ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Uctění památky Chestera Benningtona proběhlo i v Praze! 27. července 2017   (11:25)Nad dlaždicí Linkin Park u O2 Arény.

Uctění památky Chestera Benningtona proběhlo i v Praze!

Vladimír Tobyška


Je to přesně týden, kdy hudebním světem otřásla tragická zpráva o sebevraždě Chestera Benningtona
Smutek všech, kdo jej obdivovali, je stále velmi intenzivní, jak dokazují nejen příspěvky na sociálních sítích, ale i různé vzpomínkové akce, které se konají ve všech koutech světa.
Včera se jedna taková uskutečnila i v Praze a to přesně v 17:56, což odpovídá času, kdy byl Chester nalezen mrtev. U dlaždice Linkin Park před pražskou 02 Arénou se sešlo okolo 30 lidí, vytvořili zde pietní místo a společně vzdávali hold hudební legendě.

Pro mnohé z nás byl a zůstává Chester Bennington hrdinou, který, se svou kapelou Linkin Park, pomohl "nultým" puberťákům projít dospíváním bez úhony. Jeho hlas i texty dokázali to, co jsme my sami v té době neuměli, popsat i ty nejniternější pocity, kterým jsme ještě sotva mohli rozumět.

Vzpomenu-li nedávný Aerodrome Festival, kde Linkin Park vystoupili, je mi o to větší ctí, že jsem u toho mohla být. Byl to zcela zásadní zážitek v mém životě, atmosféra byla strhující, dojemná a troufám si říct, že jsem se v tu chvíli cítila být součástí něčeho, co je mnohem víc než jen vystoupení fantastických muzikantů. Ono to totiž bylo opravdu víc, alespoň v mých očích tomu tak je.
Díky za pozornost 

RIP Chester

Je to přesně týden, kdy hudebním světem …

Další vzpomínková akce naplánovaná na dnešek přišla z podnětu anglického fanclubu. 
Její členové vyzývají ostatní fanoušky, aby zapálili svíčku a pustili si song "One more light". Pokud navíc svůj počin zasdílíte na Twitteru #ADDONEMORELIGHT, bude zařazen do oficiální knihy kondolencí.

Pokud se cítíte na dně, trpíte depresemi, úzkostmi, nebo si procházíte těžkým obdobím a nevíte si rady, svěře se někomu ze svých blízkých či přátel, vyhledejte odborníka. Pokud raději chcete anonymní pomoc, obraťte se například na Linku bezpečí 
Nebojte se o svých problémech a trápeních mluvit, není to slabost, naopak!


LenkaVladimír Tobyška 15 fotografií v galerii


zdroj:facebook
autoři:text:     Lenka Synková
foto:     Vladimír TobyškaDalší články žánrů Metal, Rock

Zaplněný parket nepomucké Sokolovny ani na chvíli nevychladl V sobotu večer 12.10.2019 si v nepomucké Sokolovně dali dostaveníčko příznivci rockových melodií. Na prostorném pódiu zahrála pro plný sál revivalová kapela Kabát revival Plzeň staré osvědčené kousky slavných originálů. Živelná Doga si po roce opět podmanila Svrčovec! Hostem večera byla AnarchiA Nastal páteční večer a sál KD Svrčovec na Klatovsku se stal rájem rockerů. Ptáte se proč? No přece proto, že se tam po roce opět vrátili nespoutaní hardrockoví živlové – Doga v rámci turné Live společně s hostem, kterým byla turnovská formace AnarchiA. Sprostého kocoura vystřídal blues i rock Netradiční spojení Rockfestu a divadla si užili fanoušci U dubu v Lázu Tento víkend pokřtí Ifa Rock nové album To jsme my Chotěšovský Národní dům se stane v sobotu 19.10.2019 svědkem velké hudební akce místní rockové kapely Ifa. Na připraveném sále tu muzikanti pokřtí nové album To jsme my vypuštěné do světa začátkem září 2019. Jako host vystoupí skupina Čekišó. První ze série koncertů ve Společenském klubu Loděnice čeká na svůj start příští víkend Sobotní večer 19.10.2019 si pořadatelé pro hosty loděnického klubu připravili vystoupení čtyř kapel. Večírek nebude zaměřený pouze jedním rockovým směrem – na své si přijdou i fandové příbuzných směrů svižného rytmu. V době publikace pozvánky nebylo pořadí kapel stanovené, proto se příchozí mohou těšit na příjemné překvapení. Legendární zpěvačka Bonnie Tyler míří do Prahy a Příbrami. Její profesionální hudební kariéra začala v polovině 70. let, kdy podepsala smlouvu s RCA Records. Hned její první singl, „Lost in France“ se v britské hitparádě umístil v první desítce, konkrétně na 9. místě. V roce 1977 vydala první sólové album s názvem The World Starts Tonight, v současnosti má na kontě již přibližně 15 studiových desek. Legendární Argema po letech opět ovládne KD Mrákov! Hostem večera bude Sifon rock Dvě legendy a věhlasná jména na jednom pódiu… Tak by se dal vystihnout sobotní večer, kdy bude Mekka chodského bigbítu KD Mrákov patřit dvěma zvučným jménům, legendám hudební scény – skupinám Argema a Sifon rock. A o tom, že se máme na co těšit, není pochyb!

Další události, novinky

Onyx po roce navštívili opět matičku Prahu Jak se již pomalu stává tradicí, tak i letos se otevřely brány pekel a vydalo nám tu největší nahněvanost v podání koncertu Onyx.Vyprodaný klub sliboval jména DJ ILL RICKa,který se postaral o nabitej warm up. Fokis z USA neváhal a lehce po 22:00 rozjel svůj zahřívací set a dav se začínal bavit. Klub se pomalu plnil k prasknutí a teplota v klubu vstoupala do nebeských výšin. Secret Society již neměl moc práce,protože dav již při jeho koncertu začal skandovat jméno Onyx a dožadadoval se již koncertu hlavních hvězd. Jedenáctá odbila a ONYX se objevili na stagy. Narvanému Rock Café k prasknutí již nic nebránilo v tom,aby začala pekelná show.Pod hity Slam, Raze It Up nebo WakeDaFucUp vypuklo peklo. Mrkni na report. Punkový dýchanek naplnil Modrou Vopici Sobotní den v klubu Modrá Vopice patřil Punkovému dýchanku.Kapely Skampararas (PL),Inseminační stanice,Prawda (PL),Tragedis,Pull The Wire (PL),Žádnej Stres,DEGRADACE,Dilemma in cinema,ZPP - Za Poslední Prachy,Daily Coffee,Budweis Drunken Bastards,Lajna,Roztrhlej Dedáč. Mrkni na náš fotoreport. Pogo tour 2019 opětovně rozbourala pražský klub Rock Cafe Jak se již stalo tradicí, tak i letos kapely SPS a E!E vyrazily na společnou tour Pogo Tour 2019. Letos přizvaná kapela Inkoust pana Boučka, pokřtila nové album. Večer plný poga,pořádného českého punku a stage divingu,to je prostě již každoroční Pogo tour. My u toho byli, tak koukněte na fotoreport. Vidíme se za rok. „Takovou show chceme vozit všude,“ říká o svém novém klipu kapela Sabrage Pardubicko-hradecká kapela Sabrage vydává svůj nový klip k písni Meluzínám, který se natáčel během jejího večerního koncertu na Pardubickém Majálesu, kam dorazilo okolo 15 000 lidí. Punkáči se neopouští tour vyprodala Vagon klub Kapely The Fialky a N.V.Ú společně vyrazily na tour. Na pražskou zastávku si přizvaly i nováčky TVOi POSTOi. Tahla košická banda neváhala a od 20:00 odpálila pořádnou párty. Zastávka v pražském klubu Vagon byla neskutečná. Vyprodaný klub,spousta rock´n´rollu,poga,to je jen opravdu ten nejmenší výčet,toho všeho co se dělo. KFC oslavilo 25. narozeniny a my jsem byli u toho. Oslava to bylo skutečně velkolepá. Jména jako Mandrage, Marpo a Trouble gang, Renne Dang, Adam Mišík společně s Dorianem slibovaly skvělou zábavu. KFC, Starbucks, Pepsi,ale i Opočenská zmrzlina, to vše bylo pro každého návštěvníka zdarma. Celá akce pod hlavičkou televize Očko šlapala jako hodinky a tak nezbývá než poděkovat a těšit se zase za rok. Zde Vám přinášíme náš fotoreport. Skupina DYMYTRY po čtyřech letech vypouští novinku REVOLTER a vyráží na Dymytry Revolter Tour Srdce všech metalových fans skupiny Dymytry mohou plesat. Nespoutaní bouřliváci v maskách pro ně totiž mají četný seznam novinek. A věřte, máme se na co těšit!
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz