenin legendární rockové skupiny Jethro Tull! Frontman Ian Anderson se vydal se spoluhráči na celosvětové turné a nevynechá ani slovenské hlavní město. Rockové zakončení Měchpijády si nenechalo ujít početné publikum Měcholupská Měchpijáda 2018 dospěla k vrcholu kolem 19. hodiny. Osvětlené a nazvučené pódium přivítalo 15. 9. 2018 hned dvě rockové party, které pod dřevěnou pergolou rozjely mejdan na počest úspěšného sportovního odpoledne. Steven Daniels, Bára Zemanová & Band a Sylvie & Silver Matte to rozjeli v plzeňském divadle Pod lampou Byl páteční podvečer a plzeňské divadlo Pod lampou ovládly skupiny Steven Daniels, Bára Zemanová & BAND a Sylvie & Silver Matte.

Další fotoreportáže

Rockové zakončení Měchpijády si nenechalo ujít početné publikum Měcholupská Měchpijáda 2018 dospěla k vrcholu kolem 19. hodiny. Osvětlené a nazvučené pódium přivítalo 15. 9. 2018 hned dvě rockové party, které pod dřevěnou pergolou rozjely mejdan na počest úspěšného sportovního odpoledne. Steven Daniels, Bára Zemanová & Band a Sylvie & Silver Matte to rozjeli v plzeňském divadle Pod lampou Byl páteční podvečer a plzeňské divadlo Pod lampou ovládly skupiny Steven Daniels, Bára Zemanová & BAND a Sylvie & Silver Matte. Restaurace Zámecká ve Šťáhlavech se loučila s veřejností posledním koncertem Vystoupení místní kapely Wagabund v pátek 14. 9. 2018 bylo posledním hudebním počinem oblíbené restaurace Zámecká Šťáhlavy. Po mnoha letech bude podnik uzavřen a fanouškové zmíněné skupiny budou muset na jejich koncerty cestovat do vzdálenějších končin našeho okresu. Mladá talentovaná partička Rocksana natáčela videoklip a my jsme byli u toho. Nechyběla ani postelová scéna, akční záběry z jedoucího auta, homeless v popelnici nebo sexy učitelka v pekelně krátké minisukni. Natáčení videoklipu probíhalo ve čtvrtek 30. srpna v ulicích, bytu, klubu, cukrárně, zámeckém parku a na spoustě dalších míst města Hořovice. Punkový koncert v tramvaji? V Plzni to jde! Vlčtejnský Prasofest a nýřanští Vyvrhells spojili úsilí ve snaze pomoci nemocné holčičce - Kateřině Podrázské. Na plzeňské tramvajové lince č. 2 uspořádali ve čtvrtek 13. 9. 2018 punkový koncert skupiny S.A.S. Sifon rock nás v KD Mrákov přesvědčil, že Bigbít sílu dává! Byl sobotní podvečer a Mekka chodského bigbítu KD Mrákov opět přivítala návštěvníky. Žlutočerné plakáty s logem Sifon rock lemující okolí už napovídaly, co tuto sobotu v Mrákově vypukne. Arakain a Lucie Bílá si podmanili Klatovy! Jako hosté vystoupili KATR a Anteater Nastal pátek 7. 9. a srdce všech západočeských metalistů bila na poplach. Ptáte se proč? No přece proto, že v tento den zavítala do Klatov česká thrash metalová legenda Arakain s velmi vzácným hostem Lucií Bílou.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz