ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Útok na Točník 16. července 2017   (16:00)Pátek, 14. 7. 2017

Útok na Točník

Petr Černohorský


Jednou ročně se pod vybranými českými hrady opakuje historie. Přichází vojáci a rozkládají v těsné blízkosti hradu svá ležení. Jsou jich tu na tisíce. První zastávkou neúprosné armády je letos hrad Točník, který takové obléhání nezažil jistě ani v dobách své největší slávy. I my stavíme stan a chystáme se zaútočit. Máme ale, stejně jako tisíce vojáků kolem nás, jiný cíl. Naštěstí pro Točník se chystáme zbořit jen pódia, která tu vyrostla doslova přes noc a možná taky trochu zboříme sebe a jistojistě v neděli ráno zboříme i naše stany...Festival České Hrady.cz právě začíná.

Jednou ročně se pod vybranými českými hrady …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Když se na stage Jack Daniels – letos rozhodně jednoho z největších sponzorů festivalu – objeví Smrtislav, přesun ze stanového městečka je zahájen, z výšky to musí vypadat jako pohyb v mraveništi, všichni mají jediný cíl... Jsme uvnitř! Smrtislavovi stačí půl hodina, aby dostal publikum do varu. I když je to menší hvězda a dostal na fesťáku jen půl hodinu na svoje vystoupení, ukázal, že není žádný Béčko a jako profesionál předává slovo na vedlejší stage – tam už zvučí punkáči z Vypsaný fixy.
Díky Fixe poguje celý Točník a sešli se tu na ní snad všechny věkové kategorie od těch, co jsou mi sotva do pasu, po ty, co bych je v MHD klidně pustila sednout, paří všichni stejně a Fixa dokázala jak sobě, tak všem, kdo se dostavili, že jsou pořád ve formě a prostě nestárnou. Po Vypsaný Fixe, která by Kooperativa stage nejradši neopustila, přichází s kšiltovkou na hlavě a brýlemi na očích Vladimir 518. Pokud někdo nepařil na Fixu, připojil se k davu teď. Zdá se, že celé publikum je jeden velký kotel a nikdo nechce poslouchat v klidu. Možná taky proto, že Vladimir není na jevišti sám. Vystupuje společně s Orionem a předvádějí show, která baví a nutí všechny pohupovat se do rytmu i když stojí opodál u baru a možná ani nevědí, kdo jim to teď zní v uších.

Když se na stage Jack Daniels – letos rozhodně …
Holinky nosil vždycky naruby, myslel si, že je to známka punku tak přesně tohle je první píseň, která zní z repráků, když se konečně odhrne závěs a natěšení diváci konečně vidí Visací zámek. Tahle kapela by svoji kariéru pověsit na hřebík a zamknout ji na zámek rozhodně ještě neměla, a to jim dokazuje i jejich úžasné publikum, které si doslova řve o další písničky z plných plic. Možná by se tady hodilo citovat jinou punkovou kapelu, která skvěle vykresluje, jak vypadá publikum pod podiem Visáčů: “Na hlavě máme, barevný číra a naše heslo je punk neumírá!!”.

Součástí a jakousi přidanou hodnotou festivalu České hrady.CZ je karneval, který ročně přiláká desítky fanoušků. Proto pokud si chcete užít i doprovodný program, podívat se na areál festivalu očima vašich idolů a hvězd a vyrážíte na hrady, určitě masku nezapomeňte doma, nejen, že se dostanete na stage a možná prohodíte pár slov do mikrofonu, podle kvality vaší masky budete také náležitě oceněni, a to hlavními alkoholovými sponzory festivalu, a to je Staropramen a Jack Daniels – a to už za to stojí! Ať si odnesete basu nebo láhev whiskey, pro pořadatelé jste vítězové všichni!!!

Holinky nosil vždycky naruby, myslel si, že je …
Po vyhlášení a přehlídce karnevalových masek v nich ale setrvejte a pojďte se s námi podívat na další stage, tady už je totiž připravený Richard Müller. Ten samozřejmě Po schodoch, po zvukoch, pozná, čo sme kto za ľudia. A i my poznáváme, že jeho publikum je skvělé, jeho diváci z něj nespouští oči a zpívají nepřetržitě celý koncert se svým oblíbeným zpěvákem. Když se rozezní první tóny poslední písně Měsíc je jak Zlatá bula sicilská... začíná pršet a déšť nabírá na intenzitě, všude šustí pláštěnky a nepromokavé bundy, nikdo ale z koncertu oblíbeného slovenského zpěváka nechce odejít, naopak, prosí o přídavek, jako by déšť vůbec nebyl. A tak zpěvák odchází z pódia až po tom, co nám všem řekne, že Štěstí je krásná věc. My už ale krásně čekáme u vedlejšího pódia, kde se mlátí do bubnů a kytar jako o život.

Rybičky 48, kapela, která ani přes prudký déšť koncert neruší, spíš naopak, chce divákům dát všechno to, pro co si přišli. Energie se hrne z pódia proudem. Střídají písničky známé všem i ty, které nazpaměť znají jen skalní fanoušci. Nikdo neodchází, všichni je milují a hltají!!! Že jsou kluci punková kapela srdcem, tělem i duší, dokazují i při komunikaci s diváky, kdy padají otázky: “Eště kurva prší?! Ale my sereme na déšť!!!”. A stejně tak se jím nenechali zlomit ani jejich fanoušci, v největším pátečním lijáku zpívali a tancovali pod pódiem, jak kdyby déšť neexistoval. Když si kluci sami střihli duet Zamilovaný nešťastná, někdo se nad nimi smiloval a obloha se vyjasnila. Kluci využili situace a do publika poslali písničku Léto, která všem sundala kapuci z hlav a zvedla ruce. Další skvělý koncert za námi a před námi poslední...

Po vyhlášení a přehlídce karnevalových masek v …
Opět začíná pršet a průtrž mračen je snad ještě vetší než ta na Rybičkách. Na Horkýže Slíže, i přes opravdu velkou nepřízeň počasí, dorazily desítky (možná i stovky) fanoušků, kteří se nenechali odradit. Kapela jim na oplátku ukázala, že má V p..i na lehátku a taky Silný refrén. Potlesk se už tolik nenese, mokré a studené ruce nedovolují divákům tolik tleskat, přesto kapela na pódiu nechala všechno a smekám nejen před nimi, ale hlavně před posluchači a fanoušky této slovenské kapely.

Je půl 1 ráno, jsme promrzlí na kost. Ukázalo se, že nepromokavé bundy nejsou vůbec tak nepromokavé, jak jsme si mysleli. Zahřívá nás to, co patří ke každému festivalu, a to je několik drinků a záplava endorfinů ze skvělých koncertů. Pršet nepřestává, a tak se modlíme, aby alespoň naše stany skutečně nepromokavé byly.

Opět začíná pršet a průtrž mračen je snad …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Petr Černohorský 80 fotografií v galerii


autoři:text:     Kateřina Krejčová
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Hip Hop / Rap, Metal, Pop, Punk (rock), Rock

Vyvrhell Tour 2019 vyvrcholí v nýřanském Pankráci Závěrečný koncert osmi zastávkové šňůry po vlastech českých včetně dvou vystoupení v sousedním Německu ukončí hudební maratón nýřanských S.A.S. V hostinci Pankrác dostane tour 14.12.2019 sladkou třešničku představením na vlastní půdě. Traktor rozpoutal úspěšný druhý tah Šachoffnice tour 2019! Šach mat velkolepé show a hitů zažije i Staňkov Charismatičtí muzikanti z Traktoru oslovují svým specifickým a dynamickým melodickým rockem s řízným zpěvem a emotivními texty stále více rockových srdcí. Po velmi úspěšném prvním tahu v rámci často vyprodaného a nabitého jarního Šachoffnice tour 2019 pokračují tito rockoví živlové v krasojízdě a podzim věnují druhému tahu tohoto velkolepého turné. Punkrocková konspirace rozparádila Lampu Poslední pátek v listopadu se v Plzni v Divadle pod lampou uskutečnil koncert tří kapel. Pražští Prague Conspiracy se ve společnosti Rabies a domácích Velký Voči, rozhodli rozsvítit Lampu. Debustrol – 33 let Antikrista v Hořovicích Hořovický Společenský dům se v sobotu 30.11.2019 otřásl v základech. Na malém sále tu do strun sáhl legendární thrashový Debustrol, který se ke svým narozeninám vydal na podzimní turné napříč naší vlastí. Bohoslužba, jak ji ještě neznáte Kdo si počkal, ten se dočkal - Ghost, slavná švédská formace zahalena jedním velkým tajemstvím přijela vůbec poprvé jako samostatný headliner na území ČR. Sice se tento rok už jednou představila pražskému publiku, a to v létě, když přijela jako předkapela na koncertě skupiny Metallica, ale to byl však open-air, tedy jasné denní světlo, krátký set a pouze jemně naaranžovaná stage, která je ke skutečnému poznání této šílené sebranky naprosto nedostačující. To se Ghost rozhodli napravit samostatným koncertem, 1.12. v pražském O2 Universum. Křižovatka generací aneb legendární Brutus ovládl Svrčovec! Byl sobotní poslední listopadový podvečer a plakáty s nápisem Brutus lemující Klatovy i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v KD Svrčovec vypukne. Plzeňská metalovka Hi-Fly pokřtí nové CD Velký den pro plzeňskou skupinu Hi-Fly nastane ve středu 4.12.2019. V Plzeňském Divadle Pod lampou pokřtí druhý vydaný titul ve své hudební kariéře. Jako host se na klubové scéně představí rocková kapela Ill Fish.

Další fotoreportáže

Punkrocková konspirace rozparádila Lampu Poslední pátek v listopadu se v Plzni v Divadle pod lampou uskutečnil koncert tří kapel. Pražští Prague Conspiracy se ve společnosti Rabies a domácích Velký Voči, rozhodli rozsvítit Lampu. Debustrol – 33 let Antikrista v Hořovicích Hořovický Společenský dům se v sobotu 30.11.2019 otřásl v základech. Na malém sále tu do strun sáhl legendární thrashový Debustrol, který se ke svým narozeninám vydal na podzimní turné napříč naší vlastí. Bohoslužba, jak ji ještě neznáte Kdo si počkal, ten se dočkal - Ghost, slavná švédská formace zahalena jedním velkým tajemstvím přijela vůbec poprvé jako samostatný headliner na území ČR. Sice se tento rok už jednou představila pražskému publiku, a to v létě, když přijela jako předkapela na koncertě skupiny Metallica, ale to byl však open-air, tedy jasné denní světlo, krátký set a pouze jemně naaranžovaná stage, která je ke skutečnému poznání této šílené sebranky naprosto nedostačující. To se Ghost rozhodli napravit samostatným koncertem, 1.12. v pražském O2 Universum. Křižovatka generací aneb legendární Brutus ovládl Svrčovec! Byl sobotní poslední listopadový podvečer a plakáty s nápisem Brutus lemující Klatovy i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v KD Svrčovec vypukne. Evropská metalová elita na Night Of Silvans vol. 1 v MC Sklep Hudební klub ve Spáleném Poříčí navštívily hned dvě zahraniční kapely – německé Kambrium a ruský Welicoruss. V pátek 29.11.2019 si na své přišli hlavně příznivci black a deathové scény, tentokrát v evropském měřítku. Turné „60“ - narozeninový koncert Jakuba Smolíka. Narozeninový koncert v Písku v divadle F. Šrámka začal slovy Jakuba Smolíka: „Nechtěl jsem nic slavit, až ve svých 100 letech, ale pak jsem si uvědomil, že mnozí z Vás by na koncertě asi nebyli.“ Ve jménu Boha a rock'n'rollu Po poslední zastávce na Rock For People 2018 se křesťanská rocková kapela Skillet vrátila do České republiky a na dvou koncertech, v Praze a Brně, představila své nové album Victorious. Skillet si s sebou na tour přizvali i své americké kolegy Devour the Day.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz