ČLÁNKY SOUTĚŽE

Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) 30. května 2017   (19:00)25. 5. Lucerna music bar

Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ)

Petra Mrázková

Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (8 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (9 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (10 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (11 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (12 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (13 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (14 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (15 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (16 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (17 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (18 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (19 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (20 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (21 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (22 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (23 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (24 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (25 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (26 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (27 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (28 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (29 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (30 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (31 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (32 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (33 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (34 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (35 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (36 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (37 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (38 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (39 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (40 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (41 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (42 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (43 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (44 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (45 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (46 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (47 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (48 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (49 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (50 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (51 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (52 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (53 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (54 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (55 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (56 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (57 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (58 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (59 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (60 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (61 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (62 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (63 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (64 / 65) Värttinä (FIN), support BraAgas (CZ) (65 / 65)

Květnový mezinárodní víkend žen přivítal dvě špičky žánru world music, finskou kapelu Värttinä a český hudební soubor BraAgas.

V rámci seriálu koncertů s názvem Mezinárodní víkend žen, který již několik let pořádá agentura Liver Music, navštívila Českou republiku finská folková skupina Värttinä. Jako support vystoupila česká, několikrát oceněná skupina BraAgas.

Český velice oceňovaný soubor BraAgas vystoupil jako host. Tato kapela patří k nejvýraznějším hudebním skupinám žánru word music a historické lidové hudby. Letos slaví deset let od svého vzniku, během nichž vydala 5 studiových alb. BraAgas jsou držiteli dvou žánrových cen Anděl v kategorii World Music.

BraAgas - to jsou:

Kateřina Göttlichová - zpěv, cistra, kytara, dudy, šalmaj
Karla Braunová - zpěv, flétny, šalimo, šalmaje, klarinet, dudy
Michala Hrbková - zpěv, housle, fidula, cistra
Michaela Krbcová - bubny a perkuse, zpěv
Jan Hrbek - poloakustická basa
 

Květnový mezinárodní víkend žen přivítal dvě …

Aír Festival 2018
Värttinä - Kapela představila skladby z posledního studiového alba Viena a další skladby z jejich více než třicetileté hudební kariéry, během které Värttinä vydala dvanáct studiových alb a získala řadu hudebních ocenění. V roce 1992 to byla cena Emma, v roce 1999 cena BASF Master Award, v roce 2005 Finland Prize a v roce 2012 Womex Artist Award. Projekt založily před 33 lety sestry Mari a Sari Kaasinen ve městě Rääkkylä. Mnohačetný ansámbl ztvárňující staré finské a karelské písně udivoval nejen silou svých hlasů, ale i neobvyklým nástrojovým složením – například finskou citerou kantele, akordeonem, houslemi, saxofonem nebo whistle. K prvním větším personálním změnám došlo v 90. letech, když členky souboru začaly studovat na helsinské Sibeliově hudební akademii. Míšení rocku, jazzu a lidovek jim vyneslo finskou cenu Emma, BASF Master Award, Finland Prize a Womex Artist Award.

Sestava kapely: Mari Kaasinen (vokály), Susan Aho (vokály), Karoliina Kantelinen (vokály), Matti Kallio (akordeon), Hannu Rantanen (kontrabas), Mikko Hassinen (bicí, perkusy).

Värttinä - Kapela představila skladby z …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Petr Černohorský
foto:     Petra MrázkováDalší články žánrů Country, World music, ethno music

Indie rockový nářez The Hunna se vrací do Prahy The Hunna je čtyřčlenná indie rocková kapela z anglického Hertfordshire. Potkali se na střední, kde založili kapelu. Jejich talentu si zpočátku všimli rozhlasoví moderátoři BBC Zane Lowe nebo Annie Mac a pasovali je do role nových nadějí britské kytarové scény. Zda měli pravdu, se můžete přesvědčit už 1. prosince v Café V lese, kde odehrají svůj první samostatný koncert. Vstupenky (395 Kč) budou v prodeji od 20. července na stránce fource.cz nebo v sítích GoOut a Ticketmaster. 2. den festivalu Přeštěnice se nesl v duchu rockového rádia Program tak byl, na rozdíl od pátečního, koncipován spíše pro starší a rockovější publikum. Několikrát se však představily mladé, úžasně talentované kapely, které by si určitě zasloužily mohutnější popularitu. Jedna otevírala sobotní program na hlavní stage, jiná zase uzavírala celkový program festivalu. Muzika, táborák, koupání, kempy, Pigyáda a mnoho dalšího. To je festival PŘEHRADY FEST Předposlední červencový a první srpnový víkend bude patřit novému letnímu festivalu Přehrady Fest. První zastávka se odehraje na slapské přehradě, druhá pak na vodní nádrži Vranov. Návštěvníci se mohou těšit například na Chinaski, Tomáše Kluse, Marka Ztraceného, Jaroslava Uhlíře a další. Nebude chybět ani oblíbený festival pro děti – Pigyáda nebo unikátní Táborák stage. Hudební festival Přeštěnice poslední červnový víkend slaví plnoletost. Tento příjemný festival menších rozměrů, ale s o to příjemnější až rodinnou atmosférou, opravdu letos představí již 18. ročník. A to v tradičním stylu s příjemným line-upem plným zvučných jmen české, slovenské i zahraniční scény a doprovodným programem v podobě maškarního průvodu a dirtbikových závodů OPEN DIRT JAM. Člověk si zde přijde opravdu na své. Šli jsme se napít a ještě jedno kafe dali s Robertem Křesťanem a Druhou trávou na Dobříši Koncert špičkových bluegrassových muzikantů přilákal do Kopáčkova dvora druhý pátek v červnu několik stovek návštěvníků. Útulek fest už zná výtěžek Sedmnáctý ročník tradičního benefičního festivalu Útulek fest v Ústí nad Labem už zná částku, která v podobě krmiva poputuje do okolních zvířecích útulků. Městská slavnost Dotkni se Písku 2018 aneb Od Marie Terezie k Františku Josefovi Víkend plný koncertů, divadelních představení, dávné historie a zábavy čeká na obyvatele a návštěvníky města Písku od 8. do 10. června. Na Velkém náměstí, v Palackého sadech a Alšově náměstí vyrostou tři scény, na kterých se představí nejen desítky místních a ale také známých umělců. Doprovodný program se uskuteční na Parkánech, letním kině, Trojici a několika dalších místech. Historická část odkazující na dobu vzniku slavnosti nese podtitul "Od Marie Terezie k Františku Josefovi". Vyvrcholením bude sobotní ohňostroj nad Otavou a nedělní bohoslužba.

Další fotoreportáže

Na premiérovém Cidre Punk Festu zahrály regionální jedničky i začínající kapely Pozvánku na první ročník punkového festivalu do Újezda u Chanovic neodmítla vyhlášená blatenská Funkce šroubu ani plzeňský Taras Bullba. Na improvizovaném pódiu újezdecké Moštárny zahrály v sobotu 14. 7. 2018 po boku dalších hudebních formací. Grill párty Pearly Seconds a Fonkienz v plzeňském Šach Matu se vydařila Přestože pátek 13. mají někteří spojený se smůlou, pro všechny příznivce skvělé muziky a výborného jídla byl tenhle pátek šťastným. Terasu plzeňského Šach Matu totiž rozezněly skupiny Pearly Seconds a Fonkienz. Ohlédnutí za punkovým Brněncem Letošní festival Brněnec překvapil. Punkový klystýr, festival Brněněc nás nabil neskutečnou energií, která nás provázela od ranních hodin až do pozdních nočních minut. OPEN AIR FEST KTIŠ 2018 je za námi! 9. ročník festivalu byl plný hudby a zábavy! O vystoupení skupiny Plektrum byl mimořádný zájem Roční abstinence rockové tancovačky v Řesanicích měla za následek plný parket natěšených příznivců chebské kapely, která tu v pátek 13. 7. 2018 představila z brusu nové CD Máš to mít. Jemnostfest 2018 zněl od Šumavy až po Krkonoše Bylo středeční odpoledne a party natěšených fanoušků mířily do Camp Lázní Klatovy. A mnohé z vás možná napadlo: „Copa se to v těch Klatovech vlastně dělo?“ 2. den festivalu Přeštěnice se nesl v duchu rockového rádia Program tak byl, na rozdíl od pátečního, koncipován spíše pro starší a rockovější publikum. Několikrát se však představily mladé, úžasně talentované kapely, které by si určitě zasloužily mohutnější popularitu. Jedna otevírala sobotní program na hlavní stage, jiná zase uzavírala celkový program festivalu.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz