ČLÁNKY SOUTĚŽE

Zářící Anna K. v Jihlavě. 19. prosince 2018   (11:06)Předvánoční turné “Světlo akusticky” - 17. 12. 2018 - DKO Jihlava

Anna K.Zvoneček - dětský sbor Jihlava
Zářící Anna K. v Jihlavě.

Martina Achcenitová


Večer dne 17. 11. 2018 se sál DKO v Jihlavě zcela zaplnil fanoušky výjimečné a talentované rockové šansoniérky s konzervatoristickým vzděláním Anny K. Tato romantická vrchlabská rodačka, vlastním jménem Luciana Krecarová, hudebně aktivní od roku 1992, vyrazila na akustické patnáctizastávkové turné po českých a moravských divadlech s názvem Světlo, které začalo 7. 11. v Hranicích a končí 22. 12. v Praze.

Večer dne 17. 11. 2018 se sál DKO …

Nejlepší muzika a pohoda na nejlepších památkách.
Koncert začal po 19. hodině, kdy před nedočkavé, ještě sedící publikum nastoupila šestičlenná kapela v klasickém nástrojovém obsazení a pětadvacetičlenný jihlavský pěvecký sbor Zvoneček pod vedením výborné sbormistryně Jany Jirákové. Po intru a nadšeném uvítacím potlesku program začal skladbou Pyramida boha slunce (z alba Světlo) a pokračoval známou Nelítám nízko (Nebe). Již od prvních tónů byl patrný mimořádný dar Anny K. rozdávat pozitivní náladu, energii a schopnost komunikovat s publikem, a to zcela přirozeně a nenuceně. Pomalejší a tklivé písně, doprovázené andělským zpěvem Zvonečku, se střídaly s rychlejšími skladbami, vybranými z devíti alb od debutového Já nezapomínám z roku 1993 po aktuální album Světlo z roku 2017. Dojemné, melancholické a romantické motivy v písních potěšily přítomné v písních Jedem krajinou (Noc na zemi), Večernice (Večernice), Až mě zachráníš (Světlo) nebo Po dvou vteřinách (Světlo). Píseň Milá na albu Světlo zpíval Robert Kodym, na koncertě ho velice důstojně nahradil kytarista Jirka Janouch. V autě prostě pro Roberta už nebylo místo :-). Skladby Večírek za koncem (Stačí, když se díváš) a Píseň o slzách (Relativní čas) zadumaně uplynuly na vlně loučení, opojení z dopitého vína, stínů vůní, ztracených nad ztichlým obzorem, očišťujícího pláče a pevného přesvědčení, že se neztratíme v čase, pokud budeme věřit a milovat. Kdo by se nechtěl nadechnout krásy a síly? Rytmicky i melodicky geniální hity Šestý smysl, Noc na zemi, Co mi za to dáš nebo Nebe jen potvrdily nesporný talent a hluboký potenciál Anny K., Tomáše Varteckého a všech jejich kolegů. Zavoněl vám už někdy strach? Věříte také, že jsou oči branou do duše? Ledový dech a slzy nechme v truhle. Publikum již tancuje jako o život, a to i přesto, že skoro není kde. Sedačky jsou totiž pevně ukotvené k podlaze. Úžasná energie se valí po celém prostoru.  Smůla i štěstí opravdu nejsou nekonečné a někdy se zdá, že nám pomohou už jen přátelsky nakloněné hvězdy. V závěru zazní cover od Patti Smith Because the night. A jsme zase u lásky, co hýbe světem. Co mi za to dáš?  To už dávno všichni přítomní tleskáním i svícením dávají Aničce najevo, že jsou v naprostém hudebním opojení  a že to tam prostě je a funguje to. Má to jiskru, kapela je sehraná, oba kytaristé Jiří Janouch a Roman Helcl se skvěle doplňují. Anna K. si někdy vezme harmoniku a vůbec se nebojí žádných experimentů. V závěru lidé odmítají pustit kapelu a sbor Zvoneček z pódia a vytleskávají si tři přídavky, z nichž píseň Prokřehlá je z autorského pera Svěráka a Uhlíře. Jedinečný zážitek, nadšený aplaus nezná konce. Ocelová rytmická pevnost a křehké snové melodie. Všichni si ten večer znovu uvědomili, jak jedinečná zpěvačka se nám toulá po našich českých luzích a hájích.

Koncert začal po 19. hodině, kdy před …
Tato držitelka pěti ocenění Anděl, zpěvačka roku 2011, 2012 a 2013 v anketě Žebřík časopisu Report, bývalá závodní lyžařka, filmová herečka (Malý pitaval z velkého města), divadelní herečka (Semafor), účastnice taneční soutěže Star dance během své kariéry spolupracovala s Láďou Křížkem (duet), P.B.CH., Oskarem Petrem, Davidem Kollerem, Bradley StrattonemRobertem Kodymem, Janem P. Muchowem i se světovými producenty (Steve Lyon, Jay Reynolds). Aktivně se zapojila do kampaně proti rakovině prsu. Nedávno Anně K. vyšla další deska Best of. Gratulujeme. Novináři děkují pořadatelům za vstřícný a přátelský přístup.

Tato držitelka pěti ocenění Anděl, zpěvačka …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Martina Achcenitová 29 fotografií v galerii


autoři:text:     Tomáš Koutný
foto:     Martina AchcenitováDalší články s interprety Anna K.

Přehrady fest příští rok opět zamíří k českým přehradám. O festival u vody je zájem za každého počasí Druhý ročník rodinného open airu Přehrady fest letos bodoval i přes nepřízeň počasí. Festival, jehož hlavní devizou je umístěný u vody, se tento rok opět konal na Slapech a Vranově a nově také přibyla lokalita Sečské přehrady v Pardubickém kraji. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (pátek) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty. Hudební festival Hrady CZ po Švihově putuje na Rožmberk nad Vltavou Hrady CZ slaví 15 let, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí Anna K. - Světlo akusticky tour 2018 Anička opět v Jihlavě - DKO - 17. 12. 2018 Létofest 2018 rozzářil deštivý víkend v Plzni Nastal pátek 31. 8. a konec prázdnin se nezadržitelně blížil. A právě poslední prázdninový víkend přímo vybízel k tomu, vyrazit někam za zábavou. Ptáte se kam? No přece na Létofest 2018. Ceny Anděl za rok 2017 ovládli J.A.R. Letošní předávání hudebních cen Anděl se neslo v duchu velkých změn. Novinkou byla venkovní stage pro veřejnost, na které se vystřídala řada nominovaných. Česká hudební akademie oceňovala v nově pojmenovaných kategoriích a nejvíce sošek si odnesli J.A.R. Celý slavnostní ceremoniál přenášela živě Česká televize. Kdo vystoupí na letošních Andělech? Těšit se můžete opět na netradiční hudební spojení i nominované O vítězích letošního ročníku nejstaršího odborného hudebního ocenění, Cen Anděl, bude jasno už 20. března. Konkrétnější obrysy dostává i podoba slavnostního ceremoniálu, který z pražského Fora Karlín odvysílá v přímém přenosu ČT1.

Další články žánru Pop

Juřič Pařil - zpívající hasič z Vysočiny. Jiří Pařil a druhý videoklip "Pro lásku mou" Mokrá těla , písek v botách a nekonečná párty - takový byl pohodový Chodrockfest 2019 V magické datum 8. 8. – 10. 8. 2019 ožily Domažlice a okolí tradičním plážovým festivalem Chodrockfestem, který pro příznivce a milovníky rockové, punkové, pop rockové či metalové muziky v srpnu k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (pátek) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty. Začíná Sziget, největší festival léta. Do Szigetu zbývá už jen pár hodin a ve středu 7. srpna se otevřou brány největšího festivalu ve střední Evropě. Program je našlapaný spoustou slavných jmen jako je Ed Sheeran, Foo Fighters, Post Malone, Macklemore, Twenty One Pilots a stovky dalších. Ostrovní areál toho nabízí mnohem víc a tady je pár tipů. „Svět je krásnej!“, hlásá skupina Maniac aneb zbrusu nový videoklip je na světě! Pražští lollipop – punkoví draci ze skupiny Maniac jsou připraveni na léto! A to nejen spoustou koncertů, ale i zbrusu novým videoklipem k songu Svět je krásnej. A teď už víme, po kom holky touží. Klatovské náměstí ožilo rockovým koncertem Prázdninové měsíce jsou v Klatovech tradičně věnovány koncertům v centru města. V rámci Klatovského kulturního léta se zde tuto středu 24.7.2019 představily dvě hudební formace – pop rocková parta Zastodeset a pořádající Strip Dolls. Footfest 2019 - ještě nadupanější festival, než jsme čekali (sobota) Poslední den festivalu nabízel velmi zvučná jména a proto díky bohu, že začínal až od 14 hod a člověk se stihl po pátečním dni plně zregenerovat. Již od rána bylo navíc jasné, že celý den bude svítit slunce a bude velice teplo.

Další fotoreportáže

Klatovské náměstí rozehřál domácí Radiátor Středeční koncert 14.8.2019 nabídl příznivcům svižné muziky výběr mezi metalovým nářezem sokolovského Liberate a rockovým koncertem domácího Radiátoru. Do festivalové historie si Prasofest připsal pořadové číslo 7 Podhradí zříceniny Vlčtejn u Blovic se v sobotu 10.8.2019 stalo cílem stovek fanoušků punkové muziky. Pod osvícenou siluetou hradu v opravené a zastřešené stage odstartoval již 7. ročník vyhlášeného festivalu. Pomyslnou štafetu si na pódiu předalo devět kapel známých nejen v našem kraji. Mokrá těla , písek v botách a nekonečná párty - takový byl pohodový Chodrockfest 2019 V magické datum 8. 8. – 10. 8. 2019 ožily Domažlice a okolí tradičním plážovým festivalem Chodrockfestem, který pro příznivce a milovníky rockové, punkové, pop rockové či metalové muziky v srpnu k tomuto regionu neodmyslitelně patří. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (sobota) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty. Koncert na klatovském náměstí poznamenal déšť Další z hudebních večerů na náměstí Míru proběhl ve středu 7.8.2019. Krytá stage v centru města pohostila opět dvě formace, které představily plné playlisty ze svých repertoárů. Chvilkové přeháňky neodradily několik desítek fanoušků užívajících si ostrý zvuk a koncertní atmosféru rockového vystoupení. Náměstí se sice zcela nezaplnilo, přesto obecenstvo vytvořilo důstojnou kulisu povedenému představení skupině Ekg Heart rock a hlavně domácímu Weget rocku. Refinery Gallery se třásla v základech pod strunami Parkway Drive Australští metalcoroví Parkway Drive přijeli 6. srpna do Bratislavy představit svoji jednoroční desku Reverence, která upevnila nový směr jejich tvorby. Tuto tour je doprovází již dlouho spřátelená skupina Thy Art Is Murder, se kterými Parkway Drive již v minulé době vystupovali, a dále také ambiciózní metalcorová skupina Crystal Lake pocházející z Japonska. Hrady CZ 2019 – Rožmberk nad Vltavou – dešti navzdory (pátek) 15. ročník známého kulturního festivalu Hrady CZ opět zavítal na hrad Rožmberk v jižních Čechách. Ač se akce uskutečnila první srpnový víkend a slunečné a teplé počasí se dalo očekávat, realita byla bohužel jiná a časté přeháňky a bouřky doprovázely celý festival. Jelikož jsme ale zkušení festivaloví nadšenci, tak pláštěnka spolu s holínkami jsou povinnou festivalovou výbavou a festival jsme si užili od první do poslední minuty.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2019 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz