ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Zářící Anna K. v Jihlavě. 19. prosince 2018   (11:06)Předvánoční turné “Světlo akusticky” - 17. 12. 2018 - DKO Jihlava

Anna K.Zvoneček - dětský sbor Jihlava
Zářící Anna K. v Jihlavě.

Martina Achcenitová


Večer dne 17. 11. 2018 se sál DKO v Jihlavě zcela zaplnil fanoušky výjimečné a talentované rockové šansoniérky s konzervatoristickým vzděláním Anny K. Tato romantická vrchlabská rodačka, vlastním jménem Luciana Krecarová, hudebně aktivní od roku 1992, vyrazila na akustické patnáctizastávkové turné po českých a moravských divadlech s názvem Světlo, které začalo 7. 11. v Hranicích a končí 22. 12. v Praze.

Večer dne 17. 11. 2018 se sál DKO …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Koncert začal po 19. hodině, kdy před nedočkavé, ještě sedící publikum nastoupila šestičlenná kapela v klasickém nástrojovém obsazení a pětadvacetičlenný jihlavský pěvecký sbor Zvoneček pod vedením výborné sbormistryně Jany Jirákové. Po intru a nadšeném uvítacím potlesku program začal skladbou Pyramida boha slunce (z alba Světlo) a pokračoval známou Nelítám nízko (Nebe). Již od prvních tónů byl patrný mimořádný dar Anny K. rozdávat pozitivní náladu, energii a schopnost komunikovat s publikem, a to zcela přirozeně a nenuceně. Pomalejší a tklivé písně, doprovázené andělským zpěvem Zvonečku, se střídaly s rychlejšími skladbami, vybranými z devíti alb od debutového Já nezapomínám z roku 1993 po aktuální album Světlo z roku 2017. Dojemné, melancholické a romantické motivy v písních potěšily přítomné v písních Jedem krajinou (Noc na zemi), Večernice (Večernice), Až mě zachráníš (Světlo) nebo Po dvou vteřinách (Světlo). Píseň Milá na albu Světlo zpíval Robert Kodym, na koncertě ho velice důstojně nahradil kytarista Jirka Janouch. V autě prostě pro Roberta už nebylo místo :-). Skladby Večírek za koncem (Stačí, když se díváš) a Píseň o slzách (Relativní čas) zadumaně uplynuly na vlně loučení, opojení z dopitého vína, stínů vůní, ztracených nad ztichlým obzorem, očišťujícího pláče a pevného přesvědčení, že se neztratíme v čase, pokud budeme věřit a milovat. Kdo by se nechtěl nadechnout krásy a síly? Rytmicky i melodicky geniální hity Šestý smysl, Noc na zemi, Co mi za to dáš nebo Nebe jen potvrdily nesporný talent a hluboký potenciál Anny K., Tomáše Varteckého a všech jejich kolegů. Zavoněl vám už někdy strach? Věříte také, že jsou oči branou do duše? Ledový dech a slzy nechme v truhle. Publikum již tancuje jako o život, a to i přesto, že skoro není kde. Sedačky jsou totiž pevně ukotvené k podlaze. Úžasná energie se valí po celém prostoru.  Smůla i štěstí opravdu nejsou nekonečné a někdy se zdá, že nám pomohou už jen přátelsky nakloněné hvězdy. V závěru zazní cover od Patti Smith Because the night. A jsme zase u lásky, co hýbe světem. Co mi za to dáš?  To už dávno všichni přítomní tleskáním i svícením dávají Aničce najevo, že jsou v naprostém hudebním opojení  a že to tam prostě je a funguje to. Má to jiskru, kapela je sehraná, oba kytaristé Jiří Janouch a Roman Helcl se skvěle doplňují. Anna K. si někdy vezme harmoniku a vůbec se nebojí žádných experimentů. V závěru lidé odmítají pustit kapelu a sbor Zvoneček z pódia a vytleskávají si tři přídavky, z nichž píseň Prokřehlá je z autorského pera Svěráka a Uhlíře. Jedinečný zážitek, nadšený aplaus nezná konce. Ocelová rytmická pevnost a křehké snové melodie. Všichni si ten večer znovu uvědomili, jak jedinečná zpěvačka se nám toulá po našich českých luzích a hájích.

Koncert začal po 19. hodině, kdy před …
Tato držitelka pěti ocenění Anděl, zpěvačka roku 2011, 2012 a 2013 v anketě Žebřík časopisu Report, bývalá závodní lyžařka, filmová herečka (Malý pitaval z velkého města), divadelní herečka (Semafor), účastnice taneční soutěže Star dance během své kariéry spolupracovala s Láďou Křížkem (duet), P.B.CH., Oskarem Petrem, Davidem Kollerem, Bradley StrattonemRobertem Kodymem, Janem P. Muchowem i se světovými producenty (Steve Lyon, Jay Reynolds). Aktivně se zapojila do kampaně proti rakovině prsu. Nedávno Anně K. vyšla další deska Best of. Gratulujeme. Novináři děkují pořadatelům za vstřícný a přátelský přístup.

Tato držitelka pěti ocenění Anděl, zpěvačka …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Martina Achcenitová 29 fotografií v galerii


autoři:text:     Tomáš Koutný
foto:     Martina AchcenitováDalší články s interprety Anna K.

Přehrady fest příští rok opět zamíří k českým přehradám. O festival u vody je zájem za každého počasí Druhý ročník rodinného open airu Přehrady fest letos bodoval i přes nepřízeň počasí. Festival, jehož hlavní devizou je umístěný u vody, se tento rok opět konal na Slapech a Vranově a nově také přibyla lokalita Sečské přehrady v Pardubickém kraji. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (pátek) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty. Hudební festival Hrady CZ po Švihově putuje na Rožmberk nad Vltavou Hrady CZ slaví 15 let, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí Anna K. - Světlo akusticky tour 2018 Anička opět v Jihlavě - DKO - 17. 12. 2018 Létofest 2018 rozzářil deštivý víkend v Plzni Nastal pátek 31. 8. a konec prázdnin se nezadržitelně blížil. A právě poslední prázdninový víkend přímo vybízel k tomu, vyrazit někam za zábavou. Ptáte se kam? No přece na Létofest 2018. Ceny Anděl za rok 2017 ovládli J.A.R. Letošní předávání hudebních cen Anděl se neslo v duchu velkých změn. Novinkou byla venkovní stage pro veřejnost, na které se vystřídala řada nominovaných. Česká hudební akademie oceňovala v nově pojmenovaných kategoriích a nejvíce sošek si odnesli J.A.R. Celý slavnostní ceremoniál přenášela živě Česká televize. Kdo vystoupí na letošních Andělech? Těšit se můžete opět na netradiční hudební spojení i nominované O vítězích letošního ročníku nejstaršího odborného hudebního ocenění, Cen Anděl, bude jasno už 20. března. Konkrétnější obrysy dostává i podoba slavnostního ceremoniálu, který z pražského Fora Karlín odvysílá v přímém přenosu ČT1.

Další články žánru Pop

Pokáč umí pobavit velké i drobné davy. 8. 12. rozjasní Příbram. Jeden z nejžádanějších písničkářů Pokáč 24. 10. křtil své album před půl roku předem beznadějně vyprodaným Fórem Karlín. Ale pokora a pohoda mu nechybí a rád nás potěší i na menších pódiích. Pojďme si jej užít v rámci bronzové adventní neděle na Náměstí 17. listopadu v Příbrami od 18:00. Turné „60“ - narozeninový koncert Jakuba Smolíka. Narozeninový koncert v Písku v divadle F. Šrámka začal slovy Jakuba Smolíka: „Nechtěl jsem nic slavit, až ve svých 100 letech, ale pak jsem si uvědomil, že mnozí z Vás by na koncertě asi nebyli.“ Soutěž o vstupy na retro párty Lunetic live! Už v tento pátek 29.11 v Music club Pandora Příbram ! Další skvělá retro párty v podání Lunetic! Příbramský taneční club Pandora přijede roztančit i rozezpívat nejznámnější chlapecká skupina devadesátých let! Největší mejdan We Love 90´s se konal v Pardubicích! V Pardubicích se dne 15. 11. 2019 uskutečnil už 2. ročník akce s názvem We Love 90´s, který uspořádala v hale Ideon pardubická agentura Máša. A zde je malá fotoreportáž. Mydy Rabycad: Jsme strašní megalomani, aneb máte se na co těšit Tato mladá, úspěšná a velice osobitá kapela vydala na konci října novou desku s názvem Numbers. V čem je deska jiná a co fanoušky čeká na křtu ve Forum Karlín 22. 11. 2019? Skupina HEX připravila pro fanoušky jedinečný Vánoční koncert Výroční koncert skupiny HEX v Bratislavě je dva týdny před konáním vyprodán! Kapela se proto rozhodla uspořádat i exkluzivní Vánoční koncert, kterým fanoušky potěší v kultovním bratislavském Štúdiu L+S.

Další fotoreportáže

Kapela Hi-Fly pokřtila CD Metal Crystal Space Středeční večer 4.12.2019 měl v Divadle Pod lampou pro plzeňskou skupinu Hi-Fly slavnostní náboj. Na klubových prknech tu pokřtila druhý titul ve své hudební kariéře – čtyřskladbový Metal Crystal Space. Jako host rozehřál osazenstvo plzeňské arény rockový Ill Fish. Příbramský country folk movember festival je už minulostí Měsíc listopad je každoročně zasvěcen péči o mužské zdraví pod hlavičkou hnutí Movember. Ve spolupráci s organizací Muži Proti Rakovině se letos Příbram historicky poprvé k této akci přidal uspořádáním nultého ročníku hudebního country folk festivalu Příbramský Movember Fest. Vystoupili: Nebezemě, Sousedé, Bylo nás šest, Jana Hejkrlíková s kapelou MY, Petr Vašina s Míšou Mádlovou, Jirka Hejnic s Michalem Filinou, Knírek-Music , Vrámci Možností. Vipytá čtvyřka, Nikol Fišerová, Magdalena Trajerová. Zatančila nám příbramská taneční skupina Zářící Ženy. Večerem provázela legenda příbramské country a folk muziky Jana Hejkrlíková Není neon, není Royal Republic Pokud si někdo někdy myslel, že severská hudba musí být pouze temná, chladná a ponurá, tak to nikdy neslyšel o švédském seskupení Royal Republic. Tahle parta rošťáků plných nevhodných vtipů, balících hlášek a s tunou pomády ve vlasech se rozhodla přijet rozhoupat své, a také naše ladné boky v pražské Lucerně, a představit nám své nové album - Club Majesty. Původně zde měli Royal Republic zahrát již v březnu letošního roku, koncert byl však odložen na 3.12. Punkrocková konspirace rozparádila Lampu Poslední pátek v listopadu se v Plzni v Divadle pod lampou uskutečnil koncert tří kapel. Pražští Prague Conspiracy se ve společnosti Rabies a domácích Velký Voči, rozhodli rozsvítit Lampu. Debustrol – 33 let Antikrista v Hořovicích Hořovický Společenský dům se v sobotu 30.11.2019 otřásl v základech. Na malém sále tu do strun sáhl legendární thrashový Debustrol, který se ke svým narozeninám vydal na podzimní turné napříč naší vlastí. Křižovatka generací aneb legendární Brutus ovládl Svrčovec! Byl sobotní poslední listopadový podvečer a plakáty s nápisem Brutus lemující Klatovy i přilehlé okolí už prozrazovaly, co v KD Svrčovec vypukne. Bohoslužba, jak ji ještě neznáte Kdo si počkal, ten se dočkal - Ghost, slavná švédská formace zahalena jedním velkým tajemstvím přijela vůbec poprvé jako samostatný headliner na území ČR. Sice se tento rok už jednou představila pražskému publiku, a to v létě, když přijela jako předkapela na koncertě skupiny Metallica, ale to byl však open-air, tedy jasné denní světlo, krátký set a pouze jemně naaranžovaná stage, která je ke skutečnému poznání této šílené sebranky naprosto nedostačující. To se Ghost rozhodli napravit samostatným koncertem, 1.12. v pražském O2 Universum.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz